Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) kispx válasza szundybence (#57998) üzenetére


kispx
addikt

Szerk.: látom. stornó.

Helyette:
Görgesd végig. Vagy a win billentyű megnyomása után kezd el gépelni a program nevét.

[ Szerkesztve ]

(#58002) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Fejezzétek be az offolást veszekedést, személyeskedést! A következőnél már kiosztom a pihenőket. (premete) (ALLAT001)!!

(#58005) szundybence válasza kispx (#58001) üzenetére


szundybence
aktív tag

Ha az installálás ideje szerinti opciót választom, akkor már előkerülnek. De ez nekem így elég kényelmetlen. Nincs valami egyszerűbb módja ennek?

(#58006) Bjørgersson válasza #41133696 (#57979) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gondolom nem hallottál még a Battlefield 4-gyel kapcsolatos memory leak problémáról? Nem azért sír, mert nincs lapozófájl, hanem mert feleslegesen tölti meg a memóriát. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#58007) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Sikerült elég sok problémámat megoldani, local userrel már nem kéri az email címem, nem gyűjt rólam adatokat (kikapcsoltam minden ilyen funkciót).

Viszont most a külső monitor nem megy. :F Win8 nem látja, montior azt mondja power saving mode. Mit lehet ilyenkor tenni?

Illetve sem fényerőt, sem kontrasztot nem enged állítani a laptop kijelzőjén, azt írja h kalibráljam a kijelzőn, mintha egy külső monitor lenne :F

NVIDIA és chipset drivert is szedtem már le.

(#58008) #41133696 válasza Bjørgersson (#58006) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt ismerem, de - eddig nálam - csak akkor csinálta ha pályaváltás volt. Azt meg minden megoldottam, hogy kiléptem, aztán újból betöltettem vele.

(#58009) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Feltettem egy régebbi Toshiba Satellite A200 notira a Windows 8.1-et. Egy T2330-as 1.6 Ghz-es pentium mobil processzor van a gépben, és az lenne a problémám,hogy furcsán magas a processzor terhelése.

Én úgy gondoltam,hogy a procinak bírnia kéne a 8.1-et, de nagyon úgy tűnik,hogy megfekszik tőle.
Folyamatosan magasabb fordulatszámon pörög a hűtő, és érezhetően jobban melegszik, mint Win7 alatt. Megoldhatja a problémát valamilyen driver, vagy lehet tweakelni valahogy a 8.1-et,hogy ne legyen ekkora teljesítményigénye?

Előre is köszi a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#58010) szabonagyur válasza Burki (#58009) üzenetére


szabonagyur
félisten

A T2330 nagyon régi, nagyon gyenge processzor, T2370-et használtam szóval tapasztalat.
Ha friss a rendszer egy jó darabig prögöni is fog amíg indexelés, WU és társait be nem fejezi, de esélyes, hogy utána sem fog lentebb menni sokkal.
Driver hiánya is lehet, maradj a Win7nél.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58011) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Adott 2 gép az egyik lan kábellel van összekötve a routerrel a másik pedig wifin keresztül. Próbálom beállítani az otthoni csoportot (a lanoson már be volt állítva) de nem tudok rákapcsolódni a wifissel. Mi lehet a gond?

(#58012) samgar válasza #41133696 (#58008) üzenetére


samgar
őstag

Szia Good!

Ha a chkdsk c:/f/r/x elindul és 10%-nál megáll és órákon keresztül ott marad, az jelentheti a hdd problémát? Csak azért gondoltam erre, mert a gép egyedül az alvó módból nem tud felébredni, állandóan lefagy.

Oppo Find X5 PRO

(#58013) #41133696 válasza samgar (#58012) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, a CHKDSK esetében ez előfordulhat. Mai nagy merevlemezeknél megeshet a 7-8 órás vizsgálati idő is, de ha kivárod, akkor a végén kapsz egy jelentést amibe látható lesz, hogy van e rossz szektor például. Jobb megoldás ha felteszel egy Hard Disk Sentinel-t is - szokott belőle lenne promóció is -, azzal aztán rengeteg információ birtokába lehet jutni.

(#58014) samgar válasza #41133696 (#58013) üzenetére


samgar
őstag

Köszönöm a választ, amúgy a sentinelt már próbáltam és az azt mutatta, hogy minden jó. De mégis olyan szektor hibára gyanakszom, ahonnan töltődik a rendszer vagy a sleep mód, mert csak onnan fagy le.

Oppo Find X5 PRO

(#58015) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Azt hol tudom beállítani, hogy a dedikált VGA legyen az alapértelmezett?

(#58016) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Erre valaki?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#58017) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Abba valaki tud segíteni, hogy extra nagy ikonos nézetet hol lehet minden mappában alapértélemezetté tenni (gyári fájlkezelőnél)?

