Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) btudos


btudos
veterán

Az alapértelmezett komponensként jelnlevő csempék színével nem lehet semmit kezdeni? Egyelőre zavaró, hogy az általam telepített programok csempéi az általam választott színűek, de a Store-ból szerzett programok csempéi nem átszínezhetőek, legalábbis nem találok ilyen lehetőséget :( Szeretnék egy hasonlóan egységes, csak pár ponton megtörő felületet kreálni, mint a WP7-es telefonomon.

Azon túl, hogy nekem bejön a Metro UI, én egyfajta rejtett asztalként tekintek rá... Sokkal többminden elfér rajta, mint a hagyományos Start menün, nem kell az amúgy ritkán látott Dekstopot, adott esetben a tálcát teleszemetelnem ikonokkal, mert egy gombnyomás és mindent elérek, ráadásul sokkal több programot látok, mint a Start menün, nem is igazán értem, miért sírnak sokan érte.. A felület kinézete szubjektív, ez tény, de nem lehet örökké nemet mondani a fejlődésre, és a Start menü funkcionális kiterjesztése szerintem igenis egy jó irányba történő fejlődés. Elsődleges rendszerként használom a Win8-at (igaz egy másodlagos gépen), és az egyetlen problémám az, hogy az egeret a sarokba húzva (egy sarokban elhelyezkedő böngésző-lapfül pl.) akaratom ellenére megjelenhet az app switcher... Eddig talán ez az, ami valóban zavar, minden másra kis megszokás után ráéreztem. A rendszer marad a gépen, ami így többet van használva mint előtte Win7-tel, hiszen az elsődleges erőforásként használt asztali gépen is az fut, a laptopot csak otthonomtól távol használtam/használom.

A kezdeti tapasztalatokról ennyit, én látok desktopon is értelmet az új Start menüben, az optimalizált erőforráskezelésnek meg gondolom mindenki örül, nyilván a végleges kiadásig rengeteg fog fejlődni a rendszer, de nekem jelen állapotában is a mindennapokban használhatónak tűnik. (Csak azt a fránya halat, azt érteném meg. :P )

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4702) oO7 válasza btudos (#4701) üzenetére


oO7
őstag

csempéknek (tudom... lapkáknak) van egy alapszíne és a fejlesztők eldönthetik, hogy átlátszó csempedizájnt csinálnak ami így alkalmazkodik a rendszer színéhez, vagy egyedi hátteret adnak meg...
tehát nem fogod tudni csempénként váltogatni a színt, egy témát adhasz meg és azt vagy felveszik az appok vagy nem, de ez ellen semmit nem tehetsz..

a hal pedig az a bionyos betta hal... a rendszer béta állapotát szimbolizálja, nyilván el fog tűnni a végleges verzióban... vagy az zavar, hogy origami hal? :D

(#4703) btudos válasza oO7 (#4702) üzenetére


btudos
veterán

Igazából már megszerettem :D Kis barátom meglepett, mikor egyszercsak a telepítéskor megjelent, és jónéhány percre odaköltözött a képernyőre,
nem igazán értettem hogy most ez mi... :))

Sajnálatos felfogás ez a rögzített lapkaszín, nem zavar különösebben, de esztétikailag szebb lenne, ha egymáshoz passzoló lapkákat tudnánk létrehozni, egy egységes design-t létrehozva ezzel a Start menün belül :F

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4704) oO7 válasza btudos (#4703) üzenetére


oO7
őstag

nem... nagyon sivár, nagyon "steril" lenne ha minden lapka egyszínű lenne... és bár láttam már nagyon kreatív ötleteket arra, hogy egy ikonnal miképpen lehet eljátszani a csempe eredeti színével, de például egy Adobe Readernek a háttérszíne egyszerűen piros és kész... és nagyon sok másik alkalmazás van aminek a brandjéből eredően megvan a maga színe.

