Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) betyarr válasza szabonagyur (#60000) üzenetére


betyarr
veterán

egy ilyen generic key jól jönne,mert akkor csak lehúznám a ds-ről a win-t és nem kéne futni egy kört utána.hol lehet beszerezni?

mod.: ilyesmi lenne?

[ Szerkesztve ]

(#60002) szabonagyur válasza betyarr (#60001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tádááám

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60003) betyarr válasza szabonagyur (#60002) üzenetére


betyarr
veterán

hej,dánke!

közben meg eszembe jutott,hogy vajon a céges kms-en keresztül tudok-e pro-t is aktiválni,vagy csak enterprize-t :U

(#60004) szabonagyur válasza betyarr (#60003) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom, de ha VL jó akkor a megosztókon fent van mindkettőből a VL.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60005) betyarr válasza szabonagyur (#60004) üzenetére


betyarr
veterán

magyar is van?adsz egy linket,hogy ne keresgéljek? :R

(#60006) #41133696 válasza King Unique (#59976) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na meg ugye a Windows 7 is már a hatodik évét tapossa.Szóval ne sértődjenek már be, ha nem lesz ingyenes a váltás róla...

(#60007) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Szeretném kérni kicsit a segítségetek. Most raktam fel egy 8.1 x86 rendszert egy régebbi Intel gépre (c2d e4500, gigabyte G33 lap, 2 gb ram). Olyat produkál ez a drága, hogy időnként meg-meg áll gondolkodni. Ilyenkor az egér mozog és tök csönd., tehát a vinyó sem dolgozik. Aztán 30-50 mp múlva megy szépen tovább. Egy gyorsabb hardver teszten (30 p orthos) át ment, szóval valami más lehet. Főleg hogy a gépen eddig XP futott teljesen hibátlanul. Ami változott hardver szinten az csupán az AHCI bekapcsolása. Okozhat ez ilyet? Ha igen, akkor utólag ki lehet kapcsolni? Azt tudom, hogy fordítva működik, tehát az IDE módról át lehet kapcsolni AHCI -re...

(#60008) Micsurin válasza szabonagyur (#59998) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Míg a vírust bennem nyaltam tökéletes volt , azóta nagyon furcsa s instabil reinstall után is , nem tudom milyért , minden szerint tiszta :( újabb reinstall tiszta win 8.1 lemezel remélem segitHET

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#60009) szabonagyur válasza Micsurin (#60008) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valószínűleg, de akkor teljesen nullázd a gépet, semmi sem maradjon egyik meghajtón sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60010) Micsurin válasza szabonagyur (#60009) üzenetére


Micsurin
nagyúr

1 meghajtó van , teljesen formázom , nagyon remélem helyre áll , mert előtte a Win8.1 ajánlottam ismerősöknek is most meg megtudnék szabadulni tőle :D
Amúgy fura , előtte 8-900mb rammal ment a win most 3,5GB eszik a semmi :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#60011) ShadowX válasza Micsurin (#60010) üzenetére


ShadowX
őstag

Ott valami gebasz van. Rengeteg az a 3,5 giga... :Y Nálam most az erőforrászabáló chrome-al sem megy 20% fölé a ram használat (8 giga van).

(#60012) Micsurin válasza ShadowX (#60011) üzenetére


Micsurin
nagyúr

(8gb detto) most a procit semmi nem eszi , mert kilettek lőve az alkalmazások , de 1-2 perc és az is 30% körülre meggy fel , a ram meg ezen a szinten stagnál :U múlt héten lett felbővítve , amikor Szabo írt , lehet , hogy ram a hobás esetleg....(mivel gyárilag , grat sanya ... :U 2+4 volt , most lett 2x4gb corsair és nem nem hibásak a ramok)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#60013) zoltan6 válasza ShadowX (#60011) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem is drasztikus mostanában a ram használatom 8.1 pro 64 bit alatt,még nem volt türelmem végigbogarászni mi zabálja ennyire,inkább raktam be mégegy 8gb-os modult a 8gb mellé :F
chrome-be megvan nyitva 3 fül.hirkereső,prohardver,facebook aztán elfogy a 8gb :Y
semmi másra nincs használva a gép szinte csak böngészésre,át kell néznem alaposan,mert ez nem állapot.

