Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) RexpecT


RexpecT
addikt

Tényleg a CP minden esetben küld visszajelzést az oprendszer használatáról/hibáiról vagy miként működik ez? :R
Sub-ZeRo:
Köszi, az .exe-s ikonnal találkoztam már.

[ Szerkesztve ]

(#4352) Sub-ZeRo válasza RexpecT (#4351) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen küld. Ha desktop módban vagy, akkor vagy egy mappa jelenik meg a taskbaron, vagy egy exeszerű ikon.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4353) ProciVettel


ProciVettel
tag

(#4354) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Ha valakinek nem működnének a Metro-s alakalmazásai akkor megpróbálhatja a következőt:
Command Promt-ot rendszergazdaként futtatod, majd beírod sfc /scannow

Ez a rendszerfájlok integritását ellenőrzi és javítja az eltéréseket. Nálam működött.

Az Nvidia drivert nálam is jelezte az update. :K

(#4355) vlevi válasza fuze (#4342) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Virtualboxban megpróbáltam "
Azt tapasztaltam, hogy vmware alatt jobban fut.
A vmware player ingyenes, azt bátran letöltheted.

Egyébként valóban, az alá rakott hardver (tehát amit a virtualbox hazudik a guest os-nek), az is virtuális. Nekem is egy ATI figyel a gépben, de a w8 ebből csak ezt látja:

Egyébként nem tudom, miért mondtátok, hogy a metrós IE egy f*s.?
2.5Giga rammal, vmware alatt a 64 bites W8-ban lévő metrós IE-vel egész jól lehet a PH fórumait olvasgatni :)
Egész addíg, amíg nem akarsz sok lapot nyitva tartani egyszerre. Mert az, hogy el vannak dugva a fülek, sőt a címsor is, az desktop környezetben nem a legjob.

[ Szerkesztve ]

(#4356) lorand99


lorand99
tag

az miért lehet, hogy sleep módból való felébredés után, nem képes normálisan csatlakozni a wireless hálózatra? (desktop pc, tp-link wifi adapter) azt írja ki h connection is limited, ip cím és internet nincs... csak egy restart oldja meg a dolgot, hiába kapcsolom ki be a wi-fi dongle-t...

(#4357) kiskaktusz válasza lorand99 (#4356) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Én is TP-linket használok, de simán csatlakozik 1mp-re rá, hogy előjön a kép sleep módból..

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4358) jp válasza lorand99 (#4356) üzenetére


jp
csendes tag

Friss a wifi drivered? Ha igen akkor próbálj meg egy másik wifi kezelőt feltenni, hátha..
Én is TP Linket használok nálam gond nélkül kapcsolódik sleepből is.

[ Szerkesztve ]

0670 538 0642

(#4359) alex.3


alex.3
tag

Sziasztok!

Ezt az infót most találtam , azoknak ajánlom akiknek nem ismeri fel a rendszer a dvd meghajtót.
Ha beválik kérnék egy visszajelzést, mert akkor én is legyalulnám az asztali gépemet hétvégén.

1. Run Command Prompt as an Administrator. Type cmd in Windows 8 Metro UI and press cltr+shift+enter
2. Type following and say enter reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001
3. Reboot the system

1. Futtatás parancssort adminisztrátorként. Írja be a cmd Windows 8 Metro UI, és nyomja meg cltr + Shift + Enter
2. Írd és mondd be a következő Reg.exe add "HKLM \ System \ CurrentControlSet \ Services \ ATAPI \ Controller0" / f / v EnumDevice1 / t REG_DWORD / d 0x00000001
3. Indítsa újra a rendszert

(#4360) jp válasza Sub-ZeRo (#4348) üzenetére


jp
csendes tag

Sajnos a fülhalgató nem oldotta meg a problémát. Leszedtem a hang driverét, fülest bedugtam, de ugyan az, nem fut a hangeszköz. Eszközkezelőben sem lát semmi gondot.
Ha a control panel - soundba bemegyek audio service not running van és megérdezi, hogy futassa-e az audio servicet. Ok után sound ablak és látszik, hogy No audio devices are installed.
Valakinek ötlet?

