Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) joeid válasza ginola (#34998) üzenetére


joeid
tag

Kötelező...mondjuk nekem sincs.

Elől-hátul lámpa, fényvisszaverő csík a gumikon, prizmák a kerekeken, pedálon, fényvisszaverős ruhák, kukás mellény, táska is fényvisszaverős...ha így is számonkéri valaki azt a két prizmát, hát egye meg egy pudingszörny :P

(#35002) anorche1


anorche1
őstag

A teflonos lánckenő folyadékok jobbak mint az egyszerű láncolajak? Jobban bírják a vizet? Vagy van taszítják a koszt, és kevesebbszer kell tisztítani majd újrakenni?

Más:
Lidliben lesz szombattól occsó gomb elem, aksi és aksi töltő: [link]

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#35003) Frenky89 válasza Teasüti (#34988) üzenetére


Frenky89
őstag

Eveznék én is, de azért ennél egy kicsit, de csak kicsit, árérzékenyebb vagyok. :)

(#35004) fpeter07 válasza rétisün (#34905) üzenetére


fpeter07
veterán

Mióta megvan az új cipőm csak egyszer hoztam haza tisztán.

(#35005) 313313 válasza anorche1 (#35002) üzenetére


313313
addikt

Az ugye megvan, hogy pl az AA és AAA akuk 1,2v-ak, az elemek 1,5v és ezt van ami nem kultiválja. Lehet a gombakuk se azonos feszültséggel mennek, mint a gombelemek...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#35006) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Pinarello Dogma XC (29er)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35007) Xantomas


Xantomas
őstag

Nyah, eljutottam oda, hogy az első szériás 29-es Dart3-am nem bírja a súlyomból, és a tárcsafékből fakadó plusz terhelést, és gyönyörűen csavarodik, kotyog, már a második persellyel is, aminek a következménye a fékerő csökkenés is. (a betét is homorúra kopik :D ) A szimmeringek viszont jók, azokat tavaly cseréltem..

A becsúszók eleve csirkék, anno nem volt ezekkel kb senkinek se tapasztalat, hátha újabban több a 29-es a topicban.

Mindenképpen 32-es becsúszón filózok, belépő kategorián, így a Rockshox XC32-es szériájával szemezek. Ez valahol a régi Dart, és a teflon perselyes Tora közt van.
Viszont nem tudok dönteni, hogy rugós, vagy levegős. Karbantartást tekintve ellustultam, a sajátommal már nem is foglalkozok, csak másokét szervizelem, így nem akarom félévente szétszedni, pucolni olajat cserélni, így a rugós fele húz a szívem, csak alkalmanként használom a 29-est, minden másra a városi rohangálósra ülök fel.

Előnyökkel, hátrányokkal tisztában vagyok, inkább az érdekel, hogy van-e olyan, aki ezeket használja, és mi a tapasztalata.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#35008) Xantomas válasza 313313 (#35005) üzenetére


Xantomas
őstag

Azok hagyományos 3v-os gombelemek.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#35009) joeid


joeid
tag

Jöhetnek a szakértők :)

Mi van olyankor, ha egy többszörösen szabálytalan autós (piroson megy át, keresztbe áll a kereszteződésben, megáll a bringasávon stb.)keresztbe áll előttem és megakadályozza a továbbhaladásom (mindkettőről van videóm...) , megpróbálok elmenni mögötte de kicsit megbillenek és Testtel hozzáérek a drágalátos autójához ?
Volt rendőr-helyszínelés (vazz...) meg minden , a kocsin 0 azaz 0 sérülés keletkezett, persze az autós szerint totálkár :) .

Van jogsim is, de én nem tudtam kiokosítani ,hogy én milyen szabályt sértettem meg, max. figyelmetlen voltam.
Egyértelmű zöld jelzésen mentem át, bringasávon (erről is természetesen van videóm).

