Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

nem értem, a win7 2009-es, kijött tavaly a win8 és egy árban vannak :(( (upgrade is indokolatlanul drága)
ezzel nem azt akarom mondani, hogy amint kijött a 8 akkor a 7 már nem jó és dobálják az emberekhez olcsóért, hanem hogy csökkentsék legalább az árát.
(az új mindig drágább a régebbi mindig olcsóbb, minél régebbi annál olcsóbb, ez mindennel így megy csak a winnel nem)
azért elég undorító ez az egész így.
sőt az meg már über undorító, hogy az xp, ami már 11éves szintén ugyan annyiba kerül, mint ma a win7 és 8. :((
nem tűnik fel senkinek ez? :U

(egyetlen +pont vagy inkább nem, hanem természetes, hogy nem kell minden alaplap cserénél újat venni, de szerintem ez egyértelmű lenne)

(#28002) Воланд válasza Ice&Lime (#28001) üzenetére


Воланд
titán

win7 ultimate (dobozos) konkretan dupla annyiba kerul, mint a win8 pro pul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28003) StLui válasza Ice&Lime (#28001) üzenetére


StLui
veterán

Azért ezen mit nem lehet érteni? MS azt szeretné ha az új oprendszert vennéd, nem pedig a régit, akinek annyira a régi kell az meg úgyis megveszi, mert van valami kényszerítő körülmény

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28004) Fail3D! válasza Ice&Lime (#28001) üzenetére


Fail3D!
addikt

osztonzes hogy az ujat vedd ne a regit.

(#28005) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

akkor ösztönözhetnék a népet, hogy váltson a jól bevált 7-ről upgraddel 8-ra max. 3ezerért, de amennyit tud a 8 a 7-hez képest, még az is sok érte(és nem az akcióval, ami már lejárt, hanem anélkül, bármikor).
de elég rosszul ösztönzik, mert elég gyenge lett a nyolc, egy baklövés, legalábbis a nem érintőképernyős pc-ket, laptopokat nézve nagy részben az.

viszont akikek még nincs 7-je, akkor az meg vegye meg max.10ezerért, nem többért, így is agyonra szedik magukat.

sajnáltam kiadni azt a pénzt érte, még mindig...

[ Szerkesztve ]

(#28006) StLui válasza Ice&Lime (#28005) üzenetére


StLui
veterán

Igazi az lenne ha ingyen adnák, de ezen minek rágódni? nem fogják, annyiért adják amennyiért még elég nagy számban eladják a világon!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28007) Psychonaut válasza Ice&Lime (#28005) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem is értem, miért nem téged foglalkoztat a Microsoft. ;]
Lehet, hogy azért, mert ki van találva a rendszerük, és működik?

(#28008) Ice&Lime válasza Psychonaut (#28007) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ha több cég csinálna os-t, ami teljesen kompatibilis lenne minden alkalmazással, mint ahogy nem, akkor nem lennének ilyen büszkék és talán olcsóbb lenne,, amennyit ér.

hát igen, ha én csinálhatnám a nép elégedett lenne a munkámmal csak a cég nem :)

(semmi, csak most nézegettem az árakat és kicsit felhúztam magamat rajtuk... :) )

[ Szerkesztve ]

(#28009) zsírsámán válasza Ice&Lime (#28008) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Hát igen, ha több cég csinálna, de nem csinál. Innentől kezdve azt csinálnak, amit akarnak ;]

(#28010) Ice&Lime válasza zsírsámán (#28009) üzenetére


Ice&Lime
veterán

azért az nem lenne rossz, ha a következő op.rendszert, amiket pc-hez és laptopokhoz lehet megvenni nem érintőképernyős telefonokra szabnák, hanem rendes sz.gépekre(esetleg... :U ), de amint olvastam a 9 is ezt az utat követi majd.

az érintőképernyő tényleg érdekes dolog és tetszik is és érdekes vele egy op.rendszert használni, de amennyire érdekes annyira fárasztó is, eléggé eltud fáradni a kéz a folytonos tartás, mutogatás közben, az egér szerintem még mindig kényelmesebb módszer.

(#28011) FLx válasza Ice&Lime (#28010) üzenetére


FLx
addikt

Semmi akadálya az egérrel történő irányításnak, minden ott van mint Windows 7-ben, kivéve a start menüt. Én több mint egy éve használom az összes gépemen a Windows 8-at és semmiben nem kényelmetlenebb, mint a hetes.

