Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170001) 6030D válasza metrion (#169999) üzenetére


6030D
Ármester

Szintén, nekem outis fórumtárs ajánlotta, aki éjjel/hajnalban teker.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170002) MZsoltee válasza Maximum1 (#168654) üzenetére


MZsoltee
veterán

Megjött a SCHWALBE SMART SAM PLUS ADDIX és kipróbálva tényleg jó. Nagyon jól tapad kapaszkodik, de jól is gördül.
Köszönöm az ajánlást!v :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#170003) TayRol válasza Napfénysüti (#169998) üzenetére


TayRol
veterán

ilyet vett cimborám, vakító fénye van.

(#170004) Hasaggymeg válasza 6030D (#170001) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mennyit megy egy töltéssel? Pont olyan Nebula?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#170005) 6030D válasza Hasaggymeg (#170004) üzenetére


6030D
Ármester

Igen. Mi még talán drágábban is vettük, 7500 Ft rémlik.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170006) boost


boost
addikt

Sziasztok, faterom vett 12 éve egy Gepida Albion 200 bicajt teleszkóppal,ülésteleszkoóppal, lámpákkal, elég jól felszerelve, és bár többezer km-t megy bele évente, tök jól mukodik a canga. Akkoriban 110.000 forint volt, ami akkor elég meredek összegnek tünt egy bicajért.

Kérdésem, ma is van ilyen jó a Gepida, mint akkor? Èrdemes most is venni egy Gepida Albion 200-300-at magamnak?

(#170007) Napfénysüti válasza metrion (#169999) üzenetére

Utánanézve ez tényleg igen jónak tűnik, köszi a tippet! :R

Més que un club!

(#170008) X Factor válasza Napfénysüti (#169998) üzenetére


X Factor
addikt

Lezyne Strip Drive Rear

Mi ezeket használjuk párommal.

Make things work

(#170009) f4lcon válasza Napfénysüti (#169998) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem Enfitnix X-Lite 100 van, pálcás rögzítéssel, szép esztétikus, van féklámpa funkciója és automatikusan tud kapcsolni sötétedésre

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#170010) Maximum1 válasza Napfénysüti (#169998) üzenetére


Maximum1
őstag

Garmin Varia, ez való egy olyan vasra mint a Tiéd.
Mentem hétvégén egy ismerőssel , rákapcsolódtam a cuccra az órámmal, simán ment két eszközzel, kb. 100km et lógtam rajta, utána hazafelé már hiányzott is hogy nem jelez.
Brutál jó dolog, a fénye is jó, azt mesélte többször már megálltak autósok és bringások is hogy mi ez rajta, gyorsabban villog ha közeledik felé az autó.
Én akcióra várok hogy behúzzak egyet.
Itt egy teszt.
Létezik hozzá eleje is, az nem tudom milyen, mert végig mögötte voltam... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#170011) bringasisti válasza Maximum1 (#170010) üzenetére


bringasisti
őstag

A tizedes vessző nem csúszott el egy karaktert?

BENEFON DELTA--------N8

(#170012) Maximum1 válasza bringasisti (#170011) üzenetére


Maximum1
őstag

Sajna ez ennyi, gondolom le van védve, még kínaiban sincs még hasonló sem, egyedüli cucc, ja és Garmin, az nem sz@rral gurigázik.
Viszont aki sokat teker autók között falvakon át annak jó társ egy ilyen, nem kell mindenért hátranézni, simán kijjebb jöhetsz ha sz@r az út széle, ha jelez visszahúzódsz.
Kiadtak egy lámpa nélküli verziót is, de a lámpája a lényeg, felhívja az autós figyelmét mert változtatja a villogást ahogy közeledik.

[ Szerkesztve ]

(#170013) ggeleven válasza bringasisti (#170011) üzenetére


ggeleven
őstag

Elolvastad miket tud? A jót meg kell fizetni...

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#170014) Napfénysüti válasza Maximum1 (#170010) üzenetére

Ha tehetném ilyen Variát vennék, amúgy is Garmin kilométerórám van. Viszont az árát én is sokallom, vagy lehet csak túl sóher vagyok. :B

Mod: közben megrendeltem a Moon Nebula lámpát, köszi a tippeket srácok! :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#170015) bringasisti válasza Maximum1 (#170012) üzenetére


bringasisti
őstag

Most lehet hogy hülyeséget mondok, de a Polar is csinál vagy csinált ilyent hogy megjelenik egy szimbólum hogy mekkora kocsi jön hátul a kerékpár computeren de az mintha 30 lett volna. De lehet nem jól emlékszem

BENEFON DELTA--------N8

(#170016) bringasisti válasza ggeleven (#170013) üzenetére


bringasisti
őstag

Már bocsi! Ez egy közép kategóriás Samsung ára!

