Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Monya78


Monya78
veterán

Szerintetek érték/ár arányában megérné?
[link]

(#2752) Xantomas válasza Lacces (#2744) üzenetére


Xantomas
őstag

Elvileg igen, gyakorlatilag pedig csak akkor, ha olyan a papucsod, ami ezt támogatja.
Régi fajta, előre nyitott, csúszó, lemez papucs, amin megvan a fül a csavaros váltóhoz, és a csavar lyuk, vagy a papucsba való félhold alakú betét, ami rögzíti, hogy ne csavarodjon el a váltó.

Miért akarsz ilyen régi, sérülékeny, és rosszabb minőségű váltót feltenni?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2753) Zebu válasza Teasüti (#2747) üzenetére


Zebu
addikt

Ez baromi érdekes, mert 23-masből csak 130 PSI létezik elvileg: [link]

akkor most hogy is van ez? :)

(#2754) Lacces válasza Xantomas (#2752) üzenetére


Lacces
őstag

Mert megbízhatóbbnak tartom :D.
11 éves MegaRange váltó bizonyított és a többi SiS is. A csavarós meg hamar elszállt. És én az a típus vagyok, aki fullra feleslegesnek tartja a 100.000 Huf-os bringákat. :)
Köszönöm a választ.

(#2755) anaqer válasza D@ni88 (#2750) üzenetére


anaqer
veterán

Hátsó váltót jobbra cseréled, amikor szétesik (elég hamar...), egyébként szódával elmegy. Vagy mondjuk Kelly's Saphix helyette..?

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2756) Teasüti válasza Zebu (#2753) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ebből is csak 120-as létezik 1.95 szélességben. :P
De tele a net a 60-as tesójával, sőt még 30-ast is találtam egy helyen. ;)
Most akkor mi az igazság?
Mert engem is érdekelne.

(#2749) Doki-HUN1978
Nem akarom nehezíteni a bringát. Így is sztem legalább fél kilót pakoltam rá, mióta megvettem.
Másik nyereg, 530-as pedál, váztáskák, óra, két kulacstartó.
És úgy tudom a kerék pereménél a forgó tömeg háromszorosan számít, szóval ha a jelenlegi 430-as köpenyeknél csak 100 grammal nehezebb gumit választok, máris 600 grammal nehezebb bringát kapok effektíve. :Y
Forgó tömeg agilitását könnyen megérezni, nehezebb mászni vele, nehezebben gyorsítható, fékezhető.
És a kényelemben is rengeteget számít a tehetetlen tömeg súlya, főleg a forgó tömegé.
Egy könnyebb nagy tpi-s köpeny jobban csillapít, kevésbé ver fel. Míg egy merev 27 tpi-s nagy tömegű külső alaposan csökkenti a komfortérzetet, jobban átjön minden az út felől, nagyobbakat ver oda a kéznek és a sejhajodnak. :D
Nem mindegy a háromszorosan számító tömegnél egy 1 kilós kerék "támadja" a bringát és bringást alulról, vagy egy kerék, amin csak a köpeny 1 kg. :DDD
A rugózás is meghálálja a könnyebb kerekeket, elvégre kevesebb a dolga a teleszkópnak, ha kisebb tömeget kell kordában tartania a lengéscsillapítónak. Hát még egy full merev bringánál...
Harmadrészt meg nyilván a gumi az egyetlen kontakt felületed az úttal a száguldó biciklin.
Ezért nekem elég fontos, hogy hogyan viselkedik a kerék és rajta a gumik. Mennyire ballonos; milyen széles; milyen mintázat; milyen "Shore A" keménységű gumikeverék(ek); szilikon adalékok, ami segít csillapításban, tapadásban; milyen finom szövetsűrűség, ami a defektállóságban játszik szerepet, az elérhető legkisebb tömegben, valamint az út egyenetlenségekhez való alkalmazkodásban, ami közvetve befolyásolja a tapadást és a csillapítást.

Ha választani kéne minek a legfontosabb a súlya a bringán, akkor egyértelműen a kerekeken kezdenék el spórolni először.

[ Szerkesztve ]

(#2757) D@ni88 válasza anaqer (#2755) üzenetére


D@ni88
addikt

Nekem ezzel sincs bajom, sőt.
Viszont a hátsó váltók gyártója megegyezik. Tehát ez is széteshet hamar, vagy ez csak a típusra igaz?

