Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Amarth válasza virkir (#3519) üzenetére


Amarth
aktív tag

Mi ez a fekete téma?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#3552) oO7


oO7
őstag

Itt egy VPN-es probléma... megosztom ide is hátha valaki más is találkozott vele, vagy esetleg van ötlet a megoldásra
pzstm, woland_y2k... rátok nézek :D

másik kérdés (vészhelyzet esetén)
szerintetek megfér egymás mellett kényelmesen a Win8 meg a Win7 egy 120GB -s SSD-n? illetve az utolsó kérdés… ez nagyon gáz lesz előre szólok… Hyper-V az inkább egy VM-hez vagy inkább DualBoot-hoz hasonlít? :B

[ Szerkesztve ]

(#3553) vlevi válasza virkir (#3519) üzenetére


vlevi
nagyúr

"vagy eme gyönyörűség"
Máshogy fogalmaznék.
Ezt akarja-e desktop háttérnek :

Vagy ezt : :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3554) negyedes válasza oO7 (#3547) üzenetére


negyedes
addikt

Ha jol ertem akkor a 16:10 aranyal rendelkozok megint assak el magukat? :F

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3555) Bogyó bá' válasza NGA (#3546) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem tudhatod, lehet hogy temetkezési vállalkozó a kolléga... Bocs az OFF-ért mindenkitől.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3556) NGA válasza vlevi (#3553) üzenetére


NGA
addikt

Ez már kicsit "Very Take" szagú :-)

(#3557) oO7 válasza negyedes (#3554) üzenetére


oO7
őstag

míííííért is? nem... a tabletek lesznek 16:9-esek, de desktopon szinte tetszőleges felbontást fog támogatni a rendszer nem csak azt a négyet

húúú most hogy írtrad a képarányt megnéztem gyorsan és halelujah, dícsértessen a microsoft neve, csak nem olyan retardáltak amilyennek tűntek... mindjárt bele is javítok a cikkbe, az oldalra húzott (snapped) alkalmazás mérete tableteknél NEM lesz 320 pixel szélesre fixálva, hanem arányosan fog nőni a felbontással így a kettéosztott képernyő nagyobbik fele mindig 4:3 arányú lesz...

[ Szerkesztve ]

(#3558) negyedes válasza oO7 (#3557) üzenetére


negyedes
addikt

Ja hogy ez tabla.... mondjuk a CP-ben errosen nem akar 1280x800 felbontast magara eroltetni... szamomra egyre nagyobb csalodas a win8. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3559) vlevi válasza NGA (#3556) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kinek melyik. A dizájnt nem számítva (mert kinek mi tetszik ez szubjekítv), legnagyobb baj szerintem a metroval az lesz, hogy az első komolyabb dolognál át kell váltani a hagyományos desktopra, ott pedig a start menü hiánya miatt kínszenvedés a dolog. Vagy kipakolsz mindent a desktopra, de az meg szerintem ronda, vagy kínlódsz, és váltogatsz 1-1 program elindításának a kedvéért a metro és a hagyományos felület között. Mert az nem hiszem, hogy olyan gyorsan elterjednének a metro alkalmazások. Érintőképernyős táblagépen persze más a helyzet, de ott teljesen mások az elvárások. Asztali gépen, egérrel kezelve viszont nagyon nem az igazi. Az, hogy még normálisan be sem lehet zárni a metro alkalmazásokat, az nekem végképp betett :)

(#3560) oO7 válasza vlevi (#3559) üzenetére


oO7
őstag

én most vadászok valami megoldás után, hogy az egeret érintésnek érzékelje, mert kipróbáltam a VS11 simulatorát és nagyon bejövős, hogy az egér érintésként viselkedik… úgy már egérrel is kényelmes a metro :)

"Az, hogy még normálisan be sem lehet zárni a metro alkalmazásokat, az nekem végképp betett"
1. miért akarod bezárni?
2. be tudod zárni cask meg kell fogni a tetejét, és hozzácsapni a képernyő aljához...

