Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Sub-ZeRo válasza csabi2008 (#4398) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt nem tudom.

(#4400) mycso: Nekem pl. minden 2. inditásom ilyen. Újraindítom (hard reset mert máshogy nem akarja a jót) és akkor jó lesz. Ha látom, hogy akad, akkor újra. Meg nem kell kikacsolni, tedd alvóba és úgy is jó.

A vinyóra meg vezérlőpult, energiga gazdálkodás és a vinyóknál 0 percet adj meg. Leállítja a vinyókat és ha használni akarod, akkor fel kell pörögnie, azért akad meg.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4402) spammer válasza Sub-ZeRo (#4401) üzenetére


spammer
veterán

Nekem pl. a Firefox olyan, hogy csak minden 2. bootolás után lesz normális. Elsőre kicsit szaggat, "röccen", mikor lapozok lefele, meg lapbetöltésnél is akadozgat. Nyomok egy restartot a rendszernek, utána olyan, mint kés a vajon.. Érthetetlen. :( Próbáltam azt, hogy nem kapcsolom ki a gépet, hanem hibernálom, de akkor is jelentkezik a hiba. Alvó módban (sleep) nem, mert akkor ugye nem áll le a rendszer, de úgy meg ugye valójában nem kapcsol ki a gép. Remélem, hogy ez javításra kerül a véglegesben, mert elég idegesítő, hogy 2x kell bootolni...

---

Más: Nekem a metro multitask nem megy az itt leírtak szerint [link] Az egérrel balra-jobbra lehet húzni a metro app-okat, de elválasztó sáv nem jelenik meg. Középre abszolút nem lehet húzni, és ha lehúzom az aljára, akkor meg bezáródik. :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4403) Zollkid100


Zollkid100
tag

Srácok,a Metro-s start hátteret nem lehet sajátra kicserélni valahogy?

(#4404) Sub-ZeRo válasza Zollkid100 (#4403) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4405) csabi2008


csabi2008
tag

Messagingbe mukodik valakinek a facebook chat? Az uzeneteket megkapom,de azt irja hogy sign in to send a message,es nemhagy valaszolni

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4406) Sub-ZeRo válasza csabi2008 (#4405) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Online vagy ? Lehet be kellene jelentkezni, ha el akarod küldeni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4407) csabi2008 válasza Sub-ZeRo (#4406) üzenetére


csabi2008
tag

Bevagyok jelentkezve browseren is...es megse megyen
[kep]

[ Szerkesztve ]

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4408) worxland válasza csabi2008 (#4405) üzenetére


worxland
addikt

Nekem megy. Semmi extrát nem csináltam, bejelentkeztem, és működik.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4409) vlevi válasza spammer (#4402) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Más: Nekem a metro multitask nem megy az itt leírtak szerint"
16:9-es felbontású monitorod van? Mert csak azzal megy.

(#4410) megalover válasza Sub-ZeRo (#4404) üzenetére


megalover
tag

De lehet alternatívat 5-6 féle háttér közül választva beállítani a Metrora is... ;)

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4411) RaZroX válasza vlevi (#4409) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem a képaránytól függ hanem a felbontástól.

This is the way

(#4412) spammer válasza vlevi (#4409) üzenetére


spammer
veterán

16:10-es (1280x800). Nem mondod, hogy 16:10-es nem megy?! :F :Y

szerk: wide screen, szóval elvileg mennie kellene, de hiába húzogatom akármelyik irányba..

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4413) RaZroX válasza spammer (#4412) üzenetére


RaZroX
addikt

Azért nem megy mert 1366x768 a határ :)

This is the way

(#4414) spammer válasza RaZroX (#4413) üzenetére


spammer
veterán

32 pixelen bukom el? :DDD Vicc :)) Azért ezen a felbontáson bőven elférne :)

szerk: vagyis nem azon... na mindegy, a lényeg, hogy nem megy...

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4415) csabi2008 válasza worxland (#4408) üzenetére


csabi2008
tag

De latod,hogy name unavailable :/ hat nemtudom mi lehet vele.

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4416) csabi2008 válasza worxland (#4408) üzenetére


csabi2008
tag

Nah mar mukodik,csak nem mindenkit mutat meg online :D vagy az fugg valamitol?

