Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) pzstm válasza betyarr (#22998) üzenetére


pzstm
titán

ez most jó kérdés, mert most jut eszembe, hogy kliensből 2GB, és szerintem Win8-as appon keresztül is ennyi. Itt az idő, hogy letesztelje valaki :DD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23002) Imy válasza Taifa Díaz (#22988) üzenetére


Imy
veterán

Lehet az lesz, 9e Ft-ot megér, annyiért most akciós. :)

(#23003) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Szevasztok!

Ha egy oem xpt upgradelek, akkor az tovabbra is oem win8 lesz? Vagy valtozik a dolog?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#23004) xxSanchez válasza Sontir Fel (#23003) üzenetére


xxSanchez
őstag

Windows 8-ból csak OEM van, Wnidows 8 Pro OEM lesz.

Heyho.

(#23005) csako válasza pzstm (#23001) üzenetére


csako
veterán

Leteszteltem. Modern UI-n 100 MB a határ.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23006) Воланд válasza xxSanchez (#23004) üzenetére


Воланд
titán

de a win8 oem teljesen mas, mint egy xp oem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23007) Sontir Fel válasza xxSanchez (#23004) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ez esetben is telepitheto lesz kulonfele gepekre agy csak amihez az xp tartozik?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#23008) Воланд válasza Sontir Fel (#23003) üzenetére


Воланд
titán

a win8 upgrade-et csak akkor viheted at masik gepre, hogy ha azon is van egy korabbi (xp, vista, win7), eredeti win.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23009) betyarr válasza csako (#23005) üzenetére


betyarr
veterán

oh,fck... :U

(#23010) apollo12


apollo12
veterán

hali mostanában ha 4-5 órát megy a gép akkor egyszer csak el kezdi a procit 10-15% használni a rendszer

[link]

és ilyenkor a gép filmnézés közben nem 220watott eszik, hanem 280-290 wattot, mert a procit fel tekeri 4ghz re

mit lehet ez ellen tenni ?

(#23011) Sontir Fel válasza Воланд (#23008) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ezt picit kifejtened ha megkerhetlek, mert nem ertem. Ha veszek egy bontatlan xpt 5k kornyeken az apron vagy aprodon es egy win 8 upgrade csomaggal frissitem amit a samu ssdkhez adnak.... Akkor azt nem tudom majd telepiteni? :F

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#23012) < CyberBob > válasza csako (#23005) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ez igen, MS csak így tovább. :U

Csak zárójelben, Dropbox-nál nincs fájlméret korlát és ingyenesen kb. 25 GB-ig bővíthető.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#23013) Psychonaut válasza < CyberBob > (#23012) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mondjuk azt csendben jegeyzzük meg, hogy akinek régóta van Microsoft accountja, annak a Skydrive is 25GB, ráadásul nem is kell a fél világot meghívni, hogy annyi legyen a tárhely.

(#23014) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Miért nem engedi áthelyezni a kukát másik meghajtóra?

Rákattintok jobb gombbal a kukára majd rámegyek a Tulajdonságokra. Ott a "Lomtár helye"-t átrakom arra a meghajtóra amelyikre rakja majd a lomtár tartalmát. Rámegyek Alkalmaz majd OK, kilépek és újból C-n van. Tehát ha megnyitom megint akkor ugyanúgy C van kijelölve. Ugyanez van a mérettel is, nem mentődik el.

Heyho.

(#23015) < CyberBob > válasza Psychonaut (#23013) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szerencsére nekem is van még régről két hotmail-es címem tárhelynek. :)
A Dropbox-nál pedig egy trükkel "házon belül" 2 óra alatt el lehet érni a 25 GB-ot.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#23016) csako válasza < CyberBob > (#23012) üzenetére


csako
veterán

Mellesleg webes felületen 300 MB, desktop klienssel meg 2048 MB a limit.
Részemről ritka amikor nagyobb fájlok feltöltésére kényszerülök, ha meg nagyon muszáj, feldarabolom (ahogy tettem a legutóbbi ritka alkalommal).
Szóval engem nem érint, ettől függetlenül a méretkorlát hatalmas hiba! :((

