Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) kengyel válasza Petyyyyy (#62000) üzenetére


kengyel
nagyúr

A restart persze megvolt. :)

kengyel

(#62002) genndy válasza Petyyyyy (#61995) üzenetére


genndy
addikt

Viszont néhány program/játék kényes lehet a lapozófájl hiányára... én inkább adok neki fix 800-1024 MB méretet.
Aki meg szeret (mondjuk laptopot) hibernálni, az inkább ne kapcsolja ki a hiberfil.syst.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#62003) w333 válasza genndy (#62002) üzenetére


w333
félisten

+1 én a lapozófájt biztosan nem kapcsolnám ki ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#62004) Petyyyyy válasza genndy (#62002) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az elmúlt két évben még egyetlen alkalommal sem okozott gondot a lapozófájl hiánya, ahogy ezt már megénekeltem korábban. Nálam ne lapozzon semmit, főleg ne az SSD-re. Van memória bőven, oldja meg.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62005) kengyel válasza genndy (#62002) üzenetére


kengyel
nagyúr

De én viszont asztali PC.t használok, és nem szoktam hibernálni .

kengyel

(#62006) genndy válasza kengyel (#62005) üzenetére


genndy
addikt

Én is asztali pc-t használok, mégis jobban szeretem csak lehibernálni. Egyén-és szokásfüggő, csak írtam hogy legyen megemlítve hogy a hiberfil.sys-el magát a hibernálást kapcsolod ki.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#62007) #58000384 válasza Petyyyyy (#62004) üzenetére


#58000384
törölt tag

Programtól függ, hogy úgy van-e megírva, hogy kötelező-e a lapozófájl megléte. Ha nincs és kéne, akkor a program nem fog elindulni, jön a hibaüzenet. Ha esetleg valaki valamikor mondjuk egy 1080p-s videót szeretne vágni, és elfelejtette, hogy kikapcsolta a lapozófájlt, akkor jön a kékhalál renderelés közben (vagy előtte), mert oda sokszor a 16 giga memória is kevés lenne. De az is elég, ha sok program fut egyszerre, vagy memóriaszivárgás van, a 8 giga így is szépen meg tud telni, aztán jön a reboot. Én senkinek sem javasolnám a kikapcsolását, mert nem tudhatom, hogy miket csinál a gépén.
Az SSD-ről meg át kell tenni HDD-re, és máris nem árt semminek, hogy van.

(#62008) kengyel válasza genndy (#62006) üzenetére


kengyel
nagyúr

A hibernálást konkrétan, nem használom. Viszont az előbbi hozzászólásod alapján, a lapozófájlt beállítottam
fix 800-1024 MB-ra. Azért néha játszom a gépen, vagy a gyerek és, lehet tényleg jól jön.

kengyel

(#62009) ittakary válasza w333 (#62003) üzenetére


ittakary
nagyúr

mert mi lesz ha kikapcsolod? jön a zöldmanó a szekrényből és a fütyijét a füledbe dugja?

Csak mondom 4 éve kikapcsolt lapozófájllal gépezek 8GB RAM mellett.. Soha egyik játék / program sem visitozott hogy márpedig neki pagefile kell..

(#62010) Petyyyyy válasza #58000384 (#62007) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Majd szólok ha olyan programmal találkozom ami gondot okoz. Személy szerint konvertálok is ezerrel ha úgy van FHD-DTS anyagokat, programozom is, két böngésző 6-8 lappal és játszom id. Még 8GB mellett sincs az a helyzet, ahol elfogyna a memória kikapcsolt pagefile mellett. Jelzem 8.1-ről tárgyalunk, memóriamenedzsmentben jó rendszerről.
Egyetlen egyszer sem sikerült még csak megfagyasztani sem.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62011) #58000384 válasza Petyyyyy (#62010) üzenetére


