Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Kezdő Balázs válasza szabonagyur (#52999) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Nem tudom és az igazat megvallva ennyire nem is értek eme dolgokhoz :F
én csak végig csináltam a particionálást ez alatt párszor újra indult a masinám és sajnos jó párnapja ,hideg indítást követően egy pillanatra fekete képernyő/jobb felső sarokban ki írja,hogy Loading System (Az AOMEI Partition Assistant Standard Edition 5.5 már letöröltem a rendszeremről,de akkor is ugyan úgy ki írja :W ez gondolom nem jó ? és hogyan tudnám ezt orvosolni?)
Előre is köszönöm a segítséget :R

Üdv:Balázs

(#53002) szabonagyur válasza Kezdő Balázs (#53001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos a programot nem ismerem, rakd vissza és hátha van beállítása amivel ki lehet venni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53003) F_Zolee válasza HellGreg (#53000) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez inkább hardveres(alaplapi) hiba lesz.

(#53004) Kezdő Balázs válasza szabonagyur (#53002) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Rendben köszönöm megpróbálom,hátha az megoldja..

Üdv:Balázs

(#53005) TheProb válasza szabonagyur (#52998) üzenetére


TheProb
veterán

mint a dell féle driverek, lassan 1 évesek lesznek.. ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53006) premete válasza TheProb (#53005) üzenetére


premete
veterán

Nem is tudtam, hogy a drivereknek 1év után lejár a szavatosságuk, és nem lehet tovább használni. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53007) TheProb válasza premete (#53006) üzenetére


TheProb
veterán

mert szted az 1 éves driver az up-to-date? főleg 1 vga driver. főleg az amd féle használhatatlan sz@rok, mert ha még működne az amit kiadnak még azt mondok oké, de kb 1 drivert nem írtak még ami jó lenne valamire.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53008) premete válasza TheProb (#53007) üzenetére


premete
veterán

Nekem semmi bajom a 2012-es és 2013-as Dell driverekkel, mitől lenne jobb mondjuk ugyanaz a multitouch hardver újabb driverrel, vagy a 2012-es dell client sytem update szerinted nem tudja letölteni a fájlokat? :)
Szoval azért azért szar az összes Dell-féle driver, mert az amd nem képes a cuccához írni egy normális drivert?

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53009) Pikkolo^^ válasza daimonion (#52996) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Igen, ezt rontottam el. Utána már rájöttem :)

(#53010) TheProb válasza premete (#53008) üzenetére


TheProb
veterán

ki beszélt itt a TP driverről? :F Meg mi köze a system updaternek a driverekhez? Kicsit elkalandoztál a témáról, ugyanis vga driverekről volt szó. nvidia (kontra amd)...

u.i.: szted a dell 0ról ír amd drivert? hozott alapanygból dologznak, ami alapból szar ugye. na mind1 részemről vége az offnak. :)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53011) Kezdő Balázs válasza szabonagyur (#53002) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Igazad volt,vissza telepítettem a progit és visszaparticionáltam és töröltem az adott új meghajtót csináltam pár hideg indítás és így már minden ok :K

Esetleg erre valaki (#52896)

Üdv:Balázs

(#53012) worxland válasza TheProb (#53007) üzenetére


worxland
addikt

Baromság. Egy régebbi VG-kártyának teljesen jó egy két-három éves driver is, mert az újabb driverekben már nem fejlesztenek rá.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#53013) szabonagyur válasza TheProb (#53005) üzenetére


szabonagyur
félisten

És akkor mi van ha 1 éves a driver vagy akár több is? Ha megy a gép akkor kész, kit érdekel.... azt ne mond nekem, hogy ami kijön 2 havonta driver akkora teljesítményjavulást hoz, hogy megéri szenvedni vele.

Amúgy megjegyzem neked, hogy az annyira nem régi AMD HD7700-as kártyámnak több, mint 1 éve felesleges drivert frissíteni mivel semmi újat nem jelent neki.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53014) TheProb válasza worxland (#53012) üzenetére


