Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) szezso15 válasza szezso15 (#4994) üzenetére


szezso15
addikt

Még egy kérdés: Valakinek sikerült működésre bírnia a Minecraft-ot? :(
Nálam nem indul el, arra panaszkodik, hogy nem tud hardveresen gyorsítani, frissítsem a VGA-m driverét. De a legfrissebb van fenn...

*Hajrá Loki!* i15+

(#5002) Alastair' válasza Воланд (#5000) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hát ez szép :D , köszi.

Alister from Hell

(#5003) moonguru válasza Sub-ZeRo (#4984) üzenetére


moonguru
őstag

Persze hogy szokta!

Monitor Guru!

(#5004) polonic válasza szezso15 (#4992) üzenetére


polonic
félisten

1. A metros IE-t használod? Mert akkor ott nem is lesz semmi flash és egyéb plugin.

(#5005) Sub-ZeRo válasza moonguru (#5003) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És a kérdés az, miért? Mert ha hibát találna, oké. De úgy hogy csak ellenőriz és 0 hiba van benne az furcsa.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5006) moonguru válasza Sub-ZeRo (#5005) üzenetére


moonguru
őstag

Fórumokban utána olvasva a "Fast startup" kikapcsolása esetén nem fog a chkdsk elindulni hogy a Windows 8 leállítása esetén keletkezett "szemetelést" kijavítsa!

Egyelőre én is kikapcsoltam! (mivel én is használok néha Windows 7-et)

Ui:

Ez persze csak a Windows "nem 8" esetén "szemét", a Windows 8 szempontjából fontos, a gyors indulást elősegítő adat...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#5007) pzstm válasza moonguru (#5006) üzenetére


pzstm
titán

ez a fast startup pontosan merre is található? :B

nekem VHD-n van fenn a 8-as és egy hónap alatt eddig egyszer ment le chkdsk :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5008) moonguru válasza pzstm (#5007) üzenetére


moonguru
őstag

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#5009) Sub-ZeRo válasza pzstm (#5007) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem külön partíción és csak akkor van rádugva, ha használom is a rendszert. Ha átmegyek 7-ről 8-ra, akkor nincs baj. De ha már a 8-at használom 2 percig, vagy 2 napig és váltok a 7-re, lehúzom a 8-as vinyót és lemez ellenörzéssel kezdek. Minden partíciót végignéz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5010) moonguru válasza Sub-ZeRo (#5009) üzenetére


moonguru
őstag

Nálam is így volt...

Remélem az átállítás megoldja!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#5011) Sub-ZeRo válasza moonguru (#5010) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát most 7 alatt vagyok, majd ha átmegyek a 8-ra megnézem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5012) AthlonXP válasza Sub-ZeRo (#5011) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nekem a Win 7 és a 8 külön hdd-n van, de mindkettő aktívan megy, a gép indulásakor a bios menüből tudok váltani a 2 rendszer közül, hogy melyiket indítsam. Amikor telepítettem a Win 8-at, akkor a Win 7-es rendszer vinyó le volt húzva, így nem csinált indítómenüt a cucc ( egyszerűbb törölni, ha arra kerül majd a sor :) ).
Viszont így nem is zavarják egymást és mindegy melyiket futtatom, ha váltok a másikra, akkor nem jön a lemez ellenőrzés.

Mondjuk anno a Win 7 megjelenésekor nekem is a külön partícióra való telepítést kellett kipróbálnom, mert nem volt akkor elég helyem, a külön helyre telepítéshez. Így szépen felraktam az XP-s rendszer vinyóm egy külön partíciójára és az indítómenüből választottam induláskor.
Ennek egyetlen hátránya az volt, hogy a rendszer visszaállítási pontok mindkét Windows alól eltűntek, amint váltottam a másikra.
De a lemezellenőrzés ott sem jött elő, ha váltottam köztük induláskor.

