Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) #68216320 válasza Silenzio (#19999) üzenetére


#68216320
törölt tag

En 8GB ram mellett teljesen letiltottam az SSD-rol es ugy is maradt. Mondjuk mashova sem allitottam be.

(#20002) FLx válasza Silenzio (#19999) üzenetére


FLx
addikt

Nem gondolom, hogy jobban tudják, mint aki az OS-t írta.

"Should the pagefile be placed on SSDs?

Yes. Most pagefile operations are small random reads or larger sequential writes, both of which are types of operations that SSDs handle well."

(#20003) Воланд válasza Silenzio (#19999) üzenetére


Воланд
titán

a samsung a sajat notebook-jahoz adott ki tweak programot, amivel elvileg a rendszer betoltesenek sebesseget lehetett volna javitani. na, ennek a funkcionak a lefuttatasa utan egy ujratelepitesre volt szukseg, mivel annyire szetturta a rendszert.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20004) FLx


FLx
addikt

Egyébként a Windows 8-ról tudni kell, hogy gyakorlatilag a fejlesztés kezdete óta kiemelt fontosságú szempontként kezelték az SSD optimalizációt, ami azt is jelenti, hogy a telepítés után semmit a világon nem kell állítgatni a rendszerben az SSD miatt. XP-ben valóban kellett, de az már a múlté.

(#20005) Freddycom


Freddycom
őstag

Leszedtem a Store-ból a Jetpack Joyride-ot, bejelentkezik a Live fiókomba. Win újratelepítés után megmaradnak vajh a megvett cuccok, coinok, miegymás?

(#20006) #41133696 válasza FLx (#20004) üzenetére


#41133696
törölt tag

Vista alatt is kellett, az alignálás okán :K

(#20007) hackeeeee válasza #41133696 (#20006) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

7 alatt is volt pár apróság. Pl. az auto defrag-ot érdemes volt kikapcsolni, ha jól tudom.

Véleményem szubjektív...

(#20008) FLx válasza hackeeeee (#20007) üzenetére


FLx
addikt

Kikapcsolja magától. :)

(#20009) bzoley válasza Воланд (#20003) üzenetére


bzoley
veterán

Nem notebook-ról beszélt, hanem ssd-ről. Jár melléjük egy alkalmazás, amit ajánlott használni, ha más nem ellenőrzni a beállításokat.

(#20010) Воланд válasza bzoley (#20009) üzenetére


Воланд
titán

tenyleg nem erted a hasonlatot? :U amugy meg nem, nem ajanlott.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20011) bzoley válasza Воланд (#20010) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, nem értem. És de, ajánlott.

(#20012) #68216320 válasza Воланд (#20010) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az SSD optimalizáció kimerül ám a TRIM használat és a win7-el készült partíciók alignálásában. A szolgáltatásokat manuálisan érdemes állítani, ha valaki akarja. Amúgy az indexelés nagyrészt olvasás és adatbázisba tárolás, ami nem jár sok írással. Viszont az előtöltés azzal jár és gyakorlatilag értelmetlen is SSD-n. Tehát nem hogy szabad-nem szabad, felesleges.

A Corsair igen neves memória és SSD gyártó. Nézd meg ők mit ajánlanak!
Nekik lehet hinni, hisz céljuk, hogy minél tovább bírják a cuccaik. Mellesleg pedig cseppet szakértők.

[ Szerkesztve ]

(#20013) sazo


sazo
tag

Jól gondolom?

Ha új gépet rakok össze, van egy meglévő eredeti Vista 32 bites rendszerem, ennek a birtokában szeretnék Windows 8 64 bitre frissíteni, akkor egy 64 bites rendszeren megvásárolom, letöltöm a lemezképet, kiírom, tiszta telepítéssel telepítek és birtokba veszem az új rendszert.

(#20014) #68216320 válasza #68216320 (#20012) üzenetére


#68216320
törölt tag

Lejárt a szerkesztési időlimit. Bocs.

Mióta a TRIM funkció létezik, azóta azért nem kell kesztyűs kézzel bánni az SSD-kkel sem. Átlagos felhasználásnál gyakorlatilag nyugodtan írhatod csak arra kell figyelni, hogy kb. 20% szabad hely maradjon minimum partíciónként a TRIM használathoz. Így egyenletesen osztja el a terhelést. Én azt mondom, hogy a felesleges dolgokat kapcsolja ki mindenki, a számára szükségeseket pedig ne. Ennyi.

(#20015) bzoley válasza #68216320 (#20012) üzenetére


bzoley
veterán

Mondjuk a lapozófájl költöztetését lassabb médiára hülyeségnek tartom, és minden hasonló dolgot is, pl. temp, cache, mert akkor mi a fenének vettem ssd-t, vagy tettem rá rendszert? Vitrinben biztos tovább élne, de a cél az, hogy minél gyorsabb legyen, megpusztulni nem fog két hónap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#20016) Воланд válasza sazo (#20013) üzenetére


Воланд
titán

attol fugg, hogy a vista milyen licencelesu. oem, vagy dobozos?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20017) vlevi válasza #68216320 (#20012) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az előtöltés írással jár????

