Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) virkir válasza Boonen007 (#3449) üzenetére


virkir
veterán

Nem a monitorral hanem az ocsmány metro appokkal van bajom.
Lehet, hogy jól néznek ki 4-10"-on de egyszerűen rettenetesek normál méretű monitoron.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3452) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Nálatok előfordul, hogy elfelejti a Win. az ADSL jelszót?
Nálam néha igen, ilyenkor nem tud csatlakozni a netre, újra meg kell adni neki. A felhasználónevet megjegyzi, csak a jelszót felejti el néha, hiába jelölöm be, hogy jegyezze meg. :F

(#3453) gzbotii válasza edeleny (#3450) üzenetére


gzbotii
veterán

Hat nem hagytal fent egy Win7/XP/akarmimas OS-t? Eslodlegesnek felnyomtad a masik helyere:F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3454) Boonen007 válasza virkir (#3451) üzenetére


Boonen007
őstag

Nekem nagy monitoron is tetszene. Nem véletlen van WP7-es telóm is.

(#3455) edeleny válasza gzbotii (#3453) üzenetére


edeleny
őstag

Nem!
Két vinyó van.
A Félterrásat lehúztam, erre felment a Win 8, aztán visszadugtam a vinyót.
Azon van egy Win7, az soha se fagyott.
Az előző verzió nem csinálta ezt, illetve sokkal ritkábban.
Azért használnám a WIn8-at mert kb fele annyi idő alatt lehet használható FF-t kapni, mint a Win7nél.
Egyébként én semmi különbséget nem látok a két rendszer között

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3456) Sub-ZeRo válasza edeleny (#3455) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért nem használsz ie-t? Arra nem kell várnod mint az ff-re.

(#3457) infectedmann:
Volt igen, de egy easy bcd megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3457) infectedmann


infectedmann
őstag

No.
A Win 7 -es partíció mellé bekészítettem egy másikat a Win 8 fogadására.
Kérdés: Volt már, aki ez esetben a Win 8 telepítse után többé sose tudta működésre bírni a már fent lévő Win 7 -et?
Nem szívesen vágnám haza a működő Win 7 rendszeremet.

(#3458) nXu válasza Воланд (#3412) üzenetére


nXu
tag

Köszi azért. Kár, ez még úgy-ahogy tetszett is volna, kihúzom oldalra, a nagy részben meg netezek vagy valami, szélesképernyőn elég jó megoldás szvsz. Na mindegy.

(#3459) sittes79 válasza infectedmann (#3457) üzenetére


sittes79
addikt

Én is így tettem ,de nekem frankón megy a win7 továbbra is.

(#3460) oO7


oO7
őstag

nemtudom volt e már és nagyon el vagyok ezzel késve, de megfejtettem a Messaging app szerencsétlenkedését…

Valamiért a TaskManagerben kettő Mail app látszik futni, ha azokat kilövöm és utána újraindítom a Messaging appot, akkor normálisan bejelentkezik...

(#3461) NGA válasza Boonen007 (#3424) üzenetére


NGA
addikt

Tökéletesen működik a a játék. Semmi bug nincs benne.

(#3462) gzbotii válasza infectedmann (#3457) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem, ha kullon particion van es nem upgradelted a Win7-et akkor majd lessz egy dualboot screen, ott lehet valasztani: Win8 CP vagy Win7.
Nekem is igy van :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3463) nXu válasza oO7 (#3460) üzenetére


nXu
tag

Kipróbálom. Ha működik, lovaggá üttetlek.

Valóban bejelentkezik, de amint hozzányúlok a hotmailemhez, ugyanúgy kidob :(. Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3464) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Érdeklődnék, hogy sikerült-e valakinek feliratot és általában jobb videominőséget varázsolni a Video app-ba. Szivesen használnám azt tesztjelleggel WMP helyett, de a kodekpakkokra rá se hederít :( Windows 8 CP 64bitről van szó.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#3465) nXu


nXu
tag

Nem teljesen win8 kérdés, csak részben: hogy lehet "összekötni" egy FB contactot egy live contacttal? Néhánynál ezt megoldotta magától, de nagyon soknál nem.

(#3466) oO7 válasza nXu (#3463) üzenetére


oO7
őstag

nekem miután egyszer bejelentkezett, utána már nincs vele baj… csak a bejelentkezésik jutott el nehezen :P

(#3467) Karma


Karma
félisten

VMware vSphere Clientet tudott már valaki sikeresen használni W8 consumer previewn?