(#35010) 313313 válasza Xantomas (#35008) üzenetére


313313
addikt

ÁÁ nem ártana néha teljesen elolvasni a dolgot :)
Viszont az hozzászólásom fele attól még helytálló :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#35011) Xantomas válasza 313313 (#35010) üzenetére


Xantomas
őstag

Manapság már mindenben ami kevés elemet/akkut használ, abban egy step up/down DC-DC konverter van, ami a bejövő feszültségből, a neki szükséges feszültséget állítja elő, szóval kb mindegy, hogy 1,5V, vagy 1,2V, inkább a kapacitása a mérvadó.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#35012) 313313 válasza Xantomas (#35011) üzenetére


313313
addikt

Cateye lámpáknál lehet észrevenni, hogy akkuról, vagy elemről használod őket.
Legalábbis HL-EL200 és HL-EL220-nál tapasztaltunk ilyet, azok mind 5-7 évvel ezelőtti beszerzések...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#35013) Tothgera30 válasza Xantomas (#35007) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én levegőst ajánlanék, XC32-es nagyon patent, vagy egy használt Fox. Árban ugyan ott van. Nem tudom milyen súlyos vagy, de ha olyan komoly terepen nem használod, akkor lehet egy Niner féle merev Carbon villa jobb lenne, ha már elhanyagolnád a karbantartást. Én mindenképp azt ajánlom, nem kotyog, nem lötyög, minimális karbantartást igényel, nem csavarodik, egy szinten tompít is (merev villához szokottak észreveszik).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35014) LonGleY válasza 313313 (#35012) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért, mert a nem akkus lámpákat 1,5 voltra tervezték, az akkuk pedig csak 1,4-et (vagy 1,3?) adnak le (legalábbis AAA esetében). És még nem láttam 1,5-ös tölthető AAA-t. Fölfele konvertálás meg nincs, ha nincs meg hozzá a kellő kakaó szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#35015) 313313 válasza LonGleY (#35014) üzenetére


313313
addikt

Ezzel én tisztában vagyok, csak amire válaszoltam, ott írta a fórumtárs, hogy mind1 1,5 vagy 1,2 volt, mert a lámpa elektronikája átalakítja a neki megfelelőre.
AA és AAA akkukba 1,2 volt van, ami nem minden esetben elég/egyenértékű az elem 1,5 voltjával.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#35016) Xantomas válasza Tothgera30 (#35013) üzenetére


Xantomas
őstag

Súly? Hát, csomaggal együtt 100 felett :D Súlyos terepet évek óta nem láttam, inkább mászok. Lusta is vagyok menni terepre, barátnőm is aggódós fajta.

Amit az olcsóbb RS villákból hiányolok, az a helyzetfixáló lock. Ott lockol a villa, ahol éppen van. Ezt már a belépő olajpatronos Suntourok is tudják.

Nem tappered a vázam, így a Niner karbon villája kiesik.
Karbon villából a Ritchey Pro Carbon villáját próbáltam, ami van már-már klasszikus méterben, az nem jött be, az árát is sokallom. (vagyis nem sokallom, csak annyit nem adnék ki villáért)
Még az első nagyszériás sorozatgyártott 29es vázak között van (2010-es Superior 929, de már a 2008-as széria is ezt a vázat használta) [link]

Bikecomponents kuponnal, 120 euro lenne a Solo air XC32, szóval árban verhetetlen.
A Foxért nem rajongok, se újonnan, se használtan. Nem tudom megmagyarázni miért, de nem.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#35017) venember83 válasza Xantomas (#35016) üzenetére


venember83
nagyúr

Bikecomponents kuponnal, 120 euro lenne a Solo air XC32, szóval árban verhetetlen.

