Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Frissítéseket talált nektek a rendszer? Nekem már 5-öt talált, most telepítette.. :)

UI.: Nem értem mi a baj a bill. kiosztással, nekem működik rendesen, a speciális és az ékezetes karakterek is... :F

(#3052) RexpecT válasza AthlonXP (#3051) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen talált, sőt vga drivert is szedett le az updaterol.

(#3053) kmisi99


kmisi99
addikt

De jó még ha akarnám se használhatnám ezt a bétát nem támogatja a hangkártyám asus xonar d1 :(((

(#3054) negyedes válasza kmisi99 (#3050) üzenetére


negyedes
addikt

Fatal user error. :)) Maskor olvasd el mit ir az a nyamvadt telepito. :W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3055) salgocomp


salgocomp
senior tag

Érdekes, csak nekem működik minden a bétában úgy, ahogy kell ?! :P :D

(#3056) polonic


polonic
félisten

Ez nem valami jó szerintem.

Ez a metro ui és a metro programok annyira fapadosak.
Időjárásnál át lehet állítani egyáltalán a mértékegységet?

Borzasztó használni ezt a metro ui-t asztali pc-n vagy laptopon.

Tabletra biztos jó. Ezt nem tagadom.

Nem értem, minek kell a metro felületet a nem tapiképernyős gépekre is ráerőltetni.

(#3057) RexpecT


RexpecT
addikt

Viszont lassan menni kellene aludni, de nem tudom, hogyan is lehet kikapcsolni a gépet :D.
Már megvan, jó éjt :D.

[ Szerkesztve ]

(#3058) kmisi99 válasza negyedes (#3054) üzenetére


kmisi99
addikt

Gondoltam hogy annyi lesz a win7 nek csak az nem hogy ennyi probléma lesz a win8 al. Bár sejthetném hogy én minden újdonságot először szidok mint a szart de ez még rá is tesz azzal hogy különböző fennakadásokat okoz.

(#3059) _NCT válasza RexpecT (#3057) üzenetére


_NCT
őstag

Hát a Wincével :D Win+C --> Standby/Kikapcs gomb és ott, először nekem se ugrott be :D Mert ha jobbra húzod egérkét, nem mindig jön ám elő az a pár gomb, amin a Settings is található.

(#3060) janihunk


janihunk
senior tag

Na meg volt az első kékhalálom:D

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3061) kmisi99


kmisi99
addikt

hol tudom elküldeni ezt a win8 at driver vadászatra hogy ő próbálja leszedni a megfelelő illesztő programokat?

(#3062) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Na, hat igy fel ora utan a tapasztalatok...hat hogy polkorrekt legyek "szokni kell"...ha oszinten akarnam ugyanezt mondani, akkor "ez igy most nem jon be".

Metro enyhen szaggat (Core Duo T2400 + ATi X3100), billentyuzetet hiaba allitottam en-US kiosztasra (ami kellene) ketszer is (!!), visszaallitotta onkenyesen magyarra, touchpaddal nehezkes a navigalas, IE-ben nincs lathato helyen az uj tab gomb, idojarasnal a Celsius opciot nehezkes elocsalni, stb., stb.

Nem temetem azert el magamban, de egyelore szerintem marad fent a 7.

(#3063) LLKobe válasza kmisi99 (#3061) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát amíg ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztában, addig inkább kérdezz és ne szarozz le mindent. :(

Amúgy a windows update-en.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3064) negyedes válasza Psychonaut (#3062) üzenetére


negyedes
addikt

A magyar bill kiosztást könnyű megtartani csak be kell állítani. Hol lehet a weathert át állítani celziuszra?

kmisi99 ahol win7ben is.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3065) vlevi válasza polonic (#3056) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Borzasztó használni ezt a metro ui-t asztali pc-n vagy laptopon."

Ráadásul úgy veszem észre, hogy a Metro és a hagyományos UI két külön világ, és egy fal választja el őket, átjárás nincs. Nekem legalábbis ez az érzésem. Mindkettőben van böngésző, de köze nincs egymásnak a kettő. Email program viszont a metrosban van, de mégsem tudok a desktopról egy jobbegér send to-emailt küldeni, mert azt mondja, hony email kliens telepítve...

És az eddigit próbálkozásaim nagy része azzal telt, hogy kimásszak a metróból, és hozzájussak a nromál desktophoz. Ott viszont nincs astart menü, csak a metró felületről lehet bármit is indítani. Szerintem azstali gépen ez bukta lesz így...

