Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192001) parandroid válasza truefx (#192000) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

2 éve jártam arra autóval. Az útminőség egy borzalom, viszont a környék szép. Drága országútit nem vinnék arra, inkább valami gravelt. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#192002) Ringman válasza parandroid (#192001) üzenetére


Ringman
nagyúr

Drága országútit nem vinnék arra, inkább valami gravelt

igazából ez a magyar úthálózat nagy részére igaz, nem? :)

(#192003) FerNandor válasza xy.zsolt (#191981) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen, megcsináltam, többek között így is, szerintem most rendesen tiszta lett. Adtam neki 2 adag soudalt, reggel még kap egy harmadikat. Aztán délután remélem szép idő lesz és megyek is. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#192004) cettlee


cettlee
őstag

raktam fel uj láncot, 1 szemmel hosszabb mint a régi, üresen tekerve tökéletesen és csendesen jár az egész hajtás, terhelés alatt viszont
ilyen meg ilyen
amatőr szemmel nézve semmi gond, hajtókarok meg vannak huzva.
elöl 15 fogas bosch motoros izé van.

(#192005) Alg válasza cettlee (#192004) üzenetére


Alg
veterán

Hátsó váltónál nézd meg hogy jó helyen megy-e a lánc, a két kis feszítő fogaskerék között szokott lenni egy fém ami alatt kell elvezetni, ezt könnyű elnézni és felette elhozni.

+ nem tudom milyen lánc, de van amelyiket nem mindegy milyen irányba teszed fel.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#192006) FerNandor válasza cettlee (#192004) üzenetére


FerNandor
őstag

A görgőknél jól van elvezetve a lánc? Én az első cserémnél elnéztem az egyik fület és, ha nem is ennyire drasztikus, de hasonló hangja volt.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#192007) parandroid válasza Ringman (#192002) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gyanítom, hogy igen. De ha ez megnyugtat, ha keresztül kell mennem Frankfurton, ott is van vagy 2 olyan útvonal, ahol országútival nyugodtan tudok közlekedni. :( Azok meg persze állandóan zsúfoltak, szóval ott meg haladni nem lehet. :D A közutak általános állapota viszont tényleg sokkal jobb errefelé. Magyarországon tapasztaltam pl először, hogy mekkora szívás nyomvályús úton tekerni, itt szerencsére olyannal még nem találkoztam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#192008) Nutra válasza Hasaggymeg (#191987) üzenetére


Nutra
tag

Hasaggymeg, a Stan's-ről nem tudok, ezt viszont hosszabb ideje használom. Jó benne, hogy vízzel oldódik, így elvileg a belsőben örök élet. És van kimérve, jóárasan. Friss élmény, hogy külsőcserekor találtam benne egy tüskét, ami belülre átlógott. (Lehet, hogy a Somlyóról hoztam el egy akáctüskét helyetted, remélem, nem gond :D) Így mentem vele, fel sem tűnt a nyomáson :)

(#192009) cettlee válasza FerNandor (#192006) üzenetére


cettlee
őstag

a görgöknél igy megy, irányát (fejtetön van a kép) nem tudom mert tökegyforma mindkét oldala ugyhogy szerintem mindegy.

(#192010) Alg válasza cettlee (#192009) üzenetére


Alg
veterán

A két görgő között a fém pöcök túloldalán hozd el. Ha nem akarod megbontani a láncot, akkor a két görgőt levéve szétjön az a fém keret.

A CN-HG95 irányított lánc, nem mindegy hogy teszed fel.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#192011) cettlee válasza cettlee (#192009) üzenetére


cettlee
őstag

na izé, mégsincs fejtetőn a kép :D forditva van a lánc :Y

(#192012) Alg válasza cettlee (#192011) üzenetére


Alg
veterán

Ha kívül van a feliratozott rész akkor elvileg jó az irány:
[link]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#192013) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#191987) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

K2-be van Stans No Tubes lötyi.
De láttam hogy Continental gumikat fogsz venni, és csak szólok hogy ezeken az újabb 2018-tól gyártott Conti gumikon a Stans lötyi "átszivárog", nedves foltos lesz a gumi futófelülete sok helyen.

