Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) BlackSoft válasza drkbl (#37000) üzenetére


BlackSoft
addikt

Mindjárt kipróbálom...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37002) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Egyáltalán semmi. Mintha el sem végezne a gép semmi műveletet. Közben még jobban bugos lett a 3. indításra. Most már a program részei-re jönnek hibaüzenetek.

Méghozzá "xxxxx.BIN has stopped working üzenettel". Ami azért fura, mert még *.bin file-tól nem kaptam leállási hiba üzenetet, csakis *.exe-től :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37003) drkbl válasza BlackSoft (#37002) üzenetére


drkbl
őstag

Akkor pedig az exe valószínűleg csak egy launcher, vagy UPX-szerűséggel tömörített. Ha a komplett könyvtárat áthozod egy gépről, ahol működik még?

Esetleg maga a program nem frissül automatikusan (és ez esetben sikertelenül)?

(#37004) BlackSoft válasza drkbl (#37003) üzenetére


BlackSoft
addikt

Fogom letörlöm, de úgy hogy a registry-be egy ujjlenyomat se marad. Útána felrakom megint, és a hibákkal indul, kikapcsolt hálózattal. Most már úgy hogy az utóbb előjött hibákkal, vagy már fel sem villan az ablak telepítés után, hanem feldobja, hogy a frissen telepített xyz.BIN file működése leállt, azonnal ahogy entert nyomok a proginak.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37005) Coolmat


Coolmat
őstag

Üdv!

Egy elég speciális problémám lenne: a kollégiumomban letiltottak majdnem minden portot a hálózaton, így a Microsoft fiókra való bejelentkezés sem működik rendesen (ezt onnan sejtem, hogy másodpercekig szokott szüttyögni miután beírom a jelszót, most pedig egyből bedob a start képernyőre). Ezzel még önmagában nem is lenne baj, viszont a vezérlőpultban egy csomó rendszergazdai jogosultságot kérő részhez nem férek hozzá (ami mellett UAC jelecske van), és néhány beállításhoz sem, valamire csak kattintok és nem hozza be, valamire azt mondja váratlan hiba történt. Van valami lehetőség a Microsoft fiókomat lekonvertálni sima Win8 fiókra?

(#37006) drkbl válasza BlackSoft (#37004) üzenetére


drkbl
őstag

Vírusírtóval összeakad? Tűzfal megfogja az aktiválás portját? Kötelező DEP/ASLR be lett kapcsolva (Pl. EMET telepítve lett)?

Meg még egy Borland tapasztalat ;] Dátumformátum meg lett változtatva?

[ Szerkesztve ]

(#37007) BlackSoft válasza drkbl (#37006) üzenetére


BlackSoft
addikt

Na most már átlépted a határt, ez nekem olyan terű dolog már, amihez nem értek. :( Viszont mivel egy másik gépen teljesen más progival ugyan ez a jelenség van, és az egyik totál offline, ahol nem lehet semmi köze a hálózatnak, így csak arra tudok gondolni, hogy a rendszerrel van a baj, akár egy vírustól, akár mástól, de azzal a gond. Csak windows újratelepítés oldotta meg a másik gépen legutóbb a dolgot.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37008) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Angol nyelvű a win8-am, de a metro magyar. Hogyan tudnám ezt is angollá varázsolni?

Köszi!

(#37009) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!
Meg a megjelenes napjan frissitettem, windows8-ra, akkor kaptam egy serialt, illetve egy programot amivel egyszeruen letoltottem, illetve kiirtam egy dvd lemezre a win-t....mi a teendo abban az esetben, ha elvesztettem ezt a dvd-t, hogyan tudnam ujra letolteni?
Koszonom!!!

(#37010) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

valaki teszt jelleggel próbálta a BF4et win8.1 vs win7 alatt?
szerencsére szépen fut 7esen, de valaki írja, hogy win8.1alatt még jobb...

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37011) rgeorge válasza BlackSoft (#37007) üzenetére


rgeorge
addikt

Csak van valami közös a programokban vagy a két gépben a Windows 8-on kívül. Vagy ezekre a programokra van másnak is panasza a világban?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#37012) cigam válasza matyi19 (#37009) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

El kell menni a www.mswos.com oldalra, és letöltöd az iso-t.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37013) matyi19 válasza cigam (#37012) üzenetére


matyi19
őstag

Koszi! Megtudnad mondani, miket kell irni az ures mezokbe (pl order number).