(#4705) Hennet


Hennet
aktív tag

sziasztok
driverereket ehez külön keressem, vagy jók az eddigiek is?
(bár sose találtam értelmeset :()

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#4706) eziskamu válasza oO7 (#4702) üzenetére


eziskamu
addikt

És a Metro felület háttere változtatható?

(#4707) Воланд válasza eziskamu (#4706) üzenetére


Воланд
titán

igen, de a szin es hatterminta is csak elore definialt lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4708) eziskamu válasza Воланд (#4707) üzenetére


eziskamu
addikt

Én nem definiálhatnám előre :DDD ?

(#4709) Воланд válasza eziskamu (#4708) üzenetére


Воланд
titán

nem. igy nez ki a dolog.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4710) Taifa Díaz válasza Hennet (#4705) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

VGA-hoz van már konkrétan ehhez a rendszerhez illesztőprogram, AMD/ATi és nVidia oldalon is.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#4711) pzstm válasza fatallerror (#4699) üzenetére


pzstm
titán

huuuu hát már nem teljesen emlékszem mindre, illetve van olyat amit visszavonnék. Pl. photos csempén miért nem tudok megadni saját helyet. Vagy ha van skydrive-facebook albumok amiket megtalál miért nem lesz előlük diavetítés a live tileon. (aztán rájöttem hogy egyedi helyet hogy lehet beállítani :D)
emailnél nem tudok egyedi pop3/iMAP hozzáférést beállítani....

meg tudomisén még mit...de ezek elsőre szúrták a szememet.

jah meg el akarom töröltetni az idióta geoplicyjüket :DDD (nem tudok xbox appba bejelentkezni stb...)

viszont nemrég fedeztem fel, hogy bal felső sarokba ha viszem az egeret, akkor megjelenik ugye a legutolsó megnyitott app. Ha elkezdem lejjebb húzni, akkor bal szélen kilistázza az összeset ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4712) pzstm


pzstm
titán

Latest known Windows 8 build 8313.0.winmain.120315-1629

Az sem kizárt, hogy hamarosan újabb infókat kapunk/kapok a Windows Live újításairól és (bár tudom senkit nem érdekel már :DDD ) a Windows7 SP2-ről ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4713) raidx


raidx
őstag

Adott egy Intel D510MO Atomos gépecske. Szépen megy a srácnak rajta a Win 8 cp csak minden újraindítás/felélesztés esetén elfelejti a hálókártyát. Sima hibakeresés után viszont működik. A kártya eredeti drivere van fent.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4714) raidx


raidx
őstag

Miért lett belőle kettő?

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4715) Gorneck válasza raidx (#4713) üzenetére


Gorneck
titán

Frissebb driver?

Gorneck#1239

(#4716) Sub-ZeRo válasza pzstm (#4712) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az 1-et sem rakom fel, nem hogy a 2-őt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4717) aleister


aleister
veterán

Egy villámkérdés: telepíthető a W8 a futó W7 alól is, vagy a hagyományos utat(bootlemezről) kell járnom?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4718) pzstm válasza aleister (#4717) üzenetére


pzstm
titán

tiszta telepítés a javasolt. pendrive is megfelel neki ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4719) aleister válasza pzstm (#4718) üzenetére


aleister
veterán

Thx! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4720) eziskamu válasza raidx (#4714) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem is ezt csinálta tegnap az IE10 :DDD

(#4721) huntermati


huntermati
tag

Sziasztok. Win 8 Consumer verziónál mennek a win7-es driverek? Videókártyához kellene. [HD4870]

(#4722) slice14 válasza huntermati (#4721) üzenetére


slice14
veterán

Az ati oldalán mintha lenne win8-as driver...

