Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Asbee válasza tarnagy (#4450) üzenetére


Asbee
veterán

Köszönöm a választ, lehet akkor megpróbálom.

(#4452) zoli62


zoli62
addikt

A messaging nem igazán működik jól. Néha online, máskor nem. Másrészt nem lehet eltávolítani a telepítéskor beírt Windows Live fiókot. Érdemes inkább a WLE 2011-et telepíteni és használni.

(#4453) csabi2008


csabi2008
tag

Nvidia kartyakkal tapasztalat? Driver,jatekok mukodnek rendesen? Csak hogy erdemes-e feltennem az asztalira is

[ Szerkesztve ]

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4454) Asbee


Asbee
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#4455) Sub-ZeRo válasza spammer (#4449) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nodot ne nézzd. Több vírusom volt vele, mint nélküle. Szóval mse, vagy avira, mbam. Ha ezek jeleznek, akkor a nod kuka.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4456) spammer válasza Sub-ZeRo (#4455) üzenetére


spammer
veterán

MSE? Ahogy elnézem, ez ugyanaz, mint ami a Win8-ban alapból benne van Defender néven.

"The new detection will include “all types of malware, including viruses, worms, bots and rootkits” instead of earlier versions which only have “spyware, adware, and potentially unwanted software” Forrás: [link]

Márpedig ez nekem be van kapcsolva és naprakész, és nem riasztott semmit. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4457) raidx válasza spammer (#4442) üzenetére


raidx
őstag

Letöltöttem a linken található zipet. Van benne egy setup.exe és egy ClassicStarterSetup.msi nevű fájl.

Mindkettőt felküldtem a Virustotálra ahol 43 motor ellenőrizte őket és mind tisztának találta.

[setup.exe]

[ClassicStarterSetup.msi]

Inkább wwhy fórumtársnak kellene nagytakarítást végezni a saját háza táján!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4458) Asbee


Asbee
veterán

Na feltettem én is de nem tudok telepíteni amd 970-es chipset drivert? Erre van valami megoldás?

(#4459) Sub-ZeRo válasza spammer (#4456) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tudom, hogy benne van. Az mbam-ot rakd fel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4460) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Ha az into8.hu oldalról beszéltek, akkor jelentem: nálam is tiszta, semmi sem utalt vírusra vagy hasonlóra. :D
Bár nem igazán értem, mi szükség erre a külön programocskára - ha bejött a Metro, a Windows gombbal vagy egyszerűen a Desktop ikonra kattintva máris az asztalon vagyunk...

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#4461) mycso válasza raidx (#4457) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

+1
Nálam is tiszta.
wwhy, nálad lesz valami probléma. :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#4462) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Én is csak pislogtam, hogy miket láttok a linkelt oldalon... :DDD
Nálam nem jelzett az MSE + win tűzfal semmit, már kezdtem megijedni, hogy ennyit ér a védelmem. :(((

(#4463) zoli62
Mondjuk én , a Jávát nem hagytam futtatni...

[ Szerkesztve ]

(#4463) zoli62 válasza tarnagy (#4460) üzenetére


zoli62
addikt

Az into8.hu.ra MSE riasztott, más gépnen pedig elindította a java-t és az acrobat readert is és egy másik oldalra akart irányítani, a feladatkezelőből kellett az ie-t kilőni.

(#4464) tarnagy válasza zoli62 (#4463) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Rejtély. :(

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#4465) wwhy válasza mycso (#4461) üzenetére


wwhy
veterán

Nem hinném; uis addig a pillanatig, amíg azt a vacak oldalt meg nem néztem, tiszta volt a gépem ... jogtiszta Avira IS2012+Malwarbytes PRO egyszerre jelzett, h kimenő forgalmat akar a drága; részemről tök mind1 ki mit hisz, spammertől elnézést, ha megbántottam volna, de hát ugye "Nomen est omen" :)

Másik gépen McAfee Total Protection 2012 + McAfee SiteAdvisor + Malwarbytes PRO szintén szinte egyidőben jeleztek.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4466) pzstm


pzstm
titán

nem a letöltött fájlban van a bibi, hanem az oldalban gondolom

Nálunk céges tűzfal+irtó meg sem engedi nyitni az oldalt :S

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4467) Воланд


Воланд
titán

az into8 hol riaszt hol nem. nalam opera, firefox, mse, mobilon ie9 riaszt. lattam mar olyat is, hogy vallalati kornyezetben nem lehetett elerni az oldalt. van valami kartekony kod az oldalon, ennyi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4468) Hennet


Hennet
aktív tag

mikor jön am a teljes verzió?
plusz nem akarják ingyen adni aki letöltötte a CE-t és még feedbackelt is rendesen? :DDD :DDD

márcsak a sorozatos agygörcsökért is járna...

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#4469) polonic


polonic
félisten

Szerintetek mi lesz a windows live programokkal?

Most, hogy ilyen integrált metro appokkal meg lehet oldani a fotónézést, chatelést, levelezést, remélem, hogy nem áll le a fejlesztés. Mert azért a kettő még csak össze sem hasonlítható egymással. Sokkal kellemesebb, jobb egy WL programot használni bármire a bővebb funkciókkal, mint a szánalmasan fapados metro appokat.

