Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) ivana válasza Runner_fxr (#81999) üzenetére


ivana
Ármester

181cm-el és 82cm belső lábhosszal szerintem jobb neki az 55-ös, ha a kettő közé is esik jobb ha kisebb, mert kezesebb a kisebb gép, illetve ha túl kicsi azon sokkal könnyebb segíteni, mintha túl nagy.

(#82002) ivana válasza geotigris9 (#82000) üzenetére


ivana
Ármester

A hát erősítésével lehet ez ellen tenni, a bringa igénybe veszi a hát izomzatát, de nem erősödik tőle ezért valami más kell e célra.

(#82003) geotigris9 válasza ivana (#82002) üzenetére


geotigris9
tag

Van jelentősége persze, hogy ilyen - olyan izomzatod, milyen edzettségi állapotban van, meg menyire nyújtasz lazítod az izmaidat is. De akkor is adott egy görnyedt pozíció alapjáraton bringán. Szóval minél hosszabb ideig és minél folyamatosabban vagy ebbe kötött pozícióba, annál nagyobb a valószínűsége valami zsibbadásnak ez az megfájdulásának stb. esetleg.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#82004) ivana válasza geotigris9 (#82003) üzenetére


ivana
Ármester

Igen, ez igaz, de 2-3 óra után azért még nem kellene érezni, max. másnap. Érdekes amúgy, hogy én outin érzem a hátam legkevésbé, mondjuk egyenesen ülve egy tanyabikeon 1 óra is bőven sok.

(#82005) 6030D


6030D
Ármester

Balos hajtás :Y

Szülői felügyelettel kéretik megnyitni :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82006) szjoci válasza 6030D (#82005) üzenetére


szjoci
őstag

Szívesen kipróbálnám ;]

(#82007) r.levente75 válasza szjoci (#82006) üzenetére


r.levente75
addikt

Melyik dringát? ;]

(#82008) ivana válasza r.levente75 (#82007) üzenetére


ivana
Ármester

Mindkettőt :)

(#82009) SSJmeszes válasza 6030D (#82005) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

:((( Ő is várja már a jó időt. :K

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#82010) Muton válasza 6030D (#82005) üzenetére


Muton
addikt

szerintem csak tükrözött kép. mert egy laza 10 perc után, miután észrevettem a biciklit, láttam, hogy a kitámasztója is gyári és fordított :DDD az meg gyanús, hogy mindenből lenne jobbos és balos

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#82011) ivana válasza Muton (#82010) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet mert a fékek is fordítva vannak bekötve :)

(#82012) geotigris9 válasza 6030D (#82005) üzenetére


geotigris9
tag

Én biztos jól megmarkolnám azt a bizonyost .. :DD

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#82013) geotigris9


geotigris9
tag

Ez volt már ?

[link]

Most már igen. :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#82014) Hasaggymeg válasza SSJmeszes (#82009) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Balos hajtás ide,tükröződés oda,azzal a bringával ideig-óráig feledtetni tudnád magaddal még a rossz időt is. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82015) TomMusic


TomMusic
őstag

Így is jó. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#82016) Tothgera30 válasza zoli03 (#81971) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Valahol ez lenne a reális gondolkodás, ahogy írtad, de miután egy könnyebb kerékszett olyan egy havi fizetésbe kerül (adott bringának mondjuk egyharmada), amin megint spórolsz 300-400g-ot. De megveszed, mert merevebb, meg erősebb, és társai. Tehát a súlykönnyítés soha nem volt a reális célokkal bíró emberek szórakozása. Nekem az alu vázas 29er 11kg alatt van jelenleg, rálocsolhatnék még bőven pénzt, vagy kereshetnék könnyebb vázat is, és mindent cserélhetnék szénszálasra, de nekem ez a tömeg megfelel, és nem akarom a vételárát még egyszer beletenni a műszerbe.

#81975 Napfénysüti : Akkor lenne ez reális ha adott modellből hoznának patkófékes, és tárcsafékes verziót is, mint CX-ben a kanti/disc verziók. Bár kissé humoros hogy eddig a frankóbb outi-k mindig könnyebbek és könnyebbek voltak, már átlag Béla is tekerhetett egy 6,5-7kg-os road bike-val, ami modt megint nehezebb lesz 500-700g-al, a tárcsafék szetteknek köszönhetően.

