Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) fatallerror


fatallerror
addikt

nagyon zizegek én is h kipróbáljam e vagy sem és mégis megakarom sasolni, ne szóljatok le mert megkérdem de kell a megerősítés nehogy megöljem a szépen belakott win 7em :]

iso-t kiírom és bebootolok vele ahogy megszokott win telepítésnél és h sértetlen maradjon a win 7 1 másik partícióra rakjam igaz? ill utána majd hogyan távolítsam el?

az a baj h szűz partícióm csak 1 van ilyen biztonsági célra de az az 5400as vinyómon van...
mehet olyanra ahol kacatok vannak v nem ajánlott?

don't tell me what i can't do!

(#4002) Gorneck válasza virkir (#4000) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen app-ra gondolsz ami nem épül be a startmenübe? Cpuz? GPUZ?

Gorneck#1239

(#4003) pethYeti


pethYeti
addikt

Másnak is csinálnak időnként olyat a metro appok, nekem pl weather calendar, xe currency hogy elsőre nem indul el csak visszadob?

(#4004) Edween válasza virkir (#3987) üzenetére


Edween
őstag

+1

#3993 wwhy, hasonlóan jártam egy TP-LINKES usb stikel, 50 percembe került mire a nethez jutott a gép! :(((

[ Szerkesztve ]

(#4005) raidx


raidx
őstag

Windows 8-hoz billentyűzet, hogy legyen mit tapizni.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4006) Boonen007 válasza virkir (#4000) üzenetére


Boonen007
őstag

Egyszerű a megoldás, használj win7-et. Nekem is egy függőleges görgőm van mégis görget balról jobbra. Egyébként ezek nevetséges indokok. Azt mondtad rendezed a start menü első fő oldalát, tedd itt is, miről beszélünk?

(#4007) BeeNiTTo válasza virkir (#4000) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

Nem kell gombot nyomogatni bal alsó sarokban ha odaviszed ugyanúgy megjelenik a start "gomb"
Görgetni meg ugyanúgy tudom görgetni szóval nem zavaró hogy eltűnt a rég start gomb
(elsőnek nekem is fura volt de kb 10 perc alatt megszoktam)

[ Szerkesztve ]

(#4008) Boonen007 válasza pethYeti (#4003) üzenetére


Boonen007
őstag

Igen. :(

(#4009) virkir válasza Gorneck (#4002) üzenetére


virkir
veterán

Többek között de nagyon sok hasonló ilyen programom van amik ne eszik be magukat de pár kattintással ott vannak ha kellenének.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4010) Edween


Edween
őstag

Ha valaki már egyéb okból, saját tulajdonba vette az explorert, egy x64 -es másolatot kérnék, ha lehetséges! Thx!

[ Szerkesztve ]

(#4011) BeeNiTTo válasza raidx (#4005) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

Pont ilyet akartam venni ,de aztán maradtam egy kicsi km220-as -nál :)

[ Szerkesztve ]

(#4012) virkir válasza Boonen007 (#4006) üzenetére


virkir
veterán

Rakjál már ki a start képernyőre egy mappát amit ha megnyitsz nem intézőbe visz hanem oldalra kirakja függőlegesen azokat amiket beleraktam.
Ja... így nem lehet. Akkor meg miről beszélünk.
Teljesen másként működik az egész ami jó lehet tapizós eszközön de nem egér billentyűzetre van kitalálva.
Az meg megint szubjektív de szerintem rettenet, hogy vannak a csempék utána meg féltenyérnyi ikonok akkora feliratokkal, hogy még egy vak is simán letapogatja nem kell neki braille monitor.

BeeNiTTo
Most te miről beszélsz?
Ha oda lavírozol a kurzorral és... sikerül pont eltalálni azt a kurva 4 pixelt akkor csak a metro-s startba tudsz vissza menni.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4013) Воланд válasza virkir (#4000) üzenetére


Воланд
titán

hmmm, emlekeim szerint az osszes telepitett alkalmazas kozott keres. vettem mar le alkalmazas lapkajat a start kepernyorol a kerese megis megtalalta.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4014) BeeNiTTo válasza virkir (#4012) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

igen azt arra írtam hogy nem szereted nyomogatni a win gombot :)

(#4015) sittes79 válasza virkir (#4012) üzenetére


sittes79
addikt

Neked nem kell ez a win8 szvsz.

