Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) AthlonXP válasza RaZroX (#3788) üzenetére


AthlonXP
őstag

Így van, de szinte minden 2. ember sír, hogy nincs start menü és nem bírja kikapcsolni a gépet, mert ahhoz sokat kell kattintani! :W
Na most már nem kell csak egyet! :))

(#3802) vlevi válasza RaZroX (#3795) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A metro IE egy rakás ****"
"Mondjuk szerintem felesleges Metro böngészőt használni.."
Hogy mersz itt ilyet mondani :DDD :DDD
Akkóóóó Minek van???
Vagy most csak azért raktak bele mindent, hogy ne kelljen két külön preview editiont kiadniuk? De ezzel szerintem csak összekavarják a leendő felhasználókat.
Miért, az email app jobb? Próbáltam Win8 alól belépni a prohardverre, és nem sikerült, mert a gmail fiókomban van lementve a PH jelszó. És a mail appban az egy dolog, hogy nem tudok keresni (vagy csak én nem találom), de az, hogy a gmail könyvtárakat nem tölti be, az már szemétség. Az meg mindennek a teteje, hogy a metrós IE-ben nem találom a lappokat, sőt néha a címsort is elég nehéz elővadászni. De kénytelen voltam FF-ot indítani a desktopon, belépni a gmailbe, megnézni a jelszót, és úgy már be tudtam lépni a PH-ra.
Naszóval, egy szónak is száz a vége, nekem eddig annyi haszna volt a Win8-nak, hogy a loginhoz is kell egy plusz gomb, mert a lock screent el kell tüntetni, hogy a jelszót beírhassam, és utána kell mégegy gombot nyomni, hogy megkapjam a rendes desktopot. A metró felületről pedig normális appot nem tudok elindítani, mert kínlódás oda valamit is felvarázsolni. Pl. ki akartam rakni a nem metrós IE-t, de csak úgy sikerült, hogy kikerestem a program files\internet explorer könyvtárból az ie.exe-t és arra böktem rá, hogy "pin to start". Mert ha a metróból kerestem ki az IE-t, akkor az a metrós IE volt. Az meg, ahogy te is írtad, híg sz*r :)
Amúgy valaki ajánlotta a vistart nevű progit. Hát, sajnos az sem megoldás a metró leváltására, mert Ctrl+Esc-re nem az jön fel.
De még mindíg olyan skizofrén érzésem van ettől a metrós dologtól, továbbra is azt érzem, hogy két külön logikával megáldott rendszer akarna egyszerre a kedvemben járni, de egyelőre számomra csak a teljes kuszaság jön ki belőle.
Ez az osztott képernős dolog hogy akar működni, tudja valaki? Most pl. FF-ban írok, miközben kinnt van az időjárás. De ha az időjárás helyett pl. a messengert akarom odarakni, akkor azt hogy? Néhány környi tekergetés-meg ideoda mozgatás árán sikerült, de nemigazán akar ez egyszerű lenni.

(#3803) Freddycom válasza vlevi (#3802) üzenetére


Freddycom
őstag

A Metro IE-ben felviszed a képernyő legtetejére az egeret és nyomsz egy jobb (vagy bal, vagy mindegy? Az IE tile helyére chrome-t tettem, fogalmam nincs h kéne megnyitni a metro ie-t) egérgombot és előugranak a lapok. De tény, h egy kalap szar az.

(#3804) virkir válasza Barthezz2 (#3766) üzenetére


virkir
veterán

Erről a desktop-ról valahogy az alábbi jutott eszembe. :U

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3805) Воланд válasza virkir (#3804) üzenetére


Воланд
titán

hat azert a ketto kozott nem kicsi a kulonbseg...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3806) gbal65


gbal65
aktív tag

Sziasztok! Biztos volt már ezzel kapcsolatosan kérdés, sajnos kevés idővel rendelkezem mostanába (ne bosszankodjatok h most a bamba júzer nem olvas vissza), de mitől van, hogy már szinte felmegy a win8, majd kap 1 fehér képet, majd megjelenik rajta az egér/kurzor és ennyi. Innen semerre, vártam vagy 20percet... Reset után visszaállítja a win7-et. Ilyenkor mi a teendő? Köszönöm megértésetek :)