A telepítés W7 kompatibilitási móddal még sikerült, az alkalmazás nagy része működik is, de kellene a Console, ami meg nem működik nálam sehogyse :( Ez az üzenet jelenik meg a Console fülön szalagsávban: "The VMRC console has disconnected... attempting to reconnect."

A Google meg nem segített.

Most éppen XP-t telepítek VMware Playerbe távoli asztalon át, hogy oda is felrakhassam a vSphere klienst, hogy utána átrakhassam ezt megismételhessem az ESXi-n - és onnantól nem fog kelleni a kliensszoftver a desktopomra :P De azért jó lenne egy tiszta megoldás is.

Szerk.: főleg hogy most leszakadtam a gépemről, lehet bokánfosta magát a W8, innen már nem látszik :(

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3468) nXu válasza oO7 (#3466) üzenetére


nXu
tag

És ha belépsz pl. skydrive metró appba vagy neten hotmailbe, nem dob ki? Csak nálam sz@r? :F

Megint más, megint újabb kérdés: arra nem tudtok valami lehetőséget, hogy a calendarba netes ICS naptárat tegyek (vagy exchange-en keresztül is jöhet, be van állítva, csak valamiért nem akarja használni..)? Köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#3469) oO7 válasza nXu (#3468) üzenetére


oO7
őstag

de... kidob engem is azokra is... remélem ehhez a Communications csomaghoz nagyon rovidesen jönni fog valami frissítés :P

(#3470) nXu válasza oO7 (#3469) üzenetére


nXu
tag

Bunkó leszek, de megnyugodtam :D

(#3471) infectedmann


infectedmann
őstag

Köszi a válaszokat, akkor délután belevágok.

[ Szerkesztve ]

(#3472) negyven2 válasza Воланд (#3430) üzenetére


negyven2
veterán

Mondjuk nekem itt fent a néz olyan van, hogy:
HU - Személyes fiók
US - Személyes fiók

És választhatok a kettő közül. De mégis Zunenál csak a magyart engedte. Ezért kellet az Omniámat egy másik (UK) ID-vel regisztrálnom.

Ha US-re váltom akkor angol lesz.

Ezzel regisztráltam még régen. De aztán átállítottam HU. De úgylátszik benne maradt mindkettő.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3473) edeleny válasza Sub-ZeRo (#3456) üzenetére


edeleny
őstag

A fagyásra senkinek sincs ötlete?
[link]

Már unom, hogy WC-re se mehetek el, mert belefagy!
Ha nem lesz megoldás hagyom a francba az egészet, megy vissza a fejlesztő változat, avgy a WIN7.
Katasztrófa amit ez csinál!!

Miért nem használok IE-t!?
NA megint egy rajongó!
Mert nem ismerem ki magam rajta, cseppet sem gyorsabb mint az FF, csúnya, és egy rakat dolog amit rátettem az FF-re hiányozna róla!

A fagyás után a Metro-ba direkt az IE ikonra kapcsoltam. Semmivel sem jött be gyorsabban, mint az FF mindenfajta kiegészítőkkel.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3474) janihunk


janihunk
senior tag

AMD Catalyst™ Drivers Windows® 8 Consumer Preview

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3475) pzstm válasza janihunk (#3474) üzenetére


pzstm
titán

Applicable Products for Driver Version 8.93.7 RC10:
This article applies to the following configuration(s):

Hardware

AMD Radeon HD 6000 Series
AMD Radeon HD 5000 Series
AMD Radeon HD 7000M Series
AMD Radeon HD 6000M Series
AMD Mobility Radeon HD 5000 Series
AMD A-Series APU
AMD C-Series APU
AMD E-Series APU
AMD FirePro Series
AMD FIrePro 3D Series

Please note: A future AMD Catalyst Windows 8 driver release will add support for the AMD Radeon™ HD 7900 Series, and AMD Radeon HD 7700 Series in the coming weeks.

Amúgy nekem a 3650-es mobility-mhez talált valamiféle gyári drivert a WU és le is töltötte, fel is rakta. Játszani igazából nem játszok gépen, szóval nekem mindegy :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3476) sittes79 válasza edeleny (#3473) üzenetére


sittes79
addikt

Sub-Zero-nak a fagyásra van-e ötlete, ez mekkora....az élet szépségei...bocs az offért de ez LOL

(#3477) oO7 válasza janihunk (#3474) üzenetére


oO7
őstag

én az ujjlenyomatos bejelentkezést hiányolom de nagyon… van egy jó hosszú Live jelszavam… hát inkább beállítottam egy Picture Passwordot :D

(#3478) pzstm válasza oO7 (#3477) üzenetére


pzstm
titán

ha van touch képernyő úgy könnyű :-P (amúgy az nekem is hiányzik azért)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3479) ubid


ubid
őstag

Nah én feladtam a harcot :D
Visszatértem win7-re.

