Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Mr.Peter válasza Mr.Peter (#4786) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Nah hát ilyen a helyzet.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#4802) moonguru


moonguru
őstag

Ha meg nem ISO, abban az esetben ISO-vá konvertálom!

Nehogy már feltegyek egy DT-t! :)

Monitor Guru!

(#4803) aleister válasza pzstm (#4800) üzenetére


aleister
veterán

Feltételezem, Securom-ot nem emulál. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4804) RexpecT


RexpecT
addikt

Hibajelentést lehet valahogy küldeni?
Telóról ment a wifi, de a laptopról nem, még restart után sem.Ekkor manuálisan beírtam egy IP-t a hálózati beállításokban, majd vissza automatikusra és meg is javult...

(#4805) pzstm válasza RexpecT (#4804) üzenetére


pzstm
titán

persze. Feedback néven fut.
bár ezt leginkább alkalmazásokon belül láttam. jobb klikk metró alkalmazáson belül és jobb alul volt emlékeim szerint.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4806) lcee79 válasza RexpecT (#4804) üzenetére


lcee79
őstag

geeks.hu-ról a windows 8 cikkből
" Windows 8 CP használatával mindenképpen részt veszünk például a Customer Experience Improvement Programban, az esetleges rendszer- és alkalmazásösszeomlásokról készült hibanaplót pedig a Windows 8 mindig elküldi a Microsoft részére."

Szóval elvileg mindig küldi

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#4807) lcee79


lcee79
őstag

Tegnap írtam egy kérdést, de nem nagyon reagált rá senki...
Valaki esetleg... :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#4808) Sub-ZeRo válasza Hennet (#4799) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor válts vissza 7-re. Mármint windows 7-re. Sajnos még egy jó darabig lesznek problémák vele.

(#4804) RexpecT:Ha desktop módban vagy, láthatod néha, hogy egy mappa, vagy egy exe ikon tünik fel az asztalon a taskbaron majd eltűnik. Na akkor küldözgeti az infókat.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4809) pzstm


pzstm
titán

8306-os, RC-branchből származó build. SKU: Pro WMC ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4810) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Nem hallani még a 8250-hez magyar nyelv érkezéséről? Valami tákolt cucc sincs? Nem zavar, hogy angol, de hát na......

Alister from Hell

(#4811) Romvr


Romvr
őstag

Tesztelgettem kicsit az érintőképernyős monitorom és a Windows 8 párosítását. Írtam róla cikket is még 19.-én, talán majd jövő héten engedélyezik is.

Addig is csináltam egy rövid videót az érintős használatról. [KLIKK]

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#4812) Alastair' válasza Romvr (#4811) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem rossz, :C de van némi sejtésem, hogy nem így fogod kezelni. :DDD

Alister from Hell

(#4813) Romvr válasza Alastair' (#4812) üzenetére


Romvr
őstag

Itt egy kicsit bénáztam, mert oldalt álltam, szűk helyen :U Amúgy ha veled szemben van akkor teljesen kényelmes a használata. Mióta megvan, az egeret csak ritka alkalmakkor veszem elő, mert még nincs minden program az érintésvezérlésre kialakítva és képesek a programozók lófingnyi kis ikonokat használni :D
A billentyűzet viszont elég gyakran kerül elő a monitor alól, mert a hosszabb szövegek begépelése mégis egyszerűbb 10 ujjal, mint kettővel. Amúgy a böngészés és a multimédia számára több mint ideális a csak érintéssel vezérlés.
Legalábbis ~2 hetes használat után ez a véleményem.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#4814) pzstm válasza Romvr (#4813) üzenetére


pzstm
titán

ment PM :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4815) fatallerror válasza Romvr (#4811) üzenetére


fatallerror
addikt

ez tökéletesen bemutatja h bukás lesz a win 8 desktop felülete tableten ami <10 inch méretű.... főleg a paintben látszik h halál apró dolgokra mutatni, soha nem is lehet majd, az ujjunk az mindig nagy lesz : D
ilyen szempontból nagy hülyeség 1 os-t készíteni mindenre... viszont szinte mindennek lesz metro megfelelője tehát metroval jó lesz csak akkor majd jönnek az olyanok h ha nem lenne a desktop felület akkor kevesebb helyet foglalna stb (azért tableten nincs nagy tárhely így fontos)

nem kell ehhez nagy ész am, leül a ms-os emberke és hazudik ha azt mondja h tud olyan pontosan ujjal mutatni mint egérrel : D

szóval én azt mondom h a metro mobilra készült DE tökéletesen működik asztali pc-n is de a desktop az egeres, billentyűs irányításra van kitalálva és csak azzal lehet pontosan kezelni azt te ujjal sosem fogod tökéletesen kezelni azaz óriási hülyeség tableten desktop felülettel próbálkozni...
és ez most nem egyéni vélemény hanem köztudott tény nem is tudom h minek írtam le xD

don't tell me what i can't do!

