Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) atok666 válasza jjeahh (#92000) üzenetére


atok666
őstag

Hat relativ, h kinek mi a durva pedalfordulat - ezek szerint neked a ~120 nem az :)

Atok

(#92002) parkr válasza trialboj (#91994) üzenetére


parkr
őstag

mondjuk azt a "tippet" megosztotta volna veled innen szerintem bárki :)

(#92003) nubreed válasza Ati007 (#91993) üzenetére


nubreed
veterán

Basszus, igazad van! Én kérek elnézést! Így már teljesen más az egész. Így viszont sajnálom, hogy kizárták Sagant. :(

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#92004) jjeahh válasza trialboj (#91980) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hasonló helyen jártunk tegnap :) . Minisziklás tekerés:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#92005) emre válasza Ati007 (#91993) üzenetére


emre
veterán

igen, minden balhé úgy kezdődik hogy valaki visszaüt
Cav-nek ez az egy esélye volt, mert Sagan csak tette a kerekét Thomasra és simán elment volna mellette , így inkább kibillentette kicsit.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#92006) jjeahh válasza jjeahh (#92004) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No, itt talán hasonlóbb :D

Amúgy megpróbáltam megjavítani a kotyogó pedált a múltkor javasolt sörösdobozos megoldással, nem jött össze :( . Szal új pedál lesz ebből.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#92007) einfuhlung


einfuhlung
csendes tag

Üdv hozzáértők

Bringát szeretnék venni, ehhez kérném a segítságeteket. Jó minőségű földúton/aszfalton 50-50 %-ban fogom használni, kezdésnek 5-10 km-es távon aztán később hosszabb túrákon is esetleg. A keret 200.000 HUF/600 GBP. Talán fontos adat hogy 120 kg és 180 cm vagyok jelenleg fogyásban - ehhez is kell a bicaj.

A kiszemeltem:

Specialized-Crosstrail-Sport-700c-2017

Megfelelő karbantartás mellett bírni fogja 5-6-7 évig?

A méretválasztó m/l vázméretet ajánl, Ilyenkor mit ajánlotok? (nincs lehetőségem kipróbálni) m-es váz és kicsit magasabbra állítani a kormányt/ülést vagy az l-es?
Ezen kívül mi az amire rögtön szükségem lesz? (lámpák, pótbelső, multitool, sisak, lakat ( )

[ Szerkesztve ]

(#92008) promagus00


promagus00
tag

Szép Napot Mindenkinek!
Remélem nektek több szerencsétek lesz,nekem a mai napom így indult :((( :

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#92009) zoli03 válasza Jester01 (#91998) üzenetére


zoli03
őstag

Azért az annyira nem lehetetlen küldetés. Én is kitekertem már, két haverom is.

(#92010) zoo8800 válasza promagus00 (#92008) üzenetére


zoo8800
veterán

Nos igen, egy defekt miatt tényleg muszáj képként beilleszteni egy 7 MB-os fotót :D
Legalább jpeg lenne png helyett...

rip and tear, until it is done

(#92011) 5381 válasza emre (#92005) üzenetére


5381
aktív tag

[Nagyon elment volna mellette Cavendish. A kettőjük mozgásából egyértelműen Sagan-é a bírálható]
. A szándékosságot azt nem jeleneteném ki, de a könyöklés az tényleg csúnya volt.
Sajnos sok sportban ez így megy, de nekem pont emiatt nem tetszik az élsport.

[ Szerkesztve ]

(#92012) Ati007 válasza 5381 (#92011) üzenetére


Ati007
őstag

érdemes az esetet megnézni más kameraállásból is mert itt a lényeget kitakarja a fa ;)

[ Szerkesztve ]

(#92013) 5381 válasza Ati007 (#92012) üzenetére


5381
aktív tag

Hogy párhuzamosan haladnak, majd Sagan hirtelen kifelé indul? A találkozást már hiába nézed...Sagan és a palánk közti távolságot nézd.