0670 538 0642

(#4361) Sub-ZeRo válasza jp (#4360) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen op rendszer alá akarod tenni milyen driverrel? Na jó, 8 alá. Azt nézzd meg hogy 32-32 vagy 64-64 bit legyen a rendszer és a driver. Majd a driver indítsd el 7 vagy vista kompatibilis módba. Ha úgy sem, akkor majd valaki mond rá valamit, ha nem akkor nem lesz hangod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4362) jp válasza Sub-ZeRo (#4361) üzenetére


jp
csendes tag

Csak a 8 van fenn OP rendszerként 32-32-ben szögelem, de mint mondtam az eszközkezelőben hibátlan, mégis azt mondja, hogy nem fut a hangeszköz.
Ha nem lesz ötlet hétvégén újra rakom és közben be teszem a fülest, hátha akkor munkára fogja a hangkártyát.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

0670 538 0642

(#4363) Tibi86 válasza Boonen007 (#4309) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Nálam hibátlanul fut a BF3. (single only)

(#4364) cashback válasza lorand99 (#4356) üzenetére


cashback
őstag

Most nálam is előjött ilyesmi hiba.
Elaludtam... majd a gép is... felébredtem... a gép is, de a wifi adaptert nem is látta. Lecsatlakoztattam, vissza rádugtam és most működik.

Ma ennél jobban már nem törődök ezzel. :B

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#4365) bobsys


bobsys
addikt

Metros IEben nincsen tabbed browsing? Vagy csak en vagyok bena?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4366) Sub-ZeRo válasza bobsys (#4365) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jobb gomb valahová és fent a sávban a tabok? Persze metro ie-n belül.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4367) bobsys válasza Sub-ZeRo (#4366) üzenetére


bobsys
addikt

Nemtudom :) Majd kiprobalom jovo heten ha megyek az alomgyarba

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4368) Sub-ZeRo válasza bobsys (#4367) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oké. Ha valamit nem találsz egy metro app-ban akkor jobb gomb és még jönnek elő opciók.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4369) bobsys válasza Sub-ZeRo (#4368) üzenetére


bobsys
addikt

Ok, koszonom.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4370) Karma válasza Karma (#4334) üzenetére


Karma
félisten

Visszavonom, megint elkezdte csinálni...
Érdekes, a hang meg minden beáll ilyenkor.

Nincs valakinek valami ötlete, komolyan? :(

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4371) Sub-ZeRo válasza Karma (#4370) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. Szerintem töröld a vga drivert majd használd a gyárival. Ha azzal jó, akkor ne rc-vel próbáld meg, hanem egy végleges verzióval és win7 kompatibilis módban futtatva tedd fel.
Ha nem jó, akkor hagyd, majd az rtm-ben javítják. Meg nyomj egy feedback-et, hogy mi a bajod.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4372) Boonen007 válasza Sub-ZeRo (#4371) üzenetére


Boonen007
őstag

Lehetséges, hogy nekem is menne egy Win7-es videókari driverrel bf3 nfs run? Mert Win7 is van a gépemen és win7 alatt mennek. Lehetséges? Most a win8-hoz készült RC van a gépen.

(#4373) Sub-ZeRo válasza Boonen007 (#4372) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom. Nekem a 12.1-es driver van fent és még nincs vele bajom. Majd hétvégén feldobom a g25-öt meg néhány játékot és kipróbálom őket. Na nem a run-t mert az nem nevezném játéknak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4374) Boonen007 válasza Sub-ZeRo (#4373) üzenetére


Boonen007
őstag

g25 az mi?

(#4375) Sub-ZeRo válasza Boonen007 (#4374) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Logitech G25. Majd dobok fel autós játékot, meg kamionos játékot. Meg lehet a steamet is felvágom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4376) Karma válasza Sub-ZeRo (#4371) üzenetére


Karma
félisten

Megpróbálom este, köszi.