(#37014) rgeorge válasza matyi19 (#37013) üzenetére


rgeorge
addikt

Mindent megkaptál a visszaigazoló emailben.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#37015) matyi19 válasza rgeorge (#37014) üzenetére


matyi19
őstag

Ok, akkor meg kell hogy keressem azt a mailt...
Meg valami, nekem egy lenovo y560-am van, valtogathato (intel/amd) videokartyaval, amire sajnos nincs driver a lenovo honlapjan, aki esetleg ilyet hasznal, van ra valami megoldas hogy hasznalni tudjam ezt a funkciot. Jelenleg csak ugy tudom hasznalni, hogy bios-ban ki let kapcsolva, csak az amd maradt.

(#37016) rgeorge válasza matyi19 (#37015) üzenetére


rgeorge
addikt

Windows 7-es driver biztos van, azt telepítheted Windows 7 kompatibilis módban. A letöltött "driver" valószínűleg egy önkicsomagoló exe, azt futtatva a végén ne válaszd a setup futtatását, hanem manuálisan indítsd a setup-ot Windows 7 kompatibilitás módban.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#37017) BlackSoft válasza rgeorge (#37011) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nincs ezekre a programokra panasz senkitől, nálam sem volt eddig. Tehát két egymástól totál független, főleg hogy az egyik relatív új, a másik pedig még win 2000-re készült.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37018) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok!
Egy TP-Link WN721N wifi adaptert használok, és adódott egy kis gondom, de csak azóta, mióta Win 8-at használok. Letöltés közben egyszerűen kikapcsol az adapter(mintha kihúznám usb-ből), vár egy kicsit, majd megint elindul. A TL honlapjáról letöltöttem a win8-as drivert az adapterhez, mivel csak azzal működik windows 8-al, annál újabb nincs is. Ha csak böngészek, akkor random időközönként csinálja ezt.
Régebben is volt hasonló gondom, akkor vissza is álltam Win 7-re, de most már nagyon szeretném normálisan használni a Win 8-at.
Valakinek esetleg van ötlete, hogy mit kezdjek ezzel?

(#37019) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Be lehet valahogy állítani, azt, hogyha megnyitok egy mappát, akkor mekkora legyen a default mérete? Nagyon zavaró, hogy mindig ilyen lapos és széles méretben nyílnak meg, aztán méretezhetem őket át, mert nem látok semmit se a fájlokból.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#37020) cigam válasza kozicsd (#37018) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Eseménynapló bejrgyzés, a "reset" körmyéki időpont körül?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37021) kozicsd válasza cigam (#37020) üzenetére


kozicsd
tag

Nincsen semmi :U

(#37022) cigam válasza kozicsd (#37021) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az nem lehet, hogy maga a HW problémás? Routerben se jelentkezik vami érdekes bejegyzés? (Feltéve, hogy elég okos a router, és elég részetes a naplózása)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37023) kozicsd válasza cigam (#37022) üzenetére


kozicsd
tag

1. Source: usbehci
Msg: A timeout occurred while waiting for the EHCI host controller Interrupt on Async Advance Doorbell response.
ezt találtam mégiscsak :(

(#37024) cigam válasza kozicsd (#37023) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ja, és még az alaplapi USB is lehet ludas. Próbáld ki másik portban/gépen. Más nincs USB-re dugva? Közvetlenül, vagy hosszabbítóval dutad a gépre?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37025) otto14 válasza otto14 (#36982) üzenetére


otto14
senior tag

Másvalaki? Semmi tipp?

asd

(#37026) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Valamit véletlen elállítottam és nem tudom javítani .
Az ablakokban a betűk
halványan jelennek meg. :F

(#37027) baboss


baboss
őstag

Elvileg megvan.
Ablak színe és megjelenítése.
Hogy tudok mindent visszaállítani az eredetire mert mindent elállítottam és nem tudom mi volt az eredeti beállítás.

(#37028) baboss


baboss
őstag

Bocsi :U átraktam a Win 7 topikba.

(#37029) kozicsd válasza cigam (#37024) üzenetére


kozicsd
tag

Másik gépen(Win7) megy. Eddig jó volt nekem is, mióta Windows 8 van, azóta van hiba :((
Ha közvetlenül dugom a gépbe, akkor még rosszabb a helyzet, ez is érdekes...
Külföldi fórumokat olvasva nem vagyok egyedül, de megoldást még nem olvastam