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23017) fPApi


fPApi
őstag

Ahogy olvasom, itt sok profi van már, a következőben kérek segítséget:

Adott egy új samsung noti, amihez win8 jár, persze a szokásos samsungos, meg egyéb plusz (minus?) programokkal. Természetesen nincs hozzá telepítő/helyreállító DVD, a helyreállító rendszer a HDD helyreállító partícióján van. A kérdésem, hogy el lehet érni valahogy azt az állapotot, hogy legyen egy letölthető win8 pro rendszerem úgy, hogy az ár ne a teljes ár legyen, hanem az upgrade ár?

(#23018) #40553216 válasza FLx (#22968) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az egy dolog, hogy x gyártó mennyire spéci készíti fel a cuccát az adott tesztre (vajon az MS flash/html56akármi tesztjei mennyire IE-speckók?), de hogy egy adott az MS terméke hogy szerepel, hogy bukik el, jelen esetben mennyi fertőzést nem ismer fel, az nem ettől függ. Ne keverd a sorrendet a tényleges teljesítménnyel. Utóbbi a nagy bukta a SE-nek.

(#22978) < CyberBob >
Hiába van akárhogy beállított tűzfalad, ha te magad letöltesz egy cuccot (vagy direktben, vagy egy program, melynek egyébként engedélyezve van a kifelé kommunikálás, mondjuk böngésző, amellyel megnyitsz egy fertőzött oldal), és engedélyezed a telepítést (vagy kikapcsolt UAC, vagy automata "igen"). Esetleg még megfoghatja, ha a kifele kommunikációját külön engedélyeztetni kell vele, mint pl. a Comodo-nál. Én ezért szeretem a Comodot.

[ Szerkesztve ]

(#23019) JamesHun válasza apollo12 (#23010) üzenetére


JamesHun
addikt

nem ugyan akkor jön el ez az idő és nem látsz a műveleti központ jobb alsó kis zászló ikonján egy kis jelölést, olyan óra szerűt?
mert akkor a karbantartás futt

SeriesX: JamesSHun

(#23020) Воланд válasza Sontir Fel (#23011) üzenetére


Воланд
titán

de, tudod.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23021) Marci__ válasza Agostino (#22995) üzenetére


Marci__
tag

Sajnálattal hallom.
Nálam egyértelműen a Catalyst volt a ludas, bár végül kiderült, hogy nem az Audio driver komponens, hanem maga a Display driver. Ha nálad sima WDDM-mel se megy, akkor passz...

Esetleg annyi, hogy a hálózati beállításokba nem nyúltál-e bele.
Nem vettél ki innen pipákat, nem adtál meg kézzel DNS szervert stb?

(#23022) pzstm


pzstm
titán

Karácsonyi ajándék a Microsofttól

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23023) Xmodule válasza pzstm (#23022) üzenetére


Xmodule
őstag

Az igen!:D Bár jólvan, ajándék lónak...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23024) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Üdv. Van olyan opcio a windows rendszereken,hogy egy adott idő mulva kikapcsoljon a gép. Szükségem lenne egy ilyenre,hisz jelenleg a tv is a gépemről üzemel,aztán éjszaka ne kelljen állandóan ezért felkelnem,hogy kikapcsoljam a gépet...

(#23025) Gabeboy74


Gabeboy74
tag

No, egy hónap barátkozás/szerelmes civódás után egy időre elköszönök a Win8-tól. Két Pro-t vettem meg, de most már nagyon teleszaladt vele a hócipőm, így kicsit kidobásnak érzem a 18e Ft-ot. A telepítés után közvetlenül jött a hiba, hogy minden 5. esetben ébreszti fel a monitort is az alvó állapotból, amin csak a reset segít. Pedig win7 alatt tökéletesen működött. 18 levelet váltottam az MS help deskkel, eddig zéró eredménnyel.

Arról nem beszélve, hogy SSD-nél is legalább 4-5 másodperc, míg felállt rendszernél betölti a logitech kezelőszoftverét, amiben balkezesre van állítva az egér, addig össze-vissza megy a kattintgatás.

