Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) maximilian4 válasza #27813376 (#78999) üzenetére


maximilian4
addikt

Az a baj hogy ő is autóval ment, ezért nem tudott parkolni. Legközelebb mondjad neki menjen bicajjal. :)

SSJmeszes

Hát számolgattam, aztán erre jutottam. Az xpedo normális eladótól kerekítve 15k-ért lett volna. Vagy USA-ból, vagy Ázsiából, és ha elkapják, akkor megy rá az áfa (úgy már nagyon húzós lett volna). Várnom is kellett volna rá vagy 2 hetet biztos. Így meg megvan 17k-ból, magyar boltból, esetleg ha van valami akkor ott a gari és nem kell várnom rá heteket. Az egyetlen baj vele hogy nehéz, de majd csak feldolgozom.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#79002) Hasaggymeg válasza Jester01 (#79000) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ismerem,de az Androidost mostanában találtam és nagyon tetszik. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#79003) CaNNa3IS válasza #27813376 (#78999) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Az a legjobb pisztácia.
Veszek 2 csomaggal és amikor ennék már a párom és a lányom benyalták mind :-)

maximilian4: komplett belső 15 eur /db hozzá. Amúgy lehet nekem is ez marad mert ennyiért nem találtam értelmesebbet.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79004) ivana válasza CaNNa3IS (#79003) üzenetére


ivana
Ármester

Belső 15€ ;] Wtf :U

(#79005) maximilian4 válasza CaNNa3IS (#79003) üzenetére


maximilian4
addikt

Veszek 2 csomagot és oda a fél havi fizetésem. :D

Maxi

(#79006) CaNNa3IS válasza ivana (#79004) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Pedál belső

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79007) Tothgera30 válasza pc360 (#78994) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Amit te linkeltél (Hoss Deluxe), kb. 10 éves váz, és gyengébb mint a kinézett Reaction HPA. Itt lényeg azon van hogy ez egy high end alu váz, sok Carbon váz megirigyelné, mind súlyban, mind szilárdságban. Fox Foat 32-est használok évek óta, szerintem egy átütős teleszkópot nem fogsz tudni megcsavarni, 180mm-es tárcsától nagyobb nem kell rá, Ice-Tech-es XT-t kell venni, Deore 615/SLX/XT fékhez, és nem sok olyan helyzet lesz, ahol kevésnek érzed (nekem is csak egyszer volt, M8000-el, de ott igen elszámoltam a féktávot). Valahogy úgy érzem hogy ez már szőrszálhasogatás, mivel egy ilyen bringa egy alap beüzemelés után versenyképes, és bárminemű probléma nélkül dobogóra lehet vele állni.

#78999 đension: Ez egy világ méretű népbutitás. Megnéztem pár műszaki cég honlapját, ahol már reggel elfogyott pár "olcsó" termék, a lényeg az volt hogy teljesen mindegy hogy mi, csak legyen mellette hogy -50%, és 100k alatt legyen. SSD-k, Régebbi kifutó szériás notebookok, TV-k, mind-mind elkeltek. Kerékpár fronton pedig a raktárban maradt, már nem kellendő/kifutó szériás cuccok árát nyomták le, pölö: 26"-os gumik. Tőlünk nyugatabbra annyiból korrektebbek hogy ott a kedvezmény, az tényleg kedvezmény, viszont csak a felhalmozott raktárkészlet ürítésére megfelelő.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79008) zack válasza Tothgera30 (#79007) üzenetére


zack
nagyúr

"Tőlünk nyugatabbra annyiból korrektebbek hogy ott a kedvezmény, az tényleg kedvezmény, viszont csak a felhalmozott raktárkészlet ürítésére megfelelő."

Hol van nálunk felhalmozott raktárkészlet? :DDD Itt mindenből pont annyi van, amennyi kell. Ha pedig az egyik hibás, és visszaküldik, magától értetődő, hogy ismét becsomagolják, és eladják másnak, hátha beletörődik.