(#58018) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Tableten használnám az internet explorer-t de amikor a szövegmezőre kattintok nem ugrik fel automatikusan a virtuális billentyűzet.Máshol műkdik de az explorerben külön rá kell böknöm mindig ha írni szeretnék.Lehet valahol állítani hogy automatikusan felugorjon a billentyűzet?

Üdv:Viktor

(#58019) Fire/SOUL/CD válasza gabesszg (#58017) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Figyelmesen olvasd el.

Viktoár - lehet, hogy csak arról van szó, hogy nem az IE az alapértelmezett böngésző. Tedd alapértelmezetté, restart és próba.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#58020) Viktoár válasza Fire/SOUL/CD (#58019) üzenetére


Viktoár
addikt

Más böngésző nincs a tableten,gondolom alapértelmezett de megnézem.Ha alapértelmezett akkor van más tipped is? :)

Üdv:Viktor

(#58021) Fire/SOUL/CD válasza Viktoár (#58020) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valamelyik "felületen" nem működik az on-screen keyboard funkció alapból sem az IE-ben, úgy rémlik, hogy desktop-on nem megy, míg metron-n igen. Más tippem nincs.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#58022) Bogyó bá' válasza Fire/SOUL/CD (#58021) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem csak azóta ilyen, mióta a billentyűzet "fajtáját" megváltoztattam. Most teljes klav-ot használok, előtte OK volt... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#58023) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. Minap frissítettem a Windows 8.1-et, újraindításnál meg konfigurálta a frissítéseket, aztán újraindult a rendszer. Most az a problémám, hogy ennyit kapok: "A frissítéseken végzett művelet nem sikerült, visszavonás". Ezt már negyedszer csinálja, a művelet végén újraindítja a rendszert és megint ezt az üzenetet kapom. Mivel orvosolható a probléma?

PSN ID: marquuard

(#58024) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Hali. Van a Win 8-nak köze ahhoz, hogy az egér néha akadozva megy vagy nehezen akar mozdulni? Sima, normál felhasználás közben.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#58025) Viktoár válasza Fire/SOUL/CD (#58021) üzenetére


Viktoár
addikt

Igen,igazad van.Metron megy de asztalról indítva b@szik felugrani. :N Van valami módja hogy működjön asztalról is? (segédprogram,frissítés vagy valami hack?)

Üdv:Viktor

(#58026) kengyel


kengyel
nagyúr

Jó reggelt Urak !

Hogy tudom elérni a csempén lévő fényképek változtatását ?

Beleraktam vagy húsz képet, de mindig csak egyet mutat :)

kengyel

(#58027) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Fiam gépén most váltok WIN7-ről WIN8.1-re.
A gépe már 4 éves, intel dual proceszorral, 2 GB-RAM.
Online játékokat játszik, Steam-en.
Felmerült bennem, hogy cseréljem-e le a 2 GB RAM-ot 4 GB-re. Viszont ez kb 11000 Ft.
Szerintetek van-e értelme?
Tudom, hogy a több RAM jobb, de van-e akkora előnye, hogy megszabaduljak a 11000 Ft-tól.

(#58028) Bogyó bá' válasza GEPESZ66 (#58027) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Attól függ, mivel játszik. Manapság már a 2 GB memória nagyon kevésnek tűnik bármilyen célra, nem csak játékra. Tegyétek fel a Win8.1-et, használjátok a gépet a 2 gigával, és ha akadozik, döcög, akkor még mindig ráértek költeni rá. Ennyi memóriával viszont szerintem csak a 32 bites 8.1 jöhet számításba, ami viszont nem annyira jövő-kompatibilis.

szerk: pontosan milyen procis, milyen (DDR2-DDR3 ?) memóriás a jelenlegi gépe? Laptop vagy asztali gép?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#58029) Petyyyyy válasza Bogyó bá' (#58028) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Így igaz.
A 32 bites verzió elvitorlázik kb. 800MB memóriával is, de már egy jóízű böngészéssel ki lehet szaladni a 2GB-ból.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#58030) GEPESZ66 válasza Bogyó bá' (#58028) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Asztali gép, DDR2.
Ha jól emlékszem 1033 MHz.

(#58031) Bogyó bá' válasza GEPESZ66 (#58030) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tudom, hogy nem vagy vele kisegítve, de én erre a gépre már nem költenék egy fillért sem (pláne nem egy 26 ezer forintos OEM Windows árát), amit majd egy következő masinán nem is fog tudni használni. DDR2-es memóriáért pláne nem fizetnék vagyonokat....
Javaslat: mindenképpen gépcsere (pontosabban alaplap + proci + 4 GB RAM), a régi holmikat meg megpróbálni eladni, amíg egyáltalán lehet...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#58032) GEPESZ66 válasza Bogyó bá' (#58031) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi a segítséget!
Én is efelé hajlok.
Grafikusnak tanul, s valószínű, hogy előbb-utóbb kell majd neki egy komolyabb gép.
A WIN8.1-re hála isten nem kell költeni, tisztaszoftveres megy fel.