(#4816) NGA válasza fatallerror (#4815) üzenetére


NGA
addikt

Tárhely: Miért a mostani 16 gigásban gondolkozol? Van SSD, simán lehet egy tabletben 2-300 giga is.

(#4817) Alastair' válasza Romvr (#4813) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nagyon jó a cucc, de ezt én úgy tudom elképzelni, hogy be van építve egy asztalba, és valahogy kényelmesebben kezelni. :R olyan 60 fokos szöget képzelek el.

Alister from Hell

(#4818) fatallerror válasza NGA (#4816) üzenetére


fatallerror
addikt

hogyne meg 2 tb-os ssd is van...
ezt te sem gondolod komolyan xDD

don't tell me what i can't do!

(#4819) NGA válasza fatallerror (#4818) üzenetére


NGA
addikt

Miért? Most egy 120 gigás 32e Ft. Egy 240-es pedig 70e kb. Ne 20e Ft-os droid tabletben gondolkozz.

[ Szerkesztve ]

(#4820) fatallerror válasza NGA (#4819) üzenetére


fatallerror
addikt

nem abban gondolkodom de jó h említed a 20 ezres androidost. amiből lelehet faragni abból lekell h az olcsó kis gépekre is fellehessen fosni a win 8at majd... és mivel a desktop tulajdonképpen használhatatlan ujjal ezért nincs rá szükség és foglalja a helyet.

BÁR kitudja mert lehet h a ms pontosan tudja h ujjal használhatatlan a desktop de ha hazamegy a user akkor uazon a gépen folytatja majd egérrel otthon a dolgait és akkor kimehet a metroból ha akar :] beleteszi 1 dockba a gépet és mehet a patkánymóka 1 gépen

don't tell me what i can't do!

(#4821) Romvr


Romvr
őstag

(#4815) fatallerror:
bukás lesz a win 8 desktop felülete tableten
Csak akkor ha a tablet is ilyen kis ikonokkal/bizgentyűkkel lesz felvértezve. Én azt mondom hogy ha minden böködésre szánt ikont/menüt megnövelnének 30-40% -al akkor már bőven a kényelmes kategóriába tartozna. Bár tény hogy a Metro az ami a tablet főképernyője lesz.

a desktop az egeres, billentyűs irányításra van kitalálva
Jelenlegi formájában is egész jól lehet irányítani, de igen... ráfér még egy kis fejlesztés hogy érintésvezérléssel se legyenek problémák. Pl a jobb-gombos menüben az opciók magasságát a duplájára kéne venni, vagy az átméretezési lehetőséget jobban kiemelni, meg persze a másolásnál az alt és a shift gombos lehetőséget átültetni...stb.

(#4817) Lord Vader:
be van építve egy asztalba, és valahogy kényelmesebben kezelni. olyan 60 fokos szöget képzelek el.
Ezt már kikísérleteztem ezért lesz majd asztalátszabászat hétvégén, vagy ha lesz rá időm. Úgy a legkényelmesebb ha a monitor alja olyan derékmagasságban van ülve és kb 45 fokos szögbe döntve. Nekem azért szívás mert az asztalom az kimondottan magasnak számít, a székem meg nem elég nagy hozzá, így most kis sufnituninggal magasítottam meg a széket, de egyszerűbb lesz nekiesni az asztalnak dekopirral :D

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#4822) fatallerror válasza Romvr (#4821) üzenetére


fatallerror
addikt

lehet de ezelőtti hsz-m olvasd el, lehet h nem is kell ujjal jól irányítani a desktopot :]

don't tell me what i can't do!

(#4823) NGA válasza fatallerror (#4820) üzenetére


NGA
addikt

Pont az a lényeg, hogy ne 20-30e Ft-os kinai gagyi tableteken menjen a Win8, hanem erős, jó hardveren, hogy élményt nyújtson, ne merüljön le 1 óra alatt, mint azok. Lányomnak volt, használhatatlanul szar volt.

(#4824) Alastair' válasza Romvr (#4821) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hajrá, hajrá, old meg, hogy fasza legyen. :K

Alister from Hell

(#4825) fatallerror válasza NGA (#4823) üzenetére


fatallerror
addikt

lehet :]
mondjuk én ettől függetlenül azt mondom h a 2. legjobb win lesz ez (1. a 7es, 3. az xp)

don't tell me what i can't do!