Akkor kb. meg is van a győztes, nem? Évente egyszer szétszedni azért belefér, nem? Sör mellett, kellemes zenével a háttérben. :)

(#35018) Xantomas válasza venember83 (#35017) üzenetére


Xantomas
őstag

Ismersz, szeretem lebeszéltetni magamat, értelmes érvekkel mindig meggyőzhető vagyok :D

Bevallom, mióta elköltöztem, csak 1x szedtem szét a Superiort, havonta 1x ráülök, nem is használom, inkább a rohangálós 26-ossal foglalkozok, de az is olyan, hogy azt is bírja, ha napokig kint áll az udvaron, az esőben. Jól el is kezdett a crmo acél váz rohadni belülről, mert megállt benne a víz, és míg nem borítottam meg, fel sem tűnt. Eshettem neki, és lögybölhettem rozsdamaróval-konzerválóval, majd olajjal a vázat.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#35019) Tothgera30 válasza Xantomas (#35016) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha egy héttel hamarabb írsz, nem adom el a Pro XCR Carbon 465-ös villámat. De Niner-hez hasonlót tudsz venni sima nyakkal is, átütőősben és becsúszószárasban is szokott lenni (bár a Niner nagy lehúzás 500-600 fontért). Megértem hogy 120 eur-ért jó vétel, de ugyan annyiért vehetsz merev carbont is (példa), és ez eléggé gondozásmentes villának nevezhető.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35020) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Milyen cuccal kenjem a láncot? Spray vagy inkább olaj,amit csepegtetni lehet? Árban tökmindegy?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#35021) Pttypang válasza FIREBLADE78 (#35020) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem a szorozsir jott be. Csapagyakhoz van eredetileg.

Everybody lies.

(#35022) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Mi van!?!? :Y

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#35023) DjKoxi válasza pengemetal (#35022) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Megkérem a feleségemet, hogy számoljon, és amikor majd kettőnél többet talál, lesz egy eladó Merida:))

(#35024) feka007 válasza pengemetal (#35022) üzenetére


feka007
nagyúr

Elég hatásvadász elnevezés, mivel, ha jól olvasom, nem a farokban alakulhat ki a golyó.

Más

(#35025) zoli03 válasza Tothgera30 (#35019) üzenetére


zoli03
őstag

Sose vennék MTB-ba merev karbon villát, számomra úgy már félig elvesztené az értelmét a MTB. Főleg nem annyiért, amennyiért adják őket. Ha 2 évig nem nyúl hozzá az XC32-höz, még akkor is sokkal többre megy vele, mint egy merev karbon villával.

(#35026) fpeter07 válasza Tothgera30 (#35006) üzenetére


fpeter07
veterán

Uh, ez egy rázósabb úton kemény lehet.

(#35027) Tothgera30 válasza zoli03 (#35025) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem értek egyet. Míg nem próbáltál egy maximum 500g körüli tömeggel rendelkező Carbon villát egy min. amatőr versenyre szánt 29er MTB vázzal, addig nem tudod mi értelme. Nem hiába használják light XC versenyeken. Egész nyáron-ősszel használgattam egy 32:18-as, majd 42:18-as áttétellel, egy merev Carbon villával szerelt gépet, és nem igazán volt olyan helyzet ahol nagyon szükségem lett volna teleszkópra, cserébe, hihetetlenül könnyű géppel tekerhettem.

#35026 fpeter07: Erős csukló a titok.

#35028 Teasüti: Gravitáció + testsúly. CX géppel nem mész nagy sárban, agyagban, stb.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35028) Teasüti válasza Tothgera30 (#35027) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És mi tartja a kereket az "úton"? Ha már a csuklóknak mindegy... (Emelném a tétet egy erős marokkal is, hogy a kormány ki ne essen a kezedből.)
A light XC verseny az kb olyasmi, mint a CX? :)) Végülis ami egy CX géppel teljesíthető, ott még el lehet evickélni teló nélkül.

A gravitációs gyorsulás kevés ahhoz, hogy ne pattogj el. Egy nagyobb döccenőnél amit egy teló vígan kimozog, egy merev villával elrepülsz.

[ Szerkesztve ]

(#35029) fpeter07 válasza Xantomas (#35016) üzenetére


fpeter07
veterán

Pedig jó terepen menni. Hétvégén kicsit felszántottam a talajt, amikor KTT tag lettem. A sípcsontom bánta, meg a jobb vállam, amin átgurultam esés közben. A kormány 90 fokkal elfordult, mondjuk nem csodálom, hiszen ráestem. Az első kerék kicsúszását jó megelőzni...

