Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36004) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

Sziasztok!
A Windows 8-at egy USB3-as rack-be tett 1TB-s HDD-re szeretném feltelepíteni, de azt írj a telepítő, hogy külső eszközre nem telepíthető a windows.
http://www.betateam.hu/2012/03/11/windows-8-futtatasa-usb-rol/
Ezt a 10-es lépésig megcsináltam, de így sem működik.

Megoldható az, hogy a HDD-t belerakom a notebookba, rátelepítem a win8-at, majd rackben használom tovább? Vagy mi egyéb megoldást tudtok ajánlani?

(#36006) rgeorge válasza szcsaba1994 (#36004) üzenetére


rgeorge
addikt

A leírásban Windows 8 Consumer Preview ISO szerepel, ezzel próbáltad?
Egyébként a Windows to Go nem azt jelenti, hogy USB-re telepíted a windowst, hanem hogy a windows-odat tudod USB-n hurcolászni, és más Windowsos (7/8) gépen használni. Én így tudom, kijavítanak, ha mégsem csak erről van szó.
Simán telepíteni USB HDD-re nem fog menni. USB3-asra sok esetben különösen nem, mert arról még bootolni is nehéz, lévén a BIOS nem ismeri fel, csak az USB2-eseket.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36009) szcsaba1994 válasza rgeorge (#36006) üzenetére


szcsaba1994
tag

Gyári win 8-cal próbáltam, de csak ezt a leírást találtam a neten.
Szóval semmi megoldás nincs rá ,hogy külsőre telepítsem?

(#36010) rgeorge válasza szcsaba1994 (#36009) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerintem nincs. Miért szeretnéd külsőre? Nincs helyed?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36011) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

A notiban egy 60GB-s SSD van, amire linuxot raktam (helytakarékosabb megoldás), és a gyárilag benne lévő 1TB-sre raktam volna a windowsot.

A racken van usb2-es csatlakozó is

[ Szerkesztve ]

(#36012) rgeorge válasza szcsaba1994 (#36011) üzenetére


rgeorge
addikt

Milyen noti? Optikai meghajtó helyére nem lehet HDD-t tenni? Más megoldást nem látok.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36014) szcsaba1994 válasza rgeorge (#36012) üzenetére


szcsaba1994
tag

Lenovo G580.Azt nem tudom, hogy lehet-e

(#36015) rgeorge válasza szcsaba1994 (#36014) üzenetére


rgeorge
addikt

Lehet, hogy ne lehetne. De ez itt már off.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36018) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

helló
MINGYÁRT AGYGÖRCSÖT KAPOK EMIATT A XAR MIAT!!!!
NEM TUDOM MEGNYITNI AZT A RO6T CMD-T RENDSZERGAZDA KÉNT, MERT MINDIG FEL UGRIK EZ A XAR. ÉLETEMBEN LE SE TÖLTÖTTEM! A PROGRAMOK ELTÁVOLÍTÁSÁBAN NICS MEG EZ A PROGRAM!

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#36019) Blue Eagle válasza Ganz-[HUN] (#36018) üzenetére


Blue Eagle
őstag

To thoroughly delete its files, please follow the steps:

* Run Registry Editor
* Find and delete all registry entries of the program in HKEY_CURRENT_USER\Software, HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE and HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\eg ui
* Find and delete all files of the program in system folders C:\Program Files\, C:\Document and Settings\All Users\Application Data\ and C:\Documents and Settings\%USER%\Application Data\.

(#36020) Ganz-[HUN] válasza Blue Eagle (#36019) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

nincs registry, se mappa, se file.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#36021) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Windows 7 HP x64-ről 8 Pro x64-re upgradelni mennyire bonyolult/veszélyes? Mármint úgy egészében... tök jól belaktam a mostani 7-esemet ami valamiért behülyült, és arra gondoltam hogy az eddig eltolt váltást (8.1-re vártam) most végrehajtanám... persze nem a kiszivárgott 8.1-re szeretnék frissíteni hanem a sima 8-asra, a feature pack-ot majd a hivatalos megjelenés után szedném le.