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4417) Sub-ZeRo válasza megalover (#4410) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Úgy igen, de saját képet nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4419) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

A G25 win7 komp. módban és rendszergazdaként telepítve ment fel. A german truck simulator meg simán.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4420) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#4419) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na jó, az 1.32-es patch után nem indult el semmilyen módban.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4421) spammer


spammer
veterán

Nyilak eltüntetése a parancsikonokról (Remove shortcut arrow)

1. Töltsük le a noarrow.ico fájlt innen
2. Másoljuk egy tetszőleges helyre az ikont, ahonnan biztos nem törlődik (pl. Windows mappa)
3. Futtassuk a regedit -et
4. Keressük meg a következőt: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
5. Csináljunk egy új kulcsot (Key) Shell Icons néven
6. Csináljunk egy új String Value -t és a neve legyen 29
7. Jobb klikk a 29-re -> Modify -> a Value Data sorba pedig írjuk be az ikon elérési útját (pl.: C:\Windows\noarrow.ico)
8. Jelentkezzünk ki (Sign out) vagy indítsuk újra a gépet és kész is.

Forrás - ahol a leírásban hibásan a 6. pontban megadott String helyett DWORD szerepel, ezért írtam le itt most rendesen, így biztosan működik.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4422) megalover válasza spammer (#4421) üzenetére


megalover
tag

Értem, és ez pontosan mire is való?? :B

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4423) Hennet


Hennet
aktív tag

Csak én nem találok egy szimpla RSS olvasót a CE-ben?

ja igen és van mód h a google legyen az alapértelmezett keresőm ne a bing?
plusz nem találok feedbacket az internetexplolerhez

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#4424) spammer válasza megalover (#4422) üzenetére


spammer
veterán

Erre

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4425) kiskaktusz válasza Воланд (#4387) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Tedd fel a rainmetert és annyi RSS olvasót találsz és telepítesz, amennyi jól esik.. Win8-on is prímán megy a win7-es rainmeter és a skinjei..! :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4426) Воланд válasza kiskaktusz (#4425) üzenetére


Воланд
titán

de nekem a start kepernyore kell, nem az asztalra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4427) kiskaktusz válasza csabi2008 (#4405) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A facebook cset mivel egy bughalmaz, ezért kihat a messaging alkalmazásra is... Nálam számtalanszor előfordul, hogy facebookon belül az internetes lapon csetelek valakivel és azt írja a cucc, hogy ki-be jelentkezik, holott végig online van. A netkapcsolattal nincs probléma.
Mivel a bug él, ezért amit küld információt a messaging appnak, az fals. Csak akkor lehet kommunikálni a mesaging appban, ha mindkét fél be van jelentkezve és azt az infót is kapja az app a facsétól.

Remélem MS-ék rálépnek cukkerbergék tökére, hogy csináljanak vele valamit, kurva idegesítő. :(((

(#4426) woland_y2k: akkor várj türelemmel. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4428) megalover válasza spammer (#4424) üzenetére


megalover
tag

Értem, egész praktikus. :U

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4429) kiskaktusz válasza Воланд (#4426) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Addig is, amíg várakozol 1 metro-s appra, szerintem nézz körül itt :)

Az omnimo skinek amúgy is win8-ra hajaznak, csak a desktopon, nem a metro-n..

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4430) vlevi válasza Hennet (#4423) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mintha a DP-ben még lett volna, én is hiányolom.

(#4431) spammer válasza vlevi (#4430) üzenetére


spammer
veterán

Én is. Jól jönne.

Meg úgy egyébként elég kevés app van a store-ban. Ahhoz képest, hogy már volt DP, meg már van CP több, mint 1 hete, szinte alig van valami hasznos app :( Kicsit pöröghetnének jobban a fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4432) pzstm válasza vlevi (#4430) üzenetére


pzstm
titán

pontosan. DP-ben még volt, CP-ben meg nincs és store-ból sem érhető el egy sem ;(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4433) front3r válasza front3r (#3815) üzenetére


front3r
őstag

Megtaláltam a megoldást!!!!

ASRock alaplapom van, és kiderült, hogy a BIOS-ban az egyik opció okozza a galibát.
Ki kell kapcsolni a Power Management-et AHCI módban, ez oldotta meg a problémámat.

Találkoztam egy másik buggal is. IE10-ben az az oldal, ami Silverlight-ot használt, ott az IE elszállt, letöltöttem újra a frisset, uninstalláltam, újratelepítettem, és már nem jön elő a probléma.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#4434) mycso válasza front3r (#4433) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nos, nekem szintén asrock lap, kipróbálom majd, mert pont tegnap írtam, hogy nálam is baj van a restart/power off opciókkal. Bár nálam hibaüzi nincsen, de nem végzi el a műveletet.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#4435) Tibi86 válasza spammer (#4431) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Ja, rss-t én is nagyon hiányolom. Próbáltam neten megkeresni a DP-ben lévőt, de sehol sem találom.

