Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) glacious válasza gyulank (#28000) üzenetére


glacious
addikt

Igen, 26-os. Legnagyobbon a legszélesebbet értettem. A gumiköpenyen milyen értékek szerepelnek, így ránézésre 26x1,95-nek néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#28002) #48525824 válasza HollyBoni (#27996) üzenetére


#48525824
törölt tag

nekem vészmegoldásként egy ilyen acorral van a második kulacstartó felrögzítve: [link]

nagyon masszív darab, nem mozog, de csavarhoz anyát szerezni kell, mert hülyén van megoldva a kulacstartó felfogatása, de tényleg nem mozog.

A topeak [link] adapterje viszont nagyon jó, majd váltok ilyenre.

(#28003) HollyBoni válasza #48525824 (#28002) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jó kis ára van, egy rohadt műanyagdarab és elkérnek érte ennyit + posta. :DDD

(#28004) #48525824 válasza HollyBoni (#28003) üzenetére


#48525824
törölt tag

vagy fúrsz a vázra magad, az olcsóbb :DD

(#28005) HollyBoni válasza #48525824 (#28004) üzenetére


HollyBoni
veterán

Gondoltam rá de tuti csúnyán sikerülne, meg abba még kell egy menet is.

(#28006) Solad


Solad
őstag

Én a magam részéről nem szívesen furkálnám a vázam ott ahol nincs gyárilag lik :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#28007) gyulank válasza glacious (#28001) üzenetére


gyulank
addikt

Oké. 26x1.90 aztán 50-559 De a felninek milyen a legmegfelelőbb a méretei alapján?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#28008) glacious válasza gyulank (#28007) üzenetére


glacious
addikt

Elméletben ezek így tökéletesen passzolnak egymáshoz. 23mm széles felnibe egy 5 centi széles gumi nem kicsi és a belső pedig 26x1,75-2,45-ig szokott lenni (a max. érték legyen nagyobb mint a külsőn megadott). Nagyon pontosan tedd bele és igazgasd el, akkor tuti jó lesz, kivéve ha a felni nagyon deformált.

(#28009) Balazska15


Balazska15
senior tag

A dehir.hu autós hírportál egy újabb kerékpárosokról szóló negatív cikket közölt. A témában nem szeretnék vitát indítani, de a kommentek között wagadogu hozzászólása érdekes. Szerinte egy nem létező jogszabályra, csupán csak egy NKH levelére hivatkozva büntetik az embereket. Létezik pontos kresz-ben leírt szabály erre vonatkozóan? Ha nem, büntethetnek erre hivatkozva?

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#28010) gyulank válasza glacious (#28008) üzenetére


gyulank
addikt

De ha veszek újat akkor pont ugyanilyen kell? Oké, hogy az 5 centi jó a 23mm-re az ebike oldalon találtam egy táblázatot, ott azt írja 40*50mm-ig jó. Mondjuk melyik melyikre jobb? Szóval ha sokat megyek rázós, hibás utakon, és földúton is, akkor 5cm, ha csak jó úton akkor 4cm? Na meg mi az 1,9? Csak 1,9-es külsőt lehet hozzá venni, vagy a felni melyik adatához illeszkedik?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#28011) ígyvanferi válasza gyulank (#28010) üzenetére


ígyvanferi
addikt

1,9 = 5. Előbbi hüvelyk, utóbbi cm. A 26x1.9 és az 50-559 ugyanaz a méret, csak más mértékegység.
Nem azt írtad, hogy te akarsz majd összerakni egy komplett biciklit?

[ Szerkesztve ]

(#28012) glacious válasza ígyvanferi (#28011) üzenetére


glacious
addikt

Valahol el kell kezdeni.

