Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Gyufaaa válasza Szakbarbár (#3595) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"Egyébként nem is tudtam, hogy Nyíregyházán van szintkülönbség" :DDD

(#3591) Sirandrish: Teljesen igazad van. Ha ezzel megy a kényelmes 20-as átlag, akkor egy jobb bicajjal már felüdülés lesz! :K

[ Szerkesztve ]

(#3602) Zebu válasza Zebu (#3600) üzenetére


Zebu
addikt

Winora Dakarból az 56-os ekkora :) mármint felsőcsőre.

Kellene egy belső lábhosszt mérni. Az jó támpont lehet.

(#3603) Sirandrish válasza Gyufaaa (#3601) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát attól még picit messze vagyok, bár gondolom senki se 2 hét alatt lett profi :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3604) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

ST 5500 (105) vékváltóhoz keresek gumit, de sehol nem találtam még eddig. Nincs valakinek tapasztalata, hogy mi lehet kompatibilis vele? Esetleg honnan lehet beszerezni eredetit?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3605) Gyufaaa válasza Sirandrish (#3603) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hát a profi titulustól nagyon messze vagyunk az tuti! :DDD Bár nem is verseny szerűen tekergészek én sem. Csak gondolok egyet és felpattanok "világot" látni. Általában asszonypajti is jön velem. Nagyon jó kis kikapcsolódás. :)

(#3606) D.Orion válasza Zebu (#3600) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem, csak a nyereg ilyen. Nekem 2010 Gepida Alboin 500 CRS-em van. Sajna az én olcsó gyártóm nem képes vázgeos rajzokat készíteni, csak ránézésre mondom, hogy az enyém nagyon hasonlít hozzá.

(#3607) Sirandrish válasza Gyufaaa (#3605) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én is ezért kezdtem..környező helyekre gyorsan és kényelmesen eljutni illetve a mozgás sosem árt.
Majd idővel remélhetőleg én is belejövök és majd megy nekem is a 30-50km :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3608) -HajTömeg- válasza Sirandrish (#3607) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Általában terepen mész?

(#3609) Sirandrish

Akkor én ajánlanám neked,hogy sürgősssssen cseréld le ezeket a gumikat.
Nem drága dolog venni pár vékonyabb, sima felületű gumit és jelentősen javul majd az eredményed, sokkal könnyebb lesz tekerni.
Komolyan mondom 10-20%al gyorsabb leszel.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#3609) Sirandrish válasza -HajTömeg- (#3608) üzenetére


Sirandrish
legenda

Általában ott megyek ahova épp megyek :D
99%ban nem, nem terep.
Leggyakrabban kerékpárúton vagy autóúton megyek..ritkán salak meg ilyesmi.
Sajna a legközelebbi erdő ahol kicsit tudnék adni a terepi érzésnek az vagy 8km-re van, de perpill mire oda elérnék addigra az erőm nagy részét fel is használnám :B

Most indulok egy pár km-es levezetésre..mondjuk a combom ellenkezik, de én vagyok a főnök :DDD

1900ft egy külső, tegnap kapott az asszony..majd lefényképezem hogy ilyenre gondolsz-e :K
De előbb pici kecaj..és köszönöm a tanácsot :R

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3610) Robo sapiens válasza Robo sapiens (#3357) üzenetére


Robo sapiens
tag

Válaszolok magamnak: elvileg meg kell reszelni a fékpofát egy kicsit.

Más: Bringás sisak vásárlásnál mire kell figyelni? Mi különbség van egy 30000 és egy 5000 Forintos között?

(#3611) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Levegős hátsó tagon két szelep van, melyik mire való?

[link]

Ha az egyikbe fújok elég érdekesen megy bele a levegő, ugrál a telópumpán a mutató, miután leveszem a telópumpát meg kell nyomni a szelepen a kis pöcköt amivel eresztessz hogy belemenjen ténylegesen a levegő, szóval ezen a szelepen nem lehet a telót ereszteni. A másik szelepbe rendesen megy levegő, itt nem kell semmit csinálni, ezen az oldalon viszont lehet ereszteni is a levegőt. Most melyikbe kéne fújni? :F Illetve mindegy hogy a vázba milyen irányban van belerakva a tag?

