Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) netpeti98 válasza intensa_man (#69999) üzenetére


netpeti98
addikt

Valószínűleg Windows 10-re készült alkalmazásról van szó. A Windows 10-es Áruházas alkalmazások nem kompatibilisek a Windows 8.1-el.

[ Szerkesztve ]

(#70002) cigam válasza netpeti98 (#70001) üzenetére


cigam
félisten

Leírása szerint 8.1-en is megy:

Minimális
Operációs rendszer Windows 10-re, Windows 8.1, Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, Windows Phone 8

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70003) _ocsisajt válasza v.tom (#69998) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Ránézek majd persze.
Amúgy emlékeim szerint totál nem volt net, arra nem emléxem, hogy sárga disconnect volt, vagy csak simán mintha nem lenne jel! ránézek majd a biosra is! :)

köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#70004) intensa_man válasza venom8888 (#69951) üzenetére


intensa_man
tag

Kékhalál néző nem jó? Ha igen, ezzel meg tudod nézni az összes logolt bs-t.
Bluescreenwiever

(#70002) cigam
Furamód a linked alapján le tudtam tölteni. De ha bármelyik szavára keresek, továbbra sem látja az áruházban. Nem baj, akkor majd így csinálom. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#70005) DS39


DS39
nagyúr

uninstalláltam a Firefoxhoz telepített NPAPI flasht és az Adobe Readert is a windowsomból, a szolgáltatásoknál még is van egy Adobe Acrobat Update Service.
ez a rendszer része lenne, vagy miért nem törlődött az uninstallokkal? Volt már újraindítás és gép ki-bekapcs is azóta (gyorsindítás nincs engedélyezve).

(#70006) DS39 válasza DS39 (#70005) üzenetére


DS39
nagyúr

megoldva: a Program Files\Common Files mappában maradt egy Adobe mappa...
gyalulva, registry pucolva, reboot után eltűnt végre. :)

(#70007) Fecogame


Fecogame
veterán

Az új laptopomhoz kaptam egy előre telepítette Win10-et. Annak a kulcsával feltehetek egy Windows 8.1-est úgy, hogy azt elfogadja és legális maradjon?

Nem szeretnék Win10-est használni, maradnék a 8.1-nél.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#70008) szabonagyur válasza Fecogame (#70007) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win10 kulccsal nem megy fel Win8.1

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70009) _ocsisajt válasza _ocsisajt (#70003) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Ráeresztettem egy friss drivert (egy verzióval le voltam maradva) de sajna úgy néz ki, hogy ha lecsukom a fedelet, akkor tényleg leárnyékolja annyira, hogy a végtelen pingemből 10/8-9 timed out lesz :(

na akkor erről ennyit, nem sw bug volt, hanem vashiányos (fenéért nem lövi át a fedelet a jel :P ) :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#70010) cigam válasza Fecogame (#70007) üzenetére


cigam
félisten

Bár biztosított a downgrade jog, a kulcsot nem fogadja el. Az MS-el kell megbeszélni, hogy adjanak egy 8.1 kulcsot.
De!
Előtte győződj meg róla, hogy a gyártó 8.1-hez is biztosít drivereket.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70011) Fecogame válasza cigam (#70010) üzenetére


Fecogame
veterán

Remek, köszi a tippet!

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#70012) szabonagyur válasza cigam (#70010) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak a Pro-t lehet downgradelni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70013) height


height
aktív tag

Sziasztok! :)

USB kábellel csatlakoztatom a mobil készülékemet a laptopomhoz és semmit nem érzékel, hogy csatlakozott a géphez a mobil, aztán futtattam Windows hiba elhárítóját

az eredmény képen, most mi a teendő ? :)

(#70014) Gergosz2 válasza height (#70013) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ha androidos akkor:

-kábel hiba
-ha nem, akkor nyomj neki egy wipe cache-t.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#70015) height válasza Gergosz2 (#70014) üzenetére


height
aktív tag

a mobil Nokia Lúmia 1520 as.

wipe cache alatt mit értesz ? Bocsi, de erről még nem hallotam! :)

(#70016) Gergosz2 válasza height (#70015) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ha androidos, szóval innentől tárgytalan.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#70017) VoidXs válasza height (#70015) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Próbálj másik USB portot. Nekem például szoftverfrissítést tagadott meg a telefonom előlapon, mert osztott volt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70018) Fecogame válasza szabonagyur (#70012) üzenetére


Fecogame
veterán

+1

Megkérdeztem a Microsoftot is, ők is ugyanezt mondták.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#70019) mzso


mzso
veterán

Ha a retkes áruházban nem működik az alkalmazások eltávolítása akkor mit lehet csinálni?

(Jobb klikkel kijelölöm ráklikkelek a törlés gombra és nem történik semmi, csak a kijelölések tűnnek el...)