(#60014) mttssz válasza zoltan6 (#60013) üzenetére


mttssz
senior tag

Nekem teljesen normális, pedig jópár tab chrome, utorrent, spotify, flux, ilyesmi mendegél folyton:

(#60015) zoltan6 válasza mttssz (#60014) üzenetére


zoltan6
őstag

a narancssárga sáv nálam a nagy, a módosított, több mint 5gb,nálad az 51mb :Y mi lehet az,mert a használt nálam is 2,9gb körüli. :F

(#60016) #41133696 válasza mttssz (#60014) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Chrome nálam most csak háttérben futott 44%-on volt a RAM használat 8 GB RAM mellett, kilőttem a Chrome-ot lett belőle 36%. Egyébként is hanyagolom mostanában, mert Windows 7, és Windows 8.x-en is ugyanolyan buta - nincs Aero Peek vagy például, ha letűzőm a SuperBar felületére elfelejti, hogy nem a C:-re kellene gyorsítótáraznia stb, és ez évek óta így van. Szóval nálam már a Firefox vette át helyét, az első meg továbbra is az IE 11 :)

[ Szerkesztve ]

(#60017) Typeter


Typeter
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy új laptopot Win 8.1-el. Az a problémám, hogy amikor csatlakoztatom rá a Kindle-met, akkor megtalálja majd kb. 2-3 másodperc múlva eltűnik, miközben maga a Kindle tölti magát a gépről. Már az összes USB portról próbáltam, de ugyanaz. Esetleg létezik erre valamilyen megoldás?

Köszönöm

(#60018) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez a microsoft fiók baromság kötelező a windows 8.1 ben?Maradi vagyok lehet de a windows 7 en nem tukmáltak ilyet az emberre.Mi van ha kijelentkezek a fiókból,úgy is normálisan használható a windows?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60019) #41133696 válasza Pityu. (#60018) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem kötelező, nem baromság, ha kipróbálod, és majd újra kell telepítened a Windows-t rájössz :)

(#60020) MasterMark válasza Pityu. (#60018) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kötelező.

Switch Tax

(#60021) Pityu. válasza #41133696 (#60019) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok most találtam egy oldalon leírást,nekem ez nem gond mert a windows és az adatok is külön meghajtón vannak,egy kis szöszmötölés meg el fér,szeretem csinálni,na meg próbálok minél kevesebb szemet elraktározni.Gondolom ilyen fiókot később is lehet csinálni nem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60022) quailstorm válasza Pityu. (#60021) üzenetére


quailstorm
nagyúr

természetesen, bármikor lehet
de az is lehet, hogy neked már van, hotmail, windowslive, xbox például
áruház meg onedrive sync csak akkor megy ha van fiók

[ Szerkesztve ]

(#60023) Pityu. válasza quailstorm (#60022) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hotmailos címem van és windows live oldalon szoktam megnézni a leveleimet,de gondolom ha nem vagyok ilyen microsoft fiókkal bejelentkezve a böngészőből ugyan úgy meg tudom nézni az emaileket.

Ja egyébként köszi a segítséget itt is meg máshol is :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60024) quailstorm válasza Pityu. (#60023) üzenetére


quailstorm
nagyúr

arra ott a posta nevű csempés app ;]

(#60025) F6nt0m


F6nt0m
csendes tag

Sziasztok!

Az után kutakodnék, hogy mely windows és "egyéb" helyi szolgáltatások kikapcsolását/tiltását lehet büntetlenül és/vagy negatív következmények nélkül megúszni, illetve érdemes-e belepiszkálgatni? Az is jó, ha linkeltek egy oldalt, ami megbízható ezzel kapcsolatban.

(Egy közel 4 éves samu laposra durtam fel egy win 8.1 embedded industry pro-t és próbálnék okosan gazdálkodni a szűkös körülményekkel, száműzni lehetőleg minden sallangot. Csak netezére és némi torrentezésre van/lesz használva.)

(#60026) szabonagyur válasza F6nt0m (#60025) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a verzio amit felraktal alapbol nem otthonra valo kiveve ha nem bankautomatat uzemeltetsz...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60027) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#60026) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#60028) #41133696


#41133696
törölt tag

Tanulván a tavalyi foltozó keddek malőrjeiből idén egy kicsit finomítok az Acronis True Image HD biztonsági mentéses technikán, csinálok egy képet előtte, meg egy utána, ha nincs vele baj, akkor az előbbit természetesen törlöm :)

(#60025) F6nt0m : Windows 8.1 alap verzió kellene neked, nem pedig ilyen speciális.

[ Szerkesztve ]

(#60029) szabonagyur válasza #41133696 (#60028) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jön majd arra is egy magyarázat gondolom, főleg ha ezt is olvasta a kolléga:[link] Komolyan nem tudom, hogy írhatott le ilyen az oldal... Aki ért hozzá olvassa el, elég vicces.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60030) qqcqqc válasza szabonagyur (#60029) üzenetére


qqcqqc
őstag

olvasd el a cikk egyetlen hozzászólását.... :)
És a dátumot is nézd meg.

(#60031) szabonagyur válasza qqcqqc (#60030) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk március 2-a van szerzői dátumnak írva, és lényegtelen a végén a szerző, hogy próbálja menteni a dolgot, egyszerűen egy magát komolynak tartó oldal ilyet nem ír le viccből sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60032) F6nt0m válasza szabonagyur (#60026) üzenetére


F6nt0m
csendes tag

:D

A rendeltetési helyeiről tudok, hogy egészségügyi, banki , etc. szférának lett kitalálva, elsőre (mikor kiadták) én is elhessegettem a gondolatát, tudván, hogy nem pont én vagyok a célközönség, csak aztán elcsíptem róla pár számomra pozitívan ható tényt és véleményt, hogy mennyire kis könnyed és stabil jószág és nyugodtan mehet fel otthonra is, amik teszem hozzá ezek szerint nem biztos, hogy nem ilyen stupid firkászoktól való hallomásokon és véleményeken alapulhatnak.

