Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) Szirtimorc válasza cigam (#71350) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Próbálgattam ezt-azt, eseménynaplóban semmi érdemleges. Kikapcsolt indexeléssel lett a legjobb, de az is határeset.

(#71352) elder troll


elder troll
senior tag

Sziasztok!

Újratelepítenék egy win8-as notebook-ot, csak windows logós matrica van a gépen, szóval nem coa matricás. Jelenleg csak 8.1-es telepítő van a gyártó honapján, azzal nem aktiválta "magát". Nmag-ról szedtem le régi msdn 8 telepítőt, és nem telepít "kulcs"-ra hivatkozva.
Ilyenkor mi van?

Nem sűrűn találkoztam win8-as géppel, 7 után 10-re váltottam, és főleg coa matricás gépekkel foglalkoztam.

Régebben olvastam valamilyen programról, amivel ki lehet nyerni a gyári kulcsot a "bios"-ból, az komoly, hogy legális windows esetén is mókolni kell?!

[ Szerkesztve ]

(#71353) King Unique válasza elder troll (#71352) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyárilag Windows 8-cal előtelepített a laptop, akkor eleve a BIOS-ban van az OEM termékkulcs (BIOS OEM Key) és normál esetben nem kell semmit kiolvasni, ugyanazon kiadás [pl. Core (Home) / Pro] újratelepítésénél automatikusan aktiválódni fog. Ahol elvileg ilyen alapon a Windows 8.1-nek is aktiválódni* kellene automatikusan, ha megfelelő kiadás lett telepítve, ha nem, akkor viszont nem meglepő ha nem aktiválódik (példa).

* A Windows 8.1 telepítésnél nem fogadja el a Windows 8 termékkulcsot, ott lehet szükség egy általános termékkulcsra, ellenben telepítés után a gépházban már aktiválható a Windows 8 termékkulcsával.

[ Szerkesztve ]

(#71354) elder troll válasza King Unique (#71353) üzenetére


elder troll
senior tag

8.1 telepítéshez nem kellett kód gyártó honlapjáról leszedett telepítővel, szerintem a core (home) verziót rakta fel, mert félreértettem a mondókád, és a témaösszefoglalóban szereplő kulcsokkal próbálkoztam aktiválni ideiglenesen, és a pro-nál nem megfelelő verzióra panaszkodott, a core kulcsot beírva ez fogad:
"Alapértelmezett termékkulcsot írt be, Az ilyen kulcsok aktiválásra nem használhatók"
Szóval nekem ebből annyi jött le, hogy a core (home) verziót telepítette, de aktiválni nem tudom, hiába gyári kulcsos a gép. De akkor megpróbálom az nmag-ról szedett őskori telepítőt és az összefoglalóban szereplő kulcsot.

Szerk.: őskori telepítővel (msdn "N"-es verzió) nem is enged tovább:
"a megadott termékkulcs telepítésre elérhető windows-lemezképek egyikéhez sem illik. Adjon meg másik termékkulcsot"
De másik kulcs beírására nincs lehetőség :DDD

Le tudnád írni szájbarágósan úgy, hogy egy enyhén értelmi fogyatékos is megértse?
Ssd-t raktam a gépbe, szeretnék új rendszert húzni, és a gyári (oem bios key) kulccsal aktiválni. 8-at nem tudok telepíteni, csak 8.1-et tudtam idáig összehozni.
Félreraktam vész esetére a gyári hdd-t, mert vannak rajta adatbázisok és egy speciális célszoftver, szükség esetén visszarakom, hátha abból több infót lehet kinyerni.

Sry, szerintem olyan vagyok, mint a 80-as szeg, hiába töltök 10 perc alatt 140 vagy afölötti iq teszteket, sajnos a handicap hatványozott. Amíg nem értem valaminek a logikáját, addig vannak gondok :B
Kisgyerekként 95 kódját fejből tudtam, 98-at is, ME már necces, szóval nem ma kezdtem, de minden eddig tapasztalt logikát nélkülöz ez a 8-8.1-es témakör.