Szép, jó, tetszetős, de van még mit javítani bőven :D persze nem is vártam tőle csodát, hiszen csak CP.

Ott akadtam el ,hogy fejlesztőkörnyezetet telepítek. Visual Studio ultimate felmegy, de indításnál csomó hibát ad. utána Azure SDK-t nem bírta felrakni se , se IIS -t semmit se. úgyhogy mivel nekem ez létszükséglet fel is adtam a harcot.

Majd az RC-vel újra próbálkozunk ; )

Minden jót !

-.-

(#3480) pzstm


pzstm
titán


;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3481) djkrisz1


djkrisz1
csendes tag

valaki tud erre megoldást,próbáltam már minden felbontáson,de mindig csak ez történik :((( [link]

(#3482) Boonen007 válasza janihunk (#3474) üzenetére


Boonen007
őstag

Ez már a megjelenés estéjén fent volt. Én már amikor másnap reggel géphez ültem fel is tettem. Látom még sok mindenkinek újdonság. :DD

(#3483) nXu válasza djkrisz1 (#3481) üzenetére


nXu
tag

Ha jól tudom 1366x768 alatt felejtős

(#3484) djkrisz1 válasza nXu (#3483) üzenetére


djkrisz1
csendes tag

de a store-nak indulnia kéne 1024x768 -ba,és ott is visszadob.
meg láttam már olyan videót ahol ilyen felbontás mellett tökéletesen ment minden.

[ Szerkesztve ]

(#3485) bedo13 válasza Boonen007 (#3358) üzenetére


bedo13
csendes tag

Nekem a BF3 is és az NFS is megy gond nélkül!

(#3486) edeleny válasza ubid (#3479) üzenetére


edeleny
őstag

Valószínűleg én is feladtam, és vagy visszatérek a fejlesztői előzeteshez, vagy a Win7-hez.
Csak ma több fagyást, és Világoskék halált produkált mint a Fejlesztő előzetes a cirka fél-háromnegyed év alatt!

sittes79:

Örülök hogy vannak akik boldogok, de ha egymás után pár percen belül írnék vagy három témában, akkor valószínűleg cimbora te lennél az első aki kritizálna, hogy szétoffolom a topicot!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3487) kleinguru


kleinguru
addikt

Sikerült már valakinek megoldást találnia a login "gyorsaságára"

Átváltottam most local-ra és tetves lassú így is...

Automata login is megy (online is), sikerült beállítanom a tuneUpUtilities nevű programmal.

Rettenetesen gyorsan leáll (mondjuk semmi sincs érdemben a rendszeren)
A Firefox szemmel láthatóan gyorsabb, mint a 7-en (ezt nem is értem)

De ez egyelőre használhatatlan...:(

Loginra nem lesz megoldás, megy vissza a 7es

Kellett volna vegyek előtte egy wp7es telót, mert a csemékhez teljesen hülye vagyok...
Az az érzésem, hogy az egészet a táblák irányába fejlesztették a desktop rovására...

És remélem a win7 is megkapja a normális ütemezőt a bullhoz és a piledriverhez mert így hirtelen, nagyon nem tetszik.

Adtam esélyt neki, mert anno a vista 10 percig bírta a gépen, ez meg már egy napja fenn van...:S

Az meg miért jó, ha írom a keresőbe amit szeretnék jobb oldal és a találat az ellenkező oldalon megjelenik?:W

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3488) r3dsnake válasza virkir (#3448) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

én 22"-n használom, de épp azon agyaltam, hogy mennyire állat lenne egy 120-130centis (vagy nagyobb) tévé htpc-vel és hazaérve a metro fogadna a nappaliban a tévén. a képernyőn a levekkel, eseményekkel, értesítésekkel, időjárás, stb.

egy távirányító nyilaival is végig lehetne olvasgatni, nézegetni az összes feedet kényelmesen, hátradőlve. várom már a teljes verziót.

(#3489) mycso válasza janihunk (#3474) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Uhh, és ez már működik is??
Amit az amd oldaláról töltöttem le, direkt 64-es win8-hoz való driver+ccc az nem települ fel. Végigmegy a telepítés, majd a végén kiírja, hogy kész van, csak a drivert nem tette fel...

