Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) front3r válasza bendzso (#3299) üzenetére


front3r
őstag

Lehet a szökőévi crash miatt? :)

Amúgy az IE10-et nem érzem egyelőre gyorsabbnak az IE 9-nél, nekem már az is verte a többi böngészőt, szóval...

Azt a trehányságot nem bírom viszont, hogy IE-ből használva néhány oldal kidobja, hogy használjak Firefoxot mert az jó lesz nekem... de ők lusták voltak leprogramozni IE-re is az oldalukat. Főleg ha nagy tömeget érint. Szánalmas, trehányság.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#3302) Barthezz2 válasza negyedes (#3293) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy kell-e neki.
Úgy hozom elő, hogy bal felülre viszem az egeret mikor desktop-on vagyok, és akkor ott ugye megjelenik a nyitott app-ok listája. Itt kikeresek egy Metro app-ot, aztán rámegyek az egérrel, és elkezdem "húzni", ilyenkor meg is jelenik már az elválasztó vonal, és csak szimplán "ledobom" bal, vagy jobb oldalra.

Ugyan az, mintha be akarnám zárni, csak itt nem húzom le alulra, hanem oldalra.

Más:

Itt is előjött nálam, ami DP alatt is megvolt, hogy ha épp úgy gondolja a Win, akkor egyszerűen nem hajlandó restartolni. 10 percig néztem az előbb is a "Restarting" feliratot.. :U

Everybody lies.

(#3303) RaZroX válasza Barthezz2 (#3302) üzenetére


RaZroX
addikt

Ja ez nekem nem is fog menni a Notebook miatt... 1280x800-as felbontással :(

This is the way

(#3304) AthlonXP válasza Barthezz2 (#3302) üzenetére


AthlonXP
őstag

Kipróbáltam amit írtál, de nekem csak annyit csinál, hogy a metros appot teszi az előtérbe, vagyis csak az látszik, mintha simán átváltanék arra.
Meg sem jelenik az elválasztó vonal, amit említettél, mindegy mekkora felbontást állítok be. :F

(#3305) negyedes válasza RaZroX (#3303) üzenetére


negyedes
addikt

Nalam sem megy,csak vizszintesen tudom mozgatni. Nalad megy rendesen a ket oldalso sav/bar?

Azt hiszem nalam ennyi lesz a win8 teszteles csomo dolog nem megy es baromira eszi a CPU-t. :((

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3306) RaZroX válasza negyedes (#3305) üzenetére


RaZroX
addikt

Sajnos nem. DP alatt ment, de akkor még Full HD-s monitort használtam

This is the way

(#3307) sittes79


sittes79
addikt

directx install-t illetve játékokat próbált már valaki?

(#3308) Barthezz2 válasza AthlonXP (#3304) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az egérrel a két szél felé vidd, mikor már mozgatod, mert ha középtájra teszem, akkor nekem is előtérbe teszi.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3309) AthlonXP válasza sittes79 (#3307) üzenetére


AthlonXP
őstag

Persze, fentebb már írtam, hogy próbáltam pár játékot és gond nélkül mennek mind, úgy mint a 7-esen.

Nálam nem eszi a cpu-t a rendszer.... :F

(#3308) Barthezz2: Igen, működik már... Bár a kikapcsolása még nem megy :)...

[ Szerkesztve ]

(#3310) Nobuo


Nobuo
tag

Én tegnap próbáltam ki és fura. Nem éppen logikus elrendezéssel... Nem hiszem, hogy a magán szférában túl nagy sikerei lennének, üzleti téren pedig főképp nem... Esetleg, ha lehetne az asztal nézet szerint használni és onnan elérni a start menüt is. Lehet ilyet? Mert én nem láttam módot rá.

(#3311) Воланд válasza Nobuo (#3310) üzenetére


Воланд
titán

nincs start menu, szoval nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3312) Richter36


Richter36
őstag

Max Payne 2 tökéletesen fut rajta, pedig nem mai game :)
Majd tesztelem még más játékokkal is.

(#3313) Nobuo válasza Воланд (#3311) üzenetére


Nobuo
tag

Már úgy értettem, hogy a startmenü windows gombjára a csempés elrendezés jelenik meg, ezért kicsit olyan, mint a start menü. És a win7-et áttekinthetőbbnek és logikusabb felépítésűnek látom. Emellett tapizós felületen biztosan eredményesebb.

(#3314) Воланд válasza Nobuo (#3313) üzenetére


Воланд
titán

jah, az a start kepernyo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3315) Neil Watts válasza Barthezz2 (#3289) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Ez a kettéosztott képernyős működés valami baromi jó " Képet! :)

(#3316) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Ha feltelepitem egy kulon vincsire a W8 x64-et, termeszetesen addig lehuzom a tobbi vincsit, igy a W7-est is mert nem szeretnem elcseszni a bootrekordot, majd ha sikerul a telepites es utanna visszadugom a vincsiket abbol nem lesz baj? Gondolok itt pl a Recycle.Bin-re.
Probalta mar valaki ilyen modon, vagy amig probalgatja addig csak egy vincsi van a rendszerben?