#58000384
törölt tag

Én sem találkoztam ilyen programmal, aminek kötelező, de ettől még létezhet. Amit írtam meg tapasztalatból írtam, mikor egy nagyobb videót álltam neki vágni és renderelni After Effects-ben, kikapcsolt lapozófájl mellett, akkor csak néztem a feladatkezelőben, hogy egyre fogy a memória. 7 GB körül feljött egy hibaüzenet, nem válaszolt semmi, és egy villámgyors kékhalál után újraindult a gép. Bekapcsolt lapozófájl mellett ugyanígy megette a memóriát, de nem ment feljebb, és a lassuláson kívül nem volt baja a gépnek. De például a Blenderben is nagyon könnyű megtölteni a memóriát, és elég sokan szórakoznak abban is. Csak pár nem túl optimális beállítás és kész.

(#62012) hati válasza Petyyyyy (#62010) üzenetére


hati
addikt

Amint elkezdesz virtualizálni, hamar elfogy a ram. ;-)

(#62013) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!
Megoldható valahogy hogy bizonyos alkalmazásokat ablakos módra kényszerítsek? Volt már pár játék ahol órákig keresgéltem config fájlt, mert az alapértelmezett felbontásuk FullHD és én "Out of Range" feliratot kapok a 900p-s monitorommal. Alt+Enter általában nem hat.
Ilyen játék most az Unreal Tournament 4 Alpha is, megtaláltam a config fájlt, átírtam a felbontást de mégis az egész fájlt reseteli indításkor, és FullHD-ben indul fullscreen módban.

Szóval létezik olyan program, vagy windows rendszer parancs amivel ablakos futtatásra kényszeríthetem ezeket a játékokat addig, amíg ingame be nem állítom a felbontást?

[ Szerkesztve ]

(#62014) F_Zolee válasza AeSDé Team (#62013) üzenetére


F_Zolee
veterán

Milyen csatlakozást használsz? Analóg esetén szokott ilyen lenni.

(#62015) #56474624 válasza Petyyyyy (#61995) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha kikapcsolja a hibernálást, nincs gyors indítás sem.

(#62016) AeSDé Team válasza F_Zolee (#62014) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Igen analóg, ráadásul elég rossz minőségű DVI átalakítóval, a VGA driver eleve fel sem ismeri a monitort. Csak egyetlen VGA bemenet van a monitoron, egyenlőre nincs mit tenni ilyen téren.
Valami univerzális szoftveres megoldást keresek a problémára.

(#62017) AeSDé Team válasza AeSDé Team (#62016) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Találtam egyet, holnap gépen letetsztelem: [link]

Normál játékoknál működnie kell, de kíváncsi vagyok mire jutok az UT4-nél. Átlag játékok .exe fájllal indulnak. Az UT4 is, van saját exéje de az önmagában nem indítja el, külön az Epic launcherén belül futtatható. Vajon ha a játék .exe fájljára ráküldöm ezt a progit akkor működhet a dolog? Az Epic indítója nem kerüli meg valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#62018) Petyyyyy válasza #56474624 (#62015) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És SSD-n ez releváns, hoz valamit a konyhára?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62019) AtHoS válasza AeSDé Team (#62017) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Neked monitor profilt kellene készítened és abban beállítani a monitorod max felbontását és frekijét. Utána rendben lennének a teljes képernyős alkalmazások is

read-only mode on the forum

(#62020) #56474624 válasza Petyyyyy (#62018) üzenetére


#56474624
törölt tag

Határozottan, nekem úgy 15 másodpercet hoz a konyhára. Másrészt full felesleges úgy félteni az SSD-ket, azért van, hogy használd, minden előnyével.

