Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Воланд válasza Sub-ZeRo (#4199) üzenetére


Воланд
titán

foleg, ha voltak olyan ugyesek a programozok es teljesen kivettek a shellbol. vagy ha nem is vettek ki, akkor meg ugy osszedrotoztak a start kepernyot az egyebb ujdonsagokkal (uj explorer, uj feladatkezelo), hogy kikapcsolas utan a user kap egy windows 7-et, csak a winver parancs megadasa utan fogja latni, hogy "jah, ez win8". :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4202) miresz válasza Sub-ZeRo (#4199) üzenetére


miresz
veterán

Az XP-s kinézet annyira nem hiányzik... :DDD Sőt én egészen jól elvagyok a startmenü nélkül,ha a ball alsó sarokban nyom az ember egy jobb gombot ott van minden ami kell. :K

[ Szerkesztve ]

(#4203) megalover válasza miresz (#4202) üzenetére


megalover
tag

Azért nem minden, és nem pont úgy mint a korábbi win verziókban jól megszokhattuk...
Sub-Zero: azért én egy ilyen buhera programot nem biztos hogy mindenkinek mernék ajánlani. Az általam kipróbált módszer viszont biztonságos... Elvileg, ugye ez még csak egy teszt-rendszer! :P

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4204) raidx


raidx
őstag

Mégis lehet Startmenü a Windows 8-ban.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4205) Воланд válasza raidx (#4204) üzenetére


Воланд
titán

lol

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4206) Neil Watts válasza Воланд (#4205) üzenetére


Neil Watts
veterán

Hát ja, lol :D Akkor volt ám a facepalm amikor rámentem a linkre. :D

(#4207) vlevi válasza raidx (#4204) üzenetére


vlevi
nagyúr

Számítottam rá, csak nem számítottam rá, hogy a megjelenés után 6 nappal már készen lesz :)

(#4208) miresz


miresz
veterán

Nah,minimalizálva minden. Ami kell az a metróban rögzítve. :) Desktop

[ Szerkesztve ]

(#4209) megalover válasza vlevi (#4207) üzenetére


megalover
tag

Hát úgy látszik ügyesen megoldották, bár nálam ez egy kicsit túl van méretezve. Azért kipróbálom, egy tesztet még megér(het).

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4210) spammer


spammer
veterán

Nekem eltűnt a metros IE. Nincs sehol, kereső is csak a desktop verziót találja. Nem használom, de érdekes, miért tűnt el és hova. :F Store-ból meg nem letölthető.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4211) kleinguru válasza spammer (#4210) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha nem az az alapértelmezett böngésző, akkor állítsd vissza:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4212) csabi2008 válasza miresz (#4208) üzenetére


csabi2008
tag

Jo a hattered :) tudnal ra dobni egy linket? :)

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4213) miresz válasza csabi2008 (#4212) üzenetére


miresz
veterán

(#4214) spammer válasza kleinguru (#4211) üzenetére


spammer
veterán

Lehet, hogy az a baj, mert nálam a Firefox az alapértelmezett. Mondjuk ettől nem tudom miért kell teljesen eltűnnie a metros IE-nek, sok értelme nincs.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4215) Boonen007 válasza spammer (#4214) üzenetére


Boonen007
őstag

Hol találom az action centert mert véletlenül kikapcsoltam a defendert és ott lehet vissza kapcsolni? :S

(#4216) zoli62 válasza Gorneck (#4085) üzenetére


zoli62
addikt

Igen.

(#4217) spammer válasza Boonen007 (#4215) üzenetére


spammer
veterán

Control Panel, de a Defender is megtalálható ott.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4218) Воланд válasza Boonen007 (#4215) üzenetére


Воланд
titán

windows gomb + w, action center bepotyog.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4219) Freddycom válasza Boonen007 (#4215) üzenetére


Freddycom
őstag

De ha még angolul is tudod, miért nem keresel rá, má' nem azért?

(#4220) vOrOn


vOrOn
tag

Hmm, érdekes.

slmgr -dlv

...
Remaining Windows rearm count: 1000

(#4221) spammer


spammer
veterán

Cut the rope-ban elveszett az összes csillagom, pedig már a 2. box-ban voltam. :F :W Egyszerűen valami lenullázta az egészet..

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4222) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, bedöglött a Virtualboxos Win8 telepítésem. Megpusztult, állandóan újraindul, még akkor is, ha boot és a jelszó beírása után nem nyúltam hozzá, csak a desktop volt bennt. 1-2 perc, és restart.
Letöröltem, kipróbáltam a VMware playert. Érdekes módon ez név szerint nem ismeri a Win8-at, csak a 7-et, de látszólag sokkal gyorsabb rajta a win8, mint virtualbox alatt. És még a Visual Studio 2011 béta install is elindult.

