Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) EvilSymbol válasza Sub-ZeRo (#4149) üzenetére


EvilSymbol
csendes tag

De erre, amit Te írsz a leggyorsabb és legjobb megoldás a bal alsó sarok. Csak húzd oda (ne kihúzd :DDD ) az egeret és válthatsz. Én a konkrét old school start menüre gondoltam, amirôl pár posttal feljebb kép is készült. Arról esetleg tudsz valamit?

[ Szerkesztve ]

Beware! Személyeskedés detected.

(#4152) buvartacsko válasza EvilSymbol (#4148) üzenetére


buvartacsko
addikt

(#4153) szabimaci22


szabimaci22
tag

Sziasztok
Fel szeretném rakni Win8-at Virtualbox-ba
De ezt a hiba üzenetet írja ki----> "VT-x/AMD-V hardveres gyorsítás nem érhető el a te rendszereden. Bizonyos vendégeknek (pl OS/2 és QNX) szüksége van erre a szolgáltatásra és nélküle nem képesek elindulni"

Remélem tud valakik segíteni !
Előre is köszönöm !!!! :R :R :R :R

(#4154) kiskaktusz válasza szabimaci22 (#4153) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Tedd fel élesbe! ;]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4155) szabimaci22 válasza kiskaktusz (#4154) üzenetére


szabimaci22
tag

De előbb így akarom ki próbálni , mielőtt élesbe felraknám :)
Szóval valami ötlet , hogy mi lehet a baj ??

(#4156) #41133696 válasza Sub-ZeRo (#4086) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :)

(#4157) Takhanto


Takhanto
őstag

Tudom hogy window 8 az nem végleges verzió,de... telepítés után 3 hónapig használható vagy nincs korlátja?

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4158) wwhy válasza Takhanto (#4157) üzenetére


wwhy
veterán

2013-ig használható

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4159) kleinguru válasza miresz (#4144) üzenetére


kleinguru
addikt

Keresem, keresem, de nem találom:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4160) moonguru válasza Takhanto (#4157) üzenetére


moonguru
őstag

2013. 01. 16. a határidő!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#4161) Takhanto


Takhanto
őstag

Köszi szépen, használható? Netezésre,esetleg cod mw3, filmezésre?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4162) RexpecT válasza Takhanto (#4161) üzenetére


RexpecT
addikt

Szerintem simán jó mindenre, bár a driverek nem tudom hogyan muzsikálnak alatta.

(#4163) atila4


atila4
senior tag

Visszatettem a Win7-et és mennyivel kezelhetőbb :B

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#4164) blint63


blint63
tag

Sejtem, hogy tökegyszerű a válasz, de nem találom... Hol lehet kijelentkezni a metros appokból (pl üzenőfal)? Mármint most be vagyok jelentkezve (appindításkor automatikusan kérte) X windows live accounttal, de Y accounttal szeretném összevonni a FB-profilomat, de egyszerűen nem tudok váltani.
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#4166) moonguru válasza blint63 (#4165) üzenetére


moonguru
őstag

Sehol!

Tudomásom szerint!

Monitor Guru!

(#4167) polonic válasza szabimaci22 (#4155) üzenetére


polonic
félisten

Az a baj, amit oda kiírt teljesen egyértelműen.

A processzorod nem támogatja a hardveres virtualizációt. Azok a nevei, amit kiírt neked intel/amd oldalon.

Más megoldás után kell nézned.

Pl VHD boot.

(#4168) blint63 válasza moonguru (#4166) üzenetére


blint63
tag

Jézusom ez micsoda fasság, remélem van azért rá valami mód...

(#4169) Marci__ válasza polonic (#4167) üzenetére


Marci__
tag

Talán ki lehet kapcsolni a hardveres virtualizácót a program beállításaiban.

(#4170) szabimaci22 válasza polonic (#4167) üzenetére


szabimaci22
tag

Köszönöm !! :R :R Utána nézek !