Szóval, mennyire veszélyes? A mostani problémám öröklődne a következő rendszernél is, vagy csak a személyes beállításaimat és programjaimat vinné át az upgrade?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#36022) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok,
egy gyors kérdésem lenne. Életemben először feltettem tegnap a Windows8-at, és van egy problémám.
Éjszakára néha úgy hagyom a gépet, kikapcsolom (a monitoron lévő kapcsolóval) a monitort, és reggel bekapcsolom, Win7 alatt 10-20mp alatt visszajött a kép, itt viszont már soha többé.
Mi lehet a gond?
(Monitorom: HP LP2275w)

Előre is köszi!

Szerk: azért nem a Windows monitor kikapcsolóját használom, mert ha szoftveresen kapcsolom ki, a standby monitoromon folyamatosan megy egy "No signal" felirat, amit nagyon nem szeretek.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#36023) nicu71 válasza bélanéni (#36022) üzenetére


nicu71
addikt

hát ez fura...egérmozgatásra sem jön vissza a kép? :U

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#36024) Blue Eagle válasza bélanéni (#36022) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Azt írod, hogy "Éjszakára néha úgy hagyom a gépet" - mármint bekapcsolva, és akkor a monitort kapcsolod csak le?
Én is a Win8 energiagazdálkodásai beállításaira gondolok, konkrétan arra, hogy alvásba megy át a gép minden hardvere.
Kapcsold be a monitort, aztán ha billentyű megnymásra, egérmozdításra nem ébred, akkor PC Power gomb, ill Reset gomb csak segít a dologban.

(#36025) Veron válasza kispx (#35986) üzenetére


Veron
őstag

SENKI nem szenved ettől, csak én? Jó lenne a Win8-at használni, de este kiég az ember retinája így a magas fényerő miatt. :(

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#36026) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Legális Windows 8 -ról upgradeltem 8.1 -re, majd újból aktiváltam a DreamSparkos kulcsommal, tehát elméletileg jogtiszta.
A problémám: eddig local accot használtam, viszont telepítés után átváltottam MS accountra, most pedig olyan mintha a már meglévő local accountot nem érzékelné a rendszer, pedig a mappája ott van.
Számítógép kezelés => Rendszereszközök => Helyi felhasználók és csoportok => Felhasználók oldalon a helyi fiókom ott van, de a leírása tartalmazza az MS accom nevét...
Tehát gondolom össze lett mergelve a két fiók.
Azóta telepítettem más gépeket is, és ott láttam egy olyan opciót, ami a bal alsó sarokban volt, csak hát eléggé nem volt kiemelve és nem vettem észre legelőször...
Vmi megoldás arra, hogy ne MS accal kelljen bejelentkeznem és továbbra is tudjam használni a régi local accomat?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#36027) tDr1v3r válasza bélanéni (#36022) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A gépen a bekapcsológombot nyomd le, hátha...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#36028) Clemi válasza Ganz-[HUN] (#36018) üzenetére


Clemi
veterán

Az a gyanúm, valami vérpistike által összemókolt tutikirály integrált de ez aztán százszor jobb mint az eredeti verziót telepítettél. Ha ilyeneket találsz, akkor vajon mi minden történik még a háttérben, amiről soha nem fogsz megtudni semmit. A megoldást gondolom sejted.....

(#36029) Taifa Díaz válasza Ganz-[HUN] (#36020) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az mi az, hogy nincs registry :F

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#36030) katt777


katt777
félisten

Végigböngésztem minden biztonsági beállítást, sehol nem találtam, hogyan lehetne kikapcsolni azt az idegesítő funkciót, hogy folyton rendszergazdi jogokat kérjen rendszergazdától, és ne telepítsen drivert, virt. meghajtót, stb-t. Valami hasznos tipp e problémák megoldására?

