Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

XCR SR Suntour azt a sok mocskot, lekellene vakarni onnan? :B Valameik képen látszik, hogy meddig lehet össze nyomni, annál tovább nem tudom vagy nincs bennem erő vagy nem tudom. Dolgát rendesen teszi, karbantartás a kérdés. :K

Köszi.

(#18002) ---Lasali--- válasza Goblin12 (#18001) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

De ez mi a bánat rajta? Szőr?

Le hát, teleszkópok szimeringjét meg becsúszóját minden használat után le kell takarítani, ez benne van a használati útmutatóban.
Egyébként szépen fel van kopva, többet kellett volna karban tartani.

(#18003) Goblin12 válasza ---Lasali--- (#18002) üzenetére


Goblin12
őstag

Ősszintén megmondom neked, hogy nem tudom mi az rajta, valami fának a valamije. . És kenjek is rá valamit?

Simán törlőkendővel takarítsam végig azt a mocskot?
Lentről felfele gondolom én, hogy ne beletúrjam a mocskot.

Köszi.

pengemetal: Guinnes-be még nem kerültél bele? :P

[ Szerkesztve ]

(#18004) pengemetal válasza deicide (#18000) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Kb. nekem is ennyire kint van a nyeregcső (vagy jobban) 63-as vázat használok és 195 cm vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#18005) ---Lasali--- válasza Goblin12 (#18003) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Befűzöl egy kidobásra szánt törölközőt a becsúszó meg a fékhíd közé, amit kicsit megnedvesítettél mondjuk ablakmosóval, aztán eltörölgeted vele.
Befújni max teleszkóp spray-el vagy szilikonnal van értelme. Azzal is csak nagyon picit.

(#18006) Goblin12 válasza ---Lasali--- (#18005) üzenetére


Goblin12
őstag

Köszönöm a a segítségedet. :R

MOD: Letakarítottam azon a simering gumin nem látszik sérülés, a tengelyen meg csak a festék van lekopva.

MOD2: Összenyomás közben hallani valami súrlódási hangot, mintha a pumpát össze nyomnád, és a levegőnek a kiáramlási hangjával lehetne összekötni, csak jóval halkabban.

[ Szerkesztve ]

(#18007) Cathfaern válasza pengemetal (#18004) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Végre valaki aki ilyen felső váztáskát használ :) Mik a tapasztalataid vele? Nem imbolyog, stabilan áll?

(#18008) sanzi89 válasza Cathfaern (#18007) üzenetére


sanzi89
addikt

Engem is érdekelne. Túrákon jó lenne könnyen elérhető helyen tartani a telefont/GPS-t.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#18009) pengemetal válasza Cathfaern (#18007) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Hajlamos elmozdulni menet közben, de stabil marad csak kicsit ferde. Nekem nem igazán sikerült tökéletesen meghúzni. Ár-érték arányban teljesen jó, sok minden belefér (pótbelső, leszedők...stb.) és a telefonnak is van egy átlátszó rész a tetején. Most pont leszedtem, mert hátizsákkal járok és abba pakoltam át.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#18010) lsebestyen válasza Cathfaern (#18007) üzenetére


lsebestyen
addikt

nekem is van ilyen, telot napsutesben melegben nem erdemes belerakni mert belefő. amugy ha nem tepozarazod, hanem csomdot kotsz akkor vekonyabb csövön is stabil lehet.

(#18011) Packersbay válasza Cathfaern (#18007) üzenetére


Packersbay
tag

Szintén ilyet használok,és ahogy kolléga mondja ferde,de csak kicsit. Tekerés közben nem zavaró. Én ebben tartom a telefonomat és az utóbbi 2 nagy borulásnál semmi baja nem lett,ha a zsebemben tartottam volna akkor már darabokban lenne.

Nekem is lenne pár kérdésem a többiekhez: Bringázás után szeretnék nyújtani,ehhez keresnék videókat youtube-on. Ha jól emlékszem régebben már valaki linkelte,csak nem találom.

