Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Bici válasza Stauffenberg (#2347) üzenetére


Bici
félisten

Okés, ezzel egyetértek. Legyen igazad, és javítsa ez a döntés a természthez való általános hozzáállást! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2352) sssent válasza Bici (#2340) üzenetére


sssent
senior tag

Én is tartok ettől a módosítástól egy kicsit, a természetvédelemtől függtlenül is. Az, hogy kicsit(!) talán kevesebb helyen kényszerítik illegalitásba a bringásokat, az végülis pozitív. Viszont szerintem azokat, akik ésszel, a környezetre és a gyalogosokra tekintettel kerekeztek az erdőben, azokat eddig sem nagyon molesztálták. Attól tartok, hogy egy ilyen szabálymódosítás majd megint úgy megy át a köztudatba, mint az egyirányú utcába forgalommal szembeni behajtás. A nyakamat rá, hogy lesz majd olyan gyökér, aki beszól a szerencsétlen gyalogbékának, aki miatt 30 alá kellett lassítania a túristaösvényen, mert neki ott minden joga megvan a kerékpározásra. A gyalogbringa utakról is egyeseknek az az elképzelésük, hogy az már egy kerékpáros-autópálya, sebességkorlátozás nélkül, csak nekik fenntartva. Tegnap pl. szemből megint majdnem elkapott (nem rajta múlt) valami kamikáze legalább 30-cal. Az egy dolog, hogy épp egy szabálytalan gyalogost került, na de akkor is. Nekem bringautakon szerintem több gondom van a bringásokkal, mint a gyalogosokkal. És ezzel most nem a gyalogosok közlekedési kultúráját akarom dícsérni, de azok legalább többnyire lassabban mozognak.

Ha valaki a Fehérvár - Velencei-tó vonalon járna, érdemes kerülni a Kisfalud-Dinnyés közötti átkötő bringautat, az autópálya alatt megint jó kis dagonya van. Ha nem zavar a sár, akkor végülis át lehet evickélni rajta, de szerintem ezt az utat pont nem a hegyre tartók használják.

(#2353) Zebu


Zebu
addikt

Ma hozzák a bringámat! Remélem lesz időm még este összerakni... várom már nagyon :)

(#2354) lsebestyen válasza Zebu (#2353) üzenetére


lsebestyen
addikt

Majd képet lőjél róla:)

(#2355) honyike válasza zoo8800 (#2331) üzenetére


honyike
aktív tag

Nem, használt bringát vett, és ez volt benne.2004-es a teleszkóp

(#2332) Jorus : Talán SSV-s, de nem tudom pontosan. MIből derül ki?

(#2356) Jorus válasza honyike (#2355) üzenetére


Jorus
nagyúr

SSV-s, ha 2004-es. Külső előfeszítés állító van rajta, azzal tudjátok belőni a súlya alá a kívánt SAG-ot, aztán annyi. Esetleg rugócsere, ha nagyon nem jó. Az egyszerűsített csillapítóegység miatt (mindkét lábban SSV van) csillapítást nem lehet rajta állítani, csak az olaj sűrűbbre/hígabbra történő cseréjével.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2357) Doki-HUN1978 válasza Jorus (#2356) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Jorus, te versenyszerűen nyomod a DH-t?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2358) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Vki nem akar esetleg a bikewagontól rendelni?
Ezt néztem ki.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2359) attiati


attiati
veterán

Kint ül egy lebilincselt, nem napbarnított egyén a társasházunk előtt rendőrök társaságában.

Pár perccel ezelőtt akarta feltörni a kulcsra zárt biciklitárolót, biztonsági kamerás, portaszolgálatos házban.
Csúcsidőben, mikor mindenki megy haza munkából.

Még sok ilyet, aztán egyszer elfogynak talán...
Legszívesebben lefényképezném, de szájmaszkot adtak rá a rendőrök.

[ Szerkesztve ]

(#2360) Jorus válasza Doki-HUN1978 (#2357) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az én koromban? :) Á, dehogy. Régen indultam pár versenyen hobbiban, de sosem volt komoly. Funbiker vagyok csupán, megyek amit és ahogy jólesik (meg persze amit időm enged)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2361) M_o_g_y_i válasza attiati (#2359) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Kapd le róla, egy "té vágy ázs Gázsi?!?" felkiáltással, majd gyorsan fotózd le. :U :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2362) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#2358) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ötlet, hogy miért engednek 88%-ot az árból? Tudom MSRP, de akkor is.

