Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) tarnagy válasza szezso15 (#4495) üzenetére


tarnagy
aktív tag

szezso15

A DVD-ről bootolj (ne a Windows alól akard telepíteni), s akkor megkérdezi majd, melyik partícióra óhajtod...

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#4502) Sweet Lou 6 válasza #41133696 (#4498) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

tényleg furcsa, hogy eltűnt. engem ez zavart a legjobban (jobban, mint maga a metro)

sweetlou6.wordpress.com

(#4503) vlevi válasza #41133696 (#4498) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, ezt már mi is észrevettük.
Egyébként pedig nem szűnt meg, mert a desktopon, tűzrókában, satöbbi minden helyen megvan és működik, csak a Microsoft progijaiban nem :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4504) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Fentebb szó volt erről az újraindítási/kikapcsolási problémáról --> konkrétan, nem reagál rá semmit.

Ha kijelentkezek, és utána arról a felületről indítom újra vagy kapcsolom ki, az működik. :F

Hát ez van.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#4505) cashback


cashback
őstag

Én eddig bírtam...

Már kezdtem hozzászokni a Win8-hoz... viszont tegnap óta bármi rendszerinfót akarok megnézni kifagy a gép (aida64, cpu-z).
Illetve böngésző is eddig 3szor omlott össze.

Előfordulhat hogy Win7 alatt is előjönnének ezek a hibák, viszont nem 10nap után.
Csak a Win8 tűzfalra és Defenderre sem lehet hagyatkozni. Fél év alatt 1vírus nem talált be... ma a Norton 25fertőzött fájlt talált. :(

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#4506) #41133696 válasza Sweet Lou 6 (#4502) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lehet egy tableten nem olyan zavaró, mint egy nagy monitoron, vagy lehet hülyeséget mondtam :DDD

(#4507) RexpecT


RexpecT
addikt

WU-t csekkoljátok! :)

(#4508) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok.

Asus O'play air-t valaki működésre tudta már bírni Win8 alatt?A Win7-es trükk hogy a média lejátszó ne akarjon nem létező jelszót nem vált be. :(

(#4509) Sub-ZeRo válasza RexpecT (#4507) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mi jött hozzá? Win7 alatt vagyok de ha olyan, akkor átugrok 8-ra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4510) Mankó


Mankó
veterán

Au 2 Zs-el akadt olyan problémám,. hogy miután mindent jól beállítottam, eax, hangzás, mély stb, újraindítás után 88%-ra felteszi a hangerőt. S sehogy nem tudok rajta változtatni.
Tudtok erre valami megoldást?
Marhára idegesítő, amikor indítás után egyből bömböl a hangszóró. :O

(#4511) kiskaktusz válasza cashback (#4505) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nekem a böngészőm (opera) fagyott, de mint az állat yt alatt... Már a hajam téptem tőle, de szerencsére ma jelzett nekem egy update-et a rendszer, és azóta nincs gond :)

Szerk.: ha nem lett volna egyértelmű; win8 update jött, nem opera.

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4512) szezso15


szezso15
addikt

Nos, sikerült felpakolnom, elsőre nagyon tetszik a Win8! :)
Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy a háttérban futó appokat hogyan tudom bezárni? :F
Valamint egy PC-re szánt verzióban minek van benne a "Camera"? Ráadásul csempeként kipakolva...

*Hajrá Loki!* i15+

(#4513) Воланд válasza szezso15 (#4512) üzenetére


Воланд
titán

[link] :DDD

"Valamint egy PC-re szánt verzióban minek van benne a "Camera"? "

miert, pc-khez nincs webkamera?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4514) kiskaktusz válasza szezso15 (#4512) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A notikban lévő webkamera miatt :) Vagy, ha PC-d van, ott is előfordulhat...