(#192014) erhas01 válasza Alg (#191901) üzenetére


erhas01
tag

Hálás köszönet! :R :Y :C :R
Végre tudom, mi ez; egyszer volt, azóta se.
Sztori:
59 kg, 176 cm, 622 x23 maxxis xenit horse mintázott, tripla compoud, alexrims 32, scott trekking fittness 2005, csomagtartó, cuccal, 34C, egyenes 44cm-re fűrészelt acél kormány, ha minden igaz a kettő felnim nekem sosem volt párban.
Első videó:
A lábtartásom ugyanez - szét térd, pedálok, majd:
Weave mode (frequency lower than ~6 Hz) átvált Shimmy mode (frequency higher than ~6 Hz)
A sebességre én 70 km-re saccoltam - onnan tovább lassítottam le és kezdődött el ez - a megszűnés az viszont biztosan 50 alatt volt, mert be kellett vennem egy kanyart.
Szóval, mindenre rosszul reagáltam.
A negyedik videóban, ami látható:
Ezen a főútvonalon [link] Obertauern - Mautendorf 17 km -en végig. Leültem egy órát. Szétverte a kormány a karomat, tényleg jól írták, még az utat se láttam, képkockák.
Pedig direkt ezért fékeztem - mert csak a kb. 11% közeli meredekségű úton érzem azt a pontot, hogy mindjárt átesek a kormány felett - , ez ilyen volt.

Shimmy mode (frequency higher than ~6 Hz)
Ez szerintem a rosszabb.
Országúti, nyeregcsomagtó 8-10 kg fel, kulacs nélkül és lehet érezni hasonlót, azonnal. Megemeli az elejét, 30 km/h, síkon.

(#192015) jjeahh válasza Zoliwrc (#192013) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, már a Conti is sz*r? :D Nálam a Nobby Nic Performance felületén szivárgott kb 25-30 nagyon apró lyukacskán, de szerencsére annyira lassan, hogy emiatt nem vesztett a nyomásból semmit, csak esztétikailag volt fura. Az EVO gumik nem csinálják, Maxxisok sem csinálták nálam, igaz nem a legolcsóbb gumik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192016) Zoliwrc válasza jjeahh (#192015) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Igen a nyomásból nem veszít csak "nedvedzik". Maxxis és a Fast Trak Sworks se csinálják nálam se.

(#192017) cettlee válasza cettlee (#192011) üzenetére


cettlee
őstag

mégsincs forditva a lánc mert nem directional, HG93.
A görgöknél meg jol van igy.

(#192018) flash-


flash-
veterán

Udv
Mi a különbség a kettő velotech chipled között?
link
És ez?
link

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#192019) atti29 válasza Hasaggymeg (#191987) üzenetére


atti29
tag

Mikor rendeltem a cuccokat a tubeless átalakításhoz,akkor én is a sima Stan tejet akartam,de nem volt,ezért a Stan Race lett és nagyon jó,igaz kicsivel drágább! :)
Ez nem szivárog át a Nobby Nic gumin.
Szelepből pedig a DtSwiss-t vettem.

[ Szerkesztve ]

(#192020) Hasaggymeg válasza truefx (#192000) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Járható, nem vészes. Ahogy közeledsz Bánkúthoz egyre rosszabb az aszfalt, de felfele mászni az sem vészes, lefele kell nagyon kerülni a gödröket...Lillafüredig nem tudom pontosan melyik az az út, de montival biztos mindegyiken jártam már. szimpláncsak ott lakik, ő megmondja majd. :)

Tyúkbelessz...köszi srácok, most már annyit hallottam, hogy az lesz amit kapok, he nem lesz az a Blue sz@r akkor veszek ugyanonnan Conti tejet a Conti gumihoz, hozzácsapatom a szállításnál, csak jó lesz... mert az RK-t szeretem, ha átereszti akkor veszek drágább Rce Kinget, de most úgy gondolom annál maradok.

cettlee...nem a motornál szól valami? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192021) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

[Marin Bobcat Trail LTD 2020] vagy [GT Avalanche Elite 2019] a nyerőbb ugyanazért az árért?
Általánosságban érdemes adott széria magasabb felszereltségét venni vagy inkább az alapot és azt fejleszteni minőségi alkatrészekkel?