A "gyári" nem tudom hogy működött, mert a Windows Update az elsők között húzott le valami "Engineering sample" drivert az 5850-emhez, és utána nem sokkal jött a fájdalom.

Jó lenne valahogy helyrerakni itt, mert az MSDNAA hozzáférésem lejárt, és így már nincs W7 licencem :(

“All nothings are not equal.”

(#4377) Boonen007


Boonen007
őstag

Annyira jól sikerült a win7-es driver felrakása, hogy azóta a windows se jön be. Azt hiszem visszatérek win7-re.

(#4378) moonguru válasza Karma (#4376) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nekem az egyik driverrel se volt problémám az RC10 is jól működik! :)

Szintén 5850-es tulaj! (igaz Sapphire extreme)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#4379) spammer


spammer
veterán

Azt lehet tudni, hogy kb. mikorra várható a Skydrive integráció? (Exploreres)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4380) Sub-ZeRo válasza spammer (#4379) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

RTM? Szerintem előbb nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4381) Romvr válasza spammer (#4379) üzenetére


Romvr
őstag

Tárgytalan

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#4382) Воланд válasza spammer (#4379) üzenetére


Воланд
titán

skydrive integracio vista, win7, win8 eseteben ugy fog kinezni, hogy egy kulon programot kell majd telepiteni. elmeletileg a webes felulet m3 frissitese mar tartalmazza az eszkozok kezeleset (uj felvetele, a felvett eszkozokon levo fajlok elerese), ez meg mar uton van, de konkret idopont meg nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4383) vlevi válasza Воланд (#3545) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, itt írnak valami RSS olvasóról, de nem tudom, hogy hol van???

[link]

(#4384) csabi2008


csabi2008
tag

Hogyan tudom atallitani a messaging app-ben,hogy a gmail legyen a default,es ne a hotmail?

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4385) csabi2008 válasza csabi2008 (#4384) üzenetére


csabi2008
tag

vagyis mail...sorry :/

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4386) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Feltettem én is a Win8 at de a net k...ott lassú vele, oldalakat be sem tölti, az utolsó hozzá szólásokról ne is beszéljünk azt végkép nem tölti be. Erre a választ nem tudom, hogy fogom meglesni. :U

Mi lehet a gond?

(#4387) Воланд válasza vlevi (#4383) üzenetére


Воланд
titán

koszi, majd megnezem. rakerestem mar arra, hogy rss meg, hogy reader a store-ban, de nem nagyon talaltam ilyen alkalmazast.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4388) raidx válasza Buster17 (#4386) üzenetére


raidx
őstag

Próbáld meg a hálókártya driverét frissíteni.

@ vlevi

Nem valami NEWS-t kell keresni?

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4389) pzstm válasza Воланд (#4387) üzenetére


pzstm
titán

Mivel nincs benne. az a cikk a DProl szol;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4390) csabi2008


csabi2008
tag

Miert van az,hogy a wifim win8 alatt nem megy full sebesseggel? N-es router/wifi,es csak g-ben hajlando menni.Es fele olyan lassu

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4391) Sub-ZeRo válasza csabi2008 (#4390) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Drivert tettél fel hozzá?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4392) pzstm


pzstm
titán

Windows 8 gyorstalpaló

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4393) Sub-ZeRo válasza pzstm (#4392) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Már egy hete használom, akkor én már profi vagyok?! ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4394) RaZroX


RaZroX
addikt

Hát meg van a véleményem a W8-ról így "hosszabb" használat után.

Azóta használom elsődleges rendszernek, amióta letölthető. Komolyabb probléma sosem volt vele, nagyjából minden működik, ami meg nem az egyértelműen azért mert béta. DE lehet, hogy csak nálam, de több ramot eszik mint a Win7. Nagyon sajnálom, hogy ilyen béna képekre cserélték a Metro Weather mozgó háttereit (??!), az ébresztő órát is kiszedték ami szintén nagyon hiányzik. Maga a Metro felület jól néz ki (szerintem), jól kezelhető egérrel is de még elé lassúcska ha megnyitok valamit (pl.: Weather, Windows Store, stb..). Az új Visual Style is jól néz ki, ami plusz pont, hogy ezzel is törődtek. Hasznos, hogy kezeli rendesen az ISO-t (végre) és úgy önmagában az ötletek megvalósítása is jól sikerült. Remélem a végleges verzió jól fog sikerülni.

