Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) szabonagyur válasza Dilikutya (#63998) üzenetére


szabonagyur
félisten

A gépek 99%ban nem tilthato le a Intel hd.. 1-2 felsőbb gamer gépben lehet de az mas kategoria.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64002) 2thletme2day válasza Dilikutya (#63998) üzenetére


2thletme2day
őstag

Én is így szoktam a telepíteni a drivereket, de a franc se gondolta, hogy galibát okozhat az hogyha az IGP drivere nem a legfrissebb úgy, hogy közben van mellette dedikált VGA és igazából azt használom.. Megpróbálom a legfrissebb IGP drivert felrakni...

(#64003) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Valaki tudja miért csinálja ezt a windows?

Volt olyan is,hogy 8 gb látott a 16ból.
De ez a 12,h jött,ez idegesít!Nem először csinálja.
Ha újraindítom 16Gb lesz,és a teljes használható.
De hogy mitől változik így.... :/

Avatar

(#64004) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, win 8.1 alatt, hogy lehet beállítani, hogy jelszó helyett ujjlenyomattal jelentkezhessek be? HP probook 450 g2

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#64005) F_Zolee válasza GAbre (#64003) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehet a lap nem kezeli rendesen már ezt a mennyiséget.

(#64006) zoltan6 válasza GAbre (#64003) üzenetére


zoltan6
őstag

futtatás msconfig,aztán a maximális memóriánál vedd ki a pipát.

(#64007) GAbre válasza F_Zolee (#64005) üzenetére


GAbre
veterán

Ha jól emlékszem 1 másik asrock alaplapban is volt ez a 12Gb.
De a 16Gb 8 használható már 100%,h volt!

zoltan6:
Köszönöm ezt tudom.De a probléma miben léte érdekelne,h miért csinálja,mert ez a használható memóriát korlátozza(ha jól tudom),nem azt,h miért ír 12Gb-ot néha.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#64008) zoltan6 válasza GAbre (#64007) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem valamit a tuningolásnál nagyon felhúztál,mert a procid is 4ghz-al megy ha jól látom 3,1ghz helyett.
vagy a ramod kezd meghalni.memtest-el megnézném.

[ Szerkesztve ]

(#64009) F_Zolee válasza GAbre (#64007) üzenetére


F_Zolee
veterán

Valami mégsem jó, mert gondolom nem az igp-t használod így nem kéne semminek ennyire "lefoglalnia".

(#64010) GAbre válasza zoltan6 (#64008) üzenetére


GAbre
veterán

Memteszt lement anno.
Procim,igaz most húzva van,sztem az előző 12gbosnál még nem volt.
Illetve a 16/8-asnál tuti nem volt húzva.

Nincs is semmi igp 1ik lapon se illetve prociba se :D

Avatar

(#64011) szabonagyur válasza GAbre (#64010) üzenetére


szabonagyur
félisten

MIlyen lapban és milyen felosztásban van a RAM? Memteszt egyszerre ment az összessel?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64012) F_Zolee válasza GAbre (#64010) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor meg pláne :DDD Valószínű, hogy valami rejtett asrock feature lesz ez. :F Manapság még nem sokan használnak ennyi ramot így nem is igen tesztelhették ki rendesen. Mennyin fut egyáltalán a ram?

(#64013) GAbre válasza F_Zolee (#64012) üzenetére


GAbre
veterán

1333-on megy.
Giga lapban megy most.
Gariba van asrockom.

Avatar

(#64014) F_Zolee válasza GAbre (#64013) üzenetére


F_Zolee
veterán

Bios reset megvolt?

(#64015) boskorelli


boskorelli
tag

Sziasztok!

Olyan problémákval találtam szemben magamat, hogy eddig laptopot használtam megvettem mellé a Win 8.1 64bit es verzióját eredetiben. A laptopot eladtam az op rendszert megtartottam és váltottam asztalira felraktam az op rendszert de nem enged aktiválni...

Ötlet, tanács, esetleg megoldás valaki tudba akkor azt megköszönném!

Üdv!

