Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151001) Somatom válasza Toobee (#150999) üzenetére


Somatom
veterán

Miért azok milyen lyukak? Feketék? :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151002) robi12ster


robi12ster
tag

létezik 27,5" , v-fékhez?

(#151003) ZolkoW válasza robi12ster (#151002) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ebből még nem tudom, mit meresel, de egyszer megfejtődött, hogy bizony a Decában vannak v-fékes 27.5-ös bringák/alkatrészek.

halványan kapcsolódik: bárcsak az apróhirdető oldalakon tudnák a hirdető emberek, hogy a 27.5+ kategória nem a trekkinget jelenti..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#151004) robi12ster


robi12ster
tag

:DD Hi. Létezik 27,5-es kerék, V-fékhez? :DD

[ Szerkesztve ]

(#151005) samujózsi


samujózsi
tag

Bringa szerelésről jutott eszembe: van olyan szerviz (Budapesten), ahol némi díjazás fejében engedik használni a szerviz saját eszközeit?
Egyre inkább ott tartok, hogy szívesen elszórakoznék kisebb karbantatási feladatokkal, de ehhez se helyem, se eszközöm (a hely hiánya a nagyobb gond) és régebben volt ilyen kezdeményezés is.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151006) trialboj válasza Runner_fxr (#150980) üzenetére


trialboj
őstag

És azt honnan tudom hogy szépen forog-e? Le kell vegyem a kereket, és úgy megpörgetni hogy a sor, szabadon forog a kazettatesttel? Ha ez a gond, azt nem lehet megjavítani?
Azért nem az őskorban élek, már átütős agyam van, ott ha jól emlékszem nincs szükség erre a mókolásra a kotyogást illetően.

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#151007) Vladek83 válasza Hasaggymeg (#149527) üzenetére


Vladek83
tag

Szia,

visszaolvasva, a Buster 200 - al elégedett vagy?
-=RelakS=- fórumtárs javasolta [link] , hogy a solarstorm x2 helyett más is lehetne...

üdv,

(#151008) mondomén


mondomén
őstag

Sziasztok,

Laikuskent segitsegre lenne szuksegem. Munkaba jaros bicot keresek. Bp belvaros, 18-20 km/nap a cel. Fixire vagy ss-re gondoltam. Egyszeru, strapabiro, megbizhato szerkezetet szeretnek. Szemelyes tapasztalatom egyik fajtaval sincs, tobb mint 10 eve ultem utoljara olcso mtb-on...

Leirtak fuggvenyeben fixi vagy ss-t ajanlanatok?
Nincs tapasztalatom, ezert ujat vennek, nem szuromki, ha baja van a hasznaltnak... Vagy megbizhato bolt, akik nem vagnanak at hasznaltal.
Esetleg ajanlott marka? Csepel royal 3* van kb abban az arkategoriaban amit meg kifizetnek.

Szoval a nullarol valaki ajanljon valamit. :D Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#151009) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na, talán utoljára még megkérdem biztos ami biztos: ha van itt gimbalos, vagy olyan, aki használt gimbalt, tud róla bármi hasznos infót írni, mielőtt megvenném? Egy Yi Action Camera-m van, full stabi nélkül és gyakran vállalhatatlanul remeg a videó. Eddig nekem ezek jöttek le:

Pozitívumok
- gopro 7 black nekem drága, gimbalt sokkal olcsóbban be tudom szerezni
- a gimbal követi a horizontot, nélküle engem gyakran zavar, hogy ha megállok, az eget veszi a kamera
- gyenge fényben is jó, állítólag a gp7 black olyankor már nem az igazi, ismerősöm ezért ahhoz is szeretne gimbalt
- ha olyan gimbalt veszek, amihez jár markolat is, melóra is tudnám használni (koncertvideó)

Negatívumok:
- plusz súly, nem tudom zavarna-e a kinyúló robotkar, mint Runnert
- ha esek, valószínűbb, hogy tönkreteszem a technikát

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151010) 6030D válasza jjeahh (#151009) üzenetére