(#28013) gyulank válasza ígyvanferi (#28011) üzenetére


gyulank
addikt

Nem. Csak érdeklődtem, hogy mi érné meg jobban. Nem voltam biztos, hogy MTB-m van, és mondjuk egy túrázó ismerősöm versenykerékpárral járt mindenhova, és azt mondta azzal könnyebb. Míg a féket gondolom átrakhatnám később arra is, ha olyat akarnék, a gumikat nem, pedig ahogy nézegettem, komolyabbaknak 8e db.-ja. Aztán mérlegelgettem, hogy inkább ezen cserélgessek ezt-azt, vagy alapból rakjak össze egy jót, vagy vegyek egy jobbat. Nem nagyon van keret. De milyen szempontból jobb a vékonyabb és milyenből a vastagabb? Mondjuk defekt védelmi szempontból, számít-e? Olvastam, hogy van a szúrt defekt meg van, hogy a bukkanóknál a felninél lesz. Mivel sok helyen lehetetlen simán menni, csak pattogni lehet ezzel is számolnom kell. A másik dolog a biztonság, gondolom a szélesebb kevésbé csúszik meg bármilyen körülményben hajtok. Gondolom a Canti féket is le kéne cserélnem V-re.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#28014) gyulank válasza tolvaj! (#27998) üzenetére


gyulank
addikt

Én már nem tudom, először elhittem, hogy én nem láttam, aztán láttam, hogy írtad, hogy jól láttam, aztán, hogy mégsem írta el. Most már azért se hiszem el, hogy mi tévedtünk és már nem ismerem el, biztos ő is csak letagadja. :D

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#28015) Zola007 válasza HollyBoni (#27989) üzenetére


Zola007
veterán

próbáltam ideiglenesen én is egy régebbi vázra, amin nem volt furat, de idővel kinyúlik a gyorskötöző és elfordul.
Mondjuk függ a tartó kiképzésétől is, én ilyen olcsó fémvázasat akartam felrakni műanyag rögzítőnél fogva

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28016) glacious válasza gyulank (#28013) üzenetére


glacious
addikt

A másik a felütéses defekt, azt leginkább azzal tudod elkerülni, ha minél keményebbre fújod a gumit, de akkor ugye jobban elpattog a kerék. És ajánlott a duplafalú felni is, jobban bírja.

[ Szerkesztve ]

(#28017) mrst3ph3n válasza HollyBoni (#27989) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Gyorskötözővel rögzítettem, de nem volt az igazi, aztán ilyesmi bilinccsel már sokkal jobb volt: [link] Alá nem árt valamit berakni a váz festésének védelme érdekében, én erre nem gondoltam és a vázat szépen megsértette még a gyorskötözős módszer...

Más:

Az első váltóknál, a láncterelő belső szélessége mindegyiknél fix? 7/8/9/10 sebességesnél, dupla/tripla, országúti/mtb/trekking? Vagy van különbség?

(#28018) HollyBoni válasza mrst3ph3n (#28017) üzenetére


HollyBoni
veterán

Erre a bilincsre én is gondoltam. Szerintem rakok két gumit a vázra pl vágok markolatból, és ezzel a bilinccsel lefogatom. :R

(#28019) schumy1


schumy1
aktív tag

Ma teljesítettem a tervet.
Igaz elkapott a felhőszakadás, de megérte. :)
[link]

(#28020) gyulank válasza glacious (#28016) üzenetére


gyulank
addikt

Akkor teljesen mindegy, hogy 4 vagy 5 centis?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#28021) yodamester10


yodamester10
őstag

Használ itt valaki ilyen féket+ tárcsát?Most szándékozok új xt fék szettet venni a jelenlegi shimano BR-m446 helyett és kérdezném van jelentős különbség?

(#28022) Cathfaern válasza gyulank (#28020) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Minél szélesebb a külső, annál nehezebb lesz tekerni a biciklit.

(#28023) gyulank válasza Cathfaern (#28022) üzenetére


gyulank
addikt

De semmi haszna nincs, csak hátránya? Csak mert még tegnap a legszélesebbet javasolták, ezek szerint meg a legvékonyabb a jobb.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#28024) tatabike válasza gyulank (#28023) üzenetére


tatabike
őstag

A felhasználási területtől függ. Aszfaltra minél vékonyabb a jobb.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28025) Cathfaern válasza gyulank (#28023) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vékony gumi:
előny: könnyebb, illetve keményebbre lehet fújni, ezért gyorsabb. Illetve a keménység miatt nehezebb felütni a gumibelsőt (pl. padkán).
hátrány: mivel keményebbre kell fújnod, ezért jóval kényelmetlenebb, egyenetlen terepen elkerülhetetlenül el fog pattogni az útfelülről.