(#192022) parkr válasza cettlee (#192017) üzenetére


parkr
őstag

ismerős az a hang, de lövésem nincs hogy mi lehet.
tekerésnél nem látszik hogy hogy ugrana valahol a lánc, vagy hozzáérne valami?
ehhez hasonló fotót csinálhatnál, meg hátulról is a váltóról hátha látnivalamit.

(#192023) Hasaggymeg válasza Blackhole13 (#192021) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Marin.

cettlee...megnéztem még1x a videót és a második videónál olyan hangja van, hogy az kizárt ne látszódjon valahol, elől, vagy hátul a fogakon, hogy nem megy rá simán és pattog a lánc rajtuk...ha onnan jön a hang. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192024) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#192020) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Nekem a drága Race King (Protection) eresztette át, 50 EUR/db volt akkoriban (2018), nem kellett vele sokat idegeskednem mert 500km-es korábban kiszakítottam és kuka lett.
A Continental is veszi valamelyik másik cégtől a lötyit, nem saját termék, lehet hogy az is Stans mint a Doc Blue.
Amúgy ha az ebike-on van Joe's Elite Racers folyadék az is nagyon jó, egy időben használtam azt is

(#192025) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#192024) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192026) anorche1 válasza parkr (#191914) üzenetére


anorche1
őstag

Nekem meg gyerekkent, egysebis bringaval sikerult ezt elohozni. Ez utan ugy gondoltam, hogy mint az autos kartyakon a kocsiknak, ugy a kerekparoknak is van vegsebessege. Es en elertem a kis lilavazas kormanyszarvas gepemmel :D :B

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#192027) cettlee válasza parkr (#192022) üzenetére


cettlee
őstag

hátul az alsó görgönél látom, hogy ugrik a lánc, de csak menet közben és igy nem látom rendesen
képek
a láncot levéve, a hajtokarokra tehénkedve nincs hang, ugyhogy nem a motor.

[ Szerkesztve ]

(#192028) Hínár929 válasza FerNandor (#191975) üzenetére


Hínár929
tag

Obi-ban vettem a szereket.

Benzin
Denszesz

Elég sok ideig elég ennyi cucc.

[ Szerkesztve ]

(#192029) Scaletta


Scaletta
tag

Üdv.!
A múltkori tekerésem után (minőségi enyhén kátyús magyar aszfalton :W ) az első keréken (Mavic Ksyrium SL SSC) érzek egy minimális kotyogást. (Eddig egy század milit sem engedett) Sérülés nincs rajta, (a Mavic-okra jellemző küllőfurat repedés sem :DD ) futni és szépen fut ha lepörgetem, viszont azért aggasztó. Mi az a mennyiség ami még megengedhető, illetve ha javítanom szükséges, mire számítsak elsőkörön?

Holnap tudok csatolni képet/videót.

[ Szerkesztve ]

(#192030) xy.zsolt válasza Alg (#192005) üzenetére


xy.zsolt
őstag

fura, nálam fölötte jön át a lánc....mindig is ott jött :F és nem hangos

A képet nézve ott megy nekem is ahogy azon.....ez az én nézetem szerint föntről kerüli a pöcköt :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#192031) Alg válasza xy.zsolt (#192030) üzenetére


Alg
veterán

Igen közben megtaláltam, azon fordítva kerüli, a kereten kívül megy a lánc, nekem az outin a kereten belül jön :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#192032) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#192030) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy is kell, vagyis kinyúlt kanálnál elölről látod a kis fület mert mögötte megy a lánc.