(#5013) Sub-ZeRo válasza AthlonXP (#5012) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az első részét én is így csináltam. Csak azt nem értem, hogy nekem miért csinálja váltáskor. Mert ha baj lenne vele, csinálja. De meg csinálja és 0 hibát hoz. Mindegy, majd a végleges hátha jobb lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5014) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Hali!
Csak IE-ben tudom a youtube-os videókat elindítani. Se chrome, se opera nem mükszik. Vmi ötlet? csak ennyi jön be:http://www.youtube.com/watch

[ Szerkesztve ]

(#5015) AthlonXP válasza Sub-ZeRo (#5013) üzenetére


AthlonXP
őstag

Reméljük a végleges lesz olyan jó, hogy ne kelljen mellé másik win, így ez a probléma, meg is szűnne! :)

(#5016) Nobuo válasza Zoli1222 (#5014) üzenetére


Nobuo
tag

Nem jó a link, Így nem látjuk.

(#5017) mycso válasza AthlonXP (#5012) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

+1 én is pont így raktam, hogy az esetleges felmerülô hibákat biztosan elkerüljem a két rendszer miatt. És bejött, mert nincs hiba egyik rendszerem alatt sem.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5018) Sub-ZeRo válasza Nobuo (#5016) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A linkel semmi baj, ott a hiba amit kiír.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5019) szezso15 válasza polonic (#5004) üzenetére


szezso15
addikt

De, azzal próbálkoztam, csak csodáltam, hogy 1-2 YouTube videó működött, jópár meg nem. :F

De nem gond, felraktam az Operát, mostmár repeszt minden! :K

*Hajrá Loki!* i15+

(#5020) polonic válasza szezso15 (#5019) üzenetére


polonic
félisten

Akkor ez nem is probléma.
Ez normális. Használd az asztali ie-t.

A metros az ilyen.

A tecsőn meg azért mehetett csak pár videó, mert azok már html5-ben lehettek.

(#5021) pzstm válasza moonguru (#5008) üzenetére


pzstm
titán

dögöljek meg de nálam ilyen nincs vagy nagyon nem találom :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5022) Sub-ZeRo válasza pzstm (#5021) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

VHD miatt nem lehet? Vagy az hogy laposra rakta fel?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5023) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Tesztelte már valaki Windows 8 CP-t AMD Brazos E-450-es rendszeren?

Konkrétan erre a készülékre tervezem telepíteni LENOVO ThinkPad Edge E325

Processor AMD E-450 Processor (1.66GHz, 1MB L2)
Graphics AMD Radeon HD 6320 Graphics
Total memory 4 GB (1333)
Hard drive 320GB / 7200rpm

(#5024) Sub-ZeRo válasza Ric4m0nd (#5023) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

64 bites kell. Menni fog simán, de bugokkal lesz teli.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5025) pzstm válasza Sub-ZeRo (#5022) üzenetére


pzstm
titán

laposon van nekem is, de nem tudok idáig eljutni sem :(
VHD-n van nekem, és hibernálás pl nem elérhető, meg WEI sem. (HDD-re nem tud adni pontot)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5026) Sub-ZeRo válasza pzstm (#5025) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz. Én nem 7 alatt vagyok most, nem tudom meglesni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5027) pzstm válasza Sub-ZeRo (#5026) üzenetére


pzstm
titán

mármint nem 8 ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5028) Sub-ZeRo válasza pzstm (#5027) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja, úgy igen. :DDD Szóval most 7 alatt vagyok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5029) pzstm


pzstm
titán

win8 belakva, életre kelt csempékkel. Kimondottan szimpatikus és informatív így már ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5030) fatallerror válasza pzstm (#5029) üzenetére


fatallerror
addikt

nekem átvolt színezve kék dizájnúra, na az volt a dögös : D

don't tell me what i can't do!

(#5031) szezso15


szezso15
addikt

Lehet, hogy újabb hülye kérdés :) :
Van olyan RSS olvasó, amiben beállítható saját RSS csatorna? (MA-t, meg PH-t szeretnék beállítani.)

*Hajrá Loki!* i15+

(#5032) pzstm válasza szezso15 (#5031) üzenetére


pzstm
titán

w8-ra? (mert DP-ben még volt de CP már sajna nem tartalmazza ;(((()

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5033) polonic válasza pzstm (#5029) üzenetére


polonic
félisten

Én még mindig rosszul vagyok tőle. :D

Úgy fogom megcsinálni, hogy minél kevesebbet lássam. Metro-s appokat is le fogom szedni.