[ Szerkesztve ]

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#3807) r3dsnake válasza Barthezz2 (#3701) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

dehogynem live
ramesz a varosnevre, locations, a bejovo ablakra jobb klikk es pin to start

(#3808) Воланд válasza gbal65 (#3806) üzenetére


Воланд
titán

elso korben probald meg feltenni egy masik meghajtora/particiora, ne arra, amin a win7-van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3809) Alexios válasza gbal65 (#3806) üzenetére


Alexios
veterán

nekem is ugyan ezt csinálta, nem találtam rá megoldást sajnos..

(#3810) cashback


cashback
őstag

Nálam most egy ilyen hiba jött elő:

TCUP feliratokat csomagoltam ki... majd törölni szerettem volna... TC kifagy... csak feladatkezelőből tudom kivégezni.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3811) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát úgy néz ki, hogy akkor van gáz a rendszerrel, ha az elején kikapcsol a monitor + a webkamera bekapcsol. Persze töltés közben. Ha utána resetelek akkor jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3812) Sub-ZeRo válasza cashback (#3810) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam fel sem ment a 7.55 32 bites. Egy 64 bitest szerezz be és menni fog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3813) Boonen007


Boonen007
őstag

Hogy tudok a Music-hoz hozzárendelni mappát, a photoshoz videóhoz, és érdekelne, hogy tudom megváltoztatni a music stb mappák alapértelmezését a c documentsből.

(#3814) Polllen válasza AthlonXP (#3771) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az alapértelmezetten minden kimenő kapcsolatot enged, uh nem tudom, mi lehet a bibi:/

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3815) front3r


front3r
őstag

Van egy hiba, ami több embernek is előjön a Windows 8-ban, és már a DP-ben is benne volt, mégpedig ez:

The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x00000133 (0x0000000000000001, 0x0000000000000784, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000).

STOP 0x00000133: DPC_WATCHDOG_VIOLATION

Újraindításkor, leállításkor jelentkezik ez, szinte minden egyes alkalommal. Megoldást nem találtam ár, pedig kerestem rá, de nem találtam.

Más esetleg tud valamit erről?

Ja, és már a telepítés utáni újraindításkor jelentkezik a probléma.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#3816) AthlonXP válasza Sub-ZeRo (#3812) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nekem a 7.56-os gond nélkül megy (32-es).

(#3814) Polllen: Nem is nyúltam a beállításaihoz, így én sem értem, mi lehet a bajuk. Az első nap még működtek ( kiv. az időjárást, mert az akkor se ), de azóta semmi.
Végül is csak a store érdekelne, kíváncsi lennék miket raknak fel idővel még rá...

(#3817) Barthezz2 válasza virkir (#3804) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát azért nagyon nem ugyan az.. :N

(#3786) woland_y2k: Ok, én nem állok az utadba :)

Everybody lies.

(#3818) pethYeti


pethYeti
addikt

A Skydrive-ot explorer-ből nem lehet valahogyan elérni?

(#3819) Barthezz2 válasza pethYeti (#3818) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

skydrive.live.com - ja vagy te nem IE-re gondoltál, leesett.. :B

Más:

Újabb bug. Ha a Zune-t letesszük eszköztárnak a superbar-ra, majd fölé visszük az egeret, hogy feljöjjön az a kis ablak, ami mutatja az aktuálisan játszott dal borítóját meg egyebeket, akkor ezzel párhuzamosan megjelenik az ikonja a superbar-on, mintha teljes méretre állítottuk volna, csak épp mégsem. Ha az ikonra megyünk, előnézetként feljön ugyan az a kis ablak, de se kattintásra, se semmire nem reagál, és egészen addig a bar-on marad, míg az eszköztárról vissza nem állítjuk a teljes méretet, majd újra le nem tesszük oda.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3820) pethYeti válasza Barthezz2 (#3819) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen nem arra, valami olyasmi kellene hogy bal oldalt egy kis mappaként látszik és tudok másolni rá, és letölteni róla.

