Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) cattus válasza KillBorn (#48000) üzenetére


cattus
őstag

Ha tiszta telepítést akarsz akkor az első, ha nem akkor jó a második is.

Do the thing!

(#48002) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Sima, eredeti win8am van 8.1re frissítve. Androidos telefonról szeretném kezelni a gépet, távoli asztal kapcsolattal, az RD client program segítségével. Van valami megoldás, h tudjam kezelni telefonról?

(#48003) cattus válasza Dr V (#48002) üzenetére


cattus
őstag

Ezt a kérdést inkább itt tenném fel.

Do the thing!

(#48004) Dr V válasza cattus (#48003) üzenetére


Dr V
őstag

Telefon oldalról jónak tűni. Sztem a win hibája lehet. Ha jól értem, a sima ilyet nem tud, csak a pro.

(#48005) rgeorge válasza Dr V (#48004) üzenetére


rgeorge
addikt

A Windows 8 (nem pro) szerintem nem tud RDP-t. Használj VNC-t, ha megfelel, ahhoz is van Android-os kliens.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48006) katt777


katt777
félisten

Hogyan tudnék okostelót kameraként/mikrofonként/modemként használni? Concorde Smartphone 6500-ról van szó, és nincsenek külön driverei, Win8 felismeri.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#48007) Dr V válasza rgeorge (#48005) üzenetére


Dr V
őstag

RPD utólag telepìthető?
Mi az a VNC? És milyen androidos program a legjobb hozzá?
Régebben próbáltam telefont távirányítóként használni pchez, de eléggé rossz volt. Most megörültem az RDCnek, reménykedtem, h megbízható és gyors program lesz...

(#48008) micafighter válasza #65388800 (#47997) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pontosan mit ír ki, miért nem? Antivírus/ tüzfal a gépen?

(#48009) pmheros


pmheros
senior tag

Beállnék a sorba:
felment az update1 csomag MS frissítésből, és most fekete a képernyőm.
Csak az egér látszik semmi más.

nem vagyok tökéletes

(#48010) micafighter válasza cog777 (#47998) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pontosan mit szeretnél, SSD re cachelni? A 8GB RAM nem elég? A ready boostnak akkor lehet értelme ha a rendszer viszonylag lassu HDDn van. Az más kérdés h lassu HDDre pl WD Green, nem is ajánlott rendszert rakni. Ha a rendszer SSDn van, akkor a ready boost nem is lesz elérhető, ha megpróbálod, akkor kiírja a win, h elég gyors a rendszermeghajto és nincs szükség ready boostra. Egy SSDs rendszert gyakorlatilag lassítana a ready boost.

[ Szerkesztve ]

(#48011) pmheros válasza pmheros (#48009) üzenetére


pmheros
senior tag

"elment az update1 csomag MS frissítésből, és most fekete a képernyőm"

Megoldást nem találtam. Vissza"ghostoltam" egy korábbi állapotot, majd kikapcsoltam a Fast startup funkciót.
Most nem csak újraindításból, de bekapcsolásból is fel tud állni a win.

nem vagyok tökéletes

(#48012) #41133696 válasza Zotya84 (#47994) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát végül is ez is kevesebb:

mint ez:

Mind a két kép tegnapra vonatkozik.

Személy szerint én úgy veszem észre, hogy csak az utolsó havit hagyja meg, a többit a lemezkarbantartó kivágja.

Amúgy megvan a harmadik tálcára rögzítendő alkalmazás:

A Modern UI-s Skype

Valaki írta, hogy zavarja az, hogy már nem jelenik meg a kis kéz amikor egy modern UI-s alkalmazást be akar zárni. Szerintem nagyon jó lett az új megoldás, hogy már nem kell lehúzni, majd lent tartani az egérrel 2 másodpercig, hogy bezáródjon, hanem megjelenik egy sáv fent, és mint a hagymányos asztali programok esetében egyszerűen bezárható az X-re kattintva.

