Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#292001) Lacerta válasza Tin (#291999) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ha teszel alá zsírt, azzal biztosan nem ártasz.

(#292002) dom1n0 válasza Tin (#291999) üzenetére


dom1n0
senior tag

"Most akkor ez alá kell a zsír, vagy nem? :D Én nem csak országúton megyek, de nem MTB-zek."

Én a helyedben bewaxolnám ;] :DDD

(#292003) ReFleXx válasza Tin (#291999) üzenetére


ReFleXx
addikt

Alu a freehub
mehet ra egy hartyanyi Smoove ;]

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#292004) Tin válasza fulton (#292000) üzenetére


Tin
veterán

Mondja Mr. Tizedbár... Vagy Mr 69,5 PSI? :D

(#292005) 6030D válasza dom1n0 (#291989) üzenetére


6030D
Ármester

3 hét diéta után voltam teljes laboron, 6,9 a koleszterinem. :DDD Mondta a háziorvos, hogy oda kellene figyelni, mondom 3 hete csirke/rizs/zabpelyhen élek. Jó, akkor genetika. :D (Új háziorvos van, kb annyi idős, mint én, 175/90 :)) )

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#292006) Tin válasza ReFleXx (#292003) üzenetére


Tin
veterán

Semmi sincs ráírva, csak hogy 11S ROAD, viszont nem mágnesezhető, szóval valószínűleg alumínium. Akkor viszont célszerűbb rakni rá valóban egy vékony réteget.

#292002 dom1n0: most ezért nem főznék ki waxot. #292003 ReFleXx javasolta a Smoove-ot, az is jó lesz?

#292001 Lacerta: srácok szerint valami wax alapú jobb, inkább azt próbálom meg akkor.

(#292007) Fall-N válasza Tin (#292004) üzenetére


Fall-N
veterán

Én nem raknék. Viszont tényleg berágódhat az az acél Ultegra sor. Nem alubakos véletlenül? A tartóbak a lényeg a lánc kerekek sokszor különböző anyagokból is lehetnek.

(#292008) Tin válasza Fall-N (#292007) üzenetére


Tin
veterán

Nem tudom, a lánckerekek acélból vannak, de ott vannak a linken a képek, leírás is:

Carbon spider arm|QTY (pcs)1
Aluminum spider arm|QTY (pcs)1
Titanium gear|QTY (pcs)0
Aluminum gear|QTY (pcs)0
Steel gear|QTY (pcs)11

Ha a "spider arm"-ra gondolsz mint "tartóbak", akkor az elvileg alumínium, a közölők szintén annak tűnnek, de a lánckerekek acélból vannak.

Itt a szerelési útmutató, de ebben nem ír semmit róla: DM-RACS001-03-ENG.pdf (shimano.com)

Viszont az alu/fém miatt meg érdemes rakni.

[ Szerkesztve ]

(#292009) Lacerta válasza Tin (#292006) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Tökmindegy, mit raksz rá, védjen a korróziótól.
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha sokat mész vízben ( eső ), vagy télen is tekersz és fűtött helyen tartod a bringát ( kondenzáció ), akkor hajlamos összegyűlni és huzamosabb ideig ott maradni a víz a sor, és a szabadonfutó közt.

(#292010) Maximum1 válasza Fall-N (#291980) üzenetére


Maximum1
őstag

Ja ez megvan 2-3 naponta reggelire, csak edzőnapon hogy ki is menjen a plussz szénhidrát estére.

(#292011) Maximum1 válasza fulton (#291990) üzenetére


Maximum1
őstag

Aero zoknit kell venni, el sem hiszem hogy még nincs ilyened. :D

(#292012) ReFleXx válasza Tin (#292006) üzenetére


ReFleXx
addikt

csak poen volt, en egy leheletnyi zsirt tennek ra, de az se baj ha semmit.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#292013) Tin válasza Lacerta (#292009) üzenetére


Tin
veterán

Az csak vicc volt :D Sima zsírt rakok alá, egy egészen vékony filmet, aztán összerakom úgy. Szoktam vízben és néha esőben menni, és fűtött helyen tárolom a bringát, de ez csak télen van, viszont annyiban igazatok van, hogy egyszerűbb most megcsinálni, és akkor biztosan nem lesz fejfájás tél előtt sem.