[ Szerkesztve ]

(#71355) King Unique válasza elder troll (#71354) üzenetére


King Unique
titán

Ha BIOS OEM Key van, akkor normál esetben persze hogy nem, ha van ahhoz passzoló kiadás az W8/8.1 ISO-ban, akkor olyankor meg sem jelenik a kiadásválasztó és aktiválás ablak, hanem automatikusan az OEM termékkulcshoz passzoló kiadás kerül telepítésre és aktiválásra.
Az általános termékkulcs meg ugye csak telepítéshez jó, aktiváláshoz nem, ami a téma összefoglalóban is világosan le van írva:
"Fontos: ezek csak telepítésre alkalmasak, nem aktiválják a rendszert!"
A N külön SKU, az külön kiadásnak számít és a Core/Pro ≠ Core/Pro N, az N-es ISO-nál nem meglepő ha nem megy a telepítés és aktiválás a nyilván nem N-es BIOS OEM Key esetén. Na meg N-es kiadást amúgy sem javasolt telepíteni, mivel azzal rendszerint csak a szívás van és a normális használathoz amúgy is szükséges utólag az MFP telepítése, vagyis kb. zéró értelme van otthonra az N-esnek.

A laptop gyártójáról vagy a Microsofttól letöltött Windows 8.1-et kellene telepíteni, ha kér a telepítéskor termékkulcsot akkor a kiadáshoz passzoló általánosat beírni, ha nem akkor továbblépni és telepíteni, ennyi. Ha megfelelő, a BIOS OEM Key-hez passzoló kiadás - megnézhető jelenleg/gyárilag milyen van rajta és a laptopon lévő matrica is utalhat rá - lett telepítve, akkor annak utána automatikusan aktiválódni kell.

[ Szerkesztve ]

(#71356) elder troll válasza King Unique (#71355) üzenetére


elder troll
senior tag

Basszus, nincs net*, és nem aktiválja... Amúgy mindent jól csináltam...
* valamiért nem jó a wifi kártya drivere (5-6 éve sz0pt@m vele 8-8.1 frissítésnél), le is akartam menteni pendrive-ra hdd-ssd csere előtt, de most külső usb-s házba rakva megoldottam...
Hiába mutatja a wifi ikont, hiába max a "térerő", böngészőt nem indítottam el, mert mindenáron aktiválni akartam előtte a windows-t.
Úgyhogy köszi a segítséget és türelmet :R

[ Szerkesztve ]

(#71357) King Unique válasza King Unique (#71355) üzenetére


King Unique
titán

"Félreraktam vész esetére a gyári hdd-t, mert vannak rajta adatbázisok és egy speciális célszoftver, szükség esetén visszarakom, hátha abból több infót lehet kinyerni."

Csak a HDD —► SSD csere miatt nem feltétlen kell clean install a 0-ról, mivel adott a klónozás lehetősége is. Na meg akkor a kiadás fejtegetése és az aktiválás sem lenne téma, ott lehetne folytatni a rendszer használatát, ahol abba lett hagyva.

(#71358) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Ehhez nincs valami embedded crack, mint a Windóz 7-hez? Bár úgy látom, csak júliusig van support, tehát nem tudom lenne-e értelme ezt a félévnyi frissítést letölteni. (már ha van ilyen crack egyáltalán)

(#71359) King Unique válasza cocka (#71358) üzenetére


King Unique
titán

Még ha lenne is, akkor sem itt kellene kitárgyalni azt... :B
Meg amúgy sok értelme sincs már, mert a natúr Windows 8.1-hez képest a Windows Embedded 8.1 Industry csak fél évvel tovább, 2023. július 11-ig támogatott, az pedig hamarosan lejár.

[ Szerkesztve ]

(#71360) cocka válasza King Unique (#71359) üzenetére


cocka
veterán

Ugyanezt írtam kb. Erre utalt a júliusig.

De itt jobb volt megkérdezni, mert rajtunk kívül ezt a topicot mindenki letojja.

(#71361) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A még kitartóknak ajánlom: a firefox még támogatja az OS-t.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#71362) jobesz


jobesz
tag

Valami chrome canary vagy chromium támogatja még?
Mit lehet még évekig használni?
Új procikhoz wufuc vagy más megoldás ?
Ryzen de driver azóta sincs?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71363) ledgeri válasza jobesz (#71362) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Fővonalas böngészőből csak a firefoxról hallottam. Ha valaki forkolgat valamelyi-opensource forrásból, akkor neked kell megtalálni és bízni benne!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#71364) jobesz válasza ledgeri (#71363) üzenetére


jobesz
tag

Maxthon 7 még mintha menne, nekem az is fő vonalas, vagy 5 évig használtam régebben.