Vastag gumi:
előny: puhábbra lehet hagyni, ezért egyenetlen felületen sokkal jobb az úttartása, és így kényelmesebb is.
hátrány: sokkal nagyobb a súrlódása, ezért nehezebb tekerni. Ezen tovább ront az is, hogy jelentősen nehezebb, mint egy vékony gumi.

Tükörsima aszfaltra értelmetlen vastag gumit tenni, terepre meg nincs értelme vékony gumival menni. Minden felhasználásra, útfelületre (illetve részben biciklis súlyára) meg van az ideális gumi vastagság. Plusz tegyük hozzá, hogy a felni is behatárolja, hogy milyen széles külsőt tudsz rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#28026) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

A Budapesten a XV. kerületben tudtok ajánlani megbízható, hozzáértő, normális kerékpár szervizt? 2-t már kipróbáltam, de egyik sem volt megfelelő.

(#28027) TayRol válasza Pikkolo^^ (#28026) üzenetére


TayRol
veterán

melyik részén? rákospalotán tudok, a 12-es villamos végállomásánál.

(#28028) zoli03 válasza Cathfaern (#28022) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt azért így nem jelenteném ki, általánosságban igaz, de nem csak a szélességtől függ.

(#28029) Pikkolo^^ válasza TayRol (#28027) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Újpalota, Pesterzsébet környékén.

(#28030) TayRol válasza Pikkolo^^ (#28029) üzenetére


TayRol
veterán

arra sajnos nem tudok.

(#28031) Cathfaern válasza zoli03 (#28028) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az alapkérdés az volt hogy eddig azt hitte, hogy minél szélesebb a kerék annál jobb, innen kiindulva gondoltam nem bonyolítom túl :) Mert ha leírok olyat, hogy azonos nyomáson a szélesebb bicikli külsőnek kisebb a súrlódása, akkor végképp bekeverem :)

[ Szerkesztve ]

(#28032) Zola007 válasza Cathfaern (#28031) üzenetére


Zola007
veterán

vagy osztott és folyamatos középső mintázat, stb.. :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28033) zoli03 válasza Cathfaern (#28031) üzenetére


zoli03
őstag

Igaz, akkor nem szóltam :)

(#28034) glacious válasza Pikkolo^^ (#28029) üzenetére


glacious
addikt

Pesterzsébet kicsit odébb van :D Szóval akkor hol is kell? Hol voltál eddig, hogy azokat ne ajánljuk? Pl. Hajtány?

(#28023) gyulank: Én javasoltam a legszélesebb belsőt, ami az aktuális külsődhöz illik.

[ Szerkesztve ]

(#28035) syberia válasza Cathfaern (#28025) üzenetére


syberia
veterán

Én Budapesten nem mennék 42C alá trekking gépen, annyira rosszak az utak hogy még ez is elpattog 4bar környékére fújva, viszont jól megvédi a felnit a felütéstől. Mondjuk én megyek erdei-meredek-köves utakon is szépen, ott néha érezhető a terepgumi hiánya.

(#28013) gyulank:Hatékonyabba a fékezés ha szélesebb (40mm+) a külső és jól választod meg a féket. Nekem Avid Single Digit 5 van elől, fog annyira mint a belépő hidraulikus tárcsák és töredékébe kerül.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#28036) schumy1


schumy1
aktív tag

Vettem egy Crivit cipőt kékben a Lidlben.
[link]

Az SPD talpat ki kell venni belőle ha sima pedálhoz használom? Kicsit olyan mintha könnyen csúszkálna a pedálon, a pedál bügykei nem igen akarnak beleakadni a bordákhoz, és gyanítom, hogy a merev kivehető talp miatt.

(#28037) Cathfaern válasza schumy1 (#28036) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én is próbáltam az SPD-s cipőmmel biciklizni platform pedálon, de az enyém teljesen használhatatlan erre a célra, folyamatosan lecsúszott a lábam a pedálról. De szerezz be SPD-s pedált, ég és föld :)

(#28038) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Vettem egy új M520-as pedált. Nincs hozzá TL-PD40 kulcsom sajnos, így szétszedni nem tudom. Mennyire kell ezeket használat előtt átnézni, bezsírozni? Próbáljak meg egyet felhajtani?