(#4016) Gorneck válasza virkir (#4009) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem ezek és társaik (amik egy exe file-ból állnak) egy mappába vannak gyűjtve...indexelés alatt megadtam a mappát...sokkal gyorsabb, mint startmenüzni. Ismerősöm csak kapkodta a fejét, mikor sorra indítgattam ezeket a progikat...nem keresgéltem nem nyitogattam semmit. Wingomb és már írtam is, hogy cpuz...
Vista óta nem használom a startmenüt csak keresésre...

ui: ne értsd félre, mindenki úgy használja az OS-t, ahogy akarja. És nem is érzek késztetést arra, hogy ezen lovagoljak, mert egyszerűen nem érdekel. Szal csak azé írom, hogy meg lehet oldani, hogy ezek a progik ott legyenek mikor keresel.

Gorneck#1239

(#4017) betyarr


betyarr
veterán

a lock screen-t valahogy ki lehet iktatni?vagy mindenképp nekem kell startup után felgördíteni?

(#4018) virkir válasza Воланд (#4013) üzenetére


virkir
veterán

De mint írtam nem beépülőt nem fog keresni ha meg másik meghajtóról van esetleg használva akkor meg se találja a büdös életbe.

BeeNiTTo
Az cseppet se zavarjon, hogy a start menűről van egy fél oldalon keresztül szó nem a start gombról. A win gomb meg billentyűzeten van és azt valóban nem szeretem nyomogatni.

sittes79
De kellett volna a beharangozott ficsőrök miatt de így ebben a formában tény, hogy kihagyom.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4019) pethYeti válasza betyarr (#4017) üzenetére


pethYeti
addikt

Ha bármilyen gombot megnyomsz felpörgeti, nem kell egérrel húzni.

(#4020) BeeNiTTo válasza virkir (#4018) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

tökmind1 valakinek bejön valakinek nem ennyi...Nekem pl tetszik.!

[ Szerkesztve ]

(#4021) Воланд válasza virkir (#4018) üzenetére


Воланд
titán

akkor jon az indexeles, amit fentebb is irtak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4022) virkir válasza Gorneck (#4016) üzenetére


virkir
veterán

Ezzel csak annyi a baj, hogy van jópár aminek egy idő után a pontos nevére sem emlékszek csak tudom, hogy felraktam valamit, valamire és éppen most kéne.
Akkor bemegyek a start-x mappába és ott végignézve megvan.
Az indexelés meg nálam valamiért köhög lehet újra kéne tenni már a rendszert egy szűz SP1-el mert a béta eleje óta csak frissítettem és már akkor sem volt tökéletes, valamiért kihagy mappákat hiába vannak megadva.

woland_y2k
Lásd te is miért nem úgy ahogy.

De tök mindegy nem lehet meggyőzni, hogy ez így jó mert nekem meg még sokaknak nem jó.
Az esztétikumról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4023) fatallerror


fatallerror
addikt

hahó megerősítést kaphatnék? :]

don't tell me what i can't do!

(#4024) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

windows 8 ban a winrar nektek kirakja a helyimenübe hogy kibontás ide??? hogy lehet beálitani hogy kin legyen mert neke nincs ott

(ja és az app -ok nyelvét belehet külön állitani? mert minden angol de az appok valamiért német-nyelvüek)

(#4025) Gorneck válasza virkir (#4022) üzenetére


Gorneck
titán

Ez így baj...én nem használok semmi olyat aminek a nevére se emléxem egy idő után...így érthető a problémád. Ebben az esetben marad a win 7. Nincs ezzel semmi baj. :)

Gorneck#1239

(#4026) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok!

Lehet hogy volt már a kérdés de most sehol sem találom a választ.Hol lehet beállítani azt hogy ne kelljen mindig bepötyögni induláskor a jelszót?Valamint még az érdekelne hogy itt van olyan hogy a beépített MSN-ben rejtettben legyek bejelentkezve,tehát nem online/offline hanem rejtett mint a Live Messengerben.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#4027) Gorneck válasza Nagymelák (#4026) üzenetére


Gorneck
titán

Local usert/accountot kell használni.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#4028) Воланд válasza virkir (#4022) üzenetére


Воланд
titán

isten ments, nem meggyozni akartalak, csupan a lehetseges megoldasokat vazoltam.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4029) Sub-ZeRo válasza virkir (#4000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönjük hogy itt voltál, kicsit mehetnél levegőzni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4030) AthlonXP válasza infectedmann (#3995) üzenetére