[ Szerkesztve ]

(#70020) cigam válasza mzso (#70019) üzenetére


cigam
félisten

Az áruházból törölni valóban nagy mutatvány lenne(hacsak nem te írtad, tetted fel).
A "programok és szolgáltatások" alól is próbáltad?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70021) mzso válasza cigam (#70020) üzenetére


mzso
veterán

Ott nem jelenik meg...

(#70022) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Imagine-rol van egy licenszem, es azzal egy meglevo telepitesem. Egyik diaktarsamnak a gepere raknek fel ugyanilyen verziot, de nem erem el, igy az o kulcsat nem tudom hasznalni a telepiteshez.

Ha az en kulcsommal telepitem, de mielott netre engedem, atirom a termekkulcsot az o legalis kulcsara, megborulhat az aktivacio a meglevo telepitesemnel?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#70023) szabonagyur válasza r4z (#70022) üzenetére


szabonagyur
félisten

Beírod gugliba, hogy Windows 8.1 generic key kidobja az MS által kiadott, publikus kulcsot. Válaszd ki a megfelelő verziót és tedd fel vele, majd ha megvan a kulcs akkor beaktiválod azzal.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70024) r4z válasza szabonagyur (#70023) üzenetére


r4z
nagyúr

:R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#70025) cigam válasza szabonagyur (#70023) üzenetére


cigam
félisten

Vagy csak figyelmesen elolvassa az itteni összefoglalót, ahol ezek a kulcsok is szerepelnek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70026) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Egy ismerősöm Németországban vásárolt laptopjára szeretnék magyar windows-ot telepíteni. Gyárilag Német 8.1 van rajta a termékkulcs a bios-ban van. Kiolvastam ProduKey segítségével, majd letöltöttem a Windows Media Creation Tool-al egy magyar win 8.1-et. A telepítésnél nem fogadja el a termékkulcsot.
Meg lehet oldani hogy magyar oprendszer legyen, de legális maradjon ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#70027) _ocsisajt válasza rostiron (#70026) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Elvileg elérthető magyar nyelvi csomag külön is, nem? (persze telepíteni kell a németet)

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#70028) rostiron válasza _ocsisajt (#70027) üzenetére


rostiron
őstag

De a nyelv miatt nem fogadja el a kulcsot ? Számít a nyelvezet ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#70029) rostiron válasza _ocsisajt (#70027) üzenetére


rostiron
őstag

Nem csak pro verzióra van nyelvi csomag ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#70030) szabonagyur válasza rostiron (#70026) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy nem jó kulcsot olvastál ki vagy pedig a Win verzió amit fel akarsz rakni nem megfelelő.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70031) cigam válasza rostiron (#70026) üzenetére


cigam
félisten

Német verziót kell telepíteni, aztán itt leírják hogyan tudod magyarra tekerni. Mindegyik verzió (Home, Pro, Enterprise) esetén ugyanúgy működik.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70032) rostiron


rostiron
őstag

Ugye ez egy sima 8.1 ? A kulcs pedig mindhárom sorban ugyan az.


Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#70033) quailstorm válasza rostiron (#70032) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, ez egy német 8.1 with Bing (Core Connected) kiadás. OEM-nek ingyenes volt pár megszorításért cserébe.
*szerintem az hogy német, nem számít semmit

[ Szerkesztve ]

(#70034) rostiron válasza quailstorm (#70033) üzenetére


rostiron
őstag

A media creation tool -nál melyik verziót kell választanom ? 8.1, vagy 8.1 N ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#70035) quailstorm válasza rostiron (#70034) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Le kell torrentezned egy 8.1 with Binget, mert tudtommal azt nem lehet leszedni a media creationnel...

[ Szerkesztve ]

(#70036) rostiron válasza quailstorm (#70035) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi, kicsit utánaolvasva már értem milyen verzió ez. :R :R
(Szerintem törlöm )

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#70037) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Ha a Windows 8.1-es rendszerem nem frissült egy éve és most futtatom a Windows Update-et, de már két órája csak a zöld csík fut, akkor ameddig nem megy fel a márciusi frissítés meg kaphatom az új vírust?
Mit lehetne csinálni, hogy megtalálja a frissítéseket?

(#70038) kispx válasza timelord1987 (#70037) üzenetére


kispx
addikt

Összefoglaló legelejét olvasd el. Gyakori probléma, ott megvan rá a válasz.

Szerk.: addig is ne nyiss meg gyanús e-mailek mellékletét. Tiltsd le az SMBv1-et vagy a hálózaton elérhető másik gépnél se nyiss meg gyanús e-mailek mellékleteit.