[ Szerkesztve ]

(#28012) zsírsámán válasza Ice&Lime (#28010) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Én nembánom, hogy öszze akarják olvasztani ezeket. Nem érzem, hogy a sima gépek bármi hátrányt is látnak ebből, arról nem is beszélve, hogy abban igazad van, hogy az érintőképernyőt tapogatni egy napig fárasztó lehet (De aki ebben elfárad az inkább mennyen ki és kezdjen valamit a csoffadt kis karjaival ;] ), de ha azt a bizonyos képernyőt bedöntik, már nincs is semmi gond. A billentyűzeteden sem úgy képelsz, hogy függőlegesen áll és láss csodát, nem fárad el semmi.

FLx: Több mint egy éve? Nem is tudtam, hogy olyan régen megvan már :D

(#28013) jakos73: Nem illik feladni :DDD Amúgy teljesen megértelek. Van akinek nem jön be az elképzelés, van akinek meg bejön. El kell fogadni és kész. :R

[ Szerkesztve ]

(#28013) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

oké, már látom nincs esélyem:)
1 szó, mint 100, szuper lett a 8, grat hozzá, csak így tovább és ki tudja mi lesz belőle még! :)

[ Szerkesztve ]

(#28014) nicu71 válasza FLx (#28011) üzenetére


nicu71
addikt

csatlakozom,olyannyira megszerettem már az első napokban a nyolcast,hogy semmi pénzért nem váltanék vissza a 7-re.Még a gondolat is távol áll.Szeretem,úgy,ahogy van,és kész :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#28015) FLx válasza zsírsámán (#28012) üzenetére


FLx
addikt

Az első béta már 2011. őszén elérhető volt. :)

(#28016) zsírsámán válasza FLx (#28015) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Minden nap tanul valamit az ember. Ha majd kijön a következőből is egy béta, szólj nyugodtan ;]

(#28017) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

még van olyan hivatalos letölthető verziója a 8-nak, amit lehet bizonyos ideig használni vagy már letakarították?,de a végleges sima 8 verzióból.

[ Szerkesztve ]

(#28018) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Olyan program kellene nekem, ami egy billentyűkombinációt hozzárendel az egér egy gombjához. Sajnos az egér gyári programja nem működik win8 alatt. Köszönöm előre is!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#28019) FLx válasza Ice&Lime (#28017) üzenetére


FLx
addikt

Van ilyen, de ebből nem tudsz véglegeset csinálni később sem.

http://msdn.microsoft.com/en-us/evalcenter/jj554510.aspx

(#28020) Psychonaut válasza Ice&Lime (#28017) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#28021) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

köszi mind a kettőtöknek a linket!
(egyébként csak próbálgatni szeretném, hátha jobban megtetszik és váltás lesz belőle :) )

ezt nem lehet csak úgy letölteni, mint tavaly.
most ehhez kell hotmail fiók, csak úgy adja meg az elérési linket? nem lehet anélkül, egy link és kész a 64biteshez?

(#28022) Psychonaut válasza Ice&Lime (#28021) üzenetére


Psychonaut
addikt

Microsoft account kell, az mindegy, milyen email cím (tehát ha pl. Messenger fiókod volt, akkor Microsoft accountod is van).

(#28023) Ice&Lime válasza Psychonaut (#28022) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ok, megvan. :)

(#28025) pzstm válasza Kalandor (#28024) üzenetére


pzstm
titán

grat. Üdv a boldog Win8 tulajok táborában :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28026) Psychonaut válasza Kalandor (#28024) üzenetére


Psychonaut
addikt

Remélhetőleg ez volt az utolsó kényelmetlenség vele. :)

(#28027) arnyekxxx válasza Ice&Lime (#28008) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha több cég csinálna os-t, ami teljesen kompatibilis lenne minden alkalmazással, mint ahogy nem, akkor nem lennének ilyen büszkék és talán olcsóbb lenne,, amennyit ér.

Hajrá, megláttad a piaci rést, csinálj egy 100% windows kompatibilis oprendszert, áruld 15$-ért, és te leszel a világ leggazdagabb embere.

(#28028) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Ha intel vga és radeon 5xxx vga van egy notebookba, akkor milyen bevált jó switchable drivert használjak??
Egyedül az a driver hiányzik. Viszont 3 drivert már próbáltam, és mind3x összeomlott a rendszer és telepíthettem újra..