#81997 deny330: Ha esetleg "használt" is szóba jöhet, lesz nálam egy 21"-es Merida Big Nine Lite 1500 29er. Teljesen újonnan építve, SLX-XT szettel, Manitou telóval, átütős-elől-hátul.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#82017) TomMusic


TomMusic
őstag

Nem bírtam magammal, és kipróbáltam az új láncot, reggel bicóval jöttem melóba.
Hát abszolút érezhető a különbség! :K
A gyári láncot cseréltem le (KMC Z típus) egy SRAM PC-850-re.
Az utak már szárazak, azonban sajnos pár pocsolyát nem lehetett kikerülni, meg pl. a Petőfi híd még mindig teli van apró törmelékkel, amitől a lánc megint ilyen lesz:

Ezeket a mosáson kívül máshogy le lehet szedni? Nem akarom a gyári védőréteget lemosni...

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#82018) ivana válasza TomMusic (#82017) üzenetére


ivana
Ármester

Töröld végig ronggyal ;)

(#82019) Because válasza TomMusic (#82017) üzenetére


Because
őstag

ilyen időben ez van.. száraz, poros úton pedig mást fog gyűjteni... egyetlen megoldás a vitrin :)

(#82020) Hasaggymeg válasza Because (#82019) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyenkor még rosszabb is mint nyáron,hisz a rengeteg sózóanyag,homok meg minden hó után maradt szemét ott az aszfalton.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82021) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#82016) üzenetére

Most is több gyártó kínál ugyanabból a típusból patkós és tárcsás verziót. :K
Szerencsére még nem annyira kényszerítik rá a vásárlókat az utóbbira.

Més que un club!

(#82022) Tothgera30 válasza Napfénysüti (#82021) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos nem mindenki. :(

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#82023) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#82022) üzenetére

Igaz, bár van ellenpélda is: a Pinarello például kijelentette hogy az új F10-es Dogmából nem lesz tárcsás mert nem látják hogy annyi értelme lenne.
Legalábbi egyelőre.

Més que un club!

(#82024) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#82021) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már rég nem egyszerűen a kereslet határozza meg a kínálatot,ma már a kínálat költ milliókat a kereslet befolyásolására.Az ember könnyen eladja lelkét az ördögnek,és nagy neveket is meg lehet vásárolni nem is annyira indokolt újítások népszerűsítésére.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82025) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#82024) üzenetére

Próbálnak efelé tendálni de szerencsére még akad pár cég akik nem döntik el a vásárló helyett hogy melyiket vegye.

Més que un club!

(#82026) deny330 válasza Tothgera30 (#82016) üzenetére


deny330
aktív tag

Hazaérek írok privátot! :)

(#82027) szjoci


szjoci
őstag

Valakinek egy szobadísz? Van mtb is, outi is. És a legszebb az egészben, hogy "működik". (bowdenes fékek, hajtás). Mondjuk a tagokra, teleszkópra kíváncsi lennék... :))

[ Szerkesztve ]

(#82028) Hasaggymeg válasza szjoci (#82027) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sznobként ebből sem vennék bétvinest. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82029) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Használt országúti keresésben vagyok. Ajánlottak egy számomra ismeretlen típust:
[link]
Ránézésre ez a hajtás mennyit mehet még?
sor
Hajtómű
A karbon támvilla, nyeregcső és kormány mennyit számíthat a komfortérzetben? A sima Alumíniumhoz képest valamennyire elnyeli az ütéseket? Illetve a Campa alkatrészcsaládot egyáltalán nem ismerem, ez a felszereltség kb hol helyezkedik el a termékpalettán?
Illetve itt van még egy alternatíva ugyanabból a boltból:
[link]
Ezen kompakt hajtás van, amit már régóta ki szeretnék próbálni mert a pörgősebb áttételeket szeretem.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#82030) ivana válasza Szakbarbár (#82029) üzenetére


ivana
Ármester

Ez jónak tűnik ennyiért amennyiben ez sokat váltós veloce, mondjuk fura mert ez régi fajta fékváltó, ilyenból 10 sebi veloce-t még nem láttam.

(#82031) rétisün válasza Napfénysüti (#82025) üzenetére


rétisün
veterán

"akad pár cég akik nem döntik el a vásárló helyett hogy melyiket vegye."

az olyan cég, aki a vásárló helyett akar dönteni, könnyen járhat úgy, hogy a mégis a vásárló dönt. másik cég mellett :D

(#82027) szjoci: :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#82032) zodo


zodo
nagyúr

Keresgéltem a napokban 17" Cross vázat, használt és új kerékpárokat.
Nagyon sokra nem jutottam mivel kis pénzből gazdálkodom vagy rosszul kerestem és egyáltalán nem találtam pl csak vázat.

Előbbi Szakbarbár kérdés kapcsán néztem rá használt bicajokra és van ott ez a MERIDA CROSSWAY5
ahol azt írja az adatlapján hogy "váz méret:55cm"

Kicsit belegabalyodtam a sokféle jelölésbe, ez most egy 19" váz?
Ennyiért jó vétel lehet ez a bringa vagy mik lehetnek a buktatói?