Egy dolog volt furcsa. Telepítéskor nem talált netet, ezért csinálnom kellett egy local accountot, és azzal belépni. Annak nincs jelszava, úgyhogy rögtön, kérdés nélkül belép azzal. Ha majd egyszer sikerül megtalálni a logoff gombot, akkor be tudok majd lépni valahogy a live-os címemmel?

(#4223) vlevi


vlevi
nagyúr

Nos, ez lesz a gond a metróval. Felraktam a szűz üres Win8-ra a Visual Studio 2011 bélát, és ez lett a start képernőből:
Bakker, ha 1 progi telepítése így teleszemeteli, akkor mi lesz ebből néhány hónap múlva :F

[ Szerkesztve ]

(#4224) Воланд válasza vlevi (#4223) üzenetére


Воланд
titán

karbantartod. a start menud ugyan igy nezne ki, csak ott mappaban van a csomo szemet, meg nincs annyira szem elott.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4225) Barthezz2 válasza pzstm (#4132) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Beletegyem? :DDD

(#4224) woland_y2k: Meg így szvsz sokkal könnyebb karbantartani. Belenézel a start menübe, ahol ott van egy rakat ezafenetudjami nevű mappa, aztán nézd végig mindet, melyikbe mi van, ami már nem kell.
Itt meg feltettem egy programot, leirtottam a cuccait, és el van intézve, nem pedig mappákba kell túrni, hogy kiszedjem a felesleget, arról nem is beszélve, hogy a program eltávolítás után, azok a mappák szerettek ottmaradni..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#4226) vlevi válasza Воланд (#4224) üzenetére


vlevi
nagyúr

"karbantartod."
Na, ez az, amire nem vagyok hajlandó :)
Hogy én a gépemmel foglalkozzak. Nem én vagyok a gépért, pont fordítva. Működjön úgy, hogy nekem is jó és kényelmes legyen.
De még azt mondom, talán, ha gyorsan el lehetne takarítani az ikonokat. Mondjuk, ha lehúzom a képernő aljára. De az nem megy, mert akkor csak átrendezi. Jobbegér, aztán alul kiválasztani, hogy "unpin from start". Szóval macerás...

"meg nincs annyira szem elott."
Hát ez az. A fő programot kiteszi a desktopra, taskbarra, vagy ahova akarom, a többi, nemlényeges lom pedig megy a start menübe. Sosem találkozok vele. Itt viszont szem előtt van, és rövid idő alatt egy átláthatatlan kupac lesz belőle. Mert itt még könyvtárakba sincs rakva. Pl. mi a t*k*m az a welcome? Mihez tartozik? Mert most még tudom, hogy a VS-n kívül mást nem raktam fel, tehát valószínűleg oda való. De lehet, hogy már a firefox, vagy a winrar dobta fel.

[ Szerkesztve ]

(#4227) kiskaktusz válasza vlevi (#4226) üzenetére


kiskaktusz
addikt

"karbantartod."
Na, ez az, amire nem vagyok hajlandó

Gratulálok :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4228) vlevi válasza kiskaktusz (#4227) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem úgy nem vagyok hajlandó, ahogy te érted. Arra nem vagyok hajlandó, hogy minden telepítés után még én pakolgassam az ikonokat oda, ahova szerintem való. Főleg, amikor újra kell telepíteni a gépet, és vagy 40 progit felrakok egyszerre, akkor mindegyik után álljak le, és a szemetét takarítsam el a startról? Mert ha nem teszem meg, akkor a harmadik után már foglalmam sem lesz, hogy mi mihez tartozik? És tegyem mindezt csak azért, hogy azt a 8-10 gyakrabban használt programot gyorsan megtaláljam? Mert a többi, ritkán használtat eddig is úgy indítottam, hogy start menü, beírtam 2 betűt a nevéből, és elindítottam.
Mert eddig mi volt? A telepítő megkérdezte, hogy tegyen-e ikont a desktopra, start menübe, quick launchra, satöbbi. És ha nagyon kellett, akkor még oda tudtam tűzni a taskbarra is, hogy mindíg elől legyen. De most? Minden oda van hajítva egy random elrendezésben a képernyőre. Tényleg olyan lesz mint marinéni desktopja 3 év után, 200 ikonnal.

[ Szerkesztve ]

(#4229) kiskaktusz válasza vlevi (#4228) üzenetére


kiskaktusz
addikt

a metro-t nem úgy kell elképzelni, hogy azt majd neked "nézegetni" kell. Nem, ránézel, amíg elindítasz 1 alkalmazást. Ennyi. Megnyomod a win gombot, elkezded gépelni a szoftver nevét, kidobja a kereső, elindítod. Nem kell azt bámulni, sem nézegetni.