(#3821) Barthezz2 válasza pethYeti (#3820) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Erre szerintem nincs lehetőség, legalább is én nem tudok róla, hogy lenne. :(

Everybody lies.

(#3822) RaZroX válasza vlevi (#3802) üzenetére


RaZroX
addikt

Igazából az IE nem csak a metroban sz*r. És ezt most nem azért mondom mert Apple párti vagyok ;] hanem mert tele van hibával. Azt bevallom, hogy az új gyors meg kényelmes is használni, de amikor össze vissza szaggatva görget az oldalon, és amikor megnyitok egy új lapot és a fél képernyőn még a régi oldal van befagyva.... hát akkor én fel tudok robbanni. Ilyet egyik böngészőnél sem tapasztaltam még. A Metro-s IE-vel meg az a bajom, hogy semmire nem képes.. lehet vele böngészni és vége. Tableten természetesen kényelmes a Metro alapú IE de PC-re nem való. Azt várom, hogy a Chrome csináljon Metro böngészőt :D
Leszámítva az IE-t maga a Metro nekem még mindig bejön, kényelmes és szerintem jól is néz ki. :U

This is the way

(#3823) Gorneck válasza RaZroX (#3822) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem ez driver hiba...

Amúgy nálam semmi ilyesmit nem csinált...hozta az ie9 szintet...gyors, stabil...

Gorneck#1239

(#3824) Gorneck válasza Boonen007 (#3813) üzenetére


Gorneck
titán

Pontosan úgy, mint win7ben...

Gorneck#1239

(#3825) Neil Watts válasza pethYeti (#3820) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#3826) AthlonXP válasza RaZroX (#3822) üzenetére


AthlonXP
őstag

Semmi ilyet nem tapasztaltam a desktopos IE-vel, még sok megnyitott oldal esetén sem. :F
A metros változatról nem tok mit mondani, nem használom, mert ott nincs flash, meg úgy is mindig a desktop módban vagyok. :)

(#3827) Boonen007 válasza Gorneck (#3824) üzenetére


Boonen007
őstag

Win7-ben a start menüben kint volt, hogy dokumentumok képek zene stb és ott jobb klikk és már ment is, de itt én nem látok ilyet biztos bennem van a hiba, de egy kicsit részletesebben is letudnád írni légyszives. :R

(#3828) front3r válasza RaZroX (#3822) üzenetére


front3r
őstag

Én sem tapasztaltam ilyet.
Nekem az IE a legjobb böngésző, még a Win7-ben is. Gyors, nem akadozik mint a többi. Azokat az oldalakat is betölti, ami csak IE-re van tervezve. :)
Pl. ELMŰ oldala.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#3829) nXu válasza pethYeti (#3818) üzenetére


nXu
tag

Köszönd moonmannek :)

katt

(#3830) nXu válasza RaZroX (#3822) üzenetére


nXu
tag

Nem használok IE-t (néhány dolog egyrészt nagyon más benne, de a legfőbb gondom az általam használt kiegészítők hiánya, vagy azok használatának körülményessége [ez de szép megfogalmazás]), azt viszont hülyeség mondani, hogy tele van hibával. A 9-től felfelé már egész jól használható, gyors böngésző.

(#3831) Воланд válasza Boonen007 (#3827) üzenetére


Воланд
titán

ott vannak az explorerben a keresett libraryk.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3832) RaZroX válasza nXu (#3830) üzenetére


RaZroX
addikt

Nálam sajnos mindegyik bugos volt. Sőtt nem csak nálam... elég sok ismerősöm épp ilyen okokból használ Chrome-ot vagy FF-t

This is the way

(#3833) Воланд válasza pethYeti (#3820) üzenetére


Воланд
titán

nemsokara lesz ilyen app, melynek a segitsegevel rendesen beepul a skydrive az explorerbe, addig marad az amit core2 linkelt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3834) virkir válasza nXu (#3829) üzenetére


virkir
veterán

Azzal a megoldással azért van pár gond, nálam legalábbis jelentkeztek.
Atomlassú intézőből már egy kép feltöltése is kb tized sebességgel megy mint simán web-es felületről.
Mivel a rendszerfiók nincs társítva a Live ID-vel sokszor hiába dobja fel a bejelentkezést hibaüzenettel eldobja és web-en kell bejelentkezni.
De mintha valami olyanról lett volna szó, hogy ez integrálva lesz a 8-ban. Nem? Lehet én értettem valamit félre? Mert a SkyDrive csempe messze nem egy integrálás.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3835) RaZroX