6030D
Ármester

Nem értek az egész foto-/video technikához, de ha van rá jó kompakt megoldás, én biztos nem szórakoznék gimballal. Főleg, hogy a kamerád sem olyan hightech, amit érdemes megtartani, mert mondjuk nem jobb a GP. Szerintem vadássz valami használtat vagy várd meg az utolsó két hónap akcióit, hátha jön valami. Főleg, ha munkára is használnád, tehát pénzt is termelne, ha jó.
Példának pont a te Garminodat hoznám, hogy egy alap Bryton/Sigma árán vetted és elégedett vagy. Ja, szerintem! :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151011) Somatom válasza jjeahh (#151009) üzenetére


Somatom
veterán

Hol lehetne egy ilyet még ma délelőtt beszerezni? Arra gondoltam, hogy felveszem a mai gurulásomat és a YT bevételekkel tudnám kompenzálni a kórházi kezelésem alatti fizetéskiesést. Biztos vagyok benne, hogy még Armani sem tud olyan zakót bemutatni. Tuti kasza a YT -on. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151012) 6030D válasza Somatom (#151011) üzenetére


6030D
Ármester

Ne csinálj felvételt, a biztosítónak úgyis azt kell mondani, hogy a kertben estél el. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151013) jjeahh válasza Somatom (#151011) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tom :D

6030D: A kamerával nincs semmi komolyabb problémám, elégedett vagyok vele. Talán a videók egy picivel lehetnének élesebbek, de bőven jó, főleg, hogy ingyen van, nyertem a Geekmaxin karácsonykor. Mondjuk én gyakorlatilag a hero 4-el is elégedett lennék, szal...
A gp7 valszeg akciósan sem lesz olyan olcsó, hogy megvegyem, a használt ára is bőven a keretem fölött van, szal esélytelen.. dióhéjban: vagy maradok a kamerával gimbal nélkül és ha ráz a terep, szopok, vagy veszek gimbalt, más lehetőség nem igazán van. A meló meg semmi komoly, csak évente 1-2 alkalommal koncertvideózok, ezért még önmagában nem éri meg drágább technikába beruházni.
Szal ha a gp7 használtan vagy akciósan annyiba kerülne, mint egy használt gimbal, akkor oké, de sajnos nem így van és valszeg soha nem is lesz. Én is átrágtam magam ezen az egészen már, agyontúrtam a netet gp7 ügyben is, nekem úgy tűnik, hogy számomra csak egy gimbal lehet opció, vagy semmi.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151014) Khelben válasza jjeahh (#151009) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem van GP7 és OsmoMobile3 is. Mindkettő másra való. A Gopro akciókamera, olyankor használod, amikor nem érdekes a tökéletes egyenes horizont (ezt amúgy is tudod korrigálni utólag), hanem valami történést mutatsz be, ami úgyis elviszi a figyelmet a képminőségről meg a horizontról. És olyan helyzetben, amikor a kamerát ütés érheti, leeshet, stb. Mert ezt bírja. A stabilizátora simán van olyan jó, mint a gimbalé.
A gimbal olyankor kell, amikor nyugi van, van idő szórakozni a beállításokkal, effektekkel. Tipikus kirándulós, városnézős, családot videózós felhasználás. És a lényeg: vigyázol rá, nem éri ütés, nem rázod ki a belét. Mert azt nem fogja bírni. Egy gimbalt ha rákötsz biciklire, akkor rövid úton kinyírja a folyamatos, durva rázkódás, ráadásul követni sem tudja az extrém kilengéseket, tehát nem lesz szép a videód.