(#3561) Воланд válasza vlevi (#3559) üzenetére


Воланд
titán

elfelejtetted, hogy ott a talca, ahova lehet tuzdelni a nem metros appokat. rogton nem kell visszaugralni a start kepernyore.

metros alkalmazast tobbfelekeppen is be lehet zarni, de egyebkent meg nem szukseges, max ha nagyon zavar.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3562) spammer


spammer
veterán

KMPlayer-t használ valaki? Nem megy az sem. Vagy invalid data type for '%s' hibaüzenet dob, vagy hiába nyitom meg vele a filmet, semmit nem csinál. :W (Legújabb verzió: 3.1, de próbáltam 2.9-est is...)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3563) virkir válasza Amarth (#3551) üzenetére


virkir
veterán

Semmi extra csak egy háttérkép + rainmeter a lomtár ObjectDock lent meg egyedi szürke ikonok.

vlevi 3553
Na azt inkább nem is kommentálom.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3564) edeleny válasza Sub-ZeRo (#3535) üzenetére


edeleny
őstag

Mivel az előző fejlesztő verzió 10x kevesebbszer halt be, valahol a béta körül lesz a hiba.

Nem az FF okozza a befagyást, és a kék halált. HA nem fut akkor is befagy.
Nincs tele puplinnal, össz 5 db van benn, viszont az IE-n ez nincs, és nekem nagyon hiányozna!

Annyit kiderítettem, hogy valamelyik energiagazdálkodási funkció ehet a ludas.

Igazából én vagyok a köcsög!
Ezt a gépet 2005-ben vásároltam.
17 perc alatt felment rá a win 8 CP. (win xp 11 perc!!) A monitorom felbontása 1280. Ezen szinte az összes általam kipróbált játék full grafikával futott.
Amire használom: internetezés, médiaszerver, kevéske játék, és szövegszerkesztés, még sok is.
VISZONT:
Alaplapi driver már a win7-hez sem volt. Támogatás már rég megszűnt hozzá.
Egy élő dinoszaurusz vagyok!

Nem fogyasztok, nem veszek több százezerért évente hardware-t. Nem veszek évente operációs rendszert, nem veszem meg évente a divat hülyeségeket, nincs szükségem az egyébként újnak ható de teljesen szükségtelen alkalmazásokra! Nem akarom az életem az interneten élni! (facebook, MSN, online baromságok!)
Mondom egy élősködő köcsög vagyok!

Így nekem nem is fejleszt már senki!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3565) Воланд válasza oO7 (#3552) üzenetére


Воланд
titán

reg voltam mar vpn kozeleben, de ha ismet gep elott leszek, akkor utanna nezek a dolognak.

Hyper-V: vm

ssd: nalam nem ferne el a ketto, de ha nem pakolsz tul sok appot a c-re, akkor elfernek egymas mellett.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3566) #93794560


#93794560
törölt tag

Nekem eddig bejött a Win 8. Az elején még kellett egy kicsit keresgélni, mire rájöttem a dolgok nyitjára. A legnagyobb gondot nekem is a Metro-s alkalmazások bezárása jelentette. Először a feladatkezelővel zártam be őket, mire rájöttem, hogy ablakos módban az egérrel ha a bal felső sarokba mutatunk, megjelennek a Metro-s alkalmazások bélyegképei, és ott jobb klikkel az alkalmazáson, kijön a bezárási parancs.

(#3567) oO7 válasza #93794560 (#3566) üzenetére


oO7
őstag

de minek akarjátok minden áron bezárni szerencsétlen alkalmazásokat?

(#3569) Gorneck23: ha akarnának sem tudnának lassulást okozni...

[ Szerkesztve ]

(#3568) atila4 válasza spammer (#3562) üzenetére


atila4
senior tag

Nekem megy

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#3569) Gorneck válasza oO7 (#3567) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt mondjuk én se értem...semmi lassulást nem okoztak nálam...

Gorneck#1239

(#3570) #93794560 válasza oO7 (#3567) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem akarjuk mindig, csak néhanapján jól jön. Végülis maradhat nyitva is.