Konkrét: Oki 8w lite x64 meghajtót nem telepít, mert nincs digitális aláírás, w7-nek viszont nem volt baja vele. Megoldható az ilyesmi? Oki honlapján nincs w8 x64 meghajtó, csak egy dok, azt még nem tudtam megnézni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#36031) rgeorge válasza katt777 (#36030) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez segíthet, kipróbálni most nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36032) pushalias válasza katt777 (#36030) üzenetére


pushalias
addikt

Az az idegesítő funkció a biztonságodat szolgálja, de te tudod, helyedben az ajtót se zárnám, folyton babrálni kell vele, amikor be akarsz menni a saját otthonodba, kinek jó az?

Honor 9 / HP 8470P

(#36033) vlevi válasza katt777 (#36030) üzenetére


vlevi
nagyúr

"folyton rendszergazdi jogokat kérjen rendszergazdától"
Valójában már a Vista óta nincs rendszergazda. Csak egy poweruserplusz (hülyén fogalmazva), aki kaphat szükség esetén rendszergazda jogokat az UAC-on keresztül.
Win8-al csak azért lehet még egy kicsivel több gond, mert a 8-ban alapból le van tiltva a digitális aláírással nem rendelkező driverek telepítése. És már nem emlékszem, hogy hol kell ezt engedélyezni, mert jó mélyre eldugták.

(#36034) pushalias válasza vlevi (#36033) üzenetére


pushalias
addikt

(#36031) rgeorge leírása jónak tűnik.

Honor 9 / HP 8470P

(#36035) katt777 válasza rgeorge (#36031) üzenetére


katt777
félisten

Kösz, majd kipróbálom.

pushalias: Nekem teljesen megfelel, hogy kinyitom a zárat, ha át akarok menni az ajtón. Ha a saját akarata szerint nyílna és csukódna, az viszont qrwára nem lenne biztonságos. :P Szét is rúgnám, ahogy azt is, aki olyan szoftvert ír, amely megakadályozza a felhasználót a tetszés szerinti beállításban. Akkor adjanak ki dummy és haladó verziót is. :(( Neked persze biztosan megfelel, ha a kocsidba is akkor szállsz be, amikor az hagyja, és csak olyan csomagot viszel magaddal, amit az autó enged. :P

vlevi: Tudom, hogy valójában nem az. ;) Mondjuk, ha itt lenne a projekt manager, megmutatnám neki, mit jelent "power user"-nek lenni. :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#36036) bélanéni


bélanéni
őstag

Köszi mindenkinek.
Ma éjszaka is bekapcsolva hagytam a gépet próbaképp, a monitort meg lekapcsoltam, kíváncsi voltam az eredményre. Reggel bekapcsoltam a monitort, és teljesen ugyanúgy viselkedett mint Win7 alatt, 10mp egérmozgatás után visszajött a kép. Amikor No signal-t írt ki, és soha többé nem jött vissza, még ment rendesen a Win8, csak egyszerűen már nem adott jelet a VGA a monitornak, 2-3 percig mozgattam az egeret és megnyomtam minden billentyűt. A gép bekapcsoló gombjára reagált úgy mint normál esetben, kikapcsolódott a gép. Ezt kétszer is csinálta. Ma reggel minden oké volt.
Fogalmam sincs mi van.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#36037) pushalias válasza katt777 (#36035) üzenetére


pushalias
addikt

Milyen saját akaratról tetszik beszélni? Ha be akarsz menni, kell a kulcs. Itt is erről van szó, ha olyasmit akarsz csinálni akkor igazolnod kell, hogy azt valóban te és valóban szándékosan.

Ráadásul én aztán elég sok dolgot telepítek, de nem halok bele abba heti a pár okéba. Még ha minden szíre-szóra kellene, megérteném, hogy kellemetlen. Persze nyilván különböző embereknek különböző a terhelhetősége.

