Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) mycso válasza mycso (#3495) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

1080p-s mkv-t kezdtem el nézni VLC-vel, és hát sajnos nem folyamatos.... :(
Ezek az adatai:

ViDEO BiTRATE...: x264 @ 11450 Kbps
FRAME RATE......: 23.976 fps
AUDiO 1.........: ENG DTS 5.1CH @ 1536 Kbps
RUNTiME 1.......: 01:50:26 (h:m:s)
ASPECT RATiO....: 1.853: 1
RESOLUTiON......: 1920 X 1080
SUBTiTLES.......: N/A
FilE SiZE.......: 10G

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3502) BeeNiTTo válasza Воланд (#3500) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

felraktam kiváncsiságbol a nyelvet hát tényleg elégg buggos ,főleg a metro

szerk: a metrós video-lejátszó kodekjével lehet valamit kezdeni(nektek sem játssz le semmilyen fiilmet?)

[ Szerkesztve ]

(#3503) pzstm válasza BeeNiTTo (#3502) üzenetére


pzstm
titán

semmi értelme házi, win7-ből kiszedett magyarítást használni. Aki BETA-"tesztel" úgymond, az ennyit tudjon angolul szerintem :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3504) BeeNiTTo válasza pzstm (#3503) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

Nem nekem kellet volna a nyelv hanem a nagyfaternak:)

(#3505) pzstm válasza BeeNiTTo (#3504) üzenetére


pzstm
titán

:Y

Nagyfater win8 BETA-t tol? :Y

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3506) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

:) modern papi (amugy csak azért mert sokszor használja az én gépemet is ,és ezen már nem tudott kiigazodni)

(#3507) spammer


spammer
veterán

Valakinek valami tipp, hogy milyen driverrel lehelhetnék lelket a Radeon Xpress 1100-as kártyámba? (Notebook videókártya)

1280x800 helyett 1024x768-ban megy, és az Istennek sem hajlandó elfogadni a drivereket. Hiába installálom a drivert, nem lehet más felbontás kiválasztani :W

Ezeket próbáltam:

10-2_legacy_vista32-64_dd_ccc
amd_catalyst_win8_consumer_preview_[rc10]
amd_catalyst_12.2_preview_32-64

Kitépem a hajam, ha nem lehet megoldani, mert legyalultam a win7-et :O

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3508) Barthezz2 válasza r3dsnake (#3488) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam csak egy 32"-os van, de köszöni jól el van rajta :))

Everybody lies.

(#3509) negyedes válasza spammer (#3507) üzenetére


negyedes
addikt

Megoldato,nekem 1150 van. A 10-2_legacy_vista32-64_dd_ccc kicsomagolt drivereit adod meg neki.Update drivert nyomsz,de nem eneged ki netre hanem manualisan beadod a C-rol az ati foldert. megtalalja majd o. De nem biztos hogy menni fog minden rendesen.Nalam nem jelenik meg se a jobb se a bal sav jol nincs osztott kepernyo es valamiert iszonyatosan eszi a CPU-t.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3510) kmisi99


kmisi99
addikt

Valami lehet csinálni azzal hogy ne az internet szarplorert hozza be mindig ha pl msn en küldenek egy linket? Hiába a chrome az alapértelmezett böngésző nem azt hozza be.

(#3511) gzbotii válasza kmisi99 (#3510) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha desktop nezetbol vagyok kullon messenger progival, es kuldeneke valamit akkor emlekeim szerint a Chrome nyitja meg..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3512) kmisi99 válasza gzbotii (#3511) üzenetére


kmisi99
addikt

tulajdonképpen nem msn ről van szócsak nem akartam kifejtegetni. Az xfire nevű programról van szó. win7 en a chrome ot hozta be az is de most az IE-t

(#3513) gzbotii válasza kmisi99 (#3512) üzenetére


gzbotii
veterán

En arra ertettem, h nem a metros app-bol vagy, hanem a desktop nezetes aplikaciobol, akkor tudtommal jol mukodik a dolog...de persze nem kizart, hogy en tevedek

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3514) spammer válasza negyedes (#3509) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, tényleg az lett a befutó driver (10-2_legacy_vista32-64_dd_ccc, 95MB), de nem update-tel, hanem simán lefutott az install és most felrakta a drivert. Win7 komptabilitási módban/adminisztrátorként futtatva az telepítő exe-jét.