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71365) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
A Windows 8.1 telepítő alkalmas a telepített 8-as rendszer javítására is? Mert pontosan nem tudom, milyen rendszer van most a gépen, csak azt tudom, hogy "8" és hogy nem indul, telepítő lemezt kér. Mit töltsék le a javításhoz?

(#71366) Soma01


Soma01
veterán

Msconfigban a szelektív indítást átállítottam Normál indítasra és azóta nem indul a rendszer. Indítólemezzel indul a telepítő, parancssort elő tudom venni de itt megáll a tudományom. Chkdsk hibátlanul lefut.
C partícióról indult a rendszer, de a Windows fájlok az F meghajtón vannak. Illetve az ssd másik partícióján. Az automatikus javítás nem tud segíteni. Ti tudtok?

[ Szerkesztve ]

(#71367) cocka válasza Soma01 (#71366) üzenetére


cocka
veterán

azóta nem indul a rendszer.

És ezen belül mi történik? Újraindul magától vagy kék képernyő? Ez MBR-es kialakítás vagy GPT-s?

MBR-hez használtam már ezt a leírást:

[link]

Egyik esetben működött, másik esetben nem. A másik esetet nálam az mentette meg, hogy volt Macrium mentésem a wines partícióról... vagy inkább úgy mondom, hogy partícióegyüttesről.

GPT/UEFI-s történethez meg ezt a videót találtam:

[link]

Az automatikus javítás nem tud segíteni

Az tudott bármiben is segíteni valaha? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71368) Soma01 válasza cocka (#71367) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Elolvasom...

MBR-es és ez a képernyő fogad:

(#71369) cocka válasza Soma01 (#71368) üzenetére


cocka
veterán

Nekem ez a hiba inkább arra utal, hogy sérülhettek a rendszerfájlok. Vagy a registry, mert olyat is láttam már, hogy nekiállt a fájlokra panaszkodni, de csak a registry volt elcseszve.

Amúgy discről bebootolva a parancssorban az sfc.exe /scannow-t indítva mi újság?

Meg ha beparaméterezed, ahogy a help írja:

/OFFBOOTDIR=d:\ /OFFWINDIR=d:\windows

Ha mondjuk például a bootolhatatlan windóz a D:-re kerül.

(#71370) pegassec


pegassec
friss újonc

sziasztok!

5156 és 5158-as evenet megállás nélkül spammelődik az event viewerben. nem kapcsoltam be külön a naplózását és eddig nem is naplózta ezeket az eseményeket. Sima mezei laptop, semmi távoli asztal kapcsolat vagy bármi ilyesmi. mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#71371) cocka válasza pegassec (#71370) üzenetére


cocka
veterán

Jó kérdés. Nem tudom a választ. :D Gondolom más is úgy van vele, hogy azért nem írt, mert nem tudja.

(#71372) cigam válasza pegassec (#71370) üzenetére


cigam
félisten

De melyik program? Muti a. teljes üzenetet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71373) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Mi a legjobb módja annak, hogy a Win 8-nak a tálcájára is lehessen rendes Start Menu-t varázsolni?

THX!

(#71374) cigam válasza SunMount3r (#71373) üzenetére


cigam
félisten

Tálcára startmenüt? Amúgy ClassicShell.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71375) SunMount3r válasza cigam (#71374) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, ezt dobta ki nekem is a Gugli elsőre, de ha jól látom ez egyéb funkciókat is átszab, pl. a File kezelőt, amit én nem akarok... Telepítés során van lehetőség kiválasztani, hogy csak a Start menüt rakja be, mással ne csináljon semmit?

[ Szerkesztve ]

(#71376) cocka válasza SunMount3r (#71375) üzenetére


cocka
veterán

Kb. külön-külön programjai vannak.

Mutatom:

Azt írsz át, amit akarsz.

(#71377) King Unique válasza SunMount3r (#71373) üzenetére


King Unique
titán

Például Open-Shell, mert ugye a Classic Shell már közel 7 éve kifújt.