Más: Felraktam az M520-at, cipőre pedig fel a stoplikat. Lánc kapott egy kis Rohloff-ot, majd lazítani akartam a pedál rugóján, de a 88db inbuszból 1 sem volt megfelelő. Család alszik, a 120db szerszámkészlet elővétele szansztalan volt. Gondoltam megnézem mennyire feszes a gyári beállítás a pedálon...Majdnem sikerült egy jó nagyot esnem, mert baromi feszes. :DDD
Mennyire célszerű fellazítani?

Rock Shox Reba SL/DT-Swiss XM180 beállításáról, van fellelhető táblázat?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#79009) #27813376 válasza zack (#79008) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ugyanez a pedálom volt. Én annyira lazitottam, hogy a cipőt erőlködés nélkül birtam levenni, mintha csak lecsuszna a lábam, ettől lehelletnyivel volt feszesebb.

(#79010) zack válasza zack (#79008) üzenetére


zack
nagyúr

Reba SL az Dual Air?

(#79009) đension

Ok, köszi. Holnap majd folyt köv.
Utánanéztem külföldi fórumokon, mert nem voltam benne biztos, hogy nem XT-t akarok. Aztán a vélemények meggyőztek. Elég sokan írták, hogy XT-hez képest, semmi különbség. Súlyban pár gramm, és persze dizájnosabb az XT. Ehhez képest 3x áron mérik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#79011) pc360 válasza Tothgera30 (#79007) üzenetére


pc360
addikt

Hát, hasogatom azt a szőrt, ha már úgyis kifutottam az akcióból. Most jöttem rá, hogy a 2017-es példányt nézegetem, amit érthetően nem nyomtak le 20%-al. Ráadásul a 2016-os narancs verzió sokkal jobban tetszik, de már csak integethetek neki. :(

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79012) Runner_fxr válasza 6030D (#78922) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az csak ilyen kipróbálós pedál, nyilván nem azzal lesz használva. :) A montikra is azt tettünk. Mindenki cseréli olyanra amilyen kell neki.

Ma monti építésbe kezdtünk.
[kép]
[kép]

Milyen a svéd bringakultúra? Hát nem finnyásak a hidegre az biztos. :D Csajok kis szoknyában, harisnyában, sapka nélkül, csak lesek mi van itt. Nagyon sokan kerékpároznak. Ettől függetlenül rengeteg a szemét romhalmaz. Ősrégi agyváltós gépek, amikor valami szétesik akkor hozzák a szervizbe. A legtöbb bringa agyváltós. Rengeteg Amszterdam stílusú vázzal. Ha szerviz van, a legtöbben zokszó nélkül fizetnek ki elég kemény összegeket. A magas árak mondjuk köszönhetőek az elmúlt 3 év migráns invázióinak, emelik az adókat a tisztességgel dolgozó emberek kárára, hogy fenntartsák ezt a sok ingyenélőt. A kereskedők meg kénytelenek emelni az árakat. Magyar ember simán infarktust kapna ha ilyen árakat hallana idehaza. :) Egy laza 8-as lánc, sor, és váltóbovdenek munkadíjjal együtt 1500 korona körül van, nagyjából 45-50 ezer ft. 400-500 korona alatt hozzá se szagolnak egy bringához. Az alkatrészárak egyébként hasonlóak mint nálunk, csak a szerviz dobja meg nagyon. Azért akad itt is olyan aki cigánykodik mindenen, de jóval kevesebb mint idehaza. Bár ezen nem lepődtem meg. Könnyeben eladod a prémium termékeket. Nagyjából ennyit láttam eddig ezen rövid idő alatt.

Nem csak a láncok állnak hegyekbe, hanem minden. Kb olyan a műhely készlete, mintha a hazai nagykerekben sétálgatnék, vagy még jobb is kicsit.

Ja és azt a felfújódó légzsákot vagy mi a francot, sisak helyet viszik mint a cukrot, napi 5-10 darabot elvisznek, 2900 korona egy olyan izé. :)

[ Szerkesztve ]

(#79013) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#79012) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

(#79014) CaNNa3IS válasza Runner_fxr (#79012) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Rossz ezt hallani.
Reménykedik az ember, hogy csak a media fújja fel ezt a migráns problémát és a svédeknél minden rendben de ahogy hallom látom ez nem kérdés. Más ismerősnek is ez volt a véleménye és ehhez nem kell nacionalistának vagy rasszistának lenni. :U

Más:

Ez valami oltári szép bringa: [link]

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79015) superecneB


superecneB
őstag

Tudnátok ajánlani csinosabb gyorszáras nyeregcső bilincset ami nem gagyi de nem is 10.000ft?
Sima feketét keresek 30.9-es a nyergem akkor ez gondolom a 34.XX es méret lesz.

