Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Sziasztok!

A kérdés adott! Tűzfalas, 4 portos router kellene 10K alatt! Melyik a legjobb ebben a kategóriában? (ADSL lenne 3 felé osztva rajta)

[ Módosította: Kalandor ]

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#2) steve@prhw válasza Gábor vitéz (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szvsz D-Link 604. Komoly topicja is van, ott mindent megtalálsz. Ja, és 8.5br HUF (depo).

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) Szeke válasza Gábor vitéz (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

10k alatti kategóriában akármelyiket megveheted, lényegi különbség nem lesz köztük. Netmegosztásra és firewallra mindegyik jó.
Surecom, D-Link, Micronet, stb...

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#4) _Hunter_ válasza Gábor vitéz (#1) üzenetére


_Hunter_
őstag

D-Link Di-604
Én is ilyet vettem. Jelenleg két asztali és egy laptop megy rajta hibátlanul. 8,5K bruttó Pesten. Szerintem ez lenni jó vétel ahogy előttem is írták. :)

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#5) LinX


LinX
tag

Sziasztok!

Én is már sok jót hallottam a D-LINK-ről. Nekem valami gagyi STLab-van.
Néha cisnál olyanokat, hogy elmegy a hálozati kapcsolat, vagy elérhető, de ha sokáig nins rajta forgalom, akkor a bőngésző úgy viselkedik, mintha nem lenne netkapcsolat. Újabb Firmware-t nemtaláltam. Van valakinek ötlete?
Orvosolható, vagy kuka és új router??? :F

Mit teszel, ha látod, hogy egy védett állat eszik egy védett növényt?

(#6) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Köszi a gyors válaszokat! :)

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#7) vfo7 válasza LinX (#5) üzenetére


vfo7
senior tag

Ha lehet, adj neki egy factory resetet. Utána újra kell konfigurálni. Ha akkor sem jó, kuka, vagy gari.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#8) whisper01


whisper01
tag

Sziasztok.Az lenen a kérdésem , hog ymilyen routert-t vegyek 5-10 ezer ft között és , hogy mivel lesz jóbb nkem ha router osztja anete mintha símán megosztom a gépemen keresztűl??

A tökéletességre törekedni lehet, de elérni képtelenség!!!

(#9) ZahuL válasza Szeke (#3) üzenetére


ZahuL
tag

Micronetet NE! nekem is az van és folyton azt kell lesnem, hogy megy e még a net pingelés, mert vanugy, hogy csak kedvére ledobja a netet.:O ....... így nem kellemes neten a cs, volt már rá példa....:(((

[Szerkesztve]

... miért is ne...

(#10) ZahuL válasza Szeke (#3) üzenetére


ZahuL
tag

Másik nagy hibája, hogy a dhcp s kiosztása sem tökély, az upnp ről meg ről nem is beszélve:(

... miért is ne...

(#11) Matthew


Matthew
senior tag

D-Link Di-604. Ilyet vettem kb. 2 hónapja, nagyon meg vagyok vele elégedve. A LORD-nál bruttó 8400 Ft!

(#12) Notes válasza whisper01 (#8) üzenetére


Notes
senior tag

Ha a gépeden keresztül osztod akkor ugye a gépednek egyfolytában mennie kell ahhoz, hogy a másik gép tudjon netezni. A másik dolog a hardveres tűzfal, ami ugye nem rossz dolog. Persze szoftveresen is meg lehet oldani de minek még egy plussz program, ha nem muszáj? És persze a routeren van mondjuk 4 port így egy szolid kis lanparty-t is könnyű pillanatok alatt összedobni.

Nekem is DI-604-em van, kb. fél éve. A régebbiekkel voltak azért gondok (többen melegedésről számoltak be, folyton resetelni kellet stb.) én ilyesmit nem tapasztaltam. Ezért a pénzért szerintem megéri.

Romanes eunt domus!

(#13) ZahuL válasza Notes (#12) üzenetére


ZahuL
tag

Lan partyról jut eszembe, micronet a 4 lan portból max. 3 at tud kezelni stabilan. 4 nél olyan hibák jönnek hogy nem látják gépek egymást, v nincs kapcsolat jelzés, vagy feleslegesen pingel. szvsz Micronet= FUJ

... miért is ne...

(#14) whisper01


whisper01
tag

NA jó ezt értem , de nekem van egy 8-as swtichem az jó lan-okra.A másik meg , hogy cask én használom a netet csak most vettem új gépet és megmaradt a régi 1000 celeron.Az pont elég anyámnak meg a b.nőmnek , hogy netezzenek stb stb. és ezért kénemegosztanom.Ha nem vagoyk itthon akkornetezhetnek a gépemen , cask ha itthon vagyok akkor ne kelljen mar oda adnom a gépet ha gamelni akarok vagy a b.nőmnek ne kelljen órákat várnia , hogy szörfölhessen a neten. Ezért akarom megosztanom a netet. :Y

A tökéletességre törekedni lehet, de elérni képtelenség!!!