[ Szerkesztve ]

(#92014) flash- válasza balintka (#91999) üzenetére


flash-
veterán

rendben köszi a tanácsot!!
akkor ez alapján fogok keresgélni

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#92015) nubreed válasza 5381 (#92013) üzenetére


nubreed
veterán

Ha szemből nézed, akkor meg az látszik, hogy Cav kezdte az egészet azzal, hogy bele fejelt Sagan bordáiba. Nem tudta megtartani az egyensúlyát és már esett is el, még az előtt, hogy Sagan könyökölt volna.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#92016) trialboj


trialboj
őstag

Hiába kentem be szappanos vízzel a gumi szélét, csak nem javul a 8as. Szereztem pompát is, hiába fújom gyorsan az sem segít.
Most leengedtem, és hagyom kicsit állni, aztán épp h gurulósra fújom és elsétálok vele a legközelebbi kútig, majd felfújom 2.5re,

Van bármi más ötlet, hogy lehetne kiszedni az óriási 8ast és tojást a gumiból?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#92017) emre válasza trialboj (#92016) üzenetére


emre
veterán

Van rajta valami jelölés hogy mekkora nyomást bír az abroncs?
Én hiába terheltem, csak a max nyomás felső határ környékén ugrott helyre (5-6 bar), utána természetesen visszaengedtem egy kicsit. Előtte bárhogy próbáltam maradt kanyar a gumiban.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#92018) ivana válasza emre (#92017) üzenetére


ivana
Ármester

Max. nyomás fölé szokás ilyenkor fújni... ;)

(#92019) emre válasza ivana (#92018) üzenetére


emre
veterán

Akkor jó úton jártam, de szerencsém is volt. :D
Annak idején rengeteget szenvedtem én is a maxxis wordrive-al mire rendesen állt a felnin.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#92020) trialboj válasza emre (#92017) üzenetére


trialboj
őstag

Igen persze, 2.1-3.4bar-ig írja, de ez ilyen ismeretlen Bontrager abroncs(CONTI race king másolata is lehetne kb), valószínűleg még az eredeti 2013ból, Kenda belsővel.

3.0-át ki kellene bírjon? a fölé nem merem fújni mert lerobbantja a hajam:))
Az ha magas nyomáson hagyom és úgy megyek vele, nagy szlalomot levágva, nem segíthet? Tegnap ezt csináltam 5 percig, 2 baron kb, de nem nagyon volt javulás. Most már az is biztos hogy ha visszaraknám ugyan úgy akkor sem tűnnének el a tojáskák.

A szelepsapkás átalakító nem működött, boltban 1000ftot akartak elkérni érte, hazafelé beugrottam a piacra, és 300ért kettőt vettem. Azért ez mégis csak egy körömnyi rézdarab, ne őrüljünk már meg.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#92021) Terrorista


Terrorista
senior tag

Hali!

Erről vagy erről mi a véleményetek?
Mindenképp városra és túrázásra (némi földúttal) keresek egy kényelmes jó kerékpárt. A váltók miatt simán rászánok többet, hogy egy deore rajta legyen.

Aztán persze ha van más alternatíva 250-ig azt szívesen fogadom. Magasság és súly az 175cm és 90-95kg. Pont a súly miatt kellene a bringa na meg 15+ éve nem ültem már bringán és jó lenne valami megbízható gép. :D

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#92022) emre válasza trialboj (#92020) üzenetére


emre
veterán

Nem tudom mit bírhat, de ha túltolva nem ugrik a helyére szerintem tök feleslegesen kockáztatsz azzal hogy úgy használod.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#92023) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire off, de gyerekülést keresek és nem rendelkezem csomagtartóval.

- Van-e olyan ajánlott, ami nem hátulra szerelhető, hanem előre? Kép alapján nem túl szimpatikusak.
- Hátra szerelhetőből tudtok-e ajánlani valami jót, ami csomagtartó nélkül is jó?

Ha minden szakad, max eladom a jelenlegit és veszek egy csomagtartós trekkinget.

(#92024) 5381 válasza nubreed (#92015) üzenetére


5381
aktív tag

Itt néztem. De itt is csak azt látom, hogy Sagan és a palánk közt sok hely van, de mikor összeérnek, már nincs egy kerékpárosnyi hely. Állítsd meg a videót és nézd másodpercenként a helyzetüket. No de nekem mindegy, én úgy is a skynak szurkolok, így meg egyre több az esélyük :)

(#92025) 6030D válasza trialboj (#92020) üzenetére


6030D
Ármester

A piacos is adott számlát, majd adózott belőle és kifizette a bérleti díjat meg az eladó munkabérét, ugye? ;)
Ne hasonlítsuk össze a kettőt. Ettől függetlenül 300-ért lehet rendelni máshonnan is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#92026) nubreed válasza 5381 (#92024) üzenetére


nubreed
veterán

[link]
Benne ott a ki kockázott, kielemzett video. :) ;)

Ma jó szakasz lesz már a Sky szempontjából, végre lesznek hegyek, mostmár előjönnek jobban a hegyi menők, összetett esélyesek, ezt vártam már. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#92027) 5381 válasza nubreed (#92026) üzenetére


5381
aktív tag

Csak az összefoglalót nézem ma is, mert szabadnap van, mindjárt indulok a saját tour-omra :D A kulacsok már a fagyasztóban :D

(#92028) ivana válasza 6030D (#92025) üzenetére


ivana
Ármester

Nettó pofátlanság azért a cuccért egy ezrest elkérni, 50 cent alin :U A gyártási költsége meg valószínűleg ilyen 20Ft környékén lehet.
Pont ezért irreálisan drágák néha a bringa alkatrészek mert sokan mindent megvesznek...