Ez lenne az eredeti seat clampje a monitimnak, de sajnos iszonyat nehéz beszerezni és marha drága: [link]

Van egy Selle SMP Hybrid nyergem amit merev vázas montiomon nagyon szerettem nagyon kényelmes volt. Most fullym van már pár éve és mivel kissé mozog alattam az egész nem nagyon tudom beállítani úgy hogy hosszútávon ne bántson. Van esetleg valami ötlet, vagy javasolt másik nyereg?

[ Szerkesztve ]

(#79016) pc360 válasza superecneB (#79015) üzenetére


pc360
addikt

Jahogy gyorszáras kell...

Akkor pl. ez. De úgyis az fog dönteni, hogy az adott boltban épp mi van, ahol vennéd.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79017) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#79013) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az a szobakerékpár szerű "tákolmány" az mi?
Rárakjátok az ügyfelet, beállítjátok, és az alapján ajánlotok bringát?

CaNNa3IS
Valószínűleg itthon csak azért nem látsz annyi migránst, mert nem hülyék, hogy itt megálljanak, ha nyugatabbra jobb pénzhez juthatnak. Itthon ha fejkendőt látok, előbb jut eszembe, hogy falusi származású (bár főleg idősekre jellemző), viszont Münchenben inkább arab származású nőnek tűntek. Nem voltak minden utcasarkon, de láttam ott elég nem kimondottan németnek látszó embert azon az egy estén :D

pc360
Nem tűnik gyorszárasnak. Vegyen hozzá gyorszárat? :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#79018) pc360 válasza -=RelakS=- (#79017) üzenetére


pc360
addikt

Méretező.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79019) CaNNa3IS válasza -=RelakS=- (#79017) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

pedig az gyorszáras

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79020) Vasinger! válasza Runner_fxr (#79012) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Erről a légzsákról tudnál képet mutatni? Soha nem hallottam még erről.

(#79021) szjoci válasza Vasinger! (#79020) üzenetére


szjoci
őstag

Gondolom ez lenne az :)

(#79022) pc360 válasza CaNNa3IS (#79019) üzenetére


pc360
addikt

Igen, mert azóta módosítottam rajta. De azért fura az eredeti kérdés, mert csak 1 db bilincset nyilván nem rendel az ember külföldről, ergó marad a lokál bolt kínálata.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79023) zack


zack
nagyúr

Ma volt időm egyet tekerni. Tényleg parádés az első-hátsó lock (Scott Genius Fully-hoz képest). Teljesen merev lett.
Pedállal "bénáztam", de majd bekopik, és megszokom. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#79024) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Nem keresi valaki ezt a bringát, srácok?

Egy feketebőrű árulja, szerintem jóval ár alatt.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#79025) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Tegnap reggel erre ébredtem.

Most van időm kibontani. Remélem ez nem úgy van összehányva mint a Giant CX volt.

(#79026) CaNNa3IS válasza Doki-HUN1978 (#79024) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ez ár alatt van ??

eddie1978: Ez az a skeen 100 amit linkeltél ? Arra kiváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79027) parkr válasza eddie1978 (#79025) üzenetére


parkr
őstag

ki firkálta össze? :D

(#79028) maximilian4 válasza Runner_fxr (#79012) üzenetére


maximilian4
addikt

Kint a szolgáltatásnak nagyon megkérik az árát. Londonban is hasonló árakkal dolgoztak mikor kint voltam. Nem is nagyon hordták az emberek ahogy láttam. Inkább vettek új bringát, a régit meg eladták.