BENEFON DELTA--------N8

(#170017) xy.zsolt válasza TayRol (#170003) üzenetére


xy.zsolt
őstag

+1 a velotech-re.....brutáááál a fényereje, bár nem kicsi maga a lámpa, de hátrafele nyeregcsövön elfér :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170018) Napfénysüti válasza bringasisti (#170016) üzenetére

70k manapság már nem épp egy középkategóriás telefon ára hanem max egy top belépőé. A Garmin mindig is drága cucc volt, anno kb 5 éve az Edge 510 Bundle csomagban volt németből 300 euró... Itt a tudást és a nevet is meg kell fizetni.
Amúgy nagyon jó cucc ez a Varia én már sokszor elgondolkodtam rajta de mindig visszatart hogy ennyi kiadjak egy lámpáért akár Garmin akár nem. :B

Més que un club!

(#170019) metrion válasza bringasisti (#170016) üzenetére


metrion
aktív tag

Használtan is ki lehet fogni jókat...viszont én is nagyon drágának találom. Én a Nebulát is olcsóbban vettem. :D

(#170020) xy.zsolt válasza Maximum1 (#170010) üzenetére


xy.zsolt
őstag

71000Ft hátsólámpáért?! :Y Ha ez ennyi ér akkor sóher vagyok :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170021) Maximum1 válasza bringasisti (#170016) üzenetére


Maximum1
őstag

Mi az a Samsung? , nem ütnek el ha samsungod van? ez egy céleszköz.

Napfénysüti majd karácsonyra ;) , nekem volt szerencsém kipróbálni, bár ne tettem volna, beindult a birtoklási vágy..., várom a blekfrájdéjt, hátha

xy.zsolt csak linkeltem hogy lássátok ilyen is van ;] , ez a 71 eléggé az ingerküszöböm felett van nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#170022) bringasisti válasza Napfénysüti (#170018) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért ez azért mégiscsak sokk. Nem sok hanem sokk. Egy telefon tudását figyelembe véve.

BENEFON DELTA--------N8

(#170023) Napfénysüti válasza bringasisti (#170022) üzenetére

Egy csúcs telefon meg 400k manapság. Az is sokk...
El kell fogadni hogy vannak jó, márkás cuccok amik drágák. Idén vettem olyan bringás nadrágot ami eredeti áron többe kerül mint a Varia lámpa. :B
Persze akcióban vettem mert a heroinár az már sokk.

Més que un club!

(#170024) bringasisti válasza Napfénysüti (#170023) üzenetére


bringasisti
őstag

Én éjjel jártam le Balatonra és valóban kell a világítás nekem a bringán és a kalapom is volt de azért nem tudnék örülni neki csak ha ajándékba kapnám

BENEFON DELTA--------N8

(#170025) bardi válasza bardi (#169921) üzenetére


bardi
aktív tag

Végül megoldódott, reszelővel kicsit megdolgoztam a betétek felületét, aztán féktisztító, újra reszelés, a tárcsát szintén végigfújtam megint féktisztítóval, és jó. Kellett pár fékezés, hogy bekopjon, de már nagyon harap, és nincsen semmi hangja.

'92 Honda VFR 750

(#170026) jjeahh válasza bardi (#170025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos nagyon érzékeny tud lenni a tárcsa az olajra, egyszer én is összeolajaztam, aztán 3 fékbetétet tönkretett. Hiába takarítod le látszólag rendesen a tárcsát, minimális olaj állandóan ott marad a lyukak között és teszi tönkre a betéteket. Jó sokszor át kell mosni, törölgetni hogy tökéletes legyen. Az olajas fékbetétet is nehéz helyrehozni szerintem, van, hogy azt hiszed végre sikerült, aztán 5-10km után megint elkezd hangoskodni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#170027) 6030D válasza bringasisti (#170024) üzenetére


6030D
Ármester

Én akkor sem örülök, mert egy csomó más dolgot is vehetett volna belőle, ami kell. :DD
Nekem az első (?) Varia-val volt élményem, itt írtam róla. Tényleg brutál cucc, aki megteheti (hogy cégre vegyen bringát, majd ahhoz kiegészítőt, amit leír költségnek...), nem sok jobbat talál.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170028) bardi válasza jjeahh (#170026) üzenetére


bardi
aktív tag

Pont amit a végén írsz, az történt velem elsőre.
Levittem a negyedikről, és ahogy elindulok, visít a fék az első fékezésnél. Fasza, vissza a negyedikre, pucolás, erkélyen nagyon jó, leérek, ismét hangos. Akkor feladtam, előre beraktam egy új betétet, hátra meg rendeltem mégegy szettet.
Mostani kör 24 km volt, lekopogom, hogy most jó. Remélem holnap is az lesz :)

A hátsó gumin a repedés is úgy tűnik, hogy tart, de ha mégis elengedne, vettem javító kukacokat hozzá.

