Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) CyberPunk666 válasza Jazz (#30999) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Hozz létre egy mappát és nevezd el:

Vezérlőpult.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Ezután lesz egy olyan menüd, ahol minden elem részletekre van szedve és minden gui-s beállításhoz el tudsz jutni pár kattintással.

(#31002) bzoley válasza havri1 (#30998) üzenetére


bzoley
veterán

Ne próbálgass mindenféle programokat! PVR2 friss? Két hete lett kitéve ftp-re "friss" verzió. Hibaüzenet nem ártott volna.

(#31003) arnyekxxx válasza Jazz (#30999) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Igen, értem a lényeget, van egy nemigaz állításod amit alátámasztottottál nemigaz példákkal, aztán az az helikopter aki erre rámutat.

Akinek nem jó az intéző, ahhoz nem kell expertnek lenni szerintem.

Aki nem az MS rendszerét akarja használni, az rászánja azt a másfél percet amit teljesen windozszüzkét rá kell szánnia, hogy megtalálja a rendszer saját mappáit. Ugye a lelked mélyén te is érzed az ellentmondást abban amit írsz, van az 1.0 juzer aki a Letöltésbe tölt le, a Dokumentekbe ment, fingja sincs a win felépítésérő de TC-vel akar file-t kezelni mert az intéző nem elég jó neki.

Világvége érdeklődés hiányában lefújva.

(#31004) havri1 válasza bzoley (#31002) üzenetére


havri1
félisten

Oksa. Most felrakok egy xp-t tesztelni a kártyát. FTP? Én a hivatalos oldalról szedtem le. Annyi hibauzenet volt, indítottam a pvr2-t,és kepkezelesi hiba - ok. (remélem jól emlékszem.)

havri

(#31005) brd válasza CyberPunk666 (#31000) üzenetére


brd
nagyúr

Megnyitni a lejátszóval akarom.

Ha totál új funkciót akarsz létrehozni dedikált eszközökkel, akkor arra a regeditet kell használni, de ilyen összetételű funkciót sehol nem adsz hozzá két kattintással...

Kettővel nem, de XP-ben még viszonylag kényelmes megoldás volt rá, csak azóta ugye "egyszerűsítették a kezelhetőséget".

The only real valuable thing is intuition.

(#31006) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Megvásároltam a win 8 frissítési kulcsot, még amikor akciós volt xpről frissítettem. Idő közben új gépem lett és egyből a windows 8-at telepítettem fel. Hiába írom be neki a kulcsot nem fogadja el. Próbáltam bootolni xp-t pendriveról nem bootolt be. Uána próbáltam windows 7et az bebootol,de nem látja a pendrive-ot. Az lenne a kérdésem,hogy hogyan tudnám aktiválni azzal a kulcsal amit megvettem? Másik kérdés,hogy 32 bites verziót frissítettem megvételkor,de valahol olvastam,hogy elvileg 64 bites verziónál is működik a kulcs amit megvásároltam, ez igaz? A vélaszokat előre is köszönöm!

(#31007) Jazz válasza arnyekxxx (#31003) üzenetére


Jazz
veterán

Ezen a helikopteren jót mosolyogtam.:) De inkább rotor, még mindig a dxdiag, regedit, services...stb. körül pörögsz.:)
Bizony, nem egyszer előfordult hogy az 1.0 juzernek TC-t kellett használni, aztán csak lesett, mintha a valóság egy magasabb szintjére lépett volna, kívülről látta önmagát, ott volt mindenek felett, a C:\ gyökérben.... :D

(#31001) CyberPunk666: köszi :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#31008) Jazz válasza brd (#31005) üzenetére


Jazz
veterán

Kár hogy az egyszerűsítést úgy értelmezik ms-nél, hogy = bonyolultabb funkciók elrejtése, esetenként eltávolítása.

free your mind

(#31009) Psychonaut válasza Lazika (#31006) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, 32 és 64 bites rendszerhez is jó a kulcs, viszont mivel frissítést vettél, módosítás nélkül csak frissítéses telepítésnél fogadja el a kulcsot, tiszta telepítésnél nem - ehhez át kell írnod egy kulcsot a registryben.