Viszont a betűk nagyon csúnyák, pedig a cleartype be van kapcsolva, és úgy van beállítva, ahogy win7 alatt is volt, mégis "recés" minden betű :S Nyomok neki egy restartot, hátha... :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3515) sz.j válasza pzstm (#3505) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ne "bántsd" a nagyfaterokat, én is az vagyok és az egyik vinyómra W8-t raktam fel ...., ja, és ráadásul sajna nem tudok angolul ...

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3516) pzstm válasza sz.j (#3515) üzenetére


pzstm
titán

dehogy bántom :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3517) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Silverlight-ot valaki fel tudta tenni? Se opera, se IE alá nem sikerül :(

Everybody lies.

(#3518) kleinguru válasza Barthezz2 (#3517) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem simán felment a silverlightexe

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3519) virkir válasza r3dsnake (#3488) üzenetére


virkir
veterán

Ízlés dolga de mindenki döntse el maga, hogy ez kéne inkább

vagy eme gyönyörűség

Szerintem napokat lehetne vitatkozni arról, hogy jól néznek ki a csempék vagy sem de úgy sem tudnánk egymást meggyőzni. Szerintem bűn rondák és ötletszerűen színezettek ahelyett, hogy valami egységest csináltak volna.
Ez a nagy info éhség meg egy fészbúk huszár mondását juttatja eszembe, valahogy így szólt, "arra is nagyon jó ha megyek a város másik felébe megtudom, hogy esik-e és vigyek ernyőt vagy nem kell".

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3520) Воланд válasza virkir (#3519) üzenetére


Воланд
titán

izlesen nem erdemes vitatkozni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3521) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Na, feldobtam én is.

Ellentétben a többséggel, nekem bejön a Metro UI, de csak hétköznapi felhasználásra. Munkára illetve, komolyabb dolgokra szükség van a hagyományos asztalra.

Telepítés piszok gyors (dvd berakástól az első asztalig, ~12 perc), illetve az indítás is. Nekem nem tököl a Login screen-en sokat.

Eddig minden drivert, programot amit rátettem szó nélkül feltelepítette. Egyedül a telepítésnél rakott fel olyan creative hangkártya drivert, amivel nem működött az 5.1. De ezt egy új driver telepítéssel megoldottam.
Ramot nálam nagyjábol annyit fogyaszt, mint a win 7, cirka 1 GB-ot.

Store jópofa lesz, de még nagyon kevés és kiforratlanok az alkalmazások.
Office 2010, Sliverlight, Aida, winrar, bsplayer, CDxpburner, Dolphin emulator, Brink hibátlanul futnak rajta.
Defender (MSE) jó hogy van benne, de sajnos nem lehet benne állítani, hogy csak a bejövő fájlokat ellenőrizze, így a lassan jelennek meg a fájlok ikonjai, mert mindig végigellenőrzi őket.

Először sikerült megborítanom, mert ráküldtem egy registry pucoló progit, aztán az olyan jól sikerült, hogy a csempék nem működtek, illetve a login örökké tartott, meg a hangot is kilőtte. :))

[ Szerkesztve ]

(#3522) gzbotii válasza virkir (#3519) üzenetére


gzbotii
veterán

Izles (es nallam WP miatt megszokas dolga is) de nekem a csempes dolgok bejonnek. Marmind a Metro UI

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3523) vlevi válasza r3dsnake (#3488) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mennyire állat lenne egy 120-130centis (vagy nagyobb) tévé htpc-vel "
Még förtelemesebb, mint 22"-on, hidd el :D

[ Szerkesztve ]

(#3524) Tibi86 válasza Tibi86 (#3521) üzenetére


Tibi86
aktív tag

A vicc az az, hogy hugom, magától rájött arra, hogy hogy kell bezárni a metro-s progikat(egérrel megfog és lehhúz), meg arra is, hogy hogy kell lekapcsolni. Csak pislogtam, mikor megláttam.
Finomn jelezte is, hogy ha lehet az ő gépén is ez legyen a Vista helyett. :))