A háttérben lévő appokat 2 módon tudod bezárni; vagy tálcára jobb klikk-task managerrel kilövöd, vagy a balfelső sarokba viszed az egered, kicsit lehúzod, megjelenik minden alkalmazás, ami fut, az egyikre jobb klikk-close

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4515) Воланд válasza kiskaktusz (#4514) üzenetére


Воланд
titán

meg van egy harmadik is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4516) szezso15 válasza Воланд (#4513) üzenetére


szezso15
addikt

és (#4514) kiskaktusz:
Köszönöm szépen! :R A Camera egy kicsit meglepett, de végülis igazatok van...:)

*Hajrá Loki!* i15+

(#4517) vlevi válasza szezso15 (#4512) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy a háttérban futó appokat hogyan tudom bezárni?"
Nem kell bezárni, nagyon rövid idő után a Win8 saját maga "hibernálja" a háttérben lévő metrós appokat. Nem kap processzoridőt, hálózatot, lemezhozzáférést, semmit. Sőt, ha fogyóban a memória, akkor kitakarítja a memóriából.
Természetesen egy jól megírt metrós app erre fel van készülve, és nem éri meglepetésként, ha egyszercsak abbamarad a futása. Viszont neked, mint felhasználónak ebből semmit sem szabad észrevenned.
Ha nem hiszed, próbáld ki a flippert. Játék közben megnyomod a Windows gombot, és újra elindítod, akkor nem a "game over" fogad, hanem folytatódik a játék, mintha megállt volna közben. Mert meg is állt.

Érdemes beleolvasgatni a http://www.betateam.hu/ írásaiba, mert nagyon sok újdonsága van a win8-nak, amit saját maga nem fog kitalálni senki.

Mondjuk azt nem értem, hogy a Win+Space (desktop előnézet) helyett mi a tetűért kellett betenni a billentyűzet váltást. Ráadásul nem is vált, csak feldob egy ablakot, ha akarok, akkor váltsak.

[ Szerkesztve ]

(#4518) front3r válasza vlevi (#4517) üzenetére


front3r
őstag

"Mondjuk azt nem értem, hogy a Win+Space (desktop előnézet) helyett mi a tetűért kellett betenni a billentyűzet váltást. Ráadásul nem is vált, csak feldob egy ablakot, ha akarok, akkor váltsak."
Nyomd a Space-t miközben nyomva tartod a Win gombot, majd engedd el azon, amelyiken a kijelölés van, így azt a billentyűzet kiosztást kapod. :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#4519) szezso15 válasza vlevi (#4517) üzenetére


szezso15
addikt

Értem, köszi szépen a választ! :) Csak bennem még a WIndows 7 dolgozik keményen, érdekes ez a rendszer. :)

Lenne egy valószínűleg hülye kérdésem: A Weather progiban hogy lehet Celsius-ra átállítani a hőmérséklet kijelzését? :B

*Hajrá Loki!* i15+

(#4520) front3r válasza szezso15 (#4519) üzenetére


front3r
őstag

Mikor a progiban vagy akkor charm bar-on settings és ott látod a weather-ös beállításokat, ott tudod Fahrenheitről Celsiusra állítani.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#4521) szezso15 válasza front3r (#4520) üzenetére


szezso15
addikt

:R

*Hajrá Loki!* i15+

(#4522) nixx-21


nixx-21
senior tag

srááácok lehet nagy butaság amit kérdezek de a következő a problémám:

Metro-s appokat nem tudom megnyitni mert amint megnyitom "befagy" az indítóképernyő és egy idő után kidob, mondjuk zene índításnál a következőt dobja ki:

"the call was cancelled by massage filter."

google nem barátom mert nem találtam megoldást, any idea?

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#4523) martonx válasza cashback (#4505) üzenetére


martonx
veterán

nem is, mert ezek mellé kell még a Microsoft Security Essentials.

Én kérek elnézést!

(#4524) betyarr


betyarr
veterán

vajon hogy a búbánatba lehet a metroról indított skydriveba feltöltött dolgokat törölni?