Üdv: Csabee.

(#28029) Psychonaut válasza Csabee. (#28028) üzenetére


Psychonaut
addikt

Gyártó honlapjáról próbáltad leszedni? Nekem Intel + HD6xxx van a gépben, tökéletesen megy a hivatalos program (Samsung SW Update) által automatikusan letöltött driverrel.

(#28030) szpal17


szpal17
őstag

Érdekes az a kettősség ami a Win 8 pályafutásában eddig tapasztalható. Valaki nagyon szereti és valaki egyből uninstall.
Érdekes módon nálam mind a két dolog előfordult már.... :D

Az asztali gépemre felraktam egy 64 bites Enterprise-t amit két napig bírtam és elszakadt a cérna. Mindenféle kompatibilitási problémába belefutottam ami létezik. Hibásnak érzékelte a HDD-met, közbe nem az, ati vga driver hiba, start menü sehogy nem akart működni, tényleg minden kijött amit gondolom finomhangolással helyrehozható lett volna, de nehogy már így kezdjek egy új rendszerrel....

Utána feltelepítettem ennek a 32 bites változatát a Fujitsu amilo mini netbook-ra ami igazából már megjelenésekor sem volt egy túl erős gép. Atom proci, 2 gb ram, integrált intel vga. Olyan szépen működik a gép egy kis beállítás után (start8, kijelző felbontás állítása registryben), hogy az xp-t és a win 7-et is simán veri gyorsaságban. Drivereket azonnal talált. Érdekes, hogy ennek a Hdd-jén vannak sector hibák mégsem sikít miatta.

Szóval vegyes érzelmeim vannak. Vagy valamit nagyon elrontottam az asztalin vagy jobban szereti a kis netbook egyszerűségét. :D

Asztalin egyelőre marad a 7, majd egyszer újra kedvet kapok a telepítéshez. :U

[ Szerkesztve ]

(#28031) t72killer válasza szpal17 (#28030) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes, pedig pont a netbookok nem szokták szeretni - legalábbis az új UI-t.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28032) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Ilyenkor mi fut a háttérben? A vinyó egyfeszt dolgozik de semmi látszata nincs neki.

(#28033) kispx válasza norbi0604 (#28032) üzenetére


kispx
addikt

karbantartás

[ Szerkesztve ]

(#28034) Psychonaut válasza norbi0604 (#28032) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha rákattintasz, kiírja, hogy miért van ott. ;)

(#28036) t72killer válasza #53955904 (#28035) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam a kezdetek kezdetétől minden OS akkor frissített, amikor megengedtem neki, függetlenül hogy linux v windóz. Persze közösen használt gépekkel ez macerás, ha nem férsz hozzá patchelőkedd környékén és a nagymama szabadon randalírozik rajta két hétig...

Apropó frissítés: épp most telepítek win8-at úgy, hogy DISM-mel beletettem a telepítőbe ezt a csomagot (megfelelő frissítések cserélve a februári verzióra). Kíváncsi leszek a végeredményre:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28037) Csabee. válasza Psychonaut (#28029) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Sajnos nincs a gyártó honlapján semmi. HP Envy beats audio 14'

Üdv: Csabee.

(#28039) Воланд válasza #53955904 (#28038) üzenetére


Воланд
titán

de, volt olyan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28041) netpeti98 válasza #53955904 (#28038) üzenetére


netpeti98
addikt

Már régebben is volt ez az üzenet a frissítések utáni kikapcsoláskor, emlékeim szerint.

Szerk:

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#28042) Воланд válasza #53955904 (#28040) üzenetére


Воланд
titán

lol. hogy hanyszor talalkoztam en olyannal, hogy valami hiba miatt megfagyott a frissites es - jobb esetben - egy restart segitett.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28043) xxSanchez válasza #53955904 (#28040) üzenetére


xxSanchez
őstag

[link]

Heyho.

(#28046) xxSanchez válasza #53955904 (#28045) üzenetére


xxSanchez
őstag

Az egyéni probléma lesz, nekem még sose volt ilyen Windows 8-al.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#28049) worxland válasza #53955904 (#28035) üzenetére


worxland
addikt

Igen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28050) xxSanchez válasza #53955904 (#28048) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nekem még sose volt ilyen pedig egyből felrakom a frissítést amikor kijön.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.