[ Szerkesztve ]

(#70039) VoidXs válasza timelord1987 (#70037) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Körbe-körbe fut (akkor a #70038 érvényes), vagy csak lassan tölt? Az utóbbi is normális jelenség, nagyon lassan jönnek le, főleg ha egy éve nem frissítettél.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70040) timelord1987 válasza VoidXs (#70039) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!
Körbe-körbe fut.
Megkaphatom az új vírust, ameddig nem települnek fel a frissítések, ha csak a Windows Update-t futtatom?

(#70041) VoidXs válasza timelord1987 (#70040) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Addig még igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70042) kispx válasza timelord1987 (#70040) üzenetére


kispx
addikt

Ha lekapcsolod az SMBv1-et, akkor eleve csak email mellékleteként tudott megfertőzni.
Ha egy router mögött vagy, akkor a támadás csúcsa alatt sem volt valószínű, hogy magától megfertőződött volna a géped.
98% körül volt a Win7 fertőzések aránya. Így elenyésző a Win8.1-esek aránya.
Pár százezer környékén volt a fertőzött gépek száma. Ez a >1 milliárdos gépekhez képest nem nagy.

[ Szerkesztve ]

(#70043) timelord1987 válasza VoidXs (#70041) üzenetére


timelord1987
őstag

Valahonnan le tudom tölteni csak azt az egy frissítést, ami ezt a biztonsági rést befoltozza?
Utána fel lehet telepíteni a maradék frissítést?

(#70044) VoidXs válasza timelord1987 (#70043) üzenetére


VoidXs
nagyúr

[link]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70045) timelord1987 válasza VoidXs (#70044) üzenetére


timelord1987
őstag

Nagyon szépen köszönöm!

(#70046) vimes


vimes
senior tag

Sziasztok,

találkozott már valaki felvillanó cmd ablakkal? Időközönként felbukkan, de kb. fél másodperc se telik el, el is tűnik, el se lehet olvasni egyáltalán, az ablak címsorát hogy mi az. Néhány napja figyeltem fel erre.

Ezt a linket találtam. Végigellenőriztem a gépet Malwarebytes-al (ezt amúgy is naponta szoktam), az ESET OnLine Scannerrel is azok nem találtak semmit. A SuperAntiSypeware talált egyedül tracking cookie-kat (121 db-ot), azokat kitakarítottam, bár nem hinném hogy ez, vagy valami fertőzés lenne az oka a problémának. Különben minen szoftver a gépen eredeti (OS és felhasználói programok egyaránt), szóval ilyen eredete sem lehet. :F

Én magam nem telepítettem új programot a gépre mostanában. Viszont települt 26-án az Office 365 ProPlus (új verziója/valami frissítése?), állítólag valami Office-al kapcsolatos "dolog" is okozhat flash-elő cmd-t (óránként egyszer), a feladatütemezőben kellett kikapcsolni egy task-ot, nem tudom ez az oka-e a problémának, (remélem mert akkor megoldotam :D )

Másik "gyakori ok", amit a netes kuatásom során találtam, hogy az ipconfig okozza a felvillanó cmd ablakot, de mivel nem tudom a címsort elolvasni, így fogalmam sincs, hogy nálam is ez e a gond.
Ha esetleg valaki találkozott már hasonló esettel, vagy van valami sejtése (neadj isten pontosan tudja), mi okozhatja a problémát, annak nagyon örülnék. Köszönöm előre is!

Szerk.:
Itt ajánlották a Microsoft Saefty Scannert is, de nálam az nem akart elindulni Win 8.1 alatt, mikor esetleges fertőzés után kutattam a gépen.

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#70047) quailstorm válasza vimes (#70046) üzenetére


quailstorm
nagyúr

W10 topicban is keresik. Lehet akkor nem a 10 CU-val függ össze?
Itt van két app, amivel talán le tudod menteni mi az.

Egyébként én inkább ütemezett feladatok között keresném, mint vírusok közt. A vírus az nem csinál ilyen hülyeségeket, hogy felhívja magára a figyelmet, az már tizenéve elmúlt.

Valami, aminek silent módban kéne lefutnia ütemezetten az normál módban fut.

Nem tudom egy asztalfelvevő elkapná-e olvashatóan.

[ Szerkesztve ]

(#70048) kispx válasza vimes (#70046) üzenetére


kispx
addikt

A OneDrive valamilyen formában fent van a gépen?

(#70049) vimes válasza kispx (#70048) üzenetére


vimes
senior tag

Persze. Be van ugye építve a Windows fájlkezelőbe, sőt mivel OneDrive-on tárolok minden személyes adatot, doksit, használom is aktívan. Az Office 365 telepítette a vállalati verzióját is, de azt nem használom egyáltalán.

quailstorm: jónak tűnik így elolvasva a linket. Most nem vagyok gépközelben, de ha oda jutok, kipróbálom és megnézem, mit kap el.

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#70050) kispx válasza vimes (#70049) üzenetére


kispx
addikt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.