#292012 ReFleXx: csak kíváncsi voltam, hányan néznek annyira hülyének, hogy komolyan veszem :D

[ Szerkesztve ]

(#292014) Hejja1234 válasza Hejja1234 (#291958) üzenetére


Hejja1234
tag

Erre a kérdésre esetleg valaki vagy keressek inkább egy szakmai fórumot :F :)

(#292015) fulton válasza Tin (#292004) üzenetére


fulton
addikt

egész pontosan 68Pö'si :DDD

#292011Maximum1: Még ha számítana is valamennyit.. :D fehéret nem veszünk, mert azt borzalom a mosni és dobhatod el utána. (koszosan foltosan nem veszem fel)

Milyen agressziok vannak az utakon. :(

[ Szerkesztve ]

(#292016) dom1n0


dom1n0
senior tag

Aki MyWhooshozik, jótanács, ha tekersz iphoneon, túl sokáig nem érdemes átmenni másik progiba pl. messenger, mert az ellenállás marad, de közben a progi dobja az addigi tekerésedet... :(((

(#292017) peetie1 válasza fulton (#292015) üzenetére


peetie1
aktív tag

Tegnap egy öreg ment előttem, a lámpánál alig bírt elindulni, utána meg 25el vánszorgott a kocsival. Mivel már majdnem otthon voltam, így mentem mögötte, különben tuti megelőzöm még bicajjal is :) De nem is ez a lényeg, jött a körforgalom és nyíl egyenesen ment ki a kijárón, úgy hogy 2 oldalról már ott álltak a gyalogosok. Az egyik oldalon ugye már bent az út közepénél... Totál fogalmatlan volt az ember arról h milyen rendezvényen van. Én csak diszkréten utánakiabáltam, hogy a qva anyád te nyomorék. De ezután a kalapácsos téma után óvatosabban kell bánni a kiabálással is úgy érzem :D

(#292018) fulton válasza peetie1 (#292017) üzenetére


fulton
addikt

Este több az állat :D ilyen és olyan formában is.
utóbbi állandóan beszólogat a kocsiból anyós ülés, lelassít lehúzott ablak, és ordibálja hogy "*** biciggliút" - és mutat rá"- akad aki vissza fele néz várja a reakcióm :D. Este valahogy nem férnek el mellettem a városban, a nagy "1 kerékpáros 1 autós" forgalom közepette. (ja igen, én este nem szoktam kerékpár úton közlekedni városon belül)
De van hogy nappal is ott megyek helyzet függő - de még nem igazán "dudáltak" le. Pedig több az autós..elférnek :U

[ Szerkesztve ]

(#292019) Kro válasza Zoliwrc (#291982) üzenetére


Kro
tag

Rendben, köszi. :R Az nekem is kicsit gyanús volt.

(#292020) peetie1 válasza fulton (#292018) üzenetére


peetie1
aktív tag

Mondd neki azt, hogy köszi h szóltál, nem vettem észre :D Én inkább bemegyek a bringaútra, fölöslegesen nem idegesítem az amúgy is frusztrált autósokat... Így is van elég kicentizős barom, igyekszek nem keresni pluszban is a bajt.

(#292021) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Csinaltam en is egy 'terdest'. :)

Don't Tread On Me

(#292022) dom1n0 válasza peetie1 (#292020) üzenetére


dom1n0
senior tag

Fuzesabony utan lementem en is a bicikliutra, kint is volt a tilto tabla, de ilyen hitvany fos minoseget meg nem lattam, csoda nem utotte fel egyik luk sem a kereket…
De pl. Gyongyos-Matrafured kozott baromi jo minosegu…
Nagy a szoras :)

(#292023) mauimagic válasza Hejja1234 (#291958) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Új használható telók elég húzós árban mennek, viszont ez nem az a bringa, amit érdemes lenne fejlesztgetni (no offense), így én néznék a helyedben egy használt, jó minőségű levegős telót, pl RS Reba.
Esetleg még Manitou Markhor amit jó néha áron ki lehet fogni Aliról, de jól meg kell nézni mit rendelsz, mert sok a kínai belpiacos hulladék...

A rugós Suntourt, ami most a bringádban van, pedig abszolót nem érdemes javítgatni.

(#292024) Matska


Matska
senior tag

Sziasztok!

