Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) fpeter07 válasza fireproof (#10000) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem hiszem, csak ha már nem lehet belőni vele rendesen a váltókat.

(#10002) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Egy ismerősöm tárcsájára ráment a WD40, most nem fog a fék. Mit lehetne vele csinálni? Felcsiszolás? (Bocs ha dupla, valamiért az első hsz eltűnt)

[ Szerkesztve ]

(#10003) D.Orion válasza HollyBoni (#10002) üzenetére


D.Orion
veterán

Alkohollal le kell mosni. Ha nincs gyógyszertári, akkor jó a pálinka vagy a vodka is. A betétet is le kell takarítani, meg az egész ott lévő szerkezetet, mert biztos, hogy mostanra mindenhonnan wd40 száll vissza a tárcsára. Kerékcsapágyra vigyázz, lehetőleg azt ne mossa ki.

Esetlegesen jó lehet a gáztöltéses deo, de nem vagyok biztos, hogy az maradék nélkül elpárolog.

[ Szerkesztve ]

(#10004) Hasaggymeg válasza HollyBoni (#10002) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10005) Doki-HUN1978 válasza Hasaggymeg (#10004) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Jó ez is, csak nem ilyen fény áron. 7-800 Ft-ért lehet venni 500 ml-t.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#10006) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Megtaltosodott a kis egyszeru varosi bringam. Kuton felfujtam 4 bar nyomasra, ahogy javasoltatok... elotte 1,5 volt benne. :)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10007) Zola007 válasza Bandus99 (#10006) üzenetére


Zola007
veterán

ne búsulj, ha nem ment bele nyolcas, akkor max edzettél combra egy kicsit a 1,5 barral. :)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10008) Packersbay


Packersbay
tag

Első bérbicikli hálózat, persze még nem Bp-en hanem Esztergomban:[link]

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#10009) _adaml21_ válasza csabi94 (#9963) üzenetére


_adaml21_
őstag

Azta, ez gyönyörű, és elképesztően jó áron volt! Elárulod, hogy hol találtad? Jövő szezonra én is szeretnék egy jó kis bringát (még nem döntöttem el, hogy outit, vagy fitnesst), és egyáltalán nem állnék el a használt vásárlástól, főleg, ha ilyen jót ki lehet fogni :)

(#10010) csabi94 válasza _adaml21_ (#10009) üzenetére


csabi94
őstag

Itt nézelődj, rákerestem Neked! :) Az én bringám súly-felszereltségileg egy erős közepes "csak", de rettentő jó állapotban volt. A gyári lánccal még a nyúláshatárig elmentem 6 ezret. :D Most 10 ezer környékén új lánc van rajta, 5. fokozatban még ugrik, de csak egy kis nyúlás kell neki, meg új gumik, és akkor megint olyan állapotban lesz mint amikor megvettem. :D

(#10011) salieri. válasza _adaml21_ (#10009) üzenetére


salieri.
őstag

800 euró magasságában ez is egy igen jó vétel.
[link]

(#10012) rii


rii
nagyúr

evolution of bicycles

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10013) PS7A


PS7A
tag

Sziasztok, egy gyors kérdést tennék fel nektek :)
Az outimon már eléggé megnyúlt a lánc, de most még nincs keret komplett hajtás cserére.
Milyen láncot ajánlanátok? Csak a napi 6-10km-es ingázáshoz kellene. Illetve azt lehet mérni valahogy, hogy a lánckerekek mennyire koptak el?
:R

(#10014) goldnarmz válasza rii (#10012) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Szép, de azért vannak érdekességek a mountain bike szegmensben. :)

(#10015) HwAdokVeszek válasza HwAdokVeszek (#9997) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Már senki nem akar matricát? :) :Y

(#10016) -=RelakS=- válasza rii (#10012) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez csak nekem 404?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10017) Solad válasza HwAdokVeszek (#10015) üzenetére


Solad
őstag

lemaradtam, visszakeresni meg nem akaródzik, nagy vonalakban elmondanád miről van szó? :) :R

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#10018) HwAdokVeszek válasza Solad (#10017) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

(#8574) xboxmod
Ez után kezdtünk beszélgetni róla!

