Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) pzstm válasza raidx (#4549) üzenetére


pzstm
titán

viszont ha Win7-et hagyja alapértelmezett oprendszernek akkor nem para. VHD fájl törlése és msconfigból kitörlöd a neked nem kellő sort. Semmi extra. Többször csináltam már ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4552) fatallerror válasza Воланд (#4543) üzenetére


fatallerror
addikt

értem köszi srácok, akkor se lenne semmi ha elkúrom a win7-em mert átmásolom a személyes cumókat és felrakom újra de olyan szépen bevan már lakva h ezért akarom h megússza a dolgot :] jó lesz a nekem megszokott megoldás és bebootolva felteszem az üres partícióra :] nem tudok sokat ezekről a dolgokról :B

ilyen boot menum most is van mert bénán töröltem le 1 másik wint és csak annyit tudtam állítani h ne 30 másodpercig legyen fenn hanem 3 másodpercig, megmondanátok h mibe kell belenyúlni h az eltűnjön? :] úgyis tudnom kell majd ha a win8at pucolom le :R

na de akkor nekizuhanok, remélem kicsit később már win8ból nézek vissza :))

don't tell me what i can't do!

(#4553) Воланд válasza fatallerror (#4552) üzenetére


Воланд
titán

[link] vagy az easybcd nevu programmal torlod. vagy msconfig, rendszerinditas es ott torlod a win8-at.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4554) fatallerror válasza Воланд (#4553) üzenetére


fatallerror
addikt

oh köszi :]

máris itt vagyok mert nem sikerült xD lehet rosszul kiírni ezt az iso-t? mert bebootoltam, megjelent a kis halacska középen és égett a zöld led a dvd olvasóban és ennyi, nem történt semmi :U

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#4555) Воланд válasza fatallerror (#4554) üzenetére


Воланд
titán

viszonylag sokaig tart, amig elindul a telepites. mennyit vartal?

de persze lehet, hogy serul iraskor.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4556) fatallerror válasza Воланд (#4555) üzenetére


fatallerror
addikt

olyan 1 percet : D türelmetlen vagyok : D aztán megint próbáltam megint csak semmi, olyan mintha vmit nem tudna olvasni a lemezen, írjam újra?

don't tell me what i can't do!

(#4557) Воланд válasza fatallerror (#4556) üzenetére


Воланд
titán

varj egy kicsit, ha utana sem jo, akkor ird ki ujra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4558) fatallerror válasza Воланд (#4557) üzenetére


fatallerror
addikt

igenn, tényleg elindult 2 perc után : D

viszont megint visszajöttem mert nem tiszta a telepítés menete... ha azt mondom neki h install egyből a kulcsot kéri nem azt kérdezi h hova akarom felrakni....

a javítás menübe ezért visszanéztem de ott meg megint nem mertem törlésre nyomni nehogy partíciókérdezés nélkül neki essen a vinyómnak : D

szóval 1 kis útmutatót tudnál mondani h hol mondhatom meg neki h melyik partíciót formázza és tegye rá? :B és kérlek ne mond azt h minek kezdtem neki ha a telepítő felépítését se ismerem : P

don't tell me what i can't do!

(#4559) Воланд válasza fatallerror (#4558) üzenetére


Воланд
titán

kulcsot megadod (elso hsz), utana lehet kivalasztani, hogy hova akarod telepiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4560) fatallerror válasza Воланд (#4559) üzenetére


fatallerror
addikt

á de trükkös, köszi :] régen mintha előbb a helyet kérdezte volna v már a 7esnél nem, nem emlékszem : D am azon a partíción van elég hely így is, nem fontos lepucolni v igen?

don't tell me what i can't do!

(#4561) Воланд válasza fatallerror (#4560) üzenetére


Воланд
titán

szvsz nem art formazni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4562) fatallerror válasza Воланд (#4561) üzenetére


fatallerror
addikt

okxa, köszi :] most már nem hiszem h ilyen hülyeségekkel visszajövök : D

don't tell me what i can't do!

(#4563) fatallerror


fatallerror
addikt

néhány perc nyomkodás után sokkal jobb mint a win7 pedig amiket olvastam megijesztett :U

legalábbis nekem logikus eddig minden, a start menü elérése roppant egyszerű pedig ezt érte a legtöbb kritika, nem tudom mi a rossz ebben...
eddig egyedül azt hiányolom h ha a kurzort a széléhez viszem akkor jobb lenne ha kis x is megjelenne oda felülre elférne bőven, mármint most a metronézetről beszélek

don't tell me what i can't do!

(#4564) Gorneck válasza fatallerror (#4563) üzenetére


Gorneck
titán

Bezárni az app-okat? Középsőgomb...