(#5034) Gorneck válasza polonic (#5033) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor minek váltasz? Én pont ezé imádom a WP-s telóm!

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#5035) szezso15 válasza pzstm (#5032) üzenetére


szezso15
addikt

Igen, arra kéne...:) Tehát olyan csempe, amit ki lehetne pakolni... Vagy nincs akkor ilyen? :F

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#5036) polonic válasza Gorneck (#5034) üzenetére


polonic
félisten

A többi újdonság miatt.

Nem magával a metroval van bajom, az előbb hülyén fejeztem ki magam. :) Tapicskolós eszközön nagyon jó, próbáltam többször is. De egérrel és billel használni nekem, nagyon-nagyon nem jó.

Meg alapból szeretem a friss dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#5037) pzstm válasza szezso15 (#5035) üzenetére


pzstm
titán

CP-ben sajnos nincs ;(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5038) szezso15 válasza pzstm (#5037) üzenetére


szezso15
addikt

Oké, akkor így jártam...:(

*Hajrá Loki!* i15+

(#5039) grunge válasza grunge (#4977) üzenetére


grunge
addikt

Vegyétek úgy, hogy ezt le sem írtam...mea culpa. :)

Várok a beta-ra, addigis jók legyetek!

159 SW 1.9 jtdm <3

(#5040) polonic válasza grunge (#5039) üzenetére


polonic
félisten

Már a béta megjelent, cunsomer preview néven. :)

[ Szerkesztve ]

(#5041) Воланд válasza grunge (#5039) üzenetére


Воланд
titán

a consumer preview a beta.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5042) grunge válasza Воланд (#5041) üzenetére


grunge
addikt

RC-t akartam irni! :)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#5043) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Üdv emberek!

Ha win8 alól szeretném képfájból telepíteni a win7-et a C meghajtóra, akkor itt is a win8-as dolgokat elteszi egy windows old mappába? Illetve utána bootolásnál lehet választani, h melyiket szeretném elindítani?

Ui.: nincs dvd lemezem, lusta vagyok lemezt venni, illetve nem izgat, h nem tiszta telepítés

[ Szerkesztve ]

(#5044) Воланд válasza Zoli1222 (#5043) üzenetére


Воланд
titán

ha win7 alol inditod a telepitest, akkor a win7-nek bucsut mondhatsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5045) Zoli1222 válasza Воланд (#5044) üzenetére


Zoli1222
őstag

Mármint a win8-nak? Mert annyira nem fogok sírni utána... :B

[ Szerkesztve ]

(#5046) Воланд válasza Zoli1222 (#5045) üzenetére


Воланд
titán

yep, elirtam. :B

szoval telepites utan nem fogsz tudni valasztani a ket rendszer kozott, a win8 bekerul egy old mappaba.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5047) Zoli1222 válasza Воланд (#5046) üzenetére


Zoli1222
őstag

Ahan! Köszi! :R Nem lenne rossz a rendszer, de pl a metro-s felületet abszolút nem használom, viszont idegesít, h nem tudok normálisan böngészni. IE nem jeleníti meg rendesen az oldalakat, chrome, opera meg el se indítja... mind1 egy próbát megért. telón bejön a rendszer, de itt... vissza a win7-hez

(#5048) mukibuci válasza Zoli1222 (#5047) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azért a következő/végleges változatának adjál még egy esélyt, mert nálad lesz valami hiba :B ie10ben minden tökéletesen és gyorsan megy nálam. a metró részt meg nem láttam hetek óta ;]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5049) vlevi


vlevi
nagyúr

:O
Gondoltam, megnézem, hogyan lehet játszani Win8 alatt :O
Persze nem BF3, meg ilyenek, hanem GT Legends. De a Logitech Profiler (ami a G25 kormányhoz kellene), azt mondja, hogy nem compatibilis. Pedig 64 bites a Win8 és a profiler is :(

(#5050) vlevi


vlevi
nagyúr

De legalább a nyomtató meggyógyult :))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.