Lasali? :B

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#28039) schumy1 válasza Cathfaern (#28037) üzenetére


schumy1
aktív tag

Értem, de gondoltam multifunkciós cipő, mivel kivehető.
Tegnapi 44-et ezzel tettem meg, sikerült megtalálni azt a poziciót ahol jó volt, de jobb e ha bent van, vagy kopás miatt szedjem ki a lemezzel együtt?

(#28040) syl5 válasza syberia (#28035) üzenetére


syl5
őstag

Megyek én is meredek, fos utakon, de nekem már a 32es 6 baron is kezd széles lenni. Egyáltalán nem kényelmetlen, nyilván hozzá kell szokni.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#28041) DjKoxi válasza Tomi_Sci (#28038) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nekem kicsit kotyog a balos, épp most akartam szétszedni, de kulcs nélkül nem sikerül.

(#28042) lsebestyen válasza schumy1 (#28039) üzenetére


lsebestyen
addikt

Az nem azért kivehető, h platform pedálon menj vele, hanem azért hogyha elkopott akkor cseréld. Platform pedálra nem lesz jó, mivel az alja teljesen merev. Vegyél hozzá egy pedált.

(#28043) schumy1 válasza lsebestyen (#28042) üzenetére


schumy1
aktív tag

ok, köszi

(#28044) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Tegnap kipróbáltuk a BuBi-t, maga a rendszer jó, működik, de a bringákkal nem tudok megbékélni. Az még oké, hogy legalább 30kg-ot nyom darabja, de hogy egy bringa ilyen nehezen hajtható legyen ezen nem térek észhez. Tiszta nagypapás tempót mentünk vele, mert nem számítottunk rá. 3km után úgy éreztük elég is volt, ilyen nehezen hajtható bringán még életemben nem ültem.
Oké, hogy dinamó, de ez akkor is durva. Kíváncsi leszek mennyire terjed majd el, ha a többség megtapasztalja ezt.. :F
Maga a rendszer egyébként jól működött, abba nem tudok/akarok belekötni.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#28045) HollyBoni válasza A_ScHuLcZ (#28044) üzenetére


HollyBoni
veterán

Fék nélküli szép színes fixiket kéne kirakni, vinnék mint a cukrot. :P

(#28046) Vasinger! válasza A_ScHuLcZ (#28044) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nehezen hajtható alatt azt érted, hogy nagy áttétel volt? Én úgy tudom, hogy ezek agyváltósak, nem?

Egyébként a 30 kg nem olyan vészes, tény nem versenyezni fogsz vele, de A-ból B-e eljutáshoz tök jó ez a súly is. Ültem már ilyen súlyú bringán nem egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#28047) Zola007 válasza A_ScHuLcZ (#28044) üzenetére


Zola007
veterán

Ezek szerint még másolni sem tudnak... :(
A londoni barclaysos bringák max 25 kilósak és egész jól lehet velük haladni, mondjuk bérletet nem mertem venni bérletet a belvárosi forgalomhoz :) az már nekem parás lett volna

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28048) syberia válasza A_ScHuLcZ (#28044) üzenetére


syberia
veterán

Valahogy el kellett érniük hogy a többség túllépje az ingyenes fél órás időtartamot ;]
Amúgy csak akkor kapsz ingyen fél órát ha éves bérletet veszel 19k-ért :W ha jól értem.

Érdemes elolvasni ezt a cikket, ez lesz a legdrágább európai közösségi biciklis rendszer. Az külön érdekes számomra hogy a 85%-át EU pénzekből finanszírozták.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#28049) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Nem tudom közületek jár-e valaki a 10-es főúton, de azt vettem észre, hogy egyre több helyen van kitéve a "Merci tábla". Dorogon, Piliscsabán a Tinnyei elágazásnál és Pilisvörösvár előtt a Pilisszentiváni elágazásnál is. Alternatív útvonal egyedül Dorogon van, a többi helyen nem lehet semerre kerülni, csak Dobogókő felé. A szentendrei táblák nem tűntek el, csak átköltöztek? :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#28050) Expendable


Expendable
aktív tag

Sziasztok.
Melyik boltot/szervízt ajánlanátok a kettő közül? (már ha ismeri a topicból valaki őket :) ) A csepeli velocipede vagy inkább az erzsébeti ecobike?
Köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.