Szóval egy casual usernek bejön. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3525) virkir válasza Воланд (#3520) üzenetére


virkir
veterán

Pont ezt írtam.
Nem is lenne nagy baj ezekkel a csempékkel ha desktop-on ki lehetne lőni véglegesre, nézegesse akinek tetszik de az őrületbe kerget, hogy nem lehet mindent megoldani a normál felületről folyamatosan váltogatja.
Egyszerűen nem hiszem, hogy ekkora probléma lenne egy rühes kapcsoló a rendszerbe.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3526) Воланд válasza vlevi (#3523) üzenetére


Воланд
titán

csinalnal egy kepet a start kepernyorol, ugy, hogy beallitod ezt? :B

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3527) Воланд válasza virkir (#3525) üzenetére


Воланд
titán

pedig nagyon ugy nez ki, hogy problema lenne. egyetlen egy registry bejegyzes atirasaval a dp-n bukta a user nem csak a metro feluletet, hanem az uj feladatkezelot es az uj intezot is (ennyire emlekszem). es az uj keresesnek is bucsut lehetett inteni. aztan ott van az is, hogy ugy nem lesz egyseges a rendszer, hogy a user rogton letilja azt, amivel egysegesiteni akarjak. meg persze benne van az is, hogy az ms ezt meg akarja csinalni es ugy vannak vele, hogy akinek tetszik az megveszi es hasznalja, akinek meg nem, annak ott a win7. aztan ha nem fogy eleg a win8-bol (ami meg nagyon a jovo zeneje) akkor fognak valtoztatni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3528) vlevi válasza Воланд (#3526) üzenetére


vlevi
nagyúr

DPI-t feljebb vettem, de úgy veszem észre, a Metróra ez hatástalan, csak a hagyományos desktopra érvényes. A nagyobbra állítás sem okozott drasztikus változást.

Valahogy ez nekem nagyon-de-nagyon nem jön be. Szerintem sosem fog. Annyira, hogy WP7-es telefont is csak ímmel-ámmal nyomkodtam próbából. A másik irányvonal, az androidos hasonló felület viszont igen. Azt el bírnám képzelni egy egyszerű netezős, email megnézős, kép böngészős minimálgépre.

[ Szerkesztve ]

(#3529) oO7 válasza Воланд (#3526) üzenetére


oO7
őstag

az úgy nagyon beteg… fel van skálázva az alapfelbontás 1920x1080-ra... perverzállat :D

(#3530) edeleny válasza Tibi86 (#3524) üzenetére


edeleny
őstag

Ez marha jó lehet egy tapizós gépen, de nekem kényelmetlen az egérrel!

Kezd az az érzésem lenni, hogy az MS árukapcsolást akar!
Ugyan az fusson PC-n, Tableten, mobilon , PDA-n,PNA-n
Ha veszel valamelyet, majd ismét MS terméket akarsz a következőből.
Csak szerintem az a gáz, hogy ami jó tabletre, nem igazán passzol a pc-hez.
10 percig érdekes az egeres lehúzás, de egy idő után fárasztó a hadonászás!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3531) Воланд válasza vlevi (#3528) üzenetére


Воланд
titán

koszi! :R

(#3530) edeleny: "Kezd az az érzésem lenni, hogy az MS árukapcsolást akar!
Ugyan az fusson PC-n, Tableten, mobilon , PDA-n,PNA-n"

pontosan ezt akarja. :K

(#3529) oO7: de nem nez ki jol? nekem is igy van beallitva, 22"-os fullhd monitoron. alapbeallitason nekem kicsik a lapkak. szerinted van arra esely, hogy legyen ket-harom meret amibol lehet majd valasztani?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3532) Gorneck válasza edeleny (#3530) üzenetére


Gorneck
titán

Érzés? Ezt hirdetik már mióta...pont ezt nyomják előre...

WP7 után kb semmin se lepődtem meg...és semmiben se gátolt munka szempontjából, amit eddig csináltam a gépen azt most is megtudom tenni...ugyanannyi idő alatt.

Akinek nem tetszik nem fogja használni...azt hogy ismét a szájkarate megy nem lesz se jobb se rosszabb...én nagyon várom a véglegest és remélem elsők közt tehetek szert egy dobozos verzióra...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3533) cashback


cashback
őstag

Érdekes állat lett ez a Win8.