Gorneck#1239

(#4565) fatallerror válasza Gorneck (#4564) üzenetére


fatallerror
addikt

a start-al csak kisméretre teszi, vagy nem? : D meg mi ez a jobb klikkel tabmenü, na ne már, ki az aki szerint ez szar de most komolyan? eddig nagyon tetszik

tényleg csak annyi h a desktop nézetben visszakell rakni a win logót h arra kelljen nyomni továbbra is, gondolom sokat írták már nekik de azért írok nekik én is :))

szóval szerintem pöpec v csak túl optimista vagyok? :U

don't tell me what i can't do!

(#4566) fatallerror


fatallerror
addikt

mostmár tutira kijelentem h tetszik, ez is jó h nem kell metroban becsukni az appokat, de azért a desktop nézetbe a start gombot visszakéne rakni, jobb lenne 1 látható dologra klikkelni mint csak úgy oda a sarokba :K

szóval tetszik, mindjárt visszalépek a 7esbe de még lehet nem törlöm le a 8ast, még szerintem nyomkodom picit majd máskor

1 kérdés tudom tucat de túl sok találatot dobott ki a kereső és nem találtam választ...

a jobb beúszó menüsávban a settingsben van a gép kikapcsolása de ez ugye macerás (gondolom a settings alá teszik majd hallgatva a kritikákra)
hogy lehet a leggyorsabban kikapcsolni a gépet egérrel?

don't tell me what i can't do!

(#4567) megalover válasza fatallerror (#4566) üzenetére


megalover
tag

Én speciel a laptopom főkapcsolójára állítottam be (Energia gazdálkodás!), hogy az legyen a Kikapcs. Azaz így egyetlen gombnyomásra leáll!! ;]
Ha pedig le akarom hibernálni, akkor meg Win + L gombokkal kijelentkezés és onnan. Egyszerű mint az 1×1. :D

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4568) Gorneck válasza fatallerror (#4565) üzenetére


Gorneck
titán

Én azt hittem a app-ok balos sávjára szeretnél X-et az előnézetre...hogy bezárható legyen.

Engem nem kell meggyőzni...Vista óta nem használok startmenüt. Szal ez a kérdés nem érdekel...engem csak az, hogy mennyit változnak kiadásig az app-ok...ez számomra a legfontosabb jelenleg...

Gorneck#1239

(#4569) vlevi válasza fatallerror (#4563) üzenetére


vlevi
nagyúr

"legalábbis nekem logikus eddig minden, a start menü elérése roppant egyszerű pedig ezt érte a legtöbb kritika, nem tudom mi a rossz ebben..."

Na, akkor elmondom, hogy ma mi nem tetszett benne.
A start képernőn elkezdtem bepötyögni egy alkalmazás nevét. Ekkor természetesen elkezdtett keresni a telepített programok között. Aztán meggondoltam magam, és nyomtam egy esc-t. Erre, ahelyett, hogy visszament volna a start képernyőre, kihajítja az összes alkalmazást, meg mindent. Ez az első "nemértem". Aztán, amikor nyomtam mégegy esc-t, akkor a start képernyő helyett a desktop-ra hajított ki. Nyomhattam megint a start gombot.
Szóval lehet, hogy jól csinálja, csak nekem tűnik még kuszának.

Ja, a másik, a bezárt app téma. Csak nem záródik az be azért annyira. A readerrel olvastam valamelyik nap egy pdf-et, és amikor befejeztem az olvasást, akkor a start gombbal léptem vissza a főképernyőre. Hibernáltam a gépet, majd másnap, amikor mászkáltam, akkor le akartam törölni azt a pdf-et, mert már nincs rá szükségem. Viszont nem engedte, mert "valami" még nyitva tartotta az állományt. Elsőre nem tudtam mi az, aztán eszembe jutott a reader. De az alt+tab-al nem bírtam elérni, valahogy nem látszott. El kellett indítani, és amikor betöltődött, akkor láttam, hogy tényleg ott volt benne nyitva a pdf. Alf+F4-el kellett kilépni belőle, hogy törölni tudjam a file-t.
Nekem ebből az jön le, hogy valahogy jó-jó ez a "háttérben nem fut az app" dolog, de ilyesmi érdekességekre számítani kell.