AthlonXP
őstag

Csak azért írtam, mert azt hittem , hogy valamiféle kodek pakkot teszel fel rá ( pl. klite ), és jelezni akartam, hogy nem érdemes, mert az ( pl. ) mpchc anélkül is lejátszik mindent...
De ez esetben nem szóltam. :B

(#4031) AthlonXP válasza raidx (#4005) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ez biztos jó hozzá, mert az MS. szerint az új felület teljes kihasználásához olyan érintőfelület kell, ami tudja a legalább ötujjas érzékelést is?
Ezért se nagyon van még hozzá jelenleg alkalmas hardver ( legalábbis kevés ), de nyilván mire megjelenik a kész rendszer ez változni fog... :)

(#4032) kleinguru válasza Воланд (#3998) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez tök hasznos:D de... Wide monitoron jobb oldalon jelenik meg amit írok, bal oldalt a találat:W

Biztos ami biztos folyamatosan mozgassam a fejem, el ne génberedjen:W

Oké hogy ne használjak ekkora monitort, de táblán nem tudok dolgozni:W

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4033) spammer válasza betyarr (#4017) üzenetére


spammer
veterán

Lock screen kikapcsolás / Automatikus beléptetés

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4034) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

A metros appok háttérszinét lehet álitani? pl a music app-ot ne lila legyen az ikon hanem kék.

[ Szerkesztve ]

(#4035) Sub-ZeRo válasza BeeNiTTo (#4034) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4036) spammer


spammer
veterán

Remélem, hogy a későbbiekben lehet majd az appok csempéit testre szabni.. Pl. most a nem Metros alkalmazásokon kis szutyok ikonok vannak, jó lenne, ha teljes csempét beterítő képre lehetne őket cserélni :)) Pl. a Cut the rope is tök jól néz ki. Meg azt sem értem, miért nem fehér a sima alkalmazások felirata, ha minden metros app csempéjén fehér a betű.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4037) virkir válasza kleinguru (#4032) üzenetére


virkir
veterán

Most már az is baj ha vigyáznak az egészségedre?
Tudod nem jó ha meredten bámulod a monitort kell egy kis szem meg nyakmozgás :D
De tényleg elmagyarázhatná valaki, hogy ebben is mi az értelem.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4038) HZoli87 válasza Воланд (#3985) üzenetére


HZoli87
veterán

Pár gyártó már előállt a Windows 8-ra szánt verzióival (Kaspersky, Norton, Panda ...) és ez napról napra csak bővülni fog. Persze jó dolog, hogy van már rendes, teljes értékű beépített védelem. Kíváncsi leszek, hogy a gyártók hogyan oldják meg a Windows 8-ra szánt verzióikat, lehet kapásból letiltják majd a telepítők a Defendert vagy addig nem lesznek hajlandóak települni, míg ezt a felhasználó maga meg nem teszi.

Windows 7-en azért nem szokott gondot okozni a vírusirtónak, ha mellette fut a Defender.

[ Szerkesztve ]

(#4039) Воланд válasza HZoli87 (#4038) üzenetére


Воланд
titán

a gyartonak nem kell megoldani semmit, masik viruskergeto telepitese eseten automatikusan kikapcsolasra kerul a defender, annak erdekeben, hogy a ket hasonlo celt szolgalo szoftver ne akadjon ossze.

probakeppen feltettem az mse-t, telepites (next --> next --> finish) utan a kovetkezo a helyzet:

eltavolitas utan pedig automatikusan visszakapcsol a defender.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4040) Nagymelák válasza Gorneck (#4027) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Köszi. Ezt hol tudom beállítani?

(#4041) BeeNiTTo válasza Nagymelák (#4040) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

Probáld ugy mint a linken amit spammer linkelt

vagy itt magyarul is levan írva [link]

[ Szerkesztve ]

(#4042) HZoli87 válasza Воланд (#4039) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez jó megoldás, azért kíváncsi lennék hogy ha MSE helyett egy Nortont vagy Kasperskyt telepítenék, akkor is ilyen engedelmesen lekapcsolná-e magát.

VirtualBox alatti próba sajnos nekem kilőve, mert az ősrégi C2D nem elég hozzá (virtualizáció hiánya), W7-et pedig nem cserélem rá, így a topik szorgalmas olvasásával szívom magamba az információt és az ismereteket. :)

(#4043) gzbotii válasza raidx (#4005) üzenetére


gzbotii
veterán

Akinek notija van, az kap majdnem egy ilye (kicsit masabb a jobb oldali touchpad lent van):DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4044) moonguru válasza HZoli87 (#4042) üzenetére


moonguru
őstag

Norton-nál így van! :)

Monitor Guru!

