Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) ielektros válasza vati182 (#28995) üzenetére


ielektros
senior tag

Vezerlopult - felugyeleti eszkozok - szamitogep kezeles - lemezkezeles alatt sem latja a disk-et?

(#29002) vati182 válasza cigam (#29000) üzenetére


vati182
aktív tag

windowson belül, ha belépek vezérlőpult-felügyeleti eszközök-számítógép kezelés-lemez na ott látja a hdd-t
azt írja h felkiáltó jel kíséretében hogy dinamikus lemez... Pedig W7 alatt nem lett semmi sem módosítva annak a lemeznek is valamikor az egyik partícióján volt Windows de most már csak tárolásra volt használva...

(#29001) ielektros

Jaj pont most írtam, meg ezt én is, az előző segítőnek, hogy igen ott látja, csak ilyen formában...

[ Szerkesztve ]

(#29003) brd válasza Garsza (#28982) üzenetére


brd
nagyúr

Add ki netelérés mellett a következő parancsot: DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth, ha nem javítja meg, akkor a C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log-ba írja a problémát, amit nem biztos, hogy én végig fogok neked olvasgatni, mert gondolom, tipikus M$ log, telehányva minden szarral (megnyitom a 387692FDF8657A eljárást, sikerült megnyitni a S66647ECF metódust, ebben a 8589DE856 sort; most írtam valami jó nagy hülyeséget, de érted), a lényeg kiolvasásához idő, és ideg kell, amit csak fizetősben szoktam bevállalni.

The only real valuable thing is intuition.

(#29004) atyaatya válasza atyaatya (#28907) üzenetére


atyaatya
tag

Tud valaki nekem segíteni?

(#29005) ielektros válasza vati182 (#29002) üzenetére


ielektros
senior tag

Akkor adjal neki egy meghajto betujelet es latni fogod elvileg.

(#29006) mexel válasza mexel (#28906) üzenetére


mexel
veterán

erre csak annyi választ tud valaki, hogy mennyi ingyenes játék van a win áruházban? ( vagy itt nincs ingyenesen semmi?)

(#29007) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Azt szeretném megtudni,hogy a -Merev lemezek meghajtók-Rendszer számára fenntartott hej-hogy tudom kikapcsolni.

Vezérlőpult-Felügyeleti eszközök-Számítógép kezelés-Lemezkezelés-Lemez 1-jobb klikk- meghajtóbetűjel és elérési út módosítása - eltávolítás.használhatom ezt a funkciót.Ez az üzenet jelenik meg.

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#29008) TRob1 válasza mexel (#29006) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem most 2427db ingyenest mutat. Elég lesz? :D
Jövő héten lesz több is. :K

Sztem érdemes őket átszoktatni, van sok alkalmazás amit egyszerűen tudnak felrakni/leszedni, keresgélni köztük, ugyanúgy mint a droidnál.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29009) Fire/SOUL/CD válasza atyaatya (#29004) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. innen töltsd le a W7 32 bites Chipset Driver-t(NVidia Nforce)
2. Ez egy exe kiterjesztésű fájl, de ne futtasd! Ugyanúgy ki lehet tömöríteni, mintha egy ZIP/RAR stb lenne, ezt tedd meg, azaz csomagold ki egy mappába
3. Eszközkezelőben jobb egér a problémás eszközön/illesztőprogi frissítése és tallózd be azt a mappát, ahova a chipset drivert kitömörítetted. W8-nak meg kellene így találnia a megfelelő drivert, ha így lesz, valószínűleg újraindítást fog kérni, amit tegyél meg (ha nem kérné, akkor is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29010) Garsza válasza brd (#29003) üzenetére


Garsza
veterán

Ok holnap megpróbálom már csak reggel leszek otthon. Holnap tudsz esetleg segíteni ha a tanács amit adtál nem működne, mert mintha már próbáltam volna ilyen parancsot. DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth a részlegesét nem biztos hogy szerepelt benne.

(#29011) brd válasza baboss (#29007) üzenetére


brd
nagyúr

Az egy általános figyelmeztetés, távolítsd el nyugodtan a betűjelet, a rendszer működéséhez ahhoz a partícióhoz nincsen szükség betűjelre.

The only real valuable thing is intuition.