Soha nem voltam az újítások ellen, de kezdőképernyő is kezd az agyamra menni. Napi használat mellett is néha el kell gondolkoznom, hogy a bal felső vagy alsó sarokba vigyem az egeret, ha váltani akarok a futó alkalmazások között. Alkalmazások kínálat egy nagy nulla, ráadásul ez a "fogd és húzd le" módszer is pont annyival macerásabb még leírva is, mint a "katt". Nem hiszem, hogy ezt valaha élvezni fogom asztali gépen, még érintő képernyővel sem (nyúlkáljak át a billentyűzet felett??? - minek, ha ott az egér). Arról nem beszélve, hogy nem emlékszem, mikor kellett ennyi billentyűkombinációt megjegyeznem, hogy komolyabb anyázás nélkül tudjak dolgozni rajta, és mindent a legrövidebb időn belül elérjek.

Vannak újításai, amik kifejezetten tetszenek (pl. felhasználói fiókok online szinkronizálása, a gyors rendszerindulás, az asztal és a ablakok felületének letisztultsága), de ez a kettőssége (mintha két op. rendszer futna egyszerre, és valóban így van) tényleg borzasztóan zavaró lesz, ha elmúlik az újdonság varázsa.
Annak ellenére, hogy elég hosszú volt a tesztidőszak, a gyártók se feszítették meg magukat, hogy drivereket készítsenek, vagy optimalizálják a szoftvereiket Win8-ra.
Nyilván - ha a Microsoft továbbra is ilyen agresszív politikát folytat - elkerülhetetlen lesz az áttérés, de nem biztos, hogy a különböző eszközök felületének összemosása erősítené meg majd a piaci pozícióját, inkább a közöttük lévő kompatibilitás és átjárhatóság. Kicsit olyan érzésem van, mintha egy Porsche 911-be Trabant motort raktak volna. Szép, látványos, a kényelem látszatát kelti, de amikor nyomni kéne a gázt, a kétütemű motor hangja hamar rávilágít a korlátokra.

SGS CM10.1 - SGS3 JB - TF300T - MacBook Air

(#23026) Xmodule válasza TechN7ne (#23024) üzenetére


Xmodule
őstag

Itt a leírás. Ha esetleg nem megy az angol leírom neked magyarul. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23027) stewe780 válasza pzstm (#23022) üzenetére


stewe780
őstag

Már épp megállt bennem az ütő, hogy talán még olcsóbban adják a win8-at. Most, hogy már megvettem, semmi plusz akciót nem akarok látni :DDD

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#23028) TechN7ne válasza Xmodule (#23026) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon megköszönném! :)

(#23029) Agostino válasza Marci__ (#23021) üzenetére


Agostino
addikt

helló

ugyan ezek vannak fent nekem is. gondoltam arra hogy valami hálózati gebasz van, de sima kábelen is változatlan a helyzet, ua mint wifin. ezt tehát kizártam. érdekes az is, hogy ie10en minden tökéletes. tunein webes felülete megy, youtube megy, minden megy, de ha appként kellene futni, akkor semmi. feldobtam a kérdést az ms fórumon is, meglátjuk ők mit mondanak - gondolom semmit...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#23030) Xmodule válasza TechN7ne (#23028) üzenetére


Xmodule
őstag

Keresés(itt a beallitasoknal kell keresni Settings), schedule tasks(feladatok ütemezése), create basic task(alap ütemezés), ezutan megnyilik a varázsló itt adni kell az utemezesnek egy nevet pl.: Auto kikapcs, ezutan be kell allitani milyen idöközönkent fusson le a parancs (naponta, hetente, havonta, egy alkalommal...stb), ezutan be kell allitani mikor kezdödjön az elsö kikapcsolás dátum idö a Recur every pedig azt jelenti, hogy hányszor ismétlödjön. alap esetben 1 ugye minden nap 1x. Következö lepesben meg kell adni, mit csináljön az utemezes. Start a program (program inditása) ez kell nekünk most. Ezutan be kell irni, hogy Turn off. ezutan felugrik egy ablak ott YES(igen) re kattintunk. Végül kapunk egy összesitett ablakot, ahol leirja mit mikor fog csinalni ha minden okés akkor a Finish (befejez) gombra kattintunk.