(#3571) r3dsnake válasza virkir (#3519) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

borzalmas a felső. láttam már szép desktopokat rainmeterrel, de ezt nem szeretném pár percnél tovább nézegetni. a metró él!

(#3572) r3dsnake válasza vlevi (#3553) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

szerintem nagyon aranyos az alsó, bejön ez a halacskás dolog is. a betöltőképtől a rendszer minden egyes pontjáig nagyon egyben van az egész. jól tükrözi a rendszert, hogy az egyszerűségre törekednek, nem a csillivillire. ezért lett gondolom a fényes halas háttérből ez a matt, egyszerű.

(#3573) Nite


Nite
őstag

valami azert megsem koser, ff megint meghulyult mint driver csere elott :F

valaki/valami otlet?

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#3574) cashback


cashback
őstag

Update Win7-ről Win8-ra...

Hát ez valami borzalom. :DDD

Holnap reinstall Win7... Win8 meg majd kiforr és ha "kötelező" lesz az áttérés majd hozzászokok... addig meg... :B

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3575) Barthezz2 válasza vlevi (#3559) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez hülyeség. Én pl nem is használtam win7-en se a start menüt, csak a pinnelt programok miatt, de azok most elférnek Metron görgetés nélkül.
Minden mást a start menü keresőjével szedtem elő. Win gomb, és elkezded beírni az alkalmazás nevét, enter és indul is.
Szerintem ez most is így működik:P

Mellesleg meg sokkal gyorsabb, mint a menüben keresgetni ami kell..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3576) #93794560 válasza cashback (#3574) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én rosszabbra számítottam, amikor a MS kijött a Metros felület ötletével, de simán hozzá lehet szokni. A végleges verzióban azért valószínűleg kiforrottabbak lesznek a dolgok.

Igaz, én virtuális gépen használom, mert nem akartam sem az asztali gépemre, sem pedig a munkához használt notimra feltenni. De így, vmware alatt is tökéletes. Simán,minden lassulás nélkül megy. Bár játékot nem használok alatta.

[ Szerkesztve ]

(#3577) edeleny válasza #93794560 (#3576) üzenetére


edeleny
őstag

Amikor felraksz egy programot, az összes *.exe-t kirakja a metróra, téglára!
Van olyan játék amin 4-6 exe-is van amiből max 1-t használsz.
Most vagy minden telepítés után takarítod a Metro-t, vagy 15-20 program után azt se tudod hol vagy a 5-6 oldalnyi "gyönyörű" egyen csempe között!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3578) mycso válasza Barthezz2 (#3575) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Na én is pont ezen gondolkoztam el. Első benyomás nekem is az volt, hogy WTF mik ezek a "csempék" + hol van a startmenü. De igazából a csempék eltüntethetőek, a start menüt meg a 7 alatt sem használtam én sem, max pár progi volt az elejére kirakva, de azok valóban elférnek a metro UI-n.

Meg páran panaszkodnak az angol nyelv miatt is...igazából mind1 milyen nyelvű, nagyjából minden megtalálható, egyébként meg a felhasználói programjaim olyan nyelvűek, amilyeneket akarok.

Nekem így pár nap használat után, egyébként bejövős nagyon.

Ja startmenü: még ahhoz kell hozzászoktatnom magam, ha ki akarom kapcsolni/újraindítani, akkor ne automatikusan bal lent az első ikonra (esetemben IE) klikkeljek, de lassan megszokom.

edeleny: mondjuk ez igaz...úgy lenne értelme, ha alapból nem pakolna semmit a metróra a telepítések után, hanem majd a user kirak amit szeretne.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3579) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Na a nyomtatóm nem megy 8 alatt. Hiába törlöm a drivert, újrarakom nem megy. Pedig jó lenne ha menne.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3580) #93794560 válasza edeleny (#3577) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem olyan nagy probléma ez a Metrós csempe dolog, az egér görgőjével simán lehet görgetni az oldalak között. Nekem a Vista/Win7 óta használatos fastruktúrás start menü sokkal rosszabb volt. Még a régi, XP-s is jobban bejött, mint a Win7 start menüje. De ez a Metrós felület egyelőre nem tűnik rossznak.