(#36036) bélanéni Alaplapi driver gond lesz, nekem is csinálta néha, amíg nem raktam fel a gyártóét, sőt, az nélkül az energiagazdálkodási fícsörök is soványabbak voltak.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#36039) Visormail válasza Kalandor (#36038) üzenetére


Visormail
addikt

Igen, időnként dolgozik de semmi különös.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36040) Buci21


Buci21
addikt

Üdv eme topic lakói! :D
Most cserélem a gépemben az alaplapot és a procit. Asrock M3A770DE lapról és Phenom II x4-ről jövök, Gigabyte Z68 AP-D3 lesz az új lap, egy i5 sandyvel. A kérdés: hogyan tudom elkerülni hogy újra kelljen tolnom a Windows 8-amat? Belakott rendszer sok adattal, nem licensz hanem csak az adatok miatt akarom megtartani a rendszert. Mit tehetek, hogy ne kelljen újratennem? :R

THX Buci

(#36041) tDr1v3r válasza tDr1v3r (#36021) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Na volt egy upgrade, de áthozta a problémámat... :/ De ezen kívül nagyon patentul megcsinálta, még az Upgrade Advisor által kifogásolt programok (VMWare, iTunes) is tökéletesen működtek, látták a libary-met, etc etc... csak ez a fránya fagyás meg a net elmenete közbetett. :/ Mindegy, most van egy tiszta rendszerem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#36042) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok! win8 alatt mivel tudnám megállapítani, hány mhz-s ram van a laptopomban (win 8 64bit) - kérdések megelőzéséül: azért nem neten keresek infót mert több specifikációval készült ez a gép, s csak olaszban kapható.?
everest nem segített SPD nél nem ír semmit.

markbellus.hu 

(#36043) Visormail válasza tDr1v3r (#36041) üzenetére


Visormail
addikt

Szedd le a bitdefendert, fogadjunk megjavul. [link] [link] [link] ha téged is hozzászámolunk, akkor már a sokadik bitdefender által beborított rendszert kapjuk.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36044) Buci21 válasza TBMC (#36042) üzenetére


Buci21
addikt

CPU-Z? :D az megmondja ha nem SPD infóból akkor konkrét pillanatnyi érték, amit 2-vel felszorzol :D

Nade fenti kérdésemre valaki? :R

(#36045) cattus válasza TBMC (#36042) üzenetére


cattus
őstag

Feladatkezelő -> Teljesítmény -> Bal oldalt a Memóriára kattints és jobbra ki lesz írva.

Do the thing!

(#36046) tDr1v3r válasza Visormail (#36043) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Remek... :/ Már mindegy, akkor nem rakom fel újra.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#36047) Visormail válasza Buci21 (#36044) üzenetére


Visormail
addikt

Kb annyit tehetsz hogy a csere előtt uninstallálod/eszközkezelőből eltávolítod az összes alaplaphoz tartozó drivert (chipset, sata vezérlő, hang, hálókártya, stb), programot, esetleg sysprep aztán vagy menni fog vagy nem. Azt mondják a 8asnál már jóval nagyobb az esély rá hogy nem dől be a rendszer, mondjuk én nem javaslom. Ha működik is lehetnek hibák illetve teljesítmény csökkenés egy tiszta telepítéshez képest.

tDr1v3r: Nem értem. Mi mindegy, mit nem raksz fel újra? A bitdefendert szedd le.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36048) tDr1v3r válasza Visormail (#36047) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ja, az kimaradt a hozzászólásomból, hogy csináltam egy clean install-t.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#36049) Buci21 válasza Visormail (#36047) üzenetére


Buci21
addikt

meglássuk, drivereket lekaptam :D max kap egy rendszerjavítást a telepítő pendriveról nem? :D nah remélem a legjobbakat :D Én az AHCI drivertől félek, nem tudom az mennyire problémás. Kingfast 240GB-os SSD :D

(#36050) Visormail válasza tDr1v3r (#36048) üzenetére


Visormail
addikt

Jahh abban a fél órában amíg válaszoltam már újra is raktad? Jólvanakkor, tegyél te is avg 2014 IS-t :) [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.