Más:
A windowsban a helymeghatározás nálatok nem szállt el? Mert nekem a deafult location-ra Nagykanizsát ír, holott Nógrádban vagyok. :))

(#4436) kiskaktusz válasza Tibi86 (#4435) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Engem vecsésre dob ki, febr. 29.-e óta folyamatosan..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4437) Tibi86 válasza kiskaktusz (#4436) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Jó, de az nem akkora különbség, mint Pásztó helyett Nagykanizsa.
Nekem először működött, 1-2 napja tesz csak kanizsára.

(#4438) spammer


spammer
veterán

Ezzel a programmal bejelentkezéskor automatikusan az asztalra érkezhet a felhasználó. [link] Így kihagyható a Metro, ha valakinek nagyon ezzel van gondja.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4439) vlevi válasza spammer (#4438) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem ezt az oldalt úgy karanténba vágta a nod32, hogy rossz volt nézni. Sőt utána a taskhost.exe is ki akart menni a netre, a win7 tűzfaláról pattant vissza.
Mi volt ez???

(#4440) polonic válasza vlevi (#4439) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is szólt az mse. A taskhost.exe nálam nem csinált semmit.

(#4441) wwhy válasza spammer (#4438) üzenetére


wwhy
veterán

ez a nickednek megfelelő szívatás: :((( ?

Spyware.Zeus

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4442) spammer válasza wwhy (#4441) üzenetére


spammer
veterán

Mivan? Ez egy blog, úgy találtam rá guglizás közben, aztán megláttam a cikket. Én nem próbáltam ezt a starter programot, fogalmam sincs, de a cikkben azt írták, működik, gondoltam megosztom az infót.

Szerk: Win defender fut, az nem jelzett semmit, akkor ennyit ér Win Defender? :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4443) wwhy válasza spammer (#4442) üzenetére


wwhy
veterán

Azvan, h a linkelt oldalon az említett spy van, hirtelen felindulásomban, arra gondoltam, h nevednek megfelelően esetleg szórakozol;
Nem kell telepíteni semmit, az oldal forráskódjába van beépítve, h a franc essen belé :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4444) csabi2008


csabi2008
tag

Meglehet szokni,hogy nincs start menu igy par nap utan :D eddig megy minden rajta,egyetlen negativum,hogy az elem 1 oraval kevesebbet bir ki,es folyton tekeri a ventit,meg power saver modban is,holott a BIOSban es a power optionban is passzivra van allitva hutes,ha elemrol megy.

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4445) vOrOn válasza wwhy (#4441) üzenetére


vOrOn
tag

1. Nálad valamik vannak.
2. Másra mutogatsz.

(#4446) spammer válasza wwhy (#4443) üzenetére


spammer
veterán

Nem kell félreérteni a nevemet, segítő szándékkal írtam, nem szoktam spammelni/trollkodni :)

Akkor bocsánat, ha egy moderátor erre járna, módosítsa a hsz-t!

Pedig úgy tudtam a Win8-ban a Win Defender már elég hatékony, naprakész az adatbázisa is, nem jelzett semmit. De most pattintok fel egy Nod-ot és csekkolom azzal is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4447) tarnagy válasza RaZroX (#4413) üzenetére


tarnagy
aktív tag

(#4413) RaZroX

Azért nem megy mert 1366x768 a határ - írod.
Ezt honnan vetted?? Nálam 1440x900 felbontással fut.

MÁS
Nem tudom, miért, de mindkét gépemen, ahol fut a Win 8 (dualboot a Win 7-tel), jobboldalt, a a Power gombra kattintva semmi nem történik, azaz nem működik, holott, amikor az első alkalommal csináltam, megjelentek az opciók (kilépés, újraindítás stb). Tapasztalt ilyet más? Ha igen, tudott tenni ellene valamit?

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#4448) Asbee


Asbee
veterán

Ez a jelenlegi consumer preview verzió mennyire használható általánosan? Főként stabilitásra, kompatibilitásra gondolok, játékokkal egyéb általános programokkal.

(#4449) spammer válasza spammer (#4446) üzenetére


spammer
veterán

Felraktam a Nodot, maximális védelem, legfrissebb adatbázis, plusz fut a Defender és nem riasztott semmit.. :U

--

(#4448) Asbee: teljesen jól használható, nyugodtan rakd fel.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4450) tarnagy válasza Asbee (#4448) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Sokféle a tapasztalat. Nálam pl. a fentebb említetten kívül (Power gomb) nem volt gond. Gyors, annyi biztos, ám szokni kell a használatát! Már a Start gombot sem hiányolom annyira pár nap után (bár szerintem visszajön valamilyen formában, ami nem baj..)
Most telepítettem az Office-t, nincs vele baj. Játékokról nem tudok nyilatkozni, mert nem élek velük.
Csatlakozom Spammerhez: nyugodtan fölrakhatod.

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.