(#3612) Muton válasza Robo sapiens (#3610) üzenetére


Muton
addikt

kb a logo. az a lényeg, hogy lötyögés mentesen tudd felrakni (oldal irányra is vonatkozik)

a különbséget meg nyugodtan utald át nekem :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3613) Anulu79


Anulu79
addikt

Nem gudom, hogy ki írta a napokban, hogy nem jó minden nap tekerni kezdetben de asszem igaza volt. Tegnap mentem kb. 15-18 km, ma meg kicsit több mint 20-at de a mai adagot nem bírtam annyira. :)
Az normàlis, hogy mióta elkezdtem sok év kihagyás után újra tekerni nem volt izomlázam?

(#3614) D.Orion válasza Anulu79 (#3613) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem kell nagyon hiányolni azt, majd lesz. ;]

Muton: Azért az árán kívűl sok minden másban is különbözhet. De a legolcsóbb is sokat foghat egy esésnél. Nekem már volt szerencsém oldalról érintőre venni a padkát a 4000Ft-os Author sisakommal. Köszönjük szépen jól vagyunk. Nélküle nem ez lett volna a helyzet. Sisaknál előny a napellenző és a rovarháló megléte.

(#3615) Sirandrish válasza -HajTömeg- (#3608) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ilyesmi pl jó lenne vagy ez "segítene"?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3616) fpeter07 válasza Vyndree (#3565) üzenetére


fpeter07
veterán

Azért a kerékpár súlya is észrevehető. Addig biztosan nem fog semmi hátrány érni, amíg ki nem próbálsz egy könnyebb bringát.

Pl. Párszor már majdnem elestem, mert túl nagy erővel rántottam fel az első kereket. (a régi bringához képest sokkal könnyebb)

ui: Utólag elolvasva ezt inkább hátránynak érzelmezi az ember. :B

(#3617) D.Orion válasza Sirandrish (#3615) üzenetére


D.Orion
veterán

Minél simább a futófelület annál "jobb". Lehet teljesen országútira hajazó is. De mivel MTB-ről beszélünk ezért a szélességre oda kell figyelni. Ha jól látom régi szimpla egyszerű felnid van. Ki kéne deríteni, hogy mi az a minimum szélesség ami még rámegy, továbbá tudni kéne a pontos méretet is. Szabócenti lesz a barátod ebben, hogy ha a felnin vagy a mostani gumin nincs rá utalás. MTB-n szélességben 1.3-1.5 alá szerintem nem érdemes menni, furcsává válhat a kormányzás, ideges lehet a gép alattad.
Persze azt ne feledd majd, hogy a kisebb gördülési ellenállás magával hozza a csökkent tapadást is!

(#3618) Zebu válasza D.Orion (#3606) üzenetére


Zebu
addikt

Nincs mese! Le kell mérni!