Értsük már meg, hogy miért van metro...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4230) cashback válasza kiskaktusz (#4229) üzenetére


cashback
őstag

Ez is egy elképzelés... de ha már valamit csinálnák az miért nem szép és praktikus?
Sajnos ez a metro egyikbe sem esik bele. :((

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#4231) kiskaktusz válasza cashback (#4230) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Hadd ne kelljen belemennem 1 szubjektivitáson alapuló vitába... Kinek mi szép és praktikus.. :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4232) buvartacsko válasza vlevi (#4223) üzenetére


buvartacsko
addikt

Én eléggé nyilvánvalónak érzem, hogy ez meg lesz oldva... higgyétek már el hogy ez nem a végleges Windows 8! Ez csak BETA!

[ Szerkesztve ]

(#4233) skylinelaca válasza skylinelaca (#4100) üzenetére


skylinelaca
senior tag

mégsem oldódott meg, megint belassult a net.... a 15mbit-es internetemet 0.25mbitesnek érzi... mellette az asztali gépen meg 17mbit-et mértem. mi lehet a gond? telepítésnél feltettem a wifi driverét, de most a telepitő nem is reagál arra ha el akarom indítani.
ja igen, és csak a letölést nem bírja, feltöltés maxon megy! mérés

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#4234) Sub-ZeRo válasza skylinelaca (#4233) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbálj meg egy hálókártya drivert ráeröltetni, hátha akkor jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4235) vlevi válasza buvartacsko (#4232) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyon ajanlom nekik hogy megoldjak :-)
Ugylatszik a win7 nagyon elkenyezttett minket mert emlekeim szerint a w7 az elso publikus beta megjelenese ota tokeletes. Ezen viszont van meg mit reszelni. Persze vadonatuj ui es csak elesben derulnek ki azok a dolgok amire a tesztelok nem gondolnak, de az ikonok kezelesere gondolhattak volna. Vagy gondoltak ra es meg hozzanyulnak csak kiadtak igy is? A metros appoknal is ott figyel a felirat, hogy 'app preview'

(#4236) Boonen007


Boonen007
őstag

Én amit nagyon hiányolok a metro UIból az, hogy a saját telepített programodnak nem lehet csinálni normális csempét sajnos :O

(#4237) wwhy válasza vlevi (#4226) üzenetére


wwhy
veterán

'egggyetértek'
amúgy tetszik, de amikor a metróban/asztalon feltűntek az uninst fájlok, na akkor kicsit ideges lettem; mi vagyok, én, karnagy, hogy hadonásszak az egérrel jobbra-balra? ;] Egy téglába kérek egy sw-t, minden elemével, mintha csak könyvtár lenne, 'oszt csókolom.

Nyomtató gond megoldva: vista x64-es drivert kicsit átírva sikerült win95/98 óta nem használt hardver keresése/hozzáadása módban (Device manager) hozzáadni.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4238) buvartacsko válasza vlevi (#4235) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerintem nem a Windows sara, hogy a programok fejlesztői, miket dobáltatnak bele a Start menübe de mind1.. :)

(#4239) vOrOn


vOrOn
tag

Én múlt év október óta használom DP-ut, tegnaptól CP-ut.

Ami látványosan javult Win 7-hez képest - USB sebesség, boot/shutdown idő, ez főleg régebbi gyengébb gépen, ötezres fordulattal fékező vincseszterrel észrevehető.

Start menü eltűnését megszokott formájában önmagában nem találok problémának.
Inkább az azon elhelyezett alkalmazások melletti "gyakran használt" listáját hiányalom.

Olyan nincs, hogy valamivel nem kell foglalkozni. Az összes általam használt op. rendszeren van egy majd két-három hetes átfutási időszak (ezt be tudnám sűríteni pár órás feszült állítgatásba telepítés után, de lusta vagyok desktopon szórakozni ennyire), amikor mindent kényem-kedvem, ízlésem szerint "berendezek".
Utána jön az, hogy "csak használjuk mint Bob csimpánz a banánpép adagoló gombját", amíg nem jön valami oxigénfogyási túlzott tuning/optimalizálós roham vagy jól sikerült frissítés.