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4723) huntermati válasza slice14 (#4722) üzenetére


huntermati
tag

Nvidiának van az oldalán win8 driver. Amd-nél nincs :N

(#4724) janihunk válasza huntermati (#4721) üzenetére


janihunk
senior tag

12.1 használd, nálam az vált be a legjobban.

más: A Refresh már működik a CP ben? Mert nekem valami insert media dolgot dob ki.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#4725) Boonen007 válasza huntermati (#4723) üzenetére


Boonen007
őstag

A HD 4xxx szériához valóban nincs. De elvileg megy kompatibilitási módban a win7-es is. Egyébként pedig van csak az újabb videó karikhoz.

(#4726) Воланд válasza huntermati (#4723) üzenetére


Воланд
titán

link

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4727) pzstm válasza huntermati (#4723) üzenetére


pzstm
titán

AMD Catalyst™ Drivers Windows® 8 Consumer Preview :U

bár mintha a négyezres széria nem a támogatottak közé lenne sorolva :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4728) huntermati válasza Воланд (#4726) üzenetére


huntermati
tag

HD 5000 Series- től felfele

(#4729) huntermati válasza Boonen007 (#4725) üzenetére


huntermati
tag

Win 7 kompatibilitás módban felmászott a driver. Juhéé :))

(#4730) Boonen007 válasza huntermati (#4729) üzenetére


Boonen007
őstag

Egészségedre! :C

(#4731) slice14 válasza huntermati (#4728) üzenetére


slice14
veterán

Akkor én nem esek ki a szórásból, mert nekem egy HD5750-esem van. Amúgy még csak virtalbox-ba próbáltam ki a w8-at. nem akarok szébarmolni egy jól működő rendszert. Viszont nem tudom összehúzni a live-s face-s és a gmailes kontaktokat.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4732) pzstm válasza slice14 (#4731) üzenetére


pzstm
titán

vhd bootot javasolnék inkább, a még teljesebb, de ugyanakkor teljesen izolált élményért ;)

People csempe, windows+I billkombó és add account. jobb alsó sarokban meg megjelenik milyen accountok vannak hozzárendelve, összekötve ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4733) huntermati válasza slice14 (#4731) üzenetére


huntermati
tag

Én egy másik vinyóra tettem fel külön csak magát a win8-at :B

Kontaktokat én még nem próbáltam :N

(#4734) slice14 válasza huntermati (#4733) üzenetére


slice14
veterán

Én is tudom hogy az a legjobb megoldás, de lusta vagyok rádugni a 250-es vinyómat, meg lehúzni addig a másikat. Inkább kivárom az rc-t, win7-et is rc óta használok.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4735) pzstm válasza slice14 (#4734) üzenetére


pzstm
titán

és VHD boot? vagy helyhiányban szenvedsz?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4736) slice14 válasza pzstm (#4735) üzenetére


slice14
veterán

Win7 alól játszogatok vele, de 16 GB memória miatt elég pörgős. Ebből 4 GB-t adtam a virtuális gépnek.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4737) huntermati válasza slice14 (#4736) üzenetére


huntermati
tag

16Gb? Az szép.

Amm az Rc mikorra várható? :B

(#4738) pzstm válasza slice14 (#4736) üzenetére


pzstm
titán

csak VHD boot esetében a saját videókártyádat kihasználná teljesen és a procit is. Bár 16GB ram-al nem hinném, hogy nagy baja lesz majd. Még gyorsabb meg már nemigen lehet :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4739) slice14 válasza huntermati (#4737) üzenetére


slice14
veterán

Ha októberben jön a W8 hirek szerint, akkor valamikor nyár végén szerintem. De majd április környékén kiderül a menetrend.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4740) pzstm válasza huntermati (#4737) üzenetére


pzstm
titán

Július 9 van mondva jelenleg, de szerintem teljesen sanszos a Teched europe 2012, ami június 26-29 (vagy annak környékén)

és BETA-ból kiindulva Enterprise Preiew lesz nem pedig RC :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4741) huntermati válasza pzstm (#4740) üzenetére


huntermati
tag

Úú. Akkor addig marad a Consumer Preview?