(#35030) Teasüti válasza Tothgera30 (#35027) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amilyen sárban egy CX géppel nem megyek (csillió képtalálat erre a példára Google-ben), ott XC-vel sem megyek. :N Meg gyalog se szívesen, csak talán vmi 4x4-essel.

(#35031) zoli03 válasza Tothgera30 (#35027) üzenetére


zoli03
őstag

Nem próbáltam, nem is vágyok rá. Mentem merev acél villával gyengébb terepen, egy életre elég volt, átlagos minőségű földúton se jó már. A bicikli tömege nem érdekel, nem versenyzek, azért tekerek, mert élvezem (ezért is veszek össztelós biciklit, amint lehetőségem lesz rá).
Persze lehet használni merev villát, de az nagyon kompromisszumos megoldás, hobbi szinten semmi előnyét nem látom (egyedül a karbantartás mentességet).
Mint ahogy az egy sebességnek se látom értelmét MTB-n. Ha kicsit is keményebb terepen mész, az egy sebesség nem elég. Városban én is egy sebességet használok, de terepen nincs létjogosultsága, használhatatlan.

(#35032) fpeter07 válasza Tothgera30 (#35027) üzenetére


fpeter07
veterán

Sőt tulajdonképpen nem is a rázós út lenne a gond vele. Most ősz van, kezdenek hullani a falevelek. Az utat elég nehéz belátni, ezért könnyen előfordulhat hogy gödörbe mész. Plusz rengeteg eséstől mentett már meg a teleszkóp.

(#35033) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Teleszkóp kenését megoldják ingyen,ha egy év szavatosság vagy mi a jó isten van a biciklihez? Ebben az esős,szar időben úgy vettem észre,hogy száraz.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#35034) stargazer


stargazer
senior tag

Helló,

vettem nemrég egy KTM Fun Road Disc-et a Hervisben.
Kb 30 km-t se mentem vele, azt is csak betonon, elkezdett kattogni valami. Szerintem a hajtókar felől jön, főleg dombnak felfelé. Visszavittem, később szóltak hogy mehetek érte, meghuzigáltak minden csavart, otthon alig hogy ráültem ugyanúgy kattogott. Megint visszavittem, látom teljes a tanácstalanság. Most megint szóltak hogy kész, de sztem megint nem lesz jó. Kiváncsi vagyok mit fognak mondani mi volt a baja, ha megint csak megy a himihumi, akkor tuti hogy nem lesz jó. Szerintem anyaghiba. Vagy a hajtókar, vagy az a tengely amit nem tudom hogy hívnak. A szomszédban van egy srác aki szintén ilyet vett, annak is elkezdett kattogni. És a szomszéd utcában is van egy srác aki ausztriában vette a kollégájától, aki szintén az ottani Hervisben vette, és az is kattogni kezdett. Ő is már volt vele szervizben, és nem lett jó.
Nem hiszem el hogy csak pont mi 3-an nyúltunk bele. Mondtam nekik tegyék át egy másik bringáról a hajtókart, de ne KTM-ről, mert könnyen lehet hogy a hajtókar ugyanaz a hibás széria. Mégis azt rakták át, azzal is kattogott. Csak ugyanilyet tudnának rendelni, de igazából nem is tudják mi a baja. Végülis én sem vagyok biztos benne, de erős a gyanúm. Kiváncsi leszek... Hihetetlen hogy ennyi pénzért nem elvárható hogy ne kattogjon. Azt mondták 50 ilyen bringát eladtak, és senki más nem panaszkodott... na persze.
Van valakinek hasonló tapasztalata?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#35035) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Weldtite TF2 Aerosol Spray hol lehet kapni? Összefoglalóban ezt ajánlják,gugliban csak külföldi oldalakat ad ki :(((

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#35036) razzorr válasza FIREBLADE78 (#35020) üzenetére


razzorr
őstag

Amit tutira NE,az a zsírspray. Alig várom, hogy kikopjon és soha többet,marad a csepegtetés. Anno annyira megtetszett, hogy az itthoni beltéri ajtókat is befújkáltam, hogy ne nyikorogjanak. De azóta mint valami szellemház,annyira ken ez a vacak,hogy az ajtók simán kinyílnak teljesen. Vagy kilincs vagy tökig nyitva,a zsírspray-vel köztes állapot nincs :)

(#35037) LonGleY válasza FIREBLADE78 (#35020) üzenetére


LonGleY
veterán

Minőségi bringás olajjal csakis! WD-40-et és TF2-t soha ne vigyél a bringád közelébe! Se egyéb teflonos szarságokat. Láncra nem jók a zsír alapú és a szilikonos cuccok sem. Oil, baby.