Az, hogy már a logint is metrósan az egérrel kell félrelökni, hogy beléphessek, az már kicsit erős...

(#3066) Stauffenberg válasza kmisi99 (#3058) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De basszus még mindig nem érted, hogy ez egy béta verzió? Hónapokra vagyunk a megjelenéstől és csak tesztelésre van kiadva.

A félkész babfőzeléket is kóstolás nélkül teszed az asztalra, aztán meg mész a szakács fórumokra anyázni, hogy mekkora szar a babfőzelék vagy mi?

# vlevi: Nem kötelező egérrel tologatni a Lock Screen-t. Az iránygombokkal is feloldható.

[ Szerkesztve ]

(#3067) Exelsior válasza Stauffenberg (#3066) üzenetére


Exelsior
senior tag

jogos :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#3068) Psychonaut válasza negyedes (#3064) üzenetére


Psychonaut
addikt

1, telepitesnel kerdezi, milyen kiosztast szeretnek, beallitom neki a US Englisht (ilyen billentyuzetem van)
2, mar a telepites vegen ezt atallitja magyarra (miert?), de ott meg szem elott van, hogy valamiert valtott, ismet atallitom angolra
3, telepites utan lepnek be Gmailbe, nem tudok, miert? Mert ismet magyarra allitotta magat, igy nehany karakter nem ott van, ahol lennie kellene...

Fahrenheit - Celsius

[ Szerkesztve ]

(#3069) DuracL


DuracL
tag

na felraktam én is , viszont eltűnt az E: meghajtóm(900gb), csak a windowsos particiómat látja (50gb), dvdről telepítettem, és formáztam előtte a c-t a telepítőmenüből, tudnátok segíteni?

(#3070) negyedes válasza Psychonaut (#3068) üzenetére


negyedes
addikt

Tedd a magyart a legelso helyre."Move up" es add meg neki,hogy mindenhol ezt akarod hasznalni(Advanced option).

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3071) vlevi válasza negyedes (#3064) üzenetére


vlevi
nagyúr

"weathert át állítani celziuszra?"
Elindítod az időjárást, és amikor bejön, ott nyomod meg a Win+C-t. Arrafelé van a beállítások.
Aztán shutdown, format, vissza a Win7 :DDD

De mostmár abbahagyom, mert csak trollkodok itt, nekem már telefonon sem tetszett a WP7, és itt sem lett jobb a véleményem. A metrós alkalamazások valami iszonyat förtelmesen néznek ki. És itt most nem arra gondolok, hogy bugos, vagy valami. A dizájn nekem marhára nem jön be, és nem hiszem, hogy változna később a véleményem. És azt sem tartom valószínűnek, hogy gyökeresen megváltozna a MS elképzelése a Win8 dizájnjáról, vagy a koncepcióról a béta és a final között. Szóval, nekem ilyenem nem lesz, az biztos.

u.i.: Mostmár kezdem érteni, miért húzza a száját anyám, amikor egy új (szerintem marhajó) szoftvert telepítek a gépére, a régi vacak helyett. A Win8 felületével én is így vagyok. Mi a bánatnak kellett ez? Ezzelszemben a Win7 béla telepítése után pár hét múlva már nem volt kedvem XP-re visszamenni, szóval az bejött nekem.

(#3072) polonic válasza vlevi (#3065) üzenetére


polonic
félisten

Így van. Mintha két külön oprendszer lenne a gépen az átjárhatóság hiánya miatt.

(#3073) Stauffenberg válasza Psychonaut (#3068) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A billentyűzet beállításoknál töröld a magyar kiosztást. Nem lesz mire átálljon önkényesen. Nekem pont fordítva volt, felment előbb a magyar 101-es, de az nem volt jó, mert így az Y és Z rossz helyen voltak. Letöltöttem hozzá a sima HU kiosztást, de valamiért folyton visszaállt HU101-re.

Vagy a sorrendet módosítod (mindig a legfelső az alapéretelmezett) vagy törlöd azt amire nincs szükség (kivéve a EN kiosztást, azt nem lehet, de neked pont az kell).

(#3074) Marci__


Marci__
tag

A mail csempe nem "élő", vagy én bénázok el valamit?

