Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) zolee001 válasza xkoti (#71000) üzenetére


zolee001
őstag

KIOSK mod erre van kitalálva,se asztal se start menü se semmi csak pl 1 db böngészö ami fut neki

(#71002) xkoti válasza zolee001 (#71001) üzenetére


xkoti
senior tag

Hmm erről nem is tudtam.
Utána nézek mi is ez a dolog.

KO

(#71003) ArthurShelby válasza xkoti (#71000) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én ezt group policy-val csinálnám meg (gpo) (csoportházirendobjektum szerkesztő a magyar neve). Ez csak a windows pro verziótól érhető el.

Start menü, mmc, ctrl+m ( vagy fájl, beépülő modul hozzáadása), csoportházrendobj..., hozzáadás (vagy dupla katt), tallózás, itt a felhasználók fülön kiválasztod a lebutítani kívánt felhasználót, ok, befejezés, ok.
(azért kellett így csinálni, mert ha a startmenü keresőbe írod be a csoportházirend...-t akkor ott nem tudod kiválasztani, hogy melyik felhasználóra vonatkozzon, akkor az egész helyi gépre vonatkozna)

Ezután állítgathatsz amit akarsz, teljesen le tudod tiltani.
Pl az asztal összes elemének elrejtése, feladatkezelő letiltása, cserélhető tárolók hozzáférésének..., egy program/parancsikon (pl böngésző) futtatása bejelentkezéskor, csak a megadott windows alkalmazások futtatása...

A beállításod a c:\windows\system32\grouppolicyusers\krixkrax név\users mappába mentődik (egy .pol fájl)
A kezelőfelületet is el tudod menteni (konzol1.msc az alapértelmezett név), de ez csak azt menti el, hogy hol tartottál (pl házirend\helyi számítógép\bözsi felhasználó...rendszer\ctrl+alt+del beállítási mappa).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71004) xkoti válasza ArthurShelby (#71003) üzenetére


xkoti
senior tag

Igen ez lesz az köszönöm szépen sikerült :D !
Bár fura az egészbe, hogy hiába engedélyeztem a firefox rosszalkodik továbbra se engedi a kapcsolatot ellenben a explorer vagy más böngésző igen.

Viszont a lényeg sikerült letölteni és telepíteni nem tud :D ! :R
Köszöntem szépen.

KO

(#71005) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Egy Hp t620-ra szeretnék tenni Windows 8.1 embedded verziót.VirtualBox-ban kipróbáltam, de gyakorlatilag nem kérdezett semmit a telepítője. Végül 8GB-lett a mérete a friss telepítésnek. A win7 embed telepítőben totál testre lehetett szabni, hogy mit rakjon fel...
Win 8.1 embed-nél van ilyen lehetőség, hogy valahogy testreszabjam? 16GB tárhelyre kéne felférnie. Vagy esetleg nézzem meg a Win7 embedded verziót?
Annyi kéne, hogy a gépen menjen a fájlmegosztás, torrent és filmet is tudjon lejátszani. Jelenleg Ubuntu van rajta, de a display port>>hdmi átalakítót nem mindig kezeli le, és 1024x768-on marad a max. felbontása... baromi idegesítő, és nem nagyon van rá megoldás. Van még más gondja is a fájlmegosztással szóval minek szenvedjek vele...
A t620 tudom, hogy nem egy mai darab, de van hozzá Win7, Win8 embedded driver, sőt még Win10 is...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#71006) Lauda


Lauda
félisten

A microsofttól letölthető lemezképfájlok mikor frissítéseket tartalmaznak? Ezt honnan lehet megtudni? :)

(#71007) cigam válasza Lauda (#71006) üzenetére


cigam
félisten

Semmilyent. A megjelenéskori állapotot tudod letölteni. Nem adnak ki patch-elt verziót, mint pl. W10 esetén, hogy verzióugráskor új telepítő tölthető le. W8 esetén nem is értelmezhető a dolog, hacsak a havi "rollup" kiadásokat nem tekintjük annak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71008) Lauda válasza cigam (#71007) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! :)

(#71009) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Itt egy kommentben azt olvastam, a mennyiségi licencben vásárolt kulcsokat is lehet értékesíteni. Ezt valaki meg tudná erősíteni/cáfolni?