(#29012) cigam válasza vati182 (#29002) üzenetére


cigam
félisten

Jobklikk, és "Lemez újraaktiválása", vagy hasonló menüpont? Most nincs elöttem W8-as gép.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29013) baboss válasza brd (#29011) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R

(#29014) vati182 válasza cigam (#29012) üzenetére


vati182
aktív tag

most nincsen otthon aki miatt írtam, így nem tudom biztosra de akkor mint meg tudja írni hogy ez a módszer megy e akkor visszajelzek, neked ezzel kapcsolatban, és köszi

De ugye z a reaktiválás nem töröl mindent? mert, tele van fontos adatokkal a hdd(újra aktiválás)

[ Szerkesztve ]

(#29015) mexel válasza TRob1 (#29008) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, akkor azt hiszem az lesz :)

(#29016) StLui


StLui
veterán

lehet kicsit off:
XP alatt outlook express-t használok, invitel.hu email címre, most váltok, gépcserével együtt, win8-ra, de itt nincs ugye outlook express. Hogyan és mibe tudom a leveleket átmenteni, gmail-be szeretném, de jó lenne (ha muszáj) outlook.com is?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29017) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

8-on 32-bitesen hány ramig van támogatás 3 vagy 4GB-ig, pontosan?

(#29018) Drag77 válasza StLui (#29016) üzenetére


Drag77
senior tag

Szerintem az outlook.com -al jobban jársz(store miatt úgy is kel).
Reggelj egy címet és utána ha, belész a beállításoknál feltudod venni, hogy leszedje és küldjön az inviteles cimed nevében. Ez a reggelt fiokod lesz utána ms accountod, login neved is a gépbe akár + skydrive ...stb.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#29019) StLui válasza Drag77 (#29018) üzenetére


StLui
veterán

Ez ok, csak a már meglévő leveleket, hogy importálom át?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29020) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Hogyan tudok nyelvet váltani Windows 8 -ban?

Letöltöttem a magyar nyelvi fileokat (Windows ajánlotta fel a váltáskor), majd kérte hogy indítsam újra, de semmi sem történt. Gondoltam aktiválnom kell, visszamentem a languages részbe de semmi. Ott van, hogy magyar, de nem display nyelv hanem csak beviteli és nem lehet display re állítani mert nincs ilyen opció

(#29021) Psychonaut válasza Ice&Lime (#29017) üzenetére


Psychonaut
addikt

4GB-ig minden 32bites Windowsban. De ez RAM + VRAM együtt.

(#29022) Zoktondi válasza Garsza (#28967) üzenetére


Zoktondi
csendes tag

Nézd meg a : c:\Windows\Microsoft.NET\Framework mappát. Én úgy jártam, hogy vagy a Win8 vagy valami progi rakta fel de egyszercsak fenn volt. Ez is oka lehet, hogy nem akar feltelepülni.

[ Szerkesztve ]

(#29023) Ice&Lime válasza Psychonaut (#29021) üzenetére


Ice&Lime
veterán

egy 4Gb-os laptopnál, ami nem dedikált vga-s és nem is amd apu-s, hanem intel integrált, akkor ott nem sok értelme van a 64-bitnek átlag felhasználásnál igaz?

(#29024) Psychonaut válasza Ice&Lime (#29023) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem.

(#29025) Ice&Lime válasza Psychonaut (#29024) üzenetére


Ice&Lime
veterán

én is így gondoltam. :)

a másik, csak sokszor azt nem értem, hogy pl 2GB rammal árult és ráadásul alacsony teljesítményű processzorú laptopokhoz is 64-biteset tesznek fel, legalább azokra tennének 32biteset :F

[ Szerkesztve ]

