Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Sub-ZeRo válasza virkir (#4050) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem ezt itt most hagyd abban...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4052) buvartacsko válasza virkir (#4050) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nálam valahogy mindent megtalál, egyszerűen továbbra se értem, hogy ha elindítasz egy programot, és dolgozol, akkor minek kellene váltogatni a Metro meg Desktop között.. de mind1... biztosan Te érted. :)

Már mondtam, ha ott vagy a Metro Start menüben, beírod a program kezdőbetűjét, és kiadja. Wingomb+Q meg az összes alkalmazás.

Nem érzem magam hülyének, mert én 5 perc alatt rájöttem, arra hogy hogyan működik az egész, és azóta kényelmesebb használni mindenre, mint a Win7et, semmiben nem korlátoz, és sokszor még talán kényelmesebb is. A klasszik start menü, nem véletlenül lett száműzve, ahogy fentebb is olvashattad már, akik rájöttek, hogy mire jó a kereső box a start menüben a vista óta, azok már rég nem úgy használják, mint a Windows 95-ben. :)

(#4053) Gorneck23: hát nem tudom, nekem így 15 év alatt azért kialakultak a szokásaim, mire milyen programot használok, Windows installkor felrakom amire szükségem van, utána nem kell naponta új programokat felraknom..

[ Szerkesztve ]

(#4053) Gorneck válasza buvartacsko (#4048) üzenetére


Gorneck
titán

Leírta, hogy rengeteg\sok programot telepít...ha nem tudja mit keres úgy elég nehéz gépelni...így számára használhatatlan ez a funkció. Ezt el kell fogadni és nem kötekedni...nem a dedóba vagyunk.

Neki nem jött be és nem is fogja használni. Ennyi...

Gorneck#1239

(#4054) vlevi válasza For357y (#3983) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows+I gomb megnyomása sem segít?

(#4055) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

alkalmazások nyelváltására senkinek nincs ötlete??hol lehet beállítani mert idegesitő hogy a rendszer angol az app-ok meg német nyelven vannak

(#4056) vlevi válasza buvartacsko (#4052) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nálam valahogy mindent megtalál, egyszerűen továbbra se értem, hogy ha elindítasz egy programot, és dolgozol, akkor minek kellene váltogatni a Metro meg Desktop között.. de mind1... biztosan Te érted."
A hangnemmel én sem értek egyet, ahogy virkir beszél, de van, amiben értem mire gondol. Az, hogy ha valaki csak a hagyományos felületet akarja használni, akkor sem lehet kikerülni a metro felület használatát. Pl. normálisan akarsz böngészni, és kicsit komolyabban levelezni. Komolyabban azt értem, hogy csatolmányok, meg több accountot egyszerre átlátni, meg egyebek. Szóval egyszerű dolgokra elmegy a metro, de ha valamit tényleg csinálni kell, akkor az az első, hogy ki kell lépni belőle, és menni a desktopra. De akkor meg egyáltalán minek indítsam el?
Nekem továbbra sem szép, és nem is logikus ez a felület. Ha csak arra használom, hogy a régi start menü helyett a programok ikonjait mutassa, akkor pedig kegyetlenül hely pazarló. Ez nem is a start menü leváltása, hanem a start menü helyett valami pót-desktop. Mert inkább az akar lenni.

[ Szerkesztve ]

(#4057) virkir válasza vlevi (#4056) üzenetére


virkir
veterán

No azért az átlagstílusomra nem lehet panasz.
Csak az veri ki ha valaki direkt nem akarja megérteni amit írok és csípőből hüjjéz.
A lényeget meg nagyon szépen összefoglaltad.
Normális használatra, munkára pazarló nehézkes a két felület együtt működtetése a helykihasználásról nem is beszélve.
Egyszerűen nem vagyok képes megérteni miért nem lehet az eredeti elképzelést benne hagyni, hogy választhasson a júzer, kell neki játszadozni a metro vagy elég bőven a aero normál startmenüvel.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4058) Boonen007 válasza virkir (#4057) üzenetére


Boonen007
őstag

Persze ebben igazad van, hogy hagyják benne, de az MS nem a válogatásról híres :( . Viszont az is igaz, hogy megszokható a dolog.

(#4059) Boonen007


Boonen007
őstag

Várható bugfix vagy javítás a CP-hez vagy majd RC-ben javítanak?

(#4060) Sub-ZeRo válasza Boonen007 (#4059) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Majd nézzd a windows update-t és megtudod. Ha nem lesz, akkor csak rc/rtm -ben lesz változás.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4061) Воланд válasza Boonen007 (#4059) üzenetére


Воланд
titán

nekem mar elso nap jott egy par.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4062) raidx válasza betyarr (#4017) üzenetére


raidx
őstag

A netplwiz itt is működik mint win 7-nél és automatikusan belépted startkor.