Már sejtem. :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2363) zoo8800 válasza Mewryck (#2325) üzenetére


zoo8800
veterán

Megnéztem még egyszer, egy másik videóval kevertem. Ez lesz a megoldás, köszi. :)

rip and tear, until it is done

(#2364) Mewryck válasza zoo8800 (#2326) üzenetére


Mewryck
tag

a satut használja présként,egy hosszabb csavart tesz bele, jobbról,balról egy távtartót,lényegében egy megtámasztás,hogy a vastagabb tengely kitudjon jönni...az illesztés miatt ilyen szoros
csapágycserénél figyelj a csapágy visszahelyezésre

szerk:akkor jó barkácsolást

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#2365) Ati3120


Ati3120
tag

http://mobilarena.hu/tema/kerekparosok_bringasok_ide_3/hsz_2334-2334.html
Erre valaki ?

(#2366) zoo8800 válasza Mewryck (#2364) üzenetére


zoo8800
veterán

Pont így csináltam. Most tartok ott, hogy kiszedtem a tengelyt, és hátrahúztam a lengőkart.

Egyelőre csak áttakarítom, és újrazsírozom, hátha segít. Nem kotyog vagy lötyög, de az elmúlt hetekben 3x sikerült teletömni sárral, azóta néha nyikorog, amit elviselni nem lehet.

rip and tear, until it is done

(#2367) fpeter07


fpeter07
veterán

Csak hogy lássátok, hogy nem alaptalanul beszélek eddig számomra ismeretlen fogalmakról: (spd, Schwalbe)

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2368) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

DI2 intelligens váltás: [link]

Nászút rekuval: http://360fokbringa.hu/hu/

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2369) Jarod1


Jarod1
addikt

ehez a bringához mit szóltok?

[link]

(#2370) pengemetal válasza Tomi_Sci (#2368) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Jómagam is nászúton vagyok/voltam (sajna nem bicajjal) : olasz-francia-spanyol körút :))
Pár tapasztalat: az összes nagyvárosban amiben jártam, mindenhol jó minőségű bicikli utak+bérelhető és. varos több pontján lerakható city bike-ok. Ha nincs bicikli út az autósok nagy ívben kerülik akár a 2 egymás mellett tekerőt is, nincs dudálás, anyazás, leszorítás.
Garda tó: itt minden a bringásért van (meg a szörfösert :)! Mennyország... :-) sajnos a bérlés német tárcához van igazítva: 50 euro egy fully 1 napra! Itt még a 60as korosztály is speci, cannondale, cube 2013as modellekkel gurulgat a tó parton...
Szóval szomorúan meg kell mondjam, hogy mentalitásban és életszinvonalban is fényévekkel le vagyunk maradva :-(

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#2372) fpeter07


fpeter07
veterán

Hihetetlen, hogy valakik ilyen pályákon versenyeznek. [link]

(#2373) Jorus válasza fpeter07 (#2372) üzenetére


Jorus
nagyúr

Élőben egyébként jelentősen gyorsabb a tempójuk (helyesebben felvételről lassabbnak látszik). Jó kis vid! :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2374) fpeter07 válasza Jorus (#2373) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem nem a tempóval van gondom, hanem a tereppel. Egyes részeken nem is lehet lassan menni. Én az XCO közvetítéseket bírom egyébként. Olyan szépen mennek felfele/lefele, hogy úgy érzem én is meg tudnám így csinálni.

Kiszámoltam, hogy az egyik élvonalbeli DH-s srác 35 km/h átlagot ment 4 km-en, ~550 m szintvesztéssel. (idei első világkupán)

(#2375) honyike válasza Jorus (#2356) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszi a részletes leírást!

(#2376) Tomi_Sci válasza pengemetal (#2370) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Gratulálok :C

Igen, nyugatra más az átlagkerékpáros anyagi helyzete, a legtöbben simán kigazdálkodnak (ki tudnának) egy új vasat egy-két évente. Nekem csak a sógoroknál van bringás tapasztalatom, és teljes mértékben pozitív. Az utak.. hát az valami álom :D Nálunk már autóútként adnák el, nagyon széles, és jól karbantartott, gyakori vízvételi lehetőséggel és esőbeállókkal. Sőt még ingyenes kompresszorok is vannak kirakva több helyen.
A bringások pedig nagyon vendégszeretőek és segítőkészek, mondanom sem kell, hogy mindig mindenki int/köszön. Ha megálltam defektet javítani kb. hatan álltak meg felajánlani a segítségüket. (ez egyébként itthon vidéken is előfordul szerencsére) Az autóval közelekedők is rendesek, sok helyet hagynak, sőt, inkább nem előznek meg, hanem jó távolról követnek, ha nem nyílegyenes az út. Illetve nem dudálják le a tétován forgolódó fejemet amikor éppen eltévedni készülök :B