[ Szerkesztve ]

(#62021) Petyyyyy válasza #56474624 (#62020) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Annyit hoz? Nekem konkrétan addig tart míg deskre ér a rendszer és használható. :D Na, majd délután tolok egy powercfg - h on-t aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62022) #56474624 válasza Petyyyyy (#62021) üzenetére


#56474624
törölt tag

Persze, mikor újraindítom, akkor jóval tovább szokott "karikázni" (miután kezdőképernyőre/asztalra ért, persze lehet használni, függetlenül attól, hogy google drive-ot még tölti). Szerintem te azért nem érzékeled, mert az alaplapod BIOS-ában be van lőve valami "ultra fast boot" vagy "instant boot" funkció (az is egyfajta hibernálás, akár a win8 gyorsindítása), nálam ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#62023) AeSDé Team válasza AtHoS (#62019) üzenetére


AeSDé Team
őstag

A driverre gondolsz, vagy teljesen másra? Ez van beállítva: [link]
EDID nem jó, egyből feldobja a felbontást 1600*1200-ra.
Próbáltam már a GPU méretezést is, azt volt a mázlim hogy automata futtatáson volt a TeamViewer a gépen. Out of range felirat, újraindítás sem segített mert azonnal bedobta a feliratot a monitor. A TV mobil kliensével sikerült kikapcsolnom az automata méretezést.

A program amit tegnap linkeltem UT-4nél nem működik (szerintem azért mert launcheren kereztül indul), viszont minden másnál igen.

[ Szerkesztve ]

(#62024) Petyyyyy válasza #56474624 (#62022) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Micsoda? Lassabban tér magához ha restartot nyomsz?
Ez elég fura, mert általában - és 8/8.1-re különösen igaz - a restart sokkal gyorsabb, mint a hideg indítás. Én is így tapasztalom.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62025) kengyel válasza Petyyyyy (#62024) üzenetére


kengyel
nagyúr

Amúgy most nálam is lassabb az újraindítás. Biosban semmi extra nincs, csak az alap. Maga a reggeli hidegindítás gyorsabb :)

kengyel

(#62026) #58000384 válasza Petyyyyy (#62024) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nálam is jóval lassabb az újraindítás, meg más gépeknél is ezt tapasztaltam. Ha a Fast Boot be van kapcsolva, akkor kikapcsolásnál csak kijelentkezteti a felhasználót a rendszer, majd hibernálja magát. Bekapcsolásnál nem kell drivereket, rendszerösszetevőket meg eszközöket töltögetnie meg keresnie, csak be kell jelentkeznie, és kész. Ez sokkal rövidebb folyamat, mintha mindent újra be kéne töltenie.

(#62027) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valami értelmes magyarázatot szeretnék arra, miért zár be bizonyos programokat a gép? Miután játszok kilépek, látom a raptr be van zárva, miközben még futott mikor elindítottam. Hozzá se nyúltam. De volt már így mással is. Ram nem probléma, 8 giga van, és van swap is.

(#62028) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Win 8.1-en a Helyreállítás menüpont alatt a Rendszer-visszaállítás konfigurálása link nem működik :F az mitől lehet, valaki tapasztalt már hasonlót? Rákattintok egy pillanatig mintha töltene utánna nem történik semmi.

Köszi!

bite it you scum !! ~GGA

(#62029) half333 válasza mttssz (#61985) üzenetére


half333
őstag

Nem lett semmi átállítva,gyári minden,ne uefi-s.

(#62030) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
A következő problémát nem bírom megoldani:
Win 8.1-em van, és a file kezelőben a hálózat részen van egy telefon is, ami htc_europe néven van.
A tulajdonságai szerint htc desire x a telefon, és MACcíme is van. De nekem már évek óta nincs htc telefonom, és az sem desire x volt, azóta újra is lett telepítve a win.
Szóval a kérdés: mit keres ott, hogyan lehet eltávolítani. A router adatlapján sem látom az adott mac címet, szóval gyanús nekem az egész.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62031) Bogyó bá' válasza envagyok (#62030) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az a szomszéd.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62032) envagyok válasza Bogyó bá' (#62031) üzenetére


envagyok
veterán

Nem hiszem, mert a routerben nem látom csatlakoztatott eszközként...
Amúgy is wpa2 kódolás van elég erős jelszóval...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62033) envagyok válasza envagyok (#62032) üzenetére


envagyok
veterán

Megoldódott külföldi fórumban utánaolvastam.
Nem jelenti azt, hogy rajta van a hálózaton, csak szeretne felcsatlakozni.
A routeren a wps kikapcsolása megoldotta a problémát.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62034) TommyGun