Máskülönben csak ezt a szerintem drága Alpina Eco C20 -t találtam.

[ Szerkesztve ]

(#82033) Hasaggymeg válasza Szakbarbár (#82029) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az jó bringa,láttam én is élőben.Egy olasz junior csapattól hozták őket,az a Giorgione.Pici bringa,de ha jó a mérete neked,akkor jó vétel.A sor rendben van,a tányérok sem vészesek.

zodo...itt nincs semmi buktató,ez ennyit ér.A mérete meg inkább L,vagy 21".

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82034) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

...ja és komoly Miche agyakkal van szerelve.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82035) parkr válasza rétisün (#82031) üzenetére


parkr
őstag

és akkor mi van az apple-el? ;]

(#82036) rétisün válasza parkr (#82035) üzenetére


rétisün
veterán

az kérlek márkahűség :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#82037) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Mavic mtb cipők méretezésénél mennyi a difi az utcai cipőkhöz képest?
Külföldi webshopokban jó áron mennek, viszont a környéken nincs próba lehetőség.

(#82038) dbala válasza ShiTmano (#81987) üzenetére


dbala
tag

Na megoldódott a helyzet, a hozzá adott 2mm-es hézagoló helyett a bal oldalra 1,5mm-t raktunk és szépen mozog minden.

(#82039) ShiTmano válasza dbala (#82038) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Szuper! :C Beigazolódott a sejtésem. Ha hajlékonyabb lennék, akkor most megveregetném a vállam.

Oldalirányban sem kotyog?

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#82040) dbala válasza ShiTmano (#82039) üzenetére


dbala
tag

Így szerencsére nincs semmi kotyogás, hézagoló nélkül lett volna. Már csak egy kicsit jobb idő kell, hogy kint is kipróbálhassam rendesen.

(#82041) ShiTmano válasza dbala (#82040) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Honnan volt vékonyabb hézagoló? Akkor most már a hajtókar-láncvilla távolság is egyenlő?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#82042) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Üdv mindenkinek.
Help kellene mivel mostanában festik újra a vázamat ahhoz egyedi matricát szeretnék tervezni.
Tudnátok ajánlani valami grafikai progit win alá?
Ami kimondottan tudja a bringa vázra megjelenítve a matrica tervezést, egyáltalán gondolt már erre valaki???
:U :B :)

(#82043) korcsillio


korcsillio
őstag

Volt valaki?

[ Szerkesztve ]

(#82044) SSJmeszes válasza korcsillio (#82043) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

A hozzászólások a cikk alatt magukért beszélnek.. :W

(#82014) Hasaggymeg : Az bizony igaz! :DD

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#82045) zoli03 válasza SlyChocolate (#82042) üzenetére


zoli03
őstag

Nem hinném, hogy lenne ilyen program. De egyáltalán minek? Ha értesz hozzá, egy pillanat alatt rá tudod rakni a vázra, hogy hogyan néz ki, méretet meg amúgy is élőben veszel.

(#82046) Pttypang válasza SSJmeszes (#82044) üzenetére


Pttypang
veterán

Észre se vettem, nem is hittem ,hogy vannak ilyen emberek. Az ő szent plázájában csak ne legyen duhajkodás!

Kb mint amikor papírlapot tettek a biciklimre az egyetemen, hogy ne tároljam bent, mert tilos.
Akkor még kvázi nulla fedett kültéri tárolóhely volt..

Everybody lies.

(#82047) Hasaggymeg válasza korcsillio (#82043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Korábban linkeltem 2 kis sajátkészítésű videót.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82048) dbala válasza ShiTmano (#82041) üzenetére


dbala
tag

Ismerősömnek volt otthon. Nem lett egyenlő, de lehet, hogy nem is szimmetrikus a láncvilla. A váltás nem lett még tökéletes, de majd idővel finomítok mindenen.

(#82049) ShiTmano válasza dbala (#82048) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Örülök, hogy megjavult a hajtás. Kíváncsi leszek a menettapasztalatokra. Amúgy a láncvonal jó?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#82050) SlyChocolate válasza zoli03 (#82045) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Nem értem a kétkedésed, ha autó grafikákat lehet pc-n csinálni akkor onnantól egy lépés az bringa egyedi matrica terezés...
;)
Nagyon sok cég foglalkozik egyedi matrica gyártással.
Én magam szeretném az egyedi matricáimat megtervezni persze ha nincs más akkor marad a paint.
Viszont ha lenne soft ami ebben segít akkor azt szívesen veszem.
Ennyi
;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.