TheProb
veterán

valószínű, hogy nem 10éves kártyákról beszélek, ennyire ne akarjatok már mindeképpen bele kötni abba amit mondok az isten áldjon már meg... :((( Előző dell gépemben 8850 volt ami 1 éves modell kb. gyári driver mai napig nincs hozzá ami jó lenne (és az, hogy jő-e a driver nem abban fog megmutatkozni, hogy van-e kép vagy nincs...), csak rengeteg keresgélés és tesztelgetés után találtunk rá olyan módon a dell topicban ami használható volt és az is pimpelt driverrel... Jelenleg 760GTX van a laposomban, ez se 1 régi kártya. akkor miről beszélünk? Újabb driver meg első sorban az újabb játékokhoz kellenek és az újabb modellekhez. De nem egészen értem, hogy miért kellett enyire elkeveredni attól, hogy én megmertem jegyezni (voltam olyan bátor), hogy májusi a legújabb nvidia driver...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53015) szabonagyur válasza TheProb (#53014) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem te keveredtél el a win8.1 témától azzal, hogy a májusi nVidia driverről beszélsz.. ;) És eddig szó sem volt AMD driverekről, ezt már csak te kevered ide...nVidiat hoztad fel, az meg up-to-date eléggé.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53016) premete válasza szabonagyur (#53015) üzenetére


premete
veterán

Ja, meg egy éves dell driverekről beszélt, és most nem tudja eldönteni, hogy amd, vagy nvidia driverről van szó. Mondjuk egyik sem Dell driver, és a Gergely-naptár szerint májustül júliusig az egy év sem igazán jön ki.:)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53017) TheProb válasza szabonagyur (#53015) üzenetére


TheProb
veterán

ha kicsit is figyeltél volna arra a témára amire válaszoltál akkor tudnád miért jött szóba az nvidia driver...
amd driver csak 1 kitérés volt arra, mikor megjegyezted hogy a májusi nvidia driver nem olyan régi...

(#53016) premete: ismét építő jellegá hsz-t írtál... Az amd driverről volt szó ami lassan 1 éves, utoljára novemberi driverek voltak ahhoz géphez ami szabo-nak van és nekem volt... Meg szintén téged minősít, hogy idiótának állítasz be, aki azt se tudja mit írkál...

Na de mindegy, ha csak azért írkáltok ide a topicba, hogy szétoffoljátok a kötekedéseitekkel akkor áldásom rátok, úgy néz ki más szórakozásotok nincsen. És ne mondjátok hogy én kezdtem el fölöslegesen offolgatni, mikor csak az nvidia drivert hoztam fele arra, hogy mi lehet a gondom. onnentól már csak válaszolgattam a széndékos értetlenkedéseitekre. :R

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53018) szabonagyur válasza TheProb (#53017) üzenetére


szabonagyur
félisten

Te írtad, hogy a WHQL drivert rakod vissza, mivel a beta vagy melyik memory leak-es. Erre írtam neked, hogy minek cserélgetni amikor májusival tökéletesen fut. Ezeket mind te írtad le, én csak összefoglaltam most.
És ezután jöttél az AMD driverekkel, hogy nem frissítik egy éve stb. Itt tértél el teljesen a témától és jött ez az összevisszaság ami most van.

És az amúgy miért kötekedés neked, hogy leírtuk, hogy használd ami jó driver? Ez a probléma megoldása, ebben semmi OFF nincs, az egy dolog, hogy kötöd magad ahhoz, hogy nem up-to-date meg stb.
Sehol sincs leírva az szerintem, hogy a gyártó neked up-to-date tartja majd a drivereidet, se Intel, se AMD, se nVidia, se a többi (csak hogy teljes legyen a kör).

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53019) TheProb válasza szabonagyur (#53018) üzenetére


TheProb
veterán

befejezhetjük végre? unalmas más :)) :R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53020) szabonagyur válasza TheProb (#53019) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az az unalmas, hogy veszel egy gépet és ezen beszélsz, hogy miért nincs újabb drievr. Dell témában is ez ment, látom váltottál nVidiara most itt is. Ha megy a gép használni kell és kész, ha meg az utolsó 1%-ot akarod kisajtolni a gépből vegyél asztalit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53021) premete válasza szabonagyur (#53020) üzenetére


premete
veterán

Nem érted, pedig egyszerű: van egy asusa, májusi nvidia driverrel, ami tulajdonképpen amd driver, és mint minden dell-féle driver, ez is egy éves.. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53022) TheProb válasza szabonagyur (#53020) üzenetére


TheProb
veterán

Te miről beszélsz jó ember? Olvassál már vissza és idézd be azt, hogy én hol jegyeztem meg negatívan, hogy bajom lenne az nvidia driverrel? Annyit írtam, hogy "az májusi, az se most volt", ebben légyszíves írd már le, hogy mi volt olyan amibe bele kellett kötnötök? Nem lehet írni semmit ebbe a retek topicba mert mindenben csak a negatívat látjátok, meg a kötekedési alapot? Szimplán megjegyeztem a dolgokat, nem mint ha magyarázkodnom kéne neked vagy valamelyik hasonszőrű kötekedő kollégádnak...