Annyi baj legyen cserélem mezei 8.1-re, én a win reinstallal szívesen elpepecselgető fajta vagyok, főleg, hogy max 20 programon kívül úgysem kerül fel rá más, az important things backupjaiból meg a szoba minden sarkába jut egy. :DDD

(De azért érdekelne, hogy mondjuk mi az a fő ok (a nyilvánvaló: nem arra lett kitalálva, punktum!), vagy hátrány amiért otthonra inkább mégse kacérkodjunk a felrakásával?)

(#60033) szabonagyur válasza F6nt0m (#60032) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert pl. hiányzik belőle a legtöbb média lejátszás vagy médiához kapcsolódó dolog. Amit ugyan fel tudsz rakni később de akkor mi értelme az egésznek? Illetve most a konkrét eset nem jut eszembe, de volt kolléga akinek több dolog is nem ment ezeken a kiadásokon a média cuccon kívül. Illetve ami mondhatni ki van véve egy sima 8-ból az kb bele is van rakva csak más jelleggel, amire neked ugyanúgy nincs szükséged.

Média dolgok: sok pendrive, telefon, fényképező és társai is ide tartozik amit nem ismert fel, tehát ne csak a Windows media playerre gondolj.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60034) Pityu.


Pityu.
nagyúr

A windows 8.1 professionalt ha angol a telepítő lehet magyarítani?A windows 7 ultimaténél anno úgy volt ,hogy frissítésben le lehetett tölteni a nyelvet ,itt is van ilyen lehetőség?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60035) worxland válasza Pityu. (#60034) üzenetére


worxland
addikt

van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#60036) kispx válasza Pityu. (#60034) üzenetére


kispx
addikt

(#60037) Pityu. válasza kispx (#60036) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De ez frissítésben letölthető,vagy a microsoft oldaláról?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60038) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Még annyit a windows 8.1 töredezettség mentesítője milyen,én eddig a win 7 esen a diskeeper 2011 et használtam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60039) mttssz válasza Pityu. (#60037) üzenetére


mttssz
senior tag

Hozzáadod a nyelvet, letöltöd a nyelvi csomagot OS-n belül és átállítod, nem kell semmilyen oldalakra felmászkálni.

(#60040) Pityu. válasza mttssz (#60039) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok ,zsír köszi :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60041) #41133696 válasza Pityu. (#60037) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Microsoftttól töltődik le. A töredezettségemtesítője pedig pont megfelelő, főleg ha a rendszer SSD-n van, és csak az egyéb adatok tárhelyéül szolgáló HDD-k karbantartására akarod használni.

Más: Lehet nincs összefüggés, de a napokban volt, hogy a Google nyilvánosságra hozott egy sebezhetőséget, és talán az MS erre válaszul, hogy előre ne lehessen tudni az átlagfelhasználóknak, hogy azt javítja e vagy sem az aktuális keddi alkalommal.

(#60042) mttssz válasza Pityu. (#60040) üzenetére


mttssz
senior tag

Igazából annyira egyszerű, hogy ellenőrizni akartam a módszert és véletlenül felraktam a spanyol pakkot.:DDD

(#60043) tom_tol válasza mttssz (#60039) üzenetére


tom_tol
addikt

Én ezt megtettem de a csempék maradtak a telepítő nyelvén. Ezzel lehet valamit kezdeni ?

(#60044) mttssz válasza tom_tol (#60043) üzenetére


mttssz
senior tag

Vezérlőpult/Nyelv/Haladó(?) beállítások (bal oldalo menü legfelső, nem tudom magyarul mi/az első legördülőben válaszd ki a magyart, majd alatta a kék szövegre kattints.

(#60045) Pityu. válasza mttssz (#60042) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Megtanulsz spanyolul is :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60046) tom_tol válasza mttssz (#60044) üzenetére


tom_tol
addikt

Köszönöm

(#60047) sz.j válasza tom_tol (#60046) üzenetére


sz.j
nagyúr

Üdv tom_tol! De rég láttalak/olvastalak. ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60048) tom_tol válasza sz.j (#60047) üzenetére


tom_tol
addikt

Szia!
Mostanában nincs tuning, csak kockulok.

(#60049) tom_tol válasza mttssz (#60044) üzenetére


tom_tol
addikt

Megcsináltam, a többség megváltozott de néhány csempe maradt az eredeti nyelven. Pl játékok, számológép, időjárás, stb.

(#60050) mttssz válasza tom_tol (#60049) üzenetére


mttssz
senior tag

Akkor nem tudom mit lehetne még vele csinálni. :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.