TommyGun
őstag

Sziasztok

Következő problémám lenne. Adott a 8.1 és a hangkeverővel van problémám. Skype TS3 ha kommunikációt észlel akkor lejebb veszi a többi alkalmazás hangerejét x%-al, majd ha épp nem dumálsz visszarakja. Namost a probléma az hogy ez elég hektikusan működik, illetve nem is ez a része. Ugye a hangkeverőben külön lehet állítani minden hangot adó alkalmazás csúszkáját és mikor beszélek a le is veszi szépen őket és vissza is rakja, de ha nyitok monjuk egy YouTubeot akkor kivág egy flash player hangerőt a többi közé és KB 10%on kezdő a hangerőt az alkalmazás, de ugyanez a VLCvel ius megszokott esni holott a rendszer hangok 50%ra vannak tolva. Rohadt idegesítő hogy ezzel kell szarakodnom, nem tud vki vmi megoldást véletlenül mi okozza az anomáliát?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#62035) csixy válasza Petyyyyy (#61995) üzenetére


csixy
addikt

Ezeket csak a rendszergazda fiókban kell megcsinálni ugye?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#62036) Petyyyyy válasza csixy (#62035) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62037) csixy válasza Petyyyyy (#62036) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!

Mi van ha a vinyón is kikapcsolom a tartalom indexelést . Lassuláson kívül más baja nem lesz ugye?
Mennyire jelentős ez a lassulás?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#62038) pipo112


pipo112
senior tag

sziasztok!
érdeklődni szeretnék ! venni akarnék egy új win7 vagy 8.1 es op-rendszert viszont elég sűrűn cserélek hardwert a gépben pl 1-2 év múlva tuti lesz alaplap proci és vga csere is akkor majd az új hw-kel úgyan úgy tudo majd használni a most vásárolt op rendszeremet ?
lehet hülye kérdés .

A másik hogy ha igyveszek wint azt használhatom tényleg ?
"Használt szoftverlicenc, jogtisztán továbbértékesítve, ellenőrző matricával, termékkulccsal."

a válaszokat előre is köszönöm :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#62039) Petyyyyy válasza csixy (#62037) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha normál HDD-n kapcsolod ki? Szerintem nem érdemes ezt meglépni, mert így elvész egy-két lehetőség is. Pl. a mappán belüli kulcsszavas keresés nem megy indexelés nélkül, ha jól emlékszem.
Normál HDD - Indexelés bekapcsolva.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62040) csixy válasza Petyyyyy (#62039) üzenetére


csixy
addikt

Kössz! O.K.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#62042) bunygyi válasza Petyyyyy (#62039) üzenetére


bunygyi
tag

Szia!
Levan írva valahol egy win 8.1 telepités után milyen beállítások ajánlotak?
Hogy késöbbiekben ne érjen meglepetés.

(#62043) Petyyyyy válasza bunygyi (#62042) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha megy az angol, akkor igen: video és leírás.
Van magyar leírás is, csak ott hiányoznak a képek.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62044) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Egy laptop partícióit kellene módosítanom sürgősen, de nem boldogulok. A "C" nagyon kis méretű, teljesen tele van, ezért növelni szeretném. A "D"-ből már sikerült levenni, de nem tudom növelni a C-t, mert inaktív a menüpont. Guglizva olyanokat találtam, hogy "egymás melletti" partíciókat lehet összevonni, ez az üres rész meg a D után (jobbra) van a lemezkezelőben. Ez lehet a baj?

A D egyébként le van mentve, de törölni sem lehet. :F

Előre is nagyon köszönöm!

(#62045) bunygyi válasza Petyyyyy (#62043) üzenetére


bunygyi
tag

Köszönöm.