Boardman kerékpárokat ismeri valaki?
Találtam ilyet, hogy Hybrid pro [link] és [link] Hyb 8.8, leírás alapján egész tűrhetően felszereltek, első váltó nélkül meg tudnék lenni, és baráti árban vannak.
Viszont sosem hallottam a márkáról, nem tudom van-e valami buktató, vagy amire figyelni kell, az általánosságokon kívül.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#292025) mauimagic válasza Matska (#292024) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Itt, a Boardman fanclubban érdemes olvasgatni... ;]

(#292026) dom1n0 válasza 6030D (#292005) üzenetére


dom1n0
senior tag

Az (is) a gond a magyar egészségüggyel, hogy le vannak maradva, hogy 15 vagy 30 évet, azon még azért megoszlanak a vélemények :)
Ez a klasszikus ne egyél tojást, meg hamburgert, ha ideges vagy vegyél be egy frontint, ha magas a vérnyomásod ittvan coverex hozzáállás nem sokat használ sajnos...
Azt még egyiktől se hallottam, hogy egyél alacsony GI szénhidrátokat, kerüld a telített zsírsavakat, frontin helyett próbáld ki az ashwagandhát, vérnyomásra taurin sokaknak bevállik, és még lehetne sorolni.
Nagyon retro...

(#292027) Ringman válasza dom1n0 (#292026) üzenetére


Ringman
nagyúr

Az (is) a gond a magyar egészségüggyel, hogy le vannak maradva, hogy 15 vagy 30 évet, azon még azért megoszlanak a vélemények

műtét utáni rehabban is sajnos.

(#292028) 6030D válasza dom1n0 (#292026) üzenetére


6030D
Ármester

Sérvre a kórházban a dokinéni azt mondta, ne bringázzak, mert amikor felmegyek a padkán, az nagyot üt. :D Inkább lovagoljak. Amikor mondtam neki, hogy egy hete a wc-n úgy ültem, hogy kézzel tartottam magam a deszkán, ezért szerintem a lovagláskor érkező függőleges terhelés annyira nem jó... akkor azt mondta ússzak. :U Végül a bringa lett rá a legjobb, csak a padkáknál mindig leszállok és felemelem rá. :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#292029) parandroid válasza Matska (#292024) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek kurva jó bringák ennyiért, vedd, amelyik jó méret. :K
Ha itt lenne felénk, én már úton is lennék az M-est kipróbálni, csak előtte utánanéznék, hogy ez az avid hidrós fék milyen...

Ja, van egy boardman országútim (alu váz, karbon villa, tiagra, felnifék), nem mai darab, de imádom, igen minőségi darab, súlyra meg kb mintha karbon váz lenne.

6030B(oci): Az eszükbe se jutott, hogy összevarrják? Vagy ez a műtét utáni rehab?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#292030) 6030D válasza parandroid (#292029) üzenetére


6030D
Ármester

Gerincsérv, nincs kiszakadva, ezért szerencsére senki sem akarta műteni. Gyógytornával rendbe jött, azóta meg nem ragadok be 3-4 órát egy helyben a gép elé (gyerek+egyéb teendők miatt), illetve tudom már az apróbb jeleket, mikor van az, hogy nagy a súly/terhelés, és akkor nem azt mondom, hogy fog összeszorít és még kettő, hanem abbahagyom. De inkább a sok ülés okozta, mint a megerőltetés, most már látom.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#292031) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#291887) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Az Kóspallagról akart lenni Nagyirtáspuszta felé. De igen, az a rész is odavan...Tegnap már ment a tolólapos traktor ott a közelben

(#292032) parandroid válasza 6030D (#292030) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, az egy másfajta játék, aszittem hasi sérv, mert mostanában több középkorú ismerősömnél is előjött... Mondjuk arra a lovaglás elég hülye ötlet... Yoga meg gondolom fel sem merült. :U

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#292033) dom1n0 válasza parandroid (#292032) üzenetére


dom1n0
senior tag

Nekem pár éve lágyéksérvem volt... Nem kívánom senkinek, nagy szívás.
1.5 év lett volna az állami műtét időpont, így maszekban lett megműttetve.
Asszem bementem az első vizsgálatra, 1.5 héttel később már meg is műtöttek. :)
Azóta hálistennek nincs probléma.