Angol forrás képekkel illusztrálva: ITT

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23031) TechN7ne válasza Xmodule (#23030) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#23032) apollo12 válasza JamesHun (#23019) üzenetére


apollo12
veterán

de minden nap ?

(#23033) Sontir Fel válasza Воланд (#23020) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Koszonom, meg fogom probalni a dolgot.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#23034) jeni


jeni
félisten

Üdv
Hol kapcsolható ki az a funkció,hogy a bejelentkezéskor ne kérje jelszót,s rendesen álljon fel a rendszer?

(#23035) polonic válasza jeni (#23034) üzenetére


polonic
félisten

Állíts be magadnak pint, az a legjobb.

(#23036) jeni válasza polonic (#23035) üzenetére


jeni
félisten

köszi de amit írtál nem értem :U

(#23037) Psychonaut válasza jeni (#23036) üzenetére


Psychonaut
addikt

Van PIN opció a rendszerben, Settingsben tudod megadni.

(#23038) polonic válasza jeni (#23036) üzenetére


polonic
félisten

Win+C, settings, account settings.

Innentől már megtalálod.

(#23039) jeni válasza polonic (#23038) üzenetére


jeni
félisten

köszi
csak nem tudtam,hogy PC-nél hogy is van a PIN és hol?más ez mint a Win 7-t. :R

(#23040) polonic válasza jeni (#23039) üzenetére


polonic
félisten

Kimaradt egy lépés. A settings után a pc setting alul, utána account settings.

De úgy látom, már megtaláltad.

(#23041) pzstm válasza stewe780 (#23027) üzenetére


pzstm
titán

megnyugtatlak, nem fogsz;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23042) jeni válasza polonic (#23040) üzenetére


jeni
félisten

igen..
programok/gépház/felhasználok/

(#23043) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!
Aki kérte az ingyen kódot a WMC-hez az mennyi idő múlva kapta meg? Már egy hete várom, de még semmi... Most újra kértem egy másik címre, hátha.

(#23044) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Lenne egy kérdésem ami tudom hogy nem ide tartozik,viszont ez a topic jobban pörög. Létezik e olyan,hogy egyben egér és billentyüzett,pl.: mint egy laptop kezelö szerkezete,drót nélkül mondjuk 1db usb kezeli. Kényelmesebb lenne annak aki a családi hatalmas LED tv-n használja a gépét,mint én is általában. :R

(#23045) pzstm válasza TechN7ne (#23044) üzenetére


pzstm
titán

Ilyenre gondolsz?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23046) Imy válasza stewe780 (#23027) üzenetére


Imy
veterán

Miért, mennyiért vetted?
Most ~19e Ft.
Most tettem fel a rebuildet, ha tetszik, akkor megveszem.

(#23047) TechN7ne válasza pzstm (#23045) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pfuuu de király,pontosan ilyenre! Nagyon-nagyon szépen köszönöm! Utána nézzek hol tudok ilyent szerezni reális áron. :R

(#23048) jeni válasza TechN7ne (#23044) üzenetére


jeni
félisten

a HTPC topikban van ezekről hír Rii Touch

megelőztelek az Edigital árul ilyet

az Edigital weboldal alsó felében több USB-s vezeték nélküliek vannak,sőt van amit egyből meg is veheted.

[ Szerkesztve ]

(#23049) TechN7ne válasza jeni (#23048) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ez tök jó,vajon itt PH.n lehet szerezni olcsobban,esetleg használtan? Nem nagyon találtam az egér és billentyüzett hirdetések közt.

(#23050) Psychonaut válasza TechN7ne (#23049) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha nem találtál ott, akkor nem valószínű, viszont van, ahol olcsóbb újonnan. ÁrGép szerint a legolcsóbb ez a hely, ismertebbek közül a PCX és az iPon is olcsóbb, mint az edigital.

SZERK: OFF

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.