Illetve tudnátok ajánlani olyan lámpát amivel láthatok is? Ádyka lámpài jók? Amit ebay-ről rendeltem 1,5 év után kezdi megadni magàt,magától váltogatja az üzemmódokat. Akinek volt ilyen gondja azoktól kérdezem,hogy a rúgó csere segíthet esetleg?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#18012) deicide válasza Packersbay (#18011) üzenetére


deicide
veterán

Az Ádyka féle kormányra rögzíthető XML-T6 Cree-ledes lámpa is váltogatja most már a módokat nálam ha rázkódik a gép, ezért átálltam fejlámpára (szintén tőle van), azzal nincs ilyen gond.

Bringa után nem szoktam nyújtani, inkább egy-egy erősebb tempó, hosszabb táv után tolom hazáig olyan 300-400 méteren a főút-tól a házig, az nekem pont jó izomlazításnak.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18013) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

ez milyen szelep, mi a hivatalos neve? Pumpát szeretnék venni de nem tudom milyet.

plata o plomo

(#18014) lorcsi


lorcsi
veterán

milyen módszerrel lehet alaposan átnézni a rejtett tüskét a külsőben ?

(#18015) anorche1 válasza code1005 (#18013) üzenetére


anorche1
őstag

Presta

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#18016) code1005 válasza anorche1 (#18015) üzenetére


code1005
senior tag

Köszi! :R

plata o plomo

(#18017) D.Orion válasza lorcsi (#18014) üzenetére


D.Orion
veterán

Le kell venni és végigsimítani nagyon lassan belülről, akár többször is, időt nem sajnálva. Én meg szoktam hajtogatni és közben a külsejét figyelni. Jó pár üvegszilánkot, tüskét, kisebb kavicsokat szedtem már így ki a futófelületből, melyeket belső simítással még nem lehetett érezni.

Zefal defektvédő szalagot érdemes venni, hogy ha folyadékot nem akarsz tölteni a belsőbe.

(#18018) lorcsi válasza D.Orion (#18017) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi a tippet, asszem így lesz
múlt hétvége óta álltában totál leengedett :W
kezdem nagyon unni

(#18019) Zola007 válasza lorcsi (#18018) üzenetére


Zola007
veterán

mondok mást:
fogsz egy darab vékony alufóliát, azzal belülről simogatod a belsőt. Az alufólia minden apró sz.rba beleakad

egyébként nem biztos hogy külső, én a belsőt nézném meg.
ha MTB, akkor fújd fel külön akkorára, hogy legyen a hurka vagy 6-7 centis és egy lavor vízben óvatosan forgasd át párszor

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18020) Slownz


Slownz
senior tag

Helló!

Nem tudtok valami olcsó helyet akár BP-en, akár az agglomerációba, ahol vázat lehomokszórják, alapozzák, és szinterezik. Felhívtam a környékünkön egy boltot, ők 20 ezret mondtak.

Köszi a választ!

(#18021) Zola007 válasza Slownz (#18020) üzenetére


Zola007
veterán

Itt Debrecenben ha jól emlékszem valakinek 8-10 körül csinálták, a 20 nagyon sok
homokszórásra is kérdezz rá, nem mindegy hogy milyen szemcsemérettel szórnak
Van a hol fémgolyóval, ez hipp-hopp megeszi a vázad, holott egy alufelnit nem nagyon bánt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18022) lorcsi válasza Zola007 (#18019) üzenetére


lorcsi
veterán

megpróbálom ez a fóliás dolgot is, jl hangzik

egymás után 2x is defekt..ebből gondolom, hogy a külsőben maradhatott :(

(#18023) hódmaci válasza Mewryck (#17968) üzenetére


hódmaci
senior tag

Sziasztok
Kinéztem egy pár kerékpárt.
Segíteni kellene választani és hogy milyen méret is kéne nekem:

[1]
[2]
[3]
[4]

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#18024) Csapi007 válasza Cathfaern (#18007) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Én is ilyen táskát használok, elégedett vagyok vele, sok benne a hely. De tényleg hajlamos elcsúszni egyik/másik oldalra, ez valamilyen szinten kiküszöbölhető a megfelelő pakolással.