Erről a DeGaVi-ról soha nem hallottam amúgy, de vannak bringái amik szemlátomást nagyon igéretesnek tűnnek. Milyen minőségűek a vázai, ott gyártják kint?

eddie1978

Szép. Majd a bringáról pár képet pls.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#79029) Doki-HUN1978 válasza CaNNa3IS (#79026) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Carbon BMC-t láttál már ennyiért?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#79030) CaNNa3IS válasza Doki-HUN1978 (#79029) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nem, sőt bmc-t se. Mennyinek kéne lennie? Mi ennek a típusa ?

A 26-os kokcám aminek jövőre mennie kell :-(

És az új FR hátsókerekem alapanyaga:

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79031) rétisün


rétisün
veterán

megvolt az első ~80 km a Felt-el (így kell írni? :F ), igaz kölcsön hajtóművel. tetszik, kéne is vennem gyorsan még egyet, amíg lehet kapni/le van árazva 30%-al :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#79032) zoli03 válasza Doki-HUN1978 (#79029) üzenetére


zoli03
őstag

Ennyiért még nem láttam, de ez nem is karbon, hanem alu.

(#79033) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

A múltkor írtam, hogy hallok valami pattogást tekerés közben.
Ma szétkaptam a közepét a gépnek, és továbbra is produkálja.. viszont új észrevételem van.
Mégpedig az, hogy kiállva tekerve nem hallom, csak ha leülök. Én hülye ezt eddig ki se próbáltam.
Legalábbis állva nem hallom, aztán lehet, hogy mégis pattog.
Szóval jöhetnek a tippek, hogy mégis mire lehet még gondolni. Az ülést meghúztam legutóbb a megadott paraméterekkel, ha minden igaz. Kezdem nem érteni..:DDD

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#79034) ivana válasza SSJmeszes (#79033) üzenetére


ivana
Ármester

Pedig ha tényleg nem hallod kiállva, akkor nyereg, nyeregcső környékén érdemes nézelődni még.

(#79035) maximilian4 válasza ivana (#79034) üzenetére


maximilian4
addikt

Sztem is pont ott lesz a gond valahol. Nekem akkor csinálta ezt mikor tönkrement a nyeregcső bilincsem és folyamatosan lazult tekerés közben. Állandóan meg kellett húznom már menet közben is. Kapott újat és azóta megszűnt.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#79036) CaNNa3IS válasza SSJmeszes (#79033) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

pedál nem kotyog ?
Én most szétszedtem bezsíroztam beállítottam és nincs hangja.
Nekem is az volt, hogy egy bizonyos pontban hajtáskor minden tekerésnél egy gyenge kattanás hallatszott.
De nem olyan mint amikor pl a lánc ugrik a fogaskeréknél.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79037) inifini válasza eddie1978 (#79025) üzenetére


inifini
tag

Mikor rendelted? Már én is nagyon várom az enyémet... Bár ma ebben a szép időben tudtam menni az outival is, iszonyatosan megszenvedtem, annyira elkészültem az erőmmel. 3 hete voltam utoljára, azelőtt is hetek teltek el (taknyos, esős időben nem megyek aszfaltra outival), időközben hetente 2x-3x futok egy héten, de erre a mozgásra az nem készít fel sajnos.

(#79038) SSJmeszes válasza maximilian4 (#79035) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

&ivana
Na holnap megpróbálom kinyomozni, ha az időjárás is engedi.
De tényleg nem tűnt fel, hogy pattogna kiállva.
Igazából az ülés jól meg van húzva, ahogy kell, egyedül akkor marad a nyeregcső, amit holnap meg akarok még nézni. ( Én is ezt tartom már a legesélyesebbnek. ) Ha így van, akkor jó kis munkát adott azért.:DDD

@CaNNa3IS: 99%, hogy nem a pedál. Mint írtam, kiállva nem hallom, meg régen másik pedálnál is volt ugyan ilyen. Csak egyszer előjön, egyszer nem.. Most meg már annyira, hogy ülve már, már folyamatos tekerés közben.

Köszi srácok, holnap remélem megtalálom most már a hibát.