(#10019) Packersbay:
Terv még nincs, azt még ki kellene találni.
A ph-tól már megkaptuk az "engedélyt", először ezt kellett intézni :)

[ Szerkesztve ]

(#10019) Packersbay válasza HwAdokVeszek (#10015) üzenetére


Packersbay
tag

De én a múltkor még kérdeztem is,de úgy látszik,hogy láthatatlan vagyok :DDD Van már terv,hogy hogyan fog kinézni??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#10020) Peetyaa


Peetyaa
tag

Kb egy hónapja vettem egy bringát (kék színű)
Tegnapelőtt hegyről lefele jövet dobtam vele egy előre szaltót, és hát a felnik eléggé szépet kaptak... Kitudtam centíroztatni, viszont azt az infot kaptam hogy ennek már nem sok van vissza az életéből... Kérdésem az lenne hogy belehet-e szerezni valahonnan ugyan ilyen színű és márkájú felnit? :R

(#10021) venember83 válasza Peetyaa (#10020) üzenetére


venember83
nagyúr

Miért akarsz ugyanolyan felnit, ha a jelenlegi egy eséstől tönkrement?

[ Szerkesztve ]

(#10022) banán007


banán007
tag

Sziasztok!

Erről
van valakinek valami tapasztalata? Vagy esetleg általánosságban a dobfékekről?
Singlespeed/fixi biciklire kéne az igénytelensége miatt....

[ Szerkesztve ]

(#10023) pengemetal válasza HwAdokVeszek (#10015) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nekem teljesen kiesett ez a matricás történet, de most visszaolvastam! Támogatom!!! :C

2 ide is jöhet! :R

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#10024) Solad válasza banán007 (#10022) üzenetére


Solad
őstag

egy kettospont kimaradt a linkbol :)

xboxmod: Koszi, en vevo vagyok haromra, minden gepsarkanyra egyet :)

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#10025) banán007 válasza Solad (#10024) üzenetére


banán007
tag

(#10026) rii válasza goldnarmz (#10014) üzenetére


rii
nagyúr

:)
én is vágtam pár helyen WTF fejet

(#10016) -=RelakS=-
felöltöttem ide is ... immár JPG-ben

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10027) fpeter07 válasza Bandus99 (#10006) üzenetére


fpeter07
veterán

Én annyit nem tennék bele. Ezek a Veszprémi utak elég sz.r minőségűek. Ráadásul a hátsó traktust jelentősen kimerevítette a csomagtartó. Meg bringaúton is vannak szegélyek, amin nem kellemes lemenni. Kéne hozzá egy hátsó teló is, akkor nem lenne semmi gond.
Régebben linkeltek egy speci fully bringát, minden jóval. Na az városi közlekedésre nagyon kényelmes lehet. ;]

A csomagtartó viszont praktikus. Egy kabátot pl. simán rá tudsz tenni összehajtogatva. Ásványvíz, táska stb. nem is beszélve.

(#10028) -=RelakS=- válasza rii (#10026) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi, szerintem a melós rendszerrel lehetett a baj, mert most működik

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10029) ludsimon


ludsimon
veterán

tippeket kérnék, hogy a ragadós gumi fékváltókart hogy lehetne megszüntetni, hogy ne ragadjon?

Szappanos vízzel sikáltam 5x is de nem segített.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10030) Toomy válasza ludsimon (#10029) üzenetére


Toomy
senior tag

Ez engem is érdekelne. :K De az enyém már nem csak ragad, de galádul szét is van kopva. :U

(#10031) Tomi_Sci válasza Toomy (#10030) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szerintem a ragadással nem lehet mit csinálni. Viszont nekem is teljesen kinyúlt már a gumi, de nem tudom mi kompatibilis a fékkarommal. Öregecske ST5500 -am van, és külön ehhez nem kapni már. Valami biztos jó rá, mert haverom használt gépén az előző tulaj kicserélte (szintén 5500), de nem sikerült dekódolni a típust.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#10032) banán007 válasza ludsimon (#10029) üzenetére


banán007
tag

Én szódabikarbónás-surólószeres vízzel mostam le a ragadós gumi markolatot, azon segített, lehet ezen is segít. :U

[ Szerkesztve ]

(#10033) lord_devil


lord_devil
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani új mtb-t 80-100e Ft környékén, ami megéri az árát? Többnyire aszfalt, kevés terep.

[ Szerkesztve ]

(#10034) ludsimon


ludsimon
veterán

Áh nem szarozok, kap egy eredeti Shimano fékkargumit, + mikroszálas bandázst. Rászolgált.