(#4171) megalover válasza atila4 (#4163) üzenetére


megalover
tag

Ne tedd, eddig ez a Legjobb windows op.rendszer, és ráadásul a Start Menü hiányára is van egy félig-meddig pótmegoldás:
;]


http://gifsun.org//animations/unknown/e81de5caed55a4d638b0633e3469cfab.gif

Akinek tetszik, elárulom hogy hogyan kell.... :P

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4172) miresz válasza kleinguru (#4159) üzenetére


miresz
veterán

SSD beüzemelése a gyakorlatban (powerd by Gaabbaa)

(#4171) megalover: Hogyan jött ez elő neked? Én nekem meg sem jelenik ilyen sáv itt oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#4173) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

A nyelvi eszköztár tiszta szopás.. 2 nyelv van megadva, 1 a rendszernek (angol) és egy a bill kiosztásnak (magyar). Ha eltüntetem az angol-t, akkor ugyan eltűnik a nyelvi eszköztár a tálcáról, de német lesz minden metro-s alkalmazás :DDD

Nem lehet valahogy megoldani, hogy angol maradjon minden, és a tálcán se legyen semmi?! :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4174) Воланд válasza kiskaktusz (#4173) üzenetére


Воланд
titán

futtatasba gpedit.msc es hajra. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4175) megalover válasza virkir (#4000) üzenetére


megalover
tag

Hihi találtam megoldást!! :K

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4176) vOrOn


vOrOn
tag

Egyelőre DP-un "ücsörgök", ki van írva CP is, de mielőtt feltenném (kénytelen leszek, mert "meghalytó" csere vár rám), szeretném megtudni, hogy tényleg kakukk annak az egyszerű Metro kikapcsolási/hagyományos Start menü visszakapcsolási módnak, amikor is elég átírni registryben HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer alatti RPEnabled-et értékét 0-rá?

(#4177) Sub-ZeRo válasza vOrOn (#4176) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem fog menni. CP-ből kivették ezt, nem tudod kilőni a metrot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4178) Воланд válasza miresz (#4172) üzenetére


Воланд
titán

az a sav oldalt a talca.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4179) miresz válasza Воланд (#4178) üzenetére


miresz
veterán

LOL. :B És akkor hogy tudom előcsalni,ezt a fajta "menü"-t?

[ Szerkesztve ]

(#4180) megalover válasza miresz (#4172) üzenetére


megalover
tag

Leírás az általam "fejlesztett" egyszerüsített Start Gomb-hoz...

- Első lépésben. Tálca kihelyez balra függőlegesbe (win7-nél még nekem is alul volt a megszokott helye, de hát változnak az idők :D)
- Második lépés. Tálcán jobb gomb, Tool Bars --- > Desktop be ez lesz majd a mi kis butított "Start menünk" !
- Ezután már csak egy teendőnk van vele, megfogjuk és szépen alul a tálca ficakjába préseljük, hogy a Tálcaelemen eltűnjenek (helyhiány miatt) a Desktop elemek, ezután már lefele nyilacskára megjelennek a Desktop (asztal) elemei, s ezek szépen nyílnak kifelé a régebben megszokott módon....

Tudom, ez nem az igazi, de például tetszőlegesen bövíthető is, saját kedvenc Appokkal, dokukkal, vidijókkal illetve bármilyen egyéb multimédiával, csak el kell hozzá helyezni az asztalunkon a megfelelő Könyvtárakat / Parancsikonokat / és a nekünk megfelelő struktúrába rendezve ezeket

--- >

Kész is van az új "StartGomb" a win8 gépünkön. Voálá! :U

Nem keveset kísérletezgettem ám, hogy erre rájöjjek.... Csak egy egész álló éjszakám ment erre. :D

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4181) virkir válasza megalover (#4175) üzenetére


virkir
veterán

Köszi ez megvót de nem az igazi lehet visszateszem megint mert több a semminél.
Mondjuk a linket átdobhatnád mert nem emlékszem hol találtam.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4182) kiskaktusz válasza Воланд (#4174) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A további instrukciók is érdekelnek ám :K

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4183) Воланд válasza kiskaktusz (#4182) üzenetére


Воланд
titán

tegnap mar kerestem, de meg nem talaltam meg. :B

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4184) miresz válasza megalover (#4180) üzenetére


miresz
veterán

THX. :R Kipróbálom. :)

(#4185) kiskaktusz válasza Воланд (#4183) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Te úgy is sok windowsos témájú lapot ismersz és olvasol, nem emlékszel semmi ilyesmire?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4186) megalover válasza megalover (#4180) üzenetére


megalover
tag

Szabadon sokszorosítható, másolható, hurcolászható Licensz-mentes megalover féle Start-gomb megoldás... egyszóval nyílt forrású :C

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4187) moonguru válasza blint63 (#4168) üzenetére


moonguru
őstag

Elvileg ez megoldja!