Utánanéztem az áraknak - aprón is... Akik kb. 15-20k-ért árulják, azok miben különböznek azoktól, akiktől 3-4k-ért beszerezhető? Tényleg van valami különbség, vagy csak szimplán pofátlanabbak? :)

Előre is köszi. :R

Ui. Tudom, hogy ez nem win10 topic, ott többször is kérdeztem, de nem kaptam választ, hátha itt tudja valaki. Gondolom, ezek a licencfeltételek itt is érvényesek - ha érvényesek.

Meizu MX3 32GB

(#71010) zolee001 válasza kutkut (#71009) üzenetére


zolee001
őstag

A volume license kulcsokért valaki fizetett határozott idöre,pl mint egy feltötokártyás mobil,amikor lejár akkor ismét fizetni kell,hogy továbbiakban müködjön
Gondolom te nem akarsz pl évente fizetni de még ha akarnál sem tudnál mivel csak cégeknek elérhetö és csak bizonyos darabszám a minimum vásárolható

(#71011) cigam válasza kutkut (#71009) üzenetére


cigam
félisten

Pofátlan, törvénytelen lehúzás. Annyira legális, mintha kulcsgenerátorral készült kódot vennél. Egy darabig működhet, de
- ettől még nem lesz legális példány
- bármikor letilthatja az MS

Bolond aki egy fillért is fizet nekik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71012) kutkut válasza zolee001 (#71010) üzenetére


kutkut
addikt

& cigam:

Ahha, értem. Köszi. És mi a helyzet az elvileg nem mennyiségi licences használt / refurbished jellegű kulcsokkal?

Meizu MX3 32GB

(#71013) cigam válasza kutkut (#71012) üzenetére


cigam
félisten

A refurbished kulcsal meg az a "gond", hogy csak (refurbished)HW-el együtt vásárolható, külön nem. Ezért is elgondolkodtató, hogy jobban jár-e az ember egy (újszerű) használt üzleti géppel, amihez "bagóért" kap Windows licence-t.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71014) kutkut válasza cigam (#71013) üzenetére


kutkut
addikt

Hmm, és CoA matricával, szerződéssel (hogy az eladó nem használja tovább az adott kulcsot*) plusz számlával már OK? Vagy konkrétan a HW a lényeg? Nem erről volt valami EU jogszabály, hogy nem lehet korlátozni a felhasználót, hogy ne használhassa másik gépen, másik HW-rel a megvásárolt szoftvert?

*Persze, bárki felrúghat egy szerződést, akkor nyilván bukta, de azért (aprón) a pozitív értékelések valamelyest csökkentik ennek valószínűségét. :F

Meizu MX3 32GB

(#71015) cigam válasza kutkut (#71014) üzenetére


cigam
félisten

Sokak kedvenc idézete"valami EU jogszabály", de vagy nem is olvasták, vagy szövegértelmezési probémáik vannak, vagy nem egyre gondolunk. Ugyanis 2012 környékén valóban született egy EB döntés hogy a megvásárolt szoftver használati jog továbbadható, még akkor is ha ezt a licence tiltja.
De!
"További megkötés, hogy a mennyiségi licencek csak egyben adhatóak el, például a 25 felhasználót tartalmazó licencből a felhasználó nem tarthat meg tízet és értékesítheti tovább a maradék 15-öt."

forrás

Ha nem erre gondoltál, akkor mire/melyikre?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71016) kutkut válasza cigam (#71015) üzenetére


kutkut
addikt

Ja, erre gondoltam, csak ezt az idézett részt nem ismertem. Azért is vagyok most itt, hogy tájékozódjak. :)

Egyébként ilyen mennyiségi licencből létezik egyáltalán olyan, ami örök licenc, és nem kell fél-1 évente megújítani? Mert [ha nem,] akkor nem tűnik túl nagy bulinak.