(#3619) -HajTömeg- válasza Sirandrish (#3615) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nem.
Minél simább legyen, annál kevesebb lesz az ellenállás.
Ilyesmi pl [link] [link]
A méretét behatárolja a felnid mérete, a felninél picit szélesebb kell,hogy legyen a gumi.
Ezt kérdezd meg valami helyi erőtől.
A linkeltek valószínűleg vékonyak rá, olyan 35öskörüli lesz a minimál méret szerintem,de kép alapján lehet,hogy tévedek.
Ezekbe valószínűleg picit többet is tudsz majd fújni és meg fogod látni,hogy óriási a különbség aszfalton.
Amire érdemes odafigyelni,hogy én pl nemrég váltottam 35ös gumikról 26osra asszem :D
Na, ebbe már belemegy az eddigi 4 helyett 8bar levegő, így pattog a seggem alatt a bringa,ha úthibát észlel.
Kicsit szétmegy a sejhajom :D
Viszont gyors a bringa :DDD
Egy 35 körüli sima gumival szerintem nem lesz ilyen gondod.
Annyit kalkulálj vele,hogy nyilván a tapadás is csökken, de szerintem nem vészesen.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#3620) Tomi_Sci válasza Robo sapiens (#3610) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Manapság már minden sisak In-Mold felépítésű, tehát egy habszivacs vázra olvasztják fel a kemény héjat. A régiek, amiknek kemény belük volt, kevésbé tompították az ütéseket, viszont egy-egy esés után nem repedtek száz felé. A mai sisakok között biztonságilag nincs sok különbség, talán annyi, hogy a trail bukók jobban lemennek a tarkódra, ott is védenek, míg mondjuk az outi sisakok itt egy hátranyúlásnál próbálják elérni, hogy egyáltalán leérjen a fejed.
Az árkülönbség a kényelemben jelenik meg. A drágábbakon van bogárháló, nagyon könnyűek, illetve sok és nagy szellőző van rajtuk. Egy 30k-s sisakon sokszor nem is találni egy darab sík héjat sem, mert mindenhol annyira ki van könnyítve, és lyuggatva. Persze ezt a könnyítést a pénztárcád súlyán is megérzed, a fejedet továbbra is védeni fogják.
A 3k-s Lidl sisak tökéletesen megfelel a fej védelmére, de pl. a fejed tetején kívül semmi nem szellőzik benne, és hülyén néz ki. DE! van benne bogárháló. Máshol ez már ötszámjegyű extra.
Haveromnak Intersportos legalja bukó mentette meg az életét, nyűg viselni, de megéri. Lényeg a lényeg ha biciklizel akkor irány a bolt holnap egy alap sisakért, aztán ráérsz gyűjtögetni majd egy 200g-os In-Mold 3 Extra+++ technológiásra ha havi 2000km-t tekersz.

Szerk: Még annyit akartam hozzátenni, hogy olvasgattam kutatásokat a témában (reddit tele van linkekkel ilyenekhez), ugye sokak szerint ha van rajtad sisak a megnövekedett biztonságérzet miatt gyorsabban mész, olyat is bevállalsz, amit anélkül nem tennél, még ha észre sem veszed magadon. Illetve szokott még az érv lenni, hogy a sisakot viselők ugyan kevesebb fejsérülést szenvednek, de gerinc sérülések nagyobb eséllyel keletkeznek, továbbá hogy a sisakok minimális mértékben csökkentik a fejet érő erőhatásokat, csupán néhány százalékkal, nagyrészt átadják az energiát becsapódáskor.
Ezekben mind van (elég sok) igazság, de szerintem azért éri meg viselni, mert úgymond a fejed "integritását" megőrzi, tehát lehet hogy ugyan akkora ütést kapsz a halántékodra, de terepen nem töri be a fejed egy kő vagy fadarab, illetve outin nem nyúzza le a tíz méter aszfaltsöprés.
És valóban nagyon sokat számít, hogy passzoljon a fejedre, és vízszintesen álljon, meghúzott pánttal. Többet, mint az ára.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3621) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Sacc per kábé értem hogy miről beszéltek, viszont a linkelt kerekek tényleg elég simák.
Hülyeséget nem akarok kérdezni, de ezek hosszútávon mennyire bírják a rengeteg kis kátyút/úthibát esetleg a salakos utakat?
Mert ezekből van errefelé a legtöbb, aztán ha nem muszáj nem defektezném le hetente.
Csak érdeklődöm, lehet a kés sem árt neki, sajna nem értek hozzá :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3622) -HajTömeg- válasza Sirandrish (#3621) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát elvileg ezek kevésbé bírják,de azért nem hajszálvékonyak.
Léteznek deffektvédelemmel ellátott gumik is [link] ,én is ilyet használok.
Sajnos a valamit-valamiért elve itt is érvényesül.
Ha van rá kereted,akkor próbálj valamilyen defekt védelemmel ellátott gumit venni.
De én mindenképpen lecserélném a helyedben azokat a lánctalpakat. :D
Nincs valami épkézláb bringabolt a közelben?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#3623) fpeter07 válasza Sirandrish (#3621) üzenetére


fpeter07
veterán

[link] Tanulmányozd át!