A spray korrekt, az a leghígabb. Előnye, hogy ha nincs idő teljes tisztításra, azzal nagyjából át is lehet fújkálni, oldogatni az előző réteget, koszokat. Sűrűbben használható/használandó. Van a cseppentős, mondhatni a normál, és van az esőbe szánt, kicsit sűrűbb. Ez utóbbi lényege, hogy nyilván egy kicsit lassabban mosódik ki. Ha jó minőségű, akkor ez sem lesz vészesen ragacsos. Van egy márka, ami teljesen lebomlós.. csak nem jut eszembe hirtelen a neve. o_O

[ Szerkesztve ]

(#35038) Jester01 válasza fpeter07 (#35029) üzenetére


Jester01
veterán

Én meg ma szántottam az aszfaltot. Velencén kerékpáros útiránynak kijelölt kis utcában van egy S kanyar, ahol sajnos apró fehér murva került az úttestre a bicó meg jól kicsúszott alólam. Szerencsére úgy tűnik semmim nem tört el csak kellemes zúzódások meg horzsolások vannak. A bal kézfejem úgy néz ki mint ha boxoltam volna. A gyűrűsujjam begye meg lilul, remélem azzal sem lesz probléma. Ezúton is köszönöm a segítőkész gyalogos illetve 2 kerékpáros kolléga segítségét.

Azt hiszem itt történt:

Jester

(#35039) D.Orion válasza Jester01 (#35038) üzenetére


D.Orion
veterán

Pákozdon pont a házam előtt van egy egysávos döntött 90es kanyar, kerékpárral 35el simán vehető. Persze csak akkor ha kimegyek és lesöpröm róla az említett fehér kavicsot. Ezt minden csütörtökön meg is teszem. Sajna esés még így is elõfordul. Az ott lakók némelyike szereti levágni a kanyart autóval és így visszahordják a kavicsot. Jobbulást és legközelebb ismeretlen helyen óvatosabban menj bele a kanyarba.

(#35040) kovsol válasza stargazer (#35034) üzenetére


kovsol
titán

Nincs laza küllő? Az is kattoghat.

May the Force be with you!

(#35041) Napfénysüti válasza Jester01 (#35038) üzenetére

Ismerem ezt a helyet, itt mindig van sajnos fehér murva, outival nagyon óvatosan szoktam emiatt ezen a kanyaron átmenni.

Més que un club!

(#35042) Xantomas válasza Teasüti (#35028) üzenetére


Xantomas
őstag

Tothgera30 védelmében: En is a merevvilla pártján vagyok, kellőképpen ballonos, gumival, a 29es bringaknak igenis jól áll. Hosszabb villaszár, nagyobb légtömeg a gumiban elég akár akármelyik olimpiai xc pályára, csak nem rohanva, sőt a bringa kezelési technikát is fejleszti.

Csak ezekek a villákat nem 100 kg körüli bringasokra tervezik, és ebben az esetben a homlokcső illesztése is komoly terhelést kap, szar csapágyazás, nem megfelelő szögek esetén még el lehet repeszteni hosszában. Nah pont ezt szeretném elkerülni.

Amit nem tud a villa-gumi kimozogni, arra ott van a nyeregből laza kiállás, és combból, karból, csillapítás.