Az meg, hogy mi volt a másik géppel megint nem tudom, hogy jön ide. De ha neked jó volt a gyári driverrel akkor áldásom rád, érdekes a dell topicban mindenki szenvedett vele csak te nem. Lehet a többségnek nem csak arra kellett a relatív erősnek bélyegzett vga, hogy böngésszen...

(#53021) premete: Látom neked ettől lesz merevedésed, nem értem mi a sz@rnak kell hozzászólnod egy témához, ha csak sz@rrágóskodni tudsz.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53023) nbware válasza TheProb (#53022) üzenetére


nbware
senior tag

és most beszéljünk a hüvelygombáról :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53024) TheProb válasza nbware (#53023) üzenetére


TheProb
veterán

Még az is értelmesebb lenne már...:D

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53025) Rasiel válasza szabonagyur (#53013) üzenetére


Rasiel
senior tag

"És akkor mi van ha 1 éves a driver vagy akár több is? Ha megy a gép akkor kész, kit érdekel...."
:K Örök igazság, ami jól, problémamentesen működik, ahhoz nem érdemes hozzányúlni.

"azt ne mond nekem, hogy ami kijön 2 havonta driver akkora teljesítményjavulást hoz, hogy megéri szenvedni vele."
Hozhat, de leginkább új/újabb kártyáknál és egyes játékoknál. Tehát ezekhez érdemes lehet feltenni, ha valakinek teljesítményproblémái vannak adott játékoknál. Régi kártyáknál már más a helyzet, az új driver ott legtöbb esetben nem igazán hoz plusz teljesítményt, de az sem kizárható, hogy valamely játék/játékoknál ad valamennyi többletet. Ebben az esetben akkor éri meg frissíteni az illesztőprogramon, ha valakinek pl. játékokban grafikai bugjai vannak különböző helyeken, ezeket - legalábbis Nvidiánál - javítani szokták az új driverekben. De ide vehetünk még különböző hibákat, bugokat, amelyeknek nem játékokban vannak. Szóval, ha valakinek problémái vannak a régi kártyájával, akkor annak érdemes feltelepíteni az új meghajtóprogramot. Persze frissítés előtt, a hivatalos oldalon ajánlott átolvasni, hogy melyek még a támogatott hardverek és az alapján dönteni, illetve a Release Notes-ot sem egy rossz dolog átfutni.

TheProb: Látom a lapozófájlos esetleges megoldás nem jött össze. Ha a 340.43-as betát használod, akkor szerintem is tegyél egy próbát a 337.88-as WHQL-el. Nekem egyelőre ez van fenn, egy újabb játéknál van vele problémám, amit elvileg már javíották az újabb bétában, de meg szeretném várni a legújabb WHQL-t (ami állítólag hamarosan jön), így majd akkor lefrissítem. Ezt leszámítva nekem nincs vele problémám.
Mondjuk jó lenne tudni, hogy a te problémád mikor jött elő. :K
Szerk.: Egyébként nekem a "számítógepen kevés a memória" üzenettel 4 GB-t RAM-nál találkoztam, amikor kicsi volt a lapozófájl mérete és egy program komolyan használta azt. Ilyenkor a lapozó terület szépen betellett, a fizikai RAM-ban még volt hely ugyan, de ilyen üzenettel találtam szembe magam. Ezért gondoltam arra, hogy a nálad is a lapozó terület telhetett meg.

[ Szerkesztve ]

(#53026) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

g2a-n kapható win 8.1-el van valakinek valami tapasztalata? Meg merjem venni?[link]

(#53027) worxland válasza Kephamos (#53026) üzenetére


worxland
addikt

Rögtön a 7. hozzászólásban ott van, hogy fake az egész.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#53028) Kephamos válasza worxland (#53027) üzenetére


Kephamos
addikt

Aha. Most már látom én is. Esetleg lehet tudni valami olcsó változatról?

(#53029) szabonagyur válasza Kephamos (#53028) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olcsó húsnak... szokták mondani... Vegyél normális boltban és nem lesz gondod;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53030) Kephamos válasza szabonagyur (#53029) üzenetére


Kephamos
addikt

25 rugót viszont nem akarok kiadni érte feltétlenül.

