Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) kleinguru válasza leviske (#9000) üzenetére


kleinguru
addikt

Alapból a 2.0 sem tartalmazza:)

Sajnos fel kell tenni:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9002) tlac


tlac
nagyúr

ha jól látom a beépített vírusellenőrző adatbázisa, a win update-en frissül?
hogy lehetne azt megoldani, hogy ez akkor is frissüljön, ha az automata update ki van kapcsolva?

(#9003) < CyberBob > válasza janos666 (#8991) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Semmivel sem lesz ebből a szempontból "veszélyesebb" a Win8 mert aki mondjuk hetesen használta a WU-t arról az MS pontosan tudta, hogy mi a helyzet még sem csinált semmit. A döntés a felhasználó szempontjából továbbra is morális és per vagy anyagi.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#9004) janos666 válasza leviske (#9000) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha .NET hiba, akkor szerintem hiába próbálsz telepíteni bármit is. A Win8-ban a Control Panel / Programs and Features / Turn Windows Features on/ff alól tudod aktiválni a 3.5-ös .NET-et (ami 2.0-ig visszafelé kompatibilis), de 99%, hogy nem fog segíteni a .NET hibákon, mert ha kell a programnak, akkok automatikusan felajánlja ezt a Windows.
Nálam is összeomlik szinte minden, ami csak .NET (régi vagy új). :(

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9005) leviske válasza janos666 (#9004) üzenetére


leviske
veterán

Háháá, a 3.5-ös aktiválása megoldotta a problémát. Az ég áldjon. :DDD

(#9006) VS461


VS461
tag

Sziasztok!

Az Üzenetek csempét/alkalmazást nem lehet összekötni a Skype-pal? Csak a szájonvágott Facebook-ot ajánlja fel...

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#9007) malwy válasza rita7107 (#8986) üzenetére


malwy
senior tag

Intel honlapjáról szedd le a legfrissebb windows 7-es drivert. (zip)
Windows8.ban az illesztőprogramok aláírtságának szükségességét ki kell kapcsolnod:
"From the Metro Start Screen, open Settings (move your mouse to the bottom-right-corner of the screen and wait for the pop-out bar to appear, then click the Gear icon).
Click ‘More PC Settings’.
Click ‘General’.
Scroll down, and click ‘Restart now’ under ‘Advanced startup’.
Wait a bit.
Click ‘Troubleshoot’.
Click ‘Advanced Options’
Click ‘Windows Startup Settings’
Click Restart.
???
Profit!"

A fájlban amit írtam, töröld ki a no installos sort, meg az utána következő windows 7-es fejlécet. Tehát, hogy az az alatt lévő sorok vonatkozzanak win7 helyett a win8ra.

Ezek után eszközkezelőben manuálisan frissítsd a letöltött illesztőprogramra a vga-t, úgy hogy te keresteted ki vele.

[ Szerkesztve ]

(#9008) oO7 válasza VS461 (#9006) üzenetére


oO7
őstag

a Skype integrációról nagyon titkolóznak pedig tudjuk nagyon jól, hogy lesz a rendszerben... szerintem abban a témában még akarnak egy nagyot durrantani és lehet, hogy mostmár megjelenésig nem is fogunk semmi extra infót megtudni róla

(#9009) VS461 válasza oO7 (#9008) üzenetére


VS461
tag

OK, akkor várok még kicsit, köszi!

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#9010) leviske


leviske
veterán

Olyan másnál is fordult már elő, hogy egyszercsak mindenféle előzetes jelzés nélkül megszüntette a rendszer a programok nethozzáférését? Wifi-n telefonon semmi gáz nem volt a sávszélességgel, és a TV (IPTV) se vacakolt, szóval felteszem, hogy a rendszer volt most a ludas. Áttoltam a kábelt a gépben egy másik portra és utána megint ment, de azért ez nem volt most szimpatikus megnyilvánulás a rendszer részéről.

(#9011) pzstm


pzstm
titán

Windows 8 is incredibly stable and fast, it's far better than Windows 7 in all ways.