(#2758) anaqer válasza D@ni88 (#2757) üzenetére


anaqer
veterán

Típusra - a Shimano váltók sorrendje a belépő kategóriában a Tourney-Altus-Acera-Alivio, tehát durván leegyszerűsítve a Kelly's-é "kettővel jobb".

Viszont a Caprine hivatalos oldala már arra is Aliviot ír, szóval a boltban/telefonon érdemes mindenképpen tisztázni, hogy mikori modellről és milyen felszereltségről van pontosan szó.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2759) Zebu válasza Teasüti (#2756) üzenetére


Zebu
addikt

Nah írtam Schwalbe-nak :) Kiváncsi vagyok mint mondanak! :D

(#2760) ludsimon


ludsimon
veterán

Utensilnord képviselteti magát a Tour de Zalakaroson:

jó szórakozást! ;] 40-es átlag várható lesz. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2761) belaazallat válasza ludsimon (#2760) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha tavalyi útvonala maradt, kíváncsi leszek arra a 40-es átlagra! ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2762) Xantomas válasza Lacces (#2754) üzenetére


Xantomas
őstag

Addig ok, hogy a 11 éves "megarange" váltó bizonyított (ami mellesleg a tourneynak a TX, TY, TZ szériája), de azóta a shimano ebben a kategoriában kb minden alkatrészt lecserélt műanyagra.
A SiS csak annyit jelent, hogy pozicionált váltáshoz van, nem fokozatmenteshez.

Pár helyen még kapni a régebbi, a nem full fekete, teljesen fém TZ-50-es szériából, füles verzió. Az egész megbízható, viszont dög nehéz.

Viszont, ha jó, és olcsó váltót akarsz, akkor az m430-as Alivio már olyan konstrukció, ami szintén sokáig fogja bírni, igaz, nem egy árkategoria a kettő.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2763) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Új első agyat akarok nézni országútiba 4-5k körül. Cserélhető csapágyasat szeretnék, most kónuszos van, kotyog de nem lehet vele semmit csinálni, kuka. Viszont pár helyen olvastam hogy a kónuszos agy jobb, nagyobb az élettartalma stb. Ti melyiket ajánljátok?

(#2764) Ndruu válasza Ndruu (#2661) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Megvettem a Race Exp Airt, mert ennél jobbat úgysem találtam volna. Rögtön meg is volt a teszt a 40°C-os hőségben. Kényelmes, jól testreszabható és valóban nagyon jól szellőzik.
Köszönöm a segítséget!

Harrrr!!!!

(#2765) fpeter07


fpeter07
veterán

[link] Szimpatikus ez a "túra". Részt kellene rajta vennem. Kicsit messze van, de vonattal szerintem megoldható lenne.

(#2766) SOAD19


SOAD19
addikt

Ha, nem akaródzik lejönni a pedálnak, akkor itt egy jó kis technika, igaz kicsit agresszív. :DDD Meg nem árt, ha valami komolyabb villáskulccsal próbálkozunk, nem úgy mint én. A szomszédtól kértem kölcsön kulcsot, és kicsit megsínylette a dolgot, így elmentem, és vettem neki 1k-ért egy másikat, erősebbet.
Ha, enyhül az idő lehet lemegyek, és kipróbálom az spd-s témát, kíváncsi vagyok. :U

fi:zi'k: Lehet "drukkolni"! :P

(#2767) GeneraL_XTX válasza D@ni88 (#2750) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nagyon belépő szintű gép. Ez az a kategória, ahol egy használttal jobban járnál. :K

(#2768) fi:zi'k válasza SOAD19 (#2766) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hajrá! :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2769) Doki-HUN1978 válasza Teasüti (#2756) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Milyen kerékpárod van és jelenleg mennyit mutat a mérleg alatta?

Értem az érvelésed és el is fogadom, viszont egyéb más tényezők sokkal inkább számítanak -mondjuk egy versenyen- mint az hogy 20 dekával könnyebb éppen a gumi vagy nehezebb.