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#64016) szabonagyur válasza boskorelli (#64015) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Mit ír ki? Nem véletlenül azt, hogy ha újratelepítette és stb akkor hívja a számot? Ha ezt írja akkor rámész, hogy telefonos aktiválás, ország kiválasztása, szám felhív, kód beüt majd visszaigazoló meghallgat és kész...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64017) boskorelli válasza szabonagyur (#64016) üzenetére


boskorelli
tag

Igen az megvolt felhivtam és nem sikerült. A laptopot viszont nem húztam újra mielőtt eladtam es abban maradtam a sráccal aki megvette hogy ő majd úgyis újra rakja. Lehet az hogy még nem rakta újra és az a baja a microsoftnak? És ha ez így van akkor én mit tudok ez ellen kezdeni? Ők központilag tudják deaktiválni azt a példányt ami a laptopra lett telepítve? Nálam van minden papír ( vásárlást igazolò számla, a windows csomagolása a kis matricával stb...)

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#64018) zoltan6 válasza boskorelli (#64017) üzenetére


zoltan6
őstag

hát azért ezt így elég felelőtlenség volt így eladni beaktivált legális op rendszerrel. :(

(#64019) boskorelli válasza zoltan6 (#64018) üzenetére


boskorelli
tag

Szia!

Ezt tudom, de idő szűkében voltam. Kaptam egy mennyiségi lincenszű rendszert de azzal nem tudtam leformázni a vinyót mert nem bootolható lemez volt... ( pedig elvben bootolhatóként kaptam ) és nem volt időm újrakezdeni. Mind1 ma felhívom a Microsoft supportot hátha lesznek olyan k...a jofejek h rendberakják amit én elcsesztem.

[ Szerkesztve ]

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#64020) szabonagyur válasza boskorelli (#64017) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mi nem sikerült? Mit mondott a telefonos miutána beírtad a számokat? Nem tudta megerősíteni?

Amúgy így, hogy tovább adtad akár el is bukhattad az egész kódot ha a vásárló már tovább használta.

@Formázni le tudtad volna bármivel, az eredeti lemezzel is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64021) t72killer válasza boskorelli (#64019) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem lett vna muszáj formázni csak a kulcsot egy generic kulcsra cserélni:

slmgr /upk
slmgr /ipk <generikus kulcs ide>

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64022) boskorelli válasza t72killer (#64021) üzenetére


boskorelli
tag

Köszönöm, hogy elmondtátok azt hogy mit kellet volna csinálni! De azt tudom hogy elcsesztem! Én arra lettem volna kíváncsi, hogy hogyan tudom helyrehozni azt amit elcsesztem...

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#64023) boskorelli válasza szabonagyur (#64020) üzenetére


boskorelli
tag

Igen az automatának beírtam a számsort és nem tudta megerősíteni. Amikor újra akartam húzni nem bootolta le a lemezt... felállt a rendszer és onnan kezdtem el a telepítést ( tudom hogy elcsesztem!!!! ). A telepítés lefutott és létre hozott egy windows.old mappát. és mivel nem volt több időm így vittem el...

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#64024) t72killer válasza boskorelli (#64022) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bocsánat, tudom rossz így utólag olvasni. De ha tényleg nálad a számla meg minden, akkor sztem próbálj emberrel beszélni a M$-nál, hátha:U.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64025) boskorelli válasza t72killer (#64024) üzenetére


boskorelli
tag

Igen, az lesz ma

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#64026) GAbre válasza zoltan6 (#64006) üzenetére


GAbre
veterán

Hehe!
Még ha beraktam neki a max 16ot akkor is ezt írja:D

Avatar

(#64027) zoltan6 válasza GAbre (#64026) üzenetére


zoltan6
őstag

ott pont hogy ki kell venni a pipát,most beírtad hogy maximális az nulla,bios látja a ramokat?

(#64028) GAbre válasza zoltan6 (#64027) üzenetére


GAbre
veterán

Ki volt véve eddig.Tegnap bepipáltam,hogy 16Gb-t legyen ott.
1 restart még mindíg 12Gb.
kikapcsoltam és be.
16Gb
És 15 használható! :DDD :C
Qrvagyorsan bootol a win 8.1.
De annyira tele van bugokkal.
Ezen kívül vagy 4el min. találkoztam. :Y

Avatar

(#64029) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok!

win 8.1 64 bit
A 8G RAM-bol jelenleg 5,5-öt eszik a rendszer. Azt hittem a 24/7 üzemmod miatt van, de most egy nap uptime utan is. Frissen telepitve ugyanez kb 1,7G volt; ket honapja. Letezik-e valami progi, mellyel monitorozni tudnam? A Task Manager/Ressourcen Monitor nem eri tetten a bünöst, ha összeszamolom a futo folyamatokat akkor sem. A Chrome hajlamos ugye rengeteget zabalni, de az ki van löve :F

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#64030) Воланд válasza RetepNyaraB (#64029) üzenetére


Воланд
titán

Process Explorer

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64031) F_Zolee válasza RetepNyaraB (#64029) üzenetére


F_Zolee
veterán

Véletlen nem fut seed a háttérben?