(#4470) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Win8-at lehet pendriveról telepíteni? Ha igen, akkor hogyan?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#4471) Hennet


Hennet
aktív tag

Nem bírtak vna egy szimpla "Clock" csempét berakni?
valaki nem tud egy ilyet? csak annyi h valami mutassa már az időt a starton, ne kelljen lehívni az oldalsávot folyton
bár olyan óra is jól jönne, ami kicsiben mindig mutatja az időt a programok alatt

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#4472) spammer válasza polonic (#4469) üzenetére


spammer
veterán

A pletykák szerint meg fog szűnni az egész live cuccos, és a metros cuccok veszik át a helyét.

szerk: bár gondolom sokáig használhatóak lesznek, mivel nem mindenki fog win8-ra váltani azonnal, szóval egy ideig még biztos működni fognak a live programok..

--

(#4471) Hennet: ja, egy clock tényleg nem ártana :U

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4473) Asbee válasza aginor (#4470) üzenetére


Asbee
veterán

(#4474) vlevi válasza spammer (#4472) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Szerintetek mi lesz a windows live programokkal?"

Igen, megszűnik. Mármint az egész Live, úgy ahogy van. Bár, ha pontosabb akarok lenni, nem megszűnik, csak átnevezik, összevonják, satöbbi.
De a messengert nem látom, hogy említenék. Lehet, hogy azt már annyira elfelejtették, hogy megszüntetésére sem gondoltak? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4475) polonic válasza vlevi (#4474) üzenetére


polonic
félisten

Ez rohadttul nem jó.

Ezt most komolyan gondolták, hogy a metro appokkal váltsák ki a programokat. . .

(#4476) front3r válasza polonic (#4475) üzenetére


front3r
őstag

Hát figy, Windows 7-ben lehet használni a régit, 8-ban meg lesznek a metrós appok. Sőt 8-ra is fel lehet majd szerintem tenni az Essentials-t, csak nem lesz már új verzió. Megszüntetni nem fogják, mert nem használ mindenki ősztől Windows 8-at. ;)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#4477) vlevi válasza polonic (#4475) üzenetére


vlevi
nagyúr

Majd csak látunk egyszer egy jól használható metros alkalmazást, ami használhatóságban felveszi a versenyt egy hagyományos desktop alkalmazással. Bár eddig még nem láttunk ilyet, de bízzunk benne ;)

(#4478) Sub-ZeRo válasza vlevi (#4477) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Még csak most kezdték el ezt a metro stílus és appokat. Kis időt adjatok nekik, mire elkezdenek írni rá. Jövő ilyenkorra majd azt sem tudjuk melyiket dobjuk fel annyi lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4479) vlevi válasza Sub-ZeRo (#4478) üzenetére


vlevi
nagyúr

Reméljük a legjobbakat. Én sem vagyok ellene a fejlődésnek, de ebben az állapotában még van hova fejlődnie :)
És egy kérdés. Szerintetek az normális, ha kirakok jobb szélre egy metro appot, és megnyomom a win gombot, akkor a start képernő az a teljes képernyőt eltakavar jelenik meg? Számomra logikusabb lenne, ha az oldalra kirakott metro app az minden esetben lefoglalná azt a képernyő részt.

Ja, és mégegy. Szerintetek mitől van, hogy IE alatt (metro és desktop is), sokkal rondábbak a fontok, mint Firefox alatt? Teljesen gyári beállításon van minden, de látszik, hogy valami szálkás rondaságot rajzol. Firefox és IE alatt is be volt kapcsolva a hardveres gyorsítás, ha ez számít valamit. Mondjuk nem tudom, mit bír hardveresen gyorsítani VMWare alatt...

(#4480) spammer válasza vlevi (#4479) üzenetére


spammer
veterán

Nálam is ilyenek a betűk IE alatt, nem tudom miért. Amikor felraktam a Win8-at és megláttam, elkezdtem szórakozni a cleartype beállításokkal, aztán kiderült, hogy nem az a gond, mert Firefox alatt teljesen rendben vannak a betűk.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4481) zoli62 válasza polonic (#4469) üzenetére


zoli62
addikt

Úgy tűnik, az Ms a Live szolgáltatásokat ilyen névem ki akarja vezetni.

(#4482) pzstm


pzstm
titán

Windows 8 futtatása USB-ről

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4483) drkbl


drkbl
őstag

The Metro hater's guide to customizing Windows 8 Consumer Preview

•Introduction with before/after screens
•How to quickly remove tiles from Start
•How to change the Start screen background
•How to pin desktop apps to Start
•How to pin files and folders to Start
•Creating custom groups of tiles
•The hidden Zoom shortcut
•Renaming and rearranging groups of tiles
•Replacing the “betta” desktop background
•How to create a desktop background that perfectly matches the Start screen
•Uninstalling Metro style apps you don’t plan to use
•Creating custom shutdown/restart shortcuts
•Opening the Charms menu
•Opening the Settings pane
•Searching for Windows settings
•Using the new program switcher
•Using the classic app switcher that recognizes desktop programs and Metro style apps

(#4484) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, egy kis segítség kellene!
Annak ellenére, hogy telepítéskor az angol nyelven kívül minden magyarra volt állítva, most mégsem magyar a billentyűkiosztásom (pl. á betű helyett ;-t ír).
Hol tudnám a billentyűzetet magyarra átállítani (sajna nem tudok angolul ... :B )?