This is the way

(#4395) Sub-ZeRo válasza RaZroX (#4394) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A ramot nálam jobban kihasználja és kevesebbet eszik, min a win7. Nálam ez fordítva van.
Ha nem jó a gyári háttér, akkor csinálj magadnak. Amúgy meg a véglegesben biztos lesznek még hátterek, mert a 7-ben is változott.
Volt ébresztő óra a 7-ben? Hol?

Az appok persze hogy lassú, mert netről kéri le az infót akkor. Meg minden programnál van várakozási idő, ami nethez kötödik, lásd windows live mail. Mire szinkronizál.
Mondjuk ebben a mail app igen gyors nálam.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4396) RaZroX válasza Sub-ZeRo (#4395) üzenetére


RaZroX
addikt

A hátterek alatt a Metro Weather alkalmazásban lévő képekre gondoltam, DP-ben mozgó képek volt. (Olyanok mint a DreamScene a Vistában)
Ébresztő óra is a DP-ben volt.

This is the way

(#4397) Sub-ZeRo válasza RaZroX (#4396) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja értem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4398) csabi2008 válasza Sub-ZeRo (#4391) üzenetére


csabi2008
tag

Igen tettem :)

kerdeztem mar fentebb is,de a mailbe nemlehet beallitani,hogy a gmail legyen az elsodleges a Hotmail helyett?

[ Szerkesztve ]

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4399) Zollkid100


Zollkid100
tag

Szevasztok!
Feltettem a 64 bites változatot.
Telepítés után bejön a kis halacska,majd eltűnik és csak egy fekete kép fogad,de már vagy 10 perce itt tart.
Mi a teendő? :S
Köszi.
Zoli.
Szerk.: Hopplá mekkora balf*sz vagyok...
Rájöttem,hogy a TV is rá van kötve a gépre,és a TV-m kisebb felbontású,így azt érzékeli fő monitornak :DD
Elnézést :DD

[ Szerkesztve ]

(#4400) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Srácok, tegnap óta azt csinálja a win8, hogy ilyen 30-40 másodpercenként "megakad" --> megáll egy pillanatra az egérmutató, ha épp valamerre húzom, pl ha zenét hallgatok akkor az is "megtorzulva megáll" egy pillanatra, illetve ugyan ez a netes folyamatoknál is, tehát igazából mindenre kihat. Tehát foglya és a fent említett időközönként, "akad" egyet.

Már most lassan 2 hete van fent, eddig tökéletesen működött és tegnap óta ezt csinálja, fogalmam nincsen mi lehet, nézegettem a folyamatok között, de semmi nem csinál semmi extrát...új frissítés/program/driver nem volt telepítve.
Találkozott már valaki hasonlóval?

(meg most nézem, ahogy gépelek folyamatosan, itt is kihagy 1-1- betűt, amikor megakad...)

És pár napja nem működik sem a restart, sem a kikapcsolás --> elindul a folyamat, pörög az a sok szép pötty, de semmi nem történik, csak a gépen megnyomva (reset/power) tudom érvényesíteni az akaratom. Várni vártam eleget, mert valamelyik este ki akartam kapcsolni, reggel meg mikor felkeltem, még mindíg ment a gép..persze írta, hogy épp kapcsol kifele.

Ja közben még1 dolog, van 3 winyó a gépembe, abból az egyik kettécsapva, és ez viszont már a legelejétől meglévő probléma, hogy nem igazán indítgatja a winyókat. Tehát megnyitom az egyik maghajtóm és akkor megmered a gép, majd egy jó félperc múlva férek hozzá (vagy lefagy teljesen) a fájljaimhoz, vagy ez valami energiagazdálkodási bizbazs, és lelövöldözi a winyókat mindíg???

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.