Na mindegy. Jó ez is :B

(#4742) pzstm válasza huntermati (#4741) üzenetére


pzstm
titán

2013 01.15-ig maradhat akár ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4743) RexpecT


RexpecT
addikt

Én eddig kb. annyit használtam a Metrót, amennyi idő alatt nagyjából kiismertem, a haszna konvergál a nullához desktopon.Persze szigorúan szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#4744) vlevi válasza RexpecT (#4743) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a haszna konvergál a nullához desktopon"
Szerintem inkább a nulla alatt van :)
Az a bajom vele, hogy kizárt dolog, hogy mindent meg tudj oldani metro alkalmazásokkal. Még az office 15 is desktop alkalmazás lesz, grafikailag kis metrós beütéssel.
És, ha a desktopon vagy, akkor a taskbarra nincsenek kirakva a metrós alkalmazás, mint futó program, nem tudsz rákattintani. Csak akkor, ha a bal sarokba húzod az egeret. Ami meg akkor idegesítő, ha nem oda akartad az egeret húzni, csak mondjuk valamelyik program file menüjébe, és egy kicsit elszaladt az egér.

(#4745) NGA válasza vlevi (#4744) üzenetére


NGA
addikt

Miért kell mindent metro alkalmazással megoldani? Ezek arra vannak, ha csak éppen bele akarsz kukkantani a levelekbe, belehallgatni a zenékbe stb. Ez a felület kb egy okostelefon szintje, ilyen alkalmazásokra is való. Azaz egyszerű, kicsi, gyors kisalkalmazások. A windows 7 desktopra kitűzhető widgetjeit, kisalkalmazásait váltja fel. Minden másra ott a desktop, valamint meg tudod osztani a képernyőt 1/3-2/3 arányba a metro és desktop, vagy 2 metro alkalmazás között. Pl. Dolgozol, és jobb oldalt meg jönnek az üzenetek, levelek, stb.

(#4746) vlevi válasza NGA (#4745) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont ez az, ha nem tudok mindent megoldani metro alkalmazással, akkor már jobb, ha el sem indítok egyet sem, mert ha át kell váltanom a desktopra a munkához, akkor már nem látom a metro alkalmazásokat. A képernyő felosztása sem megoldás, mert nekem kell az a hely, arról nem is beszélve, hogy csak 1 dolog lehet ott. A word kivételével nagyon kevés az olyan alkalmazás, ami beérné kevesebbel, mint egy teljes képernyő. Általában 1 mindíg kevés :) Ebből ne vegyen el 1mm-t se a metro felület.
Viszont ha fut egy normális email kliens, vagy messenger, satöbbi, annak a taskbaron megjelenő értesítései általában elegendőek annak eldöntésére, hogy ránézek-e az emailre, vagy sem.
Mindíg oda jutunk, hogy "okostelefon szint". Akkor maradjon is ott.

(#4747) NGA válasza vlevi (#4746) üzenetére


NGA
addikt

'A word kivételével nagyon kevés az olyan alkalmazás, ami beérné kevesebbel, mint egy teljes képernyő."
Nekem a laptop FullHD, igy az 1920 pixel széles böngészőablak felesleges, meg sok esetben elég a 4:3-as képernyő is. És mivel webbel dolgozom jelentős részben, igy nem is gond ez, mert a facebook fele igy is üres. De pl Photoshop-ot 2 monitorral használok. email klienst nem használok, weben nézem a leveleim, és ehhez jó nekem ez a mikrokliens. De természetesen másnak más az igénye.

(#4748) RexpecT


RexpecT
addikt

Megint jött 2 update a rendszerhez.

(#4749) vlevi válasza RexpecT (#4748) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az nem baj. Frissüljön csak, javítgassák :)

(#4750) fatallerror válasza pzstm (#4742) üzenetére


fatallerror
addikt

mondjuk ez nekem gyanús, én is felfigyeltem h január 15, lehet ez azt jelenti h annál előbb nem jön ki a végleges :U

don't tell me what i can't do!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.