A másik problémám, hogy a magyar nyelvi fájl telepítése után a "Welcome screen and new user accounts settings" ablakban nem lesz minden magyar/Hungarian, hanem (sorrendben)
Display: magyar
Input language: English
Format: Hungaria
Location: Hungaria
Mit kellene állítanom, hogy magyar legyen minden (mint a linken: [link])?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4485) Sub-ZeRo válasza sz.j (#4484) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Óra mellett, HUN vagy ENG felirat és katt rá. Vagy control panel -> region & language Vagy ilyesmi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4486) pzstm válasza sz.j (#4484) üzenetére


pzstm
titán

ácsi. Most látom, hogy a vízjel miatt némi közöm van a dologhoz :DDD

Szóval ez akkor működik, ha lenne hozzá nyelvi csomag, úgy mint a Developer Preview esetében. BETA-hoz viszont jelenleg még nincsen. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4487) sz.j válasza pzstm (#4486) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor ezt nagyon benéztem ...., mert "titokban" reméltem, hogy jó lesz ehhez is.... :W

@ Sub-ZeRo
Köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4488) sz.j válasza pzstm (#4486) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bár mint írtad, ez a magyar nyelvi fájl nem ehhez a verzióhoz való, de kisebb-nagyobb hibákkal bár, de működik. [link], [link]
Kíváncsi leszek, hogy okoz e majd gondot, hogy most így használom (később majd törlöm).

Ettől függetlenül várom az ehhez való nyelvi fájlt.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4489) pzstm válasza sz.j (#4488) üzenetére


pzstm
titán

látom pöppet széthekkelted :DDD
Start menü meg ilyenek :C

(igazság szerint az előző is a Win7 LP fájlból házilag heggesztett tulajdonképpen)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4490) spammer


spammer
veterán

Azt tudja valaki, hogy miért lehet az, hogy nem tudok drag & droppolni dolgokat? Pl. asztalon van pl. egy mp3 fájl és bele akarom dobni foobar-ba, vagy egy másik fájlt egy konvertáló progiba, vagy akármilyen fájlt behúzni egy programba, nem engedni. A kurzor átvált "várakozni tilos táblára" :D

Win 7 alatt simán mentek ezek.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4491) ProciVettel válasza sz.j (#4488) üzenetére


ProciVettel
tag

Borzalmas ez a metros start menü sztem. :DDD

(#4492) sz.j válasza ProciVettel (#4491) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az.
:D

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4493) T_Stark


T_Stark
őstag

Na így 10 napos Win8 CP használat után arra jutottam, hogy ha a végleges verzió nem fog ettől jelentősen különbözni (pozitív irányban), akkor én ezt kihagyom...

Vannak dolgok amik jobban tetszenek mint a 7-ben, de úgy összességében ettől a metro marhaságtól meg a start menü hiányától, meg hogy mindig a sarkokba kell húzogatni az egeret, ahol vagy megjelenik valami, vagy majd csak második próbálkozásra... megőrülök.
10 nap alatt sem tudtam megszokni, egyáltalán nem komfortos az egész úgy ahogy van.

Ráadásul ezek a metro app-ok kb sz@rt nem érnek, ezekkel akkor fogják kiváltani az eddigi megszokott programokat, ha maga a jó Isten száll le közéjük programozó képében.

Szóval tabletre lehet hogy jó lesz ez, de tabletem nincs, meg nem is kell, az asztali gépemen meg ezt így nem akarom meglátni. :U

(#4494) bruti01 válasza T_Stark (#4493) üzenetére


bruti01
őstag

ezzel igy vagyok én is.

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#4495) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!
Lekaptam a Windows 8 telepítő .iso-t, viszont az a problémám, hogy rá akarja magát húzni a jelenlegi W7-emre. DVD-kiírás nélkül nem lehetne megoldani, hogy egy adott partícióra települjön? :F

*Hajrá Loki!* i15+

(#4496) L7wy válasza szezso15 (#4495) üzenetére


L7wy
őstag

Pendrive-ra írd ki, és úgy telepítsd, vagy virtuális rendszer vmware-val vagy virtualbox-al

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#4497) szezso15 válasza L7wy (#4496) üzenetére


szezso15
addikt

Köszi, megpróbálom! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#4498) #41133696


#41133696
törölt tag

(#4499) csabi2008 válasza #41133696 (#4498) üzenetére


csabi2008
tag

fail

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#4500) RaZroX válasza #41133696 (#4498) üzenetére


RaZroX
addikt

:DDD :C :W

[ Szerkesztve ]

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.