Vagy Win+X menü és Kezdőképernyő kombó, nekem Windows 8/8.1 alatt elég volt ez és egyáltalán nem hiányzott a klasszikus Start menü. :))

[ Szerkesztve ]

(#71378) SunMount3r válasza King Unique (#71377) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De telepítéskor gondlom ez sem kérdezi meg, hogy miket állítson át? Nem annyira szeretném utólag az összes felesleges opciót külön kikapcsolgatni.

(#71379) King Unique válasza SunMount3r (#71378) üzenetére


King Unique
titán

De, megkérdezi milyen összetevőket telepítsen, ami pl. ebben a cikkben is világosan látszik ezen a screenshoton.

[ Szerkesztve ]

(#71380) SunMount3r válasza King Unique (#71379) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Remek, thx!

(#71381) cigam válasza King Unique (#71377) üzenetére


cigam
félisten

Mert maga W8 nem fújt ki? Attól hogy régi, nem fejlesztik tovább, még teszi a dolgát. ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71382) King Unique válasza cigam (#71381) üzenetére


King Unique
titán

Ha van a már nem fejlesztett Classic Shell programnak továbbfejlesztett változata Open-Shell néven, amire az előbbi weboldalán is piros betűkkel felhívják a figyelmet, akkor miért is erővel az előbbit ajánljuk és miért nem az utóbbit, van bármilyen észérv a már közel 7 éve nem fejlesztett program ajánlása és használata mellett az aktívan fejlesztett változat ellenében?
Ja, nyilván nincsen, pont ezért nincs is miről diskurálni. :N :D

[ Szerkesztve ]

(#71383) cigam válasza King Unique (#71382) üzenetére


cigam
félisten

Hogyan lehet "erővel" ajánlani valamit? Hamár erővel való ajánlás... Pont te vagy az, hiszen már a második hozzászólásodban probálod bizonygatni, hogy az általad ajánlott program mennyivel jobb erre a feladatra. És erre csak azt azérvet hoztad fel, hogy még fejlesztik. Na bumm! Sokkal meggyőzőbb lenne ha az egyik hibáit emelted volna ki a másik szolgáltatásaival/stabilitásával szemben.

pont ezért nincs is miről diskurálni
Ja. Azért is kontráztál rá, hogy tied legyen az utolsó szó. Amelyik topikba belefészkelsz, csakis a te mondandód/véleményed lehet az irányadó, és egy poénnak szánt bejegyzésbe is beleállsz.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71384) cocka válasza King Unique (#71377) üzenetére


cocka
veterán

És akkor mi van? Ez olyan program, amit egyszer megírtak működik és ennyi. A legfrissebb 8.1-gyel is működik és ugyanazt kell tudnia, amit 7 éve is tudott.

Ilyen szempontból semmi jelentősége, hogy ez a program elavult-e vagy sem.

(#71385) King Unique válasza cigam (#71383) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor az offoláson kívül láthatóan nem tudtál semmilyen észérvet felhozni arra, hogy az aktívan fejlesztett Open-Shell helyett miért a már 7 éve nem fejlesztett Classic Shell programot ajánljuk. :U
Igen, valóban meggyőzőbb lenne, ha elismernéd a tévedésed és nem írogatnál feleslegesen egy olyan témában, amiben eleve nincs és nem is lehet igazad a leírt okok miatt. :B

Mivel te fűztél kéretlenül megjegyzést a leírtakhoz, ezért nem meglepő, ha arra válasz érkezett, aki meg láthatóan erőlködik és magyarázza a bizonyítványt, azt pont te vagy.
Bocsi, arról nem tehetek, hogy a jelen esetnél neked eleve nincs igazad és még a program hivatalos weboldalán leírtakat sem olvasod el és úgy ajánlasz egy elavult programot, ez a saját hibád, nem másra kell itt mutogatni és ráfogni mindenfélét a saját hiányosságaid palástolásához. :U

A viccrovat meg arrébb van, ott kell poénkodni és nem itt. :D

[ Szerkesztve ]

(#71386) cocka


cocka
veterán

Ami meg a frissítési mániát illeti... kb. 2010 óta fokozatosan tapasztalható, hogy egy-egy windóz vagy program frissítése nem feltétlenül előnyös.

Csak azért átírni egy esetleg jól működő rendszert vagy programot, hogy a programozóknak legyen munkája... hát nem tudom.