(#53031) TheProb válasza Kephamos (#53028) üzenetére


TheProb
veterán

vagy iratkozz be felsőoktatásra... ;]

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53032) szabonagyur válasza Kephamos (#53030) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor keress ilyen 5-10k-s cuccokat aztán ha nem kapsz kódot vagy betiltják akkor dobd ki és vegyél újra egyet... a végén ugyanott leszel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53033) Kephamos válasza TheProb (#53031) üzenetére


Kephamos
addikt

Jelenleg be vagyok iratkozva, de szerintem már nem kapnék, mert abszolvált a státuszom. Jól látom? Mindenhol ~25 ropi ez a trágya?

(#53034) szabonagyur válasza Kephamos (#53033) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak bizonyos, elsősorban műszaki karon kapnál rendszert.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53035) TheProb válasza Kephamos (#53033) üzenetére


TheProb
veterán

Én viszont akkor tennék egy próbát g2a-ra, nem hallottam még rosszat róla. és 300Ft-ért kapsz hozzá supportot is.

vagy marad a "tudjuk mi" út... :))

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53036) Joker88


Joker88
őstag

Valaki találkozott már olyan hibajelenséggel hogy Intézőben, bármilyen fájlnál, ha jobb klikkel kattintok,hogy a gyorsmenüt elérjem ( kivágás/másolás/küldés,stbstb) az Windows gondolkozik, majd az Intéző leáll,majd újraindul... És az aktuális mappa,ahol a fájl tulajdonságait akartam megnézni, teljesen bezárul...

Win 8.1 Pro,minden frissítéssel,legális, plusz Kaspersky Antivirus 14,szintén jogtiszta.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#53037) nbware válasza Joker88 (#53036) üzenetére


nbware
senior tag

temp könyvtárat ürítsd ki, vírusirtót esetleg kapcsold ki ideiglenesen és nézd meg nincs-e valami hülyeség feltelepítve, mert ugyebár azért a vírusirtó nem szól.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53038) #19617792 válasza TheProb (#53031) üzenetére


#19617792
törölt tag

hogy aztán fizessen félévente 200k-t. ;] valóban jó üzlet. :DDD

(#53039) TheProb válasza #19617792 (#53038) üzenetére


TheProb
veterán

:DD

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53041) Kephamos válasza #19617792 (#53038) üzenetére


Kephamos
addikt

1 Forintot se szívesen fizetek az ilyen etikátlan cégek szar termékeiért, ha már itt tartunk, ráadásul az sincs ingyen, kegyetlenül ki kell fizetni azt is. Na, mindegy, lesz valami. Más nem beballagok egy boltba és kipengetem.

(#53042) Petyyyyy válasza Kephamos (#53041) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha ennyire nem tetszik sem a cég, sem a 8.1, akkor tegyél fel Linuxot. :U De a 8.1 egészen jól sikerült és mostanra a driverek is elkészültek hozzá.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#53043) Bjørgersson válasza #19617792 (#53038) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért kellene érte fizetni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#53044) #19617792 válasza Bjørgersson (#53043) üzenetére


#19617792
törölt tag

ha nem "szerencsés", hogy állami ösztöndíjasra vették fel.

(#53045) semetka


semetka
őstag

Felraktam a win 8.1-et és ie-ben olyan furcsák lettek a betűk. Talán mintha életlenebbek lennének. Vagy nem is tudom. Lehet vele valamit kezdeni?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#53046) daimonion válasza Kephamos (#53033) üzenetére


daimonion
senior tag

Mindenhol ~25 ropi ez a trágya?

Csernus doki jól megélne belőled...Miérrt akarod megvenni ha tudod hogy trágya ?, Vagy divatból mert a haverok előtt így leszel nagyfiú mert azt hallottad hogy ha a PH-n a win8.1 topicban trágyázod a rendszert akkor bónuszpontot kaphatsz ?? :W

(#53047) Mat86


Mat86
csendes tag

Sziasztok!

Egyéni vállalkozóként használhatom a 8.1 sima változatát (nem a pro-t)? Milyen áron van most ez dobozos változatban?

(#53048) ollie válasza Mat86 (#53047) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, használhatod.

árak

***

(#53049) IG-88


IG-88
tag

vélemény?

[III.update]

(#53050) cattus válasza IG-88 (#53049) üzenetére


cattus
őstag

Tekintve, hogy még a második sem jött ki és mivel kb. annyit írtak le, hogy jön a 3., az a véleményem, hogy:

Do the thing!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.