Alvó állapotnál nem sikerült kikapcsolni a jelszó kérést.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4063) Воланд válasza raidx (#4062) üzenetére


Воланд
titán

power options --> require a password on wakeup

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4064) vlevi


vlevi
nagyúr

Nektek sikerült a Visual Studi 2011 bélát felrakni?
Virtualbox alá van telepítve a W8, és arra akartam rárakni. Próbáltam a web installert, de az az 1.2 megás exe, ami letöltődött, kb 2másodperc alatt megdöglik :(

32 bites Win7 alól a 4.1.8-as Virtualbox-on próbáltam, természetesen a 32 bites W8-at.
Holnap beviszem a melóhelyre, ott van 64 bites Win7, az alól talán jobban muzsikál a 64bites W8.

[ Szerkesztve ]

(#4065) Воланд


Воланд
titán

omg :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4066) Neil Watts válasza Воланд (#4065) üzenetére


Neil Watts
veterán

istenem.. :D

(#4067) r3dsnake válasza virkir (#4000) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ennyi erővel "F*szomnak van kedve egerészni. Miért nehéz megérteni hogy lehet gépelni is."

És miért kéne "oldalra" görgős egér? Simán lefelé kell csak. Ha meg ennyire képtelen vagy ismerkedni a rendszerrel, akkor inkább szidni kéne a metrót.

[ Szerkesztve ]

(#4068) gzbotii válasza Воланд (#4065) üzenetére


gzbotii
veterán

ezt epp mutatta a szobatarsam tegnapp mig bootolt a W8 :))

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4069) buvartacsko válasza r3dsnake (#4067) üzenetére


buvartacsko
addikt

+1, én se értem minek erőlködik, annyi újítás nem jön, hogy fontos legyen szívnia. majd használja 10 évig a win7et, mint az xp-t. mert a windows 8 csak faszverésre meg fészbúkozásra jó, nem lehet felrakni 300 programot kényelmesen, és így komoly munkára használni ! :D

(#4070) polonic


polonic
félisten

Rengeteg hiányosság és furcsaság van, ami remélhetőleg a véglegesig változni fog.

Pl a mail alkalmazás nem nyitja meg az összes hotmail levelemet. Aztán nem lehet más fiókot beállítani benne, csak google és exchange-et. A kezelés körülményes. Jobb klikk, hogy másik accountra váltsak, aztán megint jobb klikk, hogy accounton belül mappát váltsak. . .

A képnézegető, zene -és videólejátszó alkalmazások annyira fapadosak.
Nem lehet a programokban beimportálni a gyűjteményeket? El kell navigálni a desktopra, hogy importálni lehessen. . . Kicsit logikátlan.

Aztán, ha a desktropról nyitok meg mondjuk egy fullhd kamerával felvett videót, aminek mts a kiterjesztése az a desktopon nyílik meg a wmp-ben, de mondjuk egy avi már a metros alkalmazásban. Ez miért? Hol ebben a logika?

Ha desktopon ügyködöm éppen, akkor miért indulnak el egyáltalán a metros alkalmazások.

Ez az egész dolog nekem össze-visszának tűnik.

(#4071) RexpecT válasza polonic (#4070) üzenetére


RexpecT
addikt

Mondjuk ez tényleg fura, hogy a bizonyos képeket a metrós képnézegetővel nyitja meg, bár ezt egész könnyen lehet a társítással orvosolni.

(#4072) virkir válasza r3dsnake (#4067) üzenetére


virkir
veterán

Akkor használj dos-t ott gépelhetsz rogyásig vagy linuxot csak terminállal.
Az agyhalott alattad meg még mindig nem érti, hogy nem a 8-al van bajom hanem azzal a retek metro ui-val.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4073) drkbl válasza vlevi (#4064) üzenetére


drkbl
őstag

Igen, de én minden ilyet ISO-ról telepítek.

(#4074) nXu válasza virkir (#4072) üzenetére


nXu
tag

Ha már itt tartasz, akkor szólj a macskádnak, ő meg ellesz az egereddel. Nem személyeskedés akar lenni.

Tény, hogy billentyűzettel (gyorsgombok, keresés) sokkal gyorsabb a Windows használata, ám valakinek ez nem tetszik. Szíve joga, ízlésekről fölösleges vitázni. Én még mindig úgy gondolom, hogy nagyon jó a Metro.

(#4075) polonic válasza RexpecT (#4071) üzenetére


polonic
félisten

Ez kétségtelen.

A miérten van a hangsúly.

Ez így jelenleg egy összecsapott valami benyomását kelti.