(#4570) mukibuci válasza megalover (#4567) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én is így használom, sőt már régen is így volt, viszont nálam összecsukáskor hibernál :)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4571) megalover válasza mukibuci (#4570) üzenetére


megalover
tag

Jójó bár én nem szoktam csukogatni, csak kopik a zsanér.... :N

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4572) mukibuci válasza megalover (#4571) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kinyitva nehezebben fér a táskában ;] egyébként kikapcsolni sose szoktam, újraindítani is max akkor, ha a frissítések megkövetelik.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4573) atila4


atila4
senior tag

Mindenki írja, hogy milyen gyorsan bootol. Ebben igazat adok nagyon gyors, DE csak a metro "áll" fel olyan gyorsan. Kikattintok desktopra és még bőven áll fel a rendszer... Szerintem nem a metrot fogják használni az emberek az első 5 percben és így, hogy a háttérbe áll fel a rendszer már nem is olyan gyors a Win7-hez képest. Win 7 legalább normálisan betölt mindent miközben bejelentkezik és nem azt csinálja mint a 8. 8 gyorsan felállítja a Metrot utána kezdi el a rendes desktopot.

De ez csak saját tapasztalat. Lehet másnál nem ilyen.

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#4574) megalover válasza mukibuci (#4572) üzenetére


megalover
tag

Jogos! :D Csak én mindig itthon használom és ez a szitu bennem fel sem merült... :DD

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4575) fatallerror válasza megalover (#4567) üzenetére


fatallerror
addikt

ja h ilyeneket belehet állítani xD

tapsra belehet állítani? ;]

#4568) Gorneck23: ja nem bár ott is lehetne x h ne kelljen jobb klikezni :]

a start menüt tőled külön írtam : D nekem is mind1 végülis én tudom használni de valóban jobb lenne ha ott maradna a win logo h egyértelmű legyen mindenkinek, én is csaka gépet kikapcsolni szoktam start menüzni :]

#4569) vlevi: ezt megnéztem mert írtad, nekem letörölte a cumót :U meg a keresésnél is simán visszament :B de azért ez csak 1 "béta", hiába végfelhasználói előzetes azért még nem végleges. nem tudom h a microsoft mennyire felhasználóbarát de ha a kritikák 20%-át megfogadja már is okés lesz a win 8, egészdélután nyomogattam, nekem nem kérdőjeles h majd váltok rá az ősszel :K

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#4576) megalover válasza fatallerror (#4575) üzenetére


megalover
tag

Váltsál már most!!! :K

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4577) cashback válasza atila4 (#4573) üzenetére


cashback
őstag

Nálam a 7-es lassabbnak bizonyult.
Win8-nál beadta a metrot, majd egyből rányomtam a desktop csempére... de még úgyis gyorsabb volt, mint most friss telepítés után a 7.
Illetve először azt hittem Win8 eszik sok ramot... a fenéket... majd 400Mb-tal többet foglal le a Win7.

Nem dicsérni akarom, mert 11napig használtam csak... de sztem 1hónap és beéri a 7-est. (ha a lényeges hibákat javítják)

Sajna COD2-4 nem indult 8 alatt így én nem értékelem annyira az egyéb jó dolgait. :B

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#4578) NGA


NGA
addikt

(#4579) Gorneck válasza fatallerror (#4575) üzenetére


Gorneck
titán

Arra a írtam, hogy egér középső gomb...nem kell X oda...

Gorneck#1239

(#4580) fatallerror válasza megalover (#4576) üzenetére


fatallerror
addikt

váltsak mire? : D

#4579) Gorneck23: ja lol :B

don't tell me what i can't do!

(#4581) megalover válasza fatallerror (#4580) üzenetére


megalover
tag

Idézlek:

"ha a kritikák 20%-át megfogadja már is okés lesz a win 8, egészdélután nyomogattam, nekem nem kérdőjeles h majd váltok rá az ősszel..."

;)

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4582) fatallerror válasza megalover (#4581) üzenetére


fatallerror
addikt

ja h erre értetted...
nem tudom h elég stabil e a 8as meg h minden ami megy 7esen megy e vele (elméletileg igen), működnek e a driverek stb... jó pár hónap mire kint lesz a végleges és addig azért jelennek meg játékok amiknek tutira kell menniük na meg ut2k4-el rendszeresen játszom...

nem akarom h befosson és mondjuk eltűnnek a dokumentumjaim v mittomén :]

van olyan aki nem tartotta meg a 7est és rátelepítettétek v formáztátok?

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#4583) megalover válasza fatallerror (#4582) üzenetére


megalover
tag

Ha úgy tetszik, akkor játsz a Win7 alatt, és minden egyébre a 8-as is jó lesz! De egyébként pár 2-3 éves játékot már kipróbáltam és nekem simán futottak. Próbáld ki, bátraké a szerencse!!!! :R

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4584) fatallerror válasza megalover (#4583) üzenetére


fatallerror
addikt

ráérek még átállni :] még nem az igazi se a rendszer se a támogatása

szerintem úgyis megjelenik még idén mert nagyon rámozdultak a metro app fejlesztésre az emberek (mozilla,google stb)

don't tell me what i can't do!