Elég biztató szavak a legutolsó RTM-Candidate buildről;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9012) front3r válasza pzstm (#9011) üzenetére


front3r
őstag

Én már csak a gyártóktól "félek". Van egy Xonar DX hangkaártyám, de csak Win7-es driver van hozzá, ami nagyon nem jó, mert pl. az 5.1 sem működik benne, csak a 2.0.
Remélem lesz hozzá driver az ASUS-tól, mert írok az ASUS-nak egy olyan levelet amibe beleroskadnak.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#9013) pzstm válasza front3r (#9012) üzenetére


pzstm
titán

azt azért majd nekem is forwardolt please :C ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9014) jeni válasza front3r (#9012) üzenetére


jeni
félisten

ha garanciás és van számla akkor vissza viheted a boltba és kifizetik az árát neked.
ha pedig írsz az Asusnak akkor meg magyarázkodnak esetleg küldenek valami fájlt. rosszabb esetben nem válaszolnak

(#9015) janos666 válasza jeni (#9014) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért fizetnék? Nem hiszem hogy rá volt írva a dozora, hogy Windows 8 compatible. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9016) tlac


tlac
nagyúr

lock screen letiltása:

gpedit.msc indítása adminként:

Local Computer Policy -> Computer Configuratoin -> Administrative Templates -> Control Panel -> Personalization -> "Do not display the lock screen" and setting that to "Enabled"

automatikusan bejelentkezik nálam a sima user (local, nem rendszergazda) és idegesített, hogy mindig bevillant egy pillanatra a lock screen, amikor indult a gép

[ Szerkesztve ]

(#9017) moonguru válasza janos666 (#9015) üzenetére


moonguru
őstag

A D2X-re se írják hogy Windows 8 compatible, de azért jól működött!... :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#9018) kleinguru válasza tlac (#9016) üzenetére


kleinguru
addikt

Pirospont:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9019) ziyan


ziyan
tag

Fura problémám akadt a Windows 8 RP-vel: Windows 7 mellé telepítettem (külön partícióra), működik is minden szépen, ám ha alapértelmezett operációs rendszerként Windows 7-et állítok be, akkor eltűnik a boot menü, hiába van beállítva néhány másodperces mutatásra, valamint az F8 billentyű nyomkodására sem jelenik meg semmi, a szokásos diagnosztikai lehetőségek sem :F
Tehát csak úgy tudok Windows 8-ra váltani, hogyha a Windows 7 beállításainál átállítom alapértelmezett operációs rendszerként a Windows 8-at (ebben a menüben egyébként mindkét rendszer látja egymást, és mindként rendszeren látszik a beállított 3 másodperces várakozás). Ekkor újraindítás után bejön a grafikus boot menü, ahol ott van a Win7 is, csak nem alapértelmezettként...

Ez igazából nem lenne nagy probléma, mert ki tudom választani indításkor a 7-est kézzel is, de Windows 8-ra még nem adott ki a HP Switchable Graphics drivereket (4530s típusú noti), így minden egyes operációs rendszer váltás előtt le kell tiltanom a bios-ból ezt a lehetőséget, különben vagy a 7-es (ahol remekül megy a HD3000 és HD7470M közötti váltás), vagy a 8-as (ami ha meglátja mindkét cuccost, idegbajt kap :DDD only HD3000-rel viszont tökéletes) omlik össze. És ha jól sejtem, a grafikus boot menü már használja a telepített illesztőprogramot, tehát itt a bibi. Találtam néhány leírást ([link]) a 7470M működésre bírására, de egyrészt a Win8-on nem játszom, másrészt pedig nem szeretném szétgányolni a rendszert. :)

Remélem érthető voltam, nem egyszerű a probléma :D
Röviden és tömören: miért nincs boot menü, ha a Windows 7 van beállítva alapértelmezett operációs rendszerként?

[ Szerkesztve ]

(#9020) makoj


makoj
tag

A nagy kérdés az hogy a Windows 8 leveri vajon a Windows XP-ét?

A Vistát és a 7-est már le is verte!

(#9021) Gorneck válasza makoj (#9020) üzenetére


Gorneck
titán

:F

Gorneck#1239

(#9022) polonic válasza makoj (#9020) üzenetére


polonic
félisten

Dafuk?

Az xp-t mi a lótúró nem veri le úgy mindenben? :U

(#9023) makoj válasza polonic (#9022) üzenetére


makoj
tag

Mondjuk az hogy némely régi program,játék csak azon fut!

PL: Starcraft Magyar Patchel,Warlords Battlecry 3,stb

(#9024) polonic válasza makoj (#9023) üzenetére


polonic
félisten

Szerinted ez az oprendszer hibája?

(#9025) makoj


makoj
tag

Annyiban igen,hogy nem kellet volna átírni bizonyos dolgokat a Vistában (Videó és Hang alrendszer).

Akkor menne a Vistán,7,8 alatt is a régi játék/régi Program,de sajnos nem így van :(

[ Szerkesztve ]

(#9026) makoj


makoj
tag

Semmi bajom a Windows 8-al!