[ Szerkesztve ]

(#48013) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Tudnátok adni olyan linket ahol windows 7-hez hasonló start menüt lehet telepíteni win 8.1-hez?

Ingyenes és nem telepít semmiféle kis háttér programot?

(#48014) #41133696 válasza Mexildos (#48013) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#48015) vlevi válasza cog777 (#47998) üzenetére


vlevi
nagyúr

64-es SSD-t én nem csak cache-nek használnám, hanem ráraknám a Win8-t teljes egészében arra. És a korábbi HDD-t csak adattárolásra, nagyobb programok telepítésére használnám.

Más.: Felraktam újra a Win8.1 Enterprise Eval verziót, és a 8.11-t (én így hívom, ha szemét akarok lenni, akkor Windows 8.11 for Workgroups :D ), és megnéztem a modernféle InternetExlporert. Majdnem olyan, mint volt, de feltűnt, hogy a lapok fülei mostmár állandóra kinn vannak a képernő alján. Még egy kis reszelés, és átteszik felülre, és akkor pixelre ugyanolyan lesz, mint a desktop IE :)

[ Szerkesztve ]

(#48016) Tournament válasza #41133696 (#48012) üzenetére


Tournament
aktív tag

"Valaki írta, hogy zavarja az, hogy már nem jelenik meg a kis kéz amikor egy modern UI-s alkalmazást be akar zárni. Szerintem nagyon jó lett az új megoldás, hogy már nem kell lehúzni, majd lent tartani az egérrel 2 másodpercig, hogy bezáródjon, hanem megjelenik egy sáv fent, és mint a hagymányos asztali programok esetében egyszerűen bezárható az X-re kattintva."

ez nem igaz mert nem zárja be :D elrakja alvoba mint w8ba 8.1-be és 8.1.1 is ugyan az a ki X elő gomb is kukoljátok meg closeto trenshold tudja csak kilőni vagy altt + f4

(#48017) vigyori78 válasza Tournament (#48016) üzenetére


vigyori78
őstag

Ez így igaz win8 ,8.1 -ben sem zárta be a kéz, és most az X sem .
Marad az Alt+F4 :D

(#48018) Tournament válasza vigyori78 (#48017) üzenetére


Tournament
aktív tag

http://winaero.com/comment.php?comment.news.101

ez bezárja csak az also csuszkát nullázd a tőbbihez ne nyulj :DDD :R

(#48019) kvio1


kvio1
tag

Sziasztok!
Nem tudom h jó helyre írom,de csak leírom a gondomat,mivel ez azóta van h felraktam a Windows 8.1-et.
Az szeretném megtudni miért csinálja azt h a vinyó led jelzője ami villogni szokott ha használatban van az most nem villog hanem egyfolytában világít. A Windows 7-nél ez nem volt. Van egy másik hdd-m és akkor is ezt csinálta Win8 alatt. Csinálhatja azért mert mondjuk az alaplap nem támogatja a Win8-at? Tulajdonképpen nem azért világít mindig a led mert annyira használja a rendszer. A feladatkezelőben néztem amikor csak alig használja akkor is világít,pedig nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#48020) Lalikiraly válasza kvio1 (#48019) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

régen két vinyónál csinált lyet az asztali gépem, de ez nagyon régen volt. nem tudom már mi oldotta meg...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#48021) cog777 válasza vlevi (#48015) üzenetére


cog777
senior tag

Kosznom a valaszt, a notim eloretelepitett win 8-al erkezett. Csak oda tudom helyreallitani. Lehetseges letolteni Win 8-as telepitot legalisan az MS-tol es feltenni a notihoz adott kulccsal a 64GB-os ssd-re?

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#48022) cog777 válasza micafighter (#48010) üzenetére


cog777
senior tag

Eredetileg a lassu notebook hdd-t akartam gyorsitani, nagy fajlok eseten 4x kis fajlok eseten 40x gyorsulast mertem. Persze nem erte el a csak SSD teljesitmenyet. Sajnos a hozza adott program neha mukodik neha BSOD-t okoz, szoval nem stabil. Erre keresek megoldast.