Szét van kopva rendesen, gondolom ez a fő oka a ragadásnak.

undefined

(#10035) rétisün válasza ludsimon (#10034) üzenetére


rétisün
veterán

hát ez meg milyen bicaj? lecserélted a scottot?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10036) Doki16


Doki16
addikt

Azoktól kérdem akik szoktak ivótasakot használni. Mi a legjobb módszer a tartály fertőtlenítésére?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#10037) ludsimon válasza rétisün (#10035) üzenetére


ludsimon
veterán

edzős bringának indult a story, de annyira brutál mértékben átértékelődött bennem a kényelmes outizás fogalma, hogy ihaj. :) Totál más érzés egy ilyen régi acél bringa, aminek szinte lelke van, mint egy "szar" alu. Jó értelemben. Hihetetlen finoman falja még a szar utakat is, pedig Scottnál igencsak szívtam a fogam mikor szarabb útra kellett mennem, mert sok energia pazarlódott el a félig felemelem a hátsóm miatt. Ez meg átrepül mindenen, nem érezni úgy mint alu bringán. Imádom! 600-as szett meg hab a tortán meg a patent állapot és az ár amiért megkaptam év egyik vására volt talán.

Nem igazán tudja az ember miről van szó amíg sok 10 ezer km aluzás után nem ül át egy ilyen régi acélvázas bringára. Én is szkeptikus voltam, de hatalmas pozitív csalódás volt számomra, nem gondoltam ekkora különbség van.

Válaszolva a kérdésedre a Scottot nem cseréltem le.
Versenybringának akartam megtartani a Scottot, de most elgondolkodtam rajta kell e az nekem. :D
De természetesen megmarad csak évi 800-1000 km-t fog menni, versenyre megmarad az.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10038) stracker06 válasza ludsimon (#10034) üzenetére


stracker06
aktív tag

A gumi cuccok egy idő után a kopás és az idő múlása miatt ragadóssá válnak, majd pedig el is szakadnak. Én így jártam a trekkingemen található, kifejezettem jó minőségűnek tűnő Shimano markolatváltó gumi burkolatával. Nem fiatal már az a váltókar, de tökéletesen működik, jó állapotban van, méltóságteljesen öregszik. :DD
Annak idején még próbáltam venni rá gumit, de mindenhol azt mondták, hogy nem árulnak olyat külön, vegyek új váltókarokat. Nem vettem, és sok fejtörés után sikerült itthon esztétikus és tartós megoldást találnom, ami szinte ugyanúgy néz ki mint az eredeti. :)

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#10039) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Nézelődök új outi után és találtam egy nagyon jót, csak az a probléma, hogy 58-as vázméret.
Utánanéztem több fórumon és van ahol azt írják belefér még, van aki azt mondja nem igazán jó...
177 centi vagyok és 90 centi a belső lábhosszam, ezek alapján kerestem.

Mit gondoltok belefér vagy mindenképp hanyagoljam? :F

Üdv, Balázs

(#10040) rétisün válasza ludsimon (#10037) üzenetére


rétisün
veterán

na igen, az alu bizony nem a kényelemről szól :N a dolgozóbajárós konám aluvázas, hiába van rajta 36 küllős fűzött kerék, 28-as gumikkal, még úgy is nagyon érezni az alu vázat a jó kis itteni utakon.

nagyon régen volt acél vázas bicajom, már nem emlékszem, milyen volt, de biztos oka van, hogy a reneszánszukat élik az acélvázak.

(#10039) gooool: eléggé határeset...ettől persze lehet jó egy rövidebb stucnival, persze kérdés még emellett, nem 'akadsz-e fenn' a vázon, szóval mindenképpen ki kéne próbálni a bicajt, mondjuk online vételnél ez nem nagyon lehetséges :(

ha van most olyan bicajod, amit hajtasz, és kényelmesnek érzed, mérd meg a nyereg-kormány távolságot, hasonlítsd össze a szóban forgó outi vízszintes felsőcső-hosszával, geometria-táblázatban benne kell lennie.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10041) Tomi_Sci válasza ludsimon (#10034) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Csak az nem lesz rá jó. A linkelt gumi fékkara való neked pedig fékváltókarra kell. Ha találsz 9-es shimano brifterre való gumit akkor ne tartsd magadban! :R