(#31010) arnyekxxx válasza brd (#31005) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mert a szerkesztővel mit csinálsz ha nem megnyitod vele a filet?

(#31007) Jazz

ha egyszer ezeket hoztad fel példának... esetleg ha elkezdenéd sorolni azokat amikre igaz az állításod, nem kellene a korábbi kijelentéseidnél maradni.

Bizony, nem egyszer előfordult hogy az 1.0 juzernek TC-t kellett használni,

Mi az a szitu, amikor az 1.0 juzernek TC-t kell használni? Egyébként mi akadályozza meg a TC fejlesztőit, hogy ott legyenek a listájukban a win rendszermappái is a meghajtók mellett? Nyilván rá kellene szánni 10 percet, hogy ne csak DOS szinten lássa a filerendszert. Tényleg nem értem miért az MS sara az, hogy csinált dedikált mappákat amiket egy külső program nem kezel.

[ Szerkesztve ]

(#31011) Lazika válasza Psychonaut (#31009) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi és, ha a 32 bitest frissítem fel 64 bitesre úgy sem fog működni?

(#31012) brd válasza arnyekxxx (#31010) üzenetére


brd
nagyúr

Uhh, nem hittem, hogy ezt magyaráznom kell. :W
Duplakattra lejátszó, de context menüből választható legyen a szerkesztő is (persze az első is szerepel a context menüben, csak mivel az a difalt eksön, duplakattra/enterre az történik).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#31013) CyberPunk666 válasza brd (#31005) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ez nem végleges társítás, hanem egy adott alkalomra szól, ha véglegesen akarod, akkor arra van egy chekbox, amit be kell pipálni, ezt pontosan azt csinálja, amit kértél.

mi volt az ennél egyszerűbb mód xp-ben?

(#31014) arnyekxxx válasza Jazz (#31007) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egyébként ez a GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} a Vista óta benne van a winekben (lehet, hogy már az xp-ben is, erre nem veszek mérget), experteknek illik nem újdonságértékünek lenni :)

(#31015) arnyekxxx válasza brd (#31012) üzenetére


arnyekxxx
veterán

de context menüből választható legyen a szerkesztő is

pont így müködik a társitás ha nem jelölöd be a "mindig ezzel nyitom meg" -et

(#31016) Psychonaut válasza Lazika (#31011) üzenetére


Psychonaut
addikt

32 bitesről 64 bitesre nem lehet upgradelni.

(#31017) CyberPunk666 válasza brd (#31012) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

ugyanezt mondtam neked én is, és anno ezt sem te adtad hozzá kézzel, hanem a program amit telepítettél, erre pedig még mindig megvan a lehetőség, ha nem teszi meg magától a program, akkor ott van az amit leírtam én neked.

Tessék, ott van a media player a context menüben, oda más alkalmazás is be tudja írni magát, csak én az eddig felrakottaknak nem engedtem, ha pedig mással például szerkesztővel akarod megnyitni, akkor jött a társításban a többi program, ami arra az egy indításra szól. Ha rámész a több programra, ott van egy lista, tallózni is lehet, az onnantól benne lesz a listában és alapértelmezetté is lehet tenni (opcionálisan)

(#31018) CyberPunk666 válasza Psychonaut (#31016) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Használhatja mindkettőt, nincs megszabva ez a licencel. Ha van w8-a, akkor ugyanannak a verziónak jogosult a 32 és 64 bites változatát is használni.

Csak ha a segéddel akarja letölteni, akkor kell egy 64 bites oprendszer, mert ugyanolyat fog letölteni, mint amilyenről letölti.

(#31019) Psychonaut válasza CyberPunk666 (#31018) üzenetére


Psychonaut
addikt

Azt mondtam, hogy az upgrade nem fog működni, nem azt, hogy nem használhatja. :U

(#31020) Jazz válasza arnyekxxx (#31010) üzenetére


Jazz
veterán

Mert a dos struktúra a valódi struktúra, a többi csak torzított valóság. Belehet egyébként állítani a dedikált mappákat, de attól még ugyan úgy nem fogja tudni hogy hol az asztal a winchesteren.