(#3624) Sirandrish válasza -HajTömeg- (#3622) üzenetére


Sirandrish
legenda

Persze értem én, és ha csak aszfalton mennék akkor nem is lenne baj, de mondom..errefele amerre szoktam én mászkálni, olyan mocskos szar az út hogy félnék kimenni :D
Rengeteg töredezés, apró kavicsok százezrei meg ilyen egyéb nyalánkságok :D

Azért linkeltem amit a csajosnak vettünk mert az kb a 2 között van..nem is "lánctalp" de nem is babapopsi :D

fpeter07 Ezt majd holnap átnyálazom mert most le van merülve a AGYAM! :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3625) -HajTömeg- válasza Sirandrish (#3624) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:D Ebben látatlanban nem tudok okos lenni.
Ha aszfalton cangázol,akkor a töredezés és kavicsok sem jelentenek problémát.
Nem ujj vékonyságú gumit veszel,hanem egy még mindig vastagnak számító trekking gumit.
Nem olyan érzékenyek ezek.
Persze a mostaninál biztos érzékenyebbek,ez igaz :D

Alias: Júzer error

(#3626) HollyBoni válasza Sirandrish (#3624) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jó lesz az. Én szingós országútival szoktam szar úton menni, még kavicsos földúton is kipróbáltam, semmi baja. Pedig az olyan vékony mint a kisujjad, és van benne 11 bar. :))

(#3627) Jorus válasza Tomi_Sci (#3620) üzenetére


Jorus
nagyúr

A szerkesztés utáni részhez kapcsolódva: én ezt a fílinget akkor szoktam érezni, amikor full páncélban tolom, szal sípcsont és térdvédő, protektoros nadrág, felsőtest páncél, nyaki gerincvédő, fullface sisak, síszemcsi.
Mondjuk tény, hogy valahogy olyan kívülálló érzés, amikor borulsz egy nagyot, és kvázi békésen szemlélődsz, hogy odakint párszor gyorsan helyet cserél a zöld föld és a kék ég, a bringád valahol a lábaid alatt eltűnik az egyik fordulónál, majd levelek röppennek feléd, egy fa közelít és fejjel beletúrsz az avarba. Felállsz, leporolod magad, és megnézed,a bringád is megúszta-e. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3628) rétisün válasza Sirandrish (#3624) üzenetére


rétisün
veterán

"Rengeteg töredezés, apró kavicsok százezrei"

hála a jó magyar utaknak, ha aszfalton mész, ugyanezzel találkozol (ráadásul itt nálunk zalában állítólag még az országos átlagnál is rosszaabbak az utak) én a hátsón a külsőt ~10.500 km után vettem le, de csak mert volt rajta egy csúnya fékezésnyom, ahol kikandikált volna a belső :D az első kerekemen most ~13.000 km van a külsőben, de ránézésre pár százas még tuti van benne.

igaz, ezek nem olcsó gumik voltak (hátul schwalbe durano, elől maxxis cormet) de ha forintosítom, már bőven kevesebb mint 1 ft/km :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3629) Zoli133


Zoli133
őstag

Kicsit megkésve bár, de mostanában keveset tekertem, de ma volt egy kevés időm és csatlakoznék az endomondosok táborához íme a mai menet.

Akartam egy képet is csinálni, de elég gyér volt a világítás és csak telefon volt nálam, így ez lett belőle.

Jut eszembe, a váltó már tényleg kezd rakoncátlankodni, mennyi az esélye, hogyha online leírások alapján elkezdem bütykölni jobb lesz? Mondjuk azzal is megelégszem ha rosszabbá nem teszem.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3630) w.miki válasza Vyndree (#3587) üzenetére


w.miki
veterán

:0 kerékpározásra.. igazából nem tudom, gondolom járna kelne vele, persze nem versenyszerűen.
arra jó ez a canga? vagy ezt másik topikban szoktátok kitárgyalni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3631) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hát jó..holnap vagy holnapután (mert szerintem holnap nem bírok majd felülni a bringára:D) megérdeklődöm a csókától akihez járok hogy milyen és mennyiért van..
Köszönöm a segítséget egyébként srácok :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3632) M_o_g_y_i válasza peugeotmate (#3570) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