(#151015) jjeahh válasza Khelben (#151014) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ennek azért ellentmond, hogy a legtöbb durvulós mtb-s vlogger használ gimbalt, szerintem a viselhető gimbalokat erre tervezték. Persze én nem raknám bringára, mert egyáltalán nem tetszik az a perspektíva, mellkason lenne mindíg, ahogy jelenleg is. De mindegy, felejtsük el a gp7-et, mert már többször írtam, hogy nem opció, szal tökmindegy miben jobb, úgysem fogom megvenni, mert nem engedhetem meg magamnak. Inkább az érdekelne, amit kérdeztem, hogy van-e valakinek bármi tapasztalata viselhető gimbalokkal hosszú távon és van-e valami komolyabb gond velük, ami fölött elsiklottam és kihagytam a pro/kontra részből.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151016) flash- válasza mondomén (#151008) üzenetére


flash-
veterán

cross-trekking/trekking?
napi 20km-nél lehet emelkedő,szél, és akkor jó ha tud az ember váltani,
szeritem kényelmesebb ha tud az ember váltani mindig a viszonyoknak megfelelő áttételbe..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#151017) Hasaggymeg válasza 6030D (#150996) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

;]

Vladek83...igen,hozza a kiírt aksiidőket és fényerősséget,csak a bekapcsgombját kell leragasztani valami fekete vázfóliával mert zavaró intenzítású a töltöttségjelző ledje.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151018) mondomén válasza flash- (#151016) üzenetére


mondomén
őstag

Pest belváros, nem hiszem, hogy bármelyik gondot okozna. Viszont minden ajánlást meghallgatok! :)

(#151019) zoli03 válasza samujózsi (#150986) üzenetére


zoli03
őstag

Fogsz egy darab keményebb fa darabot, aztán fűrészelsz bele egy hornyot, így ellen tudsz tartani, és csak az anyag fog fordulni, a küllő nem. Ingyen van, 5 perc alatt megvan. Ha hobbi szinten évi 1-2x csinálod, felesleges szerszámot venni, csak gondolkodni kell.

(#151020) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nincs valakinek elfekvőbe BP-en új ilyen Shimano fékpofája, átvenném (tudom holnap bárhol vehetek, de most kellene).

(#151021) Khelben válasza jjeahh (#151015) üzenetére


Khelben
nagyúr

A viselhető biztos más tészta, de azt se a biciklire teszik. Ha az emberen van, akkor már le van csillapítva egy csomó rezgés meg ütés. Mindenesetre én félnék a mellkasomon egy kemény izével biciklizni, esésnél könnyen belső szerv lesz belőle ;] A Gopro-t viszont lehet biciklire is tenni, nem lesz baja és a videó is értékelhető lesz.

(#151022) samujózsi válasza zoli03 (#151019) üzenetére


samujózsi
tag

Nem a gondolkodással van gond: van csupa lomnak számító szerszámom, fűrész (erre alkalmas) nincs. Az említett művelethez nem ártana egy satu sem. Stb. Gyakorlatilag pár saját beszerzésű, kifejezetten bringához és villanyszereléshez szükséges szerszámon kívül nincs semmim ami használható lenne, de ami a legnagyobb gond, az a helyhiány +1 nő... :DDD (jajj, koszos lesz a padló, a vödör, a ... - ha érted... ;) Nőkkel jobb nem vitatkozni)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151023) Somatom


Somatom
veterán

Gyorshelp plííz!
Melyik oldali pedál a normál menet és melyik a balos?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151024) Hasaggymeg válasza Somatom (#151023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amelyik oldalon van olyan menetes,vagy ahogy 6030dé mondja,a kerékpár hátulja felé lazul. :DDD

Más... [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151025) jjeahh válasza Khelben (#151021) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, az a rizikó benne van a pakliban, hogy ha esek, tönkremegy a gimbal, de ez van, ha egy méregdrága gp7 lenne rajtam, akkor is f*snék, mert hát azzal már sok pénzt kockáztatok. Biciklire én nem teszek semmit, nekem nem tetszik, ha nem látszik a kormány a videón, gyakorlatilag csak a mellkasos rögzítés játszik, más semmi. De sajnos stabi nélkül mellkason sz*r, ha viszonylag sima a terep, vállalható, de pl. ha köves-gyökeres, akkor az összes videó instant a kukában landol. Csináltam turbo chesty-t is hozzá, azzal sokkal jobb a helyzet, de azért még mindíg nem az igazi. Na de mindegy, úgy látom senki nem használ viselhető gimbalt a topikban, vagy aki igen, most pont nincs jelen :D. Ha azon kívül, hogy vegyek gp7-et, más vélemény nincs róla, akkor valszeg ma rendelek egyet a közelgő szülinapomra, a családtól úgyis csak marhaságokat kapok ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151026) Somatom válasza Hasaggymeg (#151024) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151027) zoli03 válasza samujózsi (#151022) üzenetére