(#64032) Petyyyyy válasza F_Zolee (#64031) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Seed közben sem eszik 2 GB-nál többet a rendszer - nálam.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#64033) F_Zolee válasza Petyyyyy (#64032) üzenetére


F_Zolee
veterán

De csak azért, mert nem használsz szar kliens progit. ;]

(#64034) RetepNyaraB válasza F_Zolee (#64031) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De, utorrent. Az csinalna ilyet?

woland_y2k@ köszi, megnezem...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#64035) F_Zolee válasza RetepNyaraB (#64034) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha 2.2.1-nél újabbat használsz akkor ezzel kell együtt élned. Próbáld ki...ha már sok ram fogyott el állítsd le(ne csak szüneteltesd) az összes torrentet és figyeld a memória felhasználást. :)

(#64036) Petyyyyy válasza F_Zolee (#64033) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem akarsz te erre fogadni...:DDD

RetepNyaraB - Ilyet csak extrém elvetemült átmeneti tár beállításokkal tudok elképzelni. Pl. ha be van állítva egy extra magas értékre és azt egyfolytában oda-vissza kell lapozni. 768MB DDR memória és egy 80-as IDE vinyó társaságában volt memóriazabálásos betegség utoljára nálam.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#64037) Dilikutya válasza F_Zolee (#64035) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én ilyet még sosem tapasztaltam, egyáltalán nem látványos a 3.x memóriahasználata. Mennyi idő alatt foglalna le ennyi memóriát mennyi torrentet futtatva? A frissen boot-olt rendszer nekem is megáll 1,6-1,7 Gb körül, másfél éve telepítettem, azóta volt alaplapcsere is, meg elég sok dolog indul alapból a Windows-al. 5 Gb fölé akkor megy, amikor fut a Firefox, meg 2-3 Visual Studio meg egy OracleXE+SQL Developer. De a uTorrentet észre sem lehet venni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64038) RetepNyaraB válasza Petyyyyy (#64036) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

hmmm. A win8.1 telepites utan hozza se nyultam semmilyen lapozo fajl es tarsai dologhoz; ugy gondoltam eleg fejlett ez a rendszer mar es nem vacakolok vele. Igazabol el is felejtettem mar mit kellett win 7 alatt piszkalni.
Illetve amig siman fut a rendszer addig csak feltünik a keves RAM. Majd ha fagyi is van, akkor leszek ideges igazan ;] :((
A process explorertöl se lettem okosabb, ha a tetü utorrent eszi a cuccot, akkor azt ügyesen elrejti. Amugy legfrissebb verzio.

update: megneztem, 1216MB a lapozofajl összesen es automatan van. Az rossz? Van egy 120GB-os ssd, ill egy 500-as es egy 1000-es hdd.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#64039) szabonagyur válasza Dilikutya (#64037) üzenetére


szabonagyur
félisten

8GB-ot utorrenttel simán lefoglalok nagyon hamar... 16Gb sem nehéz szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64040) F_Zolee válasza Dilikutya (#64037) üzenetére


F_Zolee
veterán

Idő az más kérdés, ha folyamatosan megy is a seed(tehát tölt is fel nem csak fut) akkor 1-2 óra alatt akár 1gb-ot is megeszik. Feladatkezelőben a folyamatoknál ezt nem mutatja, ha az erőforrásoknál nézed a felhasznált/szabad memóriát ott látszik ha kilövöd a programot...

(#64038) RetepNyaraB: ott a gond, a legfrissebb is eszi nálam, de 8.1-re nem engedte nekem a 2.2.1-et feltenni, annál még nem volt ilyen gáz...

[ Szerkesztve ]

(#64041) quailstorm válasza Petyyyyy (#64036) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Haveromnál ott van a fél ncore. Ő a feltöltést 10TB-okban méri. Na nála tud dagadni a utorrent nem kicsit. De nem váltana, neeem, semmiképp.
Ráadásul van valami szeletméret korlát. Ha ilyen fél terás torrentet nyit meg, akkor órákig darál a gép. De akkor se cserél klienst.