(#20018) hackeeeee válasza #68216320 (#20012) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Windows 8 merevlemez optimalizálás.

Mellesleg, itt az van leírva, amit pl. a PH-s SSD tesztben is leírtak. A page-file meg olyan dolog, ha nincs hová rakni, és kell, mert mondjuk kevés a ram, akkor úgysem kapcsolhatod ki, ha tetszik, ha nem. Vagyis, kikapcsolhatod, csak lehet több hátránya lesz, mint előnye.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20019) sazo válasza Воланд (#20016) üzenetére


sazo
tag

OEM

(#20020) Воланд válasza sazo (#20019) üzenetére


Воланд
titán

akkor nem, azt nem viheted at uj epitesu gepre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20021) sazo válasza Воланд (#20020) üzenetére


sazo
tag

Akkor, hogyan tovább? Mit kell tennem, hogy legális rendszerem legyen?

(#20022) hackeeeee válasza sazo (#20021) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Veszel az új géphez egy OEM Win8-at, vagy egy OEM/Box-os win7-et, és azt upgrade-eled 8-ra.

Véleményem szubjektív...

(#20023) Bodor válasza hackeeeee (#20018) üzenetére


Bodor
veterán

Árulja már el nekem valaki, hogy a linkben közölt metódus miben tér el technikailag a WIN7-ban is használatos TRIM parancstól? Miben, vagy mitől jobb a TRIM a WIN8-ban, ha jobb egyáltalán?

"Trim-optimalizálás: Ez a folyamat tájékoztatja a háttérben működő tárolót arról, hogy mely adatblokkok nincsenek már használatban. Ennek köszönhetően a tároló optimalizálhatja a területet és a teljesítményt a jövőbeli használathoz."

Mi az, hogy TRIM-optimalizálás? :W :F A TRIM-et nem kell optimalizálni, hanem a TRIM az, ami optimalizálja a meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#20024) hackeeeee válasza Bodor (#20023) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy Ők így gondolják, csak rosszul van leírva. :D Mert ugye a szöveg maga megmagyarázza, hogy maga a TRIM mit csinál.

Véleményem szubjektív...

(#20025) Vistaboy válasza Silenzio (#19999) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ha már Samsung 830: Nekem nem engedi telepíteni az SSD Magician-t, állandóan ezt írja ki:

Nem csak neked szól: Valaki tudna linkelni egy Windows 8 kompatibilis változatot? Ha van. :)

Szerk: helyesírás... :B

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#20026) Sub-ZeRo válasza Vistaboy (#20025) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Futtatás win7 módban?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20027) Fire/SOUL/CD válasza Vistaboy (#20025) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert W7 kompatibilis üzemmódban kell telepíteni és indítani.
(Nincs W8 kompatibilis változat, épp hogy megjelent a 3.2, majd november végén jön a 4.0-ás)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20028) Vistaboy válasza Sub-ZeRo (#20026) üzenetére


Vistaboy
veterán

LOL, erre nem is gondoltam. :B :B :B Köszi szépen. Igaz a mondás, hogy néha nem látjuk a fától az erdőt. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#20029) jediweb válasza Воланд (#20020) üzenetére


jediweb
aktív tag

Szia!

Van egy régi gondom az office 2010 onenote a nyomtató eszközökbe beépül és nyomtatáskor mint eszközt választhatom azt is .
Win7 alatt működött win8 alatt nem nem csinál semmit kicsi homokóra és semmi több, vajon mi lehet a gond.

A rendszergazdai fiókot meg be akarom aktíválni és nem aktíválódik csak egy user van a bejelentkezéskor
A pipát kiveszi .. csak nem lesz eredménye ( pedig ez is működött )

Véleményem szerint ha kicsit a lelkivilágába állítok valamit - amit nyilván lehet szabályosan - de mégsem
tetszik neki akkor megzakkan... a rendszer valohol mindig mellényúl ...

Ötlet ???

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#20030) Bodor válasza hackeeeee (#20024) üzenetére


Bodor
veterán

Nahát én inkább kikapcsoltam teljesen az ütemezett optimalizálást a WIN8-ban. A TRIM nélküle is működik az SSD-n, a Diskeeper meg igencsak rendben tartja a HDD-ket.

(#20031) jediweb válasza FLx (#20008) üzenetére


jediweb
aktív tag

Akkor az enyém most már lehet azért szarakszik ( mint rendszer ) mert az SSD -t a win7 leiírás szerint állítottam be? ( ott nem volt gond )

SSD beüzemelése a gyakorlatban! - LOGOUT.hu

Mindenkéép újra fogom installálni a rendszert , de kérdezem a SSD érdekében valóban nem kell tenni semmit? pl. optimalizáció kikapcsolás , hibernálás kikapcsolás ez szeritem lehet ha nem akarom vagy ne? internet temp áthelyezése ez szerintem meg a pagesys az mehet pl a d-re vagy nem?