(#58033) rgeorge válasza GEPESZ66 (#58032) üzenetére


rgeorge
addikt

Egyáltalán támogat 4GB-ot az alaplap?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#58034) szundybence válasza Petyyyyy (#58029) üzenetére


szundybence
aktív tag

Azért ez érdekes. Nekem van fenn egy 32bites linuxom is és az egyben látja mind a 8GB RAM-omat. Én nem is értem, hogy lehet ennyire korszerűtlen a windows.

(#58035) #41133696 válasza rgeorge (#58033) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egy DDR2-es gép miért ne támogatna? DDR1-nél volt a maximum a 4x1 GB RAM. A kérdés inkább az, hogy a processzora támogatja e a 8.1-gyel bevezetett újabb utasítészkélet követlezményeket:

"Már a Windows 8-ra is jellemző volt egyfajta kettősség: ha a számítási teljesítményt és a memóriaigényt vesszük alapul, kevesebbel is beérte, mint elődje, a Windows 7 (sőt, ez a tendencia már a 7-essel elkezdődött), azonban mégis korszerűbb processzorokat követelt meg, mert a CPU-nak a PAE/NX/SSE2 utasításkészleteket is támogatnia kellett. A 8.1-es rendszer tovább szűkíti a kört, mert 64 bites változat esetében újabb kritériumoknak kell megfelelnie a központi feldolgozó egységeknek: a CMPXCHG16b, PrefetchW (AMD esetében ezt a 3DNowPrefetch helyettesíti) és LAHF/SAHF CPU utasításkészletek ismerete is alapkövetelmény lett, bár a Microsoft által hivatalosan listázott rendszerkövetelmények között ez nem szerepel."

Windows 8.1 teszt

Mire telepíthető a Windows 8.1 előzetese?

(#58036) rgeorge: Az igaz, hogy vannak olyan alaplapok, amelyek korlátozva vannak például slotok számában max 2 slot a 4 helyett, de ezeket elsősorban nem asztali PC-be szánják, hanem talán HTPC-be.

Vagy szomszédomnak az ASUS A7V8X-X LAN DDR I-es lapja még a dual-channel idők előtt 3 slot maximum 3 GB RAM. MIlyen alaplapod van egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#58036) rgeorge válasza #41133696 (#58035) üzenetére


rgeorge
addikt

Pl. az én otthoni alaplapom se támogat 2GB-nál többet. Nem a DDR2 miatt, az alaplap tud ennyit.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#58037) Petyyyyy válasza szundybence (#58034) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Azt hogy...?
Maximum PAE kernel enabled-del, de a 32 bites alkalmazásaid akkor sem tudnak 4GB-nál több memóriát megcímezni.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#58038) GEPESZ66 válasza rgeorge (#58033) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Támogatja.

(#58039) kraftxld válasza szundybence (#58034) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaj, már a Win2000 tudta ezt 15 éve, hogy lehet ilyen korszerűtlen a linux? :F
Igaz értelme nincs egyiknek sem 32 biten.......

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#58040) kraftxld válasza rgeorge (#58036) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az esetek többségében a chipset-től függ, az én T61-emben is a Lenovo szerint max 4GB memória megy, de itt pörög benne a 8GB.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#58041) Fire/SOUL/CD válasza Viktoár (#58025) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos nem tudok ilyenről... :(

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#58042) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Erre valaki megoldás ?

Köszönöm.

kengyel

(#58043) szundybence válasza Petyyyyy (#58037) üzenetére


szundybence
aktív tag

Nem tudom hogyan, én csak a tényt látom.

(#58044) Sanya válasza szundybence (#58034) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem korszerűtlen, csak a microsoft nem engedélyez több memóriát 32 bites windows alatt, csak olyan 3,5Gb-ot. Természetesen PAE kernellel akár 64gigát is használ. Persze, maguk a programok csak 4gb-ot láthatnak maximum.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#58045) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Ablakszegélyeket nem lehet valahogy keskenyebbre venni? :F

(#58046) cattus válasza kengyel (#58042) üzenetére


cattus
őstag

Nincs véletlenül kikapcsolva az élő csempe (jobb klikklre előugró menüben lehet beállítani)? De az is lehet, hogy nincs benne az a funkció.

Do the thing!

(#58047) _Csaba_ válasza ALLAT001 (#58045) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Gyárilag nem hiszem hogy lehet, de témákkal biztosan megoldható.

(#58048) ALLAT001 válasza _Csaba_ (#58047) üzenetére


ALLAT001
senior tag

7-ben tuti lehet állítani, de itt akkor nem véletlen nem láttam :(

(#58049) #58000384 válasza ALLAT001 (#58048) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ezen az oldalon leírják, hogyan kell: [link]

(#58050) _Csaba_ válasza #58000384 (#58049) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Na király, köszi!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.