RaZroX
addikt

Ja amúgy valaki írta, hogy nála nem működött rendesen a Mail app. Most néztem meg, minden mappa megvan nálam és realtime szinkronizál. Szóval tökéletesen működik :D
(Gmail fiókot használok)

This is the way

(#3836) Boonen007 válasza Воланд (#3831) üzenetére


Boonen007
őstag

Köszönöm szépen! :R :C Igen eddig én sosem így csináltam. :DD

(#3837) Barthezz2 válasza Воланд (#3833) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azért elég érdekesen működik. Tudtommal 25Gb áll rendelkezésünkre nem? Nos, nekem ezen most épp talán 10Mb cucc ha van, de ezzel a módszerrel történő hozzáadás után így néz ki:

Belelépve természetesen az van ott, aminek ott kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3838) nXu válasza virkir (#3834) üzenetére


nXu
tag

Ezt aláírom, de amíg nincs natívan benne a rendszerben, addig sajna jobbat nem tudok.

(#3839) pethYeti válasza nXu (#3829) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi ezt meg fogom nézni :R

(#3840) Воланд válasza virkir (#3834) üzenetére


Воланд
titán

ahhoz, hogy az explorerbe beepuljon kulon app kell majd, viszont a metros feluleten a skydrive app segitsegevel fer hozza a tobbi alkalmazas es a rendszer metros resze a skydrive fiokunkhoz. link

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3841) szemtelen


szemtelen
tag

Emberek!
Mi lehet az oka hogy (kb 4napja van fent ez az os) tegnap óta "villog" a monitorom néha, mintha újra töltené az ikonokat. Alap a kábeleket ellenőriztem, a 19éves takarító lányzó mindent tagad, szóval nemtudom a hiba okát. Filmek alatt nincs ilyen probléma. Illetve néha a tálcán megjelenik egy kis "füzetecske" de mire oda érek az egérrel eltűnik.
Valakinek volt már hasonló?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#3842) Воланд válasza Barthezz2 (#3837) üzenetére


Воланд
titán

igen, jelenleg 25 (+5) gigabajt all a felhasznalok rendelkezesere, szoval ez bug. szvsz nem valami jo az a program, de sajnos jelenleg nincs jobb.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3843) RexpecT


RexpecT
addikt

Következő W8 verzió kb. mikor jön?

(#3844) pethYeti válasza Barthezz2 (#3837) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem meg full üresre ír 9gb szabad helyet :(((

(#3845) Воланд válasza RexpecT (#3843) üzenetére


Воланд
titán

kb. osszel, de ez nem biztos.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3846) Barthezz2 válasza Воланд (#3845) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ősszel már az RTM lesz nem? Szerintem ő az RC-re kíváncsi :)

Everybody lies.

(#3847) RexpecT válasza Barthezz2 (#3846) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen az RC-re lettem volna kíváncsi, az gondolom már nyár elején jön. Mondjuk eddig semmilyen nagyobb hibát nem találtam, szóval marad napi használatra ez.

(#3848) Воланд válasza Barthezz2 (#3846) üzenetére


Воланд
titán

asszem ezzel kapcsolatban ez az utolso informacio. na, ehhez kepest mar beta sincs. szoval majd kiderul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3849) r3dsnake válasza Воланд (#3848) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

access denied

(#3850) spammer válasza cashback (#3810) üzenetére


spammer
veterán

Nálam is előjön ez a hiba (TC 7.50). Azt vettem észre, hogy ha Shift-DEL -t nyomok, akkor nem. Sima DEL -nél meg vagy jó, vagy hibaüzenet. Szerintem valami lomtárhoz való hozzáférés bug lesz... De majd próbálgatok más TC verziókat, hátha..

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.