A Kedvencem lett az XP után!

Gyors,kevés memóriát eszik,stabil,a METRO felület nekem bejön!

A Végleges verziót is várom nagyon!

Csak egy pár régi játékom,programom nem megy Vistától felfele ennyi a problémám csak!

[ Szerkesztve ]

(#9027) pzstm válasza makoj (#9026) üzenetére


pzstm
titán

Csak egy pár régi játékom,programom nem megy Vistától felfele ennyi a problémám csak!

Ezek igencsak régiek kelenek hogy legyenek. Tudsz írni konkrét példákat?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9028) Sub-ZeRo válasza makoj (#9025) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sokkal jobb lett a hang is, mert nem a proci számolja a hangot, hanem maga a hangkártya.
Az hogy nem megy a játék egy windows-on, ott a játék készítőket kell nyakon verdesni, hogy adjanak ki javítást, ha már drága pénzért megvetted.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9029) makoj


makoj
tag

pzstm:

Igen.

PL:

Starcraft Magyar Szinkronnal,Warlords Battlecry 3,Star Wars Racer,Drakan (Ablakba fut)

Most ennyi jutott az eszembe,majd írok ha még valami nem megy.

A Frapsnak miért nem megy a Monitor Aero Desktop funkció windows 8-on?

[ Szerkesztve ]

(#9030) makoj válasza Sub-ZeRo (#9028) üzenetére


makoj
tag

Elhiszem amit mondasz.

Am az miért van hogy a Realtek hangkártyák nem úgy kezelik a mélynyomót mint az XP?

Igen,de ezt a játékfejlesztők sem tudták hogy változás lesz a Windowsban.

[ Szerkesztve ]

(#9031) Silvestris


Silvestris
tag

Akarnek valamikor meg ebben az evben egy kompromisszumok nelkuli epitett gepet venni, de nem tudom, hogy erdemes-e varnom vele amig kijon a win8, vagy akar megvehetem most is. Nagy baj nem tortenik, ha varok meg par honapot, de a karacsonyfa ala mar szeretnem az uj gepet. Mit gondolnak a szakertok? A gep foleg videovagasra, jatekra, es nagyobb szamitasigenyu mernoki feladatokra lesz.

A budget a gepre kb fel milla, tehat ha erdemes, akkor inkabb varok, nem akarnek hozanyulni egy ideig.

Koszi

(#9032) vlevi válasza Sub-ZeRo (#9028) üzenetére


vlevi
nagyúr

"adjanak ki javítást, ha már drága pénzért megvetted"

Gt Legendshez pl. adtak. A jateknak egyebkent semmi baja, megy mindenutt, csak a starforce vedelem (tedd be a lemezt) nem fut vistatol felfele. ezert a simbin egy sorozatszamert cserebe adtak egy letoltheto valtozatot, vedelem nelkul.
es mindezt egy olyan jatekhoz, amit 3-4 eve vettem 900 forintert.

" Akkor menne a Vistán,7,8 alatt is a régi játék/régi Program"
Valahol ertheto a felhaborodasod, de azt is be kell latni, hogy egy ido utan mar nem lehet megoldani a visszamenoleges kompatibilitast. Meddig menjunk vissza? ha nekem van egy win98-am, ami csak 3 evvel oregebb, mint az xp, akkor azon is fusson? Mar persze, ha talalok hozza hardvert, mert szinte biztos, hogy mar semmihez sem talalnek drivert :-)
Az xp csak azert kulonleges, mert tobb, mint 10 eve kinnt van, es azota mindnenki hozzaszokott, hogy ha windows, akkor xp. A Vista olyan elenyeszo szazalekban volt csak jelen, hogy alig erdekelt valakit, fut-e rajta a jatek, vagy sem. directx 10 sem erdekelt senkit, csak mint erdekesseg, mert nem volt hozza oprendszer.
mostmar viszont eltelt majdnem harom ev, amiota van egy (vagy mostmar ketto) windows, ami kepes levaltani az xp-t.

[ Szerkesztve ]

(#9033) Sub-ZeRo válasza vlevi (#9032) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tudom én digitálisan vettem meg, védelem nélkül.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9034) ng0ofy válasza Silvestris (#9031) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

2013. januárig tudod használni a windows8 RP (relaese preview) változatát, szóval emiatt ne várj a gépvásárlással. Vedd meg, tedd fel a windows 8 RP-t aztán majd megveszed a végleges verziót később, akár karácsonyra.