De ha jól emlékszem pont veled volt egyszer egy vitám a mozgó tömeg lendületével kapcsolatban?! (29 vs 26 kapcsán)
Most viszont had írjam én azt, hogy a nagyobb tömeg -előnyét élvezve- a lendületet visszakapod mondjuk lejtmenetben. ;]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2770) Gyufaaa válasza fi:zi'k (#2686) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Remélem még nem késő! :R Ment Pü! :B

(#2771) Teasüti válasza Doki-HUN1978 (#2769) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyszer levezettem egy képletben, hogy a nagyobb tömeg jobban gyorsul a lejtőn - nem a gravitáció miatt, hanem a légellenállás miatt. De ott nem volt szó 26 vs 29er-ről. :N

Egy XT-s Mistral-om van.
Bakker 13 kg majdnem a gépem, és ebben nincs benne se a kulacs, se a minipumpa, se a nyeregtáska tartalma. :Y
Kicsit többet pakoltam rá, mint hittem. :(
Sztem akkor is szempont a súly, ha 11 kg a gép, meg ha 15 kg, akkor is. Nem? :F
Ha levenném az összes köcölét és felraknék egy 520-as pedált, hasra ütésre olyan 7-800 grammot tudnék faragni, de akkor kopasz a bicikli. Ha jövőre cserélem a villát, akkor még egy fél kg leugrik majd legalább.

Lejtmenetben nyuszi vagyok még, a legutolsó túrán simán otthagytak a többiek eleinte. :B
Ha én mondjuk olyan 35-nél éreztem, hogy jót megyek, akkor a többiek mentek egy 10-zel többet.
Ha utánuk mentem, akkor már éreztem az adrenalint, ami gondolom nem szerencsés.
Igaz felfelé is otthagytak, de mentségemre szóljon, hogy az én semi-slick gumijaim semmit nem tudtak kapaszkodni és ülve kellett felmennem. :D

(#2772) szki válasza belaazallat (#2761) üzenetére


szki
őstag

Nem tudom már a tavalyi útvonal milyen volt. Az ideiben a börzöncei emelkedő biztos szétrázza a mezőnyt. Baromi meleg lesz, és nem hiszem, hogy 40-es átlagot fognak tekerni. Zala megyében nem olyan egyszerű száguldozni a dombokon, és a rossz útburkolaton :K Meg ez ugye maraton, és nem verseny.
Nekem egy 200-as esedékes vasárnap Pécsről hazafele, ami übereli ezt a maratont ;]

Más: 2013. július 21. Lendva, 10. HÁROMORSZÁGOS PANNON MARATON

[ Szerkesztve ]

(#2773) hoffman_ válasza Teasüti (#2771) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha utánuk mentem, akkor már éreztem az adrenalint, ami gondolom nem szerencsés.

ez relatív. egyrészt baromi jó érzés, másrészt van, aki pont azt kergeti :) aztán ott van az is, aki nem szeret határon menni, teljesen érhető okokból.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2774) belaazallat válasza fpeter07 (#2765) üzenetére


belaazallat
addikt

Klassz! Megmozgatta a fantáziámat. Milyen lehet az út, már csak gumi választás miatt is?

Szerk:

Szki: itt írtam a tavalyiról.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2775) hoffman_


hoffman_
nagyúr

ez a gép egészen tetszik. valakinek vélemény a Marin vázakról? én nem ismerem. az egy tányér is nagyon szimpi elöl.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2776) Teasüti válasza hoffman_ (#2773) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak az a ciki, ha úgy megyek olyan tempót, mint a többiek, hogy nincs hozzá meg minden feltétel, mondjuk a semi-slick gumik. ;]
Tisztára mint a fully vs full merev gép esete: egyiken halálfélelmed van, másikkal meg nyugodtan lejössz.

Talán ha felkerülnek a bütykösök, javul vmennyit az időm is.

[ Szerkesztve ]

(#2777) hoffman_ válasza Teasüti (#2776) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez nyilvánvaló, ilyen körülményekről nem esett szó a hsz-ben, amire reagáltam :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2778) Teasüti válasza hoffman_ (#2777) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedig ott van. :P
Lefelé se cseréltem gumikat. :))

Mondjuk technikát azt lehet vele tanulni...
Szerencsémre (vagy ügyes voltam? :D ) csak a mély sárban csúszott ki alólam, egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#2779) hoffman_ válasza Teasüti (#2778) üzenetére


hoffman_
nagyúr

bakter tényleg, uccsó sorban ott van. háromszor kellett átfutnom... :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2780) gmatti válasza fpeter07 (#2765) üzenetére


gmatti
csendes tag

Gyere, szép a környék, és nem is nehéz a pálya. :)

(#2781) Jorus válasza hoffman_ (#2775) üzenetére


Jorus
nagyúr

Marin nagy kedvencem. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2782) Zebu válasza Zebu (#2759) üzenetére


Zebu
addikt

Megjött a válasz:

"
Many thanks for your message.