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#10042) gooool válasza rétisün (#10040) üzenetére


gooool
őstag

Az eladó igencsak profi kerékpáros, így meg is kérdeztem tőle mekkora a gép átlépési magassága, azzal egy pontot kipipálhatnék ha megfelelő volna.
Most megnéztem a váz geometria adatait, a régi 54-es Neuzernél felsőcsőben 3 centi, átlépési magasságban szintén 3 centi a differencia. A Neuzer nekem kicsit kényelmetlen volt hosszú távon, 100mm-es stucnival a könyököm volt hogy odavertem a térdemhez. Szerintem ez az 57-es felső csővel, egy 90-100-as stucnival megfelelő lehet...az átlépési magassága is 81 centi, ami a 90-as belső lábhosszomnak megfelelő.
Lehet megpróbálom, más nem lecserélem a vázat, a Dura-Ace szettet nem volna szívem. :D

Üdv, Balázs

(#10043) ludsimon válasza Tomi_Sci (#10041) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó, hogy szóltál! :R
Megérdeklődöm van-e neki shifterhez való. Ha nem akkor nem tudom mi lesz, mert még utángyártottat se látok fent.

undefined

(#10044) Toomy válasza Tomi_Sci (#10031) üzenetére


Toomy
senior tag

Nekem is ST 5500-as van. :K Ráadásul hiányzik a jobb oldali záró kupakom is. :U

(#10045) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Aldiban lesz holnap kerekparos dzseki, meg kerekparos nadrag.
Vannak tapasztalatok? Erdemes megvenni pl a felsot?

Meloba jarok kerekparral es az a gondom, ahogy jon a hideg felhuzom a polot melegitot meg ra egy szeldzsekit, aztan jol beleizzadok, majd jon a megfazas.

Ez helyett kellene valami hasznalhato megoldas. Mindenfele kerekparos mezt meg hasonlokat nem igazan szeretnek, hiszen eleg furcsan neznek ki benne, az en varosi bicommal es termetemmel, nagyon nem ugy nezek ki, mint egy "igazi" biciklis. Igazabol nem is tudom hogy mit kellene felhuzni. Meloban atoltozes megoldhato, az nem problema.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10046) venember83 válasza rétisün (#10040) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, az acél kényelmesebb. Cserébe nehéz és rozsdásodik, és korántsem annyira hajtáshatékony, mint az alu vagy szénszálas váz.

(#10047) Doki-HUN1978 válasza Bandus99 (#10045) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igen, elég jó minőségű cuccok. A hidegben célszerű kerékpáros cuccokat hordani. Ezeknek speciális anyaguk van, elpárologtatják a nedvességet és jól szigetelnek. Nem fázol meg bennük.

A Decathlonban 3000 Ft-tól van hosszú ujjú aláöltöző, arra veszel egy ilyen dzsekit és jó vagy. Az ízületeidre 0 fok alatt különösen vigyázz! (térd, könyök, boka) Jól szigetelő kiegészítőket használj és magas szárú cipőt vagy kamáslit!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#10048) _seth_


_seth_
veterán

Adott egy deore 9-es hátsó sor (2008-as [link]) amin a lánc elkopott és a 0,75 és az 1-es oldala is beesett a lánc közé a nyúlásmérőnek. Első körben kicseréltem csak a láncot HG53-ra (az előző is ilyen volt) és jelenleg tökéletesen fut rajta, nem ugrik, a váltás is tökéletes ennek ellenére olvastam több helyen is, hogy ha már az 1-es is beleesik akkor mindenképpen kell sort is cserélni. Ez minden esetben igaz? Vagy ha nincs baja akkor használhatom úgy ahogy van? Ránézésre még passzol a fogak közé a lánc, a megnyúlt viszont néha kattant már rajta.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10049) rétisün válasza _seth_ (#10048) üzenetére


rétisün
veterán

én csak akkor szoktam a sort is cserélni, ha már elugrik rajta az új lánc. ha időben cserélem a láncot, általában 3-at elhasználok, mire a sort is cserélni kell.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10050) Tomi_Sci válasza Toomy (#10044) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A kupak pótlása nem lesz egyszerű, de az végülis csak esztétikai. Akkor újult erővel kereshetünk gumit a váltóinkra. De gyanítom, hogy az összes kilences shimano kar kompatibilis gumi szempontjából, max abban van különbség, hogy van-e rajta flightdeck gomb, ami használat szempontjából tökmindegy.

Toomy: Szerintem téged láttalak épp most az m1-en, a 24 órásról volt egy összeállítás.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.