Egyébként igazából amit nekem a win felrakott, az teljesen jónak tűnik: játékok mennek, a felbontásom jó, sőt működik a hdmi-m is és a 2 monitoros mód is, a hang is átmegy a hdmi-n.
Egy bajom van, hogy a hdmi-n csak maximum stereo hang megy át, tehát valamilyen driver csak kellene hozzá, csak félek, ha ezt felrakom, esetleg elcsesz mindent.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3490) raidx


raidx
őstag

Úgy látom, az MS mindent megtett annak érdekében, hogy a Windows 8 ne legyen kapós céges környezetbe. Na meg az ARM ledegradálása sem a cégek érdekeit szolgálja.
Én már megszabadítottam a tesztgépemet a Windows 8-tól. Éles környezetben majd csak akkor jöhet szóba nálam, ha a Metrót ki lehet kapcsolni. Szóval igen hosszú életűnek ígérkezik nálam a Windows 7.

@mycso

Jogos a félelmed. Legalábbis a Win 7 beták alapján. Az 5.1-7.1 hangra a hetesnél is jó sokáig kellett várni. Már anno arra gondoltam, hogy megválok az 5.1-es hangfalszettemtől. ;]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#3491) cellpeti


cellpeti
veterán

erre valaki?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3492) NGA válasza raidx (#3490) üzenetére


NGA
addikt

Nem értem mi a baj. nagyon sok helyen még csak most állnak/álltak át Windows 7-re céges felületen. A Windows 8 nem nekik készült, ha jól megnézed, a céges átállásokat, minden másodikra térnek át. Mivel az xp támogatása meg fog szűnni, igy win7-et vesznek.

(#3493) gzbotii válasza nXu (#3483) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem 1280x720 es nincs baj veluk :U ;)
Sot, az egesz rendszerrel nincs :) Egyedul az osztott kepenyo ami nem megy...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3494) gzbotii válasza cellpeti (#3491) üzenetére


gzbotii
veterán

Mlyen a HW?
Nekem ilyent VB-be adott, de kullon particiora simman felmaszott (Intel Celeron M, 1.6GHz, 2GB RAM, 1200x800 felbontas..)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3495) mycso válasza raidx (#3490) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Sima koax-on kimegy minden a DTS is, csak HDMI-n nem akarja. Feltoltam a drivert, meg hozzá az AMD HDMI drivert, most azt csinálja, hogy kimegy a DTS jel, csak hang nem jön ki a hangfalakból, az erősítőt kapcsolgatja össze-vissza. Viszont most már koax-on sem megy ki a hang...
Mindjárt leszedem a hdmi audio drivert, és akkor mennie kell a képnek hdmi-n, a hangnak meg DTS-ben is, koaxon. Egyelőre ez lesz a megoldás.

mod.: na meg is vagyok, és működik is :C
Ami érdekes, hogy alapból is fent van egy HDMI audio driver, ami microsoftos, viszont, csak stero formátumokat támogat. Bár ez legyen a legkevesebb, csak gondolom megosztom, hátha kell majd másnak is. :R

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3496) raidx válasza NGA (#3492) üzenetére


raidx
őstag

Különösebb baj nincs. Délelőtt volt itt két ügyfél akik először meg akarták nézni a 8-ast mielőtt megveszik a 7-est. Felraktam nekik, 2 órahossza után elmentek hetest venni. Nem jött be nekik a metro felület!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#3497) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

másik fórumon olvastam hogy a dv-s magyarositás rámegy erre a verzióra ez igaz?

+ vlt ott valami program ami állitólag visszaálitja a régi feladatkezelőt stb
[link] <----lent a hozászólásoknál

[ Szerkesztve ]

(#3498) Воланд válasza BeeNiTTo (#3497) üzenetére


Воланд
titán

azt irjak, hogy bugzik.

a program meg eleg sokmindent kikapcsol a win8-bol, sok ertelme nincs feltenni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3499) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

igen láttam de nem mindenkinek plusz csak vissza kell állítani a nyelvet
viszont hogy lehet ezt telepíteni mert én felraktam és kéri hogy indítsam újra a gépet
újraindítom és utána mit kell csinálni hogy magyar legyen ??

(#3500) Воланд válasza BeeNiTTo (#3499) üzenetére


Воланд
titán

[link]

szerk.: kozben megneztem, a metro ui kikapcsolasa nalam nem mukodik.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.