(#4045) HZoli87 válasza moonguru (#4044) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, akkor működik a dolog. :)

(#4046) buvartacsko válasza moonguru (#3969) üzenetére


buvartacsko
addikt

Komolyan nem értem, hogy valaki miért rak fel Win8at, ha nem akarja használni a Metrot. :D Jelenleg a CP nem hoz sokkal több "MÁRMOSTKURVÁRASZÜKSÉGEMVANERREAFUNKCIÓRA" újítást, hogy megérje a garantáltan full stabil Windows 7et lecserélni rá.... na de biztosan én vagyok a hülye hogy nem értem ezt meg..

Illetve engem azért is nem zavar a Metro, mert konkrétan a Vista óta, annyira használom a Start menüt, hogy Windows gomb a billzeten, és elkezdem írni az alkalmazás nevét amit el akarok indítani, vagy a fájl nevét amit keresek.... Ezen kívül mi másra jó? Miért kényelmesebb kattogni benne fél órán keresztül, mint beírni azt amit akar az ember?

Metro Start screen is tudja ugyanezt a funkciót, lenyomjátok a windows gombot, és lehet kezdeni írni a program nevét. Egyszerűen nem értem...

Azt meg főleg nem, hogy a Task Managerrel mi a baja az embereknek, sokkal több mindenre jó, mint eddig... de váltsuk vissza azt is klasszikra, persze. :)

Őszintén remélem, hogy nem lesz benne a régi start menü, és hogy így is siker lesz ez az oprendszer, aztán a sok modder meg hisztigép nézhet, hogy lehet nem volt igaza.. :)

[ Szerkesztve ]

(#4047) buvartacsko válasza virkir (#3987) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ha nem tudod használni, az nem a Windows hibája... 1 oldalból meg lehet oldani az egész Metro start menüt, és nem kell sehova scrollozni. Javaslom próbáld ki eme igen egyszerű funkciót, lenyomod a start menüt, és elkezded gépelni a program nevét amit el szeretnél indítani, 10000000000000000000x gyorsabb / egyszerűbb, mint a start menüben turkálni..

Illetve egyáltalán nem ötletszerűen kell mozogni, mivel ezt így kijelentetted, nem tudom elképzelni, hogy milyen komoly / érdemi munkára kellhet neked a számítógép... Érdekes módon, én semmilyen, - és nagyon sokan mások - se tapasztalták, hogy ez a Metro akadályozná az embert akármiben is...

[ Szerkesztve ]

(#4048) buvartacsko válasza virkir (#4000) üzenetére


buvartacsko
addikt

Miről beszélsz? Mit szívtál? Nincsen kedved megnyomni a rühes gombot, és?! Eddig is levitted a kurzort ezek szerint a bal alsó sarokba és rányomtál a start menü gombra, ezt most is ugyanúgy megteheted, nem tűnt fel!!? Nem értem, miaz hogy nem tudsz görgetni a görgővel a Metro Start menün?! Csináljak neked videót, hogy a sima görgővel görgetek, amivel a Win7 függőleges start menüjét is tudom görgetni?! Szerintem nem való ez neked.. :D

(#4049) Edween válasza buvartacsko (#4048) üzenetére


Edween
őstag

Picit csippencsél vissza!

(#4050) virkir válasza buvartacsko (#4047) üzenetére


virkir
veterán

Bazmeg te funkcionális analfabéta vagy? Esetleg direkt kóstolgatsz.
Értelmesen leírtam, hogy nagyon sok mindent baszik megtalálni már a 7-es is hiába van megadva akár a komplett könyvtár az indexelésnek.
Attól, hogy te csak böngészgetsz meg a fészbúkra élvezel létezik olyan munka amit nem lehet megoldani a metro appokkal és váltani kéne normál illetve metro nézet között ami ebben a formában egy nyűg.
Tudod vannak akik nem csak world/excel-el vannak el.
De egyszerűbb úgy leírnom, hogy aero-n ugyan nyomd már meg a wint mit tapasztalsz.
Visszabasz a startra ahelyett, hogy tudnék keresni ne adj isten egy programot indítani.
Az előbbi szösszenetedre meg csak annyit, hogy vannak akik sok mindent kipróbálnak mielőtt véleményt formálnak, na azok például azért rakták fel. De ettől még lehet olyan véleményük, hogy szar egy rendszer szvsz.
#4048
Te tényleg hüjje vagy. Pont.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.