8GB memoria boven eleg amugy, bar azt vettem eszre az uj update kicsit megnovelte a memoria hasznalatot 100MB-al :D

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#48023) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Hogy tudom a 8.1-ben a kezdőképernyőt úgy átalakítani mint Win 7-en van?? Magyarán el akarom tüntetni a kezdőképernyőt...

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#48024) micafighter válasza mediumgecso (#48023) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mármint a metro felületet nem szeretnéd viszont látni?

(#48025) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Nálam a frissítés hozott pozitívumot. Kevesebb ramot eszik és mintha gyorsabb lenne egy hajszállal.

(#48026) micafighter válasza cog777 (#48021) üzenetére


micafighter
nagyúr

SSD mellé ajándékba szoktak adni áttelepítő programot éppen ilyen esetben, ami átviszi a rendszeredet az SSD-re. Általában Acronis programot szoktak adni, nem kaptál valami ilyesmit esetleg az SSD-hez? Ha nem, akkor én első körben megpróbálnám átklónozni az SSD-re Macrium Reflect Free-vel. Ehhez nyilván az kell, hogy a rendszerpartíciód ráférjen az SSD-re.

Macriumhoz:
Leírás

Videó

(#48027) nicu71 válasza F_Zolee (#48025) üzenetére


nicu71
addikt

ezt meg tudom erősíteni,bizony gyorsabb lett. IE is, egyenesen szélvész! :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#48028) mediumgecso válasza micafighter (#48024) üzenetére


mediumgecso
őstag

Igen, pontosan arra gondoltam.

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#48029) micafighter válasza mediumgecso (#48028) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vezérlőpult -> Tálca és navigáció:

Ha a két oldalról beugró sávokat is el akarod tüntetni vagy Windows 7 szerü start menüt szeretnél, vagy azt akarod hogy a windows gomb ne a metro felületre vigyen, akkor tedd fel a Classic Shellt.

[ Szerkesztve ]

(#48030) Pttypang válasza mediumgecso (#48023) üzenetére


Pttypang
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#48031) Partyface007 válasza Dr V (#48007) üzenetére


Partyface007
őstag

remote desktop csak a 8/8.1 pro-ban és az enterprise-ban van ha nem ilyen verziód van hanem csak a sima akkor nincs és nem telepíthető utólag. Használj valami más megoldást, az említett vnc az ingyenes és van androidra is kliens.

https://www.realvnc.com/download/personal/

http://www.tightvnc.com/download.php

[ Szerkesztve ]

(#48032) Dr V válasza Partyface007 (#48031) üzenetére


Dr V
őstag

Köszi.
Kipróbáltam, nemrossz. Igazából csak a winampot irányítanám a kertből... :U
Kár, h nem lehet megoldani a microsoft félét. Gondoltam, elég lenne csak a telepítő fájlokat beszerezni hozzá.

A bekapcsoláskor kéri a microsoft fiókom jelszavát. Ezt hogy lehetne kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#48033) cattus válasza Dr V (#48032) üzenetére


cattus
őstag

Futtatás -> netplwiz

Do the thing!

(#48034) Dr V válasza cattus (#48033) üzenetére


Dr V
őstag

Köszi.
Most vettem csak észre az összefoglalót. Múltkor még nem volt itt :)

(#48035) mediumgecso válasza micafighter (#48029) üzenetére


mediumgecso
őstag

"Asztali háttér megjelenítése indításkor" nekem szürke, nem tudom módosítani......

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#48036) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Az én konfigurációimmal van baj, vagy ilyesmi gépekre egyáltalán nem való a win 8.1

Amd Athlon II X2 270 3.4 Ghz
Asrock N68-VS3 UCC
4 GB DDR3 RAM 1333Mhz
Alaplapi vidikártya (256 mb)
160 GB HDD (IDE-csatlakozós)

Win 7-el nincs semmi baja gépen. Win 8.1 meg egy szemét nekem ezen a gépen. Hol lehet a probléma???