The maximum inflation pressure for all tires 700x23C Lugano is about 130 psi. A maximum of 110 psi is suggested just for a size of 700x25C.

Hope this answer could help you. Please let us know, if you have any further question.

Best regards

Johannes Binner
Marketing
"

(#2783) hoffman_ válasza Zebu (#2782) üzenetére


hoffman_
nagyúr

korrekt banda :))

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2784) SOAD19 válasza fi:zi'k (#2768) üzenetére


SOAD19
addikt

Na, megvolt az első tekerés, kis, csendes utcákon próbálgattam a dokkolást, és szétválasztást. Még kicsit szokatlan, nem mindig ment egyből a dokkolás, de jó lesz az. Esni, természetesen nem estem :P , ami nem is csoda, hisz, most csak, erre kellett figyeltem. A későbbiekben lesz nagyobb esélye egy borulásnak, mikor kihagy az ember figyelme. A tekerés végén azért teszteltem, hogy vészhelyzetben, milyen gyorsan tudom oldani. A panel lépcsőfeljárójához tempósan érkeztem, és kivártam az utolsó pillanatig, mikor már a lépcsőhöz értem. "Vészfékezés", sikerült oldani, de éreztem, hogy jó lesz ilyen helyzetben majd figyelni.
A cipő nagyon tetszik, mind kinézetre, mind pedig használhatóságra. Szellős is, tekerés közben a gyöngyvásznon keresztül beáramló levegő jól hűti az ember lábát. Külön örülök, hogy abszolút jól lehet a cipőben sétálni, nem sokkal rosszabb, mintha egy hagyományos cipő lenne, persze túrázni, azért nem ilyenben kell. Városban kisebb sétákra abszolút megfelel szerintem.
Annyira nem éreztem, hogy könnyebb lenne a tekerés spd-s rendszerrel, igaz észrevettem, hogy csak tolom a pedált, húzni, még nem nagyon húztam, később lehet ráérzek majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#2785) Doki-HUN1978 válasza Teasüti (#2771) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Persze, nyilván szempont a kerékpár súlya minden esetben.
Én úgy gondolom, hogy azt a -tegyük fel- 1 kg súlytöbbletet te nem fogod megérezni 30-50 és 100 km-en sem.
Ha mondjuk naponta mész 100 km-eket, akkor valószínűleg a 4-5 nap után lenne mit a kerékpár súlyára fogni.

Cáfoljatok, ha nincs igazam, de nem gondolom, hogy egy-két kiló mérvadó lenne amatőr szinten.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2786) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Hát gyerekek...
Lecseréltem a Tour trekkingemen a korábbi 40-es gumikat vékonyabb, 25 -ös Continentálra.
Hát tényleg jobban lehet vele menni,de konkrétan szétrázza a seggem még a bicikliút is :(
Meg fogom én ezt szokni vajh? :O
Többnyire bringaúton közlekedek, terepen zérót,de így is meglehetősen kényelmetlen, bár még csak 4 napja van fent. :U

Alias: Júzer error

(#2787) gmatti válasza -HajTömeg- (#2786) üzenetére


gmatti
csendes tag

Sajnos ezt csak elviselni lehet! :N

(#2788) -HajTömeg- válasza gmatti (#2787) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Rá voltam kattanva ezekre a gumikra,meg,hogy de jó lesz vékony gumikkal,de...lehet jönnek vissza a 35-40es gumik :)
Na,azért még hagyok egy hetet magamnak. Hátha megszokom :DDD
A Brazilok közben lőttek egy gólt... (breaking news)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#2789) amargo válasza Doki-HUN1978 (#2785) üzenetére


amargo
addikt

"Cáfoljatok, ha nincs igazam, de nem gondolom, hogy egy-két kiló mérvadó lenne amatőr szinten."
Amikor a 2.-ra kell felcipelnem, beérve a 43,5C-os hőmérsékletből, akkor egy fogyókúrás gépet szívesebben cipelnék :B

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2790) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hellósztok!

Visszatértem :)

Az egyetemnek már 2 napja vége, így ismét jut idő a kerékpározásra. Szeptember óta nagyon keveset tekertem, ami azért meg is látszik az állóképességemen, de sajna a tanulás miatt nem nagyon tudtam, pontosabban a sok utazás vitte el az időt, a tanulás mellett.