(#9035) vlevi válasza Silvestris (#9031) üzenetére


vlevi
nagyúr

Addig is érdemes felkutatni egy Windows XP, Vista, vagy 7 serial numbert, mert ha megvan, akkor töredék áron frissítheted nyolcasra.

(#9036) VS461


VS461
tag

Sziasztok!

Felraktam a Win8DP x64-et, most nagyon frankón fut a Vostro 3350-en (i5-2520), de a ventillátor igencsak hallható hangot ad ki. A processzormagokat 55 fok környékén tartja. Coretemp szerint ehhez 0.77 volt és kb. 800 MHz tartozik. Kíváncsiságból bevetettem egy kis Prime-ot, kb. 10 másodpercig mertem futtatni - 90-ig ment pillanatok alatt a proci, meg felszállóra pörgött ki a venti.

Win7 alatt alapgázon a ventillátor be sem kapcsolt... Nyilván nincs a Dell-nek W8 drivere, de a W7-es drivereket felpakoltam, a Catalyst-en kívül, mert azzal keményre fagyott a gép, recovery DVD kellett. Így most a Radeon le van tiltva benne, bár teszek majd egy próbát az AMD gyári W8 driverrel is, ha egyszer lejön.

Ezzel a ventillátor dologgal így jártam, vagy lehet erre valami megoldás?

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#9037) janos666 válasza pzstm (#9027) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én attól hidaltam le, mikor jött egy hivatalos patch a The Longest Journey-hez hogy fusson Vistán és többmagos CPU-kon. Ennek örömére még végig is játszottam újra. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9038) pzstm


pzstm
titán

Windows 8 RTM Candidate build (8518) – képek

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9039) janos666 válasza pzstm (#9038) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Még mindig áll, hogy legkésőbb keddig rábökik az RTM szignót valamelyikre?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9040) pzstm válasza janos666 (#9039) üzenetére


pzstm
titán

24-e volt kitűzve kb. két hete. Most amit "hallottam" az a kevesebb mint 96 óra. Én inkább erre a hétre saccolnám. Ne is kapkodják el. Ha nem kedd hanem hétvége lesz szerintem túléljük ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9041) makoj válasza pzstm (#9040) üzenetére


makoj
tag

Inkább várjunk kicsit tőbbet,minthogy el legyen kapkodva!

Azért durva a tálcás hiba!

[ Szerkesztve ]

(#9042) ng0ofy válasza makoj (#9041) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Hol az a hiba? NEm találom.

(#9043) fatallerror válasza pzstm (#9040) üzenetére


fatallerror
addikt

jaj de repül az idő, már rtm és lassan itt a végleges is nekem meg még melóm sincs nemhogy pénzem, teljes gép nem tudom h fog összejönni január 31ig :U

de lehet nem kell a teljes, minimum mi legyen meg a win 8 vásárláskor? alaplap, proci, ssd elég? úgy tudom ezeket figyeli a win a legjobban tehát ha az új vga csak később kerül bele ill a plusz ram akkor ezek miatt ugye nem sír h túl sok hardver változás és bukom a licenszet?

don't tell me what i can't do!

(#9044) makoj válasza ng0ofy (#9042) üzenetére


makoj
tag

teszek fel videót ma a "hibáról"

pzstm tudja a hibát!

(#9045) Воланд válasza fatallerror (#9043) üzenetére


Воланд
titán

alaplapot nezi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9046) fatallerror válasza Воланд (#9045) üzenetére


fatallerror
addikt

lol csak a platformot nézi, így simaügy köszi :))

don't tell me what i can't do!

(#9047) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!
Neten nem igazán találtam meg azt amit keresek.
A kérdésem: az augusztus elején megjelenő RTM tartalmazni fogja a magyar nyelvet is vagy majd csak az október 26-i kiadásban lesz benne?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#9048) bon válasza pvt.peter (#9047) üzenetére


bon
őstag

Augusztusban még nem számítanék magyar nyelve, nem az elsők között szokott megjelenni. De ha megjelenik nyelvi csaomg formájában akkor simán telepíthető lesz.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9049) pzstm válasza bon (#9048) üzenetére


pzstm
titán

augusztusban már simán lehet magya nyelv (Win7 óta szinte az összes nyelv csak minimális csúszással jelenik meg)

Legelső hullámba viszont valóban kizárt hogy benne lenne.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9050) dergander válasza pzstm (#9049) üzenetére


dergander
addikt

vannak még csodák,lehet ez pont az :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.