Meizu MX3 32GB

(#71017) zolee001 válasza kutkut (#71016) üzenetére


zolee001
őstag

Igen,ha fizetsz érte örök életen át

https://www.microsoft.com/en-us/licensing/licensing-programs/software-assurance-default?activetab=software-assurance-default-pivot%3aprimaryr3

(#71018) kutkut válasza zolee001 (#71017) üzenetére


kutkut
addikt

Hehe, OK. :)

Akkor vásárlói szemmel még mindig jobban jár az ember egy nem túl szabályosan, hw nélkül árult OEM-mel. :)

Meizu MX3 32GB

(#71019) cigam válasza kutkut (#71016) üzenetére


cigam
félisten

Változó, többféle lehetőség van
- Open Licence: "örökélet" licence
- Open Value: 3 évre szóló licence
- Open Value Subsription: 1 évre szóló licence

Plusz van még pár opció. Én sem ismerem a mennyiségi licence lehetőségeit, soha nem foglalkoztam több 100(0) licence kezelésével. Erre szakosodott tanácsadó cégek (szerződött MS partnerek) felmérik, hogy mire is van szüksége az adott cégnek, és ennek megfelelően ajánl konstrukciót.

Az OEM-el vigyázni kell, mert bár a törvény lehetőséget ad a továbbadására, a gyakorlatban ez nem mindíg lehetséges. Pl. Nekem van egy digitális kulccsal aktivált W10pro verzióm, ami a Dell laptopomhoz van társítva. Hiába próbáltam átrakni egy Thinkpad-ra, az MS szervere ellenkezett. Telefonon keresztül lehet átimádkozható lett volna, de nem két kattintás. W8 esetén ez egyszerűbb lehet, de itt is belefuthat az ember, hogy nem fogadja el kulcsot, és telefonon keresztül kell segítséget kérni az MS-től.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71020) kutkut válasza cigam (#71019) üzenetére


kutkut
addikt

Ahha, nagyon köszi. :R

Utolsó bekezdéshez: Hmm, Microsoft fiókhoz hozzá volt rendelve (és úgyse)?

Meizu MX3 32GB

(#71021) cigam válasza kutkut (#71020) üzenetére


cigam
félisten

Igen, követtem a leírt műveleteket, ki is vettem a pipát a Dell gép elől, de mégsem fogadta el a másik gép. Már nem emlékszem milyen hibakódot adott a hardver változás varázsló vagy segítő mifene. Végül a gyári W7-et frissítve sikerült beaktiválni a W10-et. Érdekes, hogy ez a lehetőség még működik a gyakorlatban, de az upgrade lehetősége hivatalosan már lejárt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71022) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Adott egy Lenovo B50-30 noti gyári Win8.1-el előtelepítve, kis matrica a gép ajlán, key és sorozatszám nélkül. Ez már az anno újabb matrica volt. UEFI-s konfig gyárilag, gondolom a licenc kód a biosban van eltárolva. Újra kellene telepíteni, immáron egy SSD-re. Viszont a Lenovo gyári szoftverei nélkül, egy tiszta MS iso-ból.
Telepítéskor a kód kihagyásával beaktiválódik, mint a Win10?

(#71023) cigam válasza májkimiki (#71022) üzenetére


cigam
félisten

Ha a megfelelő verziót és nyelven telepíted, nem fog kérni serial-t. Előtte mindenképpen legyen egy mentés a régi rendszerről, hogy ha valami nem sikerül(vagy még nem volt lementve) visszatérhess a mostani állapotra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71024) zolee001 válasza májkimiki (#71022) üzenetére


zolee001
őstag

Igen amennyiben a megfelelö verziót telepited,ha HOME (Windows 8 core más néven) volt akkor HOME verziót kell telepitened,amennyiben PRO volt akkor azt
A gyártó oldalán a pontos tipusszám esetleg serial number megadása után látni fogod ,hogy mivel került piacra a gép

(#71025) májkimiki válasza zolee001 (#71024) üzenetére


májkimiki
őstag

+ Cigam-nak is.
Az MS-nél csak 8.1 és 8.1 Pro van letöltésre plusz N,K,NK alverziók. A gépházban a rendszer tulajdonságoknál csak 8.1 szerepel. Ebből gondolom sima 8.1 a telepített verzió.