(#15) whisper01


whisper01
tag

Erre lenne arouter. cask kéárdés , hogy megéri -e venni, vag yelég ha swichbe beledugom a adsl-modemmet és úgy osztom a netet

A tökéletességre törekedni lehet, de elérni képtelenség!!!

(#16) ZahuL válasza whisper01 (#14) üzenetére


ZahuL
tag

vagy D-Link v Syslink vagy SMC Barricade, én ezeket ajánlom, routerrel egyszerűbb mint switchel

[Szerkesztve]

... miért is ne...

(#17) ZahuL


ZahuL
tag

Switchel ugyan ugy kell a windows alatt kapcsolatot létrehozni, minden gépen ami a nethez akar csatlakozni, router auto tárcsáz

... miért is ne...

(#18) whisper01


whisper01
tag

aha és a router-ba , hogy íróm bele a kapcsolódási accot meg a pass-t?? vagy ez , hogy megy??
:C

A tökéletességre törekedni lehet, de elérni képtelenség!!!

(#19) ZahuL válasza whisper01 (#18) üzenetére


ZahuL
tag

az explorer be beirsz egy ipt, a router ip jét, ami általában (192.168.1.1) a leirásban benne van, oda beloggolsz és beállitod ezeket, a menujében.

... miért is ne...

(#20) whisper01


whisper01
tag

ok thx
:U

A tökéletességre törekedni lehet, de elérni képtelenség!!!

(#21) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Na megvan a D-Link 604-es router! Megy róla a net is szépen! A tűzfalat viszont még nem aktiváltam. De ha megteszem akkor hogy fog viselkedni 3 gép esetén? Az első géppel beállított szabályok lesznek érvényesek az összes gépre, vagy minden gépen egyedi szabályokat lehet megadni? Az utóbbi lenne jó nekünk!

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#22) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Tud valaki, olyan router-t ajánlani elfogadható áron, amin be lehet állítani, hogy az eggyes gépeknek mennyi sávszél jusson a netből?

(#23) Notes válasza Pharaoh (#22) üzenetére


Notes
senior tag

Nem tudom mi neked az ''elfogadható ár'', de ezek a cuccok árban nem az itthoni felhasználóknak készültek.

Romanes eunt domus!

(#24) Notes válasza Gábor vitéz (#21) üzenetére


Notes
senior tag

A tűzfal lapból megy, neked kell külön portokat nyitni (néhány port default nyitva van pl. html, ftp). Aztán lehet játszadozni a firewall rules-szal. Szerintem alaposan rágd át a használati útmutatót.

Romanes eunt domus!

(#25) Gábor vitéz válasza Notes (#24) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Hát ez az! Semmit nem ír a tűzfalról. Az útmutató csak azért vastag mert ugyanaz a 3-4 oldal ismátlődik 10 nyelven. Szal nincs min átrágni magam. Keresgélek a cd-n hátha találok vmit.

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#26) ZahuL válasza Gábor vitéz (#21) üzenetére


ZahuL
tag

Minden kiosztott ip vel ugyan ugy viselkedik a tuzfal, de vannak kivételek, lehet portokat nyitni megadott ipkre. ez az upnp v port fordwarding.

... miért is ne...

(#27) Szeke válasza ZahuL (#13) üzenetére


Szeke
senior tag

Nekem SP888B van :) Néha tényleg csinál hülye dolgokat az tény.... Most felraktam a legújabb firmwaret, letiltottam dhcpt és fix ipket adtam a gépeknek. Egyenlőre így most jó :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#28) ZahuL válasza Szeke (#27) üzenetére


ZahuL
tag

azt nem tudom nekem b van e...Linket PLZZ!!!!

... miért is ne...

(#29) ZahuL válasza Szeke (#27) üzenetére


ZahuL
tag

SP888 V4, ez van rá irva, most melyik firmware t rakjam fel?:F

... miért is ne...

(#30) ZahuL


ZahuL
tag

fel!:F

[Szerkesztve]

... miért is ne...

(#31) ZahuL


ZahuL
tag

Bővebben: link

... miért is ne...

(#32) ZahuL


ZahuL
tag

UP!

... miért is ne...

(#33) Szeke válasza ZahuL (#29) üzenetére


Szeke
senior tag

Ezt: Bővebben: link

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#34) ZahuL válasza Szeke (#33) üzenetére


ZahuL
tag

nagyon thnx! tényleg de, Bővebben: link

... miért is ne...

(#35)



addikt

Én is vennék routert, akkor azt mondjátok, hogy ebben az árkategóriában ez a legjobb? Mármint a DI-604. Nekem nem kell tudjon semmi extrát, még a tűzfal sem létfontosságú, két gép között akarom megosztani a netet az egyetlen szempont, hogy stabil legyen a net, meg ne kelljen vele szórakozni, magyarul egy megbízható alaproutert keresek, nem túl drágán
Erre megfelel a DI-604?
Vagy esetleg van más ebben a kategóriában?
Ilyet lehet kapni sulinetben?
Illetve ugyanezek a kérdéseket feltenném wireless kategóriában is, mert lehet, hogy olyat akarok, a DI-604-nek van esetleg wireless változata? Sulinetben? És ha igen, kb mennyibe kerül? Ha meg nem, mit lehet helyette?
Köszi

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#36) válasza (#35) üzenetére



addikt

Valaki?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#37) ZahuL válasza (#36) üzenetére


ZahuL
tag

Igen ez, de az smc Barricade vmely tagja is nagyon jo.