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#20032) Bodor válasza jediweb (#20031) üzenetére


Bodor
veterán

A kérdés az, hogy mennyire szeretnéd babusgatni az SSD-det. Ha nem dajkálni szeretnéd, hanem használni, akkor tulajdonképpen nem kell tenned semmit, lapozófájlt semmiképpen nem jó HDD-re tenni.

(#20033) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Hellobello! Most olyan hibába futottam bele, hogy pl a skype működik, de nem mutatja a képeket.. minden alkalmazás működik, de pl a win8 wallpaper kilép 10 másodperc után, képet meg nem tudok lementeni róla. A szkájp nm szinkronizálta a beállításaim, újratelepítés után.. és a windows appokban fellelhető reklámok helyén fehér téglalap van. Másnál hasonló hiba?

(#20034) hackeeeee válasza Bodor (#20030) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez szerintem már megszokás kérdése, hogy ki, hogy használja.

Mondjuk ezt kézzel is le lehet futtatni, nem? Tehát, ha kikapcsolod, akkor Te magad is megcsinálhatod ezt az optimalizálást?

Véleményem szubjektív...

(#20035) Bodor válasza hackeeeee (#20034) üzenetére


Bodor
veterán

Így van ahogy mondod, kézzel is el lehet indítani, de nem látom annak sem az értelmét.

(#20036) hackeeeee válasza Bodor (#20035) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ha lényegében semmit nem javít. Bár Én ezt nem tudom, Én személy szerint nem vagyok benne ennyire ebben az SSD témában.

Véleményem szubjektív...

(#20037) Sify válasza Hunork (#19918) üzenetére


Sify
senior tag

Válaszoltam a topikban amit nyitottál. :)

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#20038) Bali27 válasza emvy (#19996) üzenetére


Bali27
addikt

No.. De ha a kocsiért pénzt fizetsz?
Most akkor... Van egy kib..64 bites Vistám... Vettem 9 ezerért egy Win8 Prot... Azaz a licenszét.. de a licenszét én használhatom, és a licensz a használatra az enyém.. Nem???? Azaz jogtiszta, csak épp nem vettem meg a csilivili lemezes dvdtokos verzsönt... Nem erről van szó? Öntsünk már tiszta vizet a pohárba..

(#20039) fatal` válasza Bali27 (#20038) üzenetére


fatal`
titán

9 ezerért te upgrade licenct vettél. Ez annyit tesz, hogy jogtiszta, amennyiben rendelkezel valamelyik korábbi verzió licencével (XP, Vista, vagy Win7). Amennyiben nem, úgy van egy win8-ad, aktiválni is tudod (mert a vásárláskor az ms nem ellenőrzi az upgrade-alap meglétét), de nem jogtiszta.

A kocsis példánál maradva: Ha te beszámítással veszel egy autót, de nincs mit beszámítani és elhozod a másikat, akkor az csalás.

[ Szerkesztve ]

(#20040) #41133696 válasza hackeeeee (#20007) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ott az volt, hogy alapesetben a töredezettségmentesítés ablakában nem látszódott a szilárdtest meghajtó, de nálam pl csak az első telepítésnél csinálta meg, utána nem :D

(#20041) jediweb válasza Bodor (#20032) üzenetére


jediweb
aktív tag

Mert miért nem? 8 GB a ram

jediweb

(#20042) fatal` válasza jediweb (#20041) üzenetére


fatal`
titán

Mert elveszted az ssd előnyét, ha a hddre lapoztatod a wint. Nem kell azt annyira babusgatni, azért van, hogy használva legyen. Legalábbis én azért vettem a sajátom. :)

(#20043) #41133696 válasza fatal` (#20039) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért kocsinál egy picit nehezebb lenne kivitelezni :D

Ja Windows 8 -nál nálam is SSD-n dekkol a lapozófájl már, és hát nulláról indulva 17 másodpercen belül írhatom is be a jelszavamat vagy a PIN kódomat :)

(#20044) bzoley válasza fatal` (#20042) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy bizony :K

(#20045) yuri90


yuri90
tag

Miért van az hogy ami könyvjelző, előzmény meg van az asztali chrome-on,azt nem találom a csempés változatnál?

(#20046) Bodor válasza fatal` (#20042) üzenetére


Bodor
veterán

+1 ! :K

(#20047) jediweb válasza #41133696 (#20043) üzenetére


jediweb
aktív tag

Akkor ezt lehet kidobni?

SSD beüzemelése a gyakorlatban! - LOGOUT.hu

Tudom mindenképp reinstall lesz előbb utóbb ...

jediweb

(#20048) #41133696 válasza yuri90 (#20045) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Modern UI-s IE10-nél sincs, nekem sem.

(#20049) Bodor válasza jediweb (#20047) üzenetére


Bodor
veterán

Tulajdonképpen igen, lehetne dobni, már csak meg kéne írni az újat helyette...

(#20050) #41133696 válasza jediweb (#20047) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nálam csupán két dolog van Windows 8 -nál amit beállítottam:

1. Böngészőgyorsítótárak SSD-re
2. Hiberfil.sys kikapcsolása - mert UPS-nél minek foglaljon 8 GB-ot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.