No ezt csak most olvasom... :U
Jó az a fék (használható), a tárcsára írtam, hogy esetleg cserés lehet! :K
Ha esetleg érdekelni fog (vagy bárki mást) lejött a bicóról kettő 160mm-es, kb. 1000 km-t (városi használatban) "kopott" - tehát kifogástalan, épp bejáratott - Hayes tárcsa. :))
Nem ütnek, nem koptak vállasra. :N (mitől is... :DDD)
Csere oka: régóta 180-ast akartam előre, most tudtam megvenni hozzá a cuccokat. :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#3633) Phvhun


Phvhun
őstag

Mond itt valakinek valamit az hogy stringbike? Esetleg van valakinek, vagy használta hosszabb távon?

Más: Végig akarjuk tekerni haverokkal most nyáron a Balatont, és afelől érdeklődnék, hogy hogyan lehet rá felkészülni, illetve mennyire durva menet.
A bicóm egy nagyon egyszerű MTB, amit kicsit most felfejlesztettem, egy értelmes üléssel, pedállal, meg fékekkel, amiket [itt] vettem, bocs a reklámért, de tényleg nagyon segítőkészek voltak, nem bírtam megállni.

(#3634) Teasüti válasza D.Orion (#3530) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hogyne érnének utol, szinte minden mászásnál.
Épp ezt vizsgáltam, hogy legalább 15-tel kell menni, hogy ne röpködjenek az arcomban. :U
Meg azért ma is lenyomtam egy 50-est, ebből 30 terepen. A vége felé örülünk, ha még a sík turista úton is tudunk haladni. :P

Meg ma is agyfaszt kaptam ezektől a kis pici szaroktól, amiket még a szúnyogriasztó se hat meg különösebben. :W
Kedvem támadt rájuk gyújtani az erdőt.

(#3535) dqdb
Jah emlékszem még mikor Rétisün vette. Azóta se volt ehhez fogható Play akció.

(#3539) Vasinger!
Cross Country. :)
Ma is sikerült egy 1000 m szintet összehozni, volt pár szakasz ahol a hátamon vittem a gépet. :))

(#3545) ---Lasali---
Nem akarok nagyon fizikázni már megint, főleg ilyen undorító kvantum fizikával, de én úgy tudom hogy a gázmolekulákra ill. atomokra vonatkozó ismereteink a sebessége és a pillanatnyi helyzete. Na most az elmélet szerint egyszerre csak az egyiket vagyunk képesek megállapítani. Vagy tudjuk a pontos helyzetét, de akkor a sebességét nem ismerjük, vagy fordítva. Ebből következik vmi olyasmi hogy egy zárt térben elég nehéz időtől függetlenül bent tartani a mondandóm tárgyát. Illetve a felfújt keréknél ez úgy jelentkezik, hogy ha mozgásban van a levegő benne, akkor bent marad a zárt térben. Ha áll a kerék és áll a levegő - ismerjük a sebességét, ami nulla -, akkor szökhet belőle a levegő - mivel nem ismerjük a helyzetét (és "kirezeghet"/"kimozoghat" a gumi falán keresztül).
Hogy ebből mi igaz azt bizonyítani nem tudom, csak eszembe jutott úgy érdekességképp. :B

(#3568) lukaszokni
teleszkóp szimeringet kezelhetem autóápoló szilikon spray-vel? Vagy ki mit használ, mit ajánlotok?
Igen. Jó rá, meghálálja. De ügyelj rá, hogy a hajtógázon kívül csak szilikon olaj legyen a spray-ben!

(#3635) fpeter07 válasza Teasüti (#3634) üzenetére


fpeter07
veterán

Próbálj meg együtt élni velük, ugyanis elriasztani nem tudod őket. Mondjuk Jorus páncéljám valószínűleg nem ér át a fullánkjuk. Persze ez csak egy tipp volt. ;)

(#3636) Gyufaaa válasza Phvhun (#3633) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Csak ülőgumókkal kell bírnod. Nem vészes. Vannak finom kapatók, de sokat gurulsz is cserébe. Tuti túra szerintem. Idén még én is körbe szeretném tekerni harmadjára is egy 1 napos túra alkalmával. Eddig egyedül már vagyok :DDD De azt sem bánom. Megyek a saját kis tempómban, :) Asszonyékat addig lerakom valamelyik strandnál, had fürödjenek a törpével.