(#4240) csabi2008 válasza miresz (#4213) üzenetére


csabi2008
tag

Koszonom szepen! :)

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4241) virkir válasza buvartacsko (#4238) üzenetére


virkir
veterán

Mondtam, hogy nem álok le veled de megpróbálom mégegyszer normálisan.
De a win sara, hogy ezeket hogyan rakja ki.
Vegyünk egy friss telepítést ahol fel raknál mondjuk 10-20 programot.
Abba most ne menjünk bele mennyire jól írják meg ezeknek a telepítőjét a startba beépülés szempontjából mert tudjuk, hogy a legtöbb esetben szarul.
Első eset win7:
Felrakod a programokat amik létrehoznak a startmenűben 20 könyvtárat könyvtáranként mondjuk 5 fájlal számolva ez 100 darab szükséges vagy szükségtelen hivatkozás.
Ezután belépsz a könyvtárakba és kihúzod valahova a neked kellő 1-2 shortcut-ot programonkét, majd törlöd 2 kattintással az egész könyvtárat amiben maradt a 3-4 szemét shortcut.
Mindezt azután, hogy felpakoltad a neked kellő összes alkalmazást mivel szépen név szerint voltak könyvtárba rendezve.
Második eset win8 merto ui start képernyő.
Felrakod a programokat amik létrehoznak a startmenűben 100 darab szükséges vagy szükségtelen hivatkozás.
Itt már két választásod van vagy törlöd az egészet és kezded keresővel bogarászni, hogy éppen mi kéne neked, majd ki pineled vagy egyenként kattintgatva ki pineled a startmenűből a felesleges shortcut-okat. Ha még esetleg be tudod azonosítani mi mihez tartozik.
Szerinted melyik megoldás a kényelmesebb gyorsabb?
Arról most nem beszélve amit vlevi is írt, hogy a 7 a publikus béta kezdetétől messze bugmentesebb volt mint ez. A 8-at ilyen állapotában én inkább alfa verziónak titulálnám ne bétának.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4242) megalover válasza vlevi (#4235) üzenetére


megalover
tag

Erről a szemetelésről annyi a véleményem, hogy csak idő kérdése és ez is megoldódik majd. Mert most ugye minden program amit telepítesz korábbi win verzióra készült, amihez még nem volt Metro UI-s startfelület. Ha majd megjelennek a kifejezetten win8-ra szánt telepítök, ott gondolom minden setupnál meg lesz majd a kérdés - akarod-e vagy sem a Startoldalas linket/csempét (ahogy ugyanez megvan a Start-menü esetében is a legtöbb eddigi proginál!!) szóval csak ki kell várni az új program verziókat - szerintem ennyi!

Tehát ez sem a windows "hibája" ne okoljuk már mindenért az oprendszert... ;)

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4244) megalover válasza buvartacsko (#4243) üzenetére


megalover
tag

Én megadtam a magyarázatot hogy mi lehet a baja nekije - meg a hozzá hasonló problémázóknak.... ;]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4245) polonic válasza buvartacsko (#4243) üzenetére


polonic
félisten

A negatív véleménynyilvánítás az trollkodás lenne? Bocsi, ezt nem tudtam. . .
Ezek szerint nem lehet beírni semmi negatív dolgot?

De persze a pozitív dolog az mehet tonnaszámra. Az nem unalmas, az nem trollkodás?

(#4246) kleinguru válasza buvartacsko (#4243) üzenetére


kleinguru
addikt

Minden tisztelettel, de nekem is "normális" hardver van alatta, s eléggé (khm) nem volt jó:))

Akinek meg nem tetszik és leírja az nem trollkodik:R!

Egyébként irigyellek, mert én is szerettem volna használni, de nem működött rendesen:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4248) virkir válasza megalover (#4244) üzenetére


virkir
veterán

Volt igazság abban amit leírtál de...
Ahhoz, hogy metro app-al lehesen megoldani mindent kell még 100 év és-vagy soha mert nagyon jól tudjuk, a korlátait jelenleg.
Drag&drop hiánya, egyszerre max 2 metro app-ot lehet futtatni stb.
Ezek miatt munkára használni ha nem is lehetetlen de mindenképpen nehézkesebb mint a hagyományos desktop-ot.
Namost emiatt szvsz nem fogják nagyon törni magukat a programok készítői a metro integrálással.
Meg azt sem tartom kizártnak, hogy a véglegesbe visszarakják a hagyományos startmenü választásának a lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4249) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Megkérnék mindenkit, hogy ne csináljunk bolhából elefántot. Akinek tetszik, használja, akinek nem tetszik, az pedig nem. Felesleges elvi kérdést csinálni a dologból, mert nincs két egyforma ember, aki egyféleképpen vélekedne szubjektíven megítélhető dolgokról.

Ebből kifolyólag a személyeskedésbe fajuló vitát itt hagyjuk is abba! Ez főleg virkir-re és buvartacsko-ra vonatkozik!

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#4250) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönjük, ez már kellett.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.