[ Szerkesztve ]

(#92029) trialboj válasza 6030D (#92025) üzenetére


trialboj
őstag

Számlát nem adott, de bérleti díjat fizet és adóznia is biztosan kell, nem egy kínai piacról beszélek.

ÉS igenis hasonlítsuk, mert egy rendes üzletnek nem abból kellene hasznot húznia hogy 5x áron ad egy lényegtelen kis szart, illetve pénzt kér azért hogy felfújhassam a kerekemet.
Rendes üzletpolitikával a vásárlók kiszolgálása lenne a cél, nem pedig megkopasztása, és akkor pozitív élményekkel megyek el, majd másoknak is ajánlom.

Most azt érték el hogy elbukták azt az 5-600Ftot amit esetleg még kifizettem volna érte, és kaptak egy fekete pontot is, mert semmilyen jelét nem mutatták annak hogy segíteni akarnak.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#92030) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Hirdetem egy ideje a biciklimet és a minap írt nekem egy srác Ukrajnából, hogy őt nagyon érdekelné. Paypallal fizetne és egy futár cég jönne a bicikliért. Csak adjam meg a címem, Paypal számlámat, stb.
Ez így nekem erősen átverésnek tűnik. Szerintetek is?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#92031) atok666 válasza Szakbarbár (#92030) üzenetére


atok666
őstag

Az

Atok

(#92032) Dottore válasza trialboj (#92020) üzenetére


Dottore
addikt

4 bar simán. Valószínűleg egy hangos pattanással fog a helyére ugrani. Ne ijedj meg.

(#92033) Dottore válasza Szakbarbár (#92030) üzenetére


Dottore
addikt

Paypal utaláshoz elég az email. Bárki tud rá utalni, nem kell semmi személyes adat. ha pedig ott a pénz, akkor ott a pénz, jöhet a kocsi. Szóval ha ez trükk akkor az ott van, hogy kéri az adataid, ami nem kell utaláshoz.

(#92034) parkr válasza Szakbarbár (#92030) üzenetére


parkr
őstag

esetleg tedd fel ebay-re, vegye meg onnan, és te küldd el neki.
igaz így számolni kell a 10% jutalékkal is.

[ Szerkesztve ]

(#92035) szjoci válasza trialboj (#92029) üzenetére


szjoci
őstag

"pénzt kér azért hogy felfújhassam a kerekemet"

Na ne már... :W Milyen bicikliboltos az ilyen? :(

(#92036) Strezi válasza trialboj (#92020) üzenetére


Strezi
őstag

|rtam hogy fújd fel négy bárra, mint más is már :F

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#92037) andrisbandi válasza szjoci (#92035) üzenetére


andrisbandi
őstag

- Nálunk még az is ki van írva a bringásnál, h szerszámot nem adunk kölcsön :-)
A pumpálás 100 Ft.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#92038) aicon válasza Szakbarbár (#92030) üzenetére


aicon
senior tag

Én nem mennék bele.
Bármikor indíthat vitát, hogy nem egyezik a leírás, stb. a Paypal meg az esetek legnagyobb részében a vevőnek ad igazat, tőled meg levonják a pénzt.
Saját tapasztalat, sajnos.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#92039) WP14 válasza 6030D (#92025) üzenetére


WP14
őstag

ŐK adóznak és minden mást fizetnek, mégis tudják "olcsón" adni. Csak azért szóltam hozzá, hogy igenis, a lehúzós boltosokat bojkottálni kell, hogy "éhen haljanak". ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#92040) szjoci válasza andrisbandi (#92037) üzenetére


szjoci
őstag

Viccelsz? :O Egerben volt már olyan hogy defekttel mentem egy bicajboltba. Mondta a szervizes srác hogy sajnos el van havazva, de szívesen ad szerszámot és foltot ha meg tudom csinálni magamnak. Persze megháláltam neki, de ez lenne a normális hozzáállás szerintem.