Mától kezdtem el az idényt, a kerékpárjaim 90%-osak kb. be kéne lőni 1-2 apróságot rajtuk, de azon kívül nem szorul semmi se cserére. A ruházat már majdnem kész, csak egy SPD-s cipő kéne és öröm és bódottá'.

Mostantól követni fogom a topikot és próbálok segíteni is a többieknek.

Máris 1 kérdés:
- Mitől lehet az, hogy fáj/égeti a szemet a nap még a legerősebb UV szűréssel ellátott lencsével is? Miután hazajöttem, tökre olyan érzésem volt, mintha napokig egy CRT monitort néztem volna...

(#2791) -HajTömeg- válasza Vasinger! (#2790) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Előtte nem néztél napokig CRT monitort? ;]
Írnátok jó GPs-es alkalmazást.
A megtett utat szeretném térképen visszanézni.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#2792) Vasinger! válasza -HajTömeg- (#2791) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem ;]

Sports Tracker és Endomondo. Számomra ez a kettő Best.

(#2793) -HajTömeg- válasza Vasinger! (#2792) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R A frissítéseik óta csupa rosszat írnakl róluk.
Ha nem válik be a Bike Computer pro,akkor azért kipróbálom őket. Köszi

Alias: Júzer error

(#2794) hoffman_ válasza -HajTömeg- (#2793) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nekem endóval egy éve, amióta megvan, semmi bajom. fizetős verzsön.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2795) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Garmin Fit se rossz :))

(#2796) Tomi_Sci válasza -HajTömeg- (#2793) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Endomondo kb. egy honapja használhatatlan nekem. Frissítettek :D Azota Strava-t használok.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2797) hoffman_


hoffman_
nagyúr

tejóég....

mod:

ez a videó valami fantasztikus. a srác überbrutál tehetséges, és a hangulat ezzel a gyerekszobával óriási, padlón az állam

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2798) albert8 válasza hoffman_ (#2797) üzenetére


albert8
addikt

hehe :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#2799) zoo8800 válasza hoffman_ (#2797) üzenetére


zoo8800
veterán

Le a kalappal. Úgy az egész video 10/10 pont.

rip and tear, until it is done

(#2800) Teasüti válasza Doki-HUN1978 (#2785) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hőhő oda adom neked kipróbálni a Mistral-t ha erre jársz, majd utána a Neuzer-t! :P
Vagy előbb a Neuzer-t, aztán a Mistral-t. ;]
Egyik jelenleg 13 kg körül mozog, másik 18 kg.
Utóbbin 1 kg-os CST külsők vannak. De poénból felrakhatnánk a Mistral-ra is a CST-ket a 430 grammos Maxxis-ok után. Meg a Neuzer-re a Maxxis-okat (arra én is kíváncsi lennék, mennyivel lenne kényelmesebb a rugózása). Aztán nyilatkozhatsz. ;)

Nem edzettség kérdése ez. Nyilván egy profi, akihez már hozzánőtt a bringája megérzi még azt is, hogy milyen kenőanyag van a láncán. De a 1 kg-os nagyságrendű súlykülönbségeket egy laikus is megérzi.

Egy barátom, aki a kis pille könnyű (az a kis kék vázas használt gép régebbről) full merev acélvázas montija után átült a Neuzeremre (amúgy kb két hónapja biciklizik, ha vki, akkor ő aztán amatőr), fél óra tekerés után kifakadt, hogy mi ez a vacak.
Mondja, ha az ő gépét elkezdi tekerni, meg sprintelni, akkor kirobban, könnyen gyorsul, jól kezelhető, merev és rövid visszajelzéseket kap a bringájától.
Az én kis fully-mról meg eképpen vélekedett: nehéz és lágy/puha, mint vmi hajó. "Ha az ő gépét elkezdi izomból tekerni, akkor bizony az megy. Ezt elkezdi tekerni és kb nem történik semmi: csak elfáradok."

Egyszer talán megcserélem a gumikat, ha lesz kedvem. Na az tanulságos lesz. :K

Szumma szummarum: nem csak nagyban érezhetők a különbségek. Igaz, hogy nem vagyok olyan kifinomult, mint egy versenyző, de azért botlábú se.

szerk: nem tudom te hogy vagy vele, de ha én véletlenül teli kulaccsal mászom meg az ösvényt, azt vhogy azonnal megérzem, pedig nincs egy kg se. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.