[ Szerkesztve ]

(#292034) 6030D válasza parandroid (#292032) üzenetére


6030D
Ármester

Lehet, hogy mondtak jógát, de az nem az én világom, holott tudom, hogy nagyon jó dolog, de ahogy nyújtani sem szeretek, azt sem csinálnám rendszeres. De amennyit láttam belőle videókon, a gyógytorna gyakorlatai hasonlóak voltak (stabilizáló, kitartott testhelyzetek, kutya, macska, kobra, üregi nyúl póz...). És fél óra gyógytornától is olyan izomlázam lett, olyan mély izmokban, ami eddig nem volt (és ugyanezt mondják a kezdő jógások is).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#292035) parandroid válasza 6030D (#292034) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én nagyon szerettem, amíg csináltam, mindig megfogadom, hogy újrakezdem, aztán valami mindig közbejön. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#292036) Dark Archon válasza beci (#291969) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, hogy az betonból van... én mondjuk simán barkácsolnék egyet 45x45-ös faléc kerettel, lambéria borítással, tetejére plexit polikarbonát-lemezt vágatva.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#292037) komlo654


komlo654
csendes tag

Sziasztok!
SPD-SL pedált szeretnék vásárolni, valamint hozzá való kerékpáros cipőt.
Ez a pedál, valamint ez a cipő jó választás lehet?

(#292038) Mezga Aladár válasza komlo654 (#292037) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha picit is komolyabban tolod akkor, szerintem, ne tépőzáras cipőt válassz.
Nekem nem sikerült soha megfelelő feszességre beállítani.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#292039) Khelben válasza komlo654 (#292037) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó a pedál és a cipő is. A pedál hajlamos kotyogósodni, a kónuszt néha be kell állítani. De legalább nem nyikorog, mint a Look :D Nekem is ilyen cipőm van, van benne már minimum 25k km és semmi baja. Viszont ha jól látom, se a pedálhoz, se a cipőhöz nincs klipsz, az is kelleni fog. Abból nem tudom, milyen a decathlonos, nekem Shimano volt.

(#292040) Hejja1234 válasza mauimagic (#292023) üzenetére


Hejja1234
tag

Köszönöm az ajánlásokat!

(#292041) komlo654 válasza Khelben (#292039) üzenetére


komlo654
csendes tag

Basszus azt hittem stopli jár hozzá, mert láttam egy unboxing videót, ahol a dobozában volt az is hozzá.

(#292042) chubby2o6 válasza Hejja1234 (#292014) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nem tudom, mit értesz "világvége" árnak, de szerintem az RS Judy Gold még elfogadható árban van [link] , viszont ennek csak harmincas becsúszói vannak, a rendszeres lépcsőzést meggondolnám vele. A Suntourokat szerintem felejtsd el, inkább használtan egy jobbat. Akár RS Recon Gold [link] , ezt "nem használt"-nak írja, mondjuk ahhoz képest elég lelakottnak tűnik, de lehet, hogy egy alapos takarítás megoldaná.

(#292043) Hasaggymeg válasza 6030D (#292005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én megpróbálnám mangalica zsíron és kolbászon, esetleg kis disznósajton pár hétig és utána is végeztetnék egy tesztet...csak mert lehet értelmetlen az egész önsanyargatás. ;]

#292031Zoliwrc...Kósd.🤦‍♂️

6030D...
padkáknál mindig leszállok és felemelem rá...látod mit tesz a sok görgő?! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#292044) beci válasza Dark Archon (#292036) üzenetére


beci
őstag

Hát azért szeretnék valami esztétikus dolgot. :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#292045) Matska válasza parandroid (#292029) üzenetére


Matska
senior tag

Köszi, még vakarózok, hogy mi legyen, tőlem is messze van, legfeljebb helyi ismerőssel nézetném meg első körben, aki ért is hozzá.
A netes vélemények eléggé megosztóak, nem akarok, úgy járni, hogy a végén az olcsóbb használt lesz a drágább.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#292046) avl válasza 6030D (#292005) üzenetére


avl
aktív tag

erdeklödö de laikus vagyok benne, de azert:
a teljes koleszterin nem ad teljes kepet, tulajdonkeppen semmit sem mond

söt HDL es LDL is csak igen kis reszigazsag, apoB, omega3 index,...

sok zsiros hal, EPA, DHA, ALA fogyasztasa javasolt

(#292047) fulton


fulton
addikt

Használ valaki olyan nyári mezt aminek hátul ilyen hálós mondhatni átlátszós panel van?
hosszabb úton nem ég le a hátatok?

(#292048) Lacerta válasza fulton (#292047) üzenetére


Lacerta
aktív tag

50 faktoros naptej, és nem kell mez. :D

(#292049) fulton válasza Lacerta (#292048) üzenetére


fulton
addikt

vagy wax :DDD csöpögtetve

[ Szerkesztve ]

(#292050) velizare válasza peetie1 (#292017) üzenetére


velizare
nagyúr

kell egy gázspray. ha kiszáll, már fújod is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.