Viszont mérgelődtem is kicsit..
A helyi szervizben csináltattam egy ideig a bicómat. És amit cseréltettem legelőször az egész bicón, az a közép része volt, tehát csapágyazás, hajtókat, első váltó.
Ma ugye a közepét bontottam, egész kócerájt kiszedtem, kitakarítottam újra zsíroztam mindent.
Ezek az átkozottak, olyan távtartót raktak rá, aminek állítom semmi köze az eredetihez. Magyarul lógott a távtartó a meneteken mint.. ( nem is találok most hasonlatot :DDD )
Rakom össze, húzom, húzom, egyszer csak bumm eltört az a jó kis távtartó. Ugye ezt úgy kell elképzelni, hogy jobboson van kettő. Ugye mivel nem menet méret, ( tehát nem passzentos ) így ahogy húztam csúszott egyre és egyre jobban kifele egyik oldalra. Tehát gusztustalan.. Én úgy gondolom nem ilyen lógósnak kellene egy távtartónak lennie, hanem normális rávaló kell, és akkor nincs ilyen baj. Mint pl ezen:

Úgyhogy, most majd vehetek rá újat és bonthatom meg az egészet megint.. Szerencsére sikerült ideiglenesen összetenni, és megnézni, hogy ez volt a baj vagy sem. Hosszútávra semmiképp nem viszem így, mert megjárhatom.

Remélem sikerül kibogozni, mit akartam kihozni belőle. És bocsi, ezért a kis regényért.:D

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#79039) Pttypang válasza SSJmeszes (#79038) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem az ules kattog, a rogzito palcaknal kezdte, aztan mostanra meg par helyen meg is repedt ah ules, szinten hajtastol kezdve mindenre gyanakodtam, mire egyszer csak eszrevettem, hogy kiallva nem csinalja..
Jo lenne mar eljutni szervizbe es azzal egxutt megejteni, csak idom nincs ra sajnos.

Everybody lies.

(#79040) superecneB válasza CaNNa3IS (#79030) üzenetére


superecneB
őstag

Mi ez a gyászjelentés? Miért kell mennie?

(#79041) fpeter07


fpeter07
veterán

Beteg a csávó. Vajon mi készteti arra, hogy ilyen bringával menjen bikeparkban? [link]

(#79042) CaNNa3IS válasza superecneB (#79040) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

27,5 -est szeretnék de ebben az évben nem jött össze. De nincs vele bajom.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79043) zoli03 válasza fpeter07 (#79041) üzenetére


zoli03
őstag

Az készteti, hogy sokan megnézzék a videóját, valamivel ki kell tűnni a számtalan ugyanolyan videó közül.

(#79044) maximilian4 válasza CaNNa3IS (#79042) üzenetére


maximilian4
addikt

Nézd meg hátha befér a 27,5-es kerék.

Maxi

(#79045) CaNNa3IS válasza maximilian4 (#79044) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ezen gondolkoztam és talán befér hátra és előre meg egy nagyobb teló kell.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79046) superecneB válasza fpeter07 (#79041) üzenetére


superecneB
őstag

Ennek van egy hosszabb változata. Szerintem jópofa videó, még a barátnőmnek is tetszett, pedig ő annyira nincs oda a bringás videókért.

(#79022) pc360
Naná hogy rendelnék. Nyilván nem csak bilincset, de alapvetően szépíteni akarom a bringám ezzel a kis apró részlettel, nem tetszettek a helyi boltban kaphatóak.

[ Szerkesztve ]

(#79047) Doki-HUN1978 válasza zoli03 (#79032) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igazad van, én néztem be...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#79048) lorcsi válasza lorcsi (#78971) üzenetére


lorcsi
veterán

király volt ez az ebike..
tegnap hajnalban rendelés leadva
és ma du. már itt van a kezemben :Y
így kellene működni a postának is :K

(#79049) Because válasza lorcsi (#79048) üzenetére


Because
őstag

mik voltak akcióban? teljesen elfeledkeztem róluk

[ Szerkesztve ]

(#79050) Hasaggymeg válasza SSJmeszes (#79038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az ilyennél mindig figyelni kell zsír ne legyen a gyűrűk között,rajtuk mert mikor összepréselődnek elcsúsz6nak 1máson.Tehát csont száraz,tiszta gyűrűkkel próbáld és ne bikázd agyon.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.