Illetve ma alsógatya nélkül is kipróbáltam a lidl-ben vett betétes nadrágot, és egyelőre nem vagyok elájulva tőle. Bal ülőgumómnál azt érzem, hogy dörzsöl, bár tény, hogy zsibbadások elmúltak. Pár esélyt még adok neki, aztán ha nem jó, visszatérek az aldis/lidl-ös melósgatyához, meg keresek nyerget a mostani helyett.
Először felvettem hozzá alsógatyát, mert nagyon nem éreztem komfortosnak hirtelen a semmi ruhát magamon, de nem jó, kidörzsölt, meg 1 km után zsibbadtam már, ami végére úgyahogy abbamaradt mondjuk, szóval fura.

'92 Honda VFR 750

(#170029) khorvat válasza sz_abika (#169966) üzenetére


khorvat
senior tag

Ez termo és a külső borítása sima átlátszó műanyag, belül van a színes rész így az sose sérül a használattól.
Zefal

(#170030) arn válasza xy.zsolt (#170020) üzenetére


arn
félisten

Azert lehatsolampazni... :) Ez radar, a lampa resze csak plusz ficsor. Aki sokat teker forgalomban, szvsz meger ennyit a biztonsag.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#170031) Runner_fxr válasza maximilian4 (#169828) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi! :)

(#169877) Toobee: Nagyon szép darab!

(#170032) xy.zsolt válasza arn (#170030) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:DD :R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170033) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Srácok, az ugye nem jó, ha görnyedt derékkal/csípővel tekerek? Gondolom az lenne az ideális, ha nem görbíteném a csípőmet tekerés közben.

(#170034) cdl válasza khorvat (#170029) üzenetére


cdl
senior tag

Ilyet használok, bevált.

(#170035) Jester01 válasza 6030D (#170027) üzenetére


Jester01
veterán

Hümm, ha esetleg valahol SZÉP kártyára ideadják...

Jester

(#170036) parkr válasza xy.zsolt (#170020) üzenetére


parkr
őstag

ez nem hátsó lámpa... hanem radar ráadás hátsóvilágítással
ha valakinek még nem lenne világos, erre tessék: [link]

(#170037) 6030D


6030D
Ármester

:) [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170038) Maximum1 válasza 6030D (#170037) üzenetére


Maximum1
őstag

Ez első generációs, most jött ki a 3. gen./515/szerintem nem ér enyit.

[ Szerkesztve ]

(#170039) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#170020) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+2 :U

Maximum1...Samuval elütnek,de legalább van mivel mentőt hívni. ;] Radar a bringára hetvenezeré máj essz! :U...inkább otthon ülök éjjel a f@szomon. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#170040) stuka20


stuka20
aktív tag

Hali, biztos írtam full felesleges dolgot, de őszinte akartam lenni.
Annó kaptam egy mtb kerékpárt még tizenéves koromban, most 25 vagyok (és megnőttem ~183cm). Elég kényelmetlen, 10 perc tekerés után már fáj a nyakam. Én az mtb bicót úgy hívom csak, hogy görnyedős . Azért fájhat a nyakam, mert kicsi a bicó már nekem? Városban használom leginkább, de ha messzebb megyek, akkor -mivel nem szeretem a kerülő utakat- földúton is használom. Nincs teleszkóp és nem is tudom, hogy van-e valami extrája, de annó 80E ft volt (ami elég drága volt akkoriban, ahogy említette anyukám). Mivel -elvileg- elfogunk menni túrázni, ezért szeretnék egy újat venni, mert a jelenlegivel 10km-mél többet nem bírnék, meg már kicsit kattog is. A jelenlegimnek a kormánya hajlított, ami nekem nagyon tetszik és kényelmes is, apukámé teljesen egyenes és az nekem eléggé kényelmetlen (szintén nem mai darab). Tényleg nem értek a biciklikhez. Ha túra, városi és valamennyi földút, akkor trekking igaz?(bár nem tudom, hogy az mtb mennyire "ráfekvős") Olyan trekking, aminek nincs csomagtartója? Vagy ezeket le lehet szerelni?
Másik, ha göröngyös úton megyek, akkor elkezd viszkedni a karom, a hasam és a combom, nem tudom, hogy a teleszkóp ezen mennyire segítene, de nekem mindenképp kellene (bár gondolom ezek már alap cuccok) az utak minősége miatt. Nem bicózok sokat, de ha lenne egy jó bicó, akkor ez lehet változna és, mint írtam, ha apám beindul, akkor meg mindenképpen. + van egy kis gerincferdülésem, ezért is gondolkodtam a trekkingen, mert az annyira nem tűnik ráfekvősnek vagy nem tudom, de ahogy az elején írtam lehet, hogy mert már kicsi a canga nekem(?).
Olyan 130E ft körül gondolkodtam, használt vagy új az mindegy. (szeretek gyorsan tekerni)