(#4585) megalover válasza fatallerror (#4584) üzenetére


megalover
tag

Engem nem is a Metrós appok miatt izgat, hanem inkább a sebessége és kedvezőbb rendszerigénye miatt, az alkalmazásokat pedig ugyanúgy tudom haszálni mint ahogy korábban...

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4586) fatallerror válasza megalover (#4585) üzenetére


fatallerror
addikt

a metros appokkal az lesz a gond h nagyon sok lesz a fizetős szerintem, legalábbis ettől félek és ha így lesz hiába tetszik a metro inkább a régi desktopon ügyködöm

don't tell me what i can't do!

(#4587) leviske


leviske
veterán

Telepítésnél fel tud már úgy mászni, hogy a támogatott alkalmazásokat nem kell újratelepíteni, vagy a CP még ezt nem támogatja?

(#4588) fatallerror


fatallerror
addikt

hol jelzitek a véleményeteket az ms-nek? az ms win8 fórumjánál?

bár amit közölnék nekik ők is tudják meg szerintem sokan írták már nekik...

az lenne h úgy kellene az ms-nek kivédeni a metros startmenü ellenzőknek a panaszát h lennének régi témák mint a klasszikus nézet xp-ben például. vagy aero

don't tell me what i can't do!

(#4589) moonguru válasza leviske (#4587) üzenetére


moonguru
őstag

Nem támogatja! (csak a dokumentumaid maradnak meg, és nálam emiatt a programok (nagyon) kevés része)!

A többit újra kellett rakni!

Monitor Guru!

(#4590) zoli62 válasza fatallerror (#4588) üzenetére


zoli62
addikt

Például itt. [link]

(#4591) vlevi válasza zoli62 (#4590) üzenetére


vlevi
nagyúr

"I don't want to spent 10 minutes cleaning up my metro start page every time I want to install software. As a desktop user I most likely have about thirty games and about as many productivity applications installed, in total this would put a few hundred items on my metro homepage that I don't want there. "
Na, pont ezt írtam le én ide a PH-ra néhány nappal ezelőtt, csak lehurrogtak.
Próbából ráeresztettem a win7-es start menümre egy keresést, ami kidobja egy ablakban az összes ott lévő ikont.
Hát, ha ebben bárki bármit is megtalál, annak minden elismerésem.

[ Szerkesztve ]

(#4592) kmisi99


kmisi99
addikt

Van itt aki használ win8 on xfire progit?

(#4593) atila4 válasza kmisi99 (#4592) üzenetére


atila4
senior tag

Én használtam. Ha felismertettem vele egy játékot utána exe hibával kilépet a játék...

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#4594) leviske válasza moonguru (#4589) üzenetére


leviske
veterán

Értem. :R És a rendszer mennyire stabil? Csak mert nekem próba esetén is le kell kapnom az elődöt a gépről és játékok nélkül meg nem akarok maradni. (Jelenleg a ME3-ra vagyok rákattanva.)

(#4595) kmisi99 válasza atila4 (#4593) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem meg egyszerűen nem méri őket.

(#4596) fatallerror válasza zoli62 (#4590) üzenetére


fatallerror
addikt

de kusza : D

ezt olvassa az ms? : D

don't tell me what i can't do!

(#4597) Воланд válasza fatallerror (#4596) üzenetére


Воланд
titán

persze.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4598) fatallerror válasza Воланд (#4597) üzenetére


fatallerror
addikt

okxa, köszi :] nem 2 soros szerelmes üzenetem lesz így majd holnap írok :] remélem elolvassák sőt még ötletet is adok nekik :] legalábbis én mint írtam egyszerűen kezelném az újtól félők kezelését :] bár kétlem h csak én

don't tell me what i can't do!

(#4599) vlevi válasza fatallerror (#4598) üzenetére


vlevi
nagyúr

"bár kétlem h csak én"
Igen, az lesz itt a baj, hogy kb 15-20 éves beidegződéseket akarnak 1-2 pillanat alatt megszüntetni. És még egyelőre nem látjuk, hogy a jelenlegi működést mennyire fogja támogatni ez az új valami.

(#4600) fatallerror válasza vlevi (#4599) üzenetére


fatallerror
addikt

mondom h egyszerű, 1 témával ellehet intézni :] csinálnak 1 klasszikot v aerot és kész, control panelben átállítja v első indításkor megkérdezi h melyiket szeretnéd, szerintem nem nagy cucc megcsinálni :] így megnyugodna mindenki ami a metros start menüt illeti

don't tell me what i can't do!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.