(#4076) RexpecT válasza polonic (#4075) üzenetére


RexpecT
addikt

Igazából én tök fölöslegesnek tartom desktopra a metrót, mert kb. tableten, meg telón lehet jól használni ezt a felületet. Viszont gyorsaságra jobb mint a W7, illetve az uj task manager is tetszik.

(#4077) buvartacsko válasza virkir (#4072) üzenetére


buvartacsko
addikt

1000x el lett mondva, hogy nem hoz annyi újdonságot, hogy már most azonnal át kelljen költöznöd egy BETA OS-re. Maradhatsz a Win7nél, ott tudsz kattogni a Start menüben, meg függőlegesen scrollozni, és addig se jársz szarozni / fikázni ide. Már bocs !

(#4078) polonic válasza RexpecT (#4076) üzenetére


polonic
félisten

Én is, abszolút. Jó lenne, ha ki lehetne kapcsolni hekkelés nélkül.
Kipróbáltam a wp7.5-öt. Ott nagyon jó ez a felület.

Itt, pc-n sajna nem.

A task manager tényleg szuper. Vannak azért jó dolgok is benne.

(#4079) Gorneck válasza polonic (#4075) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem a két felületet próbálják szétszedni...mert ugye a lényeg az az lenne, hogy ez az OS megy minden más gépre is...szal szvsz ezek az appok nem biztos többek lesznek, mint amit egy Mango-nál láthatunk...egyszerű kezelőfelület, live integrációra kihegyezve...egyszerű beállításokkal...
Startképernyőn túlképp minden ott lesz amit szerenénk...levelezés, chat, böngészés, időjárás, kapcsolatok...stb, ha meg melózni támad kedved, akkor ott a megszokott desktop...2-3 napalatt megszoktam a két felületet...kicsit olyan volt, mintha a WP-s telóm a monitorra lenne kötve... :D De mikor visszaraktam a megszokott 7et, már jöttek a két napos berögződések és most ismét visszafogom tenni a 8at... :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#4080) vlevi válasza drkbl (#4073) üzenetére


vlevi
nagyúr

Próbáltam ISO-ból is telepíteni a WS-t, de az is pixelre pontosan ugyanúgy döglött meg :(
Pedig a Visual Studio 2010 Express olyan szépen fut virtuális Win 7 alatt...

(#4081) polonic válasza Gorneck (#4079) üzenetére


polonic
félisten

Mondon, tapis felületen nincs bajom a metro cuccal.

Pc-re egyszerűen már túl fapad nekem.

De nem is ez a legfőbb probléma. A kezdeti nem tetszik már átalakult egye fenére nálam. Hozzá tudnék szokni nagy duzzogva.

A logikátlanságok bosszantanak legfőképp.

(#4082) drkbl válasza vlevi (#4080) üzenetére


drkbl
őstag

Sajnos, nem tudok segíteni, mert nálam fizikai gépen van. Log fájlból kiolvasható valami esetleg, vagy az eseménynaplóból?

(#4083) zoli62 válasza Barthezz2 (#3783) üzenetére


zoli62
addikt

Például. idegesítő, hogy nem lehet kilépni a messaging metro alkalmazásból, azaz minden újraindulás után aktív a Live Messenger Korábban még a Windows 7-ben is be lehetett pipálni, hogy megjegyezze-e a felhasználónevet és jelszót. Ugyanaz vonatkozik a Mail alkalmazásra is. . Esetleg menetközben valaki már talált erre valamilyen megoldást, akár a Windows 8 Help-ben ,akár fórumon, hogy a Windows 8 indulása után ne lépjen be automatikusan ezekbe a programokba? Mert én nem láttam ilyet.
Én egyelőre ezt találtam, a tűzfalon lehet letiltani, legalábbis a Messaging-ot.[link]

(#4084) #41133696


#41133696
törölt tag

A Windows 8 -ban is ugyanaz a Fokozott biztonságú tűzfal van/lesz mint a Vista / Seven -ben ?

(#4085) Gorneck válasza zoli62 (#4083) üzenetére


Gorneck
titán

Local acc-val jelentkezel be?

Gorneck#1239

(#4086) Sub-ZeRo válasza #41133696 (#4084) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen. + lesz még benne egy smart screen nevű dolog, ami hasonló mint az uac, csak itt az appokat + programokat is figyel. Meg szerintem a netről jövő dologkat, mert teganp küldtek messengeren egy képet és a metro ie tiltotta úgy, hogy elszált az egész. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4087) Boonen007


Boonen007
őstag

Hogyan tudok váltani IE-ben desktop és metro mód között?