(#3075) negyedes válasza DuracL (#3069) üzenetére


negyedes
addikt

My computer(ha kint van ;] ) Manage-Storage-Disk management-es itt adjal betujelet a particionak.

vlevi nincs meg format. :N amugy ott van szepen a win7 belakva. ;) azt sajnalom,hogy nekem nem jon ello a charm bar. :(

Mas,local accounthoz mi a francert nem lehet hozzarendelni live ID? 0 mail messaging meg skydrive ha nem azzal lepek be.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3076) Máté94


Máté94
addikt

Nekem már nem működik a Messaging. Újraindítás után sem. Hiába kattintok rá, visszamegy a Metro felületre. :(

(#3077) Psychonaut válasza negyedes (#3070) üzenetére


Psychonaut
addikt

Meg tudom oldani, csak azzal van a problemam, hogy miert nem tudja o magatol. :D
Azert ez nem egy olyan huszadrangu feature ami megbocsathato "beta" cimszoval...legalabbis nalam nem.

(#3078) negyedes válasza Psychonaut (#3077) üzenetére


negyedes
addikt

Ezt most nem ertem. Win7 is valtogatja a nyelveket ablakok/programok kozott....Itt annyi kell,hogy felulre tedd a default nyelvet.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3079) salgocomp


salgocomp
senior tag

Na akkor kérdezek én is. Sajátgépet ki lehet rakni asztalra ? (eddig csak parancsikont sikerült). Kövi kérdés: Valahogy be lehet zárni a metros progikat, hogy ne maradjon benne a task managerbe ?

(#3080) negyedes válasza salgocomp (#3079) üzenetére


negyedes
addikt

Be lehet zarni,olvass vissza 2 mod is van ra.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3081) gzbotii válasza salgocomp (#3055) üzenetére


gzbotii
veterán

Meg nekem se volt, kopogjam le (:DDD) egy szal bajom se a Beta-val :C

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3082) DuracL válasza negyedes (#3075) üzenetére


DuracL
tag

köszi , az a baj ez most totál üres(rejtett mappák: boot, recovery, system volume), végülis csak 2 évnyi anyagom volt rajta, 1-2 fontos excel fájllal :(, pedig én csak a c:-t formáztam a menüből, akkor hol ronthattam el?

(#3083) gzbotii válasza salgocomp (#3079) üzenetére


gzbotii
veterán

1. Az egert a bal szelere viszed es akkor elojon az a sav (nem tudom, mi a neve) ahol az epp futo alkalmazasok jelennek meg. Jobb klikk ra es Close.. (onnet be lehet zarni a metros alkalmazasokat, barhol is vagy epp)
2. Amikor egy programba vagy, es be akarod zarni, az egeret felviszed a legtetejere. Az eger ikonja egy kez alaku lessz, megfogod vele es lehuzod az alkalmazast (kicsit webOS-es dolog)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3084) krisz073


krisz073
tag

Sziasztok.

Feltettem én is tesztre a 64b-s verziót a Notimra. Eddig tetszik, bár szokni kell :)
2 dolog amire nem tudtam rájönni :

Hol tudom beállítani, hogy ne ez a szerencsétlen IE legyen az alapértelmezett böngésző?
Messaging - gondolom ez lenne a Messenger. Nem látom a partnereimet, az látszik, hogy be vagyok jelentkezve. De partnereket nem tudok előhozni :)

ui: mail helyett, hogy tudom gmailt használni/kirakni?

[ Szerkesztve ]

Mindig jelezz vissza ha kell, ha nem!!!

(#3085) gzbotii válasza DuracL (#3082) üzenetére


gzbotii
veterán

Hat ha a C:-t leformaztad az eleg gaz lehet, hiszen ha azon volt (es gondolom azon volt) akkor elment az elozo Windowsod is...

(#3084) krisz073: letoltesz egy Chrome/Mozilla/Operat es instal..de azok csak Desktop modbol futnak ;) De ott pont ugy, mind Win7-en.
A partnekerekt meg nekem behozta, azokat akik a LiveID-mnal es FB-on voltak (osszekottem mindkettovel). Azt hiszem ezt be kell allitani.

(#3086) ll-kobe: igen, my fault. kicsit osszekevertem :B

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3086) LLKobe válasza gzbotii (#3083) üzenetére


LLKobe
veterán

Az egert a jobb szelere viszed es akkor elojon az a sav (nem tudom, mi a neve) ahol az epp futo alkalmazasok jelennek meg. Jobb klikk ra es Close..

Bal szélre nem?...