[ Szerkesztve ]

(#3637) fpeter07 válasza Gyufaaa (#3636) üzenetére


fpeter07
veterán

Én egy 5 napos túrának örülnék. Kitől kell kérni?

(#3638) Szakbarbár válasza Sirandrish (#3603) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Én fél év alatt jutottam el innen erre a szintre. A bicikli közben nem változott. Persze ez még mindig csak a "lelkes amatőr" szint, mert még sehol sem vagyok az amatőr versenyzőktől sem.
Az ilyen utakon azért ki lehet combosodni rendesen, főleg olyan biciklivel, mint a tiéd. Utána már ha veszel egy jobbat, elég lesz csak ránézni a pedálra, és meg is van a 30-as átlag :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3639) hoffman_


hoffman_
nagyúr

kicsit elsikkadt, megpróbálom még egyszer, hátha mást is érdekel(amennyiben van jó ötlet)

"használt defektes belsőt, elhasznált külső gumit hová ildomos vinni?

van itthon most pár ilyen, de nem szívesen vágom ki csak úgy a kukába."

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3640) Szakbarbár válasza hoffman_ (#3639) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nálunk évente van lakossági veszélyes hulladék gyűjtés, ott szoktam leadni a használt külsőkkel együtt.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3641) Muton


Muton
addikt

f@$z kivan ettől a sok pici bogártól. legalább rajokban repülnének, de nem, elszórtan folyamatosan mindenhol lenniük kell, hogy 1-2 másodpercenként belemenjen a szemembe, sisak alá, számba.
Ja, meg a pirosnál betámadó szúnyogok. legjobb... :(((

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3642) Teasüti válasza hoffman_ (#3639) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tudok róla, hogy veszélyes hulladék lenne.
Én eddig csak simán kukáztam. :B

Utánakeresve állítólag benzinkutakon előfordul olyan, hogy veszélyes hulladékgyűjtő.

(#3641) Muton
+1, mondjon le az összes!!
Arcomban repdesnek tucatjával az erdőben is és mászásnál egyik kezemmel folyamatosan csapkodok magam előtt, mint vmi idióta. :U

[ Szerkesztve ]

(#3643) ADAM1337 válasza Muton (#3641) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Margitsziget és budai oldalon megmaradni nem lehet cangával annyira durván sok a szúnyog.
Előbb voltam tekerni kint, rajzás van nagyon.

(#3644) Muton válasza ADAM1337 (#3643) üzenetére


Muton
addikt

köszi az infót, akkor maradok a pesti oldalon még egy ideig :K

mod: mangekyou sharinganoddal áttolhatnád őket egy másik dimenzióba :DDD

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3645) Ndruu válasza hoffman_ (#3639) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Elvileg veszélyes hulladéknak számít. Hozzászólásokban van egy-két ötlet, nézegesd végig.

Példák:
- benzinkút veszélyes hulladékgyűjtője
- bizonyos kerékpáros boltok
- bizonyos gumiszervizek
- FKF hulladékgyűjtő udvarok

Harrrr!!!!

(#3646) ADAM1337 válasza Muton (#3644) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

amaterasu elégetni az összeset.

(#3647) Muton válasza ADAM1337 (#3646) üzenetére


Muton
addikt

az is remek megoldás, de közben megvilágosodtam: Shinonak kellene szólni, hogy hívja vissza őket :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3648) hoffman_


hoffman_
nagyúr

köszönöm uraim! :) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3649) Teasüti válasza Muton (#3647) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó, hogy mondjátok! :K A múlt heti termést még meg se néztem, se olvastam. Hehe megvan a holnap reggeli programom. :DD

(#3650) -HajTömeg- válasza Muton (#3641) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Egyet ma lenyeltem, úgyhogy őt kipipálhatjuk :DDD

Alias: Júzer error

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.