(#4088) Воланд válasza Boonen007 (#4087) üzenetére


Воланд
titán

katt a csavarkulcsra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4089) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Sziasztok, egy kérdésem volna hirtelen:
Van-e valami előhívható - értelmesen kezelhető - jumplist, ami eddig a start menüben volt? Tehát ha bindeztem oda egy pl. excelt, akkor a korábbi doksik/előzmények megjelentek tőle jobbra. Jelenleg csak úgy látok erre esélyt, ha a tálcára bindezem, amit viszont nem akarok (mivel ez úgy általánosan hiányzik)... :F

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#4090) Boonen007 válasza Воланд (#4088) üzenetére


Boonen007
őstag

Igen, de desktop módból szeretnék visszaállni metrora mert most a desktopot hozza be metróból is.

(#4091) Воланд válasza Boonen007 (#4090) üzenetére


Воланд
titán

nem tiltottad le az uac-ot? nem allitottal be mas alapertelmezett bongeszot?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4092) Boonen007 válasza Воланд (#4091) üzenetére


Boonen007
őstag

Asszem, hogy Chrome az alapértelmezett böngésző.

Szerk.: Hogy tudom alapértelmezettnek tenni?

[ Szerkesztve ]

(#4093) Воланд válasza Boonen007 (#4092) üzenetére


Воланд
titán

akkor azert nem indul el. mintha irtak volna mar ilyesmit, hogy ha mas lesz az alapertelmezett bongfeszo, akkor nincs metros ie. tedd vissza az ie-t, hogy kideruljon, tenyleg ez-e a gond.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4094) raidx


raidx
őstag

Nagyon hiányzik a régi startmenü de a metro felületet sem akarod elveszíteni?

Kattints a Tálcára jobb gombbal majd válaszd a Toolbar > Desktop parancsot. És már meg is jelenik a Desktop felirat, és egy kis nyíl, melyre kattintva megnyitja az XP-s Start menühöz hasonlatos ablakot.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4095) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

sziasztok! ma reggel felraktam a win8at, lapira. egyetlen gondom van vele. olyan lassú az internet hogy használhatatlan. egy sima google chrome letöltése és telepítése a gép szerint több mint 8 óra. egy 10 megás codec packot 30 perce tölt le a 15-ös net.. mi lehet a gond? extrém lassan telepít például skype-ot (adobe oldaláról flash-t akartam letöltni és 17kb/s-el tölti) valami korlátozás van a rendszeren vagy miért ilyen?

Üdv: Laca

(#4096) raidx válasza skylinelaca (#4095) üzenetére


raidx
őstag

Telepítetted a hálókártya driverét?
______________________________
A megszokott régi billentyűkombinációkon túl a Windows 8 6 db újat is kínál:

WIN + Q alkalmazás keresést.
WIN + W beállítások keresést.
WIN + F fájlok keresése.
WIN + I "beállítások" varázsló.
WIN + O forgatás zár.
WIN + C, egyszerűen "Start menü" és az idő / dátum.

A Windows 8 is teljes mértékben kompatibilis a régebbi shell billentyűparancsokkal, mint a WIN + D mutatja az asztalt, WIN + R megnyitja Run , WIN + L zár (lock) és a WIN + E nyílik az Explorer.
________

Ahhoz, hogy a linkeket az alapértelmezett böngésződben nyissa meg, nyisd meg a Control Panelt, kattints a Programs parancsra, majd a Default Programs, utáma pedig az Associate a file type or protocol with a program parancsra.

Keresd meg a HTTP-t és a HTTPS-t, kattints rájuk duplán és válaszd ki azt a böngészőt, amelyben meg szeretnéd nyitni ezentúl a linkeke

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4097) janihunk


janihunk
senior tag

Miért van az ha itt hagyom a gépet és az kikapcsolja a monitort akkor megszakad a net, de úgy hogy újra sem tárcsáz amíg én meg nem teszem?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#4098) KonzolKartel

Ezt a hibát lehet valahogy orvosolni?
Rengeteg ilyen glitchem van.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#4099) virkir válasza janihunk (#4097) üzenetére


virkir
veterán

Mert annyira inteligencs, hogy tudja ha nem tapizod folyamatosan a telefonod akkor minek fusson a net és merítse az akkumulátort.
Ja... hogy desktopról van szó akkor meg ennyire hüjje, hogy nem tud különbséget tenni a kettő között.
Ha nem vagy a gép előtt akkor minek akarsz netezni a torrent úgy is csak a cuna warez-ra van kitalálva.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4100) skylinelaca válasza raidx (#4096) üzenetére


skylinelaca
senior tag

igen, köszönöm a választ, de 2 restart után magától rendbejött... azóta hasít mint a villám, nekem eddig bejön :C

Üdv: Laca

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.