(#31014) arnyekxxx: vistát akinke hat anyja van, 7-et is csak ritkán, xp-n nem.

free your mind

(#31021) Jazz válasza CyberPunk666 (#31017) üzenetére


Jazz
veterán

Nem lehet hogy ő nem a társít contex menüjére gondolt, hanem a jobb klikk menüre közvetlen a file-on? Azt pedig csak regedit-ben tudod szerkeszteni.

free your mind

(#31022) arnyekxxx válasza Jazz (#31020) üzenetére


arnyekxxx
veterán

de attól még ugyan úgy nem fogja tudni hogy hol az asztal a winchesteren.

Azt se tudja, hogy 2x2 mennyi amig meg nem tanulja.

vistát akinke hat anyja van, 7-et is csak ritkán, xp-n nem.

Ja hogy egy XPfüggő powerjuzerrel van dolgunk, OK, akkor én itt abbafejettem

(#31023) Jazz válasza arnyekxxx (#31022) üzenetére


Jazz
veterán

Hát akkor csak kombinálj, találgass, kiemelj, ferdíts, ahogy érzed.:)

Azt se tudja, hogy 2x2 mennyi amig meg nem tanulja.

Itt nem a tanulásról van szó, ez megint milyen logikai kapcsolatot feltételezve jön ide? Ez az a pont ahol értelmetlen a további diskurzus.

free your mind

(#31024) brd válasza CyberPunk666 (#31013) üzenetére


brd
nagyúr

Nehéz esetek vagyok.

Igen, de akkor alapértelmezett is lesz, de alapértelmezettnek a lejátszót szeretném.

Az volt az egyszerűbb, hogy testre lehetett szabni, nem csak ilyen M$-módon, hogy a hülyéknek jóaz, az értelmesek meg majd registryznek.

Testreszabás: saját, szerkeszthető névvel ellátott menüpont, és még saját opciókat is adhattál meg, sőt, gyorsbillentyűt is beállíthattál a menüpontra.

The only real valuable thing is intuition.

(#31025) brd válasza arnyekxxx (#31015) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, akkor megnyitja egyszerűen, és legfeljebb akkor vesz fel menüpontot, ha a program ezt akarja(/tudja), de akkor is, csak olyan néven, ahogyan a programban be van állítva.

The only real valuable thing is intuition.

(#31026) csako válasza brd (#31024) üzenetére


csako
veterán

De nem lesz alapértelmezett, ha nincs bepipálva...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31027) brd válasza csako (#31026) üzenetére


brd
nagyúr

#31025...

The only real valuable thing is intuition.

(#31028) Psychonaut válasza brd (#31025) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szóval azzal van a gondod, hogy egy kattintás helyett egy egérmozdulat és egy kattintás az, amit el kell végezned.

(#31029) brd válasza Psychonaut (#31028) üzenetére


brd
nagyúr

Az egész nem erről szól. Írtam egy példát, hogy egy advanced júzerek által használt funkciót "eldugtak" (kivettek a rendszerből). A többi hozzászólás csak a megértést szolgálja egyesek számára (remélem legalábbis, hogy arrafelé haladunk).
Egyébként, ha már így rákérdeztél, nem, mert nem kerül be oda a program, ha amúgy magától nem tudja/akarja bejegyezni a registry megfelelő helyére magát (ha meg be akarja, akkor is, csak olyan néven, ahogyan neki jólesik). Ahogy már írtam... :O

The only real valuable thing is intuition.

(#31030) csako válasza brd (#31027) üzenetére


csako
veterán

Úgy tűnik a jegyzettömb, amivel próbálkoztam, egy ilyen program :P De a KMPlayer is ilyen, annál a C: meghajtóról kellett az exe-t betallóznom, annyira nem ismerte, de azóta ott van az alapértelmezett programválasztási listában és más fájloknál is felajánlja, és ha kiválasztom, akkor beül a jobb klikkes menübe...
Mellesleg nem értem, az miért nem jó, hogy a program neve szerepel ott, amiről egyből tudod mivel akarod megnyitni?