Scaletta... én hajtanám amíg már nem zavaró, utána cserélném, van hozzá csapágy. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192033) jolti válasza arcitec (#191993) üzenetére


jolti
senior tag

Nektek nem tömíti el a Slime a szelepet?
Nekem vagy 2 éve benne van a belsőben, de azóta állandóan azzal küzdök, hogy eltömíti a szelepet.
Alig bírom felfűjtatni neha. Már vagy 3 szép belsőt cseréltem.
Persze a pozitívuma, hogy azóta nem kellett defektet szerelem....

(#192034) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok,

Bike Fitting-gel kapcsolatban vélemény, tapasztalat, van értelme?
Speed Way-ben volt valaki esetleg ilyen beállításon?

Köszi!

(#192035) Scaletta válasza Hasaggymeg (#192032) üzenetére


Scaletta
tag

Köszi a választ, ez volt a plan B. Bár elsődlegesen az jutott eszembe, hogy nem lehet hogy csak a csapágyfeszítőket kell meghúzni?

(#192036) arcitec válasza jolti (#192033) üzenetére


arcitec
addikt

Mint írtam nem azt használom, a Joe's-al nincs ilyen gond. Több év után sem sűrűsödik be.
Gondolom azt tudott, hogy nem függőleges szelep helyzetben kell pumpálni, hanem úgy 30 fok-al elfordítva a szelepet. Fűggőlegesen mindig "köpne" ki kicsit. Azt ellenben nem értem,miért kell ezért belsőt cserélni. Más nem ott szelep azt, de nálam az van amit a belsőhöz adtak. Pont 1 éve cseréltem külső-belsőt, új Joe's-al, de még minimum 2 évig minden marad így. Majd a 3.évben ránézek a belsőre "mi,hogy van benne". ;)

[ Szerkesztve ]

(#192037) jjeahh válasza Hasaggymeg (#192020) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& #192024 Zoliwrc: A Conti tej is működik, de nem szereti a hideget (Hasaggymeg, te tekersz télen is) és hamar beleszárad a gumiba meg az üveg aljába. Nekem a helyi szervizes csávó is inkább a Schwalbe-t ajánlotta.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192038) arcitec válasza cettlee (#192027) üzenetére


arcitec
addikt

A nézetem szerint(hangra), ott vagy feszül valami, esetleg nincs síkban, vagy az nem lehet, hogy esetleg rövid a lánc? A lánc mérete olyan ami "oda való" ? Én visszaraknám a régi láncot megnézvén azzal. Ha azzal jó, akkor tuti nem rávaló a lánc. Persze ez csak az én okoskodásom. Vannak itt profik is, talán olvassák.

[ Szerkesztve ]

(#192039) Hasaggymeg válasza Scaletta (#192035) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meglehet...próbáltam utána olvasni, de nem tudtam túl sok időt szánni rá, hogy mit is jelent ez a self adjusting bearings amit a Mavic állít. Nekem is volt Crossmax kerekem egy évig, de ment az eladott kerékpárral még mielőtt odajutottam volna, hogy állítani kelljen. :F A Fulcrumnál tudom, hogy van egy menetes szorítóanya mellyel csökkenteni lehet (!) a csapágyak hézagolását...mondjuk ott kell is, mert a Fulcrum csapágyak híresen sz@rok. :U

jjeahh...na akkor Conti tej sem lesz :D ...már csak azon agyalok ragaszkodjak-e az e-bikehoz (hajlok rá, hogy az egyszerűség miatt igen), vagy rendeljek máshonnan és a Stan's -hez ragaszkodjak inkább. :F Szerinted a kukac nélkülözhetetlen? Csak mert akkor bár 2 belsővel könnyebb leszek (ami a tej miatt tulajdonképp egy) de a továbbra is cipelendő kötelező pótbelső mellé most még kukac és sebésztű is kelleni fog...vagyis több minden mint eddig. :DDD