Gyári HDD kiszerelésre kerül, új SSD beszerel, feltelepít, ha flottul megy minden. Azután lesz formázva a HDD és belekerül egy külső házba. Arra megy majd restore point, rendszer mentés és más felhasználói fájlok.

(#71026) zolee001 válasza májkimiki (#71025) üzenetére


zolee001
őstag

NEm tudom,hogy érdekes lehet e de általában a laptopok tartalmaznak ez Recovery particiót honnan 1 gombnyomásra gyári állapotba tudod hozni a rendszert,Windowsostol,driverestöl valamint az esetlegesen elöretelepitett (többnyire bloatware) programokkal is
Amennyiben még számit ez akkor érdemes ezt a Recovery particiot kiirni/menteni valami külsö tárolora (HDD,DVD,Pendrive) és HDD/SSD csere után is vissza lehet állitani gyári verzióra
A Windows 8 jelentése a gépházban a HIOME verziót jelenti igy ha azt telepited akkor beaktivállja magát avagy ha W10 re upgrade lenne akkor aW10 HOME is aktivált lesz alapbol

(#71027) májkimiki válasza zolee001 (#71026) üzenetére


májkimiki
őstag

Van minden földi jóság, Lenovo-s szoftverek, recovery partíció, helyreállító partíció, ecetera.... . Anno volt rossz híre ezeknek a szoftvereknek. Ismerem is a Lenovo-t ilyen téren, van a családban több is. Most csak egy szűz redmondi Win8.1-et szeretnék.

(#71028) Joker88


Joker88
őstag

hogy lehet azt a b*zi piros színt / oldalsáv / átállítani más színre ? :D

Windows 8.1 , 64bit

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71029) ArthurShelby válasza Joker88 (#71028) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A windows 8-as startmenüben elkezded gépelni, hogy "háttér" (ha angol akkor "background"), és kidob egy olyat, hogy "A kezdőképernyő hátterének és színeinek módosítása", ez kell neked ;) .

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71030) Ryder62


Ryder62
őstag

Megszűnt az MSN időjárás ami alapból benne van a rendszerben?

Már nem frissít, ha meg rámegyek csak annyit ír, hogy elköltöztünk.

Szerettem. Egyedül ezért nyitottam meg sokszor a metro felületet.

(#71031) DS39 válasza Ryder62 (#71030) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, sajnos megszűnt. ☹️
én is sokszor használtam.

(#71032) cigam válasza DS39 (#71031) üzenetére


cigam
félisten

Hogy hogy "megszűnt"? Működik, csak állandóan frissíteni akar, de nincs mire. Hasonló a weather view pro, de egy idő után fizetős. Mondjuk nem nagy pénz az 450.-HUF, (de azért meg sok, hogy az MS a W10 felé terelne)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71033) DS39 válasza cigam (#71032) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam nem működött tovább.
június 3. után már csak kiírta a készítők búcsú szövegét. és ennyi.

(#71034) cigam válasza DS39 (#71033) üzenetére


cigam
félisten

Furi:

Lehet még nem kapott meg valami frissítést? ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71035) DS39 válasza cigam (#71034) üzenetére


DS39
nagyúr

hmm, érdekes.
mindenesetre ez is arra megy ki hogy váltsunk W10-re, de amíg a jelenlegi gépen működik, cseszhetik, mert drivert ahhoz már nem készített a gyártó. (meg nem is tetszik, de ez szubjektív)