(#48037) nicu71 válasza DrojDtroll (#48036) üzenetére


nicu71
addikt

ha a hetes megfelelő a gépeden akkor úgy gondolom,a 8 asnak is mennie kell.Mi a probléma 8 alatt?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#48038) Rasiel válasza DrojDtroll (#48036) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ilyen háttértárral ne várj csodát. Emellett megfelelően be kell állítani a 8.1-et, mert több felesleges funkció van benne.

(#48039) Deck


Deck
titán

Akkor most az új updatetet érdemes felrakni? Vagy visszavonták?

Erről van szó: hu_windows_8.1_with_update_x64_dvd_4048260.iso

Néztem msdn-en de már nem is találom..

PS5

(#48040) cattus válasza Deck (#48039) üzenetére


cattus
őstag

Windows Update-en keresztül fel tudod rakni.

Do the thing!

(#48041) Deck válasza cattus (#48040) üzenetére


Deck
titán

Okés. De ez az említett msdn iso akkor jó vagy nem? :)

PS5

(#48042) Khelben válasza Deck (#48039) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pedig ott van.

(#48043) Deck válasza Khelben (#48042) üzenetére


Deck
titán

Igen, már látom. Benéztem! :DDD

PS5

(#48044) kenand válasza kenand (#47942) üzenetére


kenand
veterán

Az 8.1 update által elcseszett USB mount hibád megoldotta a NET-en talált megoldás

C:\Users\Mike>Diskpart
DISKPART> automount enable

Micsoda szerencsétlen a Microsoft, hogy ilyen bakikat csinál....

(#48045) hroberto


hroberto
veterán

Laptopra és táblagépre is telepítettem a legújabb Windows 8.1 frissítést. Viszont a táblagépen nem jelent meg minden feature ami a laptopon fenn van.

Pl.: A laptopon a a jobb felső sarokban lévő fénykép mellet megtalálható a kikapcsolás gomb is, a táblán csak a keresés van.
Alkalmazás megnyitásakor a laptopon megnyitott alkalmazás tetején látható egy fekete csík, ahol megtalálható a bezáró és a kis méret gomb is. Táblán ez sincs. És még van pár különbség.

Normális ez? Táblán nem szükségesek ezek a funkciók azért nincsenek esetleg?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#48046) zoltan6 válasza hroberto (#48045) üzenetére


zoltan6
őstag

ezt én is tapasztaltam,tableten nincs a kezdőképernyőn a kikapcsolás funkció nálam sem.már azt hittem én szúrtam el valamit.

(#48047) Pala válasza hroberto (#48045) üzenetére


Pala
veterán

Úgy tudom, hogy a frissítés érzékeli, hogy tabletre vagy laptopra/dekstop pc-re települ, és bizonyos funkciókat ennek alapján testre szab.
(szerk.: egyébként rohadt gyors lett az új update után, az még hagyján, hogy kb. 5-6mp alatt feláll a rendszer, de úgy általában véve is nagyon fürge.)

Más: normális az, hogy az angol nyelvű Windowsomra holland nyelvi csomag telepítése után nem megy fel a .Net 3.5?? :F

[ Szerkesztve ]

(#48048) hroberto válasza Pala (#48047) üzenetére


hroberto
veterán

Köszi, sejtettem, hogy valami ilyesmiről lehet szó.
És esetleg van mód arra, hogy be tudjam állítani, illetve előhozni a nekem hiányzó funkciókat a tableten is?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#48049) Pala válasza hroberto (#48048) üzenetére


Pala
veterán

Huhh, jó kérdés, nekem sajnos nincs tabletem, hogy kipróbáljam. De szinte 100%-ra veszem, hogy meg lehet oldani valahogy, a net tele van testreszabásos útmutatókkal (főleg angolul persze).

(#48050) hroberto válasza Pala (#48049) üzenetére


hroberto
veterán

OK, akkor megpróbálok még keresgélni egy kicsit. (A tabletet már túrtam egy ideig, de nem találtam semmit.)
Ha valaki mégis tudna segíteni, megköszönném.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.