Szívesen megnézném ugyanezt a terhelést qBittorrenttel. Szerintem kisebb lenne.

Otthoni, főleg tanyanetes felhasználás mellett meg majdnem mindegy. Én a bittorrent klienst és derivánsait leginkább az ad- és malware miatt dobtam, meg a social integration miatt.

[ Szerkesztve ]

(#64042) t72killer válasza szabonagyur (#64039) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Más klienst nem próbáltál?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64043) szabonagyur válasza t72killer (#64042) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kb fél évente töltök le valamit szóval nem érdekes... a gép meg kibirja azért van benne a RAM.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64044) RetepNyaraB válasza quailstorm (#64041) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez itt eléggé off kezd lenni. :U Én is rühellem a reklámoktól sújtott Bittorrent verziókat; pont azért cseréltem utorrentre, hátha az kevésbé rendszerigényes. De ugyanannyi flash reklám van itt is :W Tudott okozni az is már gondot, mikor beakadt valahogy egy reklám spot és elkezdte az egyik magot 100%-on terhelni; amire csak két nap után jöttem rá, mikor már meleg volt a szobában :DD

Én a torrentek migrálását rühellem szívből, ha klienst váltok (Bizonyára van valami frappáns megoldás a kézzel áthúzogatom/seedre megnyitom/elindítom helyett). De ránézek az általad ajánlottra :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#64045) Mr Dini válasza szabonagyur (#64043) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem a win 8.1-gyel kapcsolatban. Tegnapelőtti user vagyok szal ne haragudjatok rám... :DDD

1. Hogy kell ezen win 7-re hasonló start menüt felrakni?

2. Ezeket a nyamvadt csempéket hogy lehet letiltani?

3. A gépre nincs ráírva a licenc kód, mert a boltban aktiválták és fogalmam sincs mi lehet... Azt mondták, mentsem le a rendszert. Vettem 3 dvd-t, de nem találok backupot rajta csak olyat, ami pendriveon megy.

4. Igaz, h ingyen lesz a win10 a 8.1-es usereknek? (Ebbe a redstoneok is bele fognak tartozni?)

5. Van egy komplikált jack dugó rajta, ami mic és fejhallgató bemenet is. Hogy lehet egyszerre mind2-t használni?

5. Tudtok jó gameket pc-re?

Srry, ha off... És bocs a kérdésekért...

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Ui.: srry nem válasznak szántam... :DDD

Más: ha warez ne válaszoljatok. Kéne egy win 8.1 képfájl. Tudtok adni egyet? (Gondolom nem warez, mert eredeti licencem van hozzá)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#64046) Dilikutya válasza szabonagyur (#64039) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kíváncsi lennék hogyan, mennyit futtatsz benne... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64047) Petyyyyy válasza RetepNyaraB (#64038) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Részemről ha SSD+ min 8GB memó van, akkor lapozófájl off. Egyébként üssetek agyon, de nálam csak 123 mega ramot eszik az utorrent 50GB seed mellett, pedig nem épp egy tanyanetet használok.

quailstorm - Ilyen elegánsan sem dobtak még fel cimbit... ;]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#64048) t72killer válasza Mr Dini (#64045) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1. - Ezt itt inkább ne ;) Amúgy ha egy picit vársz, és nem gányolod szét a rendszered pl utángyártott startmenükkel, akkor simán frissíthetsz win10-re, amiben visszajön:)

2. Átugrani lehet őket.

3. Elvileg a BIOS-ba is beégették a kódot, ha újratelepíted meg kéne találnia a telepítőnek. Azért egy kulcskeresést megejtenék, biztiamibizti.

4. Egyelőre azt nyilatkozzák M$ részről, hogy ingyen kapják a win7-8.1 felhasználók, igen.

5. x. Starcraft 2, diablo3, wow, amit akarsz - ez kb olyan, mintha arról kérnél tanácsot, melyik csajt vidd el estére - nézz körül a gamepod-on és válogass;)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64049) kemkriszt98 válasza kemkriszt98 (#64004) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Senki?

Ui.: google találatok alapján engedélyeztem a biometrikus bejelentkezést de mégsem jelenik meg a gépházban

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#64050) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Létezhet olyan,hogy a töredezettség mentesítő nem látja a töredezettséget a meghajtón?Akár hányszor nézem mindig 0 a töredezettség,pedig töltök le vagy telepítek pakolgatok a meghajtón.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.