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2377) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Nagyon para verseny közben zenét hallgatni fülesen? :DDD

(#2378) fi:zi'k válasza lsebestyen (#2377) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem, csak nem éppen szerencsés. Úgy is mondhatnám, hogy balesetveszélyes.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2379) pengemetal válasza Tomi_Sci (#2376) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Köszi! :) Esküvő tavaly ilyenkor volt, a naszút mostanra jött össze.
Hát igen, mindhárom országban, városnézés közben, ha megálltunk térképet nézni 1 percen belül odajött valaki, hogy mit segíthet.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#2380) Toomy válasza fpeter07 (#2372) üzenetére


Toomy
senior tag

Lenyűgöző! Csodálattal nézem mindig ezeket a videókat. :K

(#2381) eszgé100 válasza Tomi_Sci (#2376) üzenetére


eszgé100
őstag

azért az bosszantó, amikor egy suhanc miatt kell egy év után új bicaj után nézned, még ha nem is okoz annyi fejfájást kigazdálkodni egy új árát, mint otthon :(((

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2382) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ha mar kulfold, kozel van es gyonyoru, a szloven-olasz-osztrak haromszogben: [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2383) Doki-HUN1978 válasza fpeter07 (#2374) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igen, nézni sokkal egyszerűbb és kevésbé fárasztó. :D
Az xco talán a legkeményebb szakága a kerékpározásnak.
Csak kemény fel-le menetek vannak benne, nagyon megerőltető lehet.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2384) zoo8800 válasza Mr.Csizmás (#2382) üzenetére


zoo8800
veterán

[lájk] :Y

rip and tear, until it is done

(#2385) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Összeraktam a gépet. Majd teszek fel képet.
Azt vettem észre mintha a villán helyenként matt máshol fényes lenne a festés. Mintha mefolyt volna vagy nemtom.
Lefotózni nem tudom, mert nem látszik minden szögből.

Ez mi lehet? Karbon villánál ez ok?:)

(#2386) Mr.Csizmás válasza zoo8800 (#2384) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kempingezosen, magyar hatartol tekerosen egesz olcson meg lehet uszni, vagy Ljubljanaig vonattal....

tipikusan olyan, hogy egyszer az eletben tuti kell menni

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2387) Solad válasza Zebu (#2385) üzenetére


Solad
őstag

Most festés van rajta, vagy a kompozitmintáról beszélünk?

Egyébként lehetséges, hogy hogy azon a bizonyos ponton vékonyabb a külső gyantaréteg, kvázi a karbonszövet közelebb van a felszínhez, így matt a dolog. Van olyan karboneszközöm, ami eleve nem fényes, hanem teljesen kirajzolódik rajta a szövet domborzata.
Nem hiszem hogy befolyásolná a villa tulajdonságait, bár tény hogy csak korik terén vagyok képben a kompozitokkal, bringánál nem igazán.

(lehet nem jól értelmeztem a kérdést és elbeszéltem a levegőbe :D)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#2388) Teasüti válasza Zebu (#2385) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vmi kidörzsölte a fényezést?
Nálam a vázon van ilyen, ahova a láncot szoktam feltekerni.

(#2389) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hali!
Ismertek 500 g alatti XC külsőket?
1.95/2.00 széles kellene.
És max 6-7k/db áron.

Most találtam egy jónak ígérkező sűrű mintázatút (ami jó aszfalton is, vagyis 50-50%-ra), de beszerezhetetlen itthon. :W :W
Ilyen nincs, csak a mesében. :U

[ Szerkesztve ]

(#2390) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok.
Holnap viszem a bringát beolajoztatni stb. teljesen átnézetni.
Arra gondoltam,hogy előtte lemosnám.
A kutaknál lévő magas nyomásuval átmoshatom mindenhol? Lánc stb.?

Alias: Júzer error

(#2391) dqdb válasza -HajTömeg- (#2390) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem ipari csapágyas az összes forgó alkatrészed (agyak, hajtómű, pedál), akkor kizárólag felülről szabad mosni a tengelyekre merőlegesen, oldalról nem, nehogy belemenjen a víz ezen alkatrészekbe, és kimossa a kenést belőlük.