Oké visszaolvastam többször, nincs már benne, kivették... ezt értem, csak szerintem nem is volt rá szükség.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31031) brd válasza csako (#31030) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, sok program ilyen, de ha éppen nem ilyen ugye...

Mellesleg nem értem, az miért nem jó, hogy a program neve szerepel ott, amiről egyből tudod mivel akarod megnyitni?

Ha lehet Mercim, miért elégedjek meg egy Rönóval? Pl. lehetne közvetlenül a menüben, miért kell még elcsászkálni egy almenübe?

...ezt értem, csak szerintem nem is volt rá szükség.

Akkor azt is értsd meg, hogy az egész nem erről szól.

The only real valuable thing is intuition.

(#31032) arnyekxxx válasza brd (#31024) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Igen, de akkor alapértelmezett is lesz, de alapértelmezettnek a lejátszót szeretném.

nem lesz alapértelmezett, ha nem jelölöd be alapértelmezettnek

Igen, sok program ilyen, de ha éppen nem ilyen ugye...

Melyik az a program amit ha felveszel a társitásba, nem marad ott? Tényleg nem tudom elképzelni melyik az az aviszerkesztő amit nem lehet betenni avihoz társitott alkalmazásnak.

[ Szerkesztve ]

(#31033) Lazika válasza Psychonaut (#31016) üzenetére


Lazika
senior tag

Szia úgy csináltam az installt ahogy a linkben is küldted,de most meg ezt az üzit írja ki,hogy:az akitválási kiszolgáló jelentette,hogy a kulcs túllépte a feloldási korlátját. Ilyenkor mit cisnáljak? Win8-at nem lehet telefonról aktiválni valahogy? Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#31034) arnyekxxx válasza Lazika (#31033) üzenetére


arnyekxxx
veterán

lehet telefonon aktiválni, azt meg nem mondom pontosan hol, de valahol az aktiválós részben van telefonos lehetőség is.

(#31035) Lazika


Lazika
senior tag

Megtaláltam a telefonos aktiválást végre sikerült! :)

(#31036) brd válasza arnyekxxx (#31032) üzenetére


brd
nagyúr

nem lesz alapértelmezett, ha nem jelölöd be alapértelmezettnek

Tudom, de akkor... áh, nem írom le harmadszorra is.

Melyik az a program amit ha felveszel a társitásba, nem marad ott?

Amelyik nem jegyzi be magát, ugyanis azt nem az OS maga csinálja (kivéve ha alapértelmezettnek pipálod), hanem az adott program... :O

Tényleg nem tudom elképzelni melyik az az aviszerkesztő amit nem lehet betenni avihoz társitott alkalmazásnak.

Sok mindent nem tudsz elképzelni, de attól még tény. Biztos van ilyen program, én csak egy (nem feltétlen valós) példát írtam. De ha nagyon látni akarod, akkor "csinálj" egy saját kiterjesztésű file-t, mondjuk jpi és próbálj 2 menüpontot varázsolni a menüjébe. De ha nagyon akarod, csak neked, csak ma, keresek ilyet, az általam használtak közül. Ha találtam/beírom, mi lesz? Gondolom, valami olyasmi, hogy hülye a program, vagy rétegigény. Igen, az, és?

The only real valuable thing is intuition.

(#31037) arnyekxxx válasza brd (#31036) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mindenki érti, hogy nem lesz társitással külön Szerkesztés menüpont, de a funkció, miszerint dupplakattra indul a társított föprogram, jobbklick-társitás-másikprokramaviszerkesztéheznemlejátszáshoz ugyanezt a funkciót ellátja minden regisztribszkurálás nélkül. Azt el tudom képzelni, hogy lehet kreálni olyan filetipus és furaprogram együttállást aminél valamilyen asztrológiai együttállás miatt nem müködik ez a módszer, nekem még nem sikerült ilyenbe belefutni, igaz én nem is akarom bebizonyítani, hogy létezik ilyen.