[ Szerkesztve ]

(#3581) spammer válasza atila4 (#3568) üzenetére


spammer
veterán

Simán telepítetted, vagy valami kompatibilitási módban? Futtatás is simán vagy... ?

Pedig nagyon kellene a kmplayer :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3582) cashback válasza spammer (#3581) üzenetére


cashback
őstag

Nálam TCUP integrált KMP-je gond nélkül megy.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3583) Polllen válasza #93794560 (#3566) üzenetére


Polllen
nagyúr

Alt+F4 :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3584) virkir válasza r3dsnake (#3572) üzenetére


virkir
veterán

A nekem adott válaszodból meg ebből én bárminemű személyeskedést mellőzve elég gyerekesnek tippelnélek.
Egyszerű? Vazz... az egy 3 éves gyerek rajza egy elnagyolt sematikus fosch.
A másikra nem tudom neked mi a szép de pont, hogy egyszerű csak a nekem szükséges információkat tartalmazza nem izegmozog nem "él". Nekem ne éljen az asztalon semmi mert hozom a chemotox-ot.
Abban igazad van, hogy jól tükrözi a rendszert de ebbe most ne menjünk bele.
Valahogy olyan vista-s érzésem van ezzel a rendszerrel mintha megint nem igazán tudnák mit is akarnak.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3585) spammer válasza cashback (#3582) üzenetére


spammer
veterán

Na most úgy néz ki elindult, csak annyi, hogy Win7 helyett Vista SP2 kompatibilitási módban lett telepítve.. Ki érti ezt? :F Mindegy, a lényeg, hogy úgy néz ki, jó lesz. (Kopp-kopp)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3586) Nova96


Nova96
őstag

Üdv a gépigénye mekkora? Mert most épp megvan hallva a ram így csak 512mb van az szerintem rohadt kevés neki. Vagy nem? :))

(#3587) cashback válasza virkir (#3584) üzenetére


cashback
őstag

Egyébként én pont kontra... nem értem hogy mire fel ez az izé "egyszerűsített" dolog.

XP -> Vista -> Win7 -> Win8

Egyre inkább bénábbnak tűnnek a dolgok... lehet hogy profi a belső, de még mindig XP tűnik a legprofibbnak az összes közül (hacsak nem a win98 ;) )

XP esetében behozták a gyermeteg startmenüt... Vista - nem is nagyon használtam / nincs + tapasztalat... Win7 "egyszerű" kezelhetőség - senki nem talált semmit benne (persze szokás kérdése volt, de akkor is)... Win8 ööö 1órás használat után kb az az eset áll fent mint Vista-nál anno. Inkább kihagyom és majd a 9-es verziót megvárom. :))

Ha véglegesítik biztos nagyon tuti lesz... aki érintőképernyőn használja, mert jelenleg ez a startmenü full felesleges. Megeszik +100Mb ramot és semmi hasznát nem látom.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3588) kleinguru válasza cashback (#3587) üzenetére


kleinguru
addikt

Furcsának tartom a véleményed, minden tisztelettel, de nem gondolom, hogy érdemi munkára is használtad a gépet, esetleg több dologra folyamatosan... :(

9x-es korszak után az XP (inkább a 2000) egy megváltás volt tizedére estek vissza a kékhalálok, a vista egy kisiklás volt (nagy gépigény...) a win7, ahogy tegnap tanár is mondta az első olyan rendszer, amit bátran lehet ajánlani megvételre mindenféle szempontból:K

Picit másképp látom a dolgokat:R, de abban egyetértek, hogy ez a 8as ebben a formában nagyon őő izé nem jó...:W

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3589) atila4


atila4
senior tag

Hogyan lesz nekünk Windows 7-es start menü a Windows 8 CP-ben?
A Vistart nevű kisalkalmazással!