(#4826) Hunyika2


Hunyika2
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy win 8 alatt a hangfalból recsegés vagy zavar, vagy nem is tudom, h minek mondjam az a lényeg, h néha torzít egyet... szerintetek a driver hiba lehet? a telefont rádugtam a hangfalra, ott nem volt gond a hangga, a fülest is bedugtam a gép audio kimenetébe és ott is hallatszott ez a torzítás...

Hardver vagy szoftver hiba lehet?

a hardvereimet az aláírásomban látjátok.

Ötlet?

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#4827) vOrOn válasza Hunyika2 (#4826) üzenetére


vOrOn
tag

Live CD/Pendriveról Linuxról bebootolsz és mondjuk zenét hallgatsz egy picit.

Ha ott is jelentkezik, akkor nagy eséllyel hw, ha nem, akkor sw a windowsban.

(#4828) Hunyika2 válasza vOrOn (#4827) üzenetére


Hunyika2
tag

hu, mi ez a Live CD/Pendrive? meg rakjak egy usb-re Linux oprendszert?

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#4829) vlevi válasza Hunyika2 (#4828) üzenetére


vlevi
nagyúr

ubuntu.hu oldalról letöltesz egy iso-t kiírod CD-re, vagy DVD-re, újraindítod a gépet.
A Live CD azt jelenti, hogy telepítés nélkül működik. Linux diszribúcióknál megszokott ez a dolog. Nem nyúl egy bitet sem a winchesterhez, közvetlenül CD-ről működik mindaddíg, amíg nem döntesz úgy, hogy telepíted.
Természetesen bármit csinálsz, emailt töltesz le, böngészel, satöbbi, az is elvész, ha kikapcsolod a gépet, mert azt sem menti el. De nem is az a cél. Te most csak annyit akarsz, hogy egy mp3-at meghalgass, recseg-e, vagy sem. Ha igen, akkor valószínű hardverprobléma, de az biztos, hogy nem windows driver.
Amúgy olyan formában lehet hardver, hogy az alaplapi hangkártyákba elég sokszor belehallatszik az elektronikai zaj. Nekem volt olyan alaplapom, amiből tisztán hallatszott a vinyó, és az egér mozgatása is. Igazából a mostani Asus P5QL-Pro alaplapnak is van valami háttérzaja, de ez még szinte nem hallható. Legalábbis én nem hallgatom :)

[ Szerkesztve ]

(#4830) vlevi


vlevi
nagyúr

Egyébként ma beszereztem egy 80G-s vinyót, hogy legyen mivel bohóckodni. Természetesen most a win8 miatt. Fel is löktem rá azonnal a 64 bites installt.

(#4831) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, most nem tudom mi van, de jó értelemben.
Windows Live Mail szemmel láthatóan gyorsabb most a 64 bites Win8 alatt, mint a 32 bites Win7-en. Pedig maga a WLM az 32 bites alkalmazás.
Pedig egy elég régi 80G-s, IDE-s vinyó van alatta.
De persze sok minden lehet az oka. Természetesen ez egy alig 2-3 órás Windows install, nincs rajta semmi, csak a Firefox és a WLM. Meg az, amit a Win8 felrakott. Még a driverek is gyáriak. És egyelőre tökéletesen működik. Már persze, ha 8-10 fórum végigolvasását, és a levelek letöltését lehet tesztnek nevezni. Mert mást nem igazán csináltam. Ja, de. Kipróbáltam a flippert :D

[ Szerkesztve ]

(#4832) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#4607) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ma rendbe jött a rendszer. Nem is kellett hozzá dvd hogy javítsam. Tartsa meg a jó szokását. Most akkor újra meggyilkolom a rendszert, hagy szokja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4833) Hennet válasza Hunyika2 (#4826) üzenetére


Hennet
aktív tag

ez nekem is előfordul, ezelőtti rendszerek alatt (7,Ubuntu) nem jelentkezett, szal itt lesz vmi hiba
én személyszerint nemtudtam valamiért audio-drivert felpakolni, a többi nagyjából felgyűrte magát, talán még a VGA nem bár a millenium körüli játékokhoz nem is kell, újabb meg nekem nem kell...