(#4525) Gorneck válasza martonx (#4523) üzenetére


Gorneck
titán

Win8 alá MSE?

Gorneck#1239

(#4526) polonic válasza betyarr (#4524) üzenetére


polonic
félisten

A skydrive honlapról.

(#4527) spammer válasza martonx (#4523) üzenetére


spammer
veterán

Win8 alatt nem kell MSE, mivel a Defender-be már be van építve.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4528) Gorneck válasza betyarr (#4524) üzenetére


Gorneck
titán

Míg nincs az integráció teljesen megoldva marad a web...

Gorneck#1239

(#4529) betyarr válasza polonic (#4526) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!kezdtem csikorgatni a fogam,hogy nem igaz hogy nem lelem sehol a delete vagy remove lehetőséget.

egyébként jó vicc,hogy külön be kell ezért lépni... :U

Gorneck23: ááá,télleg,ez még nem a végleges! :B

[ Szerkesztve ]

(#4530) Gorneck válasza betyarr (#4529) üzenetére


Gorneck
titán

Én még mindig nem értem minek erőltetik sokan elsődleges OSnek...2-3 napig, talán kicsit tovább fent volt a gépemen. Amit akartam megnéztem, majd ment is vissza a 7, de nem azért, mert a 8 ne tetszett volna. Nagyon béta ez még...kicsit olyan szoktassuk a népet a metrohoz, lássuk mik a reakciók szagú az egész.

Gorneck#1239

(#4531) mycso válasza betyarr (#4529) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ezzel elég kényelmesen használható, kirakja explorerszerű mappának. illetve sajátgépben is ott lesz.

(#4530) Gorneck23: Nekem, mióta kijött azóta van fent és ezt használom, talán 2-3 alkalommal kellett a 7-est bootolni, mert itt valami nem akarta az igazat. Egyébként használható, legalábbis számomra.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#4532) spammer válasza Gorneck (#4530) üzenetére


spammer
veterán

Nálam azóta elsődleges, hogy kijött, és meg is vagyok vele elégedve, pedig még csak "béta" :) Semmivel sem lennék előrébb, ha 7-est használnék.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4533) Gorneck


Gorneck
titán

Én most azokról beszéltem akiknél kb semmi se megy, vagy 2-3 nap után összefossa magát az egész...

Gorneck#1239

(#4534) betyarr válasza Gorneck (#4530) üzenetére


betyarr
veterán

nekem is csak virtuálban fut,elsődlegesnek semmiképp nem pakolnám fel az tuti.majd a megjelenést követően kb fél év elteltével.addig még hadd forrjon.

sztem jó az ha fenn van folyamatosan.néha be-beindítja az ember,ismerkednek mielőtt esetlegesen "egybe kelnek".az előbb pl már a w7-ben is huzigáltam a kurzort a sarok felé :DDD

(#4535) knor82


knor82
csendes tag

Sziasztok!
Miért (mitől) van az, hogy két teljesen azonos paraméterű, felbontású monitoron másképp jelenik meg a win8cp új csempe menüje? Értem ez alatt, hogy míg a

- Samsung P2370HD monitoromnál
(23", 1920*1080 felbontás, 16:9 képarány, HDMI-vel csatlakoztatva)
a csempe menü 3 soros elrendezésű,
http://twitpic.com/8w2zfb

- addig a munkahelyi LG E2351VR-BN
(23", 1920*1080 felbontás, 16:9 képarány, HDMI-vel csatlakoztatva)
monitoromhoz csatlakozva 6 sorban, kisebb méretben jelennek meg a csempék?
http://twitpic.com/8w2zna

A csatlakoztatott számítógép (laptop) természetesen mindkét esetben ugyan az.

És a bónusz kérdés: ezt lehet állítani valahol egyébként?