"Csak úgy mondom"

(#18025) Tomi_Sci válasza Packersbay (#18011) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Módot akkor vált ha egy pillanatra szakad az áramkör. A lítium cellát tekerd körbe szigszalaggal, hogy ne csúszkáljon a testben.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#18026) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Ma voltam a helyi normális kereskedésben, hát elég vegyes érzelmekkel távoztam. Az eladó rendes volt, segítőkész, már ültetni akart fel a biciklire, amit kinéztem(mondom ácsi egyenlőre nézelődünk). A készletük nagy részes Schwinn-Csepel volt, elvétve volt más márka is. Azok annyira nem jöttek be, bár nagybátyám rakatott ott össze biciklit: egy SCHWINN-CSEPEL Spring-et, az jól néz ki, de mikor láttam az árát, hogy 114k körül volt már annyit nem gondolkoztam rajta. Utána láttam egy biciklit, tetszett, csak 26os volt. Mondom a srácnak, hogy valami ilyesmiben gondolkodok. Utána mutatott gépről egy biciklit: KRP WOODLANDS PRO 29 MTB 1.0 21S MEDIUM FEKETE (katt) hogy ő a link-ben említett ár alatt be tudja szerezni. Erről vélemények?

Végre van valami elképzelésem ilyesmi biciklit szeretnék. Csak az árával vannak bajaim. 70k(naggyonnagyonmaximun 90-95k) ra gondoltam, mert van lehetőség hogy bérlet helyett igénybe venni más támogatást így lassan visszahozná a nem rá szánt pénzt a bicikli. Röviden munkába járni kellene napi kb 30-40 km lenne benne, nagy méretű váz legyen.

(#18027) Teasüti válasza Goblin12 (#17962) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tetszik, magyar forgalmazó kéne már csak. :K

[ Szerkesztve ]

(#18028) lsebestyen válasza grizlisandor (#18026) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jobban kijössz egy trekkinggel...Hacsak nem erdei ösvényen óhajtasz munkába menni :P

(#18029) grizlisandor válasza lsebestyen (#18028) üzenetére


grizlisandor
addikt

Kerékpárút van 95%ban, de ha megmutatod okosabb leszek én is.

Jó lenne, siettetni a témát, mert elvileg mennek a cégtől páran a Békéscsaba-Arad Szupermaratonra és én is szeretnék menni. :D

(#18030) Teasüti válasza Cathfaern (#17398) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi! Láttam az első hsz-ed is, jó volt olvasni. :R
15 dodó tényleg sok ezért a kb 1 dolláros anyagköltségért, még vacillálok. :B
Ebay-en hiába kerestem, mintha Kína nem tudna a létezéséről. :DDD

(#18031) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Kelly's Saphix Trekking Cross kerékpáromra keresek ülést. Ilyesmiket néztem ki:
[link]
[link]

Vagy ti milyet ajánlatok? Ezek a "kemények" mennyire jó, kényelmesek? Valahol olvastam, hogy attól, hogy nincs párnázva, nem kényelmetlen. A másik amelyiknek, "ki van vágva" a közepe. Ennek van valami kényelmi funkciója?

Egyébként leginkább városi közlekedésre kellene, de most, hogy jön a jó idő, lenne néha hétvégenként is egy két túra 40-50 km, szóval olyan kellene ami hosszabb távon is kényelmes.

(#18032) Because válasza grizlisandor (#18026) üzenetére


Because
őstag

én egy kross hexagon x2-t vettem melóba járni 30km oda vissza minden nap szinte ( -5 fokig és eső kivételével) hétvégente szép időben belemegy 60km egyhuzamban. 2 éves lesz, egyedül a műanyag pedált cseréltem egy fém platformra... 76k-ba került

(#18033) Teasüti válasza Cathfaern (#18007) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem is van egy ilyen váztáskám, sajnos nem vált be.
Rövid a felsőcsövem hozzá és beleér a térdem, főleg kiállva.
(XC; 21,5"; 186 cm)
Erre sosem gondoltam volna vásárlás előtt.
Amúgy a táska maga jó cucc.

[ Szerkesztve ]

(#18034) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

'gyááztaam! ÁÁÁÁURGLH!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18035) pFEFErohni válasza grizlisandor (#18029) üzenetére


pFEFErohni
tag

Szia!