A kényelmet lehet fokozni a nagyobb kezűeknek vastagabb markolattal, komolyabb kesztyűvel.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#35043) LonGleY válasza Xantomas (#35042) üzenetére


LonGleY
veterán

Én egyetértek azzal, hogy a technikát fejleszti, de ez lefordítva azt jelenti, hogy kevésbé biztonságos. Egyszerűen nem tartja semmi az úton a kereket. Én már nem is tudom elmondani, hányszor amiatt nem borultam fel simán csak a városban, mert a teleszkópom kimozogta azt, amit ki kell.

(#35044) Xantomas válasza LonGleY (#35037) üzenetére


Xantomas
őstag

A teflonnal, és tf2-vel mi a bajod?

Motorex olajat, csöpögtetek a lancaimra, és átporgetes, majd ronggyal letörlés után valamilyen piros kupakos bikecomponents-én kapható fehér, nagyon híg teflon olajat csopogtetek rá apró cseppekben.

Úgy kiporgeti a mocskot, ahogy kell, sár nem áll meg rajta ha nedves, és a connex lánc komoly nyúlás, pontosabban kopás nélkül 6-7000 km ota rajta van a 7sebességes rendszeren. (regi altus c10 hajtómű, újonnan vettem pár éve, meg tourney menetes racsni.)

A flakonos tf2 is jó dolog mosás utáni első kenéshez. Be tud folyni a láncszemek gorgői közé, és kimossa a maradék gedvát, plusz ken. 10-20 km után meg lehet rendesen olajozni, mert az addig a frissen mosott lánc minden részébe nem tud odamenni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#35045) FIREBLADE78 válasza LonGleY (#35037) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

ez jó?Náluk vettem a cube-om. Ennek amárkának van egy spray változata. De most komolyan,hogyan csepegtessem szemről szemre a lácot? Az vagy fél-1 óra :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#35046) Xantomas válasza LonGleY (#35043) üzenetére


Xantomas
őstag

Tulajdonképpen, most milyen bringáról beszélünk?
Én konkrétan 29es montiról. Minimum 2,1"-os terepgumival. Maga a merevvilla 2, jobb esetben 3 cm-t mozog, a gumi a másik 3-t. A helye a terepen van, nem a városban.

Városban, pl elfordított kormánnyal padkázás közbeni ráfékezésnél az eséstől nem a rugóút fog megmenteni, hanem a visszaút csillapítás, hogy nem, engedi kirúgni a kereket, és visszapattani, így meg tudod tartani az egyensúlyodat, és ott tartja a gumit az aszfalton, így nem engedi a menetirányáról lecsúszni.

(#35045) FIREBLADE78

Szemről szemre. Megvan az gyorsan. A flakont a lánc felett tartod, kicsivel felette, és finoman nyomod a flakont, és közben mozgatod a hajtóművet.

Ami a legjobb szerintem: Motorex wet.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#35047) pengemetal válasza LonGleY (#35043) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Amikor először váltottam merev villára én is tartottam a városi kátyúktól, de semmi gond nincs vele...sőt. Most már, ha trekkinggel megyek, akkor is lockolva van a teleszkóp.

Egy hónapja elköltöztem, így a XXII. kerületből járok a XIII.-ba dolgozni, napi 45 km oda-vissza. Így nem mindegy a mennyi energiát nyel el a teleszkóp, 1-2 km/h is számít :)

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#35048) #48525824


#48525824
törölt tag

Megint péntek, kiszabadultak a hülyék.

Emberünk Stefánia belső sávjából akart jobbra fordulni a Hungáriára, én a külső sávban mentem, azon kívül, hogy majdnem átment rajtam, ledudált, mégis miért?

Mogyoródi eleje 2 sávos, megyek a sávomban, erre velem szembe jön egy autó... Nembaj, nem nekem reccsent a tükröm.

(#35049) FIREBLADE78 válasza Xantomas (#35046) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Tehát most téli időszakra mehet a motorex wet,gondolon jobb időre más ajánlott. Még egy kérdés,hogy a csepegtetés után,le kell törölnöm az oldalát a láncoknak? Összefoglalóban bikemag cikkben ezt írja.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#35050) #48525824 válasza FIREBLADE78 (#35049) üzenetére


#48525824
törölt tag

Érdemes letörölni a felesleget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.