arcitec...rád nem figyelek hisz te belsővel használod. :o :DDD ...amúgy első körben lehet én is betöltök a belsőbe valamennyi tejet, mert spur vagyok kidobni a mostani gumiimat, melyek nem tyúkbelesíthetőek. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192040) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Hoppá. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192041) jjeahh válasza Hasaggymeg (#192039) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kukacot van aki nem használ a topikban, de néha azért szükség van rá, sokszor rövidebb körökre én csak kukacot viszek, belsőt nem. De ha valamilyen kormányvége dughatót veszel (pl.: [link] ), vagy beleragasztod a szerszámot a jelenlegi kormány dugódba, akkor el is felejtheted, hogy létezik. A Stan's és a Schwalbe tej talán egyik legjobbak, de nagyon tejszerű híg az állaguk és a nagyobb lyukakat nem tömítik, szal ilyenkor kell a kukac. Esetleg ha nem sajnálsz kiadni ennyi pénzt a Dart-ra, ezzel lehet, hogy a nagyobb lyukakat és a kisebb vágásokat is megúsznád, meg belsőt sem kellene vinned, de én még nem próbáltam, nincs tapasztalatom vele... ha leteszteled és beválik, veszek én is :D .
+1 tipp: ha van régi használt V féked, reszelhetsz róla gumit a tejbe és kész is a drágább, nagyobb lyukakkal is valamivel hatékonyabb Stan's Race Sealant :) . Tudtommal abban is gumi darabkák, kis gumigolyók vannak.

szerk: egyik ismerősöm terepen tubelessel defektet kapott és nem volt nála kukac, de volt nála egy befőttes gumi, így azt nyomta bele. Működött :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192042) vlxe


vlxe
csendes tag

Sziasztok!

Lánchossz számításához mennyire jó ha a Rohloff képletet használom? Megbízható? Mit javasoltok milyen módszerrel számoljam ki a megfelelő lánchosszt? :F

(#192043) arcitec válasza vlxe (#192042) üzenetére


arcitec
addikt

Nem kell ezt túl matekolni : [link] [link] ;) Továbbá mint alantabb is pont volt róla szó, 9 hátsó fogsorhoz 9 sebességes kell 10 fogsorhoz 10 sebességes lánc. Ha forgásirányos arra is kell figyelni. Ha meg volt fent megfelelő lánc használatban, akkor ahhoz kell mérni és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#192044) FerNandor válasza vlxe (#192042) üzenetére


FerNandor
őstag

[link] Calvin Jones bácsi. De a Rohloff képlet is asszem ugyanezt adta ki.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#192045) bardi válasza jjeahh (#192041) üzenetére


bardi
aktív tag

A stans race sealantban szálak vannak, nem csak darabok, az egészen jól tömít, nem tudom olyat hogyan lehetne gyártani bele. Nagyon finom szálak, nem tudnék ekkora csíkokat vágni semmiből.

'92 Honda VFR 750

(#192046) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

6,5 éves kislánynak szeretnénk 20"-as kerékpárt vásárolni.
Hétvégente lenne nagyszülőnél használva, így szóba került a használt is.

Milyet érdemes néni? Használt / új?
Újonnan 40e Ft körül találtam Koliken-t, illetve 47e körül Csepelt

Többet fölösleges rákölteni, hisz max 2-3 évre szól.

(#192047) 6030D válasza Hasaggymeg (#192039) üzenetére


6030D
Ármester

Azokat a fancy gumikat inkább add el, veszel belőle két új Contit. Minden gumi jó tubelessre, max nem lesz jó az oldalfal védelme. Aszfalton, sotteren nem lesz baja.
3-4 éve még azon ment a vita, hogy a Performance conti sem TL. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#192048) szkink válasza Because (#191988) üzenetére


szkink
aktív tag

:CHonnét rendelted?

(#192049) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#192039) üzenetére


ZolkoW
őstag

Szerintem mostmár kérdezd meg Imikét a tubeless témában ;].
Egyre jobban foglalkoztat, hogy lányom 26-osát is tyúkbelesítsem, drótos külsővel és alkalmatlan felnivel, és 95%-ban biztos vagyok, hogy sikerülne is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#192050) 6030D válasza ZolkoW (#192049) üzenetére


6030D
Ármester

Most, hogy már a nem TL felnijeid is tejjel futnak. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.