(#31038) Ice&Lime válasza attila199207 (#30977) üzenetére


Ice&Lime
veterán

szia!
ugyan itt a feladatkezelőben csak a folyamatok fülre kattintva látod az éppen futó használatban lévő alkalmazásokat szépen sorban, amikor dolgoztatja 100%-on a lemezt, akkor nézd meg itt a folyamatok fülön, hogy mi illetve melyik program veszi igénybe ennyire a hdd-det.
lehet, hogy éppen futott valami update/telepítés vagy vir.keresés stb... meg kellene nézned.
..és hogy mennyi ideig csinálja ezt, és mikor.

[ Szerkesztve ]

(#31039) #51177472


#51177472
törölt tag

Boot probléma, mi lehet a baj?

(#31040) Fire/SOUL/CD válasza #51177472 (#31039) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sok minden... Legalább annyit leírhatnál, hogy mégis hogyan jelentkezett ez a dolog(működő OS egyszer csak behalt, esetleg új telepítést követően, stb), úgy lehetne (talán) érdemben segíteni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31041) #51177472 válasza Fire/SOUL/CD (#31040) üzenetére


#51177472
törölt tag

Felraktam a win8-at, es alapbol ezt dobja be bootolasnal. Ha F12-t nyomok, es kivalasztom h mirol bootoljon, bekapcsol.

(#31042) Fire/SOUL/CD válasza #51177472 (#31041) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

" Ha F12-t nyomok, es kivalasztom h mirol bootoljon, bekapcsol."
Ha "bekapcsol" alatt azt érted, hogy akkor kifogástalanul elindul az OS, akkor a BIOS-ban tedd a boot-sorrend elejére a HDD-t/SSD_t, amire telepítetted.
(Előfordulhat, hgy a meghajtók közt is állítható a sorrend, ha igen, akkor ott is előre kerüljön az adott meghajtó)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31043) #51177472 válasza Fire/SOUL/CD (#31042) üzenetére


#51177472
törölt tag

nyilvan azt ertem, igen.
Ugy van beallitva.

(#31044) Fire/SOUL/CD válasza #51177472 (#31043) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Az alaplap bootmenüjéről készíts egy képet és írd meg, hogy melyik eszközt kiválasztva indul el az OS...
2. Mmi az alaplap pontos típusa?
3. UEFI installal telepítettél?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31045) #51177472 válasza Fire/SOUL/CD (#31044) üzenetére


#51177472
törölt tag

1, kesobb tudok csak kesziteni, igyekszem mihamarabb kuldeni.
2, Gigabyte GA-P35-DS3l
3, neharagudj, szamomra ismeretlen az UEFI jelentese.

(#31046) Zsoó


Zsoó
tag

Hogy lehet megjeleníteni a számítógép ikont az asztalon? Egyszer már sikerült, de most az istenért sem találom. A Win 7-ben a startmenüből ha rákatt a jobb gombbal a számítógép hivatkozásra, akkor ott volt olyan hogy megjelenítés az asztalon, de a win 8-ban nincs startmenü így nem tudom hol kell.
Köszi

[ Szerkesztve ]

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#31047) netpeti98 válasza Zsoó (#31046) üzenetére


netpeti98
addikt

Jobb gomb az asztalon->Testreszabás->Asztali ikonok módosítása

Üdv netpeti98

(#31048) Zsoó válasza netpeti98 (#31047) üzenetére


Zsoó
tag

Köszi a gyors választ! Az életben nem találtam volna meg:)

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#31049) Fire/SOUL/CD válasza #51177472 (#31045) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Korábban nem kérdeztem (mert gondoltam, ezt azért csak megemlítenéd), de azért inkább megkérdem: Ugye még véletlenül sem volt előtte Mac OS X arra a meghajtóra telepítve? :U
(UEFI kilőve, nem támogatja az alaplapod)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31050) #51177472 válasza Fire/SOUL/CD (#31049) üzenetére


#51177472
törölt tag

:D eppenseggel volt. szoval ez lesz a problema?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.