(#29026) Zoktondi


Zoktondi
csendes tag

Egy kis segítségre lenne szükségem. Sima userként voltam bejelentkezve mivel itt szinte semmi lehetőségem nem volt szinte semmire XP-hez viszonyítva átváltottam Rendszergazdára itt kezdődtek a problémák. Már az gyanús volt, hogy ez kb 5 percig tartott és közben a következő üzenet jelent meg a képernyőn: " Alkalmazások telepítése". Kicsit félresikerült a váltás Rendszergazdára.A következő változásokat tapasztaltam: Asztali ikonjaim jó része eltünt ezt még tudtam orvosolni a c:\Users\*****\Desktop mappa tartalmát átmásoltam a c:\Users\Rendszergazda\Desktop mappába. De minden progim olyan szűz mintha most telepítettem volna fel a Total cmd pl. angolul jött be és minden mást is újból kellett configolni benne. Opera, Chrome tök üres semmi előzmények pedig az nagyon fontos volna, ha tudnám a könyvjelzőket, előzményeket stb a "másik" operából ebbe az újba importálni. Nem tudom hova tette az újat rejtettben sem találtam dátum alapján próbáltam keresni. Előző Windowsokban úgy emlékszem nem így működött a dolog. Úgyhogy vigyázni a felhasználó váltással !

[ Szerkesztve ]

(#29027) Psychonaut válasza Ice&Lime (#29025) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hátránya sincs semmi a 64bitesnek, és például abban az esetben ha memóriát bővít az ember, nem kell újratelepíteni a rendszert.

(#29028) Ice&Lime válasza Psychonaut (#29027) üzenetére


Ice&Lime
veterán

egy intel celeronos laptopot van értelme 4GB fölé bővíteni? szerintem nem sok értelme van.
szerintem azok inkább 3-5GB-tal legyenek 32-biten, úgy értelmesebb.

(#29029) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az ESET NOD6 mellett a műveletközpont ikonja a tálcán néhány másodpercenként egy ablakot felvillant, mintha néhány tized másodpercre a védelem kikapcsolna. Tapasztaltok-e ilyet más védelmi szoftvernél is, vagy ez csak az ESET hibája?

(#29030) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van pár dolog, amit win telepítés után szoktam beállítgatni, kérdés, valahogy be elhet ezeket adni a DISM-nek, hogy eleve ilyen módosításokkal települjön a windows?

0. Telepítési beállítások: Régió, billentyűzet, időzóna, PC neve, adminjelszó, oobe beállítások
1. Hibernálás kikapcsolása (parancssor, powercfg hibernate off)
2. Kikapcsolóikon a tálcára
3. Pagefile méretezése (paranssor, wmic pagefileset ...)
4. Induláskor egyenesen ugrás az asztalra (registry, winlogin\shell módosítása vagy task schedulerben explorer indítása)
5. Energiatakarékossági beállítások: pl laptop fedelének lecsukásakor NE aludjon, stb.
6. Pár szolgáltatás lekapcsolása (defender, security center - lévén 3rd party védelmet használok)
7. IE10 konfigurálása (pár extra biztonsági beállítást, pl javascript blokkolást, activeX szűrést és TPL lista hozzáadást szoktam csinálni)

Ezek - a 4es pont kivételével mind olyan dolgok, amit akkor is beállítok, ha másnak teszem fel a win8-at, és egyszerű lenne, ha vagy rögtön a telepítő iso-ba bele tudnám égetni, vagy telepítés végén 1db scipt+1 registry file futtatásával megoldani. Persze csak tiszta M$ módszer érdekel, nem akarok 3rd party cuccokkal belepiszkítani a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29031) soundsonic válasza GEPESZ66 (#29029) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Nálam aktivált win8-on és szintén rendes eset smart security 6 licencel nincs ilyen hibám már. Javaslom, hogy vedd fel a support-al a kapcsolatot az eset eszközök menüje alól.

(#29032) StLui válasza StLui (#29016) üzenetére


StLui
veterán

Nincs erre valakinek ötlete? vagy hogy merre keresgéljek magyar nyelven?
Köszi!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29033) GEPESZ66 válasza soundsonic (#29031) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Újságos kóddal használom.
Felvettem a kapcsolatot a Support-al.
Csináltattak velem egy diagnosztikát, egy exe fájlt kellett lefuttatni.Ezt elküldtem nekik, s továbbították a fejlesztőknek.A válasz még folyamatban van.
Az interneten ha rákeresek arra, hogy "WIN8 műveletközpont villog", akkor látni lehet, hogy másnál is van ez a probléma.
Egyébként csökkentett módban a program eltávolítójával töröltem, majd újraraktam. Néhány napig jó volt, majd ismét produkálta a hibát.
Egyébként a Mobile Security sem teljesen bugmentes, ha az Android-os telefon állapotsorából elindítom a programot, akkor mindig akarja az összetevőket inicializálni. Azt mondta a Support, hogy talán márciusban kijön a 2-es verzió, amiben ezt már javítják.