Köszönöm a gpedit.msc-t
woland_y2k-nak!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#4188) miresz válasza kiskaktusz (#4173) üzenetére


miresz
veterán

Ez rainmater-el van kreálva?

(#4189) Воланд válasza kiskaktusz (#4185) üzenetére


Воланд
titán

group policybol tuti, hogy be lehet állítani, de a par szaz lehetőseg kozott meg nem sikerult raakadnom. asszem jon majd a google. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4190) kleinguru válasza miresz (#4172) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, ezek jelentős rész nálam is megvan oldva:)

De nekem így is 12-13 sec

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4191) kiskaktusz válasza miresz (#4188) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Azzal. A deskmoddoló fórumban volt egy user, akinél a rainmeter folyamatos kékhalálokat dobált, de egyébként mindenkinél fut normálisan a rainmeter.

Témázást még nem próbáltam, de sokan panaszkodtak a costumtémázás előfeltételére szolgáló patcher szoftverre.. Majd megnézem magamnak én is, de sanszos, hogy nem fog menni...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4192) KonzolKartel válasza miresz (#4188) üzenetére

Óra rainmeter, ikonok középen, sallangok(idő stb) eltüntetve(asszem) :P.

Itt az enyém, bár tudom, hogy erre van másik topik is:)).

[link]

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#4193) vlevi


vlevi
nagyúr

Olvastam a bétateam-en egy jó írást. Nagyban változik a metros alkalmazások futtatása, életciklusa. Egy metrós alkalmazás, ha elmászol róla (alt-tab, vagy akármi módon), akkor az írás szerint gyakorlatilag megáll. Hibernálja az oprendszer, nem kap processzoridőt, nem végezhet IO műveletet, semmit. Csak annyi ideje marad, hogy elmentse a saját állapotát, utána kuss. Még az is lehet, hogy a rendszer kihajítja a memóriából, és erről még csak nem is értesül az alkalmazás.

http://www.betateam.hu/2012/03/windows-8-fejlesztes-eletciklus-hatterugynokok-ertesitesek/

Bocs, most ilyen a link, mert a metrós IE-ben nem működik a link gomb :DDD

Ja, még annyi, hogy melóhelyen próbáltam 64bites Win7 alá virtualba felrakni a 64 bites W8-at. Nem ment :( A telepítő végigfut, de a telepítés után, amikor újraindítja a gépet, bejön ez a szalvétából hajtogatott hal, de 20-30 percig nem történik semmi. Akkor meguntam, és töröltem...

[ Szerkesztve ]

(#4194) kiskaktusz válasza vlevi (#4193) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ha megnézted volna a task managert magad is rájöhettél volna :P :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4195) vlevi válasza megalover (#4180) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Tálcán jobb gomb, Tool Bars --- > Desktop be ez lesz majd a mi kis butított "Start menünk"

Tudok jobbat :

Toolbars -> new toolbar -> és ott kiválasztod a "C:\Users\Teneved\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu" könyvtárat. Kész a start menü :D :D :D

Vagy a másik, a c:\programdata könyvtárban található ugyanilyen izé. Az a közös start menü.

[ Szerkesztve ]

(#4197) Воланд válasza virkir (#4196) üzenetére


Воланд
titán

hibernalni kell a gepet, ugy, hogy az asztalon vagy...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4198) megalover válasza vlevi (#4195) üzenetére


megalover
tag

Ez is egy jó megoldás, de ebben így nincs benne a full Control Panel, amit csak a Desktopról lehet sajnos "megnyitni" a fentiekbe leírtak szerint... De azért ügyes! :))

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4199) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom mit izgultok. Mire az rtm kijön, rá egy hónapon belül lesz egy startmenü visszaállító program. Sőt, még xp kinézet is lesz rá, nyugodjatok meg. Csak várni kell egy kicsit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4200) Boonen007


Boonen007
őstag

Hozzá lehet adni a tűzfalhoz kivételt, ha nem kérdezi meg, hogy engedje-e a programot?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.