[Szerkesztve]

... miért is ne...

(#38) válasza ZahuL (#37) üzenetére



addikt

Sulinet? Wireless?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#39) ZahuL válasza (#38) üzenetére


ZahuL
tag

Sulinet bolttól függ, wirelesst 10k alatt ne várj, de nem tudom tudja e, de ennyiért sztem nem.

... miért is ne...

(#40) válasza ZahuL (#39) üzenetére



addikt

Nembaj ha kicsit drágább a wireless, mondjuk 20kig mik vannak?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#41) ZahuL


ZahuL
tag

Bővebben: link Ott van egy x-micro 19k ért router, 54mb es wirelessel

... miért is ne...

(#42) válasza ZahuL (#41) üzenetére



addikt

Thx, esetleg más?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#43) ZahuL válasza (#42) üzenetére


ZahuL
tag

passz, sztem bármi neveset, de ne micronetet!

[Szerkesztve]

... miért is ne...

(#44) c800


c800
tag

D-Link 604-es routert senki se vegyen, idő kérdése és meghal. Két év alatt kettő fordult meg a kezem ügyében. Elsőként elfelejtettem a jelszót, a probléma csak az volt, hogy a reset nem működött. Visszavittem a boltba, és kicserélték, mert ez másnál is előfordult.
A másik móka egy év után a cserélttel is bekövetkezett, meghalt rajta az internet. A helyi hálón látták egymást a gépek, de nem működött az internet kapcsolat, ráadásul még csatlakozni sem lehetett rá. Töbszöri hekkelés után sem lehetett kicsikarni belőle semmit. A hardveres reset pedig - meglepő módon - ennél sem működik. Én mindenkit lebeszélek arról, hogy ilyet vegyen, mert csak idő kérdése és megadja magát.

(#45) válasza c800 (#44) üzenetére



addikt

Mennyi rá a gari? És ha azt nem ajánlod, akkor mit ondasz helyette?
Mik számítanak nevesnek?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#46) steve@prhw válasza (#45) üzenetére


steve@prhw
őstag

2-5 évig terjedő a gari, helytől függően. Szvsz nem rosszabb bármelyik soho eszköznél ->olcsó, működik, de ne várjunk cisco megbízhatóságot. Sajna ez van, de a gari meg ezért van. Egyébként smc, repotec routereket is sokan használnak, van, aki ezzel szív, van, aki azzal. Ez pont olyan, mint a vinyóvásárlási segítség: aki valamivel megszívta, azt szidni fogja.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#47) Zsotie


Zsotie
tag

Nekem is Micronet van. A második. Az elsőben nem ment a 2. port.
Nekem nincs gond a DHCP-vel, viszont fix IP-vek nekem sem nagyon akart menni elsőre.
Most az egyik gépen van fix IP bizonyos okokból(nem részletezném), a másik DHCP-ről kapja az IP-t, mindig ugyanazt, már több mint egy éve.
Szóval nincs vele gondom.
Be van állítva normálisan:
- mennyi idő eltelte utan bontsa
- müxik a DynDNS
- port forwarding - virtual server.
Igaz még csak 3 portot használtam egyszerre.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#48) Zsotie


Zsotie
tag

Repotec-et nézted már.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#49) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Nekem eddig (kopp-kopp) nincs különösebb gondom a D-Link-kel. Reset is működik. Igaz tegnap pár órát eltöltem vele, mivel egy hosszabbítóra van dugva a tápja az adsl modem tápjával, és ezt a hosszabítót vki napközben kihúzta, aztán meg visszadugta. Én meg este nem értettem mitől nincs net.. (mert ugye nem mindegy milyen sorrandben vannak bekeapcsolva). Érdekes, hogy utána már, hiába kapcsoltam be mindent a helyes sorrendben, a router annyira megkeveredett, hogy csak reset után volt újra net! Még érdekesebb hogy a honlapokat név és ip cím szerint is meg tudtam pingelni, viszont a böngészőben nem töltődtek be! Na mindegy (végül egy óra után hallgattam a barátnőmre:) ) és egy reset megoldotta dolgot. Ja amúgy ennél a routernél a reset gombot nem olyan könnyű elérni. Egy sima golyós tollal nem sikerült, csak egy rotringceruza hegyével, ami beért a gombig. Lehet, hogy talán c800 esetében is ez lehetett a gond...

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#50) c800 válasza (#45) üzenetére


c800
tag

1 év garancia. Helyette bármi mást, mondjuk legalább Linksys, Daytrek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.