(#29034) soundsonic válasza GEPESZ66 (#29033) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Anno amikor nálam is fent állt ez a hiba, írtam a support-nak és nagyon gyorsan jött is a válasz,hogy min és hogy állítsak. Igazából teszt üzemmódba kellett kapcsolnom. Mivel az a rendszer instabilizációját okozhatja, pár nap múltán inkább uninstalláltam és használtam egy darabig ingyenes védelmet. És kb egy hónapja az újratelepítés után már nem jelentkezett a probléma.

(#29035) cigam


cigam
félisten

Az IE"light"-ból hogyan tudom működésre bírni a fórum gombsorát?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29036) GEPESZ66 válasza soundsonic (#29034) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezt a teszt módot javasolták nekem is, hogy így futassak le egy frissítést.Nem segített.Ahogy írtam, tudnak a problémáról, de hogy mi okozza, azt még nem tudták megmondani.

(#29037) negyven2 válasza cigam (#29035) üzenetére


negyven2
veterán

Gondolom a Link és a Kép beszúrása gombra gondolsz. Azt egyelőre sehogyan se :F .

Az egyetlen mód rá, hogy betanulod a kódokat és beírod manuálian.

“The Wasteland’s got its own Golden Rule: Thou shalt get sidetracked by bullshit every goddamn time.”

(#29038) Garsza válasza Zoktondi (#29022) üzenetére


Garsza
veterán

helló és mit nézzek abban a mappában? Vagy mit kell törölni?

(#29039) Steelmanus válasza brd (#29003) üzenetére


Steelmanus
addikt

A C:\Windows\Logs\CBS mappabol eltavolithato az a ket tomoritett fajl, vagy jobb ha ott marad.

(#29040) cigam válasza negyven2 (#29037) üzenetére


cigam
félisten

Igen, igen arra :O

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29041) Psychonaut válasza Ice&Lime (#29028) üzenetére


Psychonaut
addikt

Teljesen mindegy, mert hátránya semmi a 64 bites Windowsnak. 0. Zéró. Maximum felesleges.

(#29042) negyven2 válasza cigam (#29040) üzenetére


negyven2
veterán

Akkor marad az a megoldás amit linkeltem és amit én is használok WP7-en. Be kell pötyögni.
de hamar rátanul az ember.

“The Wasteland’s got its own Golden Rule: Thou shalt get sidetracked by bullshit every goddamn time.”

(#29043) brd válasza Steelmanus (#29039) üzenetére


brd
nagyúr

Ha ez kérdés, akkor igen (de akkor miért nem kérdőjel van a végén? ;) ), ezek csak logok (nézz bele a tömörített file-ba, korábbi logok vannak bennük). Mondjuk nem tudom, miért pont ez a pár száz KB zavar a Windows pazarlása mellett. :D

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#29044) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Mi olyan programot tudtok mondani win 8-ra, amivel a belső hálózatot tudom monitorozni, sebességet mérni?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#29045) ielektros válasza McSzaby (#29044) üzenetére


ielektros
senior tag

Task Manager

(#29046) cigam válasza Psychonaut (#29041) üzenetére


cigam
félisten

Nem feltétlen. Attól függ milyen progikat futtat. Pl. az EDIUS 6.0 fel sem települ W8 64bitre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29047) McSzaby válasza ielektros (#29045) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#29048) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Esetleg erre valaki? Megköszönném... :DD

[link]

(#29049) Steelmanus válasza brd (#29043) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csak kivancsisagbol kerdeztem, amugy betomoritettem es athelyeztem egy masik particiora.
Nem a 10 MB zavar, csak erdekelt hogy mi lesz ha kiveszem onnan.

(#29050) Zoktondi válasza Garsza (#29038) üzenetére


Zoktondi
csendes tag

Azt kell megnézni, hogy a " v3.5 " szerepel-e nálad a listában, mint azt láthatod nálam igen. Ha nincs akkor fel kell telepíteni és akkor más a baj nálad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.