(#4536) polonic válasza knor82 (#4535) üzenetére


polonic
félisten

(#4537) spammer válasza knor82 (#4535) üzenetére


spammer
veterán

Azt nem tudom, hogy miért van, de ha zavar, akkor elvileg egy registry átírás megoldja: [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4538) knor82 válasza spammer (#4537) üzenetére


knor82
csendes tag

köszönöm, de közben woland_y2k nagymester megoldotta:

"ease of access menupont a metro ui alapu settingsben ( win gomb + w lenyom, ease of ... bepotyog) es a "make everything on your screen bigger"-t kell ki, illetve bekapcsolni, attol fugg, hogy 6 vagy 3 sort szeretnel. az hogy magatol miert allitja ezt be az jo kerdes."

(#4539) megalover válasza spammer (#4532) üzenetére


megalover
tag

+1 nálam is a telepítés óta működik stabilan a Win8 és frissítések is jönnek már rá szépen sorjában! :DD

Az alábbi gépen futtatom hibajelenségek, problémák, fagyások nélkül:
HP Compaq NC8430 - Intel T7200 - 2 GB ddr2 - Ati Radeon X1600 - Hitachi 120-as vinyó

Az egyik partíción meghagytam rajta a windows 7-et biztos ami biztos. :)

EDDIG NÁLAM MINDEN FUNKCIÓ TÖKÉLETES!!!

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4540) fatallerror


fatallerror
addikt

nekem azóta sem jött válasz...
arra kértem megerősítést h elég biztonságos e úgy kipróbálnom h 1 másik partícióra teszem a win8-at és akkor a 7es sértetlenül elvan ahol van a személyes cuccaimmal, szóval h kár nem érhet e így

ill h kipróbálás után h távolítsam el, win7ből csak formázzam le a win8as partíciót?

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#4541) Воланд válasza fatallerror (#4540) üzenetére


Воланд
titán

vhd boot egyszerubb, mint kulon particiora felpakolni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4542) fatallerror válasza Воланд (#4541) üzenetére


fatallerror
addikt

ez miért jobb? van üres partícióm, feltudom tenni oda a megszokott módon h bebootolok a win8 lemezről és kiválasztom a partíciót blabla :]

don't tell me what i can't do!

(#4543) Воланд válasza fatallerror (#4542) üzenetére


Воланд
titán

mert ha nem tetszik, akkor csak jobb klikk a vhd fajlon es torles.

amugy persze, felteheted kulon particiora is, gond nem lesz belole, hogy ha tudod, hogy mit csinalsz. ha nem tetszik, akkor win7 alol torlod a boot menut meg helyre rakod pl az easybcd nevu programmal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4544) megalover válasza fatallerror (#4540) üzenetére


megalover
tag

Az nem lesz olyan egyszerű, de csak telepítsd nyugodtan másik partícióra, ha nem tetszik legfeljebb majd utána használod a régit... :P

Ja és persze Dual Boot simán működik ha felraktad!!

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4545) pzstm


pzstm
titán

semmi :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4546) Gorneck válasza pzstm (#4545) üzenetére


Gorneck
titán

A kis hekkkmatyi...de örülök a sikernek... :D

Gorneck#1239

(#4547) pzstm válasza Gorneck (#4546) üzenetére


pzstm
titán

ezt hogy csináltad? 3 másodpercig volt kint ;] :P
tán csak nem RSS? :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4548) Gorneck válasza pzstm (#4547) üzenetére


Gorneck
titán

Épp erre jártam... :)

Gorneck#1239

(#4549) raidx válasza fatallerror (#4540) üzenetére


raidx
őstag

Teljesen mindegy, hogy VHD, vagy külön partició. A Win 7 boot részét át fogja írni. Azt mindenképpen vissza kell állítani. Leg jobb ha csinálsz a Win 7-ről egy partició mentést a majdani visszaállításhoz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4550) Воланд válasza raidx (#4549) üzenetére


Воланд
titán

nem kell visszaallitani, eleg egy par sort kitorolni a bcd-bol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.