Vajon hány user küldte már el őket a jó qr.. -ba, hogy mit variáltak már megint? Aztán nagy sokára megtanulod mi merre van, mi hogyan működik és mire beleszoksz tanulhatod az egészet újra, mert valami idiótának viszket a tenyere.

(#71387) cocka válasza King Unique (#71385) üzenetére


cocka
veterán

az aktívan fejlesztett Open-Shell helyett miért a már 7 éve nem fejlesztett Classic Shell programot ajánljuk.

Van ismert bugja, ami a usereknek problémát okozhat? Ha nincs, vagy nem tudsz róla, akkor nincs több kérdésem. Miért? Mert működik, meg mert újabb frissítés elbaszni biztos nem fogja.

eleve nincs és nem is lehet igazad

Aha, szóval ezért Unique a neved. Unikálisan tudod kiosztani az embereket arról, hogy csak neked lehet igazad. :P

(#71388) King Unique válasza cocka (#71384) üzenetére


King Unique
titán

Miért, fel tudsz hozni bármilyen észérvet, hogy miért a már nem fejlesztett Classic Shell programot használjuk az aktívan fejlesztett Open-Shell helyett, ha nem, akkor meg miért is firtatod?
Abban a hozzászólásban azt az állítást meg tudod cáfolni, mármint hogy a Classic Shell programot 7 éve nem fejlesztik? Ha nem, akkor miért is firtatod?
Oké, ajánlod és használod a Classic Shell programot, én pedig az Open-Shell programot, amely utóbbi mellett szól az, hogy azt még aktívan fejlesztik és a changelog alapján számos újítás és bugfix is helyett kapott benne, ami az előbbiben már nincsen. Aztán a kérdező majd eldönti, hogy melyiket használja, de ugye az észérvek eleve az utóbbi mellett szólnak. :))

(#71387) cocka:
Tényleg ennyire nem vagy tisztában azzal, hogy nyilván előnyös ha egy programot tovább fejlesztenek, amit a changelog is világosan szemléltet, vagy csak direkt trollkodsz itt? :U

Ez nem "csak neked lehet igazad" alapon megy, hanem itt eleve tények és ismert információk vannak, amiket én leírtam és igazolják az állításomat, ellenben neked nem sikerült cocka a neved, amiből logikusan következik hogy itt most kinek is van igaza, ennyi röviden a történet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#71389) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

És akkor már még egy kérdés: azt meg lehet csinálni valahogy, hogy bejelentkezés után egyből a "hagyományos" Desktop fogadjon, ne pedig a csempés képernyő?

(#71390) cigam válasza King Unique (#71385) üzenetére


cigam
félisten

Mint ahogy Te is csak annyi érvet tudtál felhozni, hogy még fejlesztik. Ez pontosan minben mutatkozik meg a program használata közben?

Kéretlenül? Szóval tőled kell engedélyt kérni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71391) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Úgy tűnik, hogy az openshell / classic shell vitában már nem tudtok érdemben mást hozzátenni, a parttalan vitát érdemes lenne befejezni, mielőtt elfajulna a dolog, és átcsapna például személyeskedésbe vagy ilyesmi.
Ha valamelyik fél folytatni akarja, akkor arra a legjobb mód az lenne, ha ez privátban menne tovább a fórumbéke érdekében.

(#71392) cocka válasza SunMount3r (#71389) üzenetére


cocka
veterán

Hát tulajdonképpen ez a program lényege.

(#71393) cocka válasza cigam (#71390) üzenetére


cocka
veterán

Gyakorlatilag a Windóz frissítéseknél is alig derül ki, hogy valójában mit is telepítenek a háttérben.