Lehet kipróbálom... időszerű a op rendszer reinstall. Legfeljebb bukok 2órát az életemből. :)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3534) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Számológépet merre lehet megtalálni ebben a csoda Windowsban? :B

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#3535) Sub-ZeRo válasza edeleny (#3473) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nem azért mondtam, hogy átállj ie-re, hanem mert ahogy te is írtad, tele van pluginnel ami rendesen lehúzza a betöltési időt. Vagy kipróbálod modulok nélkül, vagy ie. Nekem mondjuk az ie megfelel, szóval nekem az elég.

Az hogy fagysz, vagy azért mert béta és nálad ez a baj, vagy valami hardver nem tetszik a 8-nak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3536) Amarth


Amarth
aktív tag

Betűtípust hol lehet változtatni?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#3537) pincehely


pincehely
addikt

Sziasztok.
Minden szép és jó, csak a nyomtatni nem tudok.
Adott egy Samsung ML-1670 nyomtató.
Felismeri, fent van a driver, minden okésnak tűnik, de mégsem nyomtat, a windows pedig jelzi, hogy hiba, nyomtatás nem sikerült.
Már letöröltem, feltettem újra(drivert), de így sem szuperál.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3538) Воланд válasza FrozenThrone (#3534) üzenetére


Воланд
titán

start kepernyo es kezd el begepelni, hogy calculator.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3539) Barthezz2 válasza kleinguru (#3518) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Sokadikra végül nekem is.
Most meg a youtube-al küzdök.. Itt mobilaréna cikkek alatt nincs fullscreen kapcsoló, ha youtube alól akarom nézni, akkor meg a fullscreen-ra csak annyit tesz, hogy operán belül teszi fullra.

(#3526) woland_y2k: Azt konkrétan hol állítom be? Nem találom.. :B

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3540) Воланд válasza Amarth (#3536) üzenetére


Воланд
titán

windows gomb + w es gepeld be, hogy font

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3541) Воланд válasza Barthezz2 (#3539) üzenetére


Воланд
titán

windows gomb + w es kezd el begepelni, hogy ease of access. amugy, ha jobb also sarokba lehuzod az egeret, akkor settings es more pc settings

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3542) FrozenThrone válasza Воланд (#3538) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Köszönöm szépen :R

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#3543) Barthezz2 válasza Воланд (#3541) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ohh, megvan :R

Én a hagyományos vezérlőpultban kerestem, de akkor ezért nem találtam :DDD

Everybody lies.

(#3544) Воланд válasza Barthezz2 (#3543) üzenetére


Воланд
titán

nincs mit!

FrozenThrone: szinten.

rohadt jo ez a kereses, mostmar megosztom veletek, hogy mit hogy kell. :DDD :B

windows gomb + gepeles: telepitett alkalmazasokban keres (nyilvan celszeru az alkalmazas nevet elkezdeni begepelni)

windows gomb + w: a beallitasokban keres (metro es hagyomanyos egyarant)

windows gomb + f: fajlokban keres.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3545) Воланд


Воланд
titán

valami rss readert talalt mar valaki?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3546) NGA válasza virkir (#3519) üzenetére


NGA
addikt

Hát ne haragudj, de a Mtreos felület simán veri ezt a fekete rettenetet :-) Az élettől is elmenne a kedvem, ha a felsőt kéne néznem a gépemen :-)

(#3547) oO7 válasza Воланд (#3531) üzenetére


oO7
őstag

Szerintem nem lesz több választható méret (bár elméletben akár lehetne is, de nem hiszem, hogy lesz)... van egy cikkünk pont erről a témáról, hogy hogy kezeli a Win8 a felbontást meg a DPI-t desktop és tablet esetében: [link]

(#3546) NGA: +1

[ Szerkesztve ]

(#3548) pzstm válasza Воланд (#3545) üzenetére


pzstm
titán

nekem sem ártana. :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3549) spammer


spammer
veterán

Lock screen kikapcsolható? Mármint automatikus beléptetésre gondoltam. Mert a beállításoknál csak a jelszócserét meg képes jelszóbeállítást látok. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3550) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

Erre nincs valakinek ötlete?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.