(#3317) Barthezz2 válasza AthlonXP (#3309) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Megfogod az elválasztó sávot, és kitolod oldalra :)

(#3315) core2: fentebb már tettem be párat ;)

Everybody lies.

(#3318) edeleny válasza front3r (#3301) üzenetére


edeleny
őstag

Hát ez már klinikai eset!

Ugyan ezt bárki elmondhatja, aki nem használ IE-t, hogy miért programozzák egyesek IE-re az oldalukat, amikor egyre kevesebben használják!!

Oda vissza lehetnének érvek!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3319) gzbotii válasza Barthezz2 (#3302) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem az istenert sem akar osszejonni (igaz nekem not, 1200x780) lehet ez? :(((

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3320) Freddycom


Freddycom
őstag

Ebben nincs semmi előtelepített word, ugye? Office 15 monnyuk. :D

(#3321) kmisi99


kmisi99
addikt

Amúgy hol lehet elérni ezen a win8 on a kikapcsolást? A win gomb+i kombót ismerem de gondolom biztos be lehet azt máshogy is hozni.

(#3322) sittes79


sittes79
addikt

Tényleg bitang ez a felezős, megosztós, huzogatós desktop...jó lesz ez. :C

kmisi99: vidd le egeret jobbra és megjelenik oldalt egy sáv, na ott settings és POWER :)

[ Szerkesztve ]

(#3323) gzbotii válasza kmisi99 (#3321) üzenetére


gzbotii
veterán

Jobb oldalra hozod az egeret, elojon az eszkoztar (?)> settings es ott megtalalod ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3324) gzbotii


gzbotii
veterán

Nekem semmi hasonlo, elvalaszto nem jelenik meg, es nem is jovok ra, hogyan kene..peddig 10p-e evel szorakozok :(((

kep1

kep2

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3325) kmisi99


kmisi99
addikt

gzbotii
sittes79

Kösz a választ!

(#3326) Boonen007


Boonen007
őstag

Na ötlet valaki, hogy, hogy tudok metróban metrós ikont pl chromenak? Esetleg kategorizálni az appokat? Láttam ilyet is videón.

(#3327) gzbotii válasza Boonen007 (#3326) üzenetére


gzbotii
veterán

Tudtommal, ilyen lehetoseg nincs..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3328) Nite válasza Steelmanus (#3316) üzenetére


Nite
őstag

nyugodtan megcsinalhatod es utana bios boot-menujebol tudod valasztani melyik winyorol bootolj, igy el tudod inditani mind a 2-t, mikor eppen melyiket akarod

ha telepiteskor nincs benn masik winyo akkor SEMMIT sem tud osszekavarni, de ha bent van a tobbi, akkor is maximum a betujeleket!

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#3329) ubid


ubid
őstag

Nah már a Notebook-ra folyik a telepítés. nagyon kíváncsi vagyok rá. majd írok véleményt , hogyha felraktam meg kipróbálgattam naggyából !

-.-

(#3330) NGA válasza gzbotii (#3324) üzenetére


NGA
addikt

Pedig megy szépen a képernyőmegosztás

(#3331) Barthezz2 válasza gzbotii (#3324) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jó lesz az, csak húzd ki még jobban oldalra az ablakot. :K

Más:

Fb/twitter/wlm post-ot tud valaki írni? Most már frissül rendesen minden, bejegyzések mellé tudok kommentelni is, de nem jövök rá, hogy újat hogyan lehet.. :(

Everybody lies.

(#3332) Boonen007


Boonen007
őstag

Emellé a beépített msn mellé felmegy a sima 2011-es msn?

(#3333) Воланд válasza Freddycom (#3320) üzenetére


Воланд
titán

nincs, jelen allas szerint az csak a woa-ban lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3334) gzbotii válasza Barthezz2 (#3331) üzenetére


gzbotii
veterán

Hat ha kozepen hagym: akkor elore ugrik. Ha jobb szelen akkor vissza..ha bal szellen akkor csak elore ugrik. Akar merre huzogatom, meg hasonlo sem akar megjelenni midn nektek..semmi elvalsztas..semmi hasonlo

Amugy, hogy erted, meg jobban oldalra:F

Mas: en se kaptm, honnan lehetne posztolni FB/Twittere sot meg MSN-re se uj statust..:(

(#3332) Boonen007: miert nem menne fel? En tegnap felraktam a Yahoo! messngert melle es megy aval is meg a beepitettel is..