(#3082) DuracL : Egy béta oprendszert minek telepítesz fel élesnek? Butaság, mert bármi előjöhet, bár mostmár gondolom te is rájöttél...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3087) Воланд válasza krisz073 (#3084) üzenetére


Воланд
titán

"Messaging - gondolom ez lenne a Messenger. Nem látom a partnereimet, az látszik, hogy be vagyok jelentkezve. De partnereket nem tudok előhozni"

jobb klikk az alkalmazasban, jobb also sarok --> new

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3088) Psychonaut válasza negyedes (#3078) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mit nem ertesz? :D
Windows 7-nel (meg 7100 korul) egyszer beallitottam telepitesnel, hogy milyen nyelvu billentyuzetet akarok, onnantol olyan volt. Es nem valtogatta kenye-kedve szerint.

(#3089) oO7


oO7
őstag

nah... nemtudom valaki találkozott e már ilyen problémával...
felraktam a win8-at és csatlakoztatnám a WP7-es telefonom... és nem tudom mert a Zune ellenkezik... amit hirtelen találtam állítólagos megoldást neten a problémára az az, hogy valami certificate-t kell levadászni és akkor megjavul, de az nálam nem tűnik működőképes megoldásnak :S

(#3090) DuracL válasza LLKobe (#3086) üzenetére


DuracL
tag

Bíztam benne hogy ilyen azért nem fordulhat elő, akkor ez most egy hiba lenne a telepítőn belül hogy ha c-t akarok formázni, formázza az összes particiót? (vagy nem értem)

(#3091) bendzso válasza oO7 (#3089) üzenetére


bendzso
senior tag

Ha jól tudom, akkor a wp7-es topikban azt beszélték, hogy a szökőév napja miatt nem lehet új telefont hozzáadni a Zunehoz, mert ugye pont febr. 29-e van, próbáld meg fél órával később!

(#3092) gzbotii válasza oO7 (#3089) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem tudom jartal e a WP7 forumokba ma, de rengeteg embernek bezavart a mai napon a Zune. Nekem meg tegnap 10p-et gondokozott mig felismerte.
Allitolag a 29.-e (szokoev) miatt van..de kitudja :DDD Win7-en se ment?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3093) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Fel tettem én is, tetszik,de hol a bánatban tudok kilépni facebook-ról,meg msn-ről? A kutya sem kérte,hogy jelentkezzen be.. :W

(#3094) oO7 válasza gzbotii (#3092) üzenetére


oO7
őstag

jesszusom...
win7-en nem próbáltam de ha tényleg ez a baj, akkor magamra borítom az asztalt :W

23 perc múlva akkor jelzek :R

(#3095) LLKobe válasza DuracL (#3090) üzenetére


LLKobe
veterán

Azért nem hinném hogy ekkora hiba lenne benne, én inkább user errorra tippelnék :B De akármi miatt is volt, sztem az mindenképp user error volt hogy élesbe akartad/akarod feltenni, max virtuálsi gépre, vagy egy külön tesztvinyóra. De egy működő oprendszert lecserélni rá...

No offense. :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3096) salgocomp válasza gzbotii (#3083) üzenetére


salgocomp
senior tag

Köszönöm. Már csak a sajátgépes sztorira kéne megoldás (asztalra tenni, de nem parancsikonként).

(#3097) worxland


worxland
addikt

Metro UI-t hogy lehet kikapcsolni? RPEnabled nem akar működni

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3098) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Feltoltam én is Virtualbox-al és sajnos látszik a mobilosodás keményen.
Fura hogy a start menü helyén ez a metro kezelőfelület jön be.
Én azt gondolom hogy a PC-s verzióból nyugodtan eltakaríthatták volna mert szerintem felesleges bele.
Elmegy egynek ez a CP de nem vágtam tőle hanyatt magam maradjunk annyiban...

(#3099) oO7 válasza LLKobe (#3095) üzenetére


oO7
őstag

virtuális gép nem jó nekem mert teljes egészében kell nekem a win8 minden képességével... plusz lehetőleg gyorsan... fejlesztő vagyok, tisztában vagyok a béta rendszer kockázatával, csináltam image backupot a win7-es rendszeremről legroszabb esetre felkészülve... ennyi... de inkább a rizikó mint hogy egy virtuális gépen szerencsétlenkedjek... arról nem is beszélve, hogy az SSD-n két rendszer már szűkösen férne meg egymás mellett...

(#3100) gzbotii válasza oO7 (#3094) üzenetére


gzbotii
veterán

En ma megse probaltam, el akartam kerulni a konfrontaciot az MS-el :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.