(#37030) FoLey-v válasza scope2007 (#37010) üzenetére


FoLey-v
addikt

Én inkább játékok alatti tesztet akarok látni win 7 vs. 8

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#37031) cigam válasza kozicsd (#37029) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Akkor cseréld le egy másik modulra, vagy megvárod míg frissítenek a driveren. Az, hogy kábellel, vagy nélküle változik a probléma, igazán elgondolkodtató.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37032) asdddsa


asdddsa
tag

Üdv!
Felraktam a win8-at és a legfrissebb utorrentet, a régi torrenteket be tudtam rakni seedelni, de nem tudok letölteni, csak a C meghajtóra, ha a D-t adom meg akkor egyből kiírja hogy: Hiba:A rendszer nem találja a megadott elérési utat. (WriteTi Disk)".
A tulajdonságokban már állítgattam, hogy teljes jogosultságom legyen a D meghajtóra, de így se akarja.
:R

(#37033) drkbl válasza BlackSoft (#37017) üzenetére


drkbl
őstag

Utolsó tipp :) : windows update vagy egyéb keretrendszer frissítés (Java 7 lekapta a Java6-ot pl.) nem történt?

(#37034) asdddsa válasza asdddsa (#37032) üzenetére


asdddsa
tag

Megoldottam, az utorrentnek is rendszergazda jogosultságot kellett adni.

(#37035) cigam válasza asdddsa (#37034) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem kellett volna. Sanszos, hogy a D:-t még a régi rendszeren formáztad, és az új rendszeren mezei usernek nincs joga írkálni a gyökérbe. Jogosultsági probléma, amit a biztonság fülön rendbe tudsz hozni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37036) RaZroX


RaZroX
addikt

Windows 7: CoD4 promod | minimum graf. | 1366*768 | extra textura | Stock CFG
FPS: 90 - 125

Windows 8: CoD4 promod | minimum graf. | 1366*768 | extra textura | Stock CFG
FPS: fix 125

:C

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#37037) pzstm válasza RaZroX (#37036) üzenetére


pzstm
titán

lassan megnézheted majd 8.1-el is ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37038) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

hali

van vlmi különbség a Win 8 Pro-n és 8.1 között?

(#37039) RaZroX válasza pzstm (#37037) üzenetére


RaZroX
addikt

Jaja, arra várok :D
Kiváncsi vagyok mennyivel lesz jobb.

This is the way

(#37040) dejaris válasza TechN7ne (#37038) üzenetére


dejaris
addikt

Van.

(#37041) TechN7ne válasza dejaris (#37040) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az igen,ez aztán kielégítő válasz volt! :DDD :R
Érdemes váltani rá,miben különbözik?

(#37042) dejaris válasza TechN7ne (#37041) üzenetére


dejaris
addikt

Ne engem hibaztass, mert nem tudod megkerdezni, hogy mit akarsz.

(#37043) ETOM válasza RaZroX (#37036) üzenetére


ETOM
addikt

Milyen gépen mérted?

(#37044) daimonion válasza TechN7ne (#37041) üzenetére


daimonion
senior tag

[link]
[link]
Tessék itt van pár olvasnivalo a 8.1 röl de azért tényleg megkérdezhetted volna normálisan a dolgot. ;]
Egyébként nyilvánvaló hogy érdemes frissíteni rá..Elvileg ha így jött volna ki a 8 akkor erre semmi szükség nem lett volna..Ez a logikus továbbgondolás a Win 7 nek szerintem...Most a fanyalgók is megkapták az egyböl az asztalra bootolást és még egy windows gombot is kaptak..hogy megnyugodjanak ;]

[ Szerkesztve ]

(#37045) RaZroX válasza ETOM (#37043) üzenetére


RaZroX
addikt

Lenovo ThinkCentre M55p
-Intel Core 2 Duo E6300 1,80 GHZ
-Nvidia 9600GS 768MB
-4GB DDR2
-500GB SATA 7200RPM
-Windows 8 X64

Miért ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#37046) ETOM válasza RaZroX (#37045) üzenetére


ETOM
addikt

:R Csak, hogy régebbi vagy még is mi féle gép. Azért nem rossz, hogy régebbi gépeken is nagyobb teljesítményt nyújt játék alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#37047) RaZroX válasza ETOM (#37046) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát igen.

W8.1-től mekkora teljesítmény növekedést lehet várni ?

This is the way

(#37048) TechN7ne válasza daimonion (#37044) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kösszi,háát ez miatt biztos nem váltok! :DDD :R

(#37049) dejaris válasza TechN7ne (#37048) üzenetére


dejaris
addikt

Nem valtani kell, hanem hagyni, hogy frissuljon.

(#37050) asdddsa válasza cigam (#37035) üzenetére


asdddsa
tag

Igen, a D-t nem formáztam, mert akkor oda lett volna minden. Próbáltam a biztonságfülön is beállítani az egész D meghajtóra, elvileg minden jogot megadtam, de mégse lehetett(lehet csak egy reset kellett volna).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.