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3335) Barthezz2 válasza gzbotii (#3334) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Úgy értem, hogy mikor már húzod az egérrel az ablakot, akkor az egérmutatót(tehát ne a mozgatott ablak szélét nézd, hanem ahol "fogod") a képernyőszélek felé húzd.

De ha nálad nem megy, akkor lehet a felbontás a gond. Az nálam FullHD..

Everybody lies.

(#3336) gzbotii válasza Barthezz2 (#3335) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem, en elegszer probaltam de semmi. Lehet az alacsony felbontas miatt nem engedi. Nem is csodalnam. Azert kosz:)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3337) bendzso válasza gzbotii (#3336) üzenetére


bendzso
senior tag

Attól függ, hogy milyen a képaránya a monitorodnak, mert 4:3-nál nem engedélyezett az osztott képernyő. Itt van pontosan leírva a miért.

(#3338) gzbotii válasza bendzso (#3337) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem 17", 4:3 arany. Akkor megvan a problema forrasa :U

Amugy jol meggyultunk itt WP7 juzerekul :C

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3339) ubid


ubid
őstag

Noh sikerült felrakni. minden rendben ment. meghajtók maradtak :)

Kicsit furcsa a rendszer. bár már wp7-nél megszoktam naggyából. de azért mégis más.

amit nem tudok : Weather app-ba hogyan lehet celsius-ra állítani ?

Nah meg hogy lehet például az msn-ből kijelentkezni.
Érdekes tényleg : ) De a gyorsasága 10/10

[ Szerkesztve ]

-.-

(#3340) edeleny


edeleny
őstag

Kezdek kiakadni, ezzel a Metrós hülyeséggel!

Ha dupla kattintással meg akarok nyitni valamit, *.jpg, *.wmv , akkor bevágja a Metrót, elindul valami, és vissza adja a metrót. Mindez kb 1 másodperc alatt, úgy hogy se a képet nem nyitja meg, se a videót nem játssza le.
Egy pillanatra felvillan, hogy mivel akarom megnyitni, de feleszmélni sem tudok annyi idő alatt máris a Metróban vagyok újra!

Mit lehet ezzel csinálni??

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3341) AthlonXP válasza bendzso (#3337) üzenetére


AthlonXP
őstag

De 4:3 esetében is van osztott képernyő. Nekem 17-es crt van, mégis működik, bár nagy felbontást kér hozzá.

(#3342) AthlonXP válasza edeleny (#3340) üzenetére


AthlonXP
őstag

Tegyél fel hozzájuk külön progit és ott rendeld hozzá az adott fájltipusokat, így nem a metrós cuccok nyílnak meg legközelebb.

(#3343) gzbotii válasza ubid (#3339) üzenetére


gzbotii
veterán

Amikor meg van nyitva az időjárás ablak, akkor az egeret leviszet a jobb alsó sarokba és előjön oldalt a szokásos 4 ikonos sáv. Ott rámész a fogaskerékre ( beállítások ), majd kiválasztod a settings opciót felül. Na ott lesz a F-C váltás... :) ala' AthlonXP

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3344) ubid válasza gzbotii (#3343) üzenetére


ubid
őstag

Ú ravasz:D köszi !

-.-

(#3345) sittes79


sittes79
addikt

Ez a metrós szekció külön életet él, rég fent volt már az adobe player, de metróban reklamált mikor videót akartam lejátszani a people alkalmazásban.

(#3346) atila4


atila4
senior tag

Hali! Mobilntem van és az semmilyen metros alkalmazás nem hajlandó netre kapcsolódni, mert arra hivatkozik hogy nincs internet kapcsolat. Van rá valami megoldás? Ja és még aktiválni se tudom...

[ Szerkesztve ]

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#3347) gzbotii válasza atila4 (#3346) üzenetére


gzbotii
veterán

De amugy a windows latja es csatlakozik is a halozatra?

(#3345) sittes79: tegnap nekem se ment a People Hub-bol a video lejatszas..probalta betolteni..kinlodott..ment 2 mp aztan annyi..

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3348) ubid


ubid
őstag

Azt hol lehet beállítani, hogy msn-re vagy facebook-ra ne léptessen fel autómatikusan ?

-.-

(#3349) vlevi válasza Freddycom (#3320) üzenetére


vlevi
nagyúr

Office? Dehogynincs. Ott a Skydrive, azon van egy full használható word, excel, satöbbi.
És szerintem az otthoni userek többségének bőven elegendő is.

(#3350) pckownz


pckownz
senior tag

Bing weathert hol tudom átállítani Celsius-ra?
Chrome-ot használ valaki? Elég durva anomáliát dob a webcímek megjelenítésénél.

Valami olyan dolog amit jó átállítani első használatnál?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.