Ahogy sok esetben pl. az Amazon sem kommunikálja, hogy a Kindle olvasóira kiadott frissítések konkrétan miket tartalmaznak. Többnyire csak ennyi az "infó":

minor bugfixes and improvements... Na hát ebből sokat tudtunk meg. :C

(#71394) King Unique válasza SunMount3r (#71389) üzenetére


King Unique
titán

How to boot directly to the desktop in Windows 8.1

Tehát eleve beállítható 3rd party program nélkül is, de amúgy a Windows 8.1 az Update 1 frissítéssel már eleve az asztalra bootol, a Kezdőképernyőre bootolás Windows 8-nál és az Update 1 nélküli Windows 8.1-nél volt / van, vagyis ezek szerint még nem frissítetted az utóbbit, vagy Update 1 nélküli ISO-val történt a telepítés. Vagy netán "sima" Windows 8 lett telepítve? :D

Egyébként miért pont Windows 8/8.1, miért nem Windows 10? :F
Ha az adott PC-n a Windows 8/8.1 elfut, akkor a CPU felőli támogatást (PAE/NX/SSE2) illetően a Windows 10-nek is kellene, ha van legalább 4 GB RAM és lassú HDD helyett gyors SSD - ami Windows 8/8.1 alá sem árt - akkor szintúgy, illesztőprogramokat (drivereket) alapesetben automatikusan letölti és telepíti a Windows Update de szükség esetén némelyik Windows 8.x driver akár Windows 10-hez is jó lehet, + a Windows 10-ben alapból van Start menü és eleve az asztalra bootol, stb.
Na meg az sem elhanyagolható, hogy a Windows 8.1 ugye már EOL / EOS vagyis nem támogatott ellenben a Windows 10 még igen, sőt utóbbihoz lesz a magánszemélyeknek is megvásárolható +3 év kiterjesztett támogatás (ESU) amivel egészen 2028-ig használható aktív támogatással, a Windows 7, 8, 8.1 rendszereket már a népszerű böngészők, egyéb programok, egyes játékok, azok újabb verziói sem támogatják egy ideje (példa), stb.

[ Szerkesztve ]

(#71395) SunMount3r válasza King Unique (#71394) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sima Windows 8 van a laptop-on, ami egy ismerősömé, de ezért nem fogom külön faggatni őt, hogy miért, csak átnézésre, helyrepofozásra van nálam... Elég régi és gyengécske gép amúgy, a Win 10 nem hiszem, hogy rámenne.

A Windows 8.1-es megoldás tehát nem működik...

[ Szerkesztve ]

(#71396) King Unique válasza SunMount3r (#71395) üzenetére


King Unique
titán

A sima Windows 8-ról eleve váltani kellett volna Windows 8.1-re, az előbbi támogatása már 2016-ban megszűnt...
Eleve megoldható / megoldható Windows 8-nál is többféleképpen az asztalra bootolás, de a Kezdőképernyőről az asztalra váltás is csak 1 kattintás / gombnyomás, stb.
Most csak hiszed vagy tudod és kipróbáltad, hogy nem menne rajta a Windows 10? Ha gyárilag Windows 8-cal előtelepített laptop, akkor azon jó eséllyel eleve futna a Windows 10 is.

(#71397) cocka válasza King Unique (#71394) üzenetére


cocka
veterán

Ha az adott PC-n a Windows 8/8.1 elfut, akkor a CPU felőli támogatást (PAE/NX/SSE2) illetően a Windows 10-nek is kellene,

Ez nem ilyen egyszerű. Nekem van egy régi laptopom van benne 4 giga DDR2-es ram, de csak a 2016-os Windóz 10 verziói futnak rajta. Ha 2020-asra akarja funkciófrissíteni, akkor elkezdi, de befejezni nem tudja és visszaállítja a régi verzióra.

Ha pedig egyből a frissebbeket akarom telepíteni, első bootoláskor critical process died és ennyi volt.

Érdekes módon a Windóz 8.1-gyel semmi baja.

11-ből is csak a régi verzió települt fel, de ott meg nem volt se hálózati kártya, se wifi driver.

(#71398) King Unique válasza cocka (#71397) üzenetére


King Unique
titán

Ez csak egy példa, ez alapján még nem feltétlen lehet általánosítani. Meg akkor ennyi erővel nekem van olyan 10+ éves még eredetileg Windows 7-tel forgalmazott laptopom, amin vígan futnak a Windows 10 22H2 és a Windows 11 23H2 verziók is, mindenhez van driver, igaz a Windows 11-et trükközéssel lehetett csak telepíteni, mivel nincsen TPM 2.0 és a CPU sem támogatott hivatalosan.