1. Download ViStart (third party Start Orb program ~580 KB size).

2. Make spacing for the start orb, if not ViStart will overlapped with the icons in superbar

3. Right click taskbar, uncheck lock the taskbar , then new toolbar > create a new folder > set name to “Orb” as example

4. Drag the “Orb” toolbar to the left corner of superbar, and then right click > set uncheck to “Show Title”

5. Now, check “Lock the taskbar” and run ViStart.

videó

[ Szerkesztve ]

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#3590) Воланд válasza Nova96 (#3586) üzenetére


Воланд
titán

Rendszerkövetelmények

A Windows 8 Consumer Preview kiválóan működik ugyanolyan hardveren, mint a Windows Vista és a Windows 7:
Processzor: 1 gigahertz (GHz) vagy gyorsabb
RAM: 1 gigabájt (GB) RAM (32 bites rendszerhez) vagy 2 GB RAM (64 bites rendszerhez)
Merevlemez-terület: 16 GB (32 bites rendszerhez) vagy 20 GB (64 bites rendszerhez)
Videokártya: A Microsoft DirectX 9-es vagy újabb verzióját támogató grafikus eszköz

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3591) tDr1v3r válasza kleinguru (#3588) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"a vista egy kisiklás volt (nagy gépigény...)"

A W7-nek is ugyanannyi az igénye...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3592) pincehely válasza Sub-ZeRo (#3579) üzenetére


pincehely
addikt

Na nekem sem! :W
Milyen nyomtatóról lenne szó nálad?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3593) AthlonXP válasza tDr1v3r (#3591) üzenetére


AthlonXP
őstag

Papíron... :U
De az a helyzet, hogy gyakorlatilag ugyanazon a gépen a Win 7 jobban fut, mint a Vista.
Mondom ezt úgy, hogy sokakkal ellentétben, nekem a Vistával sem volt bajom, főleg miután kijött rá a SP. :)

(#3594) Aflamin válasza pincehely (#3592) üzenetére


Aflamin
tag

Nálam megy a HP F2280,a HP DJ 690C valamint a Samsung 1640 laser. :)
De és sajnos a HP LJ 5M nem megy.. :F

(#3595) pincehely válasza Aflamin (#3594) üzenetére


pincehely
addikt

Az érdekes, hogy ha elküldök valamit, akkor jelzi, hogy egy hiba miatt nem tudja nyomtatni, de restart után meg kitolja!
A driver pöccre felmegy!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3596) cashback válasza kleinguru (#3588) üzenetére


cashback
őstag

Nem, semmi értelmes dolgot nem csinálok a gépen... net, film, játék, meg nyomkodom össze-vissza... semmi extrém munkát nem végzek rajta... de az kell ahhoz hogy érezzem valami nem kóser két rendszer között? :D

Én is sok embernek szoktam javasolni a Win7-et, mert lényegében mindent magától csinál.

98-val nekem sok gondom nem volt. Kék halál hozzá tartozik a Win-hez... aki el akarja kerülni az forduljon a Pingvinekhez... ;]

Egyébként aki tényleg "érdemi munkát" végez a gépen... az használ Windows-t???

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3597) mycso válasza cashback (#3596) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Egyébként aki tényleg "érdemi munkát" végez a gépen... az használ Windows-t???
Igen. :K

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3598) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Megy nálatok a youtube az IE10-ben desktop módban?
Nekem az előbb ment, viszont teljesképernyőre váltottam, ott már nem működött. Zöld lett a képernyő és el kezdett szaggatni a videó hangja, amint visszavettem normál méretre, rögtön jó lett a lejátszás. Gondoltam a flash playert kell frissíteni ( bár az tegnap megvolt ). Frissítettem ( vagyis újra telepítettem ), de most meg már el sem indulnak a videók.
Azt írja a youtube, hogy a böngésző nem ismer fel egyetlen elérhető videóformátumot sem? :F
Mi a franc ez?!

(#3599) worxland válasza cashback (#3596) üzenetére


worxland
addikt

"Egyébként aki tényleg "érdemi munkát" végez a gépen... az használ Windows-t???" - Igen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3600) moonguru válasza AthlonXP (#3598) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Először is ezt olvasd el:

[link]

HTLM5 kikapcsolása! (alul)

Utána felrakod a flash playert:

[link] (64 bit)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.