(#92041) Dottore


Dottore
addikt

Mondjuk kölcsön úgy, hogy elviszi a szerszámot, nyilván nem, de ott minden további nélkül. Dolgoztam régen boltban én is, pont ezekkel az apróságokkal lehet megtartani a vevőt, nem beszélve arról, hogy árban már így sem tudnak az online boltokkal versenyezni. Marad tehát a gesztus, a kedvesség. Szóval Kínából fillérekért megrendeli az átalakítót és ingyen adja. Csak így fog működni. Megjegyzem szerencsére. A férgese had hulljon.

[ Szerkesztve ]

(#92042) atok666 válasza Dottore (#92033) üzenetére


atok666
őstag

...ha pedig ott a pénz, akkor ott a pénz, jöhet a kocsi...

Ez azert nem igy van, plane nem PayPal fizetes eseten. Szinte biztos, hogy inditana dispute processt es visszakapna a penzet.

Atok

(#92043) Dottore válasza atok666 (#92042) üzenetére


Dottore
addikt

Így van. utána olvasva a többi hozzászólást, én is így látom.

(#92044) 6030D


6030D
Ármester

Nyeregcsőnek ki mit ajánl? 27,2 mm alu, merev mtb-ra.
Azt olvasom, hogy a hátrahajlás segít a rezgéscsillapításban. Van valakinek ezzel tapasztalata? (ugyan azon a bringán cserélt nullást hátrahajlósra?)

Amiket néztem: Ritchey Comp V2, BBB SkyScraper, PRO LT

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#92045) Dottore válasza 6030D (#92044) üzenetére


Dottore
addikt

Leginkább az üléspozíciód fog drámaian megváltozni. Ez lehet akár negatív is, de ami a lényegét érinti a kérdésednek, nem fogsz semmi változást érezni. Ez az anyag miatt van, az alumínium ötvözetek elég merevek és hiába fog jobban hajlani az apró tüskeszerű rezgéseket, amitől valójában hosszútávon kényelmesebb. nem vezeti el. Ellenben a karbonnal, ami pont ebben jobb mint az alumínium.

(#92046) szjoci válasza 6030D (#92044) üzenetére


szjoci
őstag

Én 31,6mm átmérőjű hátrahajlóst cseréltem egyenesre, de különösebb dolgot nem tapasztaltam. Persze ez szubjektív vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#92047) hegyimorc válasza 6030D (#92044) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Fitnessbringán cseréltem, bár más okból. Még azon is inkább a gumi és guminyomás az ami számít, mtb-n meg pláne. (Amúgy egy Deda Zero 100 volt, 25mm hátranyúlással)

A Canyonnak van egy nyeregcsöve amit szívesen kipróbálnék. A drágább bringákba azt teszik, nézd meg, hátha megtetszik. VCLS 2.0 ha jól emlékszem, bár ez carbon, nem alu

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#92048) 6030D


6030D
Ármester

:R mindenkinek.

Karbonból mi az ami vállalható már? Bár szerintem az árban nem fog beleférni.
A Canyonnál nem találtam külön semmilyen nyeregcsövet (se keresőben se menüben). Vagy azt bontottan kell kifogni?
Gumi: 2,2-es X-King, 2-2,2 bar nyomáson. Nemsokára valószínűleg TL, alacsonyabb nyomással.
Nem várok nagy megváltást a csőtől, de cserélnem kell, és ha van érdemi különbség, akkor olyanra cserélném, ami kicsit javítana a dolgon. Sérv miatt fontos.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#92049) Dottore válasza 6030D (#92048) üzenetére


Dottore
addikt

Azért nem mert az valójában egy Ergon csak át van matricázva. Az a helyzet, hogy olcsón ezt nem fogod megúszni. Ha esetleg kínai karbont vennél az beleférne 10 ezer alá is, de azt nem ajánlom. Ha szerencséd van nagyon vastagra csinálják, nehogy eltörjön, cserébe ott vagy mint egy alu csővel.

Five soft-riding road seatposts tested

[ Szerkesztve ]

(#92050) hegyimorc válasza 6030D (#92048) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem mindig lehet külön megvenni, és ha van a webáruházukban akkor sem biztos, hogy minden méret, de ha a bringákat nézed, azokon látni fogod.

De én nem vennék drága nyeregcsövet csak azért hogy kényelmesebb legyen, mert nem lesz az. Inkább engedj a nyomásból, a 2.2 elég sok egy 2.2-es gumiban. (kivéve ha 100kg fölött vagy)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.