(#62046) worxland válasza Panthera (#62044) üzenetére


worxland
addikt

Igen. A D:-t el kell mozgatni (ehhez valami jobb partíció-menedzser kell), utána lehet növelni a C:-t.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#62047) GGAllin válasza GGAllin (#62028) üzenetére


GGAllin
tag

Mostmár a gépnév és csoport beállításai link is ezt csinálja :F valaki ötlet?

(#62028)

bite it you scum !! ~GGA

(#62048) pipo112 válasza pipo112 (#62038) üzenetére


pipo112
senior tag

Sziasztok erre esetleg valaki?

sziasztok!
érdeklődni szeretnék ! venni akarnék egy új win7 vagy 8.1 es op-rendszert viszont elég sűrűn cserélek hardwert a gépben pl 1-2 év múlva tuti lesz alaplap proci és vga csere is akkor majd az új hw-kel úgyan úgy tudo majd használni a most vásárolt op rendszeremet ?
lehet hülye kérdés .

A másik hogy ha igyveszek wint azt használhatom tényleg ?
"Használt szoftverlicenc, jogtisztán továbbértékesítve, ellenőrző matricával, termékkulccsal."

a válaszokat előre is köszönöm :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#62049) Panthera válasza pipo112 (#62048) üzenetére


Panthera
őstag

A cpu csere az szerintem nem gond, de alaplap után már lehet hogy érdemes újratelepíteni.

Úgy tudom a dobozos licence az hordozható másik gépre (korábban így volt).

A másik hogy ha igyveszek wint azt használhatom tényleg ?
"Használt szoftverlicenc, jogtisztán továbbértékesítve, ellenőrző matricával, termékkulccsal."

Ezt nem teljesen értem, mire gondolsz.
Ha egy géppel kapod, amihez adták eredetileg, akkor miért ne használhatnád? Amúgy meg szerintem pont nem érdekli az MS-t, hogy ki használja, csak vegyék meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#62050) manaur


manaur
újonc

Sziasztok!
Van egy igen nagy problémám a Windows 8.1-gyel. 1 évvel ezelőtt átváltottam az asztali gépemen windows 7-ről sima 8-ra. Perfektül működött, de mégis inkább úgy döntöttem hogy visszaállok a 7-esre. Most ahogy kijött a 8.1 elhatároztam hogy ezt már megtartom és újratelepítettem a rendszert. A telepítés sikeres volt, megcsináltam a fiókot, kiválasztottam a színt stb... majd amikor rányomtam hogy befejezést, elkezdte előkészíteni a gépet 30%-nál lefagyott, semmi nem mozdult. Vártam vele majdnem 2 órát de nem történt semmi. Gondoltam újraindítom, mert úgy is kiírta hogy még egyszer újraindul. Megtörtént a reboot, fel is állt a rendszer. Kb 5 perc használat után (IE-t akartam lecserélni Chrome-ra) ugyan úgy lefagyott a rendszer, de a várakozás itt sem segített. Itt már elkezdtem gyanakodni hogy valami gáz van és gondoltam hogy inkább visszarakom a sima 8-at, mert az még működött. Hát fel is tettem majd ez is szintén úgy ahogy a 8.1 a telepítés végén megállt. Reboot, de használat közben is kifagyott.

Gép adatai:
alaplap: Gigabyte GA-B85M-HD3 (1 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
CPU: DualCore Intel Pentium G3220, 3000 MHz (30 x 100)
VGA: AMD Radeon R7 200 Series (1 GB)
RAM: Samsung 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
táp: Chieftec GPS 400AA-101A 400W

A rendszer követelményei megfelelnek. A sim Windows 8 két éve hiba nélkül működött. Pendrive-ról telepítettem (amire nem csak úgy drag and drop-oltam a dolgokat, hanem a RUFUS nevű programmal telepítettem rá). Jelenleg visszaraktam a 7-et, ami hiba nélkül működik.
Szerintetek Szerintetek mi lehet a probléma és a megoldás?
Előre is köszönöm a válaszokat

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.