(#71036) spiritex


spiritex
veterán

Azt szeretném kérdezni, hogy win 8.1-re van valami segédprogram, hogy a win indítása során miket és milyen sorrendben tölt be a windows?
Mert egy ideje nagyon sokat vacakol valamivel az SSD, és kb. 3x annyi idő alatt tölt be mindent a rendszer, mint korábban. Jó lenne megtudni, hogy mitől lassult így be, hátha azt a valamit kilőve újra gyors lenne a betöltés. Másban nem érzékeltem az SSD lassulását.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71037) Joker88


Joker88
őstag

A jó öreg Windows 8.1 .. sokkalta jobban bírom mint a Windows 10-et..

azonban lenne egy olyan kérdésem,hogy a piros karikával jelzett területre nem tudnék én még odatenni mappákat ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71038) cigam válasza Joker88 (#71037) üzenetére


cigam
félisten

Ezek nem a kedvencek közé rakott mappák?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71039) cocka válasza Joker88 (#71037) üzenetére


cocka
veterán

Tudtommal ez egy speciális mappa és itt csak olyan ikonok lehetnek, amiket a rendszer amúgy is megjelenít. Szóval a válasz szerintem NEM.

(#71040) cocka


cocka
veterán

desktop.ini van minden ilyen mappában és az meg valami [.ShellClassInfo]-s okosságot tartalmaz, de persze ahhoz, hogy el tudd készíteni saját egyedi mappádat tudni kéne, hogy az egyes sorok végén szereplő negatív számok mit jelentenek.

Meg ha jól értem oda csak mappákat hozhatnál létre, tehát... sokat nem érsz vele. Parancsikonokat nem enged oda rakni.

[ Szerkesztve ]

(#71041) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na fasza lett vagy mi van?

(#71042) cocka válasza bobalazs (#71041) üzenetére


cocka
veterán

Kifejtenéd? Mit kéne nézni? Az oprendszert, a böngészőt? Vagy hogy milyen egyedi a felület?

(#71043) bobalazs válasza cocka (#71042) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az összképre gondoltam hogy milyen egyedi a felület. Azota az ikonokat le pucoltam az asztalrol úgy még jobban néz ki.

(#71044) raskolnikoff válasza bobalazs (#71041) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Melyik progival csináltad az alsó tálcát?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#71045) bobalazs válasza raskolnikoff (#71044) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez öregem a Nexus.

(#71046) raskolnikoff válasza bobalazs (#71045) üzenetére


raskolnikoff
őstag

:R

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#71047) legendo


legendo
csendes tag

Sziasztok,
Egy laptopon játszok (játszanék), de random lefagy a gép. Mintha kihúznám a desktop gépet a konnektorból. Nincs bsod. Az aksi nullán van (régi, nem ad le feszültséget), tehát tényleg olyan, minthat desktop gép lenne. Mivel nincs dump, nincs infóm, hogy mi lehet a baj. Az event viewer csak a 41-es event ID-t mutatja, ami annyi, hogy lefagyott a gép, de semmi más.
A videokártya divereket frissítettem. Mivel játék közben fagy le, logikusnak tűnt, hogy ez lehet a baj, de nem segített. A memóriát teszteltem (mem86), az is jó.
A kérdésem, hogy van-e valami szoftver, ami ilyen esetben is logolja, hogy mi történt. Honnan tudhatom, hogy mi a baj?

(#71048) cocka válasza legendo (#71047) üzenetére


cocka
veterán

Az aksi nullán van (régi, nem ad le feszültséget),

És mi újság van, ha kiveszed az akkut? Árammal nem megy akku nélkül?

(#71049) legendo válasza cocka (#71048) üzenetére


legendo
csendes tag

De, persze, hogy megy, különben nem tudnám használni. Csak azért írtam, mert így egy desktopnak felel meg a gép.

(#71050) Joker88


Joker88
őstag

mivel alaplapcsere előtt állok, az lenne a kérdésem, hogy a Windows 8.1 rendszeremet lehet-eúgy újratenni, hogy ne tököljön órákat/napokat a frissítések keresésével ? tehát valami 'integrált' telepítőt keresni/találni a neten . Legális, vásárolt a Windows, szóval ez nem lenne gond..

In loving memory of Garrett Lockhart

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.