[ Szerkesztve ]

(#170041) 6030D válasza stuka20 (#170040) üzenetére


6030D
Ármester

Első körben dobj pár képet a bringáról, hátha menthető beállításokkal, hogy kényelmesebb legyen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170042) Hasaggymeg válasza 6030D (#170041) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pelenkázol ilyen korán? :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#170043) Maximum1 válasza Hasaggymeg (#170039) üzenetére


Maximum1
őstag

Erdőbe nem kell ilyen, ne vegyél, max a vadat jelzi az meg úgy is gyorsabb Nálad ;]

Ez a cuc azoknak jó akiknek a Garmin navi 1,2km es madártávlatra van állítva és csak a falu neve érdekli a térképen hogy éppen hol tart.

(#170044) arcitec válasza Maximum1 (#170043) üzenetére


arcitec
addikt

Működik az Garmin gps nélkül is. Azoknak jó akik elvakultan országúton tekernek lehajtott fővel,mintha pályán lezárt úton mennének, már pedig a valóság nem az. Az ára ellenben na az ami nem kicsit túlárazott. Aki több millás országútit vesz országútra, annak ez kötelező.

(#170045) 6030D válasza Hasaggymeg (#170042) üzenetére


6030D
Ármester

Mentem az új gumijaimért. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170046) f4lcon válasza f4lcon (#169790) üzenetére


f4lcon
őstag

végül lenyeltem a békát, és Pro One lett, 28-asban.
szépnek szép, a "souplesse"-t még próbálgatom

érdekes megjegyzés: a 23-as Ultremo 24,6mm széles és 23mm magas volt, a 28-as Pro One 26,9mm széles és 27mm magas ugyan azon a felnin (C35-ös Dura Ace)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#170047) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Van esetleg valami jó ár érték arányú gps nyomkövető biciklire? Akár külföldi webshopból.
Köszönöm

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#170048) PPePe


PPePe
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a hozzáértéktől.
Egy ideje már tervezgetem egy trekking kerékpár beszerzését, aminek fő célja Budapesten belüli napi szintű közlekedés lenne, valamint havi szinten 1-2 napos túrázások, főleg aszfalton, de akár egyenetlen földutakon, picit dimbes-dombos területeken is (nem erdőben / hegyekben).
Első körben új kétkerekűeket néztem, de a fórum beharangozóját többször átbújva, valamint a "bolti árakat" átnyálazva rájöttem, hogy lehet nem ez a legjobb út, főleg akkor, ha tokkal, vonóval együtt nem szeretnék 150-170nél többet áldozni egy sárvédővel, csomagtartóval ellátott kerékpárra. (Bár még mindig nagyon vonzz a gondolat, hogy valami új legyen a kezeim között, így lehet még 10-20k-t hajlandó lennék előhúzni a megtakarításból :D )

Kaptam viszont egy olyan javaslatot, hogy akár 29-es MTB-okat is nézhetnék, mivel azoknak jobb a felszereltségük (azonos árban V fék helyett tárcsafék, magasabb kategóriás váltók, stb.), hasonlóan kényelmes velük a hosszabb távú út is, valamint 2,8-3 bar-ra pumpálás után tökéletesen használhatók városban is.

Ezzel kapcsolatban mi a véleményetek? Van értelme / relevanciája inkább MTB-okat nézni?
Van esetleg jelenleg olyan trekking /29" MTB a fenti ársávban, amit jó szívvel ajánlanátok (új / használt egyaránt játszik)? (vagy gyűjtsek még egy kicsit? :D )

Előre is köszönöm!

(#170049) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Váz védésére van esetleg valami szép esztétikus szallag vagy borítás/ fólia?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#170050) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!
Kerékpár biztosítással van tapasztalatotok?
Két életképes alternatívát találtam:
Aegon kerékpár biztosítás
Helló bringás
A bringa belefér az első lehetőség max 250e-es keretébe.
Ajánlott a kettő közül valamelyik, vagy esetleg tudtok olyan alternatívát, amit nem vettem figyelembe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.