Én ezt vettem 2 hónapja 70k-ért! Imádom!!! :) Amire Neked kell, szerintem tökéletes lenne...
[link]

ps4 Id: pFEFErohnii

(#18036) lsebestyen válasza pFEFErohni (#18035) üzenetére


lsebestyen
addikt

110kg-hoz menetes hátsó agy kevés lesz. Bár mondjuk apa is utólag cseréltette ki, egy értelmesebb hátsó kerékre + sorra.

[ Szerkesztve ]

(#18037) INMOTEP válasza grizlisandor (#18026) üzenetére


INMOTEP
őstag

Ez a WOODLANDS PRO kerékpár nagyon tetszetős :K

(#18038) pFEFErohni válasza lsebestyen (#18036) üzenetére


pFEFErohni
tag

Jah h 110 a súly, bocsi az nem jött át! :)

ps4 Id: pFEFErohnii

(#18039) pengemetal válasza pFEFErohni (#18035) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Meg az 53 cm-es trekking váz is kicsi

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#18040) pFEFErohni válasza pengemetal (#18039) üzenetére


pFEFErohni
tag

Én az ára miatt mertem ajánlani, meg sztem van nagyobb vázméretben is... De aztán csak fecsegek itt össze-vissza, ne is figyeljetek rám... :D

ps4 Id: pFEFErohnii

(#18041) Mewryck válasza hódmaci (#18023) üzenetére


Mewryck
tag

Hali!

a linkelt bringák közül én ezt választanám:
Kelly's Lagoon 2012 (nem azért,mert ez a legdrágább!)
-jobb teleszkópja van(nem nagy eresztés,de a linkeltek közül magasan a legjobb)
-kazettás hátsó agy,11-34-es sorral,24 sebességfokozat-ez akkor előnyös,ha szeretsz gyorsan menni,"nem fogy el az áttétel"

a többi linkelt bringa menetes aggyal van,14-28as sorral,teleszkópok említésre sem méltóak,többi alkatrész kb megegyezik

Üdv!

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#18042) pengemetal válasza pFEFErohni (#18040) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Persze, tudom, csak olyan testi adottságokhoz, amelyekkel a kolléga úr rendelkezik nagyon nehéz olcsó és jó bringát talalni, pláne újat!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#18043) hódmaci válasza Mewryck (#18041) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszi.
Most már csak a méret kellene.
Azt mi határozza meg?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#18044) Mewryck válasza hódmaci (#18043) üzenetére


Mewryck
tag

elsősorban testmagasság,egy rövid útmutató a választáshoz

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#18045) albert8


albert8
addikt

DH vb közvetités lesz ebben az évben? és mikor kezdődik?
peter hátha tudja. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18046) 8th


8th
addikt

Üdv. Bocs az offért. Ha volna valakinél elfekvőben egy használt 26" MTB merev villa azt kis pénzért átvenném. Tegnap hazaszóltam, hogy tesóm nézze meg milyen kormánycsapágy való bele. Ő megnézte... :W Majd szarul erőltette vissza a kormánycsapágy menetes borítását amivel teljesen hazavágta a villanyakon a menetet. Kibírtam röhögés nélkül amikor megláttam...

(#18047) eddie1978


eddie1978
aktív tag

(#18048) ---Lasali--- válasza 8th (#18046) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem biztos hogy ez annyira szarrá ment, át kell kicsit vágni a menetet, meg egy új záró anya, aztán szerintem jó lesz még.

(#18049) hódmaci válasza Mewryck (#18044) üzenetére


hódmaci
senior tag

Jó ez a táblázat.
Főleg az a kategória ami nekem kell:
Trekking

180cm :F
Vagyis akkor mindegy?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#18050) grizlisandor válasza Because (#18032) üzenetére


grizlisandor
addikt

Komoly kis gép, és még talán méretben is jó, papíron. :) Az ára is barátságosabb, sárgán és zölden mocskos jól kinéz. :)

(#18035) pFEFErohni: Ez mintha nekem kicsi lenne, látom a többiek is írták...

Esetleg még valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.