zoli03
őstag

Még fűrész sem kell, elég egy fűrészlap is akár (de azért egy háztartásban illene lennie egy normális fűrésznek), satu meg főleg nem kell egy horony bevágásához. De biztos vehetsz hozzá gyári szerszámot aranyáron, vagy azt a pénzt elköltheted tényleg hasznos szerszámokra.

(#151028) Fall-N válasza samujózsi (#151022) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem van sok szerszámom. Van millió csavarhúzó, keretes fémfűrész, dugókulcs készlet + racsni, egy kicsi és egy nagy állítható villáskulcs, fúró, sarokcsiszoló (flex), festéshez szerszámok meg gletteléshez stb. Bicikli specifikus az nincs és lakásban élek nem családi házban.

Asszony meg nem szól, meg egyenként is leterítek hullámpapírt (ami a raklapokon szokott lenni meg az áruk között) vagy újságot. Ha mégis lesz kosz alap, hogy feltakarítom. Így nincs miért szólnia, meg egyébként sem szóljon bele. ;]

jjeahh: Jobban is néz ki az a videó, amit mellkasról készítettek, mert így lesz "FPS nézet" amin látszik a bicikli cockpit meg a rider keze, nem csak a terep. Esetleg még a sisakra rögzíthető lehet jó ötlet és nem is lenne kényelmetlen. Ha esik az ember egy nagyot akkor tök mindegy mert törik bárhol is van.

[ Szerkesztve ]

(#151029) Khelben válasza Fall-N (#151028) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sisakon próbáltam a gopro-t, nehéz volt és emiatt kényelmetlen.

(#151030) Because válasza Fall-N (#151028) üzenetére


Because
őstag

mikor jöttök rá, hogy asszonyok nélkül egyszerűbb az élet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#151031) Hasaggymeg válasza Fall-N (#151028) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

meg egyébként sem szóljon bele. ...azért reménykedj,hogy nem olvassa ő is. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151032) twine válasza Hasaggymeg (#151031) üzenetére


twine
addikt

[link] :DDD
Ugyanakkor nagyon vigyázni kell ,hiszen mint tudjuk,jóban kel velük lenni,hiszen "náluk van az összes P*na" :D

[ Szerkesztve ]

(#151033) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Használ valaki napelemes bringalámpát?

(#151034) Vladek83 válasza Hasaggymeg (#151017) üzenetére


Vladek83
tag

Köszönöm, bezsákolva.

(#151035) Somatom


Somatom
veterán

Van két szerelős kérdésem.
1.: Aki ezt a nemtommilyen szelepet kitalálta, az anno miért nem folyt le a mamája lábszárán?
2.: Kicsit kitekertem az izét, benyomtam a bizgentyűt és eresztettem a gumiból. De, hogy lehet ezt a levegőt visszavarázsolni? Van hozzá pumpám, meg közdarabom, de nem jövök rá, hogy mitől old a szelep.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151036) ZolkoW válasza Somatom (#151035) üzenetére


ZolkoW
őstag

én nem is tudom, érdemben pumpáltam-e adapterrel, de nyitva kell lenni akkor is a szelepnek, mikor azt rátekered.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#151037) Somatom válasza ZolkoW (#151036) üzenetére


Somatom
veterán

Kitekertem annyira, mint a leeresztésnél. De, hiába tekerem rá a pumpát a közdarabbal, nem tudok levegőt nyomni bele. Túl sokat meg nem akarok kísérletezni vele, mert így még tudok vele közlekedni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151038) -=RelakS=- válasza Somatom (#151035) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Melyik szelepre gondolsz? A leírás illik a prestára és a reginára is :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#151039) Somatom válasza -=RelakS=- (#151038) üzenetére