Általánosan viszont továbbra is elmondható, hogy amelyik PC-n a Windows 8/8.1 működik, azon ha nem minden esetben, de gyakran a Windows 10 is szokott, meg ha adott CPU felül a PAE/NX/SSE2 támogatás. Bár van külön támogatott CPU lista is, ahol ha az újabb Windows-verziónál nem szerepel támogatottként az adott CPU, akkor az elvileg magyarázhatja hogy miért nem működik, de oda a Windows 10 esetében már inkább muzeális CPU kell.
Vagy másik ok a régi verziójú BIOS is lehet, amit a BIOS frissítése megoldhat.

[ Szerkesztve ]

(#71399) cocka válasza King Unique (#71398) üzenetére


cocka
veterán

Igen és általában az az extra probléma, hogy nincs BIOS frissítés. :)

(#71400) King Unique válasza cocka (#71399) üzenetére


King Unique
titán

Igen, laptopoknál vagy egyes laptopoknál valóban nem túl sűrűn adnak ki BIOS-frissítéseket, az igaz. Viszont azt is hozzá kell tenni, hogy amit példaként írtam, annál a laptopnál 2012 / 2013 évjáratú BIOS van, meg a CPU még csak nem is Intel i3 hanem valami B960, aztán mégis gond nélkül fut rajta a legújabb Windows 10 és telepítési trükközéssel a Windows 11 is, sőt mivel még a POPCNT utasítást is támogatja, ezért majd a Windows 11 24H2 verzió is fog. Vagyis ehhez viszonyítva el lehet képzeni hogy milyen muzeális vackok lehetnek azok az asztali PC-k és laptopok, amiken egyáltalán nem futnak az említett újabb Windowsok. :D

[ Szerkesztve ]

(#71401) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv!

Tudom nem teljesen idevágó kérdés, de Win8.1-et szeretnék SSD-re klonozni.

A Macriummal eddig ( Win10) teljesen jól ment, de a 8.1-nel már indulásnál dob egy 0xc0000225 hibát...

Nem tudom mi "romlik" el.

Hivatalos Win8.1-gyel jött a gép.

( Dell Inspiron 15)

Vissza rakom a HDD-t gond nélkül indul, klonozott SSD-nel elszáll ezzel a hibával..

Fizikai klónozót nem tudom bevetni, mert 1TB-ról 256-ra klonoznék... Nagy kört nem futnék vele , marmint ezért nem venném ki az 1TB-os SSD-t az asztali gépembol...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71402) cocka válasza Graphics (#71401) üzenetére


cocka
veterán

Klónozás helyett nem működik, ha fájlba mented a cuccot és fájlból állítod vissza?

(#71403) Graphics válasza cocka (#71402) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A fájlból visszaállítás nem ment végül, az egyből klónozás végül megoldást hozott.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71404) ledgeri


ledgeri
nagyúr

OS-t még mindig használóknak újabb böngészős infó:
Ha valakinek kellene friss chrome alapú böngésző, elméletileg a yandex(csak cikk róla) felmegy, és van még egy github-projekt is [supermium] : . Nem néztem rájuk, nem állandónak szánt telepítésre ajánlom "felpróbálni" őket beszámolóért! :R
Véletlenszerűen találtam a cikkre, de eléggé megbízható az oldal (cikk oldala), hogy kíváncsiaknak megérje rájuk próbálni!
(persze eredeteket figyelembe véve)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#71405) cocka válasza ledgeri (#71404) üzenetére


cocka
veterán

Sose tetszett a chrome-os vonal, úgyhogy maradok a Firefoxnál.
Amúgy rengeteg oldal csak kamuzza, hogy nem fog menni régi böngészővel, hogy válts, de különben egy user agent módosítással mégis megy. Tehát sok esetben indokolatlan ez a presszionálás.

(#71406) ledgeri válasza cocka (#71405) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Amint írtam Ha valakinek kellene friss chrome alapú böngésző...
De a fentid sem zárja ki a havi 1*szembejövő, megkerülhetetlenül firefox-szal elindulni nem képes esetét.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#71407) Armagedown válasza ledgeri (#71404) üzenetére


Armagedown
őstag

A Thorium is fut Windows 8.1 alatt, persze csak a Windows 7hez kiadott verzió.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71408) ledgeri válasza Armagedown (#71407) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Vicces: a Supermium több helyen is említve van a linkelt oldalon... Közös téma megvan :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.