@Sub-Zero köbö mikor jön ki a végleges? a win7-t nem nagyon csíptemmert azonkívül, hogy megy és kész nem nyújtott semmit, viszont ha a w8 sokára lesz kint, akkor addig lehet vissszatérnék heggesztgetni az ubuntut

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#4834) Sub-ZeRo válasza Hennet (#4833) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát október azt hiszem, de nem tudom pontosan. Karácsony előtt a boltokban lesz szerintem ha minden jól megy az MS fiúknak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4835) huntermati


huntermati
tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy a én a win7-es vga driverrel ugyanúgy játszhatok Windows 8 - on? [HD4870]

(#4836) Воланд válasza huntermati (#4835) üzenetére


Воланд
titán

ha mazlid van akkor igen. de a te kartyadhoz egyebkent sincs gyari win8 driver, tudtommal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4837) vlevi válasza huntermati (#4835) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én már a Win7 bétával is játszottam, amikor még nem volt hozzá semmilyen driver.
Tegnap megnéztem a Win8-at, és mintha úgy tűnt volna, hogy valamiféle 11.12-es Catalyst azért csak felkerül a gépre gyárilag, csak azt nem reklámozza. Azt akarom ezzel mondani, hogy van fennt rendes driver, nem csak sima SVGA módban megy a gép, mint régen, XP alatt.

(#4838) huntermati válasza vlevi (#4837) üzenetére


huntermati
tag

Tehát akkor használhatom?

(#4839) slice14 válasza huntermati (#4838) üzenetére


slice14
veterán

Próbáld ki...

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4840) vlevi válasza huntermati (#4838) üzenetére


vlevi
nagyúr

Rakj fel valami játékot, szerintem biztosan menni fog.
Ha nem raksz fel semmi ATI drivert, akkor legfeljebb annyi történik, hogy a CCC-ben nem tudod állítgatni a 3D beállításokat. De a játékok szerintem menni fognak.

(#4841) pzstm


pzstm
titán

Exkluzív: Windows 8 Release Candidate információk

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4842) vlevi


vlevi
nagyúr

Canon LBP2900 nyomtatóra van valakinek ötlete 64 biten?
Win7x64-es driver elvileg gond nélkül felmegy, gép restart, mindenki örül, nyomtatót látja.
De amikor nyomtatni akarnék, akkor feljön a Canon ablaka, és végtelen ideig az van a képernyőn, hogy "Getting status". Nyomtatás meg sehol.

Vajon ez a Win8, vagy a 64 bit miatt? Mert win7 32 biten tökéletesen működik. Sajnos a Win8-ban az LBP 2900 nincs benne, csak a Canon drivert találtam.

(#4843) Sub-ZeRo válasza vlevi (#4842) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen win8 probléma. Nekem sem nyomtat 8 alatt a nyomtató.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4844) fatallerror válasza pzstm (#4841) üzenetére


fatallerror
addikt

lesznek még itt finomhangolások bőven :] én nagyon várom a véglegeset :]

don't tell me what i can't do!

(#4845) pzstm válasza fatallerror (#4844) üzenetére


pzstm
titán

Ha belegondolunk konnyen lehet hogy 2honap mulva RCt kapunk;))

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4846) Taifa Díaz válasza vlevi (#4842) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Próbáld meg kompatibilitási módban telepíteni a drivert, mégha úgy is tűnik, hogy gond nélkül felmegy anélkül is. Több problémáról hallottam Canon nyomtatókkal kapcsolatban, de eddig elsősorban a DP alatt, én például egy Pixma 4850-es fotónyomtatót nem is tudtam használni, csak ha kompatibilitással telepítettem az illesztőprogramjait.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#4847) fatallerror válasza pzstm (#4845) üzenetére


fatallerror
addikt

szerintem is, na az már lehet h olyan h válthatja a 7est :] bár szerintem október körül megjelenik a végleges is

don't tell me what i can't do!

(#4848) pzstm válasza fatallerror (#4847) üzenetére


pzstm
titán

vagy akár már hamarabb is, ami a Technet/MSDN elérhetőséget illeti ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4849) vlevi válasza Sub-ZeRo (#4843) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát ez szívás :(

Ezek szerint a Win8 bétája tényleg gyengébbre sikeredett, mint a Win7, mert a Win7 bétát azonnal telepítettem, ahogy lehetett, és talán még az RC-re sem cseréltem le, csak a végleges, dobozos változatra, és semmi bajom nem volt vele.

Itt viszont tényleg vannak nyűgök, ez a metró/nem metró dolog sem egy százas még, engem továbbra is összezavar, hogy néha bevillan valami metrós alkalmazás, és utána kell 2-3 gombnyomás mire visszatalálok a desktopra, és ezek szerint a kernel környékén is van mit reszelni.

(#4850) fatallerror válasza pzstm (#4848) üzenetére


fatallerror
addikt

szerintem szeptember és november között jelenik meg és úgy látom h a piac is úgy rendezkedik be azaz ők már csak tudják : D

don't tell me what i can't do!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.