Engem a bringán nem izgat a kosz, a hajtás legyen tiszta, aztán kész. Nézd meg az árlistájukat, és ha nem drágállod, akkor szerintem az átnézés mellett kérjél egy komplett hajtástisztítást is. Ekkor leszerelik és megfelelő szerrel lemossák az érintett alkatrészeket, a kritikus pontokon alaposabbak lesznek, mint te lennél a nagynyomásúval.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2392) Teasüti válasza -HajTömeg- (#2390) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A kényes részeket kínos gonddal illik kerülni, mert kimosod a csapágyakból is a kenőanyagot.
Bár ha utána viszed generálozni, akkor ez nem feltétlenül probléma.
De azért ha vannak a bringán jó minőségű tömítések, akkor azokban kárt tudsz tenni.
A közönséges budget alkatrészek meg nem tartalmaznak általában ilyen alkatrészeket, azoknak lehet adni.
Pl. Joytek agyak és noname acél társaik kategória nem szenved kárt, míg egy drága Shimano agynál mondjuk egy parallax tömítés nem köszöni meg.
Így kerülni kell az agyak/tengely találkozásokat (az agytestet lehet óvatosan, a küllők között), a tömített középcsapágyat (hajtókar alatt - ha tömítetlen hagyományos középcsapágyad van, akkor ennek is lehet adni ;] ), kormány csapágyat, valamint a rugós villáknál a szimmeringeket messze kerüld el!
Szóval csak ésszel!

(#2393) superecneB válasza dqdb (#2391) üzenetére


superecneB
őstag

És ha "elszigeteli" pl szigszalaggal/celofánnal akármivel, az agyak oldalát?

(#2394) fpeter07 válasza Doki-HUN1978 (#2383) üzenetére


fpeter07
veterán

Az xce szakag is kemeny gyakorlatilag vegig sprintelni kell az elsosegert. Nem veletlen irtak egyik regebbi konyvembe hogy az xco soknak kirobbano
.formaban kell lenniuk

(#2395) Teasüti válasza superecneB (#2393) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szted mennyit tart egy szigszalag egy 5-10-15-stb. baros víznyomás ellen? :C
Ha direktbe tolja egy tömítésnek közvetlen közelről, akkor úgy szakítja át azt, hogy öröm nézni. :DDD

(#2396) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Ezt a metál bunkót... :W

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2397) -HajTömeg- válasza dqdb (#2391) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Köszi, és Teasütinek is.

Alias: Júzer error

(#2398) superecneB válasza Teasüti (#2395) üzenetére


superecneB
őstag

Bár még nem próbáltam ki soha sem, hogy 10-15 bar hogyan mit hogyan szakít át, de én arra gondoltam, hogy középcsapágyat, agyakat körbetekerni fóliával, elszigetelni akármivel, és a bringát lecsapatni, kétlem hogy bármi bemenne. Aki telibe akarja lőni a csapágyakat nagy nyomásúval azt nyilván nem tartja vissza ez a dolog, de én nem ezt írtam. Egyébként semmi értelmét nem látom, hogy elszigeteljek valamit, majd a szigetelésemet terheljem 10-15barral.

(#2399) Teasüti válasza superecneB (#2398) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi értelme szigetelni akkor? Amire szánod, arra pont nem jó. Ha meg nem így érted, akkor annyira de annyira fölösleges ilyenekkel szarakodni. Kb annyit ér, mint szarnak a pofon. Ha balfasz módon csinálod, akkor teljesen mindegy neki. Ha meg körültekintően csinálod, akkor meg nem indokolt. :U
10-15 bar fejben megsaccolva is 10-15 dkg súlyt jelent négyzetmilliméterenként a használandó anyagra. Ha ezt maga az anyag ki is bírja átszakadás nélkül, az öntapadó ragasztás már erősen gyanús, hogy nem.
Ha kitartasz az ötlet mellett, akkor nagyon max az jöhet szóba, ha úgy betekered, mint egy múmiát.
De akkor is kétlem, hogy vízzáró lenne és ne menne alá. Jah és elhasználtál egy tekercs szigszalagot egy mosásra, meg még a mosás költsége.
Szerény véleményem szerint ez hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#2400) Teasüti válasza superecneB (#2398) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na és hogy szándékozod betekerni? :P
Mondjuk a hajtómű mögött? A fogsor mögött, alatt? (Tárcsafék alatt?) :C
Inkább hagyjuk... :)

Magasnyomású csak "nagyolásra" alkalmas, lekapni a retek nagyját a bringa vázáról. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.