Somatom
veterán

Gőzöm sincs, hogy melyik van az enyémen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151040) samujózsi válasza zoli03 (#151027) üzenetére


samujózsi
tag

Semmi ilyen nincs. Sajnos remeg annyira a bal kezem (*), hogy satu nélkül ezt ne tudjam elég precizen kivitelezni.
Egy kb 50 centis, ezeréves, nagy fogú fűrész van valahol, de erre az sem jó. Hidd el, barkács ötleteken túl vagyok, olcsóbb a szerviz, feltéve, hogy be vannak rendezkedve ilyesmire.

* - valami idegsérülés, valószínűleg kezdődő SM v. Parkinson egy doki szerint, szóval az ilyen munkák nem igazán mennek már. Mondjuk doki csak egy volt, nem állítom, hogy igaza van.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151041) sepyi válasza Somatom (#151037) üzenetére


sepyi
aktív tag

Tekerd ki bátran akár a menet végéig. Nem tudod letekerni róla. Jó párszor nyomkodd meg a szelepet. Nem kell gyorsan pumpálni, egyszercsak megindul bele a levegő. Nemrég szembesültem én is hasonló problémával.

Más! Presta szelepnél, ami nem kivehető, milyen defektgátló folyadékot lehet betölteni. Linket, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#151042) 6030D


6030D
Ármester

Ma túra paripái
Vác - Diósjenő - Drégelyvár : 86 km/1300 m

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151043) jjeahh válasza 6030D (#151042) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az a ződ az milyen paripa? Nem néz ki rosszul az sem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151044) 6030D válasza jjeahh (#151043) üzenetére


6030D
Ármester

Fulldynamix Core váz, Eagle XX1, Crossmax SL kerék, meg talán Sid. :) 80 cm kormány...

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151045) jjeahh válasza 6030D (#151044) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez valami kva ritkaság lehet, mert kép sincs róla neten :Y

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151046) TayRol válasza jjeahh (#151045) üzenetére


TayRol
veterán

valami ilyesmi.

(#151047) Somatom válasza sepyi (#151041) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Sztem ma még elleszek vele így, holnap meg útba ejtek vmi bringabótot, oszt oldják meg. Ma már amúgy is óvatos duhaj leszek, mert két perec elég egy napra. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151048) Maximum1 válasza sepyi (#151041) üzenetére


Maximum1
őstag

Pont ma próbáltam ki ezt a decatlonos javító sprayt, átalakítóval lehet rácsatlakozni a szelepre, levételnél fújta a habot elég látványosan.

Haza tudtam jönni vele, itthon még fújtam bele, de sajna ereszt, nem olyan mint a slime, holnap szedhetem szét...

Lenne egy kérdésem hátha valaki találkozott ilyennel.
Havernak múlthéten, nekem ma volt defekten, mind 2 bringa Cube de más felhasználásra, a gumik márkája is egyezik, schwalbe, mindkét bicón a felnihez van ragasztva a külső egyik oldala, ezt lelehet roncsolás nélkül szedni?
Mi értelme ennek?

[ Szerkesztve ]

(#151049) 6030D válasza TayRol (#151046) üzenetére


6030D
Ármester

Nem, majd keresek infót. Csak a vázat veszi mindig, a többi épül, így gyárilag nincs ilyen felszereltséggel.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151050) -=RelakS=- válasza sepyi (#151041) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha nem kivehető a szelep, hogy gondolod betölteni? Apró kicsi rések vannak a szelepben, amit simán eltömíthet a cucc. A betöltő cuccnak is, ha jól emlékszem, szép vastag tölcsére van (Doc Blue)

Somatom,
"Tekerd ki bátran akár a menet végéig. Nem tudod letekerni róla."
Ha ez így van, akkor presta. Ha kitekered, kezedben marad, és olyan, mint